Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, bubusia napisał:

Sama matryca IPS ma za duzo ograniczen, zeby to wyeliminowac. Taka jej specyfika. Przeciez to wie kazdy. Popatrzcie co sie dziej na tym filmiku. Oczywiscie moze byc to zredukowane, ale tracimy wtedy na detalu. Taki juz jest IPS

Przedstawisz dane z pomiarów świadczące o tym że (zwłaszcza tańsze) Nano Cell czernią, kontrastem  czy nawet jasnością (w porównaniu do OLED) przegrywają a i tak spotka Ciebie tu gołosłowne sprostowanie i tekst typu: "że to suche parametry dla teoretyków, w rzeczywistości jest inaczej".

Co do gustu i "wysmakowanych" kolorów pozostawiłbym to też bez komentarza, ale mając w pamięci przykłady jak łatwo można sobie gust popsuć, jak często ludzie zapatrzeni w telewizory ze sklepów dążą do tego by uzyskać obraz bliski temu co tam widzą a nie w naturze......jak buczące subwoofery popsuły gust muzyczny, dobry smak większości tych co wchodzą do tych sklepów.......nie sposób tego przemilczeć.   

Wiem o czym mówię, bo prowadziłem na tym forum dyskusję z osobą która zachwycała się basem z pierdółki wysokości ok. 20 i średnicy 8 cm......tłumacz takiemu że ten bas, bas z takich maleństw nie ma prawa mieć coś wspólnego przyzwoitością....ale są tacy co niezależnie od wszystkiego lubią to co im się podoba, z takimi nie pogadasz.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bobcat napisał:

Powtarzam do znudzenia....

Jeszcze nie powtarzasz tego tak często jak pisałeś o 4K że to przejściówka, serwowałeś w kółko inne "prawdy objawione" w sprawie 8K......teraz już nie.  ?
Jest szansa że i w tej materii coś kiedyś drgnie......   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tryb vivid, jak ktos lubi:)

A co, nie moge sobie poslodzic 10 lyzeczek.

Tam kalibracja.

 

PS Nie bardzo wiem po kiego sa te wszystkie dyskusje na temat dobrego obrazu, przeciez to wszystko kwestia gustu. Ostatnio poradzilem koledze cos innego niz Sam, on sie uparl na Sama, a jak dostal argumenty przeciwko, to sobie stwierdzil, ze on lubi chu.... rzeczy. I co mu zrobisz:)

 

Inny kolega dostal rade, zeby kupic Panasa 2000 z heat sinkiem, niewiele sie zastanawial, tylko kupil. I na te chwile ma najlepszy obraz mozliwy i jest b. zadowolony. Sa ludzie i ludziska. I nawet nie musi za wiele kalibrowac. Panas tak ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Maju napisał:

To ma być przekonujący przykład??
A co z ludźmi którzy nie potrzebują okularów???  ?

Mogą kupić oleda....

2 godziny temu, Maju napisał:

To o czym teraz piszesz świadczyłoby że proponujesz byśmy równali do tych którzy nie mają pojęcia

Jedni piją łychę za 80 , inni za 300. Mnie smakuje zmrożona wódka za 25. Łychy nie lubię .

2 godziny temu, Maju napisał:

dobry, naturalny obraz

naturalny obraz .... , idź na cały dzień na wycieczkę. kiedy jesteś naturalny ? Na początku blady bo rano wstałeś, potem lekko opalony i do tego różne kolory w zależności czy gołe słońce czy przez chmury.

Ja na tv lubię kolory lekko podciągnięte w kierunku oczojebności. I szarości nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stench napisał:

naturalny obraz .... , idź na cały dzień na wycieczkę. kiedy jesteś naturalny ? Na początku blady bo rano wstałeś, potem lekko opalony i do tego różne kolory w zależności czy gołe słońce czy przez chmury.

 

I tak ma wygladac.

Na początku blady bo rano wstałeś, potem lekko opalony i do tego różne kolory w zależności czy gołe słońce czy przez chmury.

