Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem AP Virgo 5, czym dobrze napędzić te kolumny. W tej chwili gram na Vincent sv 237. Zastanawiam się z czym będzie lepiej w kwocie do 10k zł. Czy jest sens szukać miodu w d... ?

Ja najlepsze efekty uzyskałem z electro aw180, czy bardzo mocną lampą.

Musisz szukać wg mnie czegoś co konkretnie zapanuje i przedmucha wysokotonowy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Tempo 6 słuchałem z:

Vincent 236mk

Naim xs2

Creek evo 50a

Roksan caspian mk1

 

I najlepiej to grało na vicku jak na moje uszy - ale z włączonymi regulatorami barwy (u mnie sopran na neutralnym ustawieniu a bas tak na za 10 godz 12, na neutralu za bardzo łupał)Myślę, że na virgo będą podobne odczucia

Dużo zależy od akustyki pomieszczenia, ja APT6 miałem też z EVO 50 i Roksan Kandy K2. Przy K2 basu było zbyt dużo ale z EVO już całkiem ok. Teraz będę chciał spróbować z Hegel H80 lub może i H200. Obecnie przejściowo mam amplituner Onkyo RZ810 i wielkie zaskoczenie dla stereo na +

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalem Vincenta 226mk2 od Hegli h100 i h200 do Tempo VI (mimo ze Hegle mialy swoje zalety). Nie wiem czy zauwazyliscie ale ruszanie galkami basu czy sopranu mimo ze tworzy lepsza rownowage to generalnie "psuje" brzmienie. Do Tempo VI polecam Rogue Cronus Magnum, pewny typ i bedzie lepiej niz z Vincentami. To samo mysle ze ATC SIA czy Leema Tucana warto sprobowac ( to dobre piece ale tych z Tempo nie slyszalem). Te 3 warto posluchac do T6 choc Rogue to pewny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalem Vincenta 226mk2 od Hegli h100 i h200 do Tempo VI (mimo ze Hegle mialy swoje zalety). Nie wiem czy zauwazyliscie ale ruszanie galkami basu czy sopranu mimo ze tworzy lepsza rownowage to generalnie "psuje" brzmienie. Do Tempo VI polecam Rogue Cronus Magnum, pewny typ i bedzie lepiej niz z Vincentami. To samo mysle ze ATC SIA czy Leema Tucana warto sprobowac ( to dobre piece ale tych z Tempo nie slyszalem). Te 3 warto posluchac do T6 choc Rogue to pewny typ.
Czy byłbyś tak uprzejmy rozwinąć "swoje zalety" Hegla przy graniu z APT6. Ewentualnie czego brakowało. Słuchałem Vincenta z APT6 i raczej był po ciepłej stronie mocy choć brakowalo mi trochę góry z tego co pamiętam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie schodzacy bas, gladko, detale ale dla mnie jakoa zbyt analitycznie, nie do konca muzykalnie.
Dzięki, ja słuchałem AP z Vincentem, niestety było to w salonie i sprzedawca nie miał zbyt czasu aby się lampeczki rozgrzały więc stąd może nie do końca udało mi się usłyszeć jego walory. W ten teście brał udział również xindak PA-M i musical MS6si. Wszystkie trzy grały moim zdaniem po stronie ciepłej. Duże zaskoczeniem był PA-M gdyż niewiele ustępował MS6si.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś tak uprzejmy rozwinąć "swoje zalety" Hegla przy graniu z APT6. Ewentualnie czego brakowało. Słuchałem Vincenta z APT6 i raczej był po ciepłej stronie mocy choć brakowalo mi trochę góry z tego co pamiętam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Na grupie Hegla zasugerowano mi modyfikacje AP Tempo6 polegająca na wymianie rezystora w zwrotnicy, czy Ktoś wie coś na ten temat. Próbowałem znaleźć coś w sieci ale jakoś bez rezultatów. Ewentualnie na jakie kolumny byli posiadacze tempo 6 przesiedli się. Zależałoby mi na zachowaniu przestrzeni jaka legitymują się T6 jedynka ale z przesunięcie całego pasma o stopień do góry. T6 po prostu nie wpasowały się do akustyki mojego pomieszczenia. Porównywał z audiovector sr3 super, ale te graja zbyt sucho kompletnie bez dociążenia dźwiękiem , można powiedzieć, że tak pasmo jest przesunięte z trzy stopnie od góry szczególnie dolny zakres.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/wibroizolator-odboj-30x20-m8x20-stopka-promocja-i7588868881.html?reco_id=540540e2-c7d2-11e8-b02e-000af7f63470

 

 

Dzisiaj zamontowałem to w Sitarch cena śmieszna do tego co sobie zyczy Audio Physic.

