Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Litość niepotrzebna, zwłaszcza gdy jest nieuzasadniona. 

Mnie w kolei żal jest ludzi, którzy stawiają sprawę na zasadzie: wszystko albo nic. Jeśli 8K to albo HDR >1500 nitów, HFR 100 fps, WCG 100% pokrycia Rec.2020 - albo to nie ma sensu. Otóż ma sens, również gdy wymienione parametry są spełnione tylko w jakimś procencie. Obraz będzie może nie aż tak doskonały jak w sytuacji gdyby wszystkie były na full, ale i tak będzie zauważalnie lepszy niż bez nich. Również obraz 8K przy całej reszcie w ogóle niezmienionej będzie lepszy niż cokolwiek innego z samego faktu takiej rozdzielczości.

Zauważmy ponadto dwie sprawy:

- telewizor full wypas ze wszystkimi parametrami wyśrubowanymi na maxa to najwyższa półka i jego cena powoduje że jest w zasięgu finansowym znikomej niszy rynkowej;

- HDR można zastosować również w FHD. A jednak nikt tego nie robi. Dlaczego?

Jedni będą się cieszyć może nie perfekcyjnym, nie najdoskonalszym z możliwych, ale bardzo dobrym obrazem (będącego w zasięgu ich możliwości) telewizora, który spełnia HDR, HFR, WCG nie w całości, ale w zadowalającym procencie. Inni będą ustawiać poprzeczkę wymogów na tak wysokim poziomie że dla nich samych będzie to finansowo nie do pokonania. Dlatego pozostaną przy wiecznym teoretyzowaniu, połączonym z niedosytem oraz frustracją. I będą to "uzasadniać" w myśl chińskiego przysłowia: "trapi cię jakaś niemożność - dorób do tego ideologię".

Taka między nami różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Mnie w kolei żal jest ludzi, którzy stawiają sprawę na zasadzie: wszystko albo nic. Jeśli 8K to albo HDR >1500 nitów, HFR 100 fps, WCG 100% pokrycia Rec.2020 - albo to nie ma sensu. Otóż ma sens, również gdy wymienione parametry są spełnione tylko w jakimś procencie. Obraz będzie może nie aż tak doskonały jak w sytuacji gdyby wszystkie były na full, ale i tak będzie zauważalnie lepszy niż bez nich. Również obraz 8K przy całej reszcie w ogóle niezmienionej będzie lepszy niż cokolwiek innego z samego faktu takiej rozdzielczości.

Taaaa, zaczyna się stara śpiewka.....wszystko to prawda z jednym "ale" o którym ciągle zapominasz!!!

To wszystko zobaczysz na wielkim ekranie lub na małym gdy wsadzisz w tenże nos.

Rozdzielczość 8K od innych różni tylko rozdzielczość, a te różnice są widoczne z konkretnych odległości!!

Wszystkie badania o tym mówią, wszyscy testujący o tym trąbią......jak grochem o ścianę.....   ;(

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Zauważmy ponadto dwie sprawy:

- telewizor full wypas ze wszystkimi parametrami wyśrubowanymi na maxa to najwyższa półka i jego cena powoduje że jest w zasięgu finansowym znikomej niszy rynkowej;

- HDR można zastosować również w FHD. A jednak nikt tego nie robi. Dlaczego?

Jedni będą się cieszyć może nie perfekcyjnym, nie najdoskonalszym z możliwych, ale bardzo dobrym obrazem (będącego w zasięgu ich możliwości) telewizora, który spełnia HDR, HFR, WCG nie w całości, ale w zadowalającym procencie. Inni będą ustawiać poprzeczkę wymogów na tak wysokim poziomie że dla nich samych będzie to finansowo nie do pokonania. Dlatego pozostaną przy wiecznym teoretyzowaniu, połączonym z niedosytem oraz frustracją. I będą to "uzasadniać" w myśl chińskiego przysłowia: "trapi cię jakaś niemożność - dorób do tego ideologię".

Taka między nami różnica.

 

1. Tak, 8K ze wszystkimi bajerami kosztować musi....

2. HDR-u nie ma w FHD,  bo praktycznie takich o sensownych wielkości się już nie produkuje, a HDR wprowadzano do telewizorów  4K  w czasie gdy telewizory FHD z serii premium zaczęto wycofywać. Co ma piernik do wiatraka.....dałoby sie zrobić FHD z rewelacyjnymi innymi parametrami, producenci zamiast 3D wcisnęli 4K, tak jak teraz 8K......sugerując że rozdzielczość jest najważniejsza.....co jest oczywistym oszustwem.

3.  W HDR, HFR czy WCG są i  będą wyposażane telewizory 4K.....co ma piernik do.....

4. Pisanie o rewelacyjnym 8K traci sens gdy zakładasz możliwość okrojenia go z innych składników jakości obrazu.....czym to się kończy widać po obecnych tanich telewizorach 4K.....pomimo tego że są wyższej rozdzielczości ustępują jakością wielu starym telewizorom FHD.
"8K to nie będzie dotyczyć", pewnie zaraz napiszesz.....a pisz, każdy wie że to absurd!!! ?

 Telewizory 4K nie mają się różnić w innych parametrach od 8K (patrz grafika).....a różnić się będą tylko te najdroższe.....przynajmniej tak będzie przez najbliższe lata. Zanim producenci (kolejny raz, bez sensu jak to było już z 4K) nie zaczną na siłę forsować 8K do małych i tanich telewizorów wycofując 4K.
Jaki tego będzie efekt.....telewizory 8K będą gorsze od najlepszych 4K, tak jak teraz bywa z porównaniem najlepszych HD do taniochy 4K, o czym już dziś i  setki razy pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnie teoretyzowania......czekam od miesięcy aż znajdziesz jedną osobę która uzna za sensowny telewizor 55" 8K o słabych innych (patrz grafika) najważniejszych elementach dobrego obrazu. I przeznaczysz go (co ważne) do oglądania z odległości 3 m.  ?

Tu rzeczywiście się różnimy......ty odróżniasz się nie tylko ode mnie, nie zauważyłeś tego dotąd?? 
 

Szukaj.....  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maju napisał:

co jest oczywistym oszustwem.

