Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między sprzętem najwyższej klasy a popularnym nie powinien niepotrzebnie wydawać kasy na Hi-End.
Jeżeli ktoś nie zauważa słabego kontrastu i czerni matryc IPS nie powinien niepotrzebnie wydawać kasy na OLED.

Jeżeli ktoś uważa że poprawi słabą jakość tych parametrów regulacjami to szkoda mojego czasu na dyskusje z taką osobą.....  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Tradycyjnie doszliśmy do punktu pouczeń wygłaszanych aroganckim tonem przemądrzałego belfra. Pikanterii wszystkiemu dodaje fakt, że uczestnikami tej osobliwej wymiany myśli jest z jednej strony posiadacz i codzienny użytkownik tej technologii opisujący swoje osobiste spostrzeżenia i uwagi, z drugiej - osoba której zdarzyło się przelotnie spojrzeć na nią w jakimś markecie, co nie przeszkadza jej uważać się za eksperta w przedmiotowym zakresie, na podstawie iluś-tam przeczytanych materiałów.

Cały czas jestem informowany że obraz na OLED jest lepszy. Niepotrzebny trud,  jak każde przekonywanie przekonanego. Przecież od samego początku to stwierdzam, co zauważył również @stenchale Główny Oponent wydaje się tego nie widzieć. Cały czas powtarzane jest że czerń i kontrast na OLED są lepsze, co również potwierdzam. Natomiast reszta oparta jest na (celowym?) braku zrozumienia moich wpisów, albo na (świadomej?) ich manipulacji. Zarzuca mi się, że nie dostrzegam słabej czerni i kontrastu matryc IPS. Tak to jest gdy się całą znajomość tematu opiera na przeczytanej teorii. W liczbowych wynikach pomiarów laboratoryjnych wymienione parametry faktycznie wypadają słabo w porównaniu z OLED. W bezpośrednim oglądaniu wcale nie jest źle, powiedziałbym nawet że jest dobrze, obydwu tych parametrów nie brakuje. Postrzeganie czerni i kontrastu na matrycach NanoCell różni się od klasycznych matryc IPS, producent nawet stworzył nawet dla celów marketingowych pojęcie Nano Black.

Zaawansowane regulacje parametrów obrazu są wszystkich lepszych telewizorach, OLED również. Faktycznie, szkoda czasu na dyskusję z kimś o zerowym doświadczeniu własnym, kto całą swą "wiedzę" opiera na tym, co udało mu się w różnych miejscach przeczytać, ale uważa się za upoważnionego do pouczania mnie co powinienem widzieć na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłeś?

To o doświadczeniu własnym w kontekście faktów jakie podano w teście telewizora SM8600 zakrawa na jakiś żart.
To co, te pomiary czerni i kontrastu (które są porównywalne z moim starym telewizorem VA) kłamią????

Ten telewizor cierpi na to co większość IPS bez najlepszych systemów wygaszania i skończ tą jałową dyskusję.
Może tobie takie coś wystarcza, mnie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy teoretyk o zerowej wiedzy praktycznej potrafisz jedynie powoływać się na przeczytane wyniki pomiarów, których nota bene nikt (w tym również ja) nie kwestionuje. Ja natomiast (dla odróżnienia) cały czas piszę o wrażeniach jakie wynoszę z codziennego oglądania. Na jakiej podstawie twierdzisz że coś ci nie wystarcza, skoro tego nie widziałeś i nie znasz? Teoria sobie, praktyka sobie. Taka między nami różnica. Dlatego dyskusja z tobą jest jałowa i ją kończę. Natomiast będę dalej pisał co uznam za stosowne.

Nie jesteś partnerem do rozmowy w tej sprawie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Panowie , zamiast mielić lepiej się określić czy potrzebowaliśmy tv do oglądania tv i nie wydaliśmy wiele a jesteśmy zadowoleni. Czy piszemy o spotkaniu z wizualną nirwaną z limitowanych płyt czy plików 4K.

@Maju LG55SM8600 kosztował raptem 2800 . Chyba nikt nie uważa, że to skończony cud. Dobry wół roboczy zdecydowanie tak.