Plus lekkie dopalenie, ktore lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie dopalenie zgoda, ale problem w tym że to też można różnie rozumieć....  :))

16 minut temu, stench napisał:

Mnie smakuje

Co Wy z tymi smakowymi porównaniami.....robimy zdjęcie, filmujemy obraz nie po to by to oglądać inaczej jak wygląda w rzeczywistości.....czasem reżyser ma swoją wizję jak ma wyglądać to co stworzył a my swoimi ustawieniami możemy to wrażenie zniweczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, Maju napisał:

Co Wy z tymi smakowymi porównaniami

Bo smak to również zmysł. i jak każdy zmysł podlega subiektywności.

7 minut temu, Maju napisał:

czasem reżyser ma swoją wizję jak ma wyglądać to co stworzył a my swoimi ustawieniami możemy to wrażenie zniweczyć.

znów smak. jestem w knajpie jem zupę i stwierdzam że za mało słona. biorę sól i dosalam.

Film jak zupa, też może wyjąć za słona lub za mało. I odbiorca może stwierdzić że mu to nie pasi i coś zmienia.

9 minut temu, Maju napisał:

Co Wy z tymi smakowymi porównaniami....

No to słuch. Dlatego kombinujemy z klockami i kablami bo dźwięki też dobieramy subiektywnie, mamy różne gusta i różną fizjologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, stench napisał:

jestem w knajpie jem zupę i stwierdzam że za mało słona. biorę sól i dosalam.

Oby Ci to jak kumplowi nie weszło w nawyk.
Kumplowi to weszło w nawyk po chodzeniu po knajpach jak go kobieta z domu wygoniła, pierwsze co u mnie w domu zrobił to nie kosztując dania złapał za pieprz i sól...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maju napisał:

Przedstawisz dane z pomiarów świadczące o tym że (zwłaszcza tańsze) Nano Cell czernią, kontrastem  czy nawet jasnością (w porównaniu do OLED) przegrywają a i tak spotka Ciebie tu gołosłowne sprostowanie i tekst typu: "że to suche parametry dla teoretyków, w rzeczywistości jest inaczej".

Mam przedstawić teorię aerodynamiki, z której jednoznacznie wynika że trzmiel nie ma prawa latać? Jak jest z praktyce - każdy wie.

Praktyk ogląda obraz i opisuje swoje wnioski, spostrzeżenia i refleksje. Teoretyk ogląda parametry. Albo nawet nie ogląda. Wystarczy mu że się naczyta aby uważać się za eksperta i pouczać innych. Tak, OLED ma lepszą czerń i kontrast. Ale zarówno @marcusSEjak i ja zauważyliśmy na podstawie własnego użytkowania że przy codziennym oglądaniu z wymienionymi powyżej parametrami wcale nie jest na NanoCell źle, wprost przeciwnie, nawet w ciemnych scenach. 

Teoretyk nie oglądał (może przelotnie w markecie) ale wie lepiej że obaj nie mamy racji. Bo tak się naczytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maju napisał:

jak często ludzie zapatrzeni w telewizory ze sklepów dążą do tego by uzyskać obraz bliski temu co tam widzą a nie w naturze

Jeśli taki obraz jemu się podoba to dlaczego ma go nie mieć?

Wyłazi z ciebie (oczywiste na podstawie innych wątków) totalitarne myślenie: "JA będę ci mówił co dla ciebie jest dobre".

5 godzin temu, Maju napisał:

nie sposób tego przemilczeć

Najlepiej zrobić głodówkę protestacyjną pod marketem.

5 godzin temu, Maju napisał:

bas z takich maleństw nie ma prawa mieć coś wspólnego przyzwoitością

Dla niego przyzwoite jest to, co jemu się podoba. Zabronisz?

5 godzin temu, Maju napisał:

są tacy co niezależnie od wszystkiego lubią to co im się podoba

Skandal. Przecież wiadomo, że powinni lubić wyłącznie to co im wskaże palcem @Maju.

