Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

"Do sprzedaży wchodzi właśnie Sharp 8M-B80AX1E. Jest to monitor 8K z HDMI 2.1, odświeżaniem 120 Hz i HDR, przeznaczony dla profesjonalistów."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Powariowali z tymi wielkościami, po co komu monitor 80 cali, jak produkowali już wcześniej 70".
Nie skonsultowali tego widać z tutejszym "profesjonalistami" którym w zupełności wystarczy 55" telewizor.   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maju napisał:

Nie skonsultowali tego widać z tutejszym "profesjonalistami" którym w zupełności wystarczy 55" telewizor. 

Gdyby skonsultowali z innymi tutejszymi "profesjonalistami" to by wiedzieli że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne.

Na marginesie: naprawdę uważasz że w przypadku monitora 55" nie wystarczy? W jakiej odległości od monitora się siedzi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie bardzo wystarcza skoro 70 cali okazało się za mało i produkuje się monitory 80 calowe.

16 godzin temu, Bobcat napisał:

W jakiej odległości od monitora się siedzi?

Zależy od wielkości monitora, rozdzielczości.....dla wzroku im dalej tym lepiej a to powoduje że im większe ekrany się stosuje tym większą rozdzielczość można zobaczyć z podobnej odległości. 
Dla 70-80" nieco mniej niż 80 cm nie powinno być problemem, bo jeszcze pewnie nie widać (przy 8K) siatki pikseli a pełną rozdzielczością można się cieszyć.

16 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 7.08.2019 o 08:24, Maju napisał:

Nie skonsultowali tego widać z tutejszym "profesjonalistami" którym w zupełności wystarczy 55" telewizor. 

Gdyby skonsultowali z innymi tutejszymi "profesjonalistami" to by wiedzieli że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne.

To co opisałeś jest niemożliwe z prostego powodu.
Takich tu nie ma i nie było.....Nie ma takich, bo to tylko projekcja Twojej wyobraźni i sposób prowadzenia sporów prze wmawianie!!

Owszem byli tacy (ja się do nich zaliczam) którzy wskazywali w jakich sytuacjach 8K traci sens. Podawaliśmy przykłady i argumenty.

Sam sobie odpowiedź czy 8K ma sens w sytuacji braku treści, braku stacji nadawczych argument małego ekranu pominę, bo Ciebie nim nie przekonam.   

Ale jak widać po tym że produkuje się 80 calowe monitory 8K...... jest to poważny argument.  :) 
 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy pojawiły się monitory 42' i 55'. "Tylko" 4k ?

Trzeba jednak przyznać, że duże monitory mają sens- dla 4k, 55' to już raczej maksymalna wielkość, pomimo, że wiszą na stelażu 1,5-2m od oczu. W tym układzie 8k 80' byłby super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

To co opisałeś jest niemożliwe z prostego powodu.
Takich tu nie ma i nie było.....Nie ma takich

Rozmawiam więc w tej chwili z kimś kogo nie ma. Teatrzyk absurdu według Sławomira Mrożka.

2 godziny temu, Maju napisał:

Sam sobie odpowiedź czy 8K ma sens w sytuacji braku treści, braku stacji nadawczych

Zmuszasz abym się powtarzał.

- autorzy treści nie produkują takowej bo nie ma jak przekazać ani na czym oglądać;

- właściciele stacji nadawanych i satelitów nie inwestują w 8K bo nie ma czego ani na czym oglądać;

- producenci telewizorów nie mają oferty bo nie ma czego oglądać ani jak przekazać.

Ktoś musi przerwać błędne koło. Tym razem byli to wytwórcy odbiorników. I chwała im za to. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

To co opisałeś jest niemożliwe z prostego powodu.
Takich tu nie ma i nie było.....Nie ma takich

Rozmawiam więc w tej chwili z kimś kogo nie ma. Teatrzyk absurdu według Sławomira Mrożka.

