Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2021 o 11:28, Maju napisał:

Nie wiem jak nagrywana była płyta Life & More M. Millera ale w jednym z utworów (zdaje się 5) na dobrym sprzęcie słychać to opisałem  doskonale.

Fajne te organy ich dźwięk faktycznie tworzy z przodu taką wysoką dużą ścianę dźwięku szerzej niż rozstaw kolumn i w jednym momencie przechodzi na tył po lewej stronie by zaraz na 6 utworze wszystko razem z głosem przeszło prawie w punkt. Fajny zamysł realizatorski🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Need Help z filmu Safety z 2020 z M Millerem bas też taki fajny efekt robi ale tylko na froncie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panowie czy to zapowiadane Q nano do LG to ma być do topowych modeli czy średniaki 4 K też ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ASURA napisał:
W dniu 25.03.2021 o 11:28, Maju napisał:

Nie wiem jak nagrywana była płyta Life & More M. Millera ale w jednym z utworów (zdaje się 5) na dobrym sprzęcie słychać to opisałem  doskonale.

Fajne te organy ich dźwięk faktycznie tworzy z przodu taką wysoką dużą ścianę dźwięku szerzej niż rozstaw kolumn i w jednym momencie przechodzi na tył po lewej stronie by zaraz na 6 utworze wszystko razem z głosem przeszło prawie w punkt. Fajny zamysł realizatorski🙂

Dokładnie tak to słychać.
Z tego punktu po pewnym czasie (ok. 2 minuty) znowu się rozlewa szeroko, ale już nie jest tak spektakularnie jak w utworze 5.



Do dziś jestem pod wrażeniem jak to (zwłaszcza utwór poprzedni) brzmiało na wzmacniaczu lampowym (EL34) zbudowany na schemacie Williamsona sprzed 70 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, stench napisał:

Panowie czy to zapowiadane Q nano do LG to ma być do topowych modeli czy średniaki 4 K też ?

W ofercie QNED (czyli NanoCell z podświetleniem MiniLED) będą dwa modele 8K i dwa 4K. Jeżeli dobrze zrozumiałem materiały informacyjne LG będzie to jednak wyłącznie półka topowa i wyższa.  Natomiast oferta NanoCell (bez podświetlenia MiniLED) obejmie półki od wyższej (modele 8K) do nawet średnio-niższej (modele oznaczone jako 75, matryca 50 Hz, bez lokalnego wygaszania, nie posiadające wielu funkcji przydatnych graczom, porty HDMI tylko w wersji 2.0 i nie obsługujące formatu Dolby Vision).

Znów - jeżeli dobrze rozumiem ich aktualną ofertę - nie będzie w niej w ogóle "zwyczajnych", tradycyjnych, prostych LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maju napisał:

Dokładnie tak to słychać.
Z tego punktu po pewnym czasie (ok. 2 minuty) znowu się rozlewa szeroko, ale już nie jest tak spektakularnie jak w utworze 5.



Do dziś jestem pod wrażeniem jak to (zwłaszcza utwór poprzedni) brzmiało na wzmacniaczu lampowym (EL34) zbudowany na schemacie Williamsona sprzed 70 lat.

Na lampie tak wychodzi bo niskie tony wcale w tym utworze tak nisko nie schodzą i lampa daje radę dodając to coś 3D lampowego

 

Ogólnie te basowe gitary Millera na jego płytach za nisko nie schodzą; mają za to nacisk położony na atak stąd dużo nie wyrobionych osób tak się tym basem rajcuje jako nisko schodzącym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Bobcat napisał:

nie będzie w niej w ogóle "zwyczajnych", tradycyjnych, prostych LCD.

Proste zwyczajne fhd to zostaje linia 6300. Do kuchni, czy do oglądania bez żadnej spiny w łożku wystarczy.

2 godziny temu, Bobcat napisał:

będą dwa modele 8K i dwa 4K. Jeżeli dobrze zrozumiałem materiały informacyjne LG będzie to jednak wyłącznie półka topowa i wyższa. 

Czyli można poczekać na lepszego następcę obecnego 91.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stench napisał:

Proste zwyczajne fhd to zostaje linia 6300

Ma być nadal dostępna, trzeba pamiętać że to cały czas oferta 2019 i max rozmiar 43".

Modele QNED99 i QNED95 będą 8K, modele QNED90 i QNED85 będą 4K.

Dostępne rozmiary: tylko 65" i 75".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie przedstawić wyposażenie w różne funkcjonalności i bajery przydatne użytkownikowi modeli 4K w porównaniu z modelami 8K - nie udało mi się dotąd znaleźć informacji. Wcale się nie zdziwię, gdy okaże się że full wypas to tylko model 99, a każda niższa numeracja będzie w porównaniu z poprzednią sukcesywnie zubożana. Tak więc model 90 (ten lepszy 4K) będzie mimo wszystko skromniej wyposażony niż 95 (ten tańszy 8K).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, jesli chodzi o miniledy to male rozczarowanie. Blooming tragiczny, czernie przyciete na maksa. Niestety.

Kolory wygladaja dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bubusia napisał:

No coz, jesli chodzi o miniledy to male rozczarowanie. Blooming tragiczny, czernie przyciete na maksa, samsung lezy i kwiczy. Niestety.

Skąd taka informacja? Na stronie hdtvpolska.pl można znaleźć recenzję MiniLED TCL. Bardzo pozytywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Skąd taka informacja? Na stronie hdtvpolska.pl można znaleźć recenzję MiniLED TCL. Bardzo pozytywna.

Patrz wyzej. Dupy nie urywa. Nie mam pod reka, ale jak znajde to wrzuce. Podobno momentami, szczegolnie w czerniach, gorzej niz poprzedni model. Zbyt agresywny dimming tnie detale. Niby pelno stref, a blooming na potege.

Sony A90J bedzie mial najlepszy obraz w 2021. Jasnosc, czern, detale, wszystko topowe. Jak ktos chce mieec najlepszy mozliwy tv na ten moment, to wlasnie A90J. Oczywiscie nie widzialem na wlasne oczy, ale reecenzje to potwierdzaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj:

 

Takze tylko Oled.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bubusia napisał:

Niby pelno stref, a blooming na potege

Nie przesadzaj z tym bloomingiem. Może na takich testowych obrazach jest to problem. W codziennym użytkowaniu - wątpię. Generalnie niektóre obrazy lepsze na Sony, niektóre na Samsungu. Tutaj dałbym ocenę równą. Kolory zdecydowanie lepsze na Samsungu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bobcat napisał:

Nie przesadzaj z tym bloomingiem. Może na takich testowych obrazach jest to problem. W codziennym użytkowaniu - wątpię. Generalnie niektóre obrazy lepsze na Sony, niektóre na Samsungu. Tutaj dałbym ocenę równą. Kolory zdecydowanie lepsze na Samsungu.

Dziwne masz te wnioski, ale twoj wybor. SDR moze i podobnie, ale HDR duza przewaga Oleda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bobcat napisał:

Nie przesadzaj z tym bloomingiem. Może na takich testowych obrazach jest to problem. W codziennym użytkowaniu - wątpię. Generalnie niektóre obrazy lepsze na Sony, niektóre na Samsungu. Tutaj dałbym ocenę równą. Kolory zdecydowanie lepsze na Samsungu.

Tam gdzie zmniejszyli blooming to przycieli detale w czerniach. Nie wiem czy wolalbym te detale, czy mniejszy blooming.

Cudow nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bubusia napisał:

Zobacz tutaj:

1. Porównanie nieuczciwe, gdyż jeden ma 65", a drugi - 55".

2. Ogólną ocenę jednak QN dostał lepszą.

3. Nie rozumiem tego biadolenia nad "zbyt agresywnie działającym local dimming". Nie wiem jak z omawianych modelach, ale w moim można sobie to ustawić wg własnych preferencji, masz do wyboru: Wyłączone - Niskie - Średnie - Wysokie.

23 minuty temu, bubusia napisał:

Takze tylko Oled.

Absolutnie się z tym nie zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samsungu chyba nie mozesz wylaczyc(nwet jesli to zabijesz czern). I z calym szacunkiem, co bys nie robil, w swoim nie ustawisz tak, zeby zblizyc sie do oleda. Tutaj sie zblizyli, ale przycieli detale, szczegolnie w hdr.

Oczywiscie roznice nie sa kosmiczne, w sdr jest nawet podobnie, ale to ciecie detali jest, przynajmniej dla mnie, dyskwalifikujace(hdr)

Jesli chcesz miec najlepszy obraz, szczegolnie w czerniach, to tylko oled.

Miniled bedzie moze lepszym wyborem w jasnym pomieszczeniu(nie ma tam tej przewagi gradacji czerni), w warunkach kinowych na pewno oled.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zdeklarowany miłośnik OLED każdą inną technologię (szczególnie taką która OLED podchodzi pod gardło) oceniasz na zasadzie "do czego by się tu przyp...dolić?". 

7 minut temu, bubusia napisał:

I z calym szacunkiem, co bys nie robil, w swoim nie ustawisz tak, zeby zblizyc sie do oleda.

Pisałem już na ten temat. W mojej osobistej, personalnej i subiektywnej (podkreślam te słowa dla uniknięcia polemiki) jakość obrazu mojego NanoCell oceniam na 90% OLED. 

Jednak od dawna stoję na stanowisku, że to jest bardzo istotny, ale nie jedyny składnik oceny całościowej. A w takiej OLED wcale górą nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 2.04.2021 o 11:33, Bobcat napisał:

Ma być nadal dostępna, trzeba pamiętać że to cały czas oferta 2019 i max rozmiar 43".

Modele QNED99 i QNED95 będą 8K, modele QNED90 i QNED85 będą 4K.

Dostępne rozmiary: tylko 65" i 75".

Do dla mnie ok bo na dziś to brałbym 65 czyli pewnie QNED90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stench napisał:

Do dla mnie ok bo na dziś to brałbym 65 czyli pewnie QNED90.

Ale jak ktoś chce 55" to już QNED nie dla niego. Pozostają OLED albo NanoCell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2021 o 23:41, bubusia napisał:

Bob, Boj sie Boga, jak ty go ustawiles. Wszystko wyostrzone, detali w cieniach brak, wszystko zamazane.

Sprawdźmy, co szkodzi. 

W wolnej chwili się pobawiłem. Nie ukrywam, lubię to. Wyostrzone? Ustawienie 40 na 50 możliwych. Tak lubię, co ja zrobię. Detali w cieniach brak? Nieprawda. Ale może spróbować? Zmieniłem więc Kontrast Dynamiczny z Auto na (fabryczny) Niski. Obraz pociemniał, więc podciągnąłem Jasność na 40 (na 100 możliwych). Faktycznie, detale w cieniach, aczkolwiek poprzednio widoczne - teraz pojawiły się w dużych ilościach. Kontrast (pozostawiony na 100) nie można powiedzieć żeby ucierpiał, gdyż tam gdzie miała być naprawdę czerń - była. 

Wielkiego Teoretyka, który NanoCell widział może przez 5 minut w jakimś markecie ale uważa się za eksperta na ich temat, który wie wszystko - spieszę poinformować że po raz kolejny miałem okazję się przekonać że układy AI naprawdę działają. Dostawszy nowe ustawienia, uczą się jakie materiały oglądam i po kilku w sumie godzinach oglądania (niekoniecznie tego samego dnia) w zauważalny sposób dopieszczają i wyszlachetniają obraz.

Tak więc dziękuję @bubusia za zwrócenie mojej uwagi na detale w cieniach. Byłem zadowolony, wydawało mi się że jest dobrze, ale lepsze jest wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 3.04.2021 o 20:57, stench napisał:

Do dla mnie ok bo na dziś to brałbym 65 czyli pewnie QNED90.

Panowie, a jak na 75 calach daje radę netfix i normalna telewizja "prawie hd " ? Bez płyt bd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie sceptycy - co Wy na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bobcat napisał:

Panowie sceptycy - co Wy na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale o co pytasz. To tylko reklama kilku telewizorow. Co tam ma byc w tym materiale?

W dniu 22.04.2021 o 14:19, stench napisał:

Panowie, a jak na 75 calach daje radę netfix i normalna telewizja "prawie hd " ? Bez płyt bd .

Bardzo dobrze daje rade. Kup dobry tv i bedzie dobrze. Np moj sony oled bardzo ladnie pokazuje zwykla tv. Kalibracja pro, potem troche korekty(ten model wg mnie ma za duzo zoltego) i jest naprawde dobrze. Przy ogladaniu zwyklego tv mozesz tez skorzystac z poprawiaczy, ale delikatnie.

75 cali nie stanowi problemu.

Jesli chodzi o ustawienia, to moja rada jest taka: najpierw pro kalibracja, potem mozna cos podciagnac pod siebie, ale nie przesadzac. Na dluzsza mete zawsze oglada sie lepiej tv prawidlowo skalibrowany. Tak jak z muzyka. Jezeli sa prawidlowe proporcje, bedzie lepiej z bardziej zroznicowanym materialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Panowie sceptycy - co Wy na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wolałbym 4K 913 i 1,5kpln w kieszeni, albo dołożyć i kupić 4K 75 cali.

A generalnie to najpierw chciałbym zobaczyć nadchodzące qledy nano.

Przy braku sygnału 8K i braku możliwości wykorzystania zalet panelu nie ma sensu dopłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stench napisał:

najpierw chciałbym zobaczyć nadchodzące qledy nano

Czyli QNED. Cały czas cisza w temacie. Oferta 2021 w zakresie OLED i NanoCell już jest. Nie wiem na co z tym czekają. 

Poza tym cały czas nie wiadomo ile QNED będzie u nas kosztował. Z ogłoszonych już cen w Europie Zachodniej wynika że będą to ceny prawie na poziomie OLED. 

10 minut temu, stench napisał:

Przy braku sygnału 8K

Jest coraz więcej materiałów w sieci. Problemem może być szybkość łącza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

QLed miał kosztować pomiędzy nano a oledem, ceny katalogowe startowe zawsze są z czapy, trzeba poczekać ze 4 miesiące wtedy się racjonalizują.

Pamiętaj @Bobcat, że przy mniejszych przekątnych (55) różnice cenowe są mniejsze, im większa przekątna tym cena bardziej zaczyna się rozjeżdżać .

Zobacz lepsze LGnano 913 : 55-3650, 65-5,  75-8kpln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stenchwyrażajmy się precyzyjnie. QLED to jest oparta na kropce kwantowej technologia Samsunga, w nowej wersji z podświetleniem MiniLED nazwana NeoQLED. 

Natomiast najnowsza oferta LG będąca połączeniem kropki kwantowej, podświetlenia MiniLED oraz (opartego również na technologii kwantowej) NanoCell nazywa się QNED.

15 minut temu, stench napisał:

ceny katalogowe startowe zawsze są z czapy, trzeba poczekać ze 4 miesiące wtedy się racjonalizują

Pełna zgoda. Zwłaszcza u LG widać to ze szczególną ostrością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.