Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tyle masz w tej sprawie do powiedzenia??
Mało, malutko.  ?

Poprosiłem (skoro masz obsesję na moim punkcie) byś nie zwracał na mnie uwagi.....mnie tu nie ma, przekazuję tylko opinie innych którzy widzieli i testowali 8K. Traktuj mnie jako przekaziciela ich opinii......mniej sie będziesz irytował i ci to wyjdzie na zdrowie.   :))

Poza tym pytanie brzmiało czy zastanawiasz się nad tym dlaczego jesteś odosobniony w tych opiniach?
Nie potrafisz na to odpowiedzieć.....a szkoda.   :))
 

Nikt ci nie broni mieć innego zdania, ale gdy sam jako jedyny takowe masz a tych którzy myślą inaczej od ciebie przybywa nie zaświeca ci się czerwone światło, nie odnosisz wrażenia że coś nie tak?   

33 minuty temu, Bobcat napisał:
59 minut temu, Maju napisał:

powtarzania mantry (że 8K  nie widziałem i wmawiania że udaję mędrca)

A nie jest tak? Coś powiedziałem niezgodnego z prawdą?

Ciągle mataczysz lub wręcz kłamiesz.
Każdą swoja opinię popieram linkiem do tekstów tych których uznaję za mądrych w tych sprawach w przeciwieństwie do autorytetu samozwańczego który w kółko powtarza bezsensowne teksty;

33 minuty temu, Bobcat napisał:

....przestań się zachowywać jak przedszkolak na zasadzie "ja niczego nie widziałem ale znam się na tym najlepiej".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy 8K player A95X. Tani = 170 zł. Darmowa dostawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 cali i 8k nie zobaczycie roizcy miedzy 4k.  

8K tylko w duzych rozmiarach. 

 

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress oferuje urządzenia rozdzielające sygnał 8K video na cztery ekrany.

670 zł. Darmowa dostawa Poczta Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maju napisał:

Tylko tyle masz w tej sprawie do powiedzenia??
Mało, malutko. 

Dla Ciebie wystarczy. Aż za dużo.

4 godziny temu, Maju napisał:

Traktuj mnie jako przekaziciela ich opinii.....

Po co? Wolę czytać materiały źródłowe. A nie wtórne.

4 godziny temu, Maju napisał:

tych których uznaję za mądrych w tych sprawach

Jeżeli ktoś Twojego autoramentu uznaje inną osobę za mądrą - automatycznie tamtą osobę kompromituje i wystawia jej złe świadectwo.

Natomiast złe świadectwo jakie stale wystawiasz mojej osobie - nobilituje mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że sztukę pisania byle czego, byle coś napisać i mataczenia przy okazji posiadł doskonale.     :)

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Wolę czytać materiały źródłowe. 

Ciekawe jakie to materiały i dlaczego jeszcze nigdy nie przytoczyłeś takich materiałów które by potwierdzały twoje teorie?   :)))

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

materiały źródłowe. A nie wtórne.

Wtórne to znaczy te niżej? Ni udawaj że inne miałem na myśli. 
W końcu je przeczytałeś?   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jak zrozumiesz przesłanie możemy powrócić do rozmowy na temat.

Może wtedy będzie to wreszcie poważna rozmowa z twojej strony a nie polemika dla polemiki która widać najbardziej ciebie interesuje. To nie temat polityczny czy ideologiczny gdzie można do woli manipulować i "lać wodę" zamiast odnieść się do zawartych "materiałach źródłowych" niewygodnych faktów.      :)
Ale przecież tobie nie chodzi o fakty.....jeżeli przeczą temu o czym piszesz tym gorzej dla nich.....chodzi o to byś miał zawsze ostatnie słowo nawet wtedy gdy napiszesz tak bezsensowny, nic nie wnoszący, świadczący o niebywałej pogardzie dla oponentów i bucie post jak ten wyżej.  

