Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Pudło. To mały Konradek kupił telewizor dla swojej mamy.

Nieważne. Chwalipięta z piaskownicy ten sam. 

Dokładnie. Dla mnie zupełnie nieważne jest za kogo mnie uważasz, bo to tylko Twoja opinia.

43 minuty temu, Bobcat napisał:

Na telewizor? Tak. 

Oczywiście, że tak, bo przecież Ty wydałeś połowę tej kwoty.

46 minut temu, Bobcat napisał:

Pozwalam sobie tylko zauważyć że Twoje indywidualne doświadczenia nie są prawidłowościami ogólnie obowiązującymi.

Czyli jakie to te ogólnie obowiązujące?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S_Mac napisał:

Zauważyłem to. Nie udzielam się tu zbyt często, ale czytam forum praktycznie codziennie i od Bobcata nie spodziewam się nic więcej niż OLED to zło (kiedyś plazma), kalibracja to naciąganie, więcej niż 55" to szpan, za to 8K to cud, miód i orzeszki. Czyli wszystko dokładnie odwrotnie, niż jest w rzeczywistości.

 

Jeszcze nie wolno zapominać, że wg. naszego kolegi niejaki Vincent Theoh recenzujący telewizory to kłamca, oszust i krętacz. A Pan Maciej Koper z hdtvpolska (co by nie mówić znawca tematu TV) jest z tym perfidnym oszustem Vincentem w codziennym kontakcie. A to, że właśnie Pan Maciej kalibrował naszemu koledze telewizor - to już szczegół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

Dla mnie zupełnie nieważne jest za kogo mnie uważasz, bo to tylko Twoja opinia.

I vice versa.

Godzinę temu, konradskala napisał:

przecież Ty wydałeś połowę tej kwoty.

No widzisz. Niekoniecznie trzeba wydać furmankę pieniędzy aby być zadowolonym. Uważanie że tylko kupa kasy może dać satysfakcję jest zwyczajnym buractwem.

Godzinę temu, konradskala napisał:

Czyli jakie to te ogólnie obowiązujące?

W każdym razie nie Twoje.

43 minuty temu, konradskala napisał:

niejaki Vincent Theoh recenzujący telewizory to kłamca, oszust i krętacz.

Pokazałem szczegółowo jak ustawia wyniki pod z góry przyjętą tezę i jak pokazuje coś, co może mieć znaczenie tylko w testach, bo w oglądaniu zwykłego materiału jest niezauważalne.

44 minuty temu, konradskala napisał:

Pan Maciej Koper z hdtvpolska (co by nie mówić znawca tematu TV)

Pełna zgoda.

45 minut temu, konradskala napisał:

jest z tym perfidnym oszustem Vincentem w codziennym kontakcie.

@Maciej Kopermelduje Ci każdorazowo kiedy i z kim się kontaktuje? Nie sądzę.

47 minut temu, konradskala napisał:

Pan Maciej kalibrował naszemu koledze telewizor

I co z tego? Tak, kalibrował. Tryb THX i dwa Profesjonalne isf. Wyniki po kalibracji - wzorowe, idealne pod standard.  Raport mam do dziś. Bardzo prędko potem wróciłem do trybu Normalnego bo to było dla mnie nie do oglądania.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Dla mnie zupełnie nieważne jest za kogo mnie uważasz, bo to tylko Twoja opinia.

I vice versa.

No to remis

14 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

przecież Ty wydałeś połowę tej kwoty.

No widzisz. Niekoniecznie trzeba wydać furmankę pieniędzy aby być zadowolonym. Uważanie że tylko kupa kasy może dać satysfakcję jest zwyczajnym buractwem.

Dlatego po raz n-ty powtarzam: zestaw Technics+Altus daje tyle z siebie, ze można być w pełni zadowolonym. Przecież to kosztuje może ze 3 tyś, szkoda szukać czegoś innego, to się ani trochę nie kalkuluje, a ten co wyda więcej na audio ten frajer i burak zarazem.

18 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Czyli jakie to te ogólnie obowiązujące?

W każdym razie nie Twoje.

Dlatego pytałem.

19 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, konradskala napisał:

niejaki Vincent Theoh recenzujący telewizory to kłamca, oszust i krętacz.

Pokazałem szczegółowo jak ustawia wyniki pod z góry przyjętą tezę i jak pokazuje coś, co może mieć znaczenie tylko w testach, bo w oglądaniu zwykłego materiału jest niezauważalne.