Zaraz @Bobcat Ci wyjedzie, że właśnie wchodzą OLEDy 8K więc nie wiesz co to znaczy dobry obraz.

Notabene teoretycznie po przecenach OLED4Kcx 65  cali w przyszłym roku może kosztować koło 6 kpln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem dooglądania telewizji w wersji czasem SD, najczęściej FHD, jak również 4K - ze źródeł naziemnych, platformy cyfrowej Cyfra+ i serwisów streamingowych oraz dysków DVD, BD i BD-UHD. Czy jestem zadowolony? Tak, nawet bardzo. Jakość obrazu 4K wspaniała. Mnie czasem zapiera dech w piersiach. Również materiał FHD z dobrym bitrate upscalowany do 4K wygląda doskonale.

Relacja jakość/cena nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, stench napisał:

LG55SM8600 kosztował raptem 2800 . Chyba nikt nie uważa, że to skończony cud. Dobry wół roboczy zdecydowanie tak.

Dlatego już dawno napisałem że nie można OLED-ów porównywać z tym modelem a z najwyższym bo to jest dla niego jako taki konkurent.....ten to najwyżej "dobra klasa średnia".

22 godziny temu, stench napisał:

teoretycznie po przecenach OLED4Kcx 65  cali w przyszłym roku może kosztować

Wszystko tanieje, jakiś postęp w jakości też następuje.....znowu będzie dylemat czy kupić OLED czy LCD.....wszystko i tak jak zwykle skończy się na tym  kto ma jak dużą kasę i jakie priorytety.

 


Tak jak pisałem ten telewizor nie jest demonem kontrastu, wyniki pomiarów (które są dokładniejsze niż nasze oczy) wskazują, że nie jest on lepszy jak na moim telewizorze stąd mój wniosek że nie ma się co takim kontrastem zachwycać, faktycznie jest tylko przyzwoity, niezły w swojej klasie cenowej.....a z czernią w IPS-ach bez wygaszania  bywa gorzej niż VA.
Zresztą widziałem Nano Cell w salonach to wiem co mówię.....nie teoretyzuję.

 

Cieszy mnie natomiast jedno.....nareszcie skończyło się biadolenie jakim niewypałem jest 4K, jaka to nic nie wnosząca "przejściówka".....jak widać u niektórych punkt widzenia zmienia się w zależności.....
Gdy przestanie się teoretyzować a samemu spróbuje tego co tak się niegdyś nie podobało i okazuje się że to co niegdyś było wyśmiewane nagle: "jakość jest taka wspaniała, że zapiera dech w piersiach".   :))))
Sam nie wierzę co czytam,  że to jest o 4K......ale jak przypominam "pradawne" wylewanie pomyj na plazmy (zanim zakupił) to już mnie to co czytam tak bardzo nie dziwi.  ?

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

ten to najwyżej "dobra klasa średnia".

A co innego piszę od samego początku? Z czym polemizujesz?

2 godziny temu, Maju napisał:

ten telewizor nie jest demonem kontrastu, wyniki pomiarów (które są dokładniejsze niż nasze oczy) wskazują

Oglądam żywy obraz na ekranie. Nie parametry. Ważniejsze od liczb są dla mnie wrażenia jakie odnoszę.

2 godziny temu, Maju napisał:

nie ma się co takim kontrastem zachwycać, faktycznie jest tylko przyzwoity, niezły w swojej klasie cenowej

Postrzeganie czerni i kontrastu na telewizorach z kropką kwantową jest inne (znacznie lepsze) niż na klasycznych LCD. Dotyczy to zarówno NanoCell LG, jak też QLED Samsunga.

2 godziny temu, Maju napisał:

z czernią w IPS-ach bez wygaszania  bywa gorzej niż VA

Mój ma wygaszanie, uwagi do jego działania i jak go ustawiłem - opisałem.

Poza tym coś za coś. W VA jest za to dramat z kątami widzenia. I zdaniem wielu mają gorsze kolory niż IPS (nawet taki bez NanoCell).