Dokładnie.....tak późno się zorientowałeś. Dlaczego???  :)))

2 minuty temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Sam sobie odpowiedź czy 8K ma sens w sytuacji braku treści, braku stacji nadawczych

Zmuszasz abym się powtarzał.

- autorzy treści nie produkują takowej bo nie ma jak przekazać ani na czym oglądać;

- właściciele stacji nadawanych i satelitów nie inwestują w 8K bo nie ma czego ani na czym oglądać;

- producenci telewizorów nie mają oferty bo nie ma czego oglądać ani jak przekazać.

Ktoś musi przerwać błędne koło. Tym razem byli to wytwórcy odbiorników. I chwała im za to. 

Po co tłumaczysz to co dziesiątki razy już pisałeś i znam na pamięć......insynuowałeś że są tu tacy co pisali że 8K kompletnie nie ma sensu, czy teraz że jest kompletnie niepotrzebne.
Opisałem w jakich okolicznościach to zdanie ma sens i ktoś to (może i ja) mógł napisać cytując takie uzasadnienia.
Ty wmawiasz n-ty raz że ktoś tu napisał że 8K jest bezsensu nie podając tych uzasadnień.
Czujesz różnicę???
Kiedy znowu zobaczę wpis insynuujący jakoby ktoś dokładnie to napisał;

19 godzin temu, Bobcat napisał:

że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne.

???
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maju napisał:

Po co tłumaczysz to co dziesiątki razy już pisałeś i znam na pamięć...

Piszę, gdyż Ty co chwila umieszczasz stwierdzenia np. takie:

3 godziny temu, Maju napisał:

Sam sobie odpowiedź czy 8K ma sens w sytuacji braku treści, braku stacji nadawczych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bobcat napisał:

Ty co chwila

Liczyłem na coś innego, że coś dotrze do Ciebie i choć raz nie będziesz pisał byle napisać, byle się wydawało że Twoje jest na wierzchu.

Nadal nie zrozumiałeś skąd te moje wpisy wypływają, czym prowokujesz je czy piszesz cokolwiek by tylko tamto co wmawiasz ukryć pod lawiną słów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

Liczyłem na coś innego, że coś dotrze do Ciebie i choć raz nie będziesz pisał byle napisać, byle się wydawało że Twoje jest na wierzchu.

Nadal nie zrozumiałeś skąd te moje wpisy wypływają, czym prowokujesz je czy piszesz cokolwiek by tylko tamto co wmawiasz ukryć pod lawiną słów?

Ad personam zamiast ad meritum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro ale prawdę zawsze w oczy piszę.....gdzie w tym widzisz atak personalny doprawdy nie pojmuję.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ad personam

Zamiast insynuować wytłumacz się dlaczego ciągle piszesz o nas jako zaciekłych przeciwnikach tej technologii wkładając w usta wypowiedzi które nigdy w takiej formie jaką podajesz nie padały w tym temacie?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

Bardzo mi przykro ale prawdę zawsze w oczy piszę.....gdzie w tym widzisz atak personalny doprawdy nie pojmuję.

Zamiast insynuować wytłumacz się dlaczego ciągle piszesz o nas jako zaciekłych przeciwnikach tej technologii wkładając w usta wypowiedzi które nigdy w takiej formie jaką podajesz nie padały w tym temacie?
 

Czasem można coś w celach polemicznych przejaskrawić i ja to robię. Tak, słowa że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne nie padły. Ale całość wypowiedzi Twoich (i nie tylko) daje się sprowadzić do jednego: po co to wszystko? Stworzyliście całą (wielopozycyjną) listę "bardzo obiektywnych przeszkód i trudności nie do pokonania w najbliższym czasie" które jak pokazuje doświadczenie ostatnich miesięcy jedna po drugiej są rozwiązywane. Mój stosunek do 8K może jest przesadnie entuzjastyczny jako że była to moja "miłość od pierwszego wejrzenia". Wasz z kolei stosunek jest sceptyczny, wątpiący i niechętny. Przykładem choćby szukanie każdej trudności, każdego wyboju na drodze do 8K i tryumfalistyczne zamieszczanie takich informacji tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bobcat napisał:

Stworzyliście całą (wielopozycyjną) listę "bardzo obiektywnych przeszkód i trudności nie do pokonania w najbliższym czasie"

Nie ma trudnosci nie do pokonania- są trudności nieopłacalne do pokonania- jak np cały mux na jeden kanał 8k, czy rezygnacja z paru programów hd z satelity. Nieopłacalne jest też wymienianie sprzętu nadawczego i satelitów nie robionych z myślą o 8k, a jeszcze nie zużytych. A telewizory? Przeciętny klient nie wybuli parę razy więcej na tv o słusznej wielkości, a na małym nie będzie miał zalet 8k, więc pomyśli, że się nie opłaca kupować. Z produkcji małoseryjnej dla snobów i entuzjastów żaden wielki producent się nie wyżywi.

TO będzie największym hamulcem dla upowszechnienia 8k, nie problemy techniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego że Chiny coś wreszcie w tej materii robią.....przecież to największy rynek, w prognozach od lat się pisze że większość sprzedanych telewizorów ma tam na tamtejszym rynku się dokonać.

16 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

Bardzo mi przykro ale prawdę zawsze w oczy piszę.....gdzie w tym widzisz atak personalny doprawdy nie pojmuję.

Zamiast insynuować wytłumacz się dlaczego ciągle piszesz o nas jako zaciekłych przeciwnikach tej technologii wkładając w usta wypowiedzi które nigdy w takiej formie jaką podajesz nie padały w tym temacie?
 

Czasem można coś w celach polemicznych przejaskrawić i ja to robię. Tak, słowa że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne nie padły. Ale całość wypowiedzi Twoich (i nie tylko) daje się sprowadzić do jednego: po co to wszystko? Stworzyliście całą (wielopozycyjną) listę "bardzo obiektywnych przeszkód i trudności nie do pokonania w najbliższym czasie" które jak pokazuje doświadczenie ostatnich miesięcy jedna po drugiej są rozwiązywane. Mój stosunek do 8K może jest przesadnie entuzjastyczny jako że była to moja "miłość od pierwszego wejrzenia". Wasz z kolei stosunek jest sceptyczny, wątpiący i niechętny. Przykładem choćby szukanie każdej trudności, każdego wyboju na drodze do 8K i tryumfalistyczne zamieszczanie takich informacji tutaj.

Bobcat i tu Ciebie mam.....dobrze że wreszcie przyznałeś rację, bo teraz się już nie wyłgasz.

Gdyby nie to że ciągle powtarzasz a ja zaprzeczam to to tłumaczenie można by uznać za prawdziwe.
Gdybyś pisał tak jak teraz nikt by do Ciebie nie miał pretensji.....ty rzucasz kłamliwe zdanie nie po to by przerysować, tylko by budować na tym swoją nieprawdziwą narrację:  "ja obrońca postępu....oni zatwardziali jego przeciwnicy" i na tym budujesz spór i swoją wydumaną pozycję "uciśnionego obrońcy postępu".  :)))

Tu też nie do końca to prawdziwie opisujesz, bo musisz sobie przypomnieć że wychodziłeś z pozycji osoby która wieszczyła początek ery 8K i marginalizację innych standardów.
My nie pisaliśmy "po co to wszystko?" tylko wskazywaliśmy że to wszystko nieco za wcześnie i nie idą za tym dość szybko inne potrzebne działania.....idą tak wolno iż niezmiernie trudno liczyć na to że "era 8K" nastanie.....tyle i tylko tyle!

Aha jeszcze jedno, listy przeszkód nie tworzyliśmy o tym piszą obserwatorzy, znawcy tematu i pasjonaci. I wbrew temu co piszesz większość najważniejszych problemów 8K pozostała nierozwiązana.
 