A wpadłeś na to, że może najpierw robi testy telewizorów, potem powtarza, wyciąga wnioski, porównuje? I za którymś razem nagrywa i wrzuca na Youtube? Bez trzymania widzów w niepewności na "dzień dobry" opowiada co zauważył.

To mają być wyniki pod tezę?

23 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, konradskala napisał:

jest z tym perfidnym oszustem Vincentem w codziennym kontakcie.

@Maciej Kopermelduje Ci każdorazowo kiedy i z kim się kontaktuje? Nie sądzę.

Mnie nie, ale na którymś tam filmiku opowiadał razem kolegą o QD-OLED i mówili, że rozmawiają z Vincentem codziennie.

26 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, konradskala napisał:

Pan Maciej kalibrował naszemu koledze telewizor

I co z tego? Tak, kalibrował.

A w czym kalibracja zrobiona przez Pana Macieja jest lepsza czy wiarygodniejsza od identycznej, robionej w ten sam sposób kalibracji przeprowadzanej przez oszusta Vincenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

83" można kupić za 8000 zł? 

Idiotów poszukaj gdzie indziej. Tu, na tym Forum, takich nie ma.

Nie ma telewizorów?

85 cali za 7299 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

82 cale za 5999 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

82 cale za 5899 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, konradskala napisał:

Nie ma telewizorów?

85 cali za 7299 zł

Tylko jaki maniak obrazu kupi taki niski model, tylko po to, żeby mieć te 85", gdzie każdą niedoskonałość taki rozmiar jeszcze spotęguje? Solidne modele w tych rozmiarach kosztują min. 12-15 K w górę.
To ja już wole mniejszy, ale model z wysokiej półki, a do dużego obrazu są projektory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, qbakos napisał:

Tylko jaki maniak obrazu kupi taki niski model, tylko po to, żeby mieć te 85", gdzie każdą niedoskonałość taki rozmiar jeszcze spotęguje? Solidne modele w tych rozmiarach kosztują min. 12-15 K w górę.
To ja już wole mniejszy, ale model z wysokiej półki, a do dużego obrazu są projektory.

Zdaje sobie z tego sprawę, ale pytanie brzmiało:

3 godziny temu, Bobcat napisał:

83" można kupić za 8000 zł? 

Idiotów poszukaj gdzie indziej. Tu, na tym Forum, takich nie ma.

Czy są 82 cale, a nawet więcej bo 85 cali za 7299 złotych? Są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

można być w pełni zadowolonym

Czy jesteś w stanie zaakceptować fakt, że ktoś może mieć zdanie inne niż Twoje? Czy też wszyscy muszą mieć takie same, gdyż Twoje jest z definicji jedynie słuszne?

2 godziny temu, konradskala napisał:

wpadłeś na to, że może najpierw robi testy telewizorów, potem powtarza, wyciąga wnioski, porównuje?

Wpadłeś na to że może odwrotnie? Przystępuje do testów ze z góry ustaloną decyzją jak mają wypaść? Ten pochwalimy, tamten zgnoimy. W zależności od sponsorów. 

2 godziny temu, konradskala napisał:

A w czym kalibracja zrobiona przez Pana Macieja jest lepsza czy wiarygodniejsza od identycznej, robionej w ten sam sposób kalibracji przeprowadzanej przez oszusta Vincenta?

Dla mnie każda jest nie do przyjęcia.

2 godziny temu, konradskala napisał:

Dlatego pytałem.

Dlatego nie odpowiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bobcat napisał:

Czy jesteś w stanie zaakceptować fakt, że ktoś może mieć zdanie inne niż Twoje? Czy też wszyscy muszą mieć takie same, gdyż Twoje jest z definicji jedynie słuszne?

A czy Ty jesteś w stanie zaakceptować fakt, że są gorsze i lepsze telewizory? I, że Twoje dywagacje czy się opłaca czy nie akuratnie nie mają znaczenia bo liczy się jakość obrazu, która jest wyższa w lepszym telewizorze.

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Wpadłeś na to że może odwrotnie? Przystępuje do testów ze z góry ustaloną decyzją jak mają wypaść? Ten pochwalimy, tamten zgnoimy. W zależności od sponsorów. 

Ale jakoś sponsorzy nie dostarczyli ani nie kupili mu telewizora do zganienia czy pochwalenia. Musiał kupić, zapłacić cło i sprowadzić sam, za swoje pieniądze. O jakimkolwiek sponsoringu nie może być mowy.

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Dla mnie każda jest nie do przyjęcia.

Oczywiście, nie musi Ci się podobać, masz do tego pełne prawo. Ja natomiast bardzo lubię, a im lepszy telewizor, tym lepsze efekty.

