Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Bobcat napisał:

Czy przypadkiem w tymi przekątnymi nie dochodziliśmy aby przypadkiem do absurdu? 77", 86", 98".

Jeśli dla Ciebie 77" to absurd, to nie mam pytań. Oglądam 83 z 3 - 3,5 metra i spokojnie mógłby być większy.

12 minut temu, Bobcat napisał:

Kto lubi duże rozmiary niech sobie zafunduje ekran i rzutnik.

Dobry system oparty o projektor to już spore wyzwanie. Nie każdy lubi bylejakość, a malowanie ścian i sufitów w "salonie" na czarno nie zawsze jest możliwe. 

Zdecydowanie łatwiej (niekoniecznie taniej) jest uzyskać dobry efekt na przyzwoitym OLED'zie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S_Mac napisał:

Jeśli dla Ciebie 77" to absurd,

Potwierdzam. Uważam to za absurd.

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Absurd, to jest 65" 8k
 

I tak (prawdopodobnie) zgodnie z nowymi ustaleniami europejskimi 8K pogrąży się w nicości. 

😭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bobcat napisał:

Potwierdzam. Uważam to za absurd.

Oczywiście masz do tego prawo. Tak, jak są tacy, którzy uważają, że silnik 1.2 jest wystarczający, czy boombox gra świetnie. Wszystko jest ok, gdy ktoś nie narzuca tego innym i każdy może kupić to co chce i lubi.

Do tego wychwalane przez Ciebie 8K, przy rozmiarach typy 55", czy 65" to jest dopiero absurd. Porównywałem  4K vs 8K na 75" z odległości 2-2,5m i nie było absolutnie żadnej różnicy, a wzrok akurat mam bardzo dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S_Mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S_Mac napisał:

Oczywiście masz do tego prawo. Tak, jak są tacy, którzy uważają, że silnik 1.2 jest wystarczający, czy boombox gra świetnie. Wszystko jest ok, gdy ktoś nie narzuca tego innym i każdy może kupić to co chce i lubi.

Tylko widzisz: ja to sobie mogę uważać co zechcę. Natomiast są tacy na szczeblach decyzyjnych którzy (jak się okazuje) myślą podobnie, też uważają giga-telewizory za przesadę i chcą ją (metodami administracyjnymi) ukrócić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem i strasznie mi się nie podoba. Będziemy wspólnie mieć badziew.

Ehhh a już się cieszyłem, że LG zaprezentowało matrycę OLED 97" 😞 No nic, miesiąc temu kupiłem przyzwoity tv. Może zanim się zepsuje sytuacja się poprawi i znów będzie można kupić duży i dobry tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak (prawdopodobnie) zgodnie z nowymi ustaleniami europejskimi 8K pogrąży się w nicości. 

Bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S_Mac napisał:

Będziemy wspólnie mieć badziew.

Dlaczego? "Badziew" to telewizor z najniższej półki od firmy No Name. Model przyzwoitej klasy (nie wspominając o topowych) od uznanego producenta, tyle że nie-giga-rozmiarów, na tego typu nazwanie absolutnie się nie klasyfikuje. 

12 minut temu, RAF77 napisał:

Bardzo dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem odmiennego zdania. Zwłaszcza że 8K miałem wielokrotnie okazję oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie udało mi się (jak dotąd) znaleźć takiej informacji. 

To jest chyba to rozporządzenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzeba trochę przewinąć, w załączniku II pojawia się wzór do obliczenia tego "normatywnego" limitu, a zaraz poniżej są szczególne wymogi luminancji ekranu, mocy emisji bieli, poboru w trybie czuwania itd.