 

Tzn. zamontowałeś zamiast kolców? Bez wpływu na dźwięk?

 

ps. Był ktoś z klubowiczów na "Klerze"? Podobno gwiazdą drugiego planu są tam m.in. kolumny Audio Physic. Ciekawe, który model. ;)

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na fotki Sparków, to wyglądają na starsze rodzeństwo sitar właśnie, więc może to i sitary. Wyjdzie na dvd, to może ktoś się przyjrzy.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

 

Posiadam Tempo 3 i jestem na etapie poszukiwań wzmacniacza do nich.

Byłbym wdzięczny za pomoc , budżet 4000zł.

 

Dzięki i pozdrawiam

Ja do Siatra szukam Vincenta 227 ewentualnie 226. Teraz gra na Xindaku 6950 w pierwszej wersji. Trochę brakuje ciepła więc stawiam na hybrydę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tempo 6 ale zastanawiam się czy nie zmienić na Scorpio. Czy ktoś przerabiał już taką zmianę i ewentualnie może podzielić się doświadczeniem

Oczekiwałam bym od takiej zamiany przyrostu wyższej średnicy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilku dni męczylem niezłomnie AudioVectory sr3 super, które  ostatecznie pojedynek  z tempo 6 przegrały. Tempo obroniły się muzykalniejszym graniem i powietrzem obecnym na scenie. Vector natomiast miały jedną mocna stronę - średnicę bogata z mikro detale ze sceną wypchniętą do przodu. Sama scena natomiast była dość płaska i jakby delikatnie kocem przykryta.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Nowy rok więc i mam ochotę na zmiany. Chcę pozostać w klubie użytkowników AP.

Konkretnie - chcę kupić nowszy model Tempo , mam możliwość zakupu z rynku używanych dwóch wersji : Tempo V albo Tempo VI.

Szukałem wczoraj informacji na różnych forach i nie znalazłem odpowiedzi czym istotnym te dwie wersje się różnią , poza wyglądem.

Ważne są także Wasze doświadczenia dotyczące jakości i charakteru grania.

Warto dołożyć trochę do Tempo VI , czy może różnice są na tyle nieistotne i można mieć sporą rezerwę na nowe płyty ?

Aktualnie używam Tempo III i trochę brakuje mi basu , jak piszą użytkownicy, to wersje z dodatkowymi głośnikami niskotonowymi maja tutaj przewagę nad Tempo III.

Dziękuję za podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli oprocz basu reszta Ci pasuje, to czy nie zastanawiales sie nad rozszerzeniem systemu o dobry subwoofer (najlepiej dwa).

Nie musza byc wielkie, ale za to z dobrym dopasowaniem do pomieszczenia i do posiadanych glosnikow (optymalnie z malym DSP).

Takie rozwiazanie to zupelnien inna klasa niz upgrade na Tempo VI albo V 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki xajas za podpowiedź , jest to penie jakiś kierunek. Testowałem krótko z subwooferem / Koda SW-100B , co mi pozostał po kinie /, ale wolę pójść nieco inną drogą . Nie za bardzo mam gdzie upychać kolejne skrzynki, kable ...

Może uda mi się wypożyczyć do domu jakieś tempo VI, ocenię na moje ucho.

Natomiast chętnie poznam od znawców AP opinie dotyczące różnic wersji V i VI.

 

55 minut temu, wig napisał:

Dzięki xajas za podpowiedź , jest to pewnie jakiś kierunek. Testowałem krótko z subwooferem / Koda SW-100B , co mi pozostał po kinie /, ale wolę pójść nieco inną drogą . Nie za bardzo mam gdzie upychać kolejne skrzynki, kable ...

Może uda mi się wypożyczyć do domu jakieś tempo VI, ocenię na moje ucho.

Natomiast chętnie poznam od znawców AP opinie dotyczące różnic wersji V i VI.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.