5 godzin temu, Maju napisał:

pisałeś o 4K że to przejściówka

I mogę powtórzyć: 4K jest przejściówką. Docelowe jest 8K. Jeszcze nie jest dla ciebie oczywiste w którą stronę to idzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubusia napisał:

A co, nie moge sobie poslodzic 10 lyzeczek.

Możesz. Nikomu nic do tego. 

Ja sobie obraz na telewizorze ustawiłem jak mnie się podoba. Nikomu nic do tego.

4 godziny temu, stench napisał:

Ja na tv lubię kolory lekko podciągnięte w kierunku oczojebności.

Mam dokładnie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bobcat napisał:

Ja sobie obraz na telewizorze ustawiłem jak mnie się podoba. Nikomu nic do tego.

W takim razie, po co to publicznie piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JB007 napisał:

W takim razie, po co to publicznie piszesz?

Bo chcę. To jest publiczne forum i (przestrzegając postanowień Regulaminu i Netykiety) mam prawo pisać co mi się podoba.

Poczytaj cały wątek to zauważysz, że są tu tacy którzy uważają że będą za innych decydowali co ma się tamtym podobać, a co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oled jest super i czern powala ,jest w tym narazie niedoscigniony. Pozniej okazuje sie ze w tej bezwzgldnej czerni umyka wiele szczegolow ktorych poprostu niewidac ?,w dzien oled wcale nie powala i juz niewidac zadnej przewagi pozatym ekran za bardzo odbija i to mi tez przeszkadza to bardzo irytujace. Oled nie pasuje do wszystkiego i wszystkich pomieszczen juz sie o tym przekonalem , tez sie wypala niestety. Tv musi byc dopasowane do potrzeb urzytkownika  i do pomieszczenia w ktorym bedzie zainstalowany. Cena tez jest istotna i nie sadze ze wszyscy posiadacie tv za  ponad 15 tys czy tam choc 10 tys. Tylko zawsze kolega , ciocia ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bobcat napisał:

Bo chcę. To jest publiczne forum i (przestrzegając postanowień Regulaminu i Netykiety) mam prawo pisać co mi się podoba.

Poczytaj cały wątek to zauważysz, że są tu tacy którzy uważają że będą za innych decydowali co ma się tamtym podobać, a co nie.

Dzieki, przeczytalem i wniosek, ktory sie nasuwa, to ze Twoj NANO jest dla Ciebie jedyna tresci zycia. Dlatego nie mam zamiaru z Toba dyskutowac, bo to bicie piany (kilka postow, jeden pod drugim w Twoim wykonaniu) do niczego nie prowadzi. Przyznaje, ze niepotrzebnie wyrwalem sie moim pytaniem, ale chcialem jedynie zwrocic uwage na bezsensownosc Twojej walki o NANO i tym samym oddac ten watek innym uzytkownikom, ktorzy maja cos konkretnego do powiedzenia. Mylilem sie... przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JB007 napisał:

wniosek, ktory sie nasuwa, to ze Twoj NANO jest dla Ciebie jedyna tresci zycia.

Absolutnie nie jest. Podoba mi się, choć zdaniem tutejszych teoretyków (którzy nie oglądali, za to się naczytali) nie powinien. 

6 minut temu, JB007 napisał:

(kilka postow, jeden pod drugim w Twoim wykonaniu

Wina silnika Forum. Jeśli odpowiadasz na kilka kwestii i nie zmieścisz z pisaniem w ciągu 15 minut to wpis w 16-tej minucie wejdzie jako oddzielny, choć w międzyczasie nikt nie pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qasd napisał:

wie ktoś jaką jasność wykazuje miniLED - to chyba kluczowa informacja czy uda się obalić OLEDy

Tak. LG deklaruje że oparty na technologii MiniLED ich zapowiadany na ten rok QNED będzie miał 4000 nitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bobcat napisał:

Tak. LG deklaruje że oparty na technologii MiniLED ich zapowiadany na ten rok QNED będzie miał 4000 nitów.

