Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

tu zdaje się użyto dodatkowo podswietlenia Mini-LED.

TCL używa matryc VA QLED Samsunga. Tak, idą Mini-LED. 

Tu akurat pisałem o telewizorze nagrodzonym, ten bazuje (jak podają) na własnych matrycach.
To że nawet potentaci korzystają z matryc innych producentów nie jest czymś niezwykłym, Samsung też chętnie to robił, jeden model potrafił mieć matryce 3 czy nawet 4 producentów. By było śmiesznie bywało tak że wersja na matrycy nie własnej a np.  AUO była najlepsza.  ?

48 minut temu, Bobcat napisał:

dowiedziałem się, że jego następcą będzie znajdujący się w końcowej fazie testów Micro  LED posiadający ponad 5000 stref lokalnego wygaszania.  Na podstawie oglądanego Mini LED domyślam się że jakość obrazu może wymiatać.

Chodziło zapewne o tą zapowiedzianą nową wersję Mini LED o której pisałem.
 

 

48 minut temu, Bobcat napisał:

mój prywatny, osobisty, subiektywny gust.

48 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Tu liczy się stosunek jakość-cena..

I dlatego LCD (i wszystkie jego wersje rozwojowe z wyższych półek) jeszcze długo będą królować na rynku. Co by nie mówić - OLED cały czas jest relatywnie bardzo drogi. A kilka lat temu tak nas zapewniano że będzie mniej kosztował niż LCD gdyż produkcja matryc OLED jest tańsza.

 

Tańsza?
Zdawało mi się że pisano że jednak droższa, ale za to wyraźnie więcej może zaoferować, chodzi pewnie o dobry stosunek jakości matryc do ceny produkcji.

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale zawsze w sklepach OLED wywiera na mnie większe wrażenie.....a ceny spadają tak LCD jak OLED. Szybko ale zawsze nie tak szybko jak by się chciało....  ?
Gdybym stał w tej chwili przed wyborem dylemat miałbym tylko taki czy kupować znaczne większy LCD czy lepszy a mniejszy OLED. Na pewno nie kupowałbym nowości, bo postęp w jakości nie rekompensuje wydanej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 minut temu, Maju napisał:

Tańsza?
Zdawało mi się że pisano że jednak droższa, ale za to wyraźnie więcej może zaoferować, chodzi pewnie o dobry stosunek jakości matryc do ceny produkcji.

Bobcat ma rację, też pamiętam że oledy miały być tańsze w produkcji od lcd.

 

13 minut temu, Maju napisał:

Na pewno nie kupowałbym nowości, bo postęp w jakości nie rekompensuje wydanej kwoty.

Dzisiejsze "nienowości" to modele wypuszczone koło kwietnia 2019 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maju napisał:

Chodziło zapewne o tą zapowiedzianą nową wersję Mini LED o której pisałem.

Facet z TCL mówił podczas Audio Video Show wyraźnie o Micro LED z ponad 5000 stref lokalnego wygaszania.

32 minuty temu, Maju napisał:

w sklepach OLED wywiera na mnie większe wrażenie.....a ceny spadają tak LCD jak OLED.

Jednak zawsze OLED jest znacząco droższy. Pisałem już że dla mnie jest oczywiste: jeżeli mogę mieć 90 - 95% jakości OLED za cenę 50% tegoż - sprawa jest jednoznaczna, szkoda czasu na dalsze rozważania wewnętrzne i bicie się z własnymi myślami. 

Mam oczywiście na myśli Nano Cell i mówię wyłącznie swoją osobistą opinię oraz swoje subiektywne upodobania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Bobcat said:

Facet z TCL mówił podczas Audio Video Show wyraźnie o Micro LED z ponad 5000 stref lokalnego wygaszania.

Jednak zawsze OLED jest znacząco droższy. Pisałem już że dla mnie jest oczywiste: jeżeli mogę mieć 90 - 95% jakości OLED za cenę 50% tegoż - sprawa jest jednoznaczna, szkoda czasu na dalsze rozważania wewnętrzne i bicie się z własnymi myślami. 

Mam oczywiście na myśli Nano Cell i mówię wyłącznie swoją osobistą opinię oraz swoje subiektywne upodobania.