Ostatnia nieścisłość.....w przeciwieństwie do mnie ty "przesadny entuzjasta" nigdy nie podałeś negatywnej treści o 8K.....mnie (wcale nie jestem tak sceptyczny i niechętny jak piszesz) pozytywne informacje udaje się przekazać (ostatnia o monitorach).
To że przekazuję ich tak mało wynika z faktu że jest ich po prostu mało.....rzadziej na nie trafiam.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie jak te powtarzające wszystko co wiemy o 8K i tylko je gloryfikujące (reklamujące) staram się nie wklejać, bo nic nowego nie wnoszą do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

24 minuty temu, Maju napisał:

niezmiernie trudno liczyć na to że "era 8K" nastanie.

zastanawiałem się nad określeniem, uściśleniem tego co napisałem zbyt długo i przegapiłem, zostało w tej zbyt ogólnej wersji.....piszę o tym byś się znowu nie czepiał    :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maju napisał:

listy przeszkód nie tworzyliśmy o tym piszą obserwatorzy, znawcy tematu i pasjonaci.

Nie tworzyliście. Jedynie żeście wszystkie trudności wyszukali i zgrabnie usystematyzowali. A następnie z lubością podajecie.

33 minuty temu, Maju napisał:

większość najważniejszych problemów 8K pozostała nierozwiązana.

Co masz na myśli? Procesory które sobie z tym poradzą miały wg Was powstać dopiero za kilka pokoleń. Już są. Z satelity miał iść żałośnie kiepski bitrate. Już jest 100 Mb/s. Z HDR można już wyciągnąć 4000 nitów. Transmisja DVB-T2 8K jest. Z sieci zaczynają pojawiać się treści w tej rozdzielczości.

Mam pisać dalej? Fakt. W sprawie dysków i odtwarzaczy 8K cisza.

41 minut temu, Maju napisał:

nigdy nie podałeś negatywnej treści o 8K...

Przecież wiem że gdy się takowa pokaże to ktoś ją tu natychmiast  umieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

listy przeszkód nie tworzyliśmy o tym piszą obserwatorzy, znawcy tematu i pasjonaci.

Nie tworzyliście. Jedynie żeście wszystkie trudności wyszukali i zgrabnie usystematyzowali. A następnie z lubością podajecie.

Dziwisz się że podajemy coś co jest faktem i na co wskazują inni?

Zresztą sam na początku zarzucałeś że nasze argumenty są mało warte, więc zdarzyło się że ten i ów dokonał podsumowania i spróbował zebrać to do kupy. A jak mówią "w kupie siła".   :))

26 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

większość najważniejszych problemów 8K pozostała nierozwiązana.

Co masz na myśli? Procesory które sobie z tym poradzą miały wg Was powstać dopiero za kilka pokoleń. Już są. Z satelity miał iść żałośnie kiepski bitrate. Już jest 100 Mb/s. Z HDR można już wyciągnąć 4000 nitów. Transmisja DVB-T2 8K jest. Z sieci zaczynają pojawiać się treści w tej rozdzielczości.

Mam pisać dalej? Fakt. W sprawie dysków i odtwarzaczy 8K cisza.

:)))

Wybrałeś te które najmniej i najkrócej były akcentowane jako przeszkody w rozwoju a jako przeszkodę najmniej (na początku) ważną...zresztą też te wymienione problemy nie są tak do końca rozwiązane. A ten HDR to jakieś nieporozumienie.....nikt tego o ile pamiętam nie podnosił.
Transmisje na DVB-t jak była dla 99 % nadawców nieopłacalna (lub niemożliwa do realizacji) tak pozostanie. 100Mbit/s to też żadna rewelacja jak chcesz liczyć na  8K w pełnej krasie. Otrzymasz coś podobnego co można takim HD jakie mamy teraz porównać.....do jakości jaką daje pełna specyfikacja 8K (120 fps z dźwiękiem 22.2) będzie jeszcze daleko.