Interesujace, fajnie ze cos sie dalej dzieje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, stench napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Co Wy z tymi smakowymi porównaniami

Bo smak to również zmysł. i jak każdy zmysł podlega subiektywności.
 

 

20 godzin temu, stench napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

czasem reżyser ma swoją wizję jak ma wyglądać to co stworzył a my swoimi ustawieniami możemy to wrażenie zniweczyć.

znów smak. jestem w knajpie jem zupę i stwierdzam że za mało słona. biorę sól i dosalam.

Film jak zupa, też może wyjąć za słona lub za mało. I odbiorca może stwierdzić że mu to nie pasi i coś zmienia.

 

Zgoda tylko tak jak pisałem tu nieraz prawidłowość odwzorowanie wzorca, naturalność obrazu  można potwierdzić stosownymi pomiarami a w kwestii walorów smakowych takich badań się nie prowadzi na tak masową skalę by móc subiektywne odczucia potwierdzić badaniami w laboratoriach. 

A odnosząc to do przykładu.
Telewizory mają deklarowane wartości parametrów które określają jako tako jego jakość i są fabrycznie ustawiane (z roku na rok coraz bardziej dokładnie) do tego by w niektórych ustawieniach mieć obraz zbliżony do wzorca.
Praktyka.
Filmujemy obraz za oknem i porównujemy to co sfilmowaliśmy do wzorca....ma to być możliwie identyczne.

Kucharz dysponuje TYLKO przepisem i własnym subiektywnym odczuciem wzorca ilości soli w potrawie, nie dysponuje, nie ma do czego porównać jak dosolona ma być ta potrawa a odczuwanie tego przez klienta to jeszcze inna sprawa niemożliwa do zbadania. Niemożliwe jest do potwierdzenia zwłaszcza pomiarami, na miejscu jak dana osoba reaguje na ilość soli w potrawie, co dla niej jest normą a co nie.

20 godzin temu, stench napisał:

No to słuch. Dlatego kombinujemy z klockami i kablami bo dźwięki też dobieramy subiektywnie, mamy różne gusta i różną fizjologię.

Dobry pokazujący twoją rację przykład, ale też i bardzo zły przykład....bo wszystko zależy od tego jak mocno ingerujemy w to co słyszymy, widzimy.

Często słyszy się że robione są eksperymenty ze słuchaczami, porównuje się. Gra się muzykę na żywo i to samo doskonale nagrane puszcza się ze referencyjnego sprzętu.....miarą doskonałości jest to że obydwa wykonania będą nie do rozróżnienia dla melomanów i audiofilów a nie to że jedno z nich (to słuchane ze sprzętu) będzie dla któregoś z nich brzmiało milej dla ucha, przyjemniej.    ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ASURA napisał:
20 godzin temu, stench napisał:

jestem w knajpie jem zupę i stwierdzam że za mało słona. biorę sól i dosalam.

Oby Ci to jak kumplowi nie weszło w nawyk.
Kumplowi to weszło w nawyk po chodzeniu po knajpach jak go kobieta z domu wygoniła, pierwsze co u mnie w domu zrobił to nie kosztując dania złapał za pieprz i sól...?

I to jest bardzo dobry, wręcz DOSKONAŁY przykład jak przesadzając przez długi czas z przyprawami można sobie popsuć odczuwanie smaku....nadużywanie soli i pieprzu powoduje że inne walory smakowe potrawy są tymi smakami maskowane, umykają nam.
To samo dotyczy, w większym lub mniejszym stopniu (w zależności od ilości "przyprawy"), innych poruszanych tu dziedzin, muzyki czy obrazów telewizyjnych.....zanim ktoś przyzwyczajony do nadmiaru "przyprawy" sprawdzi czy "potrawa" jest smaczna musi podrasować dodając basów, sopranów lub.....

16 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, stench napisał:

Ja na tv lubię kolory lekko podciągnięte w kierunku oczojebności.

Mam dokładnie to samo.

 

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Teoretyk ogląda parametry. Albo nawet nie ogląda. Wystarczy mu że się naczyta aby uważać się za eksperta i pouczać innych.....