Jak ktoś czuje się na siłach przełożenie tych danych "na nasze" - byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ma być dopasowany do odległości oglądania. Jeżeli oglądamy z 3  metrów i chcemy docenić 4K, nie mówiąc o 8 K, generalnie jeżeli chcemy docenić przyzwoity obraz wysokiej rozdzielczości, to tv powinno mieć co najmniej 75/7 cali( absolutne minimum to 65 cali), a może i więcej. Elementarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bubusia napisał:

Telewizor ma być dopasowany do odległości oglądania. Jeżeli oglądamy z 3  metrów i chcemy docenić 4K, nie mówiąc o 8 K, generalnie jeżeli chcemy docenić przyzwoity obraz wysokiej rozdzielczości, to tv powinno mieć co najmniej 75/7 cali( absolutne minimum to 65 cali), a może i więcej. Elementarz.

Niestety do Babcata to nie dociera 😞

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Dlaczego? "Badziew" to telewizor z najniższej półki od firmy No Name. Model przyzwoitej klasy (nie wspominając o topowych) od uznanego producenta, tyle że nie-giga-rozmiarów, na tego typu nazwanie absolutnie się nie klasyfikuje. 

Rozmiar 55 cali z odległości powiedzmy 3m to jak oglądanie przez małe okienko. Nie daje poczucia bycia w środku akcji. Przy 65 calach i tej samej odległości była namiastka przyjemnych doznań. 83 cale to już przyjemne oglądanie, ale mógł by być większy. Gdzieś pewnie jest granica, ale ja jeszcze mam trochę do niej.

Jeśli doznania są słabe, to nie ważne jak dobry jest telewizor i tak wrażenia będą "badziewne"'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bubusia napisał:

Elementarz.

Raczej akademickie wydumki różnych jajogłowych teoretyków.

39 minut temu, S_Mac napisał:

Nie daje poczucia bycia w środku akcji.

Poczucie bycia w środku akcji da Ci wyłącznie holografia, np. słyszysz z tylnych głośników szelest gałęzi, oglądasz się za siebie - a tam tygrys czai się aby się na Ciebie rzucić. 

44 minuty temu, S_Mac napisał:

83 cale to już przyjemne oglądanie, ale mógł by być większy.

Za to nieprzyjemny wydatek.

Mało jest takich, którzy mogą sobie wyłącznie maksymalizować doznania a cena nie gra roli. 

Ciągle tu niektórzy szpanują na zasadzie "samochodem Lamborghini jezdni się przyjemniej niż Fiatem Seicento".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bobcat napisał:

Raczej akademickie wydumki różnych jajogłowych teoretyków.

Porównywałem bezpośrednio 4K z 8K na 75" z odległości  2-2,5m. Absolutnie nie dało się zauważyć różnic w jakości obrazu.

30 minut temu, Bobcat napisał:

Poczucie bycia w środku akcji da Ci wyłącznie holografia, np. słyszysz z tylnych głośników szelest gałęzi, oglądasz się za siebie - a tam tygrys czai się aby się na Ciebie rzucić. 

Oczywiście, ale to nie zmienia faktu, że i tak ten efekt na 83"' będzie zdecydowanie lepszy niż na 55"

32 minuty temu, Bobcat napisał:

Ciągle tu niektórzy szpanują na zasadzie "samochodem Lamborghini jezdni się przyjemniej niż Fiatem Seicento".

To jest fakt, nie szpanowanie. Lamborghini jeździ lepiej niż Fiat Seicento. Jeśli kogoś stać na Lambo, to niech go kupuje i się nim cieszy. Mnie na Lambo nie stać, ale nie będę wmawiał innym, że mój samochód jest wystarczający, a oni lambo kupili dla szpanu. Powiem im szczerze, że kupili fajny samochód i że mój, przy Lambo jest słaby. Tak, w porównaniu z Lambo jeżdżę tanim badziewiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S_Mac napisał:

tak ten efekt na 83"' będzie zdecydowanie lepszy niż na 55"

Jakie cale? W holografii?

4 godziny temu, S_Mac napisał:

To jest fakt, nie szpanowanie.