To wyłącznie Twoje zdanie.

16 minut temu, Maju napisał:

Telewizory 4K nie mają się różnić w innych parametrach od 8K (patrz grafika).....a różnić się będą tylko te najdroższe.....przynajmniej tak będzie przez najbliższe lata.

Nieprawda. Na przykładzie omawianej oferty QLED Samsunga 2020 widać wyraźnie że full wypas jest zarezerwowany wyłącznie do półki 8K, a modele 4K już zaczęły być okrawane z pewnych rzeczy. Następcy topowego modelu 4K 2019 w ogóle nie ma, za to zrobiono marketingową sztuczkę dla zmyłki klientów przyznając topowe oznaczenie 9 następcy zeszłorocznego modelu serii 8 czyli o jedną półkę niżej. Nie znane są jeszcze szczegóły oferty LG 2020 ale z pierwszych przecieków medialnych nasuwa się przypuszczenie  że także i ten producent główną uwagę przykłada do 8K znacząco rozszerzając ich wybór.

30 minut temu, Maju napisał:

telewizory 8K będą gorsze od najlepszych 4K

Najlepszych 4K po prostu już nie będzie. Świadoma strategia producentów: chcesz full wypas? Znajdziesz go tylko w ofercie 8K.

33 minuty temu, Maju napisał:

Rozdzielczość 8K od innych różni tylko rozdzielczość, a te różnice są widoczne z konkretnych odległości!!

Mantra.

33 minuty temu, Maju napisał:

czekam od miesięcy aż znajdziesz jedną osobę która uzna za sensowny telewizor 55" 8K o słabych innych (patrz grafika) najważniejszych elementach dobrego obrazu.

Ostatecznym weryfikatorem będzie rynek: czy takie telewizory będą się sprzedawały czy nie. Bynajmniej nie będą to teoretycy.

36 minut temu, Maju napisał:

przeznaczysz go (co ważne) do oglądania z odległości 3 m.

Takich badań chyba nikt nie robi. 

Są tylko kalkulatory zalecanych odległości. Jak faktycznie ludzie sobie ustawiają - nie wie chyba nikt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

co jest oczywistym oszustwem.

To wyłącznie Twoje zdanie.

Nie, nie znajdziesz takiego który stwierdzi że sama rozdzielczość, zwłaszcza tak duża i wymagająca olbrzymich ekranów jak 8K jest najważniejsza w jakości obrazu.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Telewizory 4K nie mają się różnić w innych parametrach od 8K (patrz grafika).....a różnić się będą tylko te najdroższe.....przynajmniej tak będzie przez najbliższe lata.

Nieprawda. Na przykładzie omawianej oferty QLED Samsunga 2020 widać wyraźnie że full wypas jest zarezerwowany wyłącznie do półki 8K, a modele 4K już zaczęły być okrawane z pewnych rzeczy. Następcy topowego modelu 4K 2019 w ogóle nie ma, za to zrobiono marketingową sztuczkę dla zmyłki klientów przyznając topowe oznaczenie 9 następcy zeszłorocznego modelu serii 8 czyli o jedną półkę niżej. Nie znane są jeszcze szczegóły oferty LG 2020 ale z pierwszych przecieków medialnych nasuwa się przypuszczenie  że także i ten producent główną uwagę przykłada do 8K znacząco rozszerzając ich wybór

Czytasz ze zrozumieniem (wytłuszczone)??
Poza tym o tym już było, a ty dalej DEZINFORMUJESZ!!!
Telewizory różnią się tylko ILOŚCIĄ STREF WYGASZANIA reszta to krok naprzód (te samo co w 8K) i nie ma pewności czy to odbije się w ogóle na jakości obrazu. 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

telewizory 8K będą gorsze od najlepszych 4K

Najlepszych 4K po prostu już nie będzie. Świadoma strategia producentów: chcesz full wypas? Znajdziesz go tylko w ofercie 8K.

Za ile lat tak będzie???
I co to dla ciebie oznacza jak zamierzasz i tak kupić okrojone 8K.....dzisiejszy topowy 4K może go skasować.  :))

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Rozdzielczość 8K od innych różni tylko rozdzielczość, a te różnice są widoczne z konkretnych odległości!!

Mantra.

PRAWDA.....która okaże się niezwykle gorzka gdy kupisz 55" 8K i siądziesz 3 m od ekranu.  ?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

czekam od miesięcy aż znajdziesz jedną osobę która uzna za sensowny telewizor 55" 8K o słabych innych (patrz grafika) najważniejszych elementach dobrego obrazu.

Ostatecznym weryfikatorem będzie rynek: czy takie telewizory będą się sprzedawały czy nie. Bynajmniej nie będą to teoretycy.

Ludzie kupują teraz 4K podłej jakości do oglądania naziemnej i co z tego.....myślisz że w tych samych pieniądzach nie woleliby HD z lepszymi kolorami???
8K z jeszcze gorszymi kolorami niż ten 4K im zaproponujesz?? 
Będą szczęśliwi.....  :)))

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

przeznaczysz go (co ważne) do oglądania z odległości 3 m.

Takich badań chyba nikt nie robi. 

Są tylko kalkulatory zalecanych odległości. Jak faktycznie ludzie sobie ustawiają - nie wie chyba nikt

Robiono dużo różnych badań.
Twierdzenie że trzeba dla każdej rozdzielczości czy każdej wielkości ekranu przeprowadzać odrębne badanie jest kuriozalne i świadczy o tym że nadal nie rozumiesz zawartych w kalkulatorach czy innych tabelach prostych i LOGICZNYCH zależności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a moglibyscie cos na tem konkretnych doswiadczen z konkretnymi modelami, jakis opis, wrazenia itd. Tutaj apel do jednego z kolegow. Bedzie wiedzial o co biega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bubusia napisał:

cos na tem konkretnych doswiadczen z konkretnymi modelami, jakis opis, wrazenia itd.

Sęk w tym że to było, powtarzałem to do znudzenia i tak jak kamień w wodę.

19 godzin temu, bubusia napisał:

Bedzie wiedzial o co biega

Żartujesz.....  ?

