Skocz do zawartości
IGNORED

Avance omega509 kontra AE evo1


sintesi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do niedawna bylem posiadaczem omeg 506mk2,które ciągneły z rotela960bx i cd onkyo7222.Dzwiek był poukładany ale brakowało basu.Pokój ma 16m i trochę mebli.Mam okazję nabyć Omegi 509 (uzywane)-dobra cema 1200zł ale też zastanawiam sie nad zakupem AE evo1.właściwie to od początku myślałem nad AE ale się nasłuchałem ,że potrzebują b.dobrej elektroniki no i nie wiem czy mój leciwy rotelik sie nie spoci??

A jeszcze zacząłem rozważać Paradidm 3v4 (czy jakoś tak) podobno są niewymagające a i grają poprawnie i z wykopem.Piszcie co robić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm gra tragicznie. AE EVO 1 grają bardzo przyzwoicie. Omega 509 gra poprawnie, ale bas ma rozlazły, brak mu kontroli i nic się na to nie poradzi, takie tam są midwoofery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 16 metrów Omegi 509 moga byc po prostu za duże. AE to swietne kolumny i swoim przedziale cenowym są dobrą propozycją. Będą miały więcej basu niż Twoje stare Avanse 506 ale nie w basie ich siła. graja dośc analitycznie, bardzo dynamicznie i przestrzennie. dlatego ja je polubiłem i dlatego je czesto polecam - szczególnie do rocka i wszelkiej elektrycznej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepiej,alle juz mam podstawki co prawda hend made ale bardzo porządne MDF 3cm.dość cięzkie i megę nasypac jeszcze śrutu lub piasku-to będzie jakieś 15kg sztuka a wymiarami idealne do AEevo i wysokość akurat na poziomie głowy jak sobie siąde na kanapie.Ale dalej mam obawy czy mój rotel da radę (nie mówiąc o CD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to miło w każym wątku słyszeć że moje kolumny są naprawde totalnym tragicznym dnem:))) może się przesiąde na Altusy koniecznie 300 zeby porównywalnie mocny bas był:))) wtedy poczuje co to znaczy prawdziwa muzyka:))) a co do AE to kolega ma i są naprawde świetne jak na takie maleństwa.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie z powodu 12m2 w których stoją, a dźwięk mi sie podoba szczegolnie ze sprzetem pozostałym który mam ładnie maskują lekko wyostrzony chrakter:) a poza tym znikają w pokoju wiec chyba złe aż tak nie są, słuchałem dużo kolum do 3kzł i było mnóstwo gorzej grających:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dobrze grających kolumn w ogóle jest mało. Mam teraz w domu ESA Meritum^2 za 6000zł. i co? Przepiękna stolarka, drogie, markowe głośniki, porządne komponenty w zwrotnicy, ale zero muzyki, choć masa dźwięku. Słyszałem już lepiej grające kolumny za 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze nie na temat ale widze ze tu ktos jest. mam pytankko jestem kompletnym laikiem w tych sprawach a potrzeboje sie dowiedziec jakie kolumny max moge podlaczyc do wzmacniacza o parametrach 2*15w i independencj( czy jakos tak w kazdym badz razie chodzi mi o to wyrazone w omach)8 omow, wazniejsza jest moc glosników czy to na "i". dobrze by bylo zeby mi sie ten wzmacniacz nie spalil odpowiedzcie PLIZ I Z GORY WIELKIE THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO 1 sa łatwe do wysterowania i maja przyjazną impedancję 8 ohm, więc od strony technicznej nie powinno byc problemów. Pytanie, czy ten dźwięk przypadnie Ci do gustu. Nie słuchałem serii Azur, ale ponoc gra ciepło. Evo 1 tez sa dośc ciepłe, więc trzeba sprawdzić, jak to razem zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o moich Elac 105 juz nie moge sie doczekać az je usłysze ( czekam na wzmacnziacz). Sa porownywalne z tymi Avance czy dużo gorsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem AE1 z zestawem nada - 320BEE + 521 (pokoj ok 12 m2) - bylo na prawde super, dynamika, przestrzen, scena - przede wszystkim nic nie "krzyczalo", a gitarka Gilmoura na "Division Bell" - miodzio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac 105 są lepsze od Avanców, i staranniej wykonane, tylko tweeter nieco gorszy mają, ale nieźle zaaplikowany. Tweeter to niewielki problem, dość łatwo i stosunkowo niedrogo można później wymienić na lepszy, wraz z upgradem zwrotnicy. Napędzane Marantzem PM80 będzie fajnie grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.