Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Bobcat napisał:

Sceptycy mają jeden pewnik wstępny: 8K jest do niczego. 

Pokaż mi gdzie któryś nas twoich adwersarzy postawił taka tezę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Maju wyszedł już kilka postów wcześniej.

Obawiam się, że ten wątek również będzie zamknięty. Z Tobą Twoją stroną nie ma żadnej dyskusji. Jest od Was ultimatum: albo przyznasz nam rację, albo...

5 minut temu, Maju napisał:

prawdziwy Bobcat z Ciebie wyjdzie gdy braknie ci argumentów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bobcat napisał:

Miałem zaszczyt rozmawiać w kilkuosobowym gronie z profesorem fizyki. Wybitny naukowiec, nazwisko znane na świecie. Nasza wiedza w porównaniu z jego nawet nie jest zerowa. Jest mniej niż zero. To jest zero absolutne. Albo jeszcze gorzej. 

Nigdy, ani razu nie dał nam nawet w najmniejszym stopniu odczuć tego że pod względem wiedzy jest między nami przepaść. Wprost przeciwnie: w bardzo przystępny sposób, cierpliwie tłumaczył zawiłości tej dziedziny nauki.

Taka jest różnica między wielkim człowiekiem a małym człowiekiem. 

 

I znowu nie na temat bo wiedzy i argumentów brak, tym razem w tematach TV SAT. To tak jak się bez zrozumienia cytuje internet. Z tymi badaniami jest podobnie. Locoloco napisał, Bobcat przeczytał, pasuje do jego teorii to podchwycił jak swoje i broni jak Częstochowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pmcomp napisał:

wiedzy i argumentów brak, tym razem w tematach TV SAT.

I znowu narracja małego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pmcomp napisał:

Pokaż mi gdzie któryś nas twoich adwersarzy postawił taka tezę ...

Wniosek który nasuwa się sam na podstawie wpisów Twoich i innych we wszystkich miejscach gdzie mowa o 8K.

1 minutę temu, pmcomp napisał:

Ty za to jesteś duży. Jest takie przysłowie ... wielki jak brzoza, głupi jak koza.

Nigdzie nie powiedziałem że jestem duży. Jestem mały. Tylko wielki człowiek nie daje mi tego co chwila odczuć. Bo wielki człowiek wie o tym że jest wielki, jak również wie że inni to wiedzą. Natomiast mały człowiek musi to stale powtarzać. 

Chamski wpis ad personam zostaje zgłoszony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bobcat napisał:

Wniosek który nasuwa się sam na podstawie wpisów Twoich i innych we wszystkich miejscach gdzie mowa o 8K.

 

Całkowicie błędny, nietrafiony i nieprawdziwy.

Zapamietaj to !!!

Jak tylko pojawią się komercyjne materiały 8K z bitrate'm godnym 8K czyli powiedzmy 200 - 250  Mbps dla standardu kodowania HEVC, najlepiej z nosnika fizycznego, będę pierwszym który kupi i odpowiedni wyświetlacz (TV, projektor) i odpowiednie źródło. I na pewno nie będzie to 50" bo taka przekątna nie ma sensu nawet dla 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czas na 8K , bo po raz pierwszy obecna infrastruktura satelitarna jest w stanie przesyłać przepływności niezbędne do pomyślnej dystrybucji sygnałów 8K na całym świecie."
 

"Wreszcie Thomas Wrede, wiceprezes / nowa technologia i standardy w SES Video stwierdził: „Miną lata, zanim duże płaskie ekrany 8K lub ściany wideo staną się powszechnym widokiem w naszych salonach. Niemniej jednak oczekujemy przyszłości, współpracując z naszymi partnerami z branży, aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu wideo konsumenta i zdefiniować standard transmisji satelitarnej 8K. ”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, locoloco napisał:

"Czas na 8K , bo po raz pierwszy obecna infrastruktura satelitarna jest w stanie przesyłać przepływności niezbędne do pomyślnej dystrybucji sygnałów 8K na całym świecie."
 

"Wreszcie Thomas Wrede, wiceprezes / nowa technologia i standardy w SES Video stwierdził: „Miną lata, zanim duże płaskie ekrany 8K lub ściany wideo staną się powszechnym widokiem w naszych salonach. Niemniej jednak oczekujemy przyszłości, współpracując z naszymi partnerami z branży, aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu wideo konsumenta i zdefiniować standard transmisji satelitarnej 8K. ”

Jak napisałem 70-80 Mbps to za mało dla 8K z kodekiem HEVC.

Zgadzam się, miną lata.