 


   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię nikomu sprawiać przykrości, dlatego z prawdziwym smutkiem i żalem, z poczucia kronikarskiego obowiązku, umieszczam poniższą informację. Wiem że co poniektórym w tym wątku zadaję ból:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie lubię nikomu sprawiać przykrości,

To masz tak jak ja.   :))
Cytat;

"IHS Markit uważa...."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy to nie ta sama firma która głosiła że w 2018 r. sprzeda się blisko 400 tyś. takich odbiorników a sprzedali kilkadziesiąt razy mniej?
Czy to nie ta sama firma która na 2019 rok obiecywała sprzedaż blisko miliona a potem wielokrotnie obniżała prognozy?
Nie pamiętasz.....

Insynuujesz i ironizujesz bez sensu Bobcat......nie zależy mi na tym co sugerujesz kompletnie.
Niech sobie wzrasta sprzedaż o te ok. 10%, może dzięki temu szybciej stanieją telewizory 4K a pewnie takim będzie mój ostatni.
Mam swoje lata i jedno jest pewne (już teraz to wiem, co widać po "postępach") że "ery 8K" nie dożyję, albo będę wtedy tak stary i ślepy że mi HD nie będzie potrzebne.    :)))

 

 

Okazuje się że czytasz nieuważnie @Bobcat a tam jest wyjątkowo smutna (o ile się sprawdzi) dla ciebie informacja;
 

"Natomiast firma LG będzie mogła liczyć na sprzedaż 1000 sztuk swoich 8K TV (poprzednio spodziewano się, że wynik ten wyniesie 26 000). Jednakże w przypadku LG ta korekta związana jest ze strategią firmy, w ramach której telewizory 8K będą dostępne wyłącznie z panelami OLED."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No to smuteczek.....nie będzie szybko (może wcale) 8K Nano Cell.
Rozumiem zupełnie inna strategię LG niż ma Samsung.....8K powinno być czymś ekstra a tego nie da się tego zrobić tanią technologią i na małych ekranach.....Samsung chce zarobić na naiwności ludzkiej, pewnie mu się to uda....akcja reklamowa ruszyła w telewizji,  widziałem już ich reklamę 8K.    
Teraz trzeba tylko rzucić na rynek 55" 8K i szukać pierwszych napaleńców, potem cenę trochę obniżyć i łowić kolejnych jeleni.     :))))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maju napisał:

Mam swoje lata

Teraz rozumiem dlaczego stale ględzisz jak Stary Pierdziszewski.?

8 minut temu, Maju napisał:

Czy to nie ta sama firma która głosiła

Ta sama. Gdy prognozy trzeba było skorygować w dół - zadęłeś w surmy tryumfalne. Więc teraz trzeba było znów skorygować co daje w kolei mnie powód do radości.

11 minut temu, Maju napisał:

nie będzie szybko (może wcale) 8K Nano Cell.

Szkoda. Trzeba będzie sprawę przemyśleć. Może przekonać się jednak do QLED Samsunga? Może uporają się z chorobami wieku dziecięcego OLED? A może coś jeszcze innego? MicroLED? 

14 minut temu, Maju napisał:

8K powinno być czymś ekstra a tego nie da się tego zrobić tanią technologią

Słyszałem że OLED w produkcji nie jest znacząco droższy od innych technologii. To że jest tak drogi w sklepie wynika ze świadomej strategii drenowania portfeli poprzez akceptowaną przez rynek cenę nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Czy to nie ta sama firma która głosiła

Ta sama. Gdy prognozy trzeba było skorygować w dół - zadęłeś w surmy tryumfalne. Więc teraz trzeba było znów skorygować co daje w kolei mnie powód do radości.

Przypomnę fakty.

1. Prognozy (tej firmy) w dół korygowano dwa razy, raz blisko 100% drugim razem blisko 30%.
2. W górę raz o całe 10%.

51 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

nie będzie szybko (może wcale) 8K Nano Cell.

Szkoda. Trzeba będzie sprawę przemyśleć. Może przekonać się jednak do QLED Samsunga? Może uporają się z chorobami wieku dziecięcego OLED? A może coś jeszcze innego? MicroLED? 