A tu mamy wpis.....i zaraz jego potwierdzenie   

11 godzin temu, Bobcat napisał:

....zapowiadany na ten rok QNED będzie miał 4000 nitów.

Dyskutuj poważnie z takim.....    :))))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

to jest bardzo dobry, wręcz DOSKONAŁY przykład jak przesadzając przez długi czas z przyprawami można sobie popsuć odczuwanie smaku....

NIE do końca, jest to efekt gdzie długo mieliśmy do czynienia ze złymi wzorcami-podłe jedzenie a oczekiwaliśmy czegoś lepszego i pojawiła się frustracja a raczej determinacja żeby dalej przełykać jak leci bo pewnie lepiej już nie będzie.

Stąd to niepotrzebne kręcenie w dobrym w końcu TV kolorami

 

W tym przypadku jest wskazane leczenie gdzie w końcu dobrze gotują i odstawianie powolne znieczulaczy

 

Kalibracjo wróć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wracam do pierwotnej mojej opinii że zero jedynkowe porównywanie obrazu (gdzie zaczynamy coraz więcej wiedzieć jak ma wyglądać wzorzec) do smaków w gastronomii jest nietrafione, nie na miejscu.....   :)

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Praktyk ogląda obraz i opisuje swoje wnioski, spostrzeżenia i refleksje. Teoretyk ogląda parametry. Albo nawet nie ogląda. Wystarczy mu że się naczyta aby uważać się za eksperta i pouczać innych. Tak, OLED ma lepszą czerń i kontrast. Ale zarówno @marcusSEjak i ja zauważyliśmy na podstawie własnego użytkowania że przy codziennym oglądaniu z wymienionymi powyżej parametrami wcale nie jest na NanoCell źle, wprost przeciwnie, nawet w ciemnych scenach. 

Teoretyk nie oglądał (może przelotnie w markecie) ale wie lepiej że obaj nie mamy racji. Bo tak się naczytał.

Strzał w kolano.
Praktyk który za nic ma opinie ekspertów i swoje subiektywne refleksje wypisuje jako jedyną prawdę objawioną a mierzalne parametry wykorzystuje instrumentalnie ma dla mnie zerową wiarygodność.

Podałem ci pomiary i opinie ekspertów świadczące o tym że zwłaszcza tańsze Nano Cell ulegają OLED w każdym innym aspekcie jakości, także jeżeli chodzi o maksymalną jasność czy kolory.....jest faktem że w kwestii jakość cena jest to bardzo dobry wybór, większość ludzi nie zauważy niedostatków w porównaniu do OLED i na pewno nie będzie to dla nich warte różnicy w cenie.
Ale ja piszę o tym co widzą ci co na porównywaniu obrazów zęby zjedli, nie o masowym odbiorcy.

17 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

pisałeś o 4K że to przejściówka

I mogę powtórzyć: 4K jest przejściówką. Docelowe jest 8K. Jeszcze nie jest dla ciebie oczywiste w którą stronę to idzie?

Wszystko jest lub może być przejściówką......8K również może spotkać taki los, zresztą nikt nie gwarantował że docelową rozdzielczością musi być 8K.
Pisaliśmy w tym temacie o tym, były cytowane artykuły że dla potrzeb telewizji trójwymiarowej przewidywana jest o wiele wyższa rozdzielczość.....faktem natomiast jest że dla obecnej telewizji 4K jest tą rozdzielczością uzasadnioną wielkościami produkowanych telewizorów.....czas 8K jeszcze nie nadszedł.

17 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

bas z takich maleństw nie ma prawa mieć coś wspólnego przyzwoitością

Dla niego przyzwoite jest to, co jemu się podoba. Zabronisz?

Nikogo, zwłaszcza ignorantów nie zamierzam przekonywać na siłę że to co słyszą z pudełeczka wielkości dwóch szklanek z naturalnym basem nie ma, bo nie może mieć nic wspólnego......jak się komuś takie buczenie podoba świadczy o tym że nigdy nie miał kontaktu z dobrze brzmiącym basem lub już tak popsuł sobie smak "przyprawami" że i tak nie dojdzie do niego co traci słuchając w taki sposób. 