Jest znacząco droższy bo jest tez i znacznie lepszy. Te twoje 90-95% to jest wartość wyssana z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

OLED jest znacząco droższy. Pisałem już że dla mnie jest oczywiste: jeżeli mogę mieć 90 - 95% jakości OLED za cenę 50% tegoż - sprawa jest jednoznaczna,

Jaki to LCD, który Nano Cell  oferuje 90% jakości OLED za 50% ceny? Gonię kupić....  :))

2 godziny temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Chodziło zapewne o tą zapowiedzianą nową wersję Mini LED o której pisałem.

Facet z TCL mówił podczas Audio Video Show wyraźnie o Micro LED z ponad 5000 stref lokalnego wygaszania.

Ja też dalej o tym samym....chyba, bo ten  Vidrian Mini-LED ma przecież wyglądać prawie jak OLED a bez tylu stref raczej mu się to nie uda.

2 godziny temu, stench napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Tańsza?
Zdawało mi się że pisano że jednak droższa, ale za to wyraźnie więcej może zaoferować, chodzi pewnie o dobry stosunek jakości matryc do ceny produkcji.

Bobcat ma rację, też pamiętam że oledy miały być tańsze w produkcji od lcd.

Cieszy mnie to że Bobcat ma rację, jest nadzieja że OLED będą nadal tanieć.....bo z tego co piszecie pośrednio wynika że jeszcze mają, albo powinny mieć z czego tanieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Bobcat napisał:

ednak zawsze OLED jest znacząco droższy. Pisałem już że dla mnie jest oczywiste: jeżeli mogę mieć 90 - 95% jakości OLED za cenę 50% tegoż - sprawa jest jednoznaczna, szkoda czasu na dalsze rozważania wewnętrzne i bicie się z własnymi myślami. 

Mam oczywiście na myśli Nano Cell i mówię wyłącznie swoją osobistą opinię oraz swoje subiektywne upodobania.

LCD za 50 % ceny to bardzo duża szansa smużenia z powodu słabego procesora.

Żeby tego nie było trzeba dać trochę więcej jakieś 60%.

Jakość obrazu  LCD porównywalna z oled to 80-85%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co najmniej dwaj chińscy producenci zamierzają wprowadzić w przyszłym roku do sprzedaży telewizory OLED. I to nie byle jacy producenci, bo chodzi o Huawei i Xiaomi....
....Z najnowszych informacji wynika, że Panasonic i Samsung również zamierzają dość szybko odwrócić się od wyświetlaczy LCD. Firma analityczna IHS Markit z kolei sugeruje, że inwestycje w LCD zostaną zupełnie zatrzymane najpóźniej w 2022 roku."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Sony stawia na telewizory OLED i podobnie jak LG przygotowuje mniejszy, 48-calowy model (z serii A9), próbując w ten sposób trafić do kolejnych odbiorców, poszukujących nieco mniejszego formatu
Jest oczywiście 8K ale to tylko LCD, seria ZH8 i tylko 85 i 75-calowy model.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby OLED miał poważne problemy z wypalaniem to nie sadzę by tak się działo.....myślę, że to ta ciekawa możliwość rolowania ekranów powoduje że producenci intensywniej interesują się OLED....zrolować sobie takie OLED-owe 150"  w 8K.....pomarzyć można.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maju napisał:

który Nano Cell  oferuje 90% jakości OLED za 50% ceny? Gonię kupić....  :))

Ceny (wszystko LG wielkość 55"):

OLED: E9 - 6800, C9 - 5400,  B9 - 4700

Nano Cell: SM9800 - 6500 (FALD), SM 9100 - 4800 (FALD),  SM 8600 - 2900 (krawędziowy)

40 minut temu, stench napisał:

duża szansa smużenia z powodu słabego procesora.

Niekoniecznie. Wszystkie wymienione Nano Cell mają matrycę 100 Hz i Motion Flow 200.

42 minuty temu, stench napisał:

Jakość obrazu  LCD porównywalna z oled to 80-85%

Ja oceniam wyżej. FALD SM9800  - 95%, SM8600 - 90% jakości OLED. To są (powtarzam) wyłącznie moje subiektywne oceny. Moich Wielce Szanownych Adwersarzy mogą być inne.

45 minut temu, stench napisał:

Żeby tego nie było trzeba dać trochę więcej jakieś 60%.