Każde takie informacje, nawet te poparte statystycznymi badaniami i innymi naukowymi doświadczeniami spływają po nim jak po kaczce.....dowody na zależność rozdzielczości od odległości oglądania telewizora nazywa "teoretyzowaniem" a jedynym i  najważniejszym jego argumentem jest fakt że kilkakrotnie widział telewizor 8K. Ponadto interpretuje niektóre badania naukowe na swoją korzyść, choć faktycznie nie było żadnych do tego podstaw....pomimo wielokrotnego powtarzania linków do badań i artykułów trwa przy swoim.
Podejrzewam że większości z nich nie czyta by nie psuć sobie dobrego samopoczucia.    ?
 

A już z takimi "argumentami" nie masz żadnych szans polemizować.....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 08:48, Bobcat napisał:

- HDR można zastosować również w FHD. A jednak nikt tego nie robi. Dlaczego?

Robi - Dolby. Referencyjny wyświetlacz Pulsar, który jest obecnie złotym standardem przy color gradingu w Dolby Vision to ekran Full HD z HDR 4000 nitów. Tam gdzie liczą się parametry, a nie marketing, takie połączenie nie jest niczym dziwnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2020 o 11:54, Maciej Koper napisał:

Robi - Dolby. Referencyjny wyświetlacz Pulsar, który jest obecnie złotym standardem przy color gradingu w Dolby Vision to ekran Full HD z HDR 4000 nitów. Tam gdzie liczą się parametry, a nie marketing, takie połączenie nie jest niczym dziwnym.

To sprzęt z topowej półki dla najwyższej próby profesjonalistów. Ale jest również telewizor powszechnego użytku FHD (nie 4K) wyposażony w HDR: jest to LG 43LM6300.

Niezręcznie sformułowałem  pytanie. Chodziło mi dlaczego nie produkuje się materiałów FHD z funkcją HDR, gdyż technicznie jest to możliwe.

W dniu 18.04.2020 o 09:56, Maju napisał:

Żartujesz.....  ?

Każde takie informacje, nawet te poparte statystycznymi badaniami i innymi naukowymi doświadczeniami spływają po nim jak po kaczce.....dowody na zależność rozdzielczości od odległości oglądania telewizora nazywa "teoretyzowaniem" a jedynym i  najważniejszym jego argumentem jest fakt że kilkakrotnie widział telewizor 8K.

Proponowałem aby prztyczki i szpileczki pozostawić w wątkach ideologicznych, politycznych i światopoglądowych. Jak zwykle nie przepuścisz również tutaj żadnej okazji aby mi przywalić ale tym razem naprawdę oddałeś strzał w zupełnie chybionym kierunku, albowiem @bubusiazupełnie nie o to chodziło. Jest On jednym z czterech osób z Forum które coś wiedzą z korespondencji na priv, czego reszta jeszcze nie wie. Prosiłem ich o dyskrecję i jak na prawdziwych gentlemanów przystało pokazali że potrafią dochować tajemnicy. W Jego wpisie do którego się (zupełnie nietrafnie) odnosisz @bubusia próbował delikatnie sugerować mi abym się w końcu wykokosił i odkrył karty.

OK więc. Czas aby napisać na ogólnym. A będzie trochę tego. W wolnych chwilach, może w częściach. 

Ciąg dalszy nastąpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Chodziło mi dlaczego nie produkuje się materiałów FHD z funkcją HDR, gdyż technicznie jest to możliwe.

Pewnie dlatego, że FHD jest rozdzielczością marketingowo schodzącą, więc zrobienie czegoś super w takiej rozdzielczości i tak powoduje zyskanie łatki archaiczności i albo do razu albo bardzo szybko ogranicza możliwości sprzedażowe lub całkiem torpeduje sprzedaż.

A jak przeskaluje się toto do 4K to na kilka lat spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem Gemini Man na swoimi oledzie  na ustawieniach 1080p60kl/s z HDR .. ten film jest bodaj nagrany w 120kl/s .. ale z racji tego że mam kable HDMI dość stare i słabą przepustowość, miałem przycinki w 4k60kl/s i musiałem zjechać rozdzielczością do full HD , chciałem wypróbować płynność jak to wygląda .. Ogólnie okazało się że obraz super , płynność też (deko dziwnie i teatralnie ale warto zobaczyć)i  w ustawieniu full HD z HDR , wydaje mi się że większość osób by nie zauważyła ,lub ciężko by miała się kapnąć że to ustawienie full HD z karty graficznej.. Oczywiście matryca natywnie coś tam wyciągnie swoje w ostrości .. muszę w koncu kupić  jakiś optyk HDMI ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, darulok napisał:

okazało się że obraz super , płynność też (deko dziwnie i teatralnie ale warto zobaczyć)

Gdy pierwszy raz czytałem o tym "teatrzyku" bardzo się dziwiłem.....dlaczego to co lepsze jest jak niedogodność odbierane.
Potem jak kupiłem telewizor ze 100 Hz matrycą i z regulowanymi Motion Plus namacalnie doświadczyłem tego zjawiska.....po latach (używania.....i nadużywania) tak się do tego przyzwyczaiłem, że mi to w ogóle nie przeszkadza. Moje oczy się do tego przyzwyczaiły.

Dlaczego tak jest? Dlaczego to co lepsze wydaje się nam "dziwne"......wszystko pod linkiem.

 ".....jak to jest z tymi hercami na ekranie? Gdzie jest granica możliwości naszej percepcji? 30, 60… a może jeszcze więcej klatek na sekundę? Być może poniższy wywiad przyniesie na to jakąś odpowiedź."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

16 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 18.04.2020 o 09:56, Maju napisał:

Żartujesz.....  ?

Każde takie informacje, nawet te poparte statystycznymi badaniami i innymi naukowymi doświadczeniami spływają po nim jak po kaczce.....dowody na zależność rozdzielczości od odległości oglądania telewizora nazywa "teoretyzowaniem" a jedynym i  najważniejszym jego argumentem jest fakt że kilkakrotnie widział telewizor 8K.