Mam uznać że to co słucha jest przyzwoite tylko dlatego bo jemu się to podoba????
Nikomu błądzić nie zabronię, to stwierdzenie nie przeszkadza temu że to co piszesz nie ma sensu.
 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcusSE napisał:

oled jest super i czern powala ,jest w tym narazie niedoscigniony.

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Tak, OLED ma lepszą czerń i kontrast.

Tyle dostrzegłem nawet swoim niefachowym okiem. Poważnie się łamałem, czy zapłacić za tą czerń 2x tyle co za nano. Gdyby kilka tysięcy w tą czy w tamtą nie miało dla mnie znaczenia, kupiłbym Oled. Ponieważ niestety jednak kilka tysięcy znaczenie dla mnie ma, zdecydowałem się na Nano. I jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji po ponad roku użytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się podniecacie a później z lenistwa i wygody podpinacie TV po WiFi i często gęsto ten cymes który ma dotrzeć do TV a który dobrze dociera po profesjonalnym kablu po prostu po drodze odparowuje a nie zauważamy tego bo układy korekcji nadążają z domalowywaniem ale obraz już nie jest TEN

To nie jest jakiś duży wydatek w stosunku do TV, raptem 14zeta za metr przy full wypasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ASURA napisał:

Tak się podniecacie a później z lenistwa i wygody podpinacie TV po WiFi i często gęsto ten cymes który ma dotrzeć do TV a który dobrze dociera po profesjonalnym kablu po prostu po drodze odparowuje a nie zauważamy tego bo układy korekcji nadążają z domalowywaniem ale obraz już nie jest TEN

To nie jest jakiś duży wydatek w stosunku do TV, raptem 14zeta za metr przy full wypasie

Masz na mysli po lanie? Co to jest profesjonalny kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Dyskutuj poważnie z takim..... 

Co tu jest niepoważnego? Przytoczna jasność na podstawie materiałów LG? Przekraczasz granice śmieszności z tym swoim niezgadzaniem się w czambuł ze wszystkoim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

zwłaszcza tańsze Nano Cell ulegają OLED w każdym innym aspekcie jakości

 


 

Tani marny oled w porownaniu z dobrym Nano czy Qled tez slabo wypada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

prawidłowość odwzorowanie wzorca, naturalność obrazu  

A jeżeli ktoś lubi obraz niekoniecznie naturalny ale podrasowany?

Nie, @Majubędzie apodyktycznie narzucał innym jak mają oglądać.

2 godziny temu, Maju napisał:

Praktyk który za nic ma opinie ekspertów i swoje subiektywne refleksje wypisuje jako jedyną prawdę objawioną a mierzalne parametry wykorzystuje instrumentalnie

Praktyk ma własny rozum i własne spostrzeżenia. Nie podaje (w przeciwieństwie ciebie) prawd objawionych, a jedynie to co jemu się podoba. Na co ty nie jesteś w stanie zapanować nad własną irytacją że ktoś ma czelność mieć zdanie odmienne od twojego (z definicji jedynie słusznego).

2 godziny temu, Maju napisał:

zwłaszcza tańsze Nano Cell ulegają OLED w każdym innym aspekcie jakości

 

10 minut temu, marcusSE napisał:

Tani marny oled w porownaniu z dobrym Nano czy Qled tez slabo wypada. 

 

2 godziny temu, Maju napisał:

ma dla mnie zerową wiarygodność

Dla ciebie? To bardzo dobra rekomendacja dla innych, potwierdzająca tezę przeciwną.

2 godziny temu, Maju napisał:

czas 8K jeszcze nie nadszedł.

Właśnie nadchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

to co słyszą z pudełeczka wielkości dwóch szklanek z naturalnym basem nie ma, bo nie może mieć nic wspólnego

Ale jemu to wystarcza i się podoba. Dotrze to wreszcie do ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.