Podam tylko ten jeden najważniejszy i determinujący na długie lata marazm w rozwoju.....jak to ktoś napisał "treści 8K są tak rzadkie jak zęby u kury"....dodam że nadal nie widać tu by coś drgnęło na tyle by telewizje 8K mogły normalnie funkcjonować.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna informacja, jest także u nas w sprzedaży profesjonalny sprzęt do zapisu 8K (jak jest kamera pewnie jest dostępny i osprzęt), tylko kupować i kręcić;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

jest także u nas w sprzedaży profesjonalny sprzęt do zapisu 8K

Ponad ćwierć bańki. Tanio jak przysłowiowy barszcz.

Choć może dla jakiejś stacji telewizyjnej która zechce w to zainwestować nie jest to aż tak przerażająca kwota...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem i pisać będę- największą przeszkodą na drodze do powszechności 8k jest ekonomia. Nie opłaca się zapychać calego mux'a jednym kanalem 8k, nie opłaca się wymieniać sprawnych satelitów na takie z szerszymi transponderami lub nadawać z dwóch, zamiast kilku programów o niższej rozdzielczości z ktorych jest większy dochód, a przyrost jakości jest praktycznie nieistotny. 

Bobcat, wytłumacz ksiegowym, że MUSI SIĘ OPŁACAĆ, to coś się ruszy.

Na razie testują i na tym się zatrzyma. Na jak długo? Aż znajdzie się kodek do upakowania pełnego sygnału w już istniejące ramy, lub zużycia infrastruktury nadawczej na tyle, by jej zmiany były konieczne- wtedy pewnie rozważą wprowadzenie sprzętu robionego już pod 8k. Praw rynku nie przeskoczysz- jak się nie opłaca i nie da się wyciągnąć zysku, komercyjni nadawcy pchać kasy nie będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, porlick napisał:

Praw rynku nie przeskoczysz

Nie wszędzie kierują się prawami rynku. Kto miał zyski i jakie z sondy która przysłała zdjęcia Plutona z bliska? Może miał ten którą tę sondę wyprodukował. Ale z samej misji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrywaj skrawków, tylko przeczytaj uwaznie cale zdanie:

11 minut temu, porlick napisał:

Praw rynku nie przeskoczysz- jak się nie opłaca i nie da się wyciągnąć zysku, komercyjni nadawcy pchać kasy nie będą.

Tacy wysłali sondę???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, porlick napisał:

Nie wyrywaj skrawków

Z Bobcatem nie porozmawiasz w inny sposób. Niezmiernie rzadko odpowiada tak jak powinien.
A powinien przeczytać cały post, zapoznać się z wszystkimi argumentami a wtedy gdy zna całość i kontekst odnieść się do tego co uważa za słuszne.
Ja zanim odpiszę zazwyczaj czytam wszystkie posty, bo bywa tak że ktoś w trakcie rozmowy zmienia zdanie, doprecyzowuje lub okazuje się że się pomylił i nie warto odpowiadać na wcześniejszy post, bo się można ośmieszyć.   :)

Może to nawyk z tematów ideologicznych.....tam taki zabieg odpowiadania na poszczególne zdania (skrawki tekstu) często stosuje by "wykazać" jak to jego jest na wierzchu.   :))

 

21 godzin temu, porlick napisał:

Dlatego pisałem i pisać będę- największą przeszkodą na drodze do powszechności 8k jest ekonomia. Nie opłaca się zapychać calego mux'a jednym kanalem 8k, nie opłaca się wymieniać sprawnych satelitów na takie z szerszymi transponderami lub nadawać z dwóch, zamiast kilku programów o niższej rozdzielczości z ktorych jest większy dochód, a przyrost jakości jest praktycznie nieistotny.

Kto o tym nie pisał.....żartowałem już dawno (cytując "klasyka"): "to nie są tanie rzeczy".  :))

Podawałem przykłady jak upycha się stacje (nie rezygnując nawet SD, patrz NHK nadająca w tym standardzie na Europę) ze słabym bitrate by zyskać troszeczkę pasma na kolejny program. Pisałem o tym że jak nie odwróci się ten trend i nadawcy ilość bardziej będą propagować niż jakość, nie zmieni się drastycznie pojemność kanałów nadawczych (jeszcze lepsze kodeki) to nie ma co liczyć że 8K z niszowego stanie się standardem takim jakim miał nadzieję go widzieć @Bobcat
A to początek problemów.....

