Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor InFocus 4805 za 5999 !!!


adamenty

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem w nowym numerze DVD video magazyn , w reklamie Audioklanu , że projektor InFocus kosztuje jedyne 5999 pln !!! Jeśli to prawda i '' przypadkiem '' nie zapomnieli dopisać , że to cena bez VAT-u , to będzie to naprawdę niezła okazja dla tych , którzy właśnie mają w planie zakupić sobie projektorek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, bo my z natury (tu: położenia geograficznego) jesteśmy narodem cierpiącym :)

Ale słyszałem, chyba w wiadomościach, kilka dni temu że do połowy roku ceny RTV mają osiągnąć 50% dzisiejszych. W kwestii projektorów zatem niewiele sie zmieni :) bo za tę samą cenę zakupimy sprzęt nie u allegrowicza, a w sklepie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podgrzewaj sie bo ten Infocus to kiszka okrutna.......np: w porównaniu z Panasem 500 czy 700 nie ma lotu żadnego jesli chodzi o jakość obrazu a panaski kosztuja na allegro podobnie !!!!!!!!!!!!!!!

 

pzdr Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otli

przecietna to ok. 3000 dol. miesiecznie.

Co do Infocusa to znajomy po miesiacu go oddal i zwrocili mu kase, bo stwierdzil, ze mu sie nie podoba.

Resolution jest stanowczo za slaba.

PS. Wczoraj ogladalem prezentacje na Dwin i na Runco w Great Indoors - film "I Robot" i wyscig skuterow z 3 czesci "Star Wars". Obraz z Runco byl swietny, porownywalny do mojego CRT, niestety cena 15tys. dol.

Dwin tez bardzo dobry, w bezposrednim porownaniu do Runco mial mniej szczegolow w ciemnych barwach i byl troszke rozmyty, ale dawalo to "filmlike quality". Ogolnie tez bardzo dobrze, cena 11 tys. (ale gral lacznie z jakims scalerem Dwina, niezapytalem o cene).

Ogladalem tez sporo na roznych odbiornikach HDTV. Fajna sprawa. Niedlugo chce wybrac sie do sklepu Sound Track

aby obejrzec nowy Sony VPL-HS51.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady

mam toshibe mt 200

jest na tej samej rozdzielczosci co infocus i jest lepiej niz ok wiec to nie jest problem rozdzielczosci a co najwyzej podlaczen czy ustwien - co prawda panas jest lepszym ale i prawie dwukrotnie drozszym rozwiazaniem

co do toshiby to polecam kazdemu bo kontrast i kolorki sa cacy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Americano, za odpowiedź. I jak tu się mamy porównywać do Amerykańców? NIe dość, że zarabiają wielokrotnie więcej, to jeszcze maja taniej. Niech Bush się nam zrewanżuje za Irak! ;)

Czytałem wypowiedzi o tym Sony'ym 51 - podobno gorszy od Panasonika 700 za to droższy.

Ciekawe, jakie będzie Twoje odczucie. Przymierzam się do projektora jak sójka za morze, co już zdecyduję, to pojawia się lepszy (cóż, brakuje kasy) W końcu nie wiem - DLP czy LCD a jest jeszcze D-ILA.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem ze panasonic ma lepszy wbudowany scaler i chodzi lepiej z wejsc analogowych, natomiast soniak jest podobno znacznie lepszy jak podlaczy sie wejsciem cyfrowym DVI i pominie jego nienajlepszy scaler. Poza tym kontrast soniaka jest duzo lepszy od panasonica (i nie jest to sfalszowany parametr w tym przypadku) co w KD jest bardzo istotne. Zobaczymy...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

według testów przeprowadzonych na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest to doskonały projektor, szczególnie dla sygnałów HDTV, natomiast jak pisze americano dla standard definition sources lepszym wyborem dla większości użytkowników może okazać się Panasonic AE700 ( stosunek jakość/cena)

Gdy jednak użyć HS 51 z dobrej jakości skalerem jak choćby polecany DVDO iScan HD+ to nawet materiał o mniejszej rozdzielczości na tym projektorku daje znakomity obraz. Na co zwracają szczególną uwagę to wspaniała czerń, i co zaskakuje lepsza niż w wielu projektorach DLP. Nie ma mowy także o problemie Vertical banding. Bardzo dobry projektor.