Ceny podałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, stench napisał:

trochę więcej jakieś 60%.
 

36 minut temu, stench napisał:

to 80-85%

 

Trudno wyrazić w procentach to jak się odbiera jakość.....inaczej będzie przecież przy bezpośrednim porównaniu a inaczej gdy nie ma tej możliwości.
W audio gdy raz zauważyłem jakiś feler w dźwięku pomimo tego że inni czasem tego nie zauważali ja to słyszałem za każdym razem i to mi bardzo przeszkadzało.
Tyle że wtedy wiele godzin tygodniowo spędzałem bardziej na analizowaniu dźwięku niż na słuchaniu muzyki....  ?
Z obrazem może być podobnie i dla takich analityków potrafiących szybko dostrzec różnice (dla innych niewidoczne) te liczby procentowe mogą być jeszcze mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maju napisał:

Jest oczywiście 8K ale to tylko LCD

No proszę.

14 minut temu, Maju napisał:

zrolować sobie takie OLED-owe 150"  w 8K.....pomarzyć można. 

Ekran w rulonik i do szafy.

2 minuty temu, Maju napisał:

dla takich analityków potrafiących szybko dostrzec różnice (dla innych niewidoczne) te liczby procentowe mogą być jeszcze mniejsze.

Ja te swoje subiektywne procenty wymyśliłem po bezpośrednim obejrzeniu stojących obok siebie telewizorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bobcat napisał:
58 minut temu, Maju napisał:

który Nano Cell  oferuje 90% jakości OLED za 50% ceny? Gonię kupić....  :))

Ceny (wszystko LG wielkość 55"):

OLED: E9 - 6800, C9 - 5400,  B9 - 4700

Nano Cell: SM9800 - 6500 (FALD), SM 9100 - 4800 (FALD),  SM 8600 - 2900 (krawędziowy

Ten ostatni się mieści w tych procentach, ale mnie obrazem nie powalił.....myślę jednak że w każdej  z tych technologii przyrost ceny nie współgra z przyrostem jakości......niestety.
Najlepszy stosunek jakość cena mają najtańsze.....

 

10 minut temu, Bobcat napisał:
25 minut temu, Maju napisał:

zrolować sobie takie OLED-owe 150"  w 8K.....pomarzyć można. 

Ekran w rulonik i do szafy

Może kiedyś....na razie to się zwija do skrzyni wielkości szafy.....  :))
Ma być niedługo podobno lepiej.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
14 minut temu, Bobcat napisał:

Nano Cell: SM9800

55 kosztuje 4600 ? , a 65 - 6400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maju napisał:

ale mnie obrazem nie powalił.

Masz na myśli SM8600? Tu mamy diametralnie różną ocenę. Mnie powalił. Zgoda: FALD daje obraz jeszcze (trochę) lepszy, dlatego oceniłem go na 95, podczas gdy krawędziowy dostał ocenę 90. Co nie zmienia faktu że uwzględniając wszystkie przesłanki - właśnie SM8600 ma najlepszą relację jakości do ceny. 

13 minut temu, stench napisał:

55 kosztuje 4600 ? , a 65 - 6400

Dzięki. Widać masz nowsze dane. 

Co potwierdza że Nano Cell z najwyższej półki kosztuje ułamek ceny topowego OLED.

18 minut temu, Maju napisał:

w każdej  z tych technologii przyrost ceny nie współgra z przyrostem jakości...

Tak zwana "oczywista oczywistość". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stench napisał:

55 kosztuje 4600 ? , a 65 - 6400

55" już można dostać za 4500.

Ale to i tak 1600 drożej od krawędziowego SM8600. Za tę różnicę można mieć  dobry odtwarzacz BD-UHD i jeszcze parę stówek w kieszeni zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Masz na myśli SM8600? Tu mamy diametralnie różną ocenę.

Na tyle nie przykuł uwagi że nie pamiętam oznaczenia, pewnie tak bo drogi bardzo nie był.....pamiętam jakieś takie ładne ale "cukierkowe" kolory, typowe dla LCD. Byłem w sklepie z synem który zauważył od razu że OLED rządzi.....przynajmniej na tych demach jakie puszczali.