21 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

jest także u nas w sprzedaży profesjonalny sprzęt do zapisu 8K

Ponad ćwierć bańki. Tanio jak przysłowiowy barszcz.

Choć może dla jakiejś stacji telewizyjnej która zechce w to zainwestować nie jest to aż tak przerażająca kwota...

Podawałem tu niedawno link z opinią poważnego twórcy, dokumentalisty o tym że jeszcze przejście na 4K i te nie tanie inwestycje uważa za uzasadnione w przeciwieństwie do 8K gdzie ceny są całkowicie zaporowe dla indywidualnego producenta.
Podawał też inną ważną informację.....kamera 8K to nie wszystko.
Koniecznie potrzebny jest do tego osprzęt a to podobny lub nawet wielokrotnie większy wydatek.....

Może dla wielkich stacji ta cena to nie jest problem, ale nie będą go na pewno ponosić gdy nie planują uruchamiać nadawania w 8K w najbliższej przyszłości. Bardzo niewielu o tym zapewne myśli......dodam że muszą wyposażyć studia w sprzęt 8K a to pewnie koszt przy których ta kamerka to mały pikuś......no i tylko jedna kamera? Przydało by się ich z dziesięć w poważnej telewizji.   :)
 

Barierą ekonomiczną którą sztucznie próbuje się znosić jest i pozostanie dość długo to też cena telewizorów.....takie odpowiednie jakością i wielkością jeszcze długo będą ją wysoką trzymać. A te tańsze małe, okrojone z istotnych bajerów proponujące namiastkę 8K przez obniżanie jakości innych parametrów (patrz obecne 4K) nie wniosą żadnego postępu.....nie wykażą wyższości 8K nad 4K, nie poprawią 4K.

Świadomy konsument nie kupi  8K po to by oglądać niższą rozdzielczość, no chyba że się go do tego zmusi. Ale to nie zmieni faktu że taki zabieg coś na rynku zmieni. 
Teraz kupujący duże telewizory kupują 4K bo muszą, nie ma takich HD.....niektórzy z nich być może nigdy nie będą oglądać na nich programów 4K.....podobnie było z wprowadzonym do telewizorów 3D, ten i ów zobaczył co to jest i na tym się skończyło bo na małym ekranie i duża rozdzielczość i 3D słabo się "sprzedaje".
Z 8K nie może być inaczej, z tych samych powodów a najbardziej że tych treści prawie wcale nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maju napisał:

Z Bobcatem nie porozmawiasz w inny sposób. Niezmiernie rzadko odpowiada tak jak powinien.

A jak powinien - decyduje Autorytet Najwyższy. Czyli @Maju.

13 godzin temu, Maju napisał:

często stosuje by "wykazać" jak to jego jest na wierzchu. 

Skandal. Przecież na wierzchu może być wyłącznie Twoje.

13 godzin temu, Maju napisał:

nie rezygnując nawet SD, patrz NHK nadająca w tym standardzie na Europę

Dlatego piszesz półprawdę? NHK nadaje na Europę z Hotbirda w standardzie SD oraz z Astry w standardzie HD.

13 godzin temu, Maju napisał:

Koniecznie potrzebny jest do tego osprzęt

Pokazałem wóz transmisyjny chińskiej telewizji CCTV.

13 godzin temu, Maju napisał:

takie odpowiednie jakością i wielkością jeszcze długo będą ją wysoką trzymać

Chyba popełniasz błąd w rozumowaniu. Przyjmujesz że 8K musi spełniać wszystkie normy. Zgoda, tylko wtedy widz zobaczy jego potęgę i moc. Ale zobacz co się dzieje? Większość programów jest cały czas SD. Czy wykorzystuje się w pełni co można z tego standardu wycisnąć? Skądże znowu. Leci przeważnie z żałosnym bitrate'm. To samo masz w programach HD: też można lepiej. Stąd oszukańczy pomysł marketingowy Polsatu z ofertą "Super HD". Czyli tłumacząc na polski: HD spełniające w pełni wymogi wszystkich norm i standardów. Albo mówiąc inaczej: HD jakie być powinno. Idąc dalej: czy nieliczne transmisje 4K spełniają w 100% wszystkie wymogi i pokazują na co je potencjalnie stać? Bynajmniej. To samo będzie z 8K.

