Skocz do zawartości
IGNORED

DENON DRA-800H Hit czy wtopa?


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Andy2008 napisał:

Z tym, że z tego, co widzę to AXR100 jest "klasycznym" amplitunerem bez funkcji sieciowych. Czyli wzmacniacz z dodanym radiem (lub tuner radiowy z dodanym wzmacniaczem, jeśli ktoś woli). Jak dla mnie to dość marna funkcjonalność na dzisiejsze czasy. No owszem ma jeszcze bluetooth... 

zabawne ze wzmak z modulem tunera nazywany jest amplitunerem

a wzmak z modulem daca lub bluetooth nadal jest wzmakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Rozumiem. Ale czy wzmacniacze z funkcjami sieciowymi też mają gorszy dźwięk od wzmacniaczy nieposiadajacych tej funkcji? Skąd bierze się ta słabsza jakość w dźwięku w amplitunerach stereo? 

To zależy. Podchodząc czysto ekonomicznie to jeśli dwa sprzęty kosztują tyle samo a jeden z nich ma dużo więcej "urządzeń" w środku to ten "środek" musi być tańszy, czyli trochę gorszej jakości. Ale jeśli mówimy o dwóch sprzętach różniących się znacząco ceną to może być odwrotnie. Przykładowo amplituner Yamaha R-N803d (zbudowany na bazie wzmacniacza AS701) oraz wzmacniacz Yamaha AS201 czy AS301. W tym przypadku wzmacniacz raczej nie może zagrać lepiej od amplitunera.

Poza tym jeśli porównujemy sprzęty różnych firm to też może być różnie w zależności od polityki cenowej danej firmy. Może być tak, że np. dobrze brzmiący amplituner jednej firmy kosztuje tyle samo, co gorzej brzmiący wzmacniacz innej. Zresztą ocena jakości dźwięku jest kwestią trochę subiektywną...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andy2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery stereo budowane są na gorszych jakościowo elementach. Lub jak słusznie zauważył kolega z branży na końcówkach zmodyfikowanych z kina domowego. O ile ja słyszę, o tyle jest całe grono ludzi które uważa że Onkyo 8250 dla przykładu gra jak Onkyo 686. I nic mi do tego każdy może mieć swoje zdanie.

Produktami danymi są wspomniany Cambridge 100 to nowy model oraz magnat mr780. Tu czuć jakbyśmy faktycznie obcowali z wzmacniaczem.

Chromecast audio też ma wyjście optyczne. Zapewne ma jeszcze lepsza apke. A kosztuje 130 zł. Można go schować za urządzeniem i nikt nic nie widzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsza rzeczą która odrzuciła mnie od tego ampli jest wygląd. Skoro jest to komponent hi fi stereo to dlaczego nie wygląda jak wzmacniacze stereo od denona czy marantza tylko jest wizualną kopią amplitunerów kinowych - imo paskudnych? 

Sprawa brzmienia - mozna wywnioskować, że szału nie będzie. Dlaczego, otóz Yamaha rn803 jest zbudowana podobno na AS701 a testowałem ja osobiście razem z AS701 na tej samej parze kolumn i AS 701 zjada ten ampli na sniadanie. Tego nie da się nie usłyszeć i każdy kto pisze, że 803 to brzmienie 701 z bajerami sieciowymi wciska kit. Sam chciałem wymienić moja 701 na 803 aby zyskać własnie ta funkcjonalność ale nie tracić brzmienia - wyszedlem ze sklepu z moja 701. 

To jesli denon kosztuje mniej niż yamaha, ma dodatkowo sekcje HDMI to napewno nie będzie grał na jej poziomie. Zapewne będzie to poziom podstawowych wzmacniaczy stereo za 1000zl. Pamietacie jeszcze stare ampli stereo denona z serii DRA? Też były bardzo kiepskie brzmieniowo.

Co do przekrętu z okrojeniem ampli kinowego i zapakowaniu go do obudowy stereo, historia zna przypadki większego kalibru:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Whiplash napisał:

Dla mnie pierwsza rzeczą która odrzuciła mnie od tego ampli jest wygląd. Skoro jest to komponent hi fi stereo to dlaczego nie wygląda jak wzmacniacze stereo od denona czy marantza tylko jest wizualną kopią amplitunerów kinowych - imo paskudnych? 

Sprawa brzmienia - mozna wywnioskować, że szału nie będzie. Dlaczego, otóz Yamaha rn803 jest zbudowana podobno na AS701 a testowałem ja osobiście razem z AS701 na tej samej parze kolumn i AS 701 zjada ten ampli na sniadanie. Tego nie da się nie usłyszeć i każdy kto pisze, że 803 to brzmienie 701 z bajerami sieciowymi wciska kit. Sam chciałem wymienić moja 701 na 803 aby zyskać własnie ta funkcjonalność ale nie tracić brzmienia - wyszedlem ze sklepu z moja 701. 