2 godziny temu, Maju napisał:

Zresztą widziałem Nano Cell w salonach to wiem co mówię...

Jaki był łączny czas oglądania w tych salonach? Dostałeś do ręki pilota i mogłeś sobie jak chcesz ustawiać? Bo ja mam na codzień od kilku miesięcy i mogę sobie cyzelować i dopieszczać obraz do woli.

2 godziny temu, Maju napisał:

jak widać u niektórych punkt widzenia zmienia się w zależności.....

Od czego?

2 godziny temu, Maju napisał:

Sam nie wierzę co czytam,  że to jest o 4K.....

Nie bierzesz pod uwagę że dałem się przekonać? W tym również przez Ciebie?  Za co jestem szczerze wdzięczny. Jak wiesz podejmując decyzję biorę pod uwagę całe spektrum aspektów, jakość obrazu jest jednym z podstawowych, ale nie jedynym. Również powinno się uwzględniać cenę. Jaki jest sens płacenia wielokrotnie więcej, skoro tak naprawdę nie ma co oglądać? Materiału 4K już trochę jest: trzy kanały Cyfra+, dodatkowo na tej platformie w VOD (NC+ GO) można znaleźć sporo, są serwisy streamingowe, no i (wciąż drogie) BD-UHD. Ponadto jak wspominałem upscaling do 4K działa  na dobrych materiał FHD fantastycznie.

2 godziny temu, Maju napisał:

przypominam "pradawne" wylewanie pomyj na plazmy (zanim zakupił)

Potwierdzam. Wylewałem. Zmieniłem zdanie w momencie gdy dostałem do ręki pilota i mogłem sobie tę plazmę ustawić po swojemu, tak jak lubię. Wtedy dopiero zobaczyłem co plazma naprawdę potrafi, jakie są jej rzeczywiste możliwości.

Dlatego Tobie proponuję abyś również poprosił o pilota i możliwość dłuższej "zabawy" z NanoCell. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawię pilotem znanych wad ekranów.....a wielokrotnie pisałem że poprawianie jakości obrazu ulepszaczami cyfrowymi to droga do uzyskania efekciarskiego obrazu z dobrą jakością obrazu nie ma to nic wspólnego.

Nie polemizuję, potwierdziłem fakt że to telewizor dobrej klasy średniej który dla konesera jakości obrazu nie jest przeciwnikiem dla OLED-a.....udowodniłem podając szereg danych, że jedynie ceną może konkurować skutecznie.
Nawet SM9800 nie bardzo podskoczy, tak jakością jak i ceną.
Zamknijmy ten rozdział bo nie ma o czym pisać, powtarzamy się.

Nie każdy VA to dramat jeżeli chodzi o kąty widzenia, w moim nie ma dramatu a i kolory ma tak dobre że do tej pory, po wielu latach użytkowania  nie jestem w stanie stwierdzić czy i co mi w nich nie pasuje.
Dlatego przeskok jakościowy do Nano Cell jest dla mnie zbyt mały bym się tym zachwycał.....nawet w sklepach (gdzie nie pokazuje wszystkich atutów) OLED jest dla mnie wyraźnie lepszy, tak to widzę, dlatego pojąłem dyskusję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

wielokrotnie pisałem że poprawianie jakości obrazu ulepszaczami cyfrowymi to droga do uzyskania efekciarskiego obrazu z dobrą jakością obrazu nie ma to nic wspólnego.

Tak było jeszcze kilka lat temu. Obecnie przy istnieniu sztucznej inteligencji zarządzającej m.in. również jakością obrazu - można w opisany sposób zdziałać naprawdę dużo dobrego.

1 godzinę temu, Maju napisał:

przeskok jakościowy do Nano Cell jest dla mnie zbyt mały bym się tym zachwycał

 Ja się "przesiadłem" z plazmy. I się zachwyciłem.