 

BTW ostatnie targi SAT czyli ANGA w Kolonii, które odbyły sie trzy tygodnie temu pokazują, że branża SAT w Europie zdycha. A pozycja SES Astra na tym zdychającym rynku jest nie do pozazdroszczenia. Więc jak zwykle następuje próba ucieczki do przodu. Nowe standardy trzeba wprowadzać, obawiam się jedynie że streaming przez internet pogodzi wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bobcat napisał:

Obawiam się, że ten wątek również będzie zamknięty. Z Tobą Twoją stroną nie ma żadnej dyskusji.

Nie podejmujesz dyskusji na argumenty bo "badań" które ci pasują nie zamierzasz roztrząsać dodatkowo deprecjonujesz to co piszę tekstami porównującymi mnie do grajka......śmiesz jeszcze na mnie zwalać winę za rozwój wypadków które sam kreujesz?

17 minut temu, Bobcat napisał:

Chamski wpis ad personam zostaje zgłoszony

Zaczyna się, jak sam naubliża od grajków z pipidówki  to ok. jak mu ktoś dopiecze to leci ze skargami.....Mwntalność Kalego to się nazywa czy jakoś tak?   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maju napisał:

Zaczyna się, jak sam naubliża od grajków z pipidówki  to ok. jak mu ktoś dopiecze to leci ze skargami...

Czy naprawdę nie widzisz różnicy między "grajkiem w Pipidówki" a "jesteś głupi jak koza"? Chyba jednak Cię przeceniałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bobcat napisał:

Czy naprawdę nie widzisz różnicy między "grajkiem w Pipidówki" a "jesteś głupi jak koza"? Chyba jednak Cię przeceniałem...

Cytuj dokładnie wszystko, a nie zdania wyrwane z kontekstu. Nie napisałem, że jesteś głupi jak koza. Zachwowujesz się jak dziennikarze z TVP.

Identycznie za obraźliwe można uważać twoje słowa, przytoczę w całości, gdzie z kontekstu i całości wynika epitet "małego człowieka" pod moim adresem:

"Miałem zaszczyt rozmawiać w kilkuosobowym gronie z profesorem fizyki. Wybitny naukowiec, nazwisko znane na świecie. Nasza wiedza w porównaniu z jego nawet nie jest zerowa. Jest mniej niż zero. To jest zero absolutne. Albo jeszcze gorzej. 

Nigdy, ani razu nie dał nam nawet w najmniejszym stopniu odczuć tego że pod względem wiedzy jest między nami przepaść. Wprost przeciwnie: w bardzo przystępny sposób, cierpliwie tłumaczył zawiłości tej dziedziny nauki.

Taka jest różnica między wielkim człowiekiem a małym człowiekiem." 

 

Ja się nie obrażam. Nie wożę za sobą ego w drugim samochodzie tak jak ty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Bobcat  ale tylko niewielka różnicę, zwłaszcza że sam wczoraj apelowałeś o  to by nie stosować personalnych wycieczek.....i niesprowokowany niczym (poza sporą ilością argumentów) rzuciłeś się na mnie.

 

Dobra to teraz w temacie....Bobcat niech sobie pisze co chce i gdzie chce.   :)

NHK wyszła z ideą telewizji przyszłości opartej na założeniu pokrycia całego pola widzenia (ok. 100 stopni) przy takiej rozdzielczości by pojedynczych pikseli nie dostrzec.
8K wydawało się wystarczające do tego, ale w sponsorowanym artykule czytamy że te założenia są nieważne, bo wystarczy taki kąt widzenia jaki mamy przy HD (ok 30 stopni)
Pytam co się tak mocno zmieniło, bo nie zasady fizyki ani (nie tak bardzo)  badania nad postrzeganiem rozdzielczości?
 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty są takie jaka matryca.

Nie ma odwrotu od 8K. LG ogłasza teraz sprzedaż pierwszego na świecie telewizora w technologii 8K - OLED88Z9 w cenie...
fot AVS Forum
LG-88-inch-8K-OLED.jpg
Tu są pełne kąty.

Odwrotu od 8K nie ma.
Są już pierwsze transmisje i będą kolejne.
I tak nikomu się nie śpieszy, musi się spłacić 4K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, locoloco napisał:

Kąty są takie jaka matryca.

:) Raczej nie takie kąty miał na myśli Maju...