To jesli denon kosztuje mniej niż yamaha, ma dodatkowo sekcje HDMI to napewno nie będzie grał na jej poziomie. Zapewne będzie to poziom podstawowych wzmacniaczy stereo za 1000zl. Pamietacie jeszcze stare ampli stereo denona z serii DRA? Też były bardzo kiepskie brzmieniowo.

Co do przekrętu z okrojeniem ampli kinowego i zapakowaniu go do obudowy stereo, historia zna przypadki większego kalibru:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomiędzy RN803 a AS701 są jednak pewne różnice konstrukcyjne, które mogą w jakimś stopniu wpływać na dźwięk, np. zastosowano inne układy DAC. Jeśli chodzi o samą sekcję wzmacniacza to tu chyba nie ma specjalnie różnic ale pewności nie mam. Ja osobiście nie porównywałem dźwięku tych urządzeń, ale można znaleźć również takie opinie, że to właśnie 803d gra nieco lepiej od AS701. Może to trochę kwestia indywidualnego gustu lub źródła, czy też raczej sposobu podłączenia  - analogowo lub z wykorzystaniem wewnętrznego DAC. Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było takiej ożywionej dyskusji właściwie o duchu. 

Najbardziej dziwi mnie zdziwienie niektórych dzwiękolubow że DRA-800 jest tam podobny w stylu i zawartości do wielkiej rodziny ampli wielokanałowych.Troche realizmu panowie, czy zdajcie sobie sprawę jaki byłby koszt zaprojektowania i wdrożenia do produkcji takiego rodzynka? 

A tak mamy sprawdzony układ w znacznej mierze produkowany seryjnie a chyba każdy się zgodzi że w stereo takie rozwiązanie zagra lepiej niż jego odpowiednik multi Channel sprowadzony do formatu 2.1.

Osobiscie myślę o tym urządzeniu jako źródle : sygnał z konsoli, TV,  DAB +, streamingu oraz pendrajwów. I nie mam zamiaru korzystać z amplifikacja oraz pośrednictwa w dźwięku z CD. 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Andy2008 napisał:

Z tym, że z tego, co widzę to AXR100 jest "klasycznym" amplitunerem bez funkcji sieciowych. Czyli wzmacniacz z dodanym radiem (lub tuner radiowy z dodanym wzmacniaczem, jeśli ktoś woli). Jak dla mnie to dość marna funkcjonalność na dzisiejsze czasy. No owszem ma jeszcze bluetooth... 

Myślę że dźwięk jest najważniejszy a przykłady funkcjonalności (mikro odtwarzacze sieciowe za około 500 zł) są podane nieco wyżej, chyba że ktoś na siłę chce wszystko w 1 to pozostaje amplituner. Sprawa jest rozwojowa i zapewne następnym postępem we wzmacniaczach będzie właśnie dodawanie funkcji sieciowych bez typowego tunera FM/DAB jak ma już Hegel czy Primare. 

6 godzin temu, marek-1969 napisał:

 

 

6 godzin temu, marek-1969 napisał:

Dawno nie było takiej ożywionej dyskusji właściwie o duchu. 

Najbardziej dziwi mnie zdziwienie niektórych dzwiękolubow że DRA-800 jest tam podobny w stylu i zawartości do wielkiej rodziny ampli wielokanałowych.Troche realizmu panowie, czy zdajcie sobie sprawę jaki byłby koszt zaprojektowania i wdrożenia do produkcji takiego rodzynka? 

A tak mamy sprawdzony układ w znacznej mierze produkowany seryjnie a chyba każdy się zgodzi że w stereo takie rozwiązanie zagra lepiej niż jego odpowiednik multi Channel sprowadzony do formatu 2.1.

Osobiscie myślę o tym urządzeniu jako źródle : sygnał z konsoli, TV,  DAB +, streamingu oraz pendrajwów. I nie mam zamiaru korzystać z amplifikacja oraz pośrednictwa w dźwięku z CD. 

 

 

 

 

 

Zgadza się tylko dlaczego nie można np do Marantz PM6006 dodać moduł HEOS olać HDMI i mamy gotowy fajny produkt bez żadnych badań i nowych konstrukcji poza obudową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elektropunkt

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Whiplash napisał:

Pamietacie jeszcze stare ampli stereo denona z serii DRA? Też były bardzo kiepskie brzmieniowo.

To akurat prawda.