Sądzę że 8K zasługuje na najwyższe (co za tym idzie drogie) technologie jak ma przynosić wyraźny postęp.
Takie podejście spowoduje że stanie się niszową technologią.....dlatego tacy potentaci jak Samsung będą do upadłego walczyć by na nowym zarobić nawet kosztem jakości. Widać już to po pierwszych posunięciach, ile uwagi poświęcono skanowaniu i jak małymi telewizorami zaczęli promocję 8K.

51 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

8K powinno być czymś ekstra a tego nie da się tego zrobić tanią technologią

Słyszałem że OLED w produkcji nie jest znacząco droższy od innych technologii. To że jest tak drogi w sklepie wynika ze świadomej strategii drenowania portfeli poprzez akceptowaną przez rynek cenę nowości.

Plazmy też były droższe w produkcji a pomimo tego udawało się je sprzedawać w dobrej cenie, mało tego do tej pory ludzie sobie je chwalą.
Z OLED jest podobnie, modele z ub. roku mają doskonały stosunek jakość-cena......podobnie też pewnie będzie wyglądał koniec OLED....choć mogę się mylić.   :)
Samsung miał podobno wejść na rynek z dość tanią w produkcji "hybrydą" LCD i OLED (QD-OLED) ale dziwnie cicho o tym......w złą godzinę to napisałem, bo coś chyba drgnęło, znalazłem nową informację.
 

"Do 2025 r. niemal wszystkie fabryki Samsung Display mają już zostać przeniesione na technologię QD-OLED, z nastawieniem na produkty o przekątnej 65 cali i wyższych."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Produkcja (i sprzedaż) w tym roku wprawdzie nie ruszy jak się zdawało, ale widać że technologia jest udana i stosunkowo niedroga skoro aż takie plany się ogłasza.
Czyżby Micro LED przegrywało? Pewnie na razie za drogie w masowej produkcji....
Cwaniaki inwestują nie w to co wyraźnie lepsze, ale w to co trochę lepsze ale za to wyraźnie tańsze.  :)

 

 

I jeszcze;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa dla OLED na przetrwanie jeszcze jakiś czas....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maju napisał:

Prognozy (tej firmy) w dół korygowano dwa razy, raz blisko 100%

Czyli do zera???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

np pierwsza korekta prognozy  w dół o 15% od wyjściowej , a druga o 28%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 10:20, janunio napisał:

Pierwszy 8K player A95X. Tani = 170 zł. Darmowa dostawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie znam żadnego dobrego playera na Amlogicu S905.

Poza tym o jakości playera stanowi nie hardware ale oprogramowanie. A na Androidowych boxach są zawsze kłopoty.

O braku materiału do odtwarzania już z żałości nie wspominam.

 

To mi sie podoba: rozdzielczość 7680*4320 UHD kwadratowa do 10 razy większa niż Full HD, więc każdy szczegół ekranu jest pełen jasności

 

 

21 godzin temu, janunio napisał:

Aliexpress oferuje urządzenia rozdzielające sygnał 8K video na cztery ekrany.

670 zł. Darmowa dostawa Poczta Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tiaaa ... cytuję: HDMI Obsługuje HDCP, audio jest osadzony, wsparcie max 1920x1080

Dodaj: na cztery ekrany w funkcji the wall. Zeby przyjąć 8K HDMI musi mieć przynajmniej wejście w specyfikacji 2.1, ani słowa o tym. To jest rodzaj chińskiego marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stench napisał:

np pierwsza korekta prognozy  w dół o 15% od wyjściowej , a druga o 28%

Jak widać trend się odwrócił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bobcat napisał:

do zera???

:)

Mój błąd, oczywiście chodziło mi o połowę czyli ok. 50%. z blisko miliona na ponad 400 tyś.
To 30% się już zgadza.

2 godziny temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Mam swoje lata

Teraz rozumiem dlaczego stale ględzisz jak Stary Pierdziszewski.?