Mówienie że tylko >77" daje przyjemność oglądania - to właśnie jest szpanowanie.

Nie szuka cieszyć się prowadzeniem Lamborghini. Sztuka znaleźć przyjemność w prowadzeniu Dacii.

4 godziny temu, S_Mac napisał:

nie będę wmawiał innym, że mój samochód jest wystarczający

Nie wiem jaki masz, ale wiem że na pewno jest.

4 godziny temu, S_Mac napisał:

a oni lambo kupili dla szpanu

A nie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bobcat napisał:
18 godzin temu, S_Mac napisał:

a oni lambo kupili dla szpanu

A nie? 

Z tym "szpanowaniem" jak zwykle przesadzasz. W kółko twierdzisz, że np. telewizor OLED jest dla szpanu, dobre auto jest dla szpanu, a teraz, że telewizor 77 cali to także szpan itd.

Pewnie ludzie, którzy wybudowali domy z garażem i opuścili małe mieszkanko w bloku też to zrobili dla szpanu? I jak w tym domu stoi dobry 77 albo 83 calowy TV, a w garażu fajny SUW Volvo i obok równie fajny motocykl to co, też szpan?

Nie, tak nie jest, to żaden szpan.

Kupili to wszystko bo NIE CHCIELI mieszkać w blokowej klitce, jeździć do pracy czy wakacje Fiatem Panda, na wycieczki za miasto pierdzieć motorynką, a w domu oglądać małego, kijowego telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, konradskala napisał:

Nie, tak nie jest, to żaden szpan.

Właśnie o to chodzi że jest. Jeżeli ktoś sobie funduje zestaw projektor + ekran, do tego wypasiony zestaw kina domowego i zupełnie (ale to zupełnie) nie potrafi tego obsługiwać, nawet nie wie jak podłączyć źródło sygnału - jak to nazwiesz?

A znam taki przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bobcat napisał:

Właśnie o to chodzi że jest. Jeżeli ktoś sobie funduje zestaw projektor + ekran, do tego wypasiony zestaw kina domowego i zupełnie (ale to zupełnie) nie potrafi tego obsługiwać, nawet nie wie jak podłączyć źródło sygnału - jak to nazwiesz?

A znam taki przypadek.

Nazwę to spełnianiem swoich zachcianek, potrzeb lub marzeń. Chciał to kupił - proste.

Nawiasem mówiąc dziwny przypadek. Gość się nie zna, nie umie ani podłączyć, ani obsługiwać.

Idzie do kiosku po papierosy i nagle wpada na pomysł: a zafunduję sobie kino za 50 albo 100 tysi.

Tak to było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konradskala napisał:

ETak to było?

Nie. On jest niepalący.

Natomiast bardzo lubi puszyć się stanem posiadania, gdy inni go podziwiają i mu zazdroszczą. I za każdym razem gdy sobie coś nowego sprawi - karmi wszystkich opowieściami, jaki to on zrobił interes życia, albowiem zdarzyła mu się niesamowita okazja i kupił to za jakiś-tam ułamek ceny rynkowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Jakie cale? W holografii?

Miałem na myśli zwykły telewizor. Rozmawiajmy o rzeczach, które można kupić i normalnie użytkować, a nie o fantazjach.

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie wiem jaki masz, ale wiem że na pewno jest.

Po czym wnosisz? Ja widzę w nim bardzo wiele jego wad i gdybyś mnie znał, to byś wiedział, że w rozmowach o samochodach bardzo często je wymieniam. Nie mam zasady, że jak coś kupiłem, to to już znaczy, że to jest super i nie ma nic lepszego. Oczywiście można i należy się cieszyć z tego co się ma, ale wmawianie wszystkim dookoła, że to jest wystarczające i wszystko co lepsze, to tylko szpan, to zwyczajne leczenie swoich kompleksów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie. On jest niepalący.