7 godzin temu, Bobcat napisał:
10 godzin temu, konradskala napisał:

Dlatego pytałem.

Dlatego nie odpowiem.

Dziękuję. W sumie nie spodziewałem się od Ciebie innej odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że są tu tacy których można argumentami ciągle zaorywać a taki  ciągle wstaje, "otrzepuje się" i pisze dalej swoje, powiela coś co z faktami nie ma nic wspólnego.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam że ktoś z tych którzy mają wpływ na dystrybucję "uważa giga-telewizory za przesadę i chcą ją (metodami administracyjnymi) ukrócić" to śmiać mi się chce jak widzę tak słabą manipulację....bo usiłuje dość prymitywnie wmówić że to wielkość ekranu a nie duży pobór energii jest winowajcą.
Idąc tą "logiką"( to i HDR jest przesadą.....   😉

Jak do tego widzę jak udaje że nie ma różnicy dla niego oglądanie z metra czy wielu metrów jest podobnie i przypomina mi się to co pisał tu ktoś o snobizmie.  Tam było o kolorach tu o rozdzielczości.....    🙂

Jak można tak udawać i mataczyć w takich sprawach skoro sam pisał że na swoim 55" z odległości większej niż ok. 2.2 m nie widział różnicy między 4K a HD.....czyli potwierdził dokładnie to co Maciej Koper zawarł w swoim kalkulatorze odległości, z którego przydatności zresztą ciągle i bez sensu drwi.

Będąc niegdyś stałym bywalcem różnych "audio-wideo show" musiał też unikać spotkań gdzie tenże Koper udowadniał (na specjalnych pokazach jest o tym też w opisie kalkulatora) przy jakich przekątnych wystarczy nam HD a przy jakich jest sens kupować  4K (8k).....tu w tym temacie też są jego wypowiedzi w sprawie rozdzielczości, rozumiecie że trafiając na opór (pozbawiony sensu i elementarnej logiki) naszego (wtedy jego) oponenta odpuścił i tu nie zagląda.    :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

A czy Ty jesteś w stanie zaakceptować fakt, że są gorsze i lepsze telewizory?

A czy Ty jesteś w stanie zaakceptować fakt, że nie każdy musi mieć telewizja z najwyższej półki aby się cieszyć obrazem? Twierdzenie że wyłącznie topowy sprzęt może sprawić przyjemność - to jest właśnie buractwo. 

Godzinę temu, konradskala napisał:

liczy się jakość obrazu

Nie dla każdego konieczna jest taka z najwyższej półki. 

Godzinę temu, konradskala napisał:

Musiał kupić, zapłacić cło i sprowadzić sam, za swoje pieniądze.

Skąd wiesz czy to nie jest mistyfikacja? Starannie wyreżyserowany teatrzyk aby sprawić wrażenie obiektywności? A zleceniodawca zapłacił mu po cichu pod stołem?

Godzinę temu, konradskala napisał:

O jakimkolwiek sponsoringu nie może być mowy.

Oficjalnie, na użytek gawiedzi.

Godzinę temu, konradskala napisał:

im lepszy telewizor, tym lepsze efekty.

Nie neguję. Tyle że od pewnego punktu przyrosty jakości przestają być funkcją liniową przyrostu ceny, a stają się funkcją wykładniczą. Nie każdemu do zadowolenia konieczne jest zapłacenie 100% wyższej ceny za 5% przyrostu jakości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2022 o 13:50, S_Mac napisał:

Porównywałem bezpośrednio 4K z 8K na 75" z odległości  2-2,5m. Absolutnie nie dało się zauważyć różnic w jakości obrazu.

Nie zadziałała magia 8K.....nasz oponent ciągle przytacza dane (które nie do końca zrozumiał, link niżej) z pewnych badań jakoby 8K rządziło się innymi prawami....tyle tylko że w tym przypadku by "magia" rozdzielczości 8K zaczęła choć trochę działać trzeba znacznie większego ekranu (jedyne 130") albo usiąść ok. 1.2 m od takiego ekranu.  
Ale niektórym 55" wystarczy, ekran widzi, po co mu więcej....    :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

A czy Ty jesteś w stanie zaakceptować fakt, że nie każdy musi mieć telewizja z najwyższej półki aby się cieszyć obrazem? Twierdzenie że wyłącznie topowy sprzęt może sprawić przyjemność - to jest właśnie buractwo.

A gdzie ja tak twierdziłem? Zawsze piszę przede wszystkim jakości obrazu.