Nie tylko ględzę, ale też mogę się czasem z tego powodu pomylić....   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie znam żadnego dobrego playera na Amlogicu S905. Poza tym o jakości playera stanowi nie hardware ale oprogramowanie

Wskazany player to pierwszy na nowym procku S905 X3. Amlogic napisał dla swoich chipów aplikacje Movie Player. To najlepsza jaką znam apka do video. Nie jest udostępniona dla innych playerów. Opcja Auto Refresh Rate deklasuje Shelda.  

Firm z ChRL jest wiele. Na topie obecnie trzy: UGOOS, BEELINK i MECOOL. Nowy procesor S922X w połączeniu z grafiką Mali-G52 przewyższa topowy TV Box NVIDIA SHIELD pod względem wideo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Owszem; problem mają z Dolby Vision i Atmos. Cenię ich za aktualizowanie FW. Jest do poczytania zakładka z suportem ... 

Cena A95X 230 zł wersja 4GB + 64 GB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @bubusia. Ciekawy materiał. Ale trudno się z nim zgodzić. 4K lepsze od 8K??? Mam deja vu. 

Gdy w dawnych latach PRL władza ludowa w swej nieskończonej łaskawości postanowiła uszczęśliwić lud pracujący miast i wsi pojazdem samochodopodobnym o nazwie Fiat 126p - różne ówczesne mądrale również przekonały że jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż Opel Kadet, Honda Civic czy nawet Wartburg lub Łada. Bo mniej pali, bo zaparkuje niemal na każdym skrawku wolnej przestrzeni, bo ... ble ble ble. 

Facet dokonuje nieuczciwych manipulacji porównując rzetelne 4K OLED z 8K QLED Samsunga gdzie wprowadzono oszustwa dla polepszenia kątów oglądania. Niech porówna 4K OLED z 8K OLED to będzie o czym dyskutować. Na razie podstawy do rozmowy brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, dosyc rzeczowo wyjasnia dlaczego odnosi sie takie, a nie inne wrazenie. Krotko mowiac, kontrast( i to co miedzy bialym i czarnym - sharp lines vs fuzzy lines) i sposob emisji(individual lines emitting the picture on oled). Led to jednak zawsze podswietlanie.

Oled/full led to nie jest fiacik vs opel/honda. Czasy tez nie te.

Poza tym, ogladali upscaled 4k and true 8k resoultion

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bobcat napisał:

 Niech porówna 4K OLED z 8K OLED to będzie o czym dyskutować. Na razie podstawy do rozmowy brak.

Did u catch the last lines?:

What would an 8k oled look like if 4k can look so much better?

Daje do myslenia odnosnie mozliwosci danej technologii, kolego Bob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to by było na tyle jeśli chodzi o OLED versus LED. Ta różnica byłaby o wiele większa w zaciemnionym pokoju na najlepszych trybach.8k OLED? Jasne jak ktoś ma szmal to czemu nie? Tylko co na nim oglądać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy 8K player a tu nikogo to nie interesuje. Bardzo dziwne bo kosztuje 170 zeta. Czy tu ktoś interesuje się tu 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A Samplera dodają w cenie?

Żeby było co oglądać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jackk napisał:

Tylko co na nim oglądać?

A co oglądać w 4K? BD-UHD, coś tam z sieci. Programy? Jeden Canal+ 4K i jeszcze NASA 4K. Aby to mieć nie wystarczy kupić telewizor 4K. Jeśli ktoś nie ma pakietu Canal+ musi go dokupić. 25 zł miesięcznie. Ale za kanał 4K trzeba płacić oddzielnie. 10 zł na miesiąc. Samego kanału 4K kupić nie można, warunkiem wstępnym i zarazem koniecznym jest posiadanie abonamentu na pełen pakiet Canal+. Bez tego nie dadzą karty 4K. No i trzeba mieć dekoder 4K, jeszcze jedno 10 zł. Razem dodatkowe 45 zł miesięcznie. Plus jednorazowa opłata aktywacyjna. Multiroomu 4K nie można mieć. Dostaniesz tylko jedną kartę 4K. Drugi dekoder (czy chcesz czy nie) będzie FHD.