Problem z całym 8K jest taki, że producenci nam to wciskają, bo to najprostszy z możliwych skoków na kasę. Sam robiłbym tak samo, gdybym siedział w tym interesie. Przecież techniczne możliwości do produkcji paneli o większej gęstości pikseli są, trzeba szybszych procesorów, które te ogromne ilości danych przetworzą, więc kolejne umowy z producentami... wszystko się ładnie kręci, a pieniążki idą do kieszeni. Ludzie lecą na cyferki (4K, 8K, jak ładnie brzmi...) szybciej niż na jakieś magiczne algorytmy poprawiające jakość obrazu, bo 99% nie rozumie o co w tym chodzi. A dla niedowiarków uruchomi się machinę marketingową i wymyśli pseudo badania zaprzeczające fizyce, ale kogo by obchodziły takie szczegóły.
Producenci jednak zapominają o ważnej rzeczy (lub też ją zwyczajnie ignorują). Chodzi o to, że aby nastąpił rzeczywisty rozwój, potrzeba jeszcze całego zaplecza, które sprawi że dana technologia będzie nam potrzebna. Analogicznie rozwija się przemysł komputerowy: dostajemy coraz szybsze procesory, karty graficzne itp., bo zwiększa się zapotrzebowanie oprogramowania i gier, które ten sprzęt są w stanie wykorzystać. Na rynku TV jakoś tak się nie dzieje - sprzęt coraz bardziej oddala nam się od tego "zaplecza", które jest w stanie z niego korzystać. Nawet 4K jest wykorzystywane tylko w bardzo małym stopniu. A Jeśli chodzi o 8K to nie ma po prostu niczego - fizycznych nośników o odpowiedniej pojemności, nowych algorytmów kompresji, sposobów przesyłania, nawet standard HDMI jest zacofany. To że coś tam się udało wysłać z satelity i wyświetlić jako demowy filmik... no super, tylko spróbujcie to teraz wprowadzić do masowej sprzedaży, opracujcie to jako standard, który się przyjmie... Ale z tym nie jest już tak łatwo, bo rynek potrzebuje dużo więcej czasu, niż wciśnięcie matrycy 8K do nowego modelu TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, locoloco napisał:

Kąty są takie jaka matryca.

Nie ma odwrotu od 8K. LG ogłasza teraz sprzedaż pierwszego na świecie telewizora w technologii 8K - OLED88Z9 w cenie...
 

 

No podaj Krzysiu ta cenę, Bobcat zaklepie sobie miejsce w kolejce żeby dla niego starczyło. Niech zbiera dzindziory, może przez 5 lat uzbiera.

 

Chciałem uprzejmie przypomnieć, że od 3D tez miało nie być odwrotu. Bo przecież oko naturalnie widzi w 3D. Telewizory Toshiby z 3D bez okularów miały zbawić świat. I gdzie one są zapytuję?

A pamiętacie HbbTV i medialny szum jak TVP to wprowadzała? Gdzie to jest? Kto z tego korzysta? Żeby 8K nie okazało sie wielkim falstartem.

Jestem fanem nowych technologii ale dopracowanych i z zapleczem. Kupowanie dzisiaj TV 8K jest najwiekszą głupotą jaką można zrobić.

 

17 minut temu, qbakos napisał:

? Raczej nie takie kąty miał na myśli Maju...

Problem z całym 8K jest taki, że producenci nam to wciskają, bo to najprostszy z możliwych skoków na kasę. Sam robiłbym tak samo, gdybym siedział w tym interesie. Przecież techniczne możliwości do produkcji paneli o większej gęstości pikseli są, trzeba szybszych procesorów, które te ogromne ilości danych przetworzą, więc kolejne umowy z producentami... wszystko się ładnie kręci, a pieniążki idą do kieszeni. Ludzie lecą na cyferki (4K, 8K, jak ładnie brzmi...) szybciej niż na jakieś magiczne algorytmy poprawiające jakość obrazu, bo 99% nie rozumie o co w tym chodzi. A dla niedowiarków uruchomi się machinę marketingową i wymyśli pseudo badania zaprzeczające fizyce, ale kogo by obchodziły takie szczegóły.
Producenci jednak zapominają o ważnej rzeczy (lub też ją zwyczajnie ignorują). Chodzi o to, że aby nastąpił rzeczywisty rozwój, potrzeba jeszcze całego zaplecza, które sprawi że dana technologia będzie nam potrzebna. Analogicznie rozwija się przemysł komputerowy: dostajemy coraz szybsze procesory, karty graficzne itp., bo zwiększa się zapotrzebowanie oprogramowania i gier, które ten sprzęt są w stanie wykorzystać. Na rynku TV jakoś tak się nie dzieje - sprzęt coraz bardziej oddala nam się od tego "zaplecza", które jest w stanie z niego korzystać. Nawet 4K jest wykorzystywane tylko w bardzo małym stopniu. A Jeśli chodzi o 8K to nie ma po prostu niczego - fizycznych nośników o odpowiedniej pojemności, nowych algorytmów kompresji, sposobów przesyłania, nawet standard HDMI jest zacofany. To że coś tam się udało wysłać z satelity i wyświetlić jako demowy filmik... no super, tylko spróbujcie to teraz wprowadzić do masowej sprzedaży, opracujcie to jako standard, który się przyjmie... Ale z tym nie jest już tak łatwo, bo rynek potrzebuje dużo więcej czasu, niż wciśnięcie matrycy 8K do nowego modelu TV.