1 godzinę temu, Maju napisał:

nawet w sklepach (gdzie nie pokazuje wszystkich atutów) OLED jest dla mnie wyraźnie lepszy

Pod względem tylko jakości obrazu - tak. Czy wyraźnie - sprawa dyskusyjna, moim zdaniem nieznacznie. Ale zgadzam się że jest. Tyle że (jak pisałem) ja mam wielowymiarowe kryterium podejmowania decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie co możecie powiedzieć o SONY KD-85ZH8 Full Array Led ? Opinie, test , czy warto go kupić? Chce się przesiąść z Sony KD- 75XE9405 ... ogólnie miał być projektor JVC RS2000/N5B  ale obraz jaki odda z 240cm  to 80 cali... w tym momencie mam BD 4K UHD Panasonic 9004 i Apple 4KTV a ampli w tej chwili Denon 2600H oraz x4700H chce sprzedać oba i kupić 6700H lub 7200wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 06:36, Maju napisał:

Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między sprzętem najwyższej klasy a popularnym nie powinien niepotrzebnie wydawać kasy na Hi-End.
Jeżeli ktoś nie zauważa słabego kontrastu i czerni matryc IPS nie powinien niepotrzebnie wydawać kasy na OLED.

Jeżeli ktoś uważa że poprawi słabą jakość tych parametrów regulacjami to szkoda mojego czasu na dyskusje z taką osobą.....  ?

 

Święte Słowa ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darulok napisał:

Święte Słowa ?????

Twoje myślenie zatrzymało się kilka lat temu, przed epoką NanoCell i Artificial Intelligence.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Twoje myślenie zatrzymało się kilka lat temu, przed epoką NanoCell i Artificial Intelligence.

A Twoje zatrzymało się na kilka lat również  gdy w Japonii zobaczyłeś 8k , anonizując się na forum przez kolejne sześć lat wmawiając ludziom jakie to super  ,a i tak finalnie kupiłeś ipsa 4k z kontrastem poniżej poniżej dna przyzwoitości każdego szanujące się videofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, darulok napisał:

A Twoje zatrzymało się na kilka lat również 

Odpowiedź na poziomie przedszkolnej piaskownicy.

36 minut temu, darulok napisał:

anonizując się na forum przez kolejne sześć lat wmawiając ludziom jakie to super

Swój zachwyt 8K podtrzymuję i wszystko co napisałem mogę powtórzyć. 

37 minut temu, darulok napisał:

finalnie kupiłeś ipsa 4k

Dlatego że 8K wchodzi znacznie wolniej niż początkowo można było oczekiwać. Nie było sensu czekać w sytuacji gdy dotychczasowy sprzęt (z 2011) zaczynał dziękować za współpracę.

39 minut temu, darulok napisał:

z kontrastem poniżej poniżej dna przyzwoitości

Oglądałeś w warunkach domowych? Czy tylko naczytałeś się i deklamujesz liczby?

40 minut temu, darulok napisał:

każdego szanujące się videofila.

Nie jestem videofilem, a już tym bardziej szanującym się. Oglądam obraz, a nie parametry.

Jedyne dla mnie kryterium jest takie czy mnie się obraz podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach dzisiejszych zakupów weszliśmy do galerii handlowej. Żona poszła przerzucać jakieś fatałaszki a ja wszedłem do RTV Euro AGD rzucić okiem na telewizory. Akurat między innymi stały obok siebie dwa LG: OLED i NanoCell. Na nich (podobnie jak na wszystkich innych w markecie) leciał jakiś materiał reklamowy tej sieci handlowej. W pewnym momencie ekrany stały się całkiem czarne. Widać było, że ta na OLED jest trochę głębsza. Różnica była subtelna ale na stojących tuż obok siebie telewizorach dała się jakoś zauważyć. W chwilę później ekrany stały się całe białe (zaraz potem wjechało logo sieci). Otóż śnieżno-biały był tylko NanoCell. Na sąsiednim OLED ekran mocno przygasł a biel była ewidentnie szarawa.