6 godzin temu, marek-1969 napisał:

Najbardziej dziwi mnie zdziwienie niektórych dzwiękolubow że DRA-800 jest tam podobny w stylu i zawartości do wielkiej rodziny ampli wielokanałowych.Troche realizmu panowie, czy zdajcie sobie sprawę jaki byłby koszt zaprojektowania i wdrożenia do produkcji takiego rodzynka? 

No ale jakoś inni producenci takowe rodzynki robić mogły. 

Czy rn602 wygląda jak rxv485? Ano nie

A czy Onkyo 8250 wygląda jak 686? No też nie 

Takie dziwo-rodzynka jak dra800 mogą zrobić a amplituner na ktory czekało wielu już nie? Akurat to do mnie nie przemawia wcale. Jeśli będzie grał dobrze to super. Ale jeśli nie to moim zdaniem nie ma na to usprawiedliwienia w kosztach przygotowania nowego modelu. 

16 minut temu, Elektropunkt napisał:

Zgadza się tylko dlaczego nie można np do Marantz PM6006 dodać moduł HEOS olać HDMI i mamy gotowy fajny produkt bez żadnych badań i nowych konstrukcji poza obudową.

Niestety ale znowu zgoda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie sytuacji Denona do Onkyo czy Yamahy niema sensu. Ci ostatni maja całe rodziny amplituner ów stereo. Natomiast Denon miał na początku wieku model 500/700 i to wszystko. 

PM-6006 z siecią? Prawdopodobnie w wrześniu będzie następca PM-7005 z taką funkcjonalnością. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andy2008 napisał:

Pomiędzy RN803 a AS701 są jednak pewne różnice konstrukcyjne, które mogą w jakimś stopniu wpływać na dźwięk, np. zastosowano inne układy DAC. Jeśli chodzi o samą sekcję wzmacniacza to tu chyba nie ma specjalnie różnic ale pewności nie mam. Ja osobiście nie porównywałem dźwięku tych urządzeń, ale można znaleźć również takie opinie, że to właśnie 803d gra nieco lepiej od AS701. Może to trochę kwestia indywidualnego gustu lub źródła, czy też raczej sposobu podłączenia  - analogowo lub z wykorzystaniem wewnętrznego DAC. Pozdrawiam

 

Ok DAC jest inny ale konstrukcja jest podobno taka sama jak AS701 z bajerami sieciowymi. DAC wykorzystuje do zbierania dzwieku z TV, konsoli dekodera - z tych źródeł nie ma jakieś super jakości dźwięku więc to pomijam. Na teście było oba sprzety podłączone pod jeden CD analogowo, przepinalismy tylko kable. Oba sprzety w pure direct i ogień - AS701 gra zdecydowanie lepiej - pełniej, bardziej swobodniej, ma więcej powietrza w stosunku do RN803 który ma brzmienie "ściśnięte" i mocno wycofane w średnicy. Ok takie brzmienie V może się podobać. Może jest to celowy zabieg bo producent wie, że większość nabywców amplitunera nie kupuje go aby rozkładać dzwięk na czynniki pierwsze a po to aby fajnie grał i sprawiał frajde. 

Wracając do Denona i jego brata Marantza. Szkoda, jesli to o czym piszemy okaże się prawdą bo sam czekałem na amplituner stereo od tych firm z racji, że bardzo lubie obie firmy. Myślałem, że pojawi się naprawde muzyczny amplituner stereo poza Yamaha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marek-1969 napisał:

Porównywanie sytuacji Denona do Onkyo czy Yamahy niema sensu. Ci ostatni maja całe rodziny amplituner ów stereo. Natomiast Denon miał na początku wieku model 500/700 i to wszystko. 

PM-6006 z siecią? Prawdopodobnie w wrześniu będzie następca PM-7005 z taką funkcjonalnością. 

Jak to nie ma sensu. 

Ale o czyn ty mówisz. Przecież wszyscy producenci uważają że tego typu amplitunery to przyszłość. Więc ten pierwszy model na bazie którego będzie się rozwijać całą linię trzeba po prostu zrobić, dobrze zaprojektować. Rozwijasz wówczas linie, wprowadzasz nowości. Kolejny model bez HDMI na przykład itp. takie wypowiedzi wcake do mnie nie przemawiają.

Pm7005 był słabym modelem. Drogim a odstawał od 8005 a nie proporcjonalnie droższym od 6005. Zły model wybrali. 

10 godzin temu, Whiplash napisał:

Wracając do Denona i jego brata Marantza. Szkoda, jesli to o czym piszemy okaże się prawdą bo sam czekałem na amplituner stereo od tych firm z racji, że bardzo lubie obie firmy. Myślałem, że pojawi się naprawde muzyczny amplituner stereo poza Yamaha. 