Natomiast bardzo lubi puszyć się stanem posiadania, gdy inni go podziwiają i mu zazdroszczą. I za każdym razem gdy sobie coś nowego sprawi - karmi wszystkich opowieściami, jaki to on zrobił interes życia, albowiem zdarzyła mu się niesamowita okazja i kupił to za jakiś-tam ułamek ceny rynkowej. 

Są snoby i pasjonaci.

Ja wiem do czego dane urządzenie będzie mi potrzebne i jak je wykorzystać. Wiem, że w grę wchodzi przelicznik cena/jakość, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma takiej ceny żebym miał się przesiąść z OLED na dolna odmianę LED. To nie ten obraz którego oczekuję.

A jeżeli już wspomniałem o cenach to mój telewizor kupiony blisko rok temu dzisiaj kosztuje prawie 1000 zł więcej. Zaznaczam: ubiegłoroczny model C1 nadal produkowany w tym roku.

Tak czy siak zamówiłem 55 cali QD-OLED Samsunga, jest (wg mnie) w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie snobizmu lata temu taki dowcip chyba w magazynie "Relax" przeczytałem. (dziś już nieaktualny). Kto to jest snob? Snob to daltonista, który kupuje kolorowy telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że w sąsiednim temacie "Telewizory - targi, trendy, nowości - wątek zbiorczy" ktoś pyta o telewizor dla córki. Odległość od ekranu 2m i Bobcat, zamiast 50" poleca mu 55". Mi tu wychodzi, że przy 3 do 3,5 metrach jakie mam u siebie i tych samych proporcjach odległość/przekątna to te 83" jakie ja i kilka innych osób tu forsujemy, to jednak nie szpan, tylko akuratna przekątna 😉  

Nie mam więcej pytań... 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że nie masz pytań. Albowiem odległość od ekranu powinna być taka, jaka się użytkownikowi podoba. A nie jaką mu posuwają wielce uczone naukowe wzory opracowane przez akademickich jajogłowych teoretyków.

Chcesz 83" z 1 metra? OK. Chcesz 32" z 5 metrów? Również OK. Telewizor jest dla Ciebie. A nie Ty dla telewizora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak komuś polecasz inny rozmiar niż sugerował. Na dodatek proporcje identyczne jak 83" z 3m, jednak 83" już Cię bolą i uznajesz to za szpan, a nie normalny tv. Możesz mi wytłumaczyć czemu 55" z 2m jest ok, a 83" z 3,5m to szpan?

Pamiętajmy, że ceny telewizorów w granicach 80-86" są dziś już zupełnie dla "ludzi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S_Mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S_Mac napisał:

ceny telewizorów w granicach 80-86" są dziś już zupełnie dla "ludzi".

Milioner też człowiek.

Cena w zależności od wielkości ekranu do rozmiaru 65" jest mniej-więcej funkcją liniową. Powyżej tego staje się funkcją wykładniczą. 

Dlatego jest to szpan. 

22 minuty temu, S_Mac napisał:

czemu 55" z 2m jest ok

55" z 3.5 metra jest również OK.

3 godziny temu, konradskala napisał:

Tak czy siak zamówiłem 55 cali QD-OLED Samsunga, jest (wg mnie) w dobrej cenie.

Mały Konradek w piaskownicy musi się pochwalić że mama obiecała mu nową łopatkę i wiaderko.

Przedszkole grupa maluchy. Bo u średników to już obciach. O starszakach nie wspominając. 

3 godziny temu, S_Mac napisał:

zwyczajne leczenie swoich kompleksów.

Uprawiasz przychoanalityczną amatorszczyznę.

To co Ty nazywasz kompleksami ja nazywam zdrowym rozsądkiem. Bowiem mało jest takich, którzy mogą sobie powiedzieć że cena nie gra roli. Znakomita większość staje wobec dylematów takich jak np.: "kupić telewizor 83" czy może 65" a za zaoszczędzoną różnicę polecieć z żoną i dziećmi na wakacje do Chorwacji?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że telewizory za 8.000zł kupują milionerzy? Nie łapiesz, że dla wielu ludzi normalnie pracujących jest to zupełnie akceptowalny wydatek?