Czyli to co sygnalizowałem za RTING.com a miałem dziś okazję zobaczyć na własne oczy: OLED daje doskonałą czerń za cenę braku doskonałej bieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnego problemu, czy postawić na Oleda. Po przeczytaniu szczegółowego testu, faworyt   był tylko jeden 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, THX Ultra 2 napisał:

Ja nie miałem żadnego problemu, czy postawić na Oleda. Po przeczytaniu szczegółowego testu, faworyt   był tylko jeden 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie zwracam uwagę że to nie jest OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś źle zrozumiałeś. "Ja nie miałem żadnego problemu, czy postawić na Oleda". Otóż z tej wypowiedzi i linku do testu wynika jasno, że nie postawiłem na Oleda...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się niezręcznie wyraziłem. Od razu wiedziałem że to nie  OLED.

Ja również nie postawiłem na OLED-a.

Zwrócenie uwagi było adresowane nie do Ciebie, lecz do drużyny miłośników OLED. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu mamy w tym Sony.....
Matryca VA.....zacytuję opinię z tego tematu: W VA jest za to dramat z kątami widzenia. I zdaniem wielu mają gorsze kolory niż IPS (nawet taki bez NanoCell)"
 

inne opinie:
"LG OLED88Z9 wciąż utrzymuje się na miejscu pierwszym ze względu na najlepszy obraz ze wszystkich telewizorów 8K. Wszystko dlatego, że to telewizor OLED, a pozostałe to matryce LED (QLED, NanoCell). "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Ten niesamowity model wyraźnie potwierdza przewagę wyświetlaczy OLED nad konwencjonalnymi matrycami LED i zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

21 godzin temu, darulok napisał:

Twoje zatrzymało się na kilka lat również  gdy w Japonii zobaczyłeś 8k , anonizując się na forum przez kolejne sześć lat wmawiając ludziom jakie to super  ,a i tak finalnie kupiłeś ipsa 4k z kontrastem poniżej poniżej dna przyzwoitości każdego szanujące się videofila.

Święte słowa.....  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy oto wielce osobliwą sytuację. Wiele osób (w tym jedna w szczególności) przez długi czas tłumaczy mi i przekonuje, że 8K w zwykłych warunkach domowych nie ma sensu, 4K z nawiązką wystarczy.

W końcu daję się przekonać i sprawiam sobie 4K, w czym zasługa wspomnianych powyżej osób (zwłaszcza jednej w szczególności). I co więcej (o zgrozo) jestem oczarowany pięknem obrazu. Wówczas owe wymienione osoby (zwłaszcza jedna w szczególności) zaczynają używać tego faktu do śmichów-chichów i atakowania mojej osoby. Zamiast się cieszyć że udało się przekonać kogoś, w przypadku którego jest to niezwykle trudne.

Co więcej - niektórzy wyrażają swoje zdziwienie że śmiem zachwycać się obrazem na telewizorze kosztującym mniej niż 3000 zł. Oburzające. Przecież wiadomo że zgodnie z przyjętym konwenansem podobać się ma prawo tylko obraz na modelach o cenie kilkakrotnie wyższej, najlepiej pięciocyfrowej. 

Otóż nie sztuka znaleźć coś dobrego za kosmiczną cenę. Natomiast za rozsądną kasę - już tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to śmieszne niebywale gdy ktoś przez szereg długich lat na samo wspomnienie o 4k dostawał alergii, pisał o jakiejś "przejściówce" która lada chwila przepadnie jak HD-Ready.....z utęsknieniem czekał na WYMARZONY NAJWSPANIALSZY 55" 8K a niemal dokładnie wtedy jak ten się pojawił w sprzedaży kupuje 4K średniej klasy.   :)))

Mogę cieszyć się z faktu że ktoś się w końcu przekonał do 4K i śmiać do rozpuku przypominając sobie powyższe.....kto mi zabroni? 
Jeszcze bardziej się uśmiecham i cieszę jak sobie pomyślę, że za jakiś rok z okładem (optymista) to samo co 4K (wcześniej plazmę) może spotkać OLED......     ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

Mamy oto wielce osobliwą sytuację. Wiele osób (w tym jedna w szczególności) przez długi czas tłumaczy mi i przekonuje, że 8K w zwykłych warunkach domowych nie ma sensu, 4K z nawiązką wystarczy.