Właśnie , dodajmy że Marantz też wypuścił nowy amplituner stereo. Slim. Czy jest na bazie aby slim? Nie wiem. Tu się nie zagłębiałem. Ktoś chętny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następca PM-7005 może  być zupełnie inną konstrukcją . Chodzi raczej o pozycję w cenniku .

No i mam nadzieję że będzie konstrukcja impulsowa .

Marantz NR-1200 też jest mocno podobny topologicznie do naleśników wielokanałowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do testów i gdybania dochodzi nam drugi model. No ale w końcu to ta sama stajnia zatem mogliśmy się tego spodziewać.

Ma ktoś fotki do wyrzucenia? Nr1200 do czego jest zestawiany ? Do 1509?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i zastanawiam się, czy włączyć do wątku...

Wydaje mi się, że większość osób, które w tym wątku wypowiadały się, nie miało przyjemności osobiście przetestować i posłuchać amplituner DRA-800H. My już mamy urządzenie od pewnego czasu i mieliśmy możliwość przetestowania na wielu zestawach kolumnowych. Poza funkcjonalnością, Heos, złączami HDMI, co nie jest tutaj problemem, temat dotyczy podobieństwa DRA-800H do amplitunera kina domowego AVR-X1500H. Oczywiście, nikt nie wyważa drzwi otwartych, jeśli dana marka ma przygotowaną konkretną platformę, to ją wykorzystuje do wielu urządzeń. Ale zapewne większość z Was wie, że ostateczny efekt brzmieniowy zależy od wielu czynników. Dlaczego szukamy odpowiednich kabli, nie wspominając już nawet o podstawkach pod sprzęt czy nawet bezpiecznikach. Nie chcę tutaj rozpocząć dyskusji na ten temat, jedynie zwrócić uwagę, że często nawet drobne zmiany w konstrukcji dają słyszalne różnice. Wzmacniacz mocy w DRA-800H jest w pełni symetryczny, zastosowane rezystory emiterowe mają większą moc niż w AVR, sekcja zasilania jest odrębną konstrukcją wraz z uziemieniem dla każdego kanału, wejściowe kondensatory sprzęgające to Elna Tonerex II, czyli duże lepsze niż w AVR, także deklarowana moc urządzenia jest wyższa niż w AVR-1500H, urządzenie ma 100W/kanał. Sekcja cyfrowo-analogowa jest rzeczywiście identyczna, natomiast układ analogowy znacznie bogatszy, dla każdego kanału pracują dwa podwójne wzmacniacze operacyjne (w AVR tylko jeden). Nie wspominając już o budowie, aluminiowym front panelu itp. To tylko kilka informacji, jakie zapamiętałem podczas przedpremierowej prezentacji urządzenia.

Stawiając w jednym szeregu Onkyo TX-8250/TX-8270, Pioneer SX-N30AE, Yamaha R-N602 i R-N803D, Denon DRA-800H jak najbardziej może być porównywany pod względem klasy brzmienia do wszystkich powyższych urządzeń. Oczywiście ma swój charakter, który może podobać się lub nie, natomiast na pewno oferuje dźwięk adekwatny do ceny. Dużym plusem jest także praktycznie pełne wyposażenie. Sam charakter brzmienia rzeczywiście jest zbliżony do AVR-X2600H, jednak w kilku aspektach DRA-800H przewyższa swojego wielokanałowego brata.

A co do braku testu DRA-800H to sądzę, że wynika to z polityki dystrybutora. Najpierw pierwsze kilka egzemplarzy zostały wysłanych do salonów tak, aby dać możliwość fizycznego przetestowania urządzenia przez sprzedawców, ale także potencjalnych Klientów. Recenzje z tego co wiem za chwilę będą. U nas amplituner był testowany, słuchany przez wielu naszych Gości, oczywiście jest porównywany z konkurencją, ale przecież o to chodzi. To bardzo dobry amplituner, grający dobrze wypełnionym, plastycznym dźwiękiem. To bardzo dobre uzupełnienie kolumn grających neutralnie lub bardziej jasno, twardo, analitycznie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy wszystkie powyższe urządzenia w salonie, jesteśmy salonem niezależnym, gdzie można osobiście w komfortowych warunkach porównać wszystkie konfiguracje i dobrać zestaw pod swoje preferencje.

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Q21 napisał:

Wydaje mi się, że większość osób, które w tym wątku wypowiadały się, nie miało przyjemności osobiście przetestować i posłuchać amplituner DRA-800H

Jest 5 sztuk w Polsce, jak mieliśmy to zrobić ?

Ok czyli finalnie rozumiem że skoro uważacie że jest adekwatny do ceny to znaczy że gra znacznie lepiej niż x1500 do którego porównanie tutaj odnowimy? 