Proponowałem aby prztyczki i szpileczki pozostawić w wątkach ideologicznych, politycznych i światopoglądowych. Jak zwykle nie przepuścisz również tutaj żadnej okazji aby mi przywalić ale tym razem naprawdę oddałeś strzał w zupełnie chybionym kierunku, albowiem @bubusiazupełnie nie o to chodziło. Jest On jednym z czterech osób z Forum które coś wiedzą z korespondencji na priv, czego reszta jeszcze nie wie. Prosiłem ich o dyskrecję i jak na prawdziwych gentlemanów przystało pokazali że potrafią dochować tajemnicy. W Jego wpisie do którego się (zupełnie nietrafnie) odnosisz @bubusia próbował delikatnie sugerować mi abym się w końcu wykokosił i odkrył karty.

OK więc. Czas aby napisać na ogólnym. A będzie trochę tego. W wolnych chwilach, może w częściach. 

Nie dziw się że inaczej interpretuję niż powinienem.....zresztą nie piszę jakiś niestworzonych rzeczy, piszę prawdę o której @bubusia mógł sobie nie zdawać sprawy, nigdy nie owijam w bawełnę.

Nie oczekujesz chyba że jestem jasnowidzem i powinienem inaczej interpretować niż odnosząc to co jest tu pisane do tego co piszemy w temacie. Wpis w aspekcie tematu można było zrozumieć w taki sposób jak to miało miejsce.
Dlatego się dziwię że masz do mnie o to pretensje że w przeciwieństwie do Was trzymam się tematu.

 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Ciąg dalszy nastąpi


Może lepiej by było byście swoje "tajemnicze" sprawy załatwiajcie od początku do końca na "priv"......a jeżeli to ma coś wspólnego z tematem wypadałoby jakoś to z sensem opisać, jaśniej  przedstawić.  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maju napisał:

Dlatego się dziwię że masz do mnie o to pretensje

Żadnych nie mam.

9 minut temu, Maju napisał:

.a jeżeli to ma coś wspólnego z tematem wypadałoby jakoś to z sensem opisać, jaśniej  przedstawić. 

Ma wiele wspólnego. Opiszę, przedstawię. Jak tylko przyleci do mnie muza z natchnieniem. 

A tak na poważnie: jak złapię trochę wolnego czasu. Bo to nie szuka rozpisać się tak aby osoba czytająca musiała odcedzać hektolitry wody aby dotrzeć do treści. Szuka napisać w miarę zwięźle a treściwie. Jak z znanym powiedzeniu:  "przepraszam że napisałem tak długi list, ale nie miałem czasu aby napisać krótki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja dla chcących kupić wysokiej jakości telewizor.

"Flagowy telewizor QLED 8K 1200 nitów w HDR od Samsung przeceniony o prawie 50% względem premiery"
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wprawdzie to promocja i ubiegłoroczny model, ale ta cena jest niższa niż rok temu  kosztował ich flagowiec 4K Q90R.

Jak najdroższe 8K będą tak tanieć to i może tańsze 4K potanieją....jestem za.  ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zainteresował ostatnio model OLED-a Sony 65AG9, posiada najmocniejszy procesor X1 Ultimate, idealne kąty widzenia, wysokiej jakości dźwięk przestrzenny prosto z telewizora (Acustic Surface Audio +). Dostęp do mnóstwa aplikacji za pomocą systemu Android (Netflix, HBO GO i wiele innych), instalujemy co chcemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Rodzicom padł stary tv.

Przyszła pora na nowy. Kupiłem im 4K LG 55sm8600 za 2800 .

Obraz jak dla mnie wystarczający , ale nie wybitny vs mój stary topowy LG. Z linii 8.... wybrałem ten bo ma najlepsze odświeżanie a ja nie znoszę smużenia i rodzicom też nie będzie męczył wzroku.. Skalowanie naprawde fajne, brak jakiegokolwiek smużenia. Dosyć badziewna noga i podpora.

Na plus głównie wielkość. Gra toto na 20m2 . Oglądany jest z 2,5 - 3 m i jest OK. Mniejszego bym nie kupił.

Kanały z cyfrowej naziemniej . HD fajne ,SD ujdą w tłoku. Pliki z dysku naprawdę dobrze , w dzień nie zauważyłem problemów z nierównomiernym podświetleniem. W nocy nie sprawdzałem.

Co do swoich poprzednich wypowiedzi nt wielkości tv (25m2 oglądanie z 3-4m ), to gdybym miał zmieniać to wiem, że 55 to minimum bez efektu wow przy plikach i chyba raczej poszedłbym w 65 cali.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2020 o 19:54, stench napisał:

Pewnie dlatego, że FHD jest rozdzielczością marketingowo schodzącą, więc zrobienie czegoś super w takiej rozdzielczości i tak powoduje zyskanie łatki archaiczności i albo do razu albo bardzo szybko ogranicza możliwości sprzedażowe lub całkiem torpeduje sprzedaż.

A jak przeskaluje się toto do 4K to na kilka lat spokój.

W ogóle jakoś postęp technologii HDR nieco rozczarowuje. Miało być inaczej - a OLEDów w domach coraz więcej. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tutaj? Temat pasuje do kilku wątków. Za radą jednego z Dystkutatntów (nie mam upoważnienia aby ujawnić kto zacz) umieszczam w tym, jako najczęściej odwiedzanym. 

JEST. LG 55SM8500. Od niedawna mam okazję się nim bawić i oto garść spostrzeżeń i refleksji. Od razu zaznaczam, że są to wyłącznie moje osobiste wnioski i przemyślenia, więc proszę o zaniechanie pisania w stylu "bzdury" czy "niedorzeczności". Zainteresowanych odsyłam do bardzo ciekawego testu telewizora 55SM8600 na stronie hdtvpolska.pl, gdzie są wyniki pomiarów i testów przeprowadzonych profesjonalnie. Ja chciałbym podzielić się wyłącznie własnymi spostrzeżeniami. To nie pomyłka. SM8500 jest identycznie tym samym pod względem elektroniki i funkcjonalności telewizorem co SM8600, różnią się jedynie podstawką. 