W końcu daję się przekonać i sprawiam sobie 4K, w czym zasługa wspomnianych powyżej osób (zwłaszcza jednej w szczególności). I co więcej (o zgrozo) jestem oczarowany pięknem obrazu. Wówczas owe wymienione osoby (zwłaszcza jedna w szczególności) zaczynają używać tego faktu do śmichów-chichów i atakowania mojej osoby. Zamiast się cieszyć że udało się przekonać kogoś, w przypadku którego jest to niezwykle trudne.

Co więcej - niektórzy wyrażają swoje zdziwienie że śmiem zachwycać się obrazem na telewizorze kosztującym mniej niż 3000 zł. Oburzające. Przecież wiadomo że zgodnie z przyjętym konwenansem podobać się ma prawo tylko obraz na modelach o cenie kilkakrotnie wyższej, najlepiej pięciocyfrowej. 

Otóż nie sztuka znaleźć coś dobrego za kosmiczną cenę. Natomiast za rozsądną kasę - już tak.

Babcat znając Ciebie z forum ,to nawet gdybyś dziś kupił telewizor czarno-biały  za 100zł to też byś do zachwalał,a prawda jest taka że każdy ips w filmach gdzie panuje mnóstwo nocnych scen  to dramat, obok Oleda to wygląda jak popsuty TV, inna sprawa to pokrycie szerokiej platety mimo nanocell też nie za wysokie, wręcz słabe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, darulok napisał:

pokrycie szerokiej platety mimo nanocell też nie za wysokie, wręcz słabe .

Nieprawda. Odsyłam do testów hdtvpolska.com albo RTINGS.com. Jest takie samo, a w niektórych przypadkach NanoCell ma lepsze.

26 minut temu, darulok napisał:

każdy ips w filmach gdzie panuje mnóstwo nocnych scen  to dramat

To jest właśnie ta szkoła myślenia, o której pisałem. Zakłada ona że przytłaczająca większość ogląda wyłącznie nocą w całkowicie ciemnym pokoju tylko filmy, których akcja składa się wyłącznie z ciemnych scen nagranych w jakichś mrocznych miejscach.

Otóż nie wszyscy spoglądają na telewizor tylko wieczorem i nocą. Interesują ich nie tylko filmy fabularne. A wśród nich - akcje w mrocznych sceneriach zdarzają się rzadziej niż sporadycznie, stanowią ułamek promila.u

Ja na ten przykład filmów fabularnych nie oglądam praktycznie wcale. Zdarza mi się natomiast programy popularno-naukowe o astronomii, gdzie jest mnóstwo scen nakręcanych w kosmosie na ISS czy przez sondy kosmiczne. Z definicji jest tam mnóstwo czerni (całe niebo). I obraz jest fantastyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

śmiać do rozpuku przypominając sobie powyższe.....kto mi zabroni? 

Do sera można również. Nikt nie zabrania.

Godzinę temu, Maju napisał:

to samo co 4K (wcześniej plazmę) może spotkać OLED....

Widzisz co się dzieje, sygnalizował również @stench: jeżeli chcesz full wypas, jeśli chcesz np. model z głośnikami 2.1 musisz brać 8K. 

Autorem tezy że OLED podzieli los plazmy, zaś przyszłość to MiniLED, MicroLED i QNED nie jestem ja. Jedynie ją przytoczyłem podając źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, Maju napisał:

Przecież to śmieszne niebywale gdy ktoś przez szereg długich lat na samo wspomnienie o 4k dostawał alergii, pisał o jakiejś "przejściówce" która lada chwila przepadnie jak HD-Ready.....z utęsknieniem czekał na WYMARZONY NAJWSPANIALSZY 55" 8K a niemal dokładnie wtedy jak ten się pojawił w sprzedaży kupuje 4K średniej klasy.   :)))

Mogę cieszyć się z faktu że ktoś się w końcu przekonał do 4K i śmiać do rozpuku przypominając sobie powyższe.....kto mi zabroni? 
Jeszcze bardziej się uśmiecham i cieszę jak sobie pomyślę, że za jakiś rok z okładem (optymista) to samo co 4K (wcześniej plazmę) może spotkać OLED......     ?