W końcu kosztuje dwa razy tyle. 

Miło że w końcu ktoś z was zaglądnął do wątku i udzielił głosu. Możliwe że jest tak jak mówicie. Wiadomo że jako salon zachęcający do zakupu tego urządzenia nie możecie być do końca bezstronni tym bardziej robić sobie konflikt z dystrybutorem.

Mam jednak nadzieję że jest tak jak mówicie i będzie to po prostu godny konkurent.

Swoją drogą kiedy spodziewacie się większej dostawy?

Wyślecie na testy? Jeśli otwarcie powiem że go nie kupię bo go nie potrzebuje a jedynie przeprowadził bym test? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakieś opinie bo ten wątek jest na prawdę ciekawy. Co prawda cuda się "zdarzają" ale nie za prawie 3000 zł, co 
"przypadkowo" jest podobne do ampli z tej samej rodziny za 1.500 zł. To po prostu chwyt producenta i szukanie "zielonych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Q21 napisał:

Nie chcę tutaj rozpocząć dyskusji na ten temat, jedynie zwrócić uwagę, że często nawet drobne zmiany w konstrukcji dają słyszalne różnice. Wzmacniacz mocy w DRA-800H jest w pełni symetryczny, zastosowane rezystory emiterowe mają większą moc niż w AVR, sekcja zasilania jest odrębną konstrukcją wraz z uziemieniem dla każdego kanału, wejściowe kondensatory sprzęgające to Elna Tonerex II, czyli duże lepsze niż w AVR, także deklarowana moc urządzenia jest wyższa niż w AVR-1500H, urządzenie ma 100W/kanał. Sekcja cyfrowo-analogowa jest rzeczywiście identyczna, natomiast układ analogowy znacznie bogatszy, dla każdego kanału pracują dwa podwójne wzmacniacze operacyjne (w AVR tylko jeden). Nie wspominając już o budowie, aluminiowym front panelu itp. To tylko kilka informacji, jakie zapamiętałem podczas przedpremierowej prezentacji urządzenia

Przeczytałem jeszcze raz. 

I tu zdaje mi się że cytujesz po prostu marketingowy bełkot Horna. Przepraszam ale tu zdecydowanie tak to wygląda. Powiększ po prostu informacje zawarte z broszurach z rozwinięciem. 

Ale do rzeczy. 

Pomińmy co mówią producenci i gazetki kolorowe. 

Podłączał iście ten sprzęt? 

Pytanie

1. Czy gra podobnie do Denona x1500 typowo przygotowanego pod stereo? 

Wyłączony sub, wyłączony centralny i tyły. Odległość ustawiona na minimum. Poziom na 0 decybeli.

2.czy różnica jest znaczna aby płacić względem x1500 dwa razy tyle?

3. Wspomnieliscie wyżej o dźwięku zbliżonym do x2500. Zbliżony czy taki sam? Ponownie mówię o ustawieniu AVR pod kątem stereo. 

Wiele osób uważa jednak że RN 602, Onkyo 8250, rn803 czy też Pioneer sxn30ae grają jednak lepiej niż produkty kinowe 686,685,x2500 i tak dalej.

4. Z jakimi kolumnami grał najlepiej? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Jest 5 sztuk w Polsce, jak mieliśmy to zrobić ?

Ok czyli finalnie rozumiem że skoro uważacie że jest adekwatny do ceny to znaczy że gra znacznie lepiej niż x1500 do którego porównanie tutaj odnowimy? 

W końcu kosztuje dwa razy tyle. 

Miło że w końcu ktoś z was zaglądnął do wątku i udzielił głosu. Możliwe że jest tak jak mówicie. Wiadomo że jako salon zachęcający do zakupu tego urządzenia nie możecie być do końca bezstronni tym bardziej robić sobie konflikt z dystrybutorem.

Mam jednak nadzieję że jest tak jak mówicie i będzie to po prostu godny konkurent.

Swoją drogą kiedy spodziewacie się większej dostawy?

Wyślecie na testy? Jeśli otwarcie powiem że go nie kupię bo go nie potrzebuje a jedynie przeprowadził bym test? 

 

Nie ma problemu z wysłaniem urządzenia na testy, jedynie poczekajmy chwilę jak będzie już pewna dostępność urządzeń.

Każdy ma inne preferencje, inaczej słyszy, innego brzmienia oczekuje. Naprawdę najlepiej będzie osobiście przekonać się, jak DRA-800H gra w konkretnych konfiguracjach. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, można oczywiście bezpośrednio porównać Denon'a ze znaną wszystkim konkurencją w postaci Yamahy, Onkyo i Pioneer. Mamy ogromny asortyment kolumn, tak więc testy będą wiarygodne. Zapraszam serdecznie.