Trybów obrazu jest 10: Żywy, Standardowy, Eco, Kino, Sport, Gra, Efekt HDR, technicolor Ekspercki (tak, pisany z małej litery), ISF Ekspert (widne pomieszczenie), ISF Ekspert (ciemnie pomieszczenie). Niech nikogo nie zmyli ten Tryb HDR. On służy wyłącznie aby sztucznie zrobić namiastkę efektu dla materiałów niezapisanych w takim trybie. Jeśli telewizor dostanie materiał HDR – wówczas automatycznie przestawia się: tryb Żywy staje się Żywym HDR, Standardowy – Standardowym HDR, itd., o zupełnie innych nastawach fabrycznych niż odpowiedni tryb bez przyrostka HDR. Ogólnie trybów dla HDR jest mniej: Żywy HDR, Standardowy HDR, Kino HDR, Kino domowe HDR, Gra HDR oraz technicolor Ekspercki HDR. W menu pojawiają się regulacje w analogicznych odpowiednikach bez HDR nieistniejące np. Dynamiczne mapowanie tonów. 

Regulacji w każdym trybie jest bardzo dużo, najwięcej oczywiście w ISF, gdzie pojawia się Gamma BT.1886 (co to takiego?), jest Balans bieli z możliwością 22-punktowego IRE ustawiania BGB oraz System zarządzania kolorami gdzie można ustawiać niezależnie Nasycenie, Odcień i Oświetlenie nie tylko dla RGB, ale również dla kolorów dopełniających YCM. Lepiej się do tego bez przyrządów nie dotykać, choć jest Resetuj i można przewrócić ustawienia fabryczne. Czy warto więc profesjonalnie kalibrować? Pewnie tak, ale telewizory z najwyższych półek. W konkretnym przypadku modelu, o którym teraz rozmawiamy cena takiej kompleksowej usługi równa połowie ceny zakupu czyni sprawę mocno dyskusyjną, zwłaszcza że fabryczne ustawienia LG są może nie idealne, ale poza nielicznymi generalnie dobre, co znajduje swe potwierdzenie także w wielu testach znajdowanych w sieci. 

Pewnie spotkam się z krytyką, ale oglądam w trybie Standardowym. Najbardziej mi odpowiada. Jakie ustawienia? Podam w konwencji: Parametr – moje ustawienie (ustawienie fabryczne; zakres regulacji)

Obraz AI – Wł. (Wł; Wł–Wył)

Podświetlenie – 100 (100; 0-100)

Kontrast – 95 (95; 0-100)

Jasność – 50 (50; 0-100)

Ostrość – 40 (25; 0-50)

Kolor – 42 (55; 0-100)

Odcień – 0 (R50-G50)

Temp. barw – 0 (C20; W50-C50)

Jasność zdaniem niektórych trzeba trochę zmniejszyć. Mnie wydaje się że fabryczne 50 jest OK. Natomiast zdecydowanie trzeba podbić Ostrość, domyślne 25 to dla mnie za mało. Nie lubię rozmamłanego obrazu. Kolor za to jest fabrycznie grubo przesadzony, dlatego zmniejszyłem o 13 punktów, pewnie inni zredukowaliby jeszcze bardziej. 

Sterowanie zaawansowanie.

Kontrast dynamiczny – Auto (Niski; Wył-Niski-Średni-Auto)

Kolor dynamiczny – Niski (Niski; Wył-Niski-Średni-Auto)

Preferowany kolor – 0 (0; -5-+5 można ustawiać odcień skóry, kolor trawy i kolor nieba)

Gama kolorów – Szeroka (Szeroka; Szeroka-Rozszerzona-Auto)

Super rozdzielczość – Wysoka (Niska; Wył-Niska-Średnia-Wysoka) 

Gamma – Średnia (Średnia; Niska-Średnia-Wysoka1-Wysoka2) 

Kontrast dynamiczny należy moim zdaniem przestawić na Auto, co wyraźnie polepsza obraz i podbija jego dynamikę. Natomiast Kolor dynamiczny pozostawić Niski, wyłączony powoduje pewien niedostatek, natomiast Średni i Wysoki skutkuje nienaturalnym podbiciem występujących naturze subtelnych, podbarwień które stają się zbyt wyraziste. Super rozdzielczość Wysoka przydaje się moim zdaniem podczas oglądania materiału SD, gdzie indziej jest wpływ jest trudno zauważalny. 

Opcje obrazu. 

Redukcja szumów – Niska (Niska; Wył-Niska-Średnia-Wysoka-Auto)

Redukcja szumów MPEG (Wył; Wył-Niska-Średnia-Wysoka-Auto) 

Płynna gradacja – Wysoka (Niska; Wył-Niska-Średnia-Wysoka)

Poziom czerni – Auto bez możliwości regulacji (DVB-T), Wysoki (Niski; Wysoki-Niski) (inne źródła)

Prawdziwe kino – Wł (Wł-Wył) (DVB-T), Wł bez możliwości regulacji (inne źródła)

Regulacja jasności w celu ochrony oczu – Wył (wył; Wł-Wył)

Lokalne przyciemnianie LED – Wysokie (Średnie; Wył-Niskie-Średnie-Wysokie)

TruMiotion – Gładki (Wyczyść; Wył-Gładki-Wyczyść-Użytkownika, w tym ostatnim można w zakresie 0-10 regulować De-blur i De-judder oraz włączyć Motion Pro) 

Redukcję szumów MPEG wyłączyłem za radą @Maciej Koper. Płynna gradacja Wysoka, taki obraz wydaje się lepszy. Poziom czerni przestawiłem na Wysoki gdyż w daje to znacząco lepszą szczegółowość w ciemnych scenach. Lokalne przyciemnianie LED. Tu jest sprawa ciekawa. Telewizor ma podświetlenie krawędziowe, przyciemnienie to pracuje w 6 pionowych strefach. Ma więc trudne zadanie i wiele zależy od algorytmu, który tym rządzi. Podobno w poprzednim modelu działał lepiej, ten jest trochę "nadgorliwy", jakby w każdej sytuacji chciał wycisnąć maksimum kontrastu. Skutkuje to tym, że jeśli np. na dole ekranu znajduje się jakiś bardzo ciemny obiekt – to i wszystko nad nim jest trochę przyciemnione. Można temu zaradzić ustawiając LPLED na pozycję Średnie, wtedy opisane zjawisko staje się praktycznie niezauważalne, ale jednocześnie trochę rozjaśnia się czerń, co skutkuje pewnym niewielkim spadkiem kontrastu. Dlatego świadomie ustawiłem na Wysokie, godząc się że rzadziej niż sporadycznie będę taki efekt miał. Co by jednak nie mówić – warto aby programiści LG popracowali nad algorytmem sterującym tym układem i przysłali update przy okazji aktualizacji oprogramowania.  Wreszcie TruMotion jest na Gładki, wg mnie daje to najbardziej płynny obraz. 