Stoje przed trudnym wyborem Panasonik czy Sony. Zobaczymy, czas pokaże

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam na którym forum (anglojęzycznym) znalazłem opinię, że ten kontrast to kit - Sony nie chciało podać, jak był mierzony - i tak naprawdę, nie przekracza 2000. Czerń może i dobra ale w/g forum PTAE700 jest lepszym wyborem. Ale i tak nie wiem, co kupić - może Sharp 2001 (dlp)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otli

W sony akurat wiadomo jak mierzony jest kontrast. Jesli panasonic jest faktycznie lepszy, to napewno w takim wypadku nie kupie nic bo dla mnie jest beznadziejny, tylko jeszcze poczekam, az cos zblizy sie do mojego starego i znakomitego CRT-ka sony (ktory wytrzymuje 1600x1200 i ma kontrast ponad 10000:1 mierzony dzisiejszymi standardami) i z kompa przez PowerDVD kablem RGBHV jakosc obrazu jest rewelacyjna. Niezabardzo mnie tez interesuje co niektorzy wypisuja na tym forum (chyba wielu chcialoby naprawde wierzyc w to co pisza), bo wierze najbardziej swoim oczom, uszom i doswiadczeniu. Tak juz ze mna jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam toshibke mt200 od 2 tyg

wszyscy sa zachwyceni

ponoc kontrast to ponad 2000:1 - niektore foldery reklamowe podaja nawet 2500:1

wszystko jest cacy - moze troszke zbyt intenstwne kolorki

zero teczy - mimo ze jestem na nia dosc wyczulony - nikt nie zauwazyl tego zjawiska

cena bez kabli i ekranu to okolo 4500 pln - ponoc kasuje infocusa jakoscia obrazu ale nie wiem - nie porownywalem. z danych technicznych wynika ze toshiba jest cichsza

generalnie bardzo polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 americano

 

" Jesli panasonic jest faktycznie lepszy, to napewno w takim wypadku nie kupie nic bo dla mnie jest beznadziejny".

Opisz proszę dokładniej, co skłania do takiej opinii. Wielu użytkowników jest zadowolonych z tego projektorka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Toshiba mt 200 ma rewelacyjne recenzje użytkowników na Projector Central ale nic w tym dziwnegow końcu ma 6-ścio segmentowe kółeczko , zasuwające z 5- cio krotną szybkością czyli praktycznie zero tęczy i piękne kolory. Ja mam zaledwie Toshibę s 20 , a i tak mnie zachwyca jakością obrazu ( naturalność barw , ostrość ,odwzorowanie czerni ). Także nie wyobrażam sobie jak wysoka musi być jakość obrazu z mt 200. W sumie zastanawiałem się jak najobiektywniej można ocenić jakość odwzorownia obrazu danego projektora i doszedłem do wniosku , że najlepiej do tego celu nadają się zdjęcia .Mam wypaloną płytkę z reprezentatywnymi fotkami , zrobionymi moją Minoltą Z 2 , wykonanymi w różnych warunkach - dzień , noc itd. i do nich dostrajam projektor w celu osiągnięcia maksymalnej naturalności ( filmy nie koniecznie siędo tego nadają bardzo często bywa , że są kręcone z pewną manierą , przy użyciu różnych filtrów ) . Muszę przyznać , że w sumie tak tani projektor jak moja Tośka potrafi zrobić to doskonale .Czytałem sporo o rzekomo słabym odwzorowaniu skali tonalnej kolorów w projektorach DLP, ale wg mnie nie o czymś takim w ogóle nie ma mowy, wiem że napewno można to zrobić lepiej - i znacznie droższe projektory to potrafią, ale nawet tak jest bardzo dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gothric

czasem wypowiadam sie ostro w kwestii projektorow LCD/DLP, ale to wynika z tego, ze od ok. 8 lat ogladalem na dobrym CRT i dlatego mam troche zawyzone wymagania. Widzialem juz 2 projektory DLP tu w Stanach ktore mi sie podobaly (Dwin oraz Runco) ale cena jest b. wysoka. Nawet topowy Sharp model 12000 odbiera kiepsko i nienaturalnie w porownaniu. Panasonic 700 to taka zabawka udajaca dobry obraz.

Poniewaz jestem zdecydowany na kupno malego projektora, czekam, az zobacze cos za normalne pieniadze tu w Stanach i dlatego bardzo mnie interesuje nowy SONY HS-51 (ktory moge kupic za $2699). Niestety bylem w 3 sklepach ostatnio (Circuit City, Best Buy, Sound Track) i go jeszcze nie mieli :(.

Mysle, ze ten Sony moze otworzyc nowa ere malych projektorow do home theater, pewnie w niedlugim czasie pokaze sie wiecej projektorow z dynamiczna przeslona (poprawiajaca kontrast na ciemnych scenach) i roznica miedzy DLP/LCD a CRT ulegnie kolejnemu zmniejszeniu. Moze sie ludze, ale mam nadzieje, ze ten Soniak w polaczeniu z DVD z wyjsciem 720p po kablu DVI bedzie tak odbieral jak Runco za 15tys. USD. Wtedy go kupie!

 

PS. W Polsce ogladalem jakis Runco DLP za ok. 80 tys. zl i tez chodzil gorzej od mojego starego CRT. Natomiast ten Runco za 15 tys. USD jaki widzialem ok. tydzien temu tu w Stanach byl fantastyczny (i dosc duzy jak na DLP). Poniewaz uwazam, ze firma Runco strasznie winduje ceny i jedzie na marce, mam nadzieje, ze Soniak HS-51 lub moze nastepny, dogoni Runco za wielokrotnie mniejsze pieniadze (na rynku projektorow taki scenariusz jest BARDZO prawdopodobny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 americano

 

Dzieki za odpowiedź. W kwestii jakości mam podobne podejście, zarówno do dźwięku jak i obrazu. Stoję właśnie przed wyborem co do zakupu projektora. W swojej kolekcji posiadam sporo filmów o rozdzielczości 720p i stają się one coraz bardziej dostepne. W Polsce HS-50 jest dostepny za około 10 tys. , więc jest to cena nad którą można się zastanowić. Proszę zatem o opinie gdy bedziesz miał okazję zobaczyć Soniaka w akcji. Ja swoją umieszcze jak tylko go zobaczę.