Co do moich odczuć, to amplituner DRA-800H gra ciepło, plastycznie, dobrze wypełnionym dźwiękiem. Nie jest to lekko efekciarska Yamaha czy liniowy, spokojny amplituner Onkyo. Oczywiście jest tutaj pewne podobieństwo do charakteru grania amplitunerów wielokanałowych Denon, natomiast moim zdaniem dźwięk jest lepszy, dokładniejszy, z lepszą barwą. Ten charakter brzmienia jest także pewnym plusem w przypadku doboru kolumn. Zestaw taki zagra równie dobrze z trochę gorszymi, bardziej twardo, agresywnie, sucho grającymi kolumnami. Jest to jednak wyłącznie moja opinia, każdy kto u nas był wie, że są bardzo dobre warunki odsłuchu, porównań. Zapraszam serdecznie.

W najbliższych dniach postaramy się zestawić kilka konkretnych konfiguracji z popularnymi kolumnami, zrobimy zdjęcia i krótkie charakterystyki.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Macie go jako pierwsi dlatego słusznie że zabieracie tutaj głos. 

Teraz jestem trochę zawalony robota ale odezwę się w sprawie testu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Ok, dzięki za info. Macie go jako pierwsi dlatego słusznie że zabieracie tutaj głos. 

Teraz jestem trochę zawalony robota ale odezwę się w sprawie testu. 

Zapraszam serdecznie, w najbliższych dniach będzie dostawa, będzie więcej urządzeń, wtedy spokojnie damy urządzenie na testy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież denon i Yamaha to zupełnie inne granie ?. Ja rozumiem, że każdy chce wiedzieć czy sprzęt jest wart swojej ceny, ale z drugiej strony trudno wymagać odpowiedzi na to pytanie od branży, która żyje że sprzedaży tego sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ohmygod napisał:

nie ma znaczenia czy inne granie lepsza jakosc uslyszy kazdy

wiekszosc uwaza ze yamaha rn 803 gra lepiej niz onkyo tu nie ma co filozofowac

 

 

 

czyli branza ma nas za idiotow - bo to jej powinno zalezec na zadowoleniu klienta

to ja w takim razie bede pomijal sklepy branzy tak bardzo jak to mozliwe

i nawiam innych w koncu chodzi o dobro konsumenta czy producenta ?

Skoro przeprowadzasz tak prosty podział na "lepsze i gorsze" to proponuję w ogóle zrezygnować z amplitunera stereo i szukać wzmacniacza, gdyż "większość" twierdzi, że grają one lepiej niż amplitunery ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, seba3002 napisał:

Skoro przeprowadzasz tak prosty podział na "lepsze i gorsze" to proponuję w ogóle zrezygnować z amplitunera stereo i szukać wzmacniacza, gdyż "większość" twierdzi, że grają one lepiej niż amplitunery ?

nie odkrecaj kota ogonem

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy odpowiedz czy gra lepiej od x2500, x1500. 

Odpowiedz że gra na poziomie pozostałych amplitunerów mnie satysfakcjonuje. 

Myślę że nikt nikogo tutaj na razie w konia nie robi. Q21 jako branża udzielili informacji i dobrze bo było by dziwne że mając go jako pierwsi przemilczeli. Oczywiście na sensowne oceny trzeba poczekać na testy śmiertelników ? a nie branży czy to sklepów czy gazetek. 

Pytanie czy apka jest sknocona tak samo jak przy poprzednich AV?

Nie wiem na której apce ostatnio działałem ale jednak ta wydawana spod szyldu D&M jakościowo zawsze wydawała mi się najsłabsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2019 o 09:34, 5z0p3n napisał:

Zmiana na inny wzmak. Wtedy to prawda. Jednak obecne amplitunery stereo odstają jakościowo od czystych wzmaków ale mają to czego tamte nie mają.i myślę że dlatego jest to świadomy wybór kupujących. 

Ktoś chce trochę lepiej ma rn803, magnata mr780 no i czekam jeszcze na test nowych amplitunerów Cambridge. Szkoda że nie sieciowe. Ale to akurat da się załatwić.

Nie narzekajmy. Szkoda tylko że denon po prostu poszedł po najprostszej linii.

Uzywam amplitunera DRA 500 AE i na pewno nie odstaje od czystego wzmaka, 

ma zapas mocy i odtwarza elegancko całe  pasmo - od subbasow w góre 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że np. NAD C356 BEE jest lepszy od amplitunerów Onkyo TX-8250 czy Yamaha R-N602. Tak samo R-N803D jest lepsze od R-N602. Natomiast nie jestem w stanie wiarygodnie odpowiedzieć, czy Yamaha, czy Denon, a może Onkyo w amplitunerach sieciowych dwukanałowych jest lepsze. Każde z powyższych urządzeń gra w inny sposób, ocena będzie zależała od indywidualnych preferencji, konfiguracji kolumn itp.

