Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Maju napisał:

My prowadzimy "nawalankę" czy on?

Ty kwestionujesz i podważasz wszystko, cokolwiek bym nie napisał. W czambuł, jak leci. Nie może być tak, że w jakiejkolwiek sprawie mam rację. Nawet wtedy gdy od samego początku zaznaczam że piszę wyłącznie swoje osobiste spostrzeżenia lub formułuję właśne, subiektywne oceny.

Ale gdy czasem, po kolejnym zdezawuowaniu mojego n-tego wpisu ośmielę się zareagować adekwatnie - jest to w najwyższym stopniu naganne. Nie prowokuj swoją pychą i arogancją - nie będzie nawalanek. Pogodź się z faktem że ktoś inny poza Tobą może mieć rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podważyć wierutnych ewidentnych kłamstw....a to że nano ma lepsze kolory jak OLED, a to że słabo świeci a to że "najgorszy nano jest lepszy niż najlepszy LED".....że tylko tyle z całego arsenału przytoczę.
Podałem przykłady (powołałem się na pomiary) czy przypomniałem opinie że to nieprawda....a ten dalej mataczy, tym razem coś o subiektywnych ocenach których nigdy nie kwestionowałem.!!

Podważam każde łgarstwo i będę to robił nadal.....tak jak kwestionowałem że 8K na 55" do oglądania  z 3 m nie ma sensu (bo to samo da 4K, nie będzie różnicy) tak i każdą inną bzdurę wypomnę! Bo to nie jest kwestią racji czy opinii zaprzeczanie obiektywnej prawdzie!
Prostowanie fałszu nie wynika z pychy czy arogancji, ale z przyzwoitości i szacunku dla prawdy której za grosz nie masz!!!!!

 

Ciebie już nie rzekoma pycha czy arogancja prowokuje a wytykanie ci jak mijasz się z prawdą....a że to ciągle robisz to i nie powstrzymujesz języka, i dochodzi do nawalanek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Podważam każde łgarstwo i będę to robił nadal

 

Godzinę temu, Maju napisał:

każdą inną bzdurę wypomnę! Bo to nie jest kwestią racji czy opinii zaprzeczanie obiektywnej prawdzie!

A ja będę kontrował i ośmieszał butną, arogancką pewność siebie nadętego bufona któremu uderzyła do głowy woda sodowa i uważa wszystkich poza sobą za głupców.

Pożal się Boże autorytet od siedmiu boleści. Oczywiście autorytet z nominacji własnej.

Godzinę temu, Maju napisał:

dochodzi do nawalanek.

Albo zmienisz narrację z obecnego belfra przemawiającego do głupiutkich uczniów albo na Twoją prośbę będziesz je miał. Przy czym dotychczasowe to był Wersal i niemal pieszczoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem we wcześniejszym poście napisać, że na zarozumiałą, bezsensowną (bo pustosłowną) paplaninę nie będę odpisywał.....nie dam więc ci okazji do pokazania pełni chamstwa, jaka szkoda.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maju napisał:

zarozumiałą, bezsensowną (bo pustosłowną) paplaninę

Czyli każdy Twój wpis.

Nowość puka do drzwi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapowiada się obiecująco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 15:20, Bobcat napisał:

Zapowiada się obiecująco.

obiecująco to wyglądąła cena za SM8600 wielkości 75" w wysokości 4999 zł w Euero RTV AGD, ale juz się skończyła. W takiej cenie takie rozmiar mozna uznać za koszystny zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XG85 i Samsung QLED QE75 trzymają wysoko gardę i ceny nie spadają, ale też ich parametry są na wysokim poziomie.

A dla zainteresowanych - jest juz dostępny w Polsce, najdroższy telewizor na świecie. Jest nim 88" LGOLED CX. Cena powala, bo to ponad 100 kawąłków, ale zap[ewne zjandą się tacy, któzy wyłożą taki grosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziś w nocnej promocji w Mediaexpert rónież ciekawe propozycje SONY serii XH90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W reklamach forum wskoczyły mi info o nowych ampli firmy na Y i jest napisana ich gotowość : 8K-60hz , 4K-120hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po co na pokładzie amplitunerów AV instaluje się upscalery do 4K/8K. Przecież każdy telewizor UHD ma takie procesory na pokładzie i jeśli dostanie sygnał o mniejszej rozdzielczości to sobie go stosownie przerobi. Ponadto jeśli ktoś ma odtwarzacz BD-UHD to można go ustawić tak, że wypuści sygnał 2160p bez względu na to czy włożyliśmy do niego DVD czy BD-FHD.