Opłata niewygórowana ale oferta bardziej niż skromna. Przeczy to lansowanej tu przez co poniektórych tezie o tym jakoby 4K triumfalnie kroczyło przez świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bobcat napisał:

rzeczy to lansowanej tu przez co poniektórych tezie o tym jakoby 4K triumfalnie kroczyło przez świat.

Odważniej  @Bobcat, po co te niedopowiedzenia.....napisz wprost że to mi wmawiasz powyższe. 
A wmawiaj sobie jak to lubisz....   :)

Ale wiedz że te same przeciwności które wymieniłeś z racji 4K napotka 8K, tyle że ze zdwojoną siłą.
Treści 8K nie przybywa prawie w ogóle
 a nadawcy słabo interesują się łatwiejszym w wprowadzeniu do nadawania 4K, te fakt nie wróżą niczego dobrego dla 8K.  

A przypomnę jeszcze że mija ponad pięć lat jak mamy w sprzedaży telewizory 4K i dość dobrze nasycił się już rynek tymi telewizorami.....a mimo to 4K nie zawojowało jeszcze rynku nadawców. 
Choć pierwsze stacje w tym formacie dość szybko na świecie się pojawiły i ciągle (dość dynamicznie) ich przybywa do nas docierają nieliczne.
W 8K nadaje na razie 1, słownie; jeden nadawca.
Nadal można zobaczyć w Europie jedynie testy 8K.....długo poczekamy na jakiś kanał w tym formacie w Europie. Pewnie będzie to jakiś kanał nadający od czasu do czasu w 8K, tak stać się może sądząc po marnej dynamice przybywania materiałów. 
Widać że jeszcze nie bardzo (nie wszystkim) opłaca się nadawać w 4K, tym bardziej 8K nadawców szybko nie zainteresuje.      :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maju napisał:

Odważniej  @Bobcat, po co te niedopowiedzenia...   napisz wprost że to mi wmawiasz powyższe. 
A wmawiaj sobie jak to lubisz....   ?

Uderzyłem w stół. Nożyce się odezwały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/19/2019 at 1:38 PM, Bobcat said:

A co oglądać w 4K? BD-UHD, coś tam z sieci. Programy? Jeden Canal+ 4K i jeszcze NASA 4K. Aby to mieć nie wystarczy kupić telewizor 4K. Jeśli ktoś nie ma pakietu Canal+ musi go dokupić. 25 zł miesięcznie. Ale za kanał 4K trzeba płacić oddzielnie. 10 zł na miesiąc. Samego kanału 4K kupić nie można, warunkiem wstępnym i zarazem koniecznym jest posiadanie abonamentu na pełen pakiet Canal+. Bez tego nie dadzą karty 4K. No i trzeba mieć dekoder 4K, jeszcze jedno 10 zł. Razem dodatkowe 45 zł miesięcznie. Plus jednorazowa opłata aktywacyjna. Multiroomu 4K nie można mieć. Dostaniesz tylko jedną kartę 4K. Drugi dekoder (czy chcesz czy nie) będzie FHD.

Opłata niewygórowana ale oferta bardziej niż skromna. Przeczy to lansowanej tu przez co poniektórych tezie o tym jakoby 4K triumfalnie kroczyło przez świat.

Bobcat

A globus masz w domu? To zerknij na niego może zauważysz ze są tez inne kraje na świecie. U mnie np jest już pare kanałów na których tego 4K trochę leci szczególnie sportu. Poza tym filmów powoli ale jednak przybywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Odważniej  @Bobcat, po co te niedopowiedzenia...   napisz wprost że to mi wmawiasz powyższe. 
A wmawiaj sobie jak to lubisz....   ?

Uderzyłem w stół. Nożyce się odezwały.