Co jest do oglądania.

Na platformie Cyfra+ kanał 40 Cyfra+ 4K UHD nadawany w trybie HDR (format HLG). Ostatnio były dwa koncerty zespołu Muse i jeden Pink Floyd. Kanał 196 Museum 4K (głównie o sztuce współczesnej) oraz kanał 197 NASA UHD (ciekawe materiał, np. z Marsa czy wystrzelenie rakiety z Bajkonuru, ale dużo powtórek). Ogólnie fantazja, uczta dla oczu.

Programy FHD, zwłaszcza nadawane z dobrym bitratem (Planete, rodzina Discovery, National Geographic, History czy Polsatu Viasat Polsatu) – jakość bardzo dobra. Inne programy FHD – różnie, zależy od materiału.

Programy SD – poprawnie i zadowalająco, ale tutaj bywa bardzo różnie.

No i jeszcze dyski BD UHD oraz Internet (o tym później).   

Ogólna impresja.

Jeśli LCD to moim zdaniem tylko IPS. Duże kąty widzenia bez degradacji koloru, ale nie to jest najważniejsze. Najistotniejsza jest jakość kolorów, ich niezwykła ekspresja, jak to gdzieś przeczytałem: ich namacalność, niemalże trójwymiarowość. Fakt że to jest NanoCell powoduje, iż te aspekty zostały doprowadzone do klasy mistrzowskiej. Kolory są bajkowe, urzekająco piękne. A jednocześnie nie mają nic z przesycenia. Mówi się że OLED również ma takie. Otóż moim zdaniem nie, tam są wg mnie takie jakieś – jakby to powiedzieć bez duszy, stechnicyzowane, brak im tej wytworności, tego smaczku które tutaj mamy w całej okazałości. A przy tym kolory nie mają nic z "plastikowości" jak na LCD zdarza się być. 

Czerń i Kontrast. Wiem, LCD, IPS, krawędziowy. W przytoczonym teście liczby nie są imponujące, ale powiem szczerze, że w oglądaniu wcale nie jest źle. Powiedziałbym nawet, że jest wprost przeciwnie. Myślałem, że będzie gorzej. Oglądam rzeczywisty obraz, nie parametry. Pewnie, to nie plazma, tam czerń była głębsza i kontrast większy, ale tutaj naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Trzeba trochę popracować i ustawić niektóre parametry inaczej niż fabrycznie. Niewielkie halo przy napisach na końcu programu nie jest dla mnie problemem, są ciekawsze rzeczy do patrzenia. W wymagających scenach programu pokazującego Pekin nocą z tysiącami świateł i reklam spisał się nadspodziewanie dobrze. Wspomnianych przypadków "nadgorliwości" działania układu LPLED zaobserwowałam dotychczas tylko 2 (słownie: dwa). Czytając w Internecie testy tego i pokrewnych telewizorów można wywnioskować, że błędy pracy podobnych układów w modelach mających wielostrefowy FALD są bardziej dokuczliwe, do tego stopnia że proponowane jest nawet ich wyłączenie, ze wszystkimi skutkami dla czerni i kontrastu.

HDR. Obsługuje formaty Dolby Vision, HDR10 i HLG. Zgodnie z konsekwentną polityką LG nie obsługuje HDR10+ (było w sieci wytłumaczenie firmy dlaczego). Jasność w przytoczonych testach hdtvpolska.pl nie powala, dlatego zdziwiłem się gdy kilka razy dostałem tak "po oczach", że odruchowo musiałem je przymknąć. Doczytałem się w Internecie, że ten telewizor potrafi na krótki moment  przesterować diody podświetlające i chwilowo "walnąć" 1000 cd/m2. Przy jakichś eksplozjach na ekranie jak znalazł. Ogólnie do HDR nie mam zastrzeżeń.

Smużenie. Nie zauważyłem. Odświeżanie matrycy 100 Hz i TruMotion 200 sprawują się dobrze i robią co do nich należy. 

Nierównomierność podświetlenia i clouding. Nie ma tutaj czegoś takiego.

Dźwięk. Jak na telewizor bardzo dobry, ale nie korzystam z tej drogi. Jest podłączony do amplitunera i idzie przez pełnowymiarowe kolumny głośnikowe. 

Internet. Jest podłączony, ale cały czas mam zbyt małe doświadczenie w streamingu aby coś ciekawego napisać. Może następnym razem. Jedną aktualizację oprogramowania już sobie automatycznie ściągnął. 

Sterowanie głosem. W ogóle się tym jeszcze nie bawiłem. Również – może przy następnej okazji. 

Konkluzja.

Nie zgadzam się z opinią @stench, oceniam go znacznie wyżej. Oczywiście że nie jest to żaden Hi-End ani górna półka, lecz bardzo dobra klasa średnia, nawet nazwałbym średnio-wyższa i tutaj jest wyróżniającym się, żeby nie powiedzieć wybitnym modelem. Rozpatrując całościowo telewizor ten przedstawia sobą "złoty punkt optimum" między ceną, funkcjonalnością, parametrami użytkowania i jakością obrazu. To samo w wydaniu OLED kosztuje ponad dwukrotnie więcej. Jak miałem okazję już wcześniej wspomnieć – ogólną jakość obrazu subiektywnie oceniam na 90% jakości OLED, a te pozostałe 10% jest z nawiązką rekompensowane czarującym wręcz pięknem kolorów. 