Tak jak pisałem wcześniej, w najbliższych dniach postaramy się zestawić i krótko opisać poszczególne konfiguracje DRA-800H z najbardziej popularnymi kolumnami na rynku.

Oczywiście można oczerniać branżę, także bardzo niekulturalnie obrażać, ale czego niektórzy od nas wymagają??? Co napiszemy, które urządzenie podamy jako najlepsze, zawsze znajdą się forumowicze, którzy nas skrytykują. My jesteśmy salonem niezależnym, mamy wszystkie powyższe urządzenia w naszych salach odsłuchowych,  wszystko można bez ograniczeń i zobowiązań posłuchać w komfortowych warunkach, także wypożyczyć. Co jeszcze możemy zrobić? 

Moja propozycja do tego tematu, aby go w tym momencie zakończyć. Hejt na urządzenia, branżę, „sprzedawczyków” wymkną się spod kontroli, robi się bardzo nieprzyjemnie. W ciągu najbliższych dni DRA-800H powinien pojawić się w szerszej sprzedaży, zapraszam na odsłuchy, dopiero wtedy wiarygodnie będzie można wyrażać swoją opinię, a nie tylko atakować i obrażać innych.

Jeszce jedna propozycja, która powinna rozwiązać wszelkie wątpliwości. Proszę o kontakt na priv osoby z forum, które maja możliwość podjechania do naszego salonu w konkretnym ustalonym terminie. Zarezerwujemy na kilka godzin salę odsłuchową, przygotujemy do odsłuchu wszystkie amplitunery sieciowe dostępne na rynku i wybrane modele popularnych kolumn. Założymy nowy wątek za zgodą administracji i tam umieścimy opisy osób które będą odsłuchiwały poszczególne modele amplitunerów, ich wrażenia, różnice, najlepsze konfiguracje itp. Dołączymy zdjęcia. To będzie w 100% wiarygodny materiał, przygotowany przez forumowiczów, my tylko umieścimy poszczególne teksty, które w oryginale będą opublikowane w poście. Z naszej strony logistycznie wszystko zorganizujemy włącznie z dobrym ciastem i kawą. Zapraszam serdecznie.

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest hit murowany :)

Zrobili to samo  co inni producenci,, co wiadomo od kilku lat :)

Rynek pokochał , słaby dzwięk okazał się strzałem w dziesiątkę i dominacja ;> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2019 o 20:55, 5z0p3n napisał:

Taki xindak 06

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wiesław Szypniewski napisał:

Uzywam amplitunera DRA 500 AE i na pewno nie odstaje od czystego wzmaka, 

ma zapas mocy i odtwarza elegancko całe  pasmo - od subbasow w góre 

Dra 500 jak dobrze pamiętam byk budowany wtedy na pma500.

Więc gra jak najniższy model wzmacniacza Denona. Od niego nie odstaje. To prawda. 

9 godzin temu, Q21 napisał:

Obiektywnie można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że np. NAD C356 BEE jest lepszy od amplitunerów Onkyo TX-8250 czy Yamaha R-N602. Tak samo R-N803D jest lepsze od R-N602. Natomiast nie jestem w stanie wiarygodnie odpowiedzieć, czy Yamaha, czy Denon, a może Onkyo w amplitunerach sieciowych dwukanałowych jest lepsze. Każde z powyższych urządzeń gra w inny sposób, ocena będzie zależała od indywidualnych preferencji, konfiguracji kolumn itp.

Tak jak pisałem wcześniej, w najbliższych dniach postaramy się zestawić i krótko opisać poszczególne konfiguracje DRA-800H z najbardziej popularnymi kolumnami na rynku.

Oczywiście można oczerniać branżę, także bardzo niekulturalnie obrażać, ale czego niektórzy od nas wymagają??? Co napiszemy, które urządzenie podamy jako najlepsze, zawsze znajdą się forumowicze, którzy nas skrytykują. My jesteśmy salonem niezależnym, mamy wszystkie powyższe urządzenia w naszych salach odsłuchowych,  wszystko można bez ograniczeń i zobowiązań posłuchać w komfortowych warunkach, także wypożyczyć. Co jeszcze możemy zrobić? 