Wygląda to na skok na kasę klientów którym każe się płacić za procesory i obwody które i tak już mają w innych urządzeniach. Po co więc dublować?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2020 o 17:01, Bobcat napisał:

Wygląda to na skok na kasę klientów którym każe się płacić za procesory

Nie ma już procesorów od tego odpowiedzialnych kiedyś amplitunery miały Qdem teraz jest to po prostu funkcja programowa. Nie oskarżał bym o żaden skok to bez sensu..

A ogólnie to kiedyś pamiętam jak na prawdę sporo osób narzekało że po wymianie amplitunera bardzo narzekali że mają gorszy w tv z tunera.. który był podłączone prze amplituner.

Co się okazywało? Że mieli przykładowo takiego pioneera lx78 sprawdź sobie specyfikację...no i upscaling był tam tak zajebisty że niestety bez niego mgła mgła... ?

Upscaling upscalingowi nie równy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam pytanie do znawców tematu TV... 

Czy wiadomo coś na temat aktualizacji w starszych TV do HDR10+ ??? Czy Sony taka będzie planowało??? Wiem ze na chwile obecna jest z 60 tytułów tego formatu w wydaniu 4K ale wychodzą coraz to nowe filmy w tym formacie i z chęcią chciałbym go mieć również w TV... ( amplituner jak i blue-ray ma HDR10+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Czy wiadomo coś na temat aktualizacji w starszych TV do HDR10+ ???

Nie po to wychodzą co roku nowe modele, żeby jakiś chytrus tuningował swój TV i czerpał z fontanny nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, stench napisał:

Nie po to wychodzą co roku nowe modele, żeby jakiś chytrus tuningował swój TV i czerpał z fontanny nowości.

Skoro w amplitunerach można kupić aktualizacje ( wcześniej AURO3D w Marantz i Denon, teraz DTS:X Pro) to dlaczego nie mogli by tego zrobić w topowych modelach??? A po drugie człowiek wydaje konkretne pieniądze po to by mieć najlepszy obraz i mieć aktualizacje... chciałbyś co roku wymieniać TV po 20-30 tys zł ??? No chyba nie... wolałbyś zapłacić np 2 tys zł za dana aktualizacje i byłbyś zadowolony... Prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Oledy LG wyprodukowane od 2017 mogą wywołać pożar, rzekomą przyczyną zasilacze.

Ciekawe co spitioili w zasilaczach względem LCD. No chyba że jest problem i trzeba go jakoś nazwać a nie chcą kalać nazwy OLED:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

@Bobcat, pytam Ciebie bo byłeś najbardziej pro dla 8K.

Czy widziałeś już w sklepie tv 8K i jeśli tak to jaką masz opinię , np w stosunku do swojego 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, stench napisał:

@Bobcat, pytam Ciebie bo byłeś najbardziej pro dla 8K.

Czy widziałeś już w sklepie tv 8K i jeśli tak to jaką masz opinię , np w stosunku do swojego 4K.

Tak, w kilku miejscach widziałem. Nie wiem czy warto pisać na ten temat, gdyż zaraz włączy się do rozmowy pewien Jegomość który nigdy w życiu 8K na oczy nie widział, ale ma ten temat najwięcej do powiedzenia, albowiem naczytał się teorii. 

Konsekwentnie uważam obraz 8K za jeszcze lepszy od 4K. To nie jest kwestia technologii HDR, HFR czy WCG, gdyż te implementuje się w obydwu rozdzielczościach UHD. To jednak wynika z rozdzielczości. I nie chodzi mi o dostrzeganie drobnych szczegółów, tych od pewnej odległości nie widać. A jednak ten obraz jest taki, jak by tu go nazywać... Jeszcze bardziej szlachetny. Może to określenie najlepiej oddaje moje impresje.

Wiem że z kontentem do oglądania w 8K jest cały czas gorzej niż źle, choć pierwsze jaskółki zaczynają się pojawiać w serwisach streamingowych. Dlatego trzeba się na razie zadowolić upscalingiem materiałów o niższej rozdzielczości. I tu układy AI wykonują naprawdę imponującą robotę, zwłaszcza gdy na wejściu dostają dobry jakościowo materiał 4K. Oczywiście, że efekt końcowy nie jest tym samym co sygnał od samego początku zapisany w natywnym 8K, ale co by nie mówić jest lepiej niż oglądane w 4K. Widać gigantyczny postęp jaki się dokonał w upscalingu od czasów gdy zaczynano próbować podciągać filmy z DVD do jakiegoś niby-FHD. 

Czy warto już teraz kupować telewizor 8K? Jeśli ktoś chce mieć full wypas ze wszystkimi bajerami na maxa to nie ma innego wyboru. Strategia rynkowa producentów jest jasna. Oferta 4K jest w coraz większym stopniu, z roku na rok coraz bardziej zubożana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dzięki. Pytałem bo klaruje sobie obraz na 2021, i jak 4k to średniak albo oled no albo 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

Dzięki. Pytałem bo klaruje sobie obraz na 2021, i jak 4k to średniak albo oled no albo 8K.