Nigdzie nie pisałem, że nie można oglądać 55" z 3,5 metra. Natomiast 83" z takiej odległości daje fajniejsze wrażenia. Dokładnie tak, jak z 2m fajniej się ogląda na 55" niż na 50"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bobcat napisał:

Znakomita większość staje wobec dylematów takich jak np.: "kupić telewizor 83" czy może 65" a za zaoszczędzoną różnicę polecieć z żoną i dziećmi na wakacje do Chorwacji?".

Są też tacy, którzy wolą kupić telewizor, niż wyjechać do Chorwacji. Telewizor będzie dawał radochę znacznie dłużej niż wyjazd. 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S_Mac napisał:

Uważasz, że telewizory za 8.000zł kupują milionerzy? Nie łapiesz, że dla wielu ludzi normalnie pracujących jest to zupełnie akceptowalny wydatek?

Nigdzie nie pisałem, że nie można oglądać 55" z 3,5 metra. Natomiast 83" z takiej odległości daje fajniejsze wrażenia. Dokładnie tak, jak z 2m fajniej się ogląda na 55" niż na 50"

Możesz napisać co chcesz to i tak będzie źle. Wymieniasz zdania z osobą dla której 8 koła to kosmos.

 

51 minut temu, Bobcat napisał:

Mały Konradek w piaskownicy musi się pochwalić że mama obiecała mu nową łopatkę i wiaderko.

Przedszkole grupa maluchy. Bo u średników to już obciach. O starszakach nie wspominając. 

Pudło. To mały Konradek kupił telewizor dla swojej mamy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, konradskala napisał:

Możesz napisać co chcesz to i tak będzie źle. Wymieniasz zdania z osobą dla której 8 koła to kosmos.

Zauważyłem to. Nie udzielam się tu zbyt często, ale czytam forum praktycznie codziennie i od Bobcata nie spodziewam się nic więcej niż OLED to zło (kiedyś plazma), kalibracja to naciąganie, więcej niż 55" to szpan, za to 8K to cud, miód i orzeszki. Czyli wszystko dokładnie odwrotnie, niż jest w rzeczywistości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S_Mac napisał:

Uważasz, że telewizory za 8.000zł kupują milionerzy? Nie łapiesz, że dla wielu ludzi normalnie pracujących jest to zupełnie akceptowalny wydatek?

83" można kupić za 8000 zł? 

Idiotów poszukaj gdzie indziej. Tu, na tym Forum, takich nie ma.

1 godzinę temu, S_Mac napisał:

Są też tacy, którzy wolą kupić telewizor, niż wyjechać do Chorwacji.

Dlaczego zatem oczekujesz zrozumienia dla tych, którzy wolą ogromny telewizor, a nie chcesz zrozumieć tych, którzy wolą Chorwację?

Godzinę temu, konradskala napisał:

Pudło. To mały Konradek kupił telewizor dla swojej mamy.

Nieważne. Chwalipięta z piaskownicy ten sam. 

Godzinę temu, konradskala napisał:

Wymieniasz zdania z osobą dla której 8 koła to kosmos.

Na telewizor? Tak. 

2 godziny temu, S_Mac napisał:

Natomiast 83" z takiej odległości daje fajniejsze wrażenia.

Tobie? Być może. Nie wiem, nie wypowiadam się. Pozwalam sobie tylko zauważyć że Twoje indywidualne doświadczenia nie są prawidłowościami ogólnie obowiązującymi. 

59 minut temu, S_Mac napisał:

OLED to zło (kiedyś plazma), kalibracja to naciąganie, więcej niż 55" to szpan, za to 8K to cud, miód i orzeszki.

Potwierdzam wszystko en bloc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.