Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz gramofonowy do 2000 zł


AeternusJester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, julius-6 napisał:

może jakiś pierwszy prototyp?

Nie miała oznaczeń. Z wyjaśnień konstruktora była to Nuda do wkładek MM.

I nie zjadła Grahama. Było inaczej ale ani lepiej ani gorzej.

25 minut temu, julius-6 napisał:

Haiku Sol MM

Mój kolega testował. Bardzo pozytywny pre i polski w dodatku.

26 minut temu, julius-6 napisał:

może jakiś klon EAR

Jak mamy się szanować to nie używajmy podróbek. Oryginał nie jest przesadnie drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisuję tutaj i nie oceniam niczego, czego bym nie miał u siebie. GS miałem chyba ze 2 lata, z tego połowę tylko z zasilaczem impulsowym, po czym dokupiłem do niego zasilacz. Różnica była bezdyskusyjna, pisałem już o tym kilka razy w wątku analogowym. Nie bardzo wiem, jak można zrobić pliki cyfrowe z płyty analogowej... nie robiłem takich eksperymentów, więc niewykluczone, że nie rozróżniłbym takich plików ? W moim systemie, jakość brzmienia z dodatkowym zasilaczem do GS była dużo większa, do uchwycenia po kilku minutach słuchania.

Julius ma rację, NUDAmini jest dużo lepsza od GS Gran Amp SE z zasilaczem. Dźwiękowo, GS Era V Gold jest już blisko, u mnie Nuda brzmiała jednak bezapelacyjnie lepiej i została w systemie - gram na niej do dziś. Jeśli dodać do tego praktycznie nieograniczoną możliwość dopasowania do różnych wkładek MM i MC, to w realnej i rynkowej cenie (czyli 1000...1200 zł) nie widzę dla niej konkurencji. A że nie jest łatwo zakupić gotową lub złożyć samodzielnie? No cóż, ja nic na to nie poradzę ?

Jednakże, jak pisałem wcześniej - nie ma innej drogi, trzeba spróbować i posłuchać u siebie. Może się zdarzyć i tak, że w konkretnym zestawieniu, zależnym od wkładki / ramienia / okablowania / akustyki / stolika / (dopisać wg uznania) , lepiej zagra... LAR, Schiit czy inny ProJect. Nie ma dróg na skróty, niestety. I właśnie to jest piękne.

Pozdrawiam wszystkich miłośników analogu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Jednakże, jak pisałem wcześniej - nie ma innej drogi, trzeba spróbować i posłuchać u siebie. Może się zdarzyć i tak, że w konkretnym zestawieniu, zależnym od wkładki / ramienia / okablowania / akustyki / stolika / (dopisać wg uznania) , lepiej zagra... LAR, Schiit czy inny ProJect. Nie ma dróg na skróty, niestety. I właśnie to jest piękne.

Pozdrawiam wszystkich miłośników analogu!

I tego trzeba się trzymać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Szkoda że tak szybko autor wątku spisał na straty CA 640P..

Po pierwsze- ten pre ma obsługę i to profesjonalną wkładek MC. Celowo napisałem profesjonalną, gdyż budowa  czyli cały tor elektronioczny tego bardzo wypasionego przedwzmacniacza zaskakuje. Są tam 2 niezależne tory dla wkładem MM i właśnie MC. Doskonałe recenzje prasowe i bardzo prosta możliwość poprawy brzmienia poprzez wymianą opampów, co dokładnie opisałem w innym wątku przeznaczonym dla tego pre.Jedyną wadą CA 640P jest jego niska cena, która praktycznie dyskwalifikuje to urządzenie w oczach audiofili i tyle.

Oczywiście w wersji na oryginalnych scalakach brzmi ciemno i nudno, ale to chyba oczywiste.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Audroc napisał:

Szkoda że tak szybko autor wątku spisał na straty CA 640P..

Po pierwsze- ten pre ma obsługę i to profesjonalną wkładek MC. Celowo napisałem profesjonalną, gdyż budowa  czyli cały tor elektronioczny tego bardzo wypasionego przedwzmacniacza zaskakuje. Są tam 2 niezależne tory dla wkładem MM i właśnie MC. Doskonałe recenzje prasowe i bardzo prosta możliwość poprawy brzmienia poprzez wymianą opampów, co dokładnie opisałem w innym wątku przeznaczonym dla tego pre.Jedyną wadą CA 640P jest jego niska cena, która praktycznie dyskwalifikuje to urządzenie w oczach audiofili i tyle.

Oczywiście w wersji na oryginalnych scalakach brzmi ciemno i nudno, ale to chyba oczywiste.

 

Witaj Adroc!

 

To nie jest tak, ze spisałem na straty. Po prostu ten element toru zupełnie nie wpisuje się planowane zmiany. 

Po pierwsze CA640P nie będzie nadawało się pod MC z racji kompletnego braku ustawień. Po prostu wolałbym uniknąć zakupu step-upa. Zresztą - to byłby mezalians - 640 +  stepup + np. z wkładka Dynavector. Sądzisz, że nawet po zmianie opampów pokaże to zalety np. takiego Dynavectora ;) ? Nie sądzę.

Po drugie: jest znacząca różnica pomiędzy: "Kupię urządzenie", od "złożę urządzenie", czy "wymienię podzespoły". Ja chcę kupić gotowe urządzenie, które podłączę i będę miał pewność co sobą reprezentuje. Stąd też w ogóle w grę nie wchodzi składanie NUDY czy wymiana czegokolwiek w posiadanym czy przyszłym phono stage'u. Nie znam się na tym, nie mam czasu się bawić w szukanie fachowca, który to złoży itd.

 

Po trzecie: 

Ostatnio wpadłem na takie : musical fidelity mx-vynl. T

Trochę przekracza budżet, ale wygląda ciekawie. Dodatkowo korci mnie możliwość podłączenia po XLR - a tor zbalansowany mam całkiem niezły we wzmacniaczu. Czy ktoś testował to urządzenie? Pokusi się o jakieś porówanie np. z LARem czy Vincentem? 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

będziesz autorze tematu zadowolony na 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeśli mogę co dorzucić od siebie.

Miałem podobny problem zmieniałem wkładkę MM na MC i posiadany prze mnie LAR absolutnie się nie sprawdził 

Z wkładką MM gra naprawdę przyzwoicie. Radzę bezwzględnie pożyczyć przedwzmacniacz i porównać czy z wkładką MC będzie lepiej niż dotychczas było z wkładką MM To może zaskoczyć. Sądzę że w tej cenie ciężko będzie znaleźć dobry preamp do MC.   Osobiście został bym przy MM i kiedyś może dozbierał   Wybór oczywiście należy do Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na wyjaśnienie znaczenie słowa mezalians w audio.

Zachodzi wówczas, gdy do gramofonu za 10kzł kupujemy pre za 10kzł i gra to koszmarnie. 

Wtedy właśnie zachodzi finansowy mezalians audio.

Natomiast jeśli do gramofonu za 10kżł podłączamy pre za 1kzł i gra że szczęka opada to nie mezalians tylko 9kzł w kieszeni i tyle.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, a dlaczego nie sprawdzisz takiego preampa jak Pro-ject ds+ ?

Od dluzszego czasu poluje na ten preamp i nie wystepuje na rynku wtornym. 

Mnie to zastanawia. Albo jest taki do dupy, ze nikt nie chce go kupowac albo jest tak swietny, ze nikt nie chce sie go pozbyc.

A moze to wlasnie bedzie strzal w 10 ? I Ile kasy Ci jeszcze zostanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.