Moja propozycja do tego tematu, aby go w tym momencie zakończyć. Hejt na urządzenia, branżę, „sprzedawczyków” wymkną się spod kontroli, robi się bardzo nieprzyjemnie. W ciągu najbliższych dni DRA-800H powinien pojawić się w szerszej sprzedaży, zapraszam na odsłuchy, dopiero wtedy wiarygodnie będzie można wyrażać swoją opinię, a nie tylko atakować i obrażać innych.

Jeszce jedna propozycja, która powinna rozwiązać wszelkie wątpliwości. Proszę o kontakt na priv osoby z forum, które maja możliwość podjechania do naszego salonu w konkretnym ustalonym terminie. Zarezerwujemy na kilka godzin salę odsłuchową, przygotujemy do odsłuchu wszystkie amplitunery sieciowe dostępne na rynku i wybrane modele popularnych kolumn. Założymy nowy wątek za zgodą administracji i tam umieścimy opisy osób które będą odsłuchiwały poszczególne modele amplitunerów, ich wrażenia, różnice, najlepsze konfiguracje itp. Dołączymy zdjęcia. To będzie w 100% wiarygodny materiał, przygotowany przez forumowiczów, my tylko umieścimy poszczególne teksty, które w oryginale będą opublikowane w poście. Z naszej strony logistycznie wszystko zorganizujemy włącznie z dobrym ciastem i kawą. Zapraszam serdecznie.

Spokojnie. Nikt was nie oczernia. Ohmygod trochę wątek bierze do siebie. Zachęcam obie strony do spokoju. Spokojnie. Testujcie. Ustawcie model avjak pisałem czysto pod kątem stereo (nie tylko tryb stereo) i wtedy porównajmy. 

Zależy na odpowiedzi na pytanie z tematu. Chodź widzę zero gry wchodzi jeszcze odpowiedź : hit, wtopa, zwyczajny

2 godziny temu, Misio38 napisał:

?

? ??

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Q21 napisał:

Obiektywnie można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że np. NAD C356 BEE jest lepszy od amplitunerów Onkyo TX-8250 czy Yamaha R-N602. Tak samo R-N803D jest lepsze od R-N602. Natomiast nie jestem w stanie wiarygodnie odpowiedzieć, czy Yamaha, czy Denon, a może Onkyo w amplitunerach sieciowych dwukanałowych jest lepsze. Każde z powyższych urządzeń gra w inny sposób, ocena będzie zależała od indywidualnych preferencji, konfiguracji kolumn itp.

Tak jak pisałem wcześniej, w najbliższych dniach postaramy się zestawić i krótko opisać poszczególne konfiguracje DRA-800H z najbardziej popularnymi kolumnami na rynku.

Oczywiście można oczerniać branżę, także bardzo niekulturalnie obrażać, ale czego niektórzy od nas wymagają??? Co napiszemy, które urządzenie podamy jako najlepsze, zawsze znajdą się forumowicze, którzy nas skrytykują. My jesteśmy salonem niezależnym, mamy wszystkie powyższe urządzenia w naszych salach odsłuchowych,  wszystko można bez ograniczeń i zobowiązań posłuchać w komfortowych warunkach, także wypożyczyć. Co jeszcze możemy zrobić? 

Moja propozycja do tego tematu, aby go w tym momencie zakończyć. Hejt na urządzenia, branżę, „sprzedawczyków” wymkną się spod kontroli, robi się bardzo nieprzyjemnie. W ciągu najbliższych dni DRA-800H powinien pojawić się w szerszej sprzedaży, zapraszam na odsłuchy, dopiero wtedy wiarygodnie będzie można wyrażać swoją opinię, a nie tylko atakować i obrażać innych.

Jeszce jedna propozycja, która powinna rozwiązać wszelkie wątpliwości. Proszę o kontakt na priv osoby z forum, które maja możliwość podjechania do naszego salonu w konkretnym ustalonym terminie. Zarezerwujemy na kilka godzin salę odsłuchową, przygotujemy do odsłuchu wszystkie amplitunery sieciowe dostępne na rynku i wybrane modele popularnych kolumn. Założymy nowy wątek za zgodą administracji i tam umieścimy opisy osób które będą odsłuchiwały poszczególne modele amplitunerów, ich wrażenia, różnice, najlepsze konfiguracje itp. Dołączymy zdjęcia. To będzie w 100% wiarygodny materiał, przygotowany przez forumowiczów, my tylko umieścimy poszczególne teksty, które w oryginale będą opublikowane w poście. Z naszej strony logistycznie wszystko zorganizujemy włącznie z dobrym ciastem i kawą. Zapraszam serdecznie.

krytyka to nie hejt - we wspolczesnym swiecie kazda wieksza czy mniejsza krytyke zaraz nazywa sie hejtem

zupelnie niepotrzebnie troszke dystansu do siebie panowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.