Żeby 8K miało sens, szczególnie w transmisjach sportowych na żywo o których się tyle mówi, należy wyświetlać obraz w 100/120 fps. A wtedy potrzeba juz ogromnej mocy obliczeniowej, pełnego pasma HDMI 2.1 oraz matryc które sobie z tym poradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie wożę za sobą ego w drugim samochodzie tak jak ty.

Mylisz ego z oczekiwaniem podstawowych zasad kultury i szacunku do adwersarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, nie mylę. Żeby od kogoś oczekiwać kultury i szacunku należy najpierw spojrzeć w lustro. Tobie się nie zdarza.

Zamiast odpisywać pierdołami zapraszam do merytorycznej dyskusji bo jedynie zaśmiecasz wątek. Cytuję:

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Taka jest różnica między wielkim człowiekiem a małym człowiekiem. 

 

Najśmieszniejsze jest gdy jakiś (pożal się Boże) grajek z orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Pipidówce Dolnej autorytatywnym tonem ocenia wirtuoza Filharmonii Narodowej.

4 godziny temu, Bobcat napisał:

I znowu narracja małego człowieka.

22 minuty temu, Bobcat napisał:

Mylisz ego z oczekiwaniem podstawowych zasad kultury i szacunku do adwersarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Żeby od kogoś oczekiwać kultury i szacunku należy najpierw spojrzeć w lustro. Tobie się nie zdarza.

Tak, potwierdzam. Napisałem to. W odpowiedzi na zaczepki z waszej strony i lekceważące wpisy. Warto jest dostrzegać również przyczyny. Nie tylko same skutki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oled LG kosztuje 33.000 $.

Z technologią 3D - było inaczej. Od pierwszych pokazów w Berlinie pisaliśmy że  się nie utrzyma.
Trwało to 4 lata , ale koniec się okazał zgodny z pierwszą prognozą. Byliśmy pierwsi z taką własną oceną.

Od technologii 8K nie ma odwrotu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda technologia ma czas gdy raczkuje i stawia swoje pierwsze kroki. Można się temu przyglądać z życzliwym zainteresowaniem, nawet kibicować i trzymać kciuki. Można również czekać aż się wyłoży i cieszyć z każdej napotkanej trudności. Taką dychotomię widać wyraźnie na Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Żeby 8K miało sens, szczególnie w transmisjach sportowych na żywo o których się tyle mówi, należy wyświetlać obraz w 100/120 fps. A wtedy potrzeba juz ogromnej mocy obliczeniowej, pełnego pasma HDMI 2.1 oraz matryc które sobie z tym poradzą.

Dokładnie tak.....wiedzą o tym ci co promują na 8K Display Summit że  85 MB/s może być za mało nawet przy mniejszym fps.  :)
Trochę o tym, trochę a raczej nadal niewiele o treściach 8K i innych rzeczach poruszanych tu ostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Każda technologia ma czas gdy raczkuje i stawia swoje pierwsze kroki. Można się temu przyglądać z życzliwym zainteresowaniem, nawet kibicować i trzymać kciuki. Można również czekać aż się wyłoży i cieszyć z każdej napotkanej trudności. Taką dychotomię widać wyraźnie na Forum.

Bobcat widzisz co chcesz zobaczyć.

Mogę mówić jak jest u mnie.
W sytuacji gdy szerokiemu odbiorcy nadaje się HD w kiepskim bitrate, 4K dla nich nadal jest w powijakach (choć materiału w tym standardzie jest sporo). A tu nam już proponują kolejną która z racji wielu przeciwności musi raczkować wiele dłużej....to tylko sygnalizuję. Wcale mnie to nie cieszy że postęp ma aż tak pod górkę.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może wyrazić swoją opinię ale technologa 8K i tak wygra, bo jakość górą ! Jak wchodziło full hd - to dopiero była wojna. Wszyscy krzyczeli , że to za 100 lat. A dziś już niektórzy nawet już nie widzą co to takiego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, locoloco napisał:

Z technologią 3D - było inaczej.