 

Maju tak jak wcześniej Bobcat mocno przesadzał z negowaniem niższych niż 8K rozdzielczości tak teraz Ty męczysz z ciągłym tego wywlekaniem. Bobcat napisał co i jak a Ty dalej to samo.

2 godziny temu, darulok napisał:

a prawda jest taka że każdy ips w filmach gdzie panuje mnóstwo nocnych scen  to dramat, obok Oleda to wygląda jak popsuty TV, inna sprawa to pokrycie szerokiej platety mimo nanocell też nie za wysokie, wręcz słabe .

Niestety często sam sygnał nie zawiera informacji o absolutnej czerni tylko niesie szarości.

Czasem w nocy widzę jakąś reklamę i tam coś świeci a reszta mocno szara. Póżniej przeskok między reklamami i mój tv wygasza strefy i daje totalną czerń.

Za jakość(brak) czerni nie wińmy więc wyłącznie telewizora ale pomyślmy o tym co ma odtwarzać tv.

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Autorem tezy że OLED podzieli los plazmy, zaś przyszłość to MiniLED, MicroLED i QNED nie jestem ja.

Oled miał być tańszy od zaawansowanych ledów, a jest droższy. Ma do tego pewne potencjalne wady.

Nabywcy w dodatku liczą kasę i osądzają stosunek jakość/cena. Ilościowo  wygrywają woły robocze po 3 kpln za 55 cali.

Weźmy również pod uwagę techniczną słabość sygnału i to , że wiele osób zwłaszcza w średnim i starszym wieku ma wady wzroku przez które nie jest w stanie odróżnić lepszości obrazu na tv za 3 kpln od tego za 6 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stench

Dzięki. Nareszcie rzeczowy głos w dyskusji. Ciągle podkreślanie że obraz na telewizorach z najwyższej półki za 9 tyś. jest lepszy niż na tych za 3 tyś jest mało odkrywcze i niewiele wnosi do rozmowy. Tyle że obraz na tym pierwszym nie jest trzykrotnie lepszy niż na tym drugim a od pewnego poziomu przyrost jakiegoś parametru obrazu o ułamek procenta (niezauważalny gołym okiem) odbywa się przy horrendalnym przyroście ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem też że tak najwyższą jakość obrazu jak i dźwięk najwyższej próby są w stanie wychwycić nieliczni.....dla nich różnice między OLED a Nano Cell mogą wydawać się wielkie.....ci którym do odbioru obrazu i dźwięku wystarczy  cokolwiek, bo nie zauważają różnicy powinni kupować taniochę.....po co przepłacać.

 

 

18 godzin temu, stench napisał:

Bobcat napisał co i jak a Ty dalej to samo.

Ja piszę o tym od kilku dni a on zapierał się 4K latami czujesz różnicę?
Daj jeszcze troszeczkę odreagować.....  :)))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Maju napisał:

ci którym do odbioru obrazu i dźwięku wystarczy  cokolwiek, bo nie zauważają różnicy powinni kupować taniochę.....po co przepłacać.

Myślenie zerojedynkowe. Pomiędzy wyrafinowanymi videofilami których wymogi zaspokoić może tylko Hi-End a tymi którym wystarczy byle badziewie No Name jest mnóstwo szczebli pośrednich. Są to osoby które zwracają uwagę nie tylko na same parametry obrazu, ale również na inne aspekty, w tym relację jakość/cena.

38 minut temu, Maju napisał:

Ja piszę o tym od kilku dni a on zapierał się 4K latami czujesz różnicę?
Daj jeszcze troszeczkę odreagować.....  :)))

Czyli odgrywanie się. Zemsta. Dintojra.

Ja wypierałem się 4K latami, a Ty w tym samym czasie latami próbowałeś to prostować. Więc do czasu Twojego wyjaśniania powinien być zaliczony również cały tamten czasokres, nie tylko ostatnich kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.