@Bobcat zawsze się odezwę jak będziesz w podobny sposób pisał zarzucając 4K że jest go za mało a jednocześnie masz nadzieję na rychłą dominację 8K gdzie w ogóle nie ma treści a o nadawaniu nikt na razie nie myśli.

Widzę że zamiast merytorycznie to wolisz o nożycach.....jak tak lubisz to sobie pisz.

Dziwisz się pewnie że powtarzam że dynamika wzrostu sprzedaży telewizorów 8K jest kiepska, może być gorsza nawet niż HD w początkach. Powtarzam, bo to jest ważne.
To jest konkret i pokazuje jak szybko (a raczej wolno) może się ta technologia w przyszłości rozwijać.  :))

"Według danych Stowarzyszenia Technologii Konsumenckiej w USA, w 4. roku procesu przejścia do 4K (2017) sprzedano 15 mln telewizorów 4K. Dla porównania, w 4. roku wdrażania HD tylko 2,9 mln TV, czyli 5 razy mniej."

Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Tyle tylko że dla szybkiej ekspansji nowych technologii nie potrzebne są tylko telewizory, ale też chęć do współpracy nadawców.
A ci bardzo mądrze podchodzą do tego.
Dopiero co przeszli (nie wszyscy a mija ok. 15 lat od wprowadzenia) na HD po co mają inwestować w coś nowego (4K).

Czy za dziesięć lat 4K będzie miało obecną pozycję HD? Wątpię.
Czy za 5 lat 8K będzie miało obecną pozycję 4K? Bardzo wątpię.
Czy za 15 lat 8K będzie miało obecną pozycję HD? Jestem pewny że nie.

Ponadto nadawcy nie w ciemię bici i wiedzą że pełne korzyści z rozdzielczości czerpie się na dużych ekranach i do puki  takich konsumenci nie posiadają to nie będą zainteresowani kupowaniem treści wysokiej rozdzielczości.

Jestem natomiast pewny że producenci będą nam sprzedawać telewizory o rozdzielczościach większych niż potrzebujemy.
Przetestowali to na telefonach komórkowych i to się udało, dlaczego tego nie mieliby powtórzyć.
Tak jak teraz nie kupimy HD większe niż ok. 50 cali, tak za parę lat pewnie nie kupimy 4K pow np. 70".
A tak więcej niż 50" dla HD jak i 70 " dla 4K wcale nie jest za dużym ekranem.   :))
 

8 godzin temu, jackk napisał:

jest już pare kanałów na których tego 4K trochę leci szczególnie sportu. Poza tym filmów powoli ale jednak przybywa.

Powoli to tu słowo klucz.
Nie będzie żadnych rewolucji w tej materii.
O ile producenci telewizorów mogli dość szybko przejść z HD na 4K o tyle nadawcy (niektórzy producenci treści) będą to robić znacznie dłużej, ewolucyjnie, bo nie mają w tym interesu by wychodzić przed szereg i inwestować w drogi nowy sprzęt.

I takim sposobem w przyszłości niektórzy posiadacze telewizorów 8K będą na nich oglądać HD i sporadycznie 4K i nie będą mieli dostępu do 8K, tak jak teraz kupujący np. 55" 4K i oglądający tylko naziemną tv. 

8K z prawdziwego zdarzenia jeszcze bardzo długo może być tylko zabawą dla najbogatszych.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 08:27, Maju napisał:

nie będzie szybko (może wcale) 8K Nano Cell.

W dniu 18.10.2019 o 08:27, Maju napisał:

w przypadku LG ta korekta związana jest ze strategią firmy, w ramach której telewizory 8K będą dostępne wyłącznie z panelami OLED."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę sprostować powyższą informację.

Gdzieś mi uleciał z pamięci fakt (o tym zdaje się już było w jednym z linków) że w LG wyprodukowano 8K Nano Cell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jest już w sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak na nowość i 75 cali w 8K cena nie powalająca, całkiem przyzwoita.
Swoją drogą dziwne by to było że LG odpuszcza rynek nieco mniejszych 8K i nieco tańszych....nie mogłem w to uwierzyć.   :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.