Jednak rozważasz OLED? 

O potędze obecnych układów AI mam okazję przekonywać się co chwila. Materiałów 4K również za dużo nie ma. Dlatego z konieczności ogląda się sporo w FHD. Otóż jeśli na wejściu moja nowa zabawka dostanie taki z dobrym bitrate'm - mamy podobną sytuację jak dyskutowana powyżej przy upscalingu 4K do 8K: obraz może nie jest identycznie taki sam jak przy materiale od samego początku natywnie zapisanym w 4K, ale jest bardzo (naprawdę: bardzo) do niego zbliżony. I zaryzykowałbym nawet twierdzenie że taki materiał FHD podciągnięty do 4K jest bliższy natywnemu 4K niż materiał 4K upscalowany do 8K natywnemu 8K. Może w tym ostatnim przypadku procesory się nie wyrabiają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Jednak rozważasz OLED? 

Raczej żałuję że nie kupiłem sm9800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

Raczej żałuję że nie kupiłem sm9800

Jeśli decydujesz się na 4K - bierz Nano 90/91 (w zależności od tego, która podstawka Ci się bardziej podoba). To co prawda następca zeszłorocznego SM9100 czyli najniższego z linii 4K, ale recenzje ma bardzo dobre. I jest jedyny 4K FALD. A co najbardziej ciekawe - mimo że jest FALD to wg testów RTINGS.com ma kontrast nieco gorszy od krawędziowego Nano85/86.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, Bobcat napisał:

następca zeszłorocznego SM9100 czyli najniższego z linii 4K,

Czyli mierniak?

Coś pomyliłeś, niższa przecież seria 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, stench napisał:

Czyli mierniak?

Coś pomyliłeś, niższa przecież seria 8

W zeszłym roku jedynym 8K był SM9900. Potem szły już modele 4K: flagowy 9800, wyższa półka 9500 oraz 9100 którego nie nazwałbym mierniakiem, ale półką średnio-wyższą. Seria 8 to modele krawędziowe. 8500/8600 hdtvpolska.pl zalicza do klasy średniej, choć w testach europejskich i amerykańskich spotkałem przypadki, że też umieszczono je na półce średnio-wyższej. Taka naprawdę klasa średnia to był podstawowy 8100/8200.

Tak więc tegoroczny Nano90/91 jako następca SM9100 powinien być umieszczony na półce środkowo-wyższej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Teraz rozumiem, bo napisałeś wcześniej, że był najniższy z 4K.

I tak zakupy warto rozważać dopiero jak ceny polecą w dół.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, stench napisał:

Teraz rozumiem, bo napisałeś wcześniej, że był najniższy z 4K.

I tak zakupy warto rozważać dopiero jak ceny polecą w dół.

 

Sorry, niedopowiedzenie. Był najniższy z 4K FALD.

Co do terminu zakupów - tzw. oczywista oczywistość. Tyle że jak obecne ceny naprawdę znacząco zjadą w dół - wtedy będzie się już mówiło o modelach 2021 i z różnych przecieków będą się przedostawały do mediów informacje odnośnie ich parametrów i czym się będą różniły od oferty tegorocznej. Więc znów myślówa: a może by tak warto poczekać... Jedno można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć: oferta 4K będzie jeszcze bardziej zubożona w porównaniu z obecną i klient będzie postawiony wobec dylematu że jeśli jest zainteresowany półką już nawet nie środkowo-wyższą, lecz tylko środkową - to musi brać 8K. Oferta 4K będzie się ograniczała wyłącznie do modeli podstawowych, np. z odświeżaniem 50 Hz i bez local dimming. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 17:31, stench napisał:

Dzięki. Pytałem bo klaruje sobie obraz na 2021, i jak 4k to średniak albo oled no albo 8K.

Najprawdopodobniej do tego czasu cena telewizorów 8K nie spadnie tak by taki telewizor sensownych rozmiarów (by cieszyć się choćby upscalingiem do 8K) kupić.....nie każdemu przypadnie do gustu oglądanie telewizora z metra, by jakąś  różnicę dostrzec.
 

 

W dniu 22.10.2020 o 23:51, stench napisał:

zakupy warto rozważać dopiero jak ceny polecą w dół.

To ma sens.....ale jak polecą w dół ceny tańszych (czytaj słabszych jakościowo) 8K to i OLED pewnie też jeszcze trochę potanieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyszła chryja z modelem Sony XH90 który ma hdmi 2.1

problemy pojawiają się przy trybie 4K/120Hz

 

Tekst

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

forza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się pojawiać materiał z 8K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu kilka miesięcy i widzę, że ciagle napierdalanka?

He he he.

Pa pa na kolejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.