Skocz do zawartości
IGNORED

Avance omega509 kontra AE evo1


sintesi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do niedawna bylem posiadaczem omeg 506mk2,które ciągneły z rotela960bx i cd onkyo7222.Dzwiek był poukładany ale brakowało basu.Pokój ma 16m i trochę mebli.Mam okazję nabyć Omegi 509 (uzywane)-dobra cema 1200zł ale też zastanawiam sie nad zakupem AE evo1.właściwie to od początku myślałem nad AE ale się nasłuchałem ,że potrzebują b.dobrej elektroniki no i nie wiem czy mój leciwy rotelik sie nie spoci??

A jeszcze zacząłem rozważać Paradidm 3v4 (czy jakoś tak) podobno są niewymagające a i grają poprawnie i z wykopem.Piszcie co robić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm gra tragicznie. AE EVO 1 grają bardzo przyzwoicie. Omega 509 gra poprawnie, ale bas ma rozlazły, brak mu kontroli i nic się na to nie poradzi, takie tam są midwoofery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 16 metrów Omegi 509 moga byc po prostu za duże. AE to swietne kolumny i swoim przedziale cenowym są dobrą propozycją. Będą miały więcej basu niż Twoje stare Avanse 506 ale nie w basie ich siła. graja dośc analitycznie, bardzo dynamicznie i przestrzennie. dlatego ja je polubiłem i dlatego je czesto polecam - szczególnie do rocka i wszelkiej elektrycznej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepiej,alle juz mam podstawki co prawda hend made ale bardzo porządne MDF 3cm.dość cięzkie i megę nasypac jeszcze śrutu lub piasku-to będzie jakieś 15kg sztuka a wymiarami idealne do AEevo i wysokość akurat na poziomie głowy jak sobie siąde na kanapie.Ale dalej mam obawy czy mój rotel da radę (nie mówiąc o CD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to miło w każym wątku słyszeć że moje kolumny są naprawde totalnym tragicznym dnem:))) może się przesiąde na Altusy koniecznie 300 zeby porównywalnie mocny bas był:))) wtedy poczuje co to znaczy prawdziwa muzyka:))) a co do AE to kolega ma i są naprawde świetne jak na takie maleństwa.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm no to powoli zaczynam sie przekonywać ale poczekam sobie jeszcze na kilka wpisów bo niestety ni mam możności odsłuchu,a szkoda bo tak najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie z powodu 12m2 w których stoją, a dźwięk mi sie podoba szczegolnie ze sprzetem pozostałym który mam ładnie maskują lekko wyostrzony chrakter:) a poza tym znikają w pokoju wiec chyba złe aż tak nie są, słuchałem dużo kolum do 3kzł i było mnóstwo gorzej grających:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dobrze grających kolumn w ogóle jest mało. Mam teraz w domu ESA Meritum^2 za 6000zł. i co? Przepiękna stolarka, drogie, markowe głośniki, porządne komponenty w zwrotnicy, ale zero muzyki, choć masa dźwięku. Słyszałem już lepiej grające kolumny za 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze nie na temat ale widze ze tu ktos jest. mam pytankko jestem kompletnym laikiem w tych sprawach a potrzeboje sie dowiedziec jakie kolumny max moge podlaczyc do wzmacniacza o parametrach 2*15w i independencj( czy jakos tak w kazdym badz razie chodzi mi o to wyrazone w omach)8 omow, wazniejsza jest moc glosników czy to na "i". dobrze by bylo zeby mi sie ten wzmacniacz nie spalil odpowiedzcie PLIZ I Z GORY WIELKIE THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO 1 sa łatwe do wysterowania i maja przyjazną impedancję 8 ohm, więc od strony technicznej nie powinno byc problemów. Pytanie, czy ten dźwięk przypadnie Ci do gustu. Nie słuchałem serii Azur, ale ponoc gra ciepło. Evo 1 tez sa dośc ciepłe, więc trzeba sprawdzić, jak to razem zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o moich Elac 105 juz nie moge sie doczekać az je usłysze ( czekam na wzmacnziacz). Sa porownywalne z tymi Avance czy dużo gorsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem AE1 z zestawem nada - 320BEE + 521 (pokoj ok 12 m2) - bylo na prawde super, dynamika, przestrzen, scena - przede wszystkim nic nie "krzyczalo", a gitarka Gilmoura na "Division Bell" - miodzio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac 105 są lepsze od Avanców, i staranniej wykonane, tylko tweeter nieco gorszy mają, ale nieźle zaaplikowany. Tweeter to niewielki problem, dość łatwo i stosunkowo niedrogo można później wymienić na lepszy, wraz z upgradem zwrotnicy. Napędzane Marantzem PM80 będzie fajnie grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.