Według mnie dość podobnie.
Tak jak 8K 3D wypada dużo lepiej na wielkich ekranach (projektory). W czasie gdy wchodziło 3D tych wielkich telewizorów albo nie było, albo kosztowały majątek.

Poza tym o tym że nie produkuje się telewizorów 3D zadecydowali producenci, bo mogli oszczędzić na matrycach wciskając te 50/60 Hz. Więc nie ma się czym cieszyć że zaniechano produkcji telewizorów 3D.
Za jakiś czas być może zadecydują że od powiedzmy 55" nie będzie telewizorów 4K.....tak jak teraz nie ma już 50" HD.  Ale czy na pewno to jest konieczne, wnosi to coś dla postępu?

O fiasku 3D zadecydowały małe ekrany i konieczność używania okularów.
3D bez okularów zawita za jakiś czas, bo to nieuchronne jeżeli poważnie myślimy o podnoszeniu jakości.
Bez trzeciego wymiaru 8K udaje to co widzimy w naturze, nic więcej.

8 minut temu, locoloco napisał:

Jak wchodziło full hd - to dopiero była wojna. Wszyscy krzyczeli , że to za 100 lat. A dziś już niektórzy nawet już nie widzą co to takiego.

Producenci powinni zadbać o to by nigdy nic się na ten temat nie dowiedzieli.....wcisną wtedy bez problemu 55" 8K .   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

o tym że nie produkuje się telewizorów 3D zadecydowali producenci

Raczej rynek i mizerne zainteresowanie.

48 minut temu, locoloco napisał:

Producenci niczego nie wciskają ani w telewizorach ani w samochodach.
To wolny rynek , każdy wybiera sam !

Otóż to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, locoloco napisał:

To wolny rynek , każdy wybiera sam !

Otóż to, wolny rynek. Tylko zobacz jak łatwo ludzi zmanipulować i wmówić im, że jakieś 8K jest im potrzebne? Sam nie wiesz kiedy jeszcze wybierasz sam, a kiedy dlatego że jest taka moda, dobry marketing albo "sąsiad ma, to ja nie kupię?". Ale to temat na inną dyskusję...

Ja w ramach głosowania swoim portfelem nie mam nawet TV 4K, bo nie widzę potrzeby mieć rozdzielczości, której nie wykorzystam. I kolejny TV też kupiłbym FHD, bo taki mi wystarczy, ale... nie kupię, bo wszędzie producenci pchają matryce 4K. I powiedz mi czy to nie jest wciskanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafnasty wątek o 8K, którego NIE MA (na razie) dla przeciętnego Kowalskiego i nie będzie przez ładnych parę lat, tak samo jak póki co NIE MA dla niego nawet 4K. Że co, są płyty BD UHD, niektóre treści w streamingu i kilka kanałów TV na krzyż na platformach cyfrowych? Tak, są, korzystają z tego entuzjaści i dopiero powoli szerokie masy (i to głównie w streamingu).

Coś co jest w powijakach wywołuje u niektórych takie emocje, jakby to miała być jakaś kosmiczna technologia... Tak, tak, wiem, 8K jest "docelową technologią" (LOL) i wywołujące opad szczęki efekty daje na ekranie oglądanym z niemal dowolnej odległości, choćby i na 42" siedząc 5m przed ekranem, nowe badania producentów tego dowiodły! Ot, magia! ?

2 godziny temu, locoloco napisał:

Każdy może wyrazić swoją opinię ale technologa 8K i tak wygra, bo jakość górą !

Oczywiście, że wygra (do czasu kolejnej niby "docelowej technologii"), tylko płakać się chce ze śmiechu, jaka wojna o to się przetacza przez to forum. Nikt wyznawcom sekty "8K najleprze!!!11!1!!" tego nie neguje, tylko tłumaczy się proste rzeczy - jeszcze nie dziś dla każdego (i także nie za 100 lat) bo drogo, i nie na mini telewizorkach oglądanych z paru metrów, bo nie ma to sensu (bo znów drogo w porównaniu z korzyściami). Jak ktoś ma problem z prawidłową oceną rzeczywistości to niech sobie tkwi w swych urojeniach, tylko po kiego forum ma być zaspamowane tymi samymi "mądrościami" w kolejnych tematach? W sumie dobrze, że moderatorzy to ukrócili choć trochę i będzie jeden wątek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, locoloco napisał:

Producenci niczego nie wciskają ani w telewizorach ani w samochodach.
To wolny rynek , każdy wybiera sam !

Wręcz przeciwnie, producenci pozbawiają sprzętu pożądanych cech, a w zamian dają zbędne funkcje często w rzeczywistości w ogóle nie spełniające pierwotnych założeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.