 

Pozdrawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>amerycaniec

nie wiem jak dawno siedzisz w Hameryce, ale musisz zrozumieć, że w Polsce wciąż realie są nie do porównania z krajami Zachodu

tu się dyskutuje o projektorach, na które stać ludzi, często po sporych wyrzeczeniach

niezaprzeczalnym i ogólnie znanym faktem są zarobki u nas i tam

żeby było ciekawej ceny za oceanem w większości są niższe niż w Polsce

np. nowy projektor Soniaka, o którym piszesz absolutnie nie jest do dostania za tą cenę

nie pisz więc z pogardą o np. Panasonicu AE-700, bo dla wielu tutaj ludzi to szczyt marzeń i możliwości

zresztą patrząc relatywnie 15 tysiaków $ dla zwykłego Amerykańca (inżynier, prawnik, lekarz, nauczyciel itp) to żaden pieniądz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gothic

zgodnie z umowa mam zamiar napisac wrazenia ad, SONY VPL-HS51. Napisze je w watku "zegnamy ksiecia AE700, witamy krola HS51", bo taki watek byl juz kiedys zalozony (o czym nie wiedzialem...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niezbyt sie zgadzam z tytulem tego watku...

Sony HS51 krolem, a Panasonic AE700 ksieciem (??) Chyba jednak nie. Nie chce sie do konca spierac ktory jest lepszy, bo porownania A/B nie robilem, ale z tego co widzialem chyba troszeczke bardziej jednak podobal mi sie Panasonic.

A krolem okazala sie QUALIA (przy niej oba powyzsze modele to zwykli wiesniacy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2 tyg temu wziąłem do testów tego HS51. Niestety wielka klapa :( Błędy oprogramowania (np. resztki wbudowanego menu wyświetlają się podczas normalnego oglądania) +b. nienaturalne kolory. Czerń (w trybie Black Cinema Pro) rewelacyjna ale okupuje się to b. znaczącą redukcją jasności obrazu! B. mnie to rozczarowało bo chciałem kupić ten projektor (człowiek z Sony twierdził, że to wyjątkowe uszkodzenie tego egzemplarza). Dodatkowo zirytowały mnie małe możliwości korekty parametrów obrazu jak na tej klasy urządzenie.

Póki co w przyszłym tygodniu będę próbował przetestować PT AE700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinch

A może tak (o ile masz możliwość i chęć ) przy okazji testowania zaliczyłbyś też ten model :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i podzielił się spostrzeżeniami z innymi ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Sony VPL-HS51 okazal sie klapa :(

Coraz bardziej podoba mi sie Sharp XV-Z12000U. Wczoraj widzailem go po raz 3-ci ze zrodlem Tuner HDTV podlaczony componentem - program HD Discovery Channel oraz kawalek Gwiezdnych Wojen Epizod 1 z DVD. Obraz naprawde niezly, pieknie chodzil z HDTV na 106 calach (!!) podczas gdy Sony HS51 z HDTV chodzil beznadziejnie. Sam nie wiem dlaczego... Kolory - porazka. Obraz plaski i nienaturalny nawet w opcji Dynamic Picture (z wlaczonym dynamic iris), na innych opcjach ponizej wszelkiej krytyki. Odradzam ten projektor, szkoda pieniedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i zawsze byłem zwolennikiem projektorów CRT, od niedawna zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego o to projektorka. Jeśli ktoś chce zobaczyć prawdziwe i piękne kolory to żaden mu tego nie da prócz CRT. Podłączyłem maszynę no komputera poprzez procesor obrazu i wyświetliłem na ekranie reklamówki filmów i nie tylko nagrane w formacie HDTV, myślałem że zjem ekran żywcem, to było tak realistyczne, że można było przechodzić przez ekran w inny wymiar hehhee. Pracujenad odblokowaniem progresywnego skanowania w moim dvd Sony 900, jeśli się nie uda to trzeba będzie kupić nowe, bo jak wiecie projektory kochają progresywne skanowanie!!! Powiem jedno zastanawiałem się długo jaki projektor kupić DLP, LCD ale moje marzenie to było CRT i się ziściło. Sprowadziłem sprzęt ze stanów za bardzo śmieszne pieniądze, nawet przy opłacie cła ( ale jakość to przerosła moje najśmielsze oczekiwani) Cena do jakości 1:100

 

Oczywiście podane zdjęcia nie są real !!!!

[obrazekLUKASZ-272880_1.jpg] [obrazekLUKASZ-272880_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4792-100009359 1170265263_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.