Mylisz wątki czy tracisz pamięć? Gdzie ja cokolwiek pisałem o przyjemnościach???

Napisałem niespełna rok temu, że LG OLED C1 jest dużo lepszy od LG NANO LED, co akurat jest prawdą. Ty natomiast usiłujesz udowodnić, że jest odwrotnie, co jest nieprawdą.

Ponadto: C1 jeden nie jest topowym OLED-em - są lepsze, o czym mam świadomość i także o tym wspominałem.

To gdzie to buractwo?

 

27 minut temu, Bobcat napisał:

Nie neguję. Tyle że od pewnego punktu przyrosty jakości przestają być funkcją liniową przyrostu ceny, a stają się funkcją wykładniczą. Nie każdemu do zadowolenia konieczne jest zapłacenie 100% wyższej ceny za 5% przyrostu jakości.

Czyli np. totalnie budżetowy telewizor 85 cali za 7299 powinien być jednak całkiem spoko, bo przecież nie każdemu potrzeba do normalnego oglądania telewizji topowego telewizora. I wypada być zadowolonym bo przecież za topowy trzeba wydać 20-30 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

Napisałem niespełna rok temu, że LG OLED C1 jest dużo lepszy od LG NANO LED, co akurat jest prawdą.

Czy ja kiedyś negowałem fakt że OLED daje lepszy obraz? Jakbyś dotarł do moich starych wpisów to byś znalazł, że w mojej jak najbardziej osobistej i absolutnie  subiektywnej ocenie jeśli za jakość obrazu OLED dam 100 punktów to NanoCell FALD dostanie 95 a krawędziowy 90. 

Proszę z tym nie polemizować, gdyż to są wyłącznie moje spostrzeżenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Maju napisał:

Jak czytam że ktoś z tych którzy mają wpływ na dystrybucję "uważa giga-telewizory za przesadę i chcą ją (metodami administracyjnymi) ukrócić" to śmiać mi się chce jak widzę tak słabą manipulację....bo usiłuje dość prymitywnie wmówić że to wielkość ekranu a nie duży pobór energii jest winowajcą.
Idąc tą "logiką"( to i HDR jest przesadą..... 

Przeciętny ekran kinowy ma jakieś 1200 cali. Nie rozumiem po co takie duże te ekrany... powinni robić 500-600 cali.

Ponadto kina podnoszą jakość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 minut temu, Bobcat napisał:

Czy ja kiedyś negowałem fakt że OLED daje lepszy obraz?

Nieee, no skądże - od razu napisałeś, że OLED to gówno.

43 minuty temu, Maju napisał:

Jak można tak udawać i mataczyć w takich sprawach skoro sam pisał że na swoim 55" z odległości większej niż ok. 2.2 m nie widział różnicy między 4K a HD.....czyli potwierdził dokładnie to co Maciej Koper zawarł w swoim kalkulatorze odległości, z którego przydatności zresztą ciągle i bez sensu drwi.

No można, to taka wersja zdarzeń na potrzebę danej chwili.

45 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, konradskala napisał:

liczy się jakość obrazu

Nie dla każdego konieczna jest taka z najwyższej półki. 

Wiem o tym, ale to nie zmienia faktu, że są lepsze i gorsze telewizory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, konradskala napisał:

od razu napisałeś, że OLED to gówno.

Jeszcze nie zauważyłeś że ja oceniam nie tylko samą jakość? Równie ważnym (jeśli nie ważniejszym) kryterium jest dla mnie relacja jakość/cena którą sobie zdefiniowałem jako iloraz:

ocena całościowa RTING.com / cena kPLN

A w tym wskaźniku NanoCell bije wszystkich na łeb. 

13 minut temu, konradskala napisał:

No można, to taka wersja zdarzeń na potrzebę danej chwili.

O, widzę że tamten teoretyk - gawędziarz dał głos. Ze swoim abożuchnym, za to niezmiennym od lat repertuarem epitetów, wśród których "mataczenie" zajmuje eksponowane miejsce. 

Swoje przywary transponuje na innych.

20 minut temu, konradskala napisał:

Przeciętny ekran kinowy ma jakieś 1200 cali.

Zużycie energii jest funkcją wielkości ekranu. Zależność jest wprost proporcjonalna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

Jeszcze nie zauważyłeś że ja oceniam nie tylko samą jakość? Równie ważnym (jeśli nie ważniejszym) kryterium jest dla mnie relacja jakość/cena którą sobie zdefiniowałem jako iloraz:

ocena całościowa RTING.com / cena kