Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, stench napisał:

Zobacz lepsze LGnano 913 : 55-3650

Tyle kosztuje 913 z oferty 2020. Taki sam, tyle że model tegoroczny ma na dzień dzisiejszy cenę 4700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stench napisał:

Tegoroczny to 923 ?

Zarówno 912, jak i 923 są na stronie LG pokazane jako "nowość 2021". Czym się różnią? Na chwilę obecną nie wiem. Z porównywarki na ich stronie wynika że niczym. Mają jedynie różny numer EAN. Więc chyba muszą się czymś różnić skoro dano im odmienne oznaczenia.

Oferta NanoCell jest w tym roku przebogata. Są modele oznaczone jako 75, 77, 79, 80, 81, 85, 86, 88, 91, 92 (wszystkie 4K) oraz 95, 97, 99 (8K). Porównywarka nic nie daje. Tak w ogóle to jest zrobiona wyjątkowo niechlujnie, zacina się i bardzo często daje odpowiedź jak w powyższym przykładzie.

Czy można mieć prośbę do @Maciej Koperaby przybliżył temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 13:10, Bobcat napisał:

Panowie sceptycy - co Wy na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cieszy mnie że tanieją telewizory.....tyle tylko że te mnie z wiadomych względów nie interesują.

 

W dniu 14.05.2021 o 17:12, Bobcat napisał:

Jest coraz więcej materiałów w sieci.

Telewizor ma służyć do oglądania telewizji, a tego ciągle nie ma i długo nie będzie.
Mam kupić telewizor a 8 K oglądać z internetu.....ile jeszcze lat 5, 10 czy więcej?

Poza tym do podziwiania 8K trzeba rozmiaru (o odlotowych innych parametrach nie wspomnę) a tu w miarę przystępnej cenie dalej jakieś mikrusy proponują.....  :))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maju napisał:

Telewizor ma służyć do oglądania telewizji, a tego ciągle nie ma i długo nie będzie.
Mam kupić telewizor a 8 K oglądać z internetu..

Prezentujesz tradycyjnie podejście do tematu: telewizor przede wszystkim do oglądania telewizji. Od razu zaznaczę że ja mam pod tym względem zdanie podobne. Młodzież jednak zapyta: czemu nie z Internetu? Serwisy steamingowe mnożą się jak grzyby po deszczu. A tam materiałów 8K jest coraz więcej, 4K jest już multum. Sam się łapię na tym, że zdarza mi się oglądać coś z YouTube w 4K. Również w 8K które mój pokazuje w 4K. Poza tym są już gry w 8K.

42 minuty temu, Maju napisał:

Poza tym do podziwiania 8K trzeba rozmiaru (o odlotowych innych parametrach nie wspomnę) a tu w miarę przystępnej cenie dalej jakieś mikrusy proponują....

To jest wyłącznie twoje osobiste zdanie, które nie każdy musi podzielać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejszym rozmiarze roznica 4k/8k bedzie wlasciwie pomijalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bubusia napisał:

Na mniejszym rozmiarze roznica 4k/8k bedzie wlasciwie pomijalna.

I tak i nie. Ja się nadal upieram przy postrzeganiu podprogowym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bobcat napisał:

upieram przy postrzeganiu podprogowym

Aha, zaczyna się od nowa.....problem w tym że chciałbyś to postrzeganie rozszerzyć za bardzo.

Na 55 calach oglądanych z trzech metrów zapomnij o tym....na 65 a nawet 100 calach też nic nie skorzystasz.
To "podprogowe" działa w pewnym zakresie.....i jak nie widzisz różnicy między HD i 4 K z 2.2 m to na 100 calach między 4 K a 8 K  będzie bardzo podobnie. 
Zapytaj @Maciej Koper.

32 minuty temu, Bobcat napisał:

To jest wyłącznie twoje osobiste zdanie, które nie każdy musi podzielać.

Nie zauważyłem tu nikogo kto by twoje zdanie podzielał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podprogowo to i z 10 zadziala:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bobcat napisał:

Prezentujesz tradycyjnie podejście do tematu:

Skoro mówimy o TELEWIZORACH i TELEWIZJI 8 K to trudno bym się cieszył z tego że na TELEWIZORZE mogę oglądać TYLKO gotowce z internetu.
A zapowiada się że tylko tyle będziemy z tego 8K mieli przez dłuuuuugie lata.  😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

zaczyna się od nowa..

Jakieś limity?

Godzinę temu, Maju napisał:

Na 55 calach oglądanych z trzech metrów zapomnij o tym....na 65 a nawet 100 calach też nic nie skorzystasz.

 

Godzinę temu, Maju napisał:

Aha, zaczyna się od nowa..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

Skoro mówimy o TELEWIZORACH i TELEWIZJI 8 K to trudno bym się cieszył z tego że na TELEWIZORZE mogę oglądać TYLKO gotowce z internetu.

Zabawa w słówka i spór o nazwę. Zamień słowo "telewizor" na "ekran do wyświetlania multimediów, w tym także telewizji". Gotowce z Internetu są "be", ale gotowce z Hollywood są "cacy"?

Poza tym rozumując tak jak ty można powiedzieć że jeśli mówimy o telefonach i telefonii to trudno się cieszyć z tego że na telefonie mogę mogę robić zdjęcia i filmy, oglądać multimedia, używać go jako końcówki komputera, wchodzić do Internetu, wykonywać operacje na swoim koncie bankowym, wykorzystywać jako urządzenie do nawigacji satelitarnej, dyktafon, ostatnio również do sterowania innymi sprzętami domowymi. Telefon ma być tylko i wyłącznie telefonem i basta!

Godzinę temu, Maju napisał:

zapowiada się że tylko tyle będziemy z tego 8K mieli przez dłuuuuugie lata. 

Jest coraz więcej innych zastosowań gdzie 8K się już przydaje.

Godzinę temu, Maju napisał:

Nie zauważyłem tu nikogo kto by twoje zdanie podzielał.

No to co? Mam własne zdanie. Wolno mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Skoro mówimy o TELEWIZORACH i TELEWIZJI 8 K to trudno bym się cieszył z tego że na TELEWIZORZE mogę oglądać TYLKO gotowce z internetu.

Zabawa w słówka i spór o nazwę. Zamień słowo "telewizor" na "ekran do wyświetlania multimediów, w tym także telewizji". Gotowce z Internetu są "be", ale gotowce z Hollywood są "cacy"?

Ok. przyjmuję do wiadomości że teraźniejsze telewizory to urządzenia wielofunkcyjne.
Nie należy jednak zapominać że chyba dla 99% ludzi nadal służy głównie do odbioru telewizji.

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Poza tym rozumując tak jak ty można powiedzieć że jeśli mówimy o telefonach i telefonii to trudno się cieszyć z tego że na telefonie mogę mogę robić zdjęcia i filmy, oglądać multimedia, używać go jako końcówki komputera, wchodzić do Internetu, wykonywać operacje na swoim koncie bankowym, wykorzystywać jako urządzenie do nawigacji satelitarnej, dyktafon, ostatnio również do sterowania innymi sprzętami domowymi. Telefon ma być tylko i wyłącznie telefonem i basta!

Chyba zgubiłeś "nie", powinno być: "trudno się nie cieszyć z tego"....zwracam na to uwagę bo mnie to też cieszy że mamy tyle w jednym urządzeniu. Choć wiem że coś co jest do wszystkiego czasem w jakimś aspekcie może nie być doskonałe, a nawet do d..y.     :))
A trzeba przyznać że jest z tym coraz lepiej....

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Jakieś limity?

Nikt nikomu nie zabroni oglądać wielkich rozdzielczości na niewielkich ekranach.....tylko po co to komu???
Można kupić 55 calowy telewizor 4 K a do końca życia nic poza HD nie widzieć, wystarczy siedzieć 3-4 m od ekranu.....do takiego oglądania wystarczy telewizor HD.

Oczywistym jest że ŻADNE badanie nad 8 K nie uzasadnia tezy że limity, zależności odległości do wielkości ekranu przestają działać przy tej rozdzielczości.....i dlatego nawet 100 cali to za mało by z trzech metrów rozkoszować się rozdzielczością 8 K.....to do PEŁNEGO rozkoszowania się 4K to trochę za mało, choć wyraźną różnicę między HD już zauważymy.

Kalkulator @Maciej Koper (notabene uwzględniający tzw. "podprogowe" widzenie dla 8 K) nie kłamie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Mam własne zdanie. Wolno mi.

Ciągle nie zauważasz że  "własne zdanie" można mieć w subiektywnych odczuciach których tu mieć nie sposób, ty tu chcesz kolejny raz zadać kłam bardzo wnikliwym badaniom naukowym opartym na doświadczeniach empirycznych, dziesiątki razy w tym temacie przedstawianym.

Mało tego, pisząc niegdyś, że dopiero siedząc bliżej niż 2.2 m przy swoim 55 calowym 4 K  zaczynasz dostrzegać różnicę między HD a 4 K, potwierdzasz że właśnie te badania naukowe (uzasadniające wyniki kalkulatora) sprawdzają się w twoim przypadku.
Zauważyłeś to w końcu???

Wszystko co wiemy o rozdzielczościach mówi nam że do OBECNYCH wielkości ekranów jakie mamy na rynku, nic poza 4 K nie jest nam jeszcze potrzebne. Oczywiście do oglądania tradycyjnie, z odległości ponad dwa metry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maju napisał:

Chyba zgubiłeś "nie", powinno być: "trudno się nie cieszyć z tego"...

Niczego nie zgubiłem. Tak miało być. Ty napisałeś bowiem:

W dniu 17.05.2021 o 11:46, Maju napisał:

trudno bym się cieszył z tego że na TELEWIZORZE mogę oglądać TYLKO gotowce z internetu.

Skoro fakt że na telewizorze oglądasz treści z Internetu jest dla ciebie powodem do zmartwienia - to konsekwentnie rozumując tym samym torem używanie telefonu do nawigacji gdy gdzieś jedziesz powinno martwić również, czyż nie?

Dla mnie źródło sygnału jest relatywnie mniej istotne. Może to być nawet czarodziejska kryształowa kula i zaklęcie "abrakadabra". Ważne że treści 8K już są i to w coraz większej ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bobcat napisał:

jest dla ciebie powodem do zmartwienia

Nie, nie martwi mnie to.

Napisałem wyraźnie że nie ma powodu się cieszyć TYLKO z tego że telewizor może służyć do oglądania TYLKO tych treści.
Masz widzę przemożną potrzebę wkładania w usta słów których nie mam (i nigdy mieć nie będę) na myśli a potem dyskutowania z tymi wytworami twojej wyobraźni.

Poza tym chyba zapominasz czym ciągle się różni telewizja od takich materiałów.

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Niczego nie zgubiłem. Tak miało być.

Rzeczywiście, masz rację.

Teraz zauważyłem że to co napisałeś, napisałeś w moim imieniu....w poprzednim moim poście widać jakie głupie było to wmawianie mi że mnie to nie cieszy.    :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś się dzieje w temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choć przyznam (z żalem) że niewiele...

😥

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Coś się dzieje w temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choć przyznam (z żalem) że niewiele...

😥

Każdy dołoży swoją cegiełkę - jednak taki zestaw różnych firm jak w tym przypadku zdarza się w niewielkiej liczbie aliansów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co tam ciekawego w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.06.2021 o 15:37, bubusia napisał:

Co tam ciekawego w temacie?

Nie sprawdziły się przepowiednie o tym że 8K ruszy z kopyta jak tylko do olimpiady dojdzie.....olimpiadę mamy z rocznym poślizgiem a o 8K poza Japonią CISZA.

"Nadawca wyemituje na swoich kanałach 200 godzin transmisji z Igrzysk w pełnej rozdzielczości 8K. Skąd zatem tytuł tego artykułu? Bo niestety nie wszystkie segmenty rynku nadążyły technicznie za 8K...... na pełne wejście w 8K poczekamy jeszcze przynajmniej do kolejnych Igrzysk Olimpijskich. A miało być tak pięknie."

Więcej niżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jeszcze:

"NHK’s 8K UHDTV coverage of the 2021 Summer Olympics will only be available to viewers in Japan."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystkiego zwalić na wirusa się nie da.....ja w ogóle nie łączyłbym tego opóźnienia z tym co się dzieje w kwestii zdrowia.....co mają do roboty w swej większości ludzie zamknięci z powodu pandemii jak nie oglądanie telewizji.....tłumaczenie pandemią ewidentnego i kolejnego falstartu 8K jest groteskowe.

