Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

15 minut temu, JB007 napisał:

Z racji

A nie jest winne czasem to że porównujesz dwa różny wielkością telewizory z tej samej odległości??  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Maju napisał:

 

A nie jest winne czasem to że porównujesz dwa różny wielkością telewizory z tej samej odległości??  ?

Ten znowu rozmawia zgodnie ze swoją tradycyjną zasadą "do czego by się tu przyczepić?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Maju napisał:

A nie jest winne czasem to że porównujesz dwa różny wielkością telewizory z tej samej odległości??  ?

Do oglądania powinni używać lupy 40X ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś też może być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

 

A nie jest winne czasem to że porównujesz dwa różny wielkością telewizory z tej samej odległości??  ?

Ten znowu rozmawia zgodnie ze swoją tradycyjną zasadą "do czego by się tu przyczepić?".

Jak już musisz się mnie czepić to rób to wtedy gdy jest do czego.

Dla osoby która ma podstawowe pojęcie jasnym jest że choćby z racji zagęszczenia pikseli  na dużo mniejszym telewizorze oglądanym z bliska obraz będzie wydawał się lepszy.....jasne jest też że obraz o małej rozdzielczości na mniejszym telewizorze też wyda się lepszy.....to normalne zjawisko wtedy gdy telewizory różnią się TYLKO wielkością.

Pooglądaj HD (lepiej SD lub DVD) na 42 calowym z odległości ok. 1.5 m i z tej samej odległości ten sam obraz na 55"  (lepiej na większym) to może przestaniesz się bez sensu czepiać bo zrozumiesz do czego piłem.
Tak jak napisał @JB007 "z racji małości" obraz na małym wyda się zawsze lepszy, wyraźniejszy.....  ?

Właśnie z racji na te zależności należy (w miarę możliwości) dobierać wielkością telewizory do odległości z jakiej się obraz będzie oglądać.....i najczęściej oglądanej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku z Panów deklarowało że ustawią sobie telewizor zgodnie z moim wpisem #1907 (1 maja) z korektami podanymi we wpisie #2747 (2 marca) aby na własne oczy zobaczyć jaki obraz mnie się podoba a następnie podzielić się tu na Forum swoimi uwagami i spostrzeżeniami. 

I co? Brak odważnych? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawde mowiac nadal nie mam zbyt wiele czasu zeby sprawdzic tv , ale tak na szybko to mi tryb standart jednak nie pasuje , mam na kino i exspert jasne pomieszczenie. W sony tez nie mialem na standart i w oled tez mi nie podchodzi , chyba najbardziej chodzi o kolory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Bobcat napisał:

Kilku z Panów deklarowało że ustawią sobie telewizor zgodnie z moim wpisem #1907 (1 maja) z korektami podanymi we wpisie #2747 (2 marca) aby na własne oczy zobaczyć jaki obraz mnie się podoba a następnie podzielić się tu na Forum swoimi uwagami i spostrzeżeniami. 

I co? Brak odważnych? 

Dzisiaj wieczorem ustawie dokladnie jak podales. Dam znac.

13 minut temu, marcusSE napisał:

Ja prawde mowiac nadal nie mam zbyt wiele czasu zeby sprawdzic tv , ale tak na szybko to mi tryb standart jednak nie pasuje , mam na kino i exspert jasne pomieszczenie. W sony tez nie mialem na standart i w oled tez mi nie podchodzi , chyba najbardziej chodzi o kolory. 

Zgadzam sie na te chwile. Wieczorem moge zweryfikowac:)  Ale w sumie, jak masz w domu, to moglbys ustawic i podac nam swoje spostrzezenia. Byloby ciekawie. Oczywiscie rozumiem brak czasu. Tez tak mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Kilku z Panów deklarowało....
 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

I co? Brak odważnych?

 

Jakie szczęście że niczego nie obiecywałem.....ale wczoraj (a może to było już dzisiaj) w wolnej chwili pogmerałem w swoich ustawieniach.....jedno co mogę powiedzieć to to że do zaniebieszczonych bieli i zniekształconych nadmierna ostrością obrazów nadal mnie nie ciągnie.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bubusia napisał:

Dzisiaj wieczorem ustawie dokladnie jak podales. Dam znac.

Czekam z zaciekawieniem.

3 godziny temu, marcusSE napisał:

mi tryb standart jednak nie pasuje

Tak jak mnie nie pasuje tryb Kino.

2 godziny temu, Maju napisał:

do zaniebieszczonych bieli i zniekształconych nadmierna ostrością obrazów nadal mnie nie ciągnie.

Mnie z kolei nie ciągnie do zażółconych bieli i mdłych, mętnych, rozmemłanych obrazów.

2 godziny temu, Maju napisał:

w wolnej chwili pogmerałem w swoich ustawieniach

Co to da? Mnie interesuje wyłącznie zdanie innych użytkowników NanoCell na temat obrazu ustawionego wg moich ustawień. Na telewizorach pracujących w innych technologiach może nawet nie być takich ustawień, jakie ma NanoCell.

2 godziny temu, bubusia napisał:

Dzisiaj wieczorem ustawie dokladnie jak podales. Dam znac.

Rozumiem że masz dostęp do NanoCell na którym możesz się pobawić ustawieniami?

2 godziny temu, Maju napisał:

Jakie szczęście że niczego nie obiecywałem.

... i przyrzeczenia dotrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 07:14, Maju napisał:

 tryby, w których biel ma zbyt wysoką temperaturę (tj. tam, gdzie jest mocno zaniebieszczona):

11299 – żywy,
11159 – sport,
9679 – standardowy,
9391 – eco,
8466 – gra

 

W dniu 3.03.2021 o 07:14, Maju napisał:

6721 – technicolor,
6245 – kino.....

....właściwa temperatura barwowa bieli to ok. 6505K."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

"Do precyzyjnego określenia barwy światła stosuje się pojęcie „temperatury barwowej” wyrażanej w Kelwinach w skali od 1000K (kolor czerwony) do 10000K (kolor niebieski). Światło białe o barwie ciepłej charakteryzuje się temperaturą barwową na poziomie 3000K i poniżej tej wartosci, a im wyżej skali, tym bardziej chłodna barwa światła"

Jak widać ponad 9000 to niemal niebieskie światło.
6000 to daleko do barwy czerwonej (zażółcona biel????).....jak widać najczęściej towarzyszy nam w naturze światło grubo poniżej 6000.

 

27 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

w wolnej chwili pogmerałem w swoich ustawieniach

Co to da? Mnie interesuje wyłącznie zdanie innych użytkowników NanoCell na temat obrazu ustawionego wg moich ustawień. Na telewizorach pracujących w innych technologiach może nawet nie być takich ustawień, jakie ma NanoCell.

Mało mnie interesuje co ciebie interesuje.....chyba nie chcesz mi narzucać gdzie sobie chcę pogrzebać.....wystarczy że nie rozumiesz dlaczego.      :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bobcat napisał:

Czekam z zaciekawieniem.

 

Rozumiem że masz dostęp do NanoCell na którym możesz się pobawić ustawieniami?

 

Tak, dzisiaj sie pobawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z specjalną dedykacją dla używającego trybu standard i nadużywającego ostrości :

- Zbyt wysoka temperatura barwy
- Ostrość zbyt duża 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyprzedzając niepotrzebne komentarze cytat:

"Niektóre efekty na zdjęciach są przesadzone.....

....Jak wspomniano we wstępie, wyolbrzymiliśmy efekty w niektórych przykładach obrazu teraz powinieneś mieć pojęcie o tym, jak różne zjawiska obrazu wpływają na jakość obrazu.'

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Maju napisał:

Mało mnie interesuje co ciebie interesuje.

A mnie mało interesują twoje pozbawione kultury uwagi i wtrącanie się w wymianę doświadczeń pomiędzy właścicielami (lub użytkownikami) NanoCell.

Jak zwykle musisz wszędzie wtrącić swoje 3 grosze. Z sensem, bez sensu, na temat, nie na temat - bez znaczenia. Aby tylko zaistnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Z specjalną dedykacją dla używającego trybu standard i nadużywającego ostrości :

Tak. Używam trybu Standardowego i ostrości 80%. I będę używał nadal. Co mi zrobisz?

Gdy kiedyś zdarzy ci się nie tylko teoretyzować ale pobawić NanoCell w realu - ustaw w trybie Standardowym temperaturę bieli na C20 (najzimniejsza jest C50) i zobacz czy obraz jest tak niebieski jak na tym umieszczonym przez ciebie głupim przykładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, Boj sie Boga, jak ty go ustawiles. Wszystko wyostrzone, detali w cieniach brak, wszystko zamazane. Nie da sie ogladac. No chyba, ze cos spierd....m.

Mowiles, ze ostrosc na sto. Chociaz to chyba nie o to chodzilo. Na kinie bylo duzo lepiej. Jeden nawet mi sie podobal. Sprawdzalem 3 Nano z 2019 roku. Tylko nie tryb standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale w cieniach się pojawią po kilku dniach gdy układ AI nauczy się jaki materiał głównie oglądasz. Też miałem  ich brak w pierwszej chwili gdy włączyłem Poziom Czerni na Niski. Patrz co na ten temat pisałem 1 maja, a co 2 marca. Trzeba po prostu dać szansę układom AI.

Wyostrzone i jednocześnie zamazane? Oksymoron.

Kontrast 100. Nie ostrość.'

Ostrość jest na 40 (max to 50).

Właśnie tryb Standard. Kino to taka (jakby tu porównać..., no powiedzmy) zupa której zapomniałeś posolić. Mdłe.

Chyba jednak coś sp...doliłeś.

Dzięki za odpowiedź i spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Detale w cieniach się pojawią po kilku dniach gdy układ AI nauczy się jaki materiał głównie oglądasz. Też miałem  ich brak w pierwszej chwili gdy włączyłem Poziom Czerni na Niski.

Ciekawe rzeczy piszesz albo twój telewizor jest wyjątkowy i działa inaczej jak wszystkie.

U mnie przy niskim poziomie czerni wydawało mi się że można liczyć na większą ilość szczegółów niż przy innych ustawieniach....zresztą mam chyba tą funkcję w pozycji wyłącz, bo to o ile pamiętam nic dobrego do obrazu nie wnosi.
Sugerowanie że telewizor który oglądał @bubusia jest tak świeży że układ AI psuje obraz to dowcip sezonu. Zresztą ten układ trochę do czego innego służy niż do teg, telewizor od początku powinien działać poprawnie.   Ustawimy ostrość na 80% i będziemy liczyć na to że układy AI  poprawi detale.....mistrzostwo świata.    ?

A dziesiątki razy podawałem przykłady, wklejałem zdjęcia jak nadużywana funkcja ostrości podwaja kontury i wpływa niekorzystnie na widzenie detali.....okazuje się że układ AI jest tak zaawansowany że (już w tak tanim telewizorze) daje sobie z tym doskonale radę.....naprawia nawet to co inny układ psuje.   :))))

 

Nie wiem czy czytałem nieuważnie ale nie zauważyłem ustawień podświetlenia.....jak niezwykle ważny to parametr gdy ustawia się kontrast na 100 % nie trzeba chyba pisać.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Detale w cieniach się pojawią po kilku dniach gdy układ AI nauczy się jaki materiał głównie oglądasz. Też miałem  ich brak w pierwszej chwili gdy włączyłem Poziom Czerni na Niski. Patrz co na ten temat pisałem 1 maja, a co 2 marca. Trzeba po prostu dać szansę układom AI.

Wyostrzone i jednocześnie zamazane? Oksymoron.

Kontrast 100. Nie ostrość.'

Ostrość jest na 40 (max to 50).

Właśnie tryb Standard. Kino to taka (jakby tu porównać..., no powiedzmy) zupa której zapomniałeś posolić. Mdłe.

Chyba jednak coś sp...doliłeś.

Dzięki za odpowiedź i spostrzeżenia.

Tak, kontrast ustawilem na 100/potem 90, ostrosc chyba na 20, sprawdze jeszcze raz. Przesadne wyostrzenie potrafi zaczernic fragmenty obrazu. Kino nie bylo jakies mdle, bylo bardzo ok. Oczywiscie nie ustawialem kina szczegolowo.

Pobawie sie jeszcze raz.

33 minuty temu, Maju napisał:

 

Nie wiem czy czytałem nieuważnie ale nie zauważyłem ustawień podświetlenia.....jak niezwykle ważny to parametr gdy ustawia się kontrast na 100 % nie trzeba chyba pisać.   

 

Tez sie zastanawialem nad podswietleniem, zostawilem na 100, potem zjechalem na 80.

 

Nie chce nikomu niczego sugerowac, ale tego naprawde nie dalo sie ogladac. Zmiana na kino przywracala rownowage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bubusia napisał:

Kino nie bylo jakies mdle, bylo bardzo ok.

Niestety do wszystkiego się przyzwyczajamy, do złych nawyków przy oglądaniu tv też.
Przyzwyczajamy się do tego że ustawienia na więcej wydają się zawsze lepsze.....u siebie też tak zmniejszyłem kontrast i pierwsze wrażenie było że jest gorzej.   :)))

Wysoko ustawione podświetlenie w jasnym pomieszczeniu to czasem konieczność.....w ciemnym można zjechać nawet niżej tej jaką podajesz i powinno być ok.

Być może ten standardowy w ustawieniu bieli jakie proponuje @Bobcat w tym telewizorze może wyglądać lepiej, nie sprawdzę tego. Tyle tylko że ingerencja w ustawienia zaawansowane bez długoletniego doświadczenia w regulowaniu telewizorów lub wsparcia przyrządami może być ryzykowna.
Owszem, subiektywnie może się nam zdawać że jest nawet bardzo dobrze, fachowiec rzuci okiem i od razu zauważy co jest źle....zawsze można telewizor zresetować.    ?i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Maju napisał:

albo twój telewizor jest wyjątkowy i działa inaczej jak wszystkie

Tak działa każdy NanoCell, a dokładnie procesor Alpha. Aby to wiedzieć trzeba taki telewizor mieć albo dłużej użytkować. A nie uprawiać suche teoretyzowanie.

59 minut temu, Maju napisał:

U mnie przy niskim poziomie czerni wydawało mi się że można liczyć na większą ilość szczegółów niż przy innych ustawieniach

Masz NanoCell? Jeśli nie to porównujemy nieporównywalne.

Godzinę temu, Maju napisał:

Sugerowanie że telewizor który oglądał @bubusia jest tak świeży że układ AI psuje obraz to dowcip sezonu. Zresztą ten układ trochę do czego innego służy niż do teg, telewizor od początku powinien działać poprawnie.   Ustawimy ostrość na 80% i będziemy liczyć na to że układy AI  poprawi detale.....mistrzostwo świata. 

Znowu teoretyzowanie kogoś kto NanoCell zna tylko z opowiadań i tego co mu się uda przeczytać. Niewarte nawet chwili uwagi.

Godzinę temu, Maju napisał:

A dziesiątki razy podawałem przykłady, wklejałem zdjęcia jak nadużywana funkcja ostrości podwaja kontury i wpływa niekorzystnie na widzenie detali.....okazuje się że układ AI jest tak zaawansowany że (już w tak tanim telewizorze) daje sobie z tym doskonale radę.....naprawia nawet to co inny układ psuje.

Dziesiątki razy podawałeś mądrości cudze, które udało ci się znaleźć w sieci, gdyż doświadczenie własne masz równe zero.

Godzinę temu, Maju napisał:

Nie wiem czy czytałem nieuważnie ale nie zauważyłem ustawień podświetlenia.....jak niezwykle ważny to parametr gdy ustawia się kontrast na 100 % nie trzeba chyba pisać.   

Tak, czytałeś nieuważnie. 1 maja (wpis #1907) podałem jakie mam Podświetlenie: 100 (czyli max).

39 minut temu, bubusia napisał:

Nie chce nikomu niczego sugerowac, ale tego naprawde nie dalo sie ogladac. Zmiana na kino przywracala rownowage.

Jestem dokładnie odwrotnego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 14:10, Bobcat napisał:

Podświetlenie – 100 (100; 0-100)

Zwracam honor, jest o tym, nie doczytałem.
W pomieszczeniach mocno oświetlonych może być.....do oglądania w normalnych warunkach za wysokie to ustawienie.

Jeszcze widzę ustawioną "super rozdzielczość" na max-a.....obraz musi być ostry jak żyleta.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybciutko , moj Nano to model 2020 ale to chyba nie zbyt duzego znaczenia.

Ciezko powiedziec na czym obraz jest sprswdzany bo jest zawsze roznica w ustawieniach czy to przez BD czy Apple TV

Ja chwilowo wybierem pomiedzy Film Dom , Exspert jasny , Kino , kontrast oscyluje tak 80 do 90 a jasnosc 50 , ostrosc chyba max to bylo oklo 18 a min 10 

Przyjedzie do mnie technik z Lg ( super mila obsluga ze strony LG) Niby naorawde najlepiej bawic sie z Nano na Filmmaker ? , niewiem nie sprawdzalem 

Standart pobowalem , niestety nie moj swiat , z sony czy innymi tez to nie byl ten tryb , zecz gustu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

U mnie przy niskim poziomie czerni wydawało mi się że można liczyć na większą ilość szczegółów niż przy innych ustawieniach

Masz NanoCell? Jeśli nie to porównujemy nieporównywalne.

Napisałem jak działa ta funkcja u mnie (Samsung), nie wydaje mi się by inne firmy robiły jakieś regulacje, ustawienia które działają zupełnie odwrotnie.....zresztą sprawdzę raz jeszcze (dwa dni temu to już robiłem) co robi niski poziom czerni u mnie, na wypadek jakbym coś pomylił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maju napisał:

złych nawyków

Jakie nawyki są dobre, a jakie złe wskaże nam @Maju. Według upodobań swoich.

Dobry żart na początek dnia.

30 minut temu, Maju napisał:

ingerencja w ustawienia zaawansowane bez długoletniego doświadczenia w regulowaniu telewizorów lub wsparcia przyrządami może być ryzykowna.

Dlatego ustawień zaawansowanych, dostępnych w trybach eksperckich (technicolor - tak, tutaj jest z małej litery), oraz dwa ISF w ogóle się nie dotykam. Wziąłem na warsztat mój ulubiony Standardowy, który sobie tu, tam i ówdzie "dopieściłem" po swojemu.

30 minut temu, Maju napisał:

Owszem, subiektywnie może się nam zdawać że jest nawet bardzo dobrze, fachowiec rzuci okiem i od razu zauważy co jest źle....zawsze można telewizor zresetować.   

I o tym cały czas piszę. Chodzi o to aby MNIE się najbardziej podobało. Telewizor jest dla mnie. Nie dla fachowca.

10 minut temu, marcusSE napisał:

moj Nano to model 2020 ale to chyba nie zbyt duzego znaczenia.

Nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marcusSE napisał:

Niby naorawde najlepiej bawic sie z Nano na Filmmaker

W tym trybie masz wszystkie regulacje i "dopieszczacze" wyłączone. To jest absolutny golas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:
27 minut temu, Maju napisał:

złych nawyków

Jakie nawyki są dobre, a jakie złe wskaże nam @Maju. Według upodobań swoich.

Dobry żart na początek dnia.

Jest to trochę bezczelne....NIKT poważny w tym temacie jak dotąd nie poparł ustawień proponowanych przez ciebie, cytowałem wielu (mogę zacytować kolejnych) fachowców którzy krytykowali takie ustawienia, więc nie tylko o swoich upodobaniach piszę.....a ten bez sensu ironizuje.....odbiję piłeczkę i będzie to bardziej celne zagranie:

 

Jakie nawyki są dobre, a jakie złe wskaże nam @Bobcat. Według upodobań swoich.

Dobry żart na początek dnia.

 

8 minut temu, Bobcat napisał:

który sobie tu, tam i ówdzie "dopieściłem" po swojemu.

Choc ten jeszcze lepszy.....   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.