15 godzin temu, Bobcat napisał:

parę stówek w kieszeni zostanie
 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Tak zwana "oczywista oczywistość". 

 

I niesmak, że się oszczędzało.   ?

Żartuję, sam też kupowałem w podobny sposób, w związku z tą "oczywistością".....teraz chyba ceny lecą szybciej w dół, a mój obecny jako tako daje radę to i z zakupem nowego bym się dłużej wstrzymywał. 

Skoro piszecie że produkcja OLED nie jest droższa od LCD to tylko jakość może powodować utrzymywanie przez LG takich cen, mimo tych cen muszą się dobrze sprzedawać. 
Wielu nowych producentów idzie jak widać w OLED (QLED zadziwia niskimi cenami), rynek powoli się nasyca a to znak że należy spodziewać się większej obniżki cen wszystkich telewizorów a OLED szczególnie.

8K na razie nie jest motorem obniżki tych cen.....jak wejdzie do klasy standard czy popularnej, do mniejszych telewizorów to co innego....tylko jaki jest sens takich zagrywek poza łupieniem kasy tego nie zrozumiem.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maju napisał:

Skoro piszecie że produkcja OLED nie jest droższa od LCD to tylko jakość może powodować utrzymywanie przez LG takich cen

Może być inny powód. Mianowicie koszt wyprodukowania jednej matrycy OLED jest wprawdzie niższy niż LCD, ale odrzut OLED już na taśmie jest bardzo duży. Matryce które się ostaną i są skierowane do odbiorców muszą w takiej sytuacji dźwigać koszt swój i tamtego odrzuconego złomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Cena jest podyktowana oczekiwaniami finansowymi producentów. Cena za sztukę x ilość szt = wartość sprzedaży brutto. Do tego dochodzą możliwości produkcyjne i popyt rynku. Producentom i dystrybutorom nie opłaca się sprzedawać taniej jeśli nie wzrośnie znacznie popyt by zrównoważyć jednostkowy spadek zysku. Rynek jest nasycony nie ma więc możliwości by zrównoważyć mniejszy zysk większą sprzedażą w sztukach. W dodatku lekko zalatuje to cenową zmową, czy raczej szacunkiem że np topowa 55 cali na start kosztuje 3000 euro.

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Ale to i tak 1600 drożej od krawędziowego SM8600. Za tę różnicę można mieć  dobry odtwarzacz BD-UHD i jeszcze parę stówek w kieszeni zostanie.

Dużo będziesz oglądał płyt 4K ? Ja raczej korzystam z plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stench napisał:

Dużo będziesz oglądał płyt 4K ? Ja raczej korzystam z plików.

Ja z plików korzystam rzadziej niż sporadycznie. Może się przekonam.  

Poza tym odtwarzacz może służyć do płyt BD-FHD, DVD i CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maju napisał:

ładne ale "cukierkowe" kolory, typowe dla LCD.

W wolnej chwili znajdę i dam link do testu Nano Cell w którym autor jakość  kolorów stawia wyżej niż na OLED. Nie jest to bynajmniej test autorstwa producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o ten teścik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozdział: Kolory

P.S.: "Prosimy"??? Ty prosisz. Od kiedy o sobie samym mówisz w liczbie mnogiej? Pluralism naiestatis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tam subiektywne zdanie odnośnie jednej demowki, i tyle. Poza tym mamy jasna sugestie, ze ten tv można oglądać głównie przy włączonym świetle, normalne przy ipsie. Po zgaszeniu światła robi się dupa.

 

Co do kompleksów z majestatem, to lecz je w innych wątkach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bubusia napisał:

subiektywne zdanie odnośnie jednej demowki, i tyle.

Ale jak widać zdarzają się głosy o wyższości kolorów Nano Cell nad OLED.

9 minut temu, bubusia napisał:

Po zgaszeniu światła robi się dupa.

Aż tak? Gdzie? W którym miejscu?

10 minut temu, bubusia napisał:

Co do kompleksów z majestatem, to lecz je w innych wątkach.