W sąsiednim wątku pokazane jest wypalenie na ekranie OLED, wprawdzie matryca wymieniona została w ramach gwarancji, ale nie wszyscy producenci to praktykują. @Meloman przekazuje otrzymaną od serwisu informację, że aby czegoś takiego nie doświadczyć należy unikać trybu Żywy i nie oglądać programów informacyjnych z ich paskami. Do tego dochodzi "odświeżanie matrycy": po każdym wyłączeniu telewizor nie daje się ponownie włączyć przez godzinę czy nawet dłużej. Czyli ogólnie mówiąc: sprzęt specjalnej troski. NanoCell daje wewnętrzny komfort psychiczny że tego typu problemy użytkownika nie dotyczą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajny opis, szczegolnie wrazen personalnych. Az musze zbadac te kolory. Mam zamiar kupic ekran do kompa, moze wezme nanocell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie zgadzam się z opinią @stench, oceniam go znacznie wyżej.

Bobcat dzięki za fajną reckę i wytyczne do ustawienia. Ustawię wszystko rodzicom jak piszesz.

Z czym się ze mną nie zgadzasz ? ? W końcu sam go kupiłem rodzicom i starałem wybrać się możliwie jak najlepiej  ale bez puryzmu. Patrząc na ogólnikowe parametry w sklepach internetowych wydawało mi się, że 8600 ma mocniejszy procesor i odświeżanie vs 8500, ale może coś pomyliłem. 8600 ma niby jakiś tuner SAT ale się w to nie wgryzałem.

W 8600 Noga jest delikatna i nie ma możliwości przekręcania lewo prawo.

Nie zaliczyłem opadu szczęki bo mam naprawdę dobry tv z tylnym podświetleniem i strefowym wygaszaniem, natomiast nic złego nie napisałem o tym tv, zwłaszcza że kosztuje tyle ile kosztuje (55-2800, 65-4500) . Dla mnie jest to dobry kandydat do zakupu , zwłaszcza jeśli mamy jasne pomieszczenie lub oglądamy sporo w dzień. Oczywiście kto ma wolne parę złotych w kieszeni może dołożyć do modelu 9800 który jednak jest droższy o 25%.

Generalnie dziś miałbym mocny dylemat czy kupić 65 9800 czy 8600/8500.

Natomiast sprawa wielkości vs odległość klaruje się mocno i przy moim starym 47 chętnie siadam 2 metry, przy tym 55 2,5-3, więc żeby komfortowo oglądać z odległości jaką mam standardowo w pokoju koło 3,5-4 m potrzebowałbym 65.

Pozdrawiam Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, jasne pomieszczenie, to moze byc dobre srodowisko pracy dla tego Tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, stench napisał:

Z czym się ze mną nie zgadzasz ? ?

Z tym:

W dniu 28.04.2020 o 13:09, stench napisał:

Obraz jak dla mnie wystarczający , ale nie wybitny

Ja bym powiedział że w swojej klasie wybitny. 

Może teraz odpowiem po kolei w sprawach, które poruszasz:

6 minut temu, stench napisał:

wydawało mi się, że 8600 ma mocniejszy procesor i odświeżanie vs 8500

Nie. Sprawdzałem u źródła, czyli w LG Electronics. 8500 różni się od 8600 wyłącznie podstawką. W środku identycznie to samo, odświeżanie też identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stench napisał:

8600 ma niby jakiś tuner SAT ale się w to nie wgryzałem.

8500 też ma. Jest miejsce na moduł CI i gniazdko dla podłączenia anteny satelitarnej. Tego typu rozwiązanie jest jednak odradzane przez operatorów platform cyfrowych (w moim przypadku: Cyfra+) gdyż nie daje możliwości pełnego skorzystania ze wszystkich oferowanych funkcjonalności, a nieraz nawet ze wszystkich dostępnych tam kanałów. Ponadto jeśli ktoś (jak ja) ma antenę satelitarną z zezem i dwoma konwerterami - przy korzystaniu z modułu CI i wewnętrznego tunera satelitarnego nie będzie możliwości sterowania DiSEqC, czyli przełączania Hotbird/Astra. Dlatego w każdym przypadku zalecane jest skorzystanie z zewnętrznego tunera satelitarnego dostarczonego przez operatora platformy cyfrowej. Podłącza się go kablem HDMI o specyfikacji 2.0 i przepustowości 18 Gb/s.

26 minut temu, stench napisał:

W 8600 Noga jest delikatna i nie ma możliwości przekręcania lewo prawo.

8500 ma dwie rozwidlone nóżki po prawej i lewej stronie. Raz że mnie się takie rozwiązanie o wiele bardziej podoba (niż toporna nóżka modelu 8600), dwa że sam telewizor stoi bardziej stabilnie.

30 minut temu, stench napisał:

Nie zaliczyłem opadu szczęki

Tu się różnimy, gdyż ja tak. Zaliczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, stench napisał:

Oczywiście kto ma wolne parę złotych w kieszeni może dołożyć do modelu 9800 który jednak jest droższy o 25%.

Jest znacznie bardziej. Między 8500/8600 a 9800 jest jeszcze model 9010, FALD o mniejszej niż 9800 ilości stref wygaszania. I ten kosztuje 1000 zł drożej. 9800 to kolejne 1200 zł więcej. 

Ustawiając Jasność sprawdź własnego gustu między 45 a 50. Niektórzy wolą odrobinę ciemniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bobcat, co do wybitności to po oledowych i nanocelowych demach oglądanie zwykłej telewizji hd i ripów 720. opad szczęki raczej nie jest możliwy ?

Sprawdzałem , ceny 9010 vs 9800 powodują, że zakup tego pierwszego w wariancie 55 nie ma uzasadnienia , 65 tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Bobcat, co do wybitności to po oledowych i nanocelowych demach oglądanie zwykłej telewizji hd i ripów 720. opad szczęki raczej nie jest możliwy ?

Sprawdzałem , ceny 9010 vs 9800 powodują, że zakup tego pierwszego w wariancie 55 nie ma uzasadnienia , 65 tak.

Wymienione przeze mnie programy popularno-naukowe (również Adventure i Travel Channel) mimo że tylko FHD są nadawane z naprawdę dobrą jakością i na ekranie wyglądają efektownie. Z naziemnej dobrą jakość ma TVN HD. Oczywiście bardzo wiele zależy od jakości materiału.