Zresztą 4K też nie eksplodowało ilością nowych programów przez te lata, okazjonalne włączanie takich kanałów dla potrzeb olimpiady tej dziury nie zapełni.....sprawdza się znana prawda że do wielkich rozdzielczości konieczne są wielkie i coraz tańsze ekrany.....tego nadal nie ma.
Dlatego poczciwe HD będzie jeszcze dość długo miało się dobrze.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, Maju napisał:

Dlatego poczciwe HD będzie jeszcze dość długo miało się dobrze.....   :))

Wcale nie. Pełnego FHD w sygnale praktycznie nie uświadczysz, a z tv zostały same dziady i małe przekątne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, stench napisał:

Wcale nie

A co ma za przeproszeniem piernik do wiatraka....mogę mieć telewizor 8K a oglądać tylko HD.....bo nie będę miał dostępu do takiego sygnału.

32 minuty temu, stench napisał:

Pełnego FHD w sygnale praktycznie nie uświadczysz

Nigdy tak nie było i pewnie nigdy nie będzie, że dostaniemy to co obiecują.....pełnego (wypełniającego wszystkie maksima specyfikacji) 4K czy 8K też nie będzie. Jeszcze DŁUUUUUUGO nie będzie.  😉

Oszczędzanie na bitrate dla nadawców zawsze będzie priorytetem.....  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.07.2021 o 08:09, stench napisał:

Wcale nie. Pełnego FHD w sygnale praktycznie nie uświadczysz...

I wlasnie dlatego jak ktos posiada dobry TV FHD nie ma zadnego cisnienia zmieniac na nowe 4k bo wiekszosc wspolczesnych 4k fatalnie lub slabo skaluje obraz SDR i FHD i nie wazne jak mocno beda zaklinac rzeczywistosc milosnicy nowinek...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam kontakt z FHD i 4K i uważam że 4K zdecydowanie lepiej skaluje, natomiast jest to raczej kwestia sterowników i świeżości oprogramowania.

To że wynika to nie z parametrów ekranu wywnioskowałem po obserwacji dwóch dobrych tv FHD i podłączonych do nich niezłych (ale starszych) laptopów ze zdublowanyymi kartami graficznymi  jako przystawek do Netflixa po hdmi.

No i oba laptopy jako przystawka zostały rozjechane przez Mi box s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stench napisał:

Mam kontakt z FHD i 4K i uważam że 4K zdecydowanie lepiej skaluje, natomiast jest to raczej kwestia sterowników i świeżości oprogramowania.

Zdecydowanie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stench napisał:

Mam kontakt z FHD i 4K i uważam że 4K zdecydowanie lepiej skaluje

Bo też i nieporównanie potężniejsze procesory. 

Ja z kolei zauważyłem, że upscaling daje dobre efekty gdy dokonywany się o jeden stopień w górę. Np. FHD-->4K. Albo 4K-->8K. Jeśli na dodatek materiał źródłowy jest z dobrym bitratem to rezultaty potrafią być znakomite. Nie będzie to nigdy efekt oglądania materiału od początku nagranego w 8K (albo 4K), ale zauważalnie lepszy niż oglądany w natywnym 4K (lub FHD). Jeśli jednak próbujemy SD-->4K to już przeważnie jest bardzo tak sobie. O SD-->8K lepiej w ogóle nie wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Bobcat napisał:

Ja z kolei zauważyłem, że upscaling daje dobre efekty gdy dokonywany się o jeden stopień w górę. Np. FHD-->4K

O to to wlasnie. 720p na FHD wyglada calkiem dobrze. Ale teraz wez to 720p do TV 4k i czesto wychodzi efekt gorszy niz na kilkuletnim FHD.

Bitrate bitratem, wiadomo, chcemy zeby zawsze byl jak najwiekszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w temacie nic nowego....mijają kolejne lata a ciągle te same treści czytamy:

"Note: This article was first published in 2018 and is regularly updated with new info."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.