Nie mam co leczyć, gdyż ja o sobie mówię w liczbie mnogiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ips nie wypada za dobrze w ciemnościach, w tym teście tez są problemy. I nie chodzi o to, ze jest aż tak złe. Co do kolorystyki, tez mi się podoba te typ matrycy. Ale nie szalejemy, oled jest lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje subiektywne (raz jeszcze podkreślam to słowo) oceny OLED vs Nano Cell podałem. Oceny Twoje i innych osób mogą być (i pewnie są) odmienne. Szanuję te opinie, acz ich nie podzielam. Co by jednak nie mówić - jeśli rozważamy w kategoriach  jakość do ceny - Nano Cell jest nie do pobicia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 15.01.2020 o 08:48, Maju napisał:

ładne ale "cukierkowe" kolory, typowe dla LCD.

W wolnej chwili znajdę i dam link do testu Nano Cell w którym autor jakość  kolorów stawia wyżej niż na OLED. Nie jest to bynajmniej test autorstwa producenta.
 

 

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Proszę uprzejmie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozdział: Kolory

 

Dziękujemy, bubusia, ja i może ktoś jeszcze zdziwiony tą subiektywną oceną.  ?

Tyle tylko że ja nie testowałem tych telewizorów a oceniałem to co widziałem w sklepie., nie wiem też czy to nie był niższy model. Poza tym tam często telewizory hulają w trybie sklepowym co nie pozwala na jakiekolwiek poważne porównanie.
Takie pierwsze wrażenie odniosłem, wyglądało to ładnie, ale na mój gust trochę efekciarsko, może to przez to demo które pokazywały....spróbuję przy najbliższej okazji to zweryfikować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maju napisał:

Dziękujemy, bubusia, ja i może ktoś jeszcze zdziwiony tą subiektywną oceną

Mam prawo do własnych, subiektywnych ocen. Podobnie jak Ty masz prawo do swoich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Swoje subiektywne (raz jeszcze podkreślam to słowo) oceny OLED vs Nano Cell podałem. Oceny Twoje i innych osób mogą być (i pewnie są) odmienne. Szanuję te opinie, acz ich nie podzielam. Co by jednak nie mówić - jeśli rozważamy w kategoriach  jakość do ceny - Nano Cell jest nie do pobicia. 

Na przykładzie LG.

Led 55sm9800 kosztuje powiedzmy 4,5

Oled 55c9 5,5

Led 65 sm9800 - 6,3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maju napisał:

Tyle tylko że ja nie testowałem tych telewizorów a oceniałem to co widziałem w sklepie., nie wiem też czy to nie był niższy model. Poza tym tam często telewizory hulają w trybie sklepowym

Ja też nie testowałem, oglądałem w markecie. Tyle że było pusto, pozwolono mi się bawić i wyłączyłem tryb sklepowy. 

8 minut temu, stench napisał:

Na przykładzie LG.

Led 55sm9800 kosztuje powiedzmy 4,5

Oled 55c9 5,5

Led 65 sm9800 - 6,3

Nawet na powyższych liczbach masz 95% jakości za 81% ceny (ten sam rozmiar 55"). Tyle że (proszę o wybaczenie) porównanie jest nieuczciwe. Albowiem porównujesz topowy Nano Cell z OLED-em z niższej półki. Porównaj z E9 i już będzie znacznie inny, bardziej dla Nano Cell korzystny wynik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

porównujesz topowy Nano Cell z OLED-em z niższej półki. Porównaj z E9 i już będzie znacznie inny

A dlaczego nie z W9?
A ja tu niżej czytam, że wszystkie OLED należą do klasy premium.
A ten najtańszy może mieć najlepszy stosunek jakość cena nie oferując aż tak gorszego obrazu jakby sugerowała cena.
A sądząc po tym jak spadają ceny, porównując je z tym co piszą w artykule to ten C9 może spokojnie spaść w tym roku mocno poniżej 5000....a w czasie gdy pisano ten artykuł cena była 9000....wtedy autor zalecał C8 za 5200 bo postęp był znikomy, a nawet pisze że "jeszcze lepszym pomysłem dla oszczędnych entuzjastów byłoby kupno podstawowego modelu B8".
Teraz też warto poczekać na spadek cen.....czy B9 jest tak "słaby" że mu ten sm9800 (oprócz pewnie nieco niższej ceny) zagrozi? Nie wiem.....LG chyba wie co ile warte, ile, na czym i szybko da się zarobić, stąd takie a nie inne ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

A E9, jak się okazuje, też niewiele lepszy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.