Zarówno 9100 jak i (zwłaszcza) 9800 są jednak znacząco droższe. Natomiast różnica in plus w jakości obrazu jest bardzo niewielka i zauważalna w znikomym procencie scen. Otwartym zostaje pytanie czy zwiększony wydatek znajduje swe uzasadnienie, gdyż jak by nie potrzeć relacja jakości do ceny wypada dla nich mniej korzystnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:

Dlaczego tutaj? Temat pasuje do kilku wątków. Za radą jednego z Dystkutatntów (nie mam upoważnienia aby ujawnić kto zacz) umieszczam w tym, jako najczęściej odwiedzanym. 

Dlaczego tutaj?
Nic się nie dzieje w temacie 8K, to po pierwsze.
Po drugie mało kto częściej niż Bobcat wtrąca do innych tematów OT.
Niegdyś po wszystkich o 8K pisał, teraz na odwrót, o wszystkim w temacie o 8K usiłuje.  ?


Jest OCZYWISTOŚCIĄ że mamy drugi podwieszony w zakładce KD temat do którego te teksty wielokroć bardziej pasują.

Wymyślony zapewne Dyskutant tego też nie wie?   :))))

 

 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Dystkutatntów

przepraszam, teraz dopiero widzę że to ktoś bardzo, ale to bardzo "specjalny"......  :)))

 

Ps.
A czy rzeczony nie założył już tematu o kolejnym ulubieńcu po 8K???
Nie lepiej było tam te przydługie pochwalne epopeje o Nano Cell wkleić????    ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:

Na platformie Cyfra+ kanał 40 Cyfra+ 4K UHD nadawany w trybie HDR (format HLG). Ostatnio były dwa koncerty zespołu Muse i jeden Pink Floyd. Kanał 196 Museum 4K (głównie o sztuce współczesnej) oraz kanał 197 NASA UHD (ciekawe materiał, np. z Marsa czy wystrzelenie rakiety z Bajkonuru, ale dużo powtórek). Ogólnie fantazja, uczta dla oczu

Zdrajca.....tyle pisał jak to 4k beznadziejne "ni pies ni wydra" a tu co czytam "fantazja, uczta dla oczu".......nie wierzę, niech ktoś mnie uszczypnie.   :)))))))

W dniu 20.04.2020 o 15:31, Bobcat napisał:

Proponowałem aby prztyczki i szpileczki pozostawić w wątkach ideologicznych, politycznych i światopoglądowych. Jak zwykle nie przepuścisz również tutaj żadnej okazji aby mi przywalić ale tym razem naprawdę oddałeś strzał w zupełnie chybionym kierunku, albowiem @bubusiazupełnie nie o to chodziło. Jest On jednym z czterech osób z Forum które coś wiedzą z korespondencji na priv, czego reszta jeszcze nie wie. Prosiłem ich o dyskrecję i jak na prawdziwych gentlemanów przystało pokazali że potrafią dochować tajemnicy. W Jego wpisie do którego się (zupełnie nietrafnie) odnosisz @bubusia próbował delikatnie sugerować mi abym się w końcu wykokosił i odkrył karty.

OK więc. Czas aby napisać na ogólnym. A będzie trochę tego. W wolnych chwilach, może w częściach. 

Ciąg dalszy nastąpi.

Bobcat jeżeli to co wkleiłeś ma związek z tym tekstem to całkiem nie rozumiem po co ta cała mistyfikacja....że nie rozumiem dlaczego w tym temacie już pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Maju napisał:

Zdrajca.....tyle pisał jak to 4k beznadziejne "ni pies ni wydra" a tu co czytam "fantazja, uczta dla oczu".......nie wierzę, niech ktoś mnie uszczypnie.   :)))))))

Można powiedzieć że zdrajca. Można również że dał się w końcu przekonać i przypisać sobie (całkowicie w tym przypadku zasadnie) część w tym zasługi. Jak widzisz: można mnie przekonać. Z plazmą było identycznie. Najpierw się najeżyłem i stroszyłem a potem byłem zadowolony. 

A że lubię sobie popolemizować to zupełnie inna historia.

25 minut temu, Maju napisał:

Bobcat jeżeli to co wkleiłeś ma związek z tym tekstem

Oczywiście że ma związek. To było a propos planowanego tego tekstu.

A może teraz coś ad meritum tego co wczoraj napisałem?

44 minuty temu, Maju napisał:

 te przydługie pochwalne epopeje o Nano Cell

Własne spostrzeżenia. Mógłbyś sobie darować te drobne złośliwostki i nie przenosić tutaj niechęci z innych wątków.

Kilku osobom to, co napisałem się podobało.

46 minut temu, Maju napisał:

czy rzeczony nie założył już tematu o kolejnym ulubieńcu po 8K???

Jak wspomniałem: sprawa była konsultowana w szerszym gronie. Aby umieścić tutaj - to była nie tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Jak widzisz: można mnie przekonać. Z plazmą było identycznie. 

Przecieram oczy......może dożyję czasów że o coś bez uprzedzeń o OLED napiszesz......może za daleko w przyszłość wybiegam.  ?

9 minut temu, Bobcat napisał:
35 minut temu, Maju napisał:

Bobcat jeżeli to co wkleiłeś ma związek z tym tekstem

Oczywiście że ma związek. To było a propos planowanego tego tekstu.

A może teraz coś ad meritum tego co wczoraj napisałem?

Jestem pod wrażeniem, profesjonalny opis telewizora i wrażeń jakie na tobie zrobił.....choć wydaje mi się że mocno to subiektywne, tak mocno że muszę to sam zweryfikować jak tylko to będzie możliwe.

Co do tego że zły temat wybrałeś na taką dyskusję, pozostanę przy swoim zdaniu.
A po co ten założyłeś???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Maju napisał:

wydaje mi się że mocno to subiektywne,

Tak. Już na początku to zaznaczyłem. I co chwila w tekście używam sformułowań w rodzaju: "według mnie", "moim zdaniem" itp.

10 minut temu, Maju napisał:

muszę to sam zweryfikować jak tylko to będzie możliwe.

Z zainteresowaniem przeczytam Twoją ocenę i opinię. Również wtedy gdy będą odmienne od moich. 

12 minut temu, Maju napisał:

A po co ten założyłeś???

Wyjaśnienie dlaczego napisałem tutaj jest powyżej. W tamtym wątku nic się nie dzieje od 16 listopada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.