Jeżeli teraz porównamy takie zubożone SD, okrojone HD, wykastrowane 4K i niepełne 8K - to ostanie w tej "paraolimpiadzie" (porównanie nieprzypadkowe, przecież coś takiego to zawody niepełnosprawnych) wypadnie mimo wszystko najlepiej. Może raczej należałoby powiedzieć: najmniej źle. Czy taki rozwój wypadków ucieszy Ciebie? Innych tutaj Dyskutantów? Mnie? Nie ma takiej możliwości. Ale my tutaj jesteśmy hobbyści, zapaleńcy. A przeciętny Kowalski będzie zachwycony i będzie bił brawo. Na wyprzódki poleci sobie kupić. A że takie 8K będzie z stanie pokazać jakiś niewielki ułamek technicznych możliwości tego formatu? Wiesz o tym Ty, wiedzą inni tutaj, wiem ja. Kowalskiemu to nie przeszkadza. On w ogóle o tych sprawach nie zielonego pojęcia. Ma 8K. I o to chodziło. Rodzinę i sąsiadów skręci z zazdrości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj nalepki ze znaczkiem 8k- Kowalski kupi, nalepi na tv hd i za prawie darmo już bedzie hepi. (A sąsiadów diabli wezmą z zazdrosci.) 

Jak tak przedstawiasz przyszłość tv 8k, to sorry, ale na ch.... w ogóle to wprowadzać na rynek???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bobcat napisał:

Aż tak głupi Kowalski chyba mimo wszystko nie jest.

Jest, przecież sam pisałeś, że tv kupi tylko dla znaczka, bo i tak g...o z 8k będzie miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem również że w całej paraolimpiady jaką wymieniłem 8K pokaże obraz może nie najlepszy ale na pewno najmniej zły. Więc kupi nie tylko dla znaczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

nie rezygnując nawet SD, patrz NHK nadająca w tym standardzie na Europę

Dlatego piszesz półprawdę? NHK nadaje na Europę z Hotbirda w standardzie SD oraz z Astry w standardzie HD.

Znowu zaczynasz wmawiać.
Koło wiesz czego mi lata że nadają w HD z Astry, bo z drugiego satelity głównie nasze platformy nadają i niewiele osób z Astry korzysta. Zresztą jako zagorzały manipulant wiesz doskonale że nie o to mi tu chodziło.
Firma która przoduje w standardach nadawania powinna się wstydzić że idzie na takie oszczędności i nadaje w SD.
Dotarło?
Czy znowu znajdziesz jakiś urywek zdania, przekręcisz go i będziesz insynuował mi że kłamię!

10 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Koniecznie potrzebny jest do tego osprzęt

Pokazałem wóz transmisyjny chińskiej telewizji CCTV.

Znowu "czyta ze zrozumieniem"....ja o osprzęcie do kamer a ten o wozie transmisyjnym.....  

Te wozy będą rozdawać za darmo w ramach promocji 8K......   :)))))

10 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

takie odpowiednie jakością i wielkością jeszcze długo będą ją wysoką trzymać

Chyba popełniasz błąd w rozumowaniu. Przyjmujesz że 8K musi spełniać wszystkie normy. Zgoda, tylko wtedy widz zobaczy jego potęgę i moc. Ale zobacz co się dzieje? Większość programów jest cały czas SD. Czy wykorzystuje się w pełni co można z tego standardu wycisnąć? Skądże znowu. Leci przeważnie z żałosnym bitrate'm. To samo masz w programach HD: też można lepiej. Stąd oszukańczy pomysł marketingowy Polsatu z ofertą "Super HD". Czyli tłumacząc na polski: HD spełniające w pełni wymogi wszystkich norm i standardów. Albo mówiąc inaczej: HD jakie być powinno. Idąc dalej: czy nieliczne transmisje 4K spełniają w 100% wszystkie wymogi i pokazują na co je potencjalnie stać? Bynajmniej. To samo będzie z 8K.

Bobcat sam ciągle popełniasz podstawowy błąd w rozumowaniu przypisując 8K jakąś magiczną "potęgę i moc".
8K to tylko lepsza rozdzielczość i bez innych parametrów na wysokim poziomie nic nie znaczy! 
Ta potęga i mac jako walor zniknie jako pierwsze na małych ekranach.    :))

Cieszysz się że z 8K będzie podobnie a ja liczyłem że wreszcie przestaną z nas robić idiotów i dadzą to co standardy obiecują.
Ja z okrojonego 8K cieszyć się nie mam zamiaru. 
Nie rozumiem Ciebie, czy masz świadomość że dadzą ci coś co ma się nijak do tego co na pokazach oglądałeś???

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Jeżeli teraz porównamy takie zubożone SD, okrojone HD, wykastrowane 4K i niepełne 8K - to ostanie w tej "paraolimpiadzie" (porównanie nieprzypadkowe, przecież coś takiego to zawody niepełnosprawnych) wypadnie mimo wszystko najlepiej. Może raczej należałoby powiedzieć: najmniej źle. Czy taki rozwój wypadków ucieszy Ciebie? Innych tutaj Dyskutantów? Mnie? Nie ma takiej możliwości. Ale my tutaj jesteśmy hobbyści, zapaleńcy. A przeciętny Kowalski będzie zachwycony i będzie bił brawo. Na wyprzódki poleci sobie kupić. A że takie 8K będzie z stanie pokazać jakiś niewielki ułamek technicznych możliwości tego formatu? Wiesz o tym Ty, wiedzą inni tutaj, wiem ja. Kowalskiemu to nie przeszkadza. On w ogóle o tych sprawach nie zielonego pojęcia. Ma 8K. I o to chodziło. Rodzinę i sąsiadów skręci z zazdrości. 

Dajesz kolejne argumenty na to że na 8K jest dużo za wcześnie.....

Kowalski nigdy nie widział dobrego HD dlatego nieco lepszym 8K się zachwyci..... wpisujesz się w logikę na opak jaką nam serwują.....poprawianie obrazu przez znaczne zwiększanie rozdzielczości kosztem innych parametrów???

Wielu już tu pisało (w tym znawcy tematu) że więcej dobrego dla obrazu przynosi podnoszenie jakości w innych parametrach obrazu.
Tak samo jakość matryc w tych aspektach więcej da niż sama ich wysoka rozdzielczość.
To już widać na HD ile jest w tej materii do zrobienia i na tak małych jak przeciętnie teraz telewizorach poprawianie ma nadal jakiś sens.......zwłaszcza że do tej zauważalnej poprawy niepotrzebne są duże bitrate jak w przypadku każdego UHD.

8K z nieznacznie poprawionymi innymi aspektami obrazu w stosunku do poprzedników.....żenada.

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest.
Z jednej strony absurdalnie drogi sprzęt do rejestracji w 8K a z drugiej takie deklaracje przy smartfonie;
 

"Warto podkreślić, że telefon jest w stanie nagrywać obraz w rozdzielczości 8K z HDR10."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktoś mocno ściemnia....pewnie jedni bardzo mocno przeginają z ceną a drudzy udają że prymitywne 8K i HDR załatwi wszystko .  :)
To doskonały przykład na to że sama deklaracja wysokiej rozdzielczość (nawet z HDR) nie jest w stanie nam dać doskonałej jakości obrazu.

 

Kolejni testują, czas by któryś z nich wreszcie podał konkretną informację o zamiarze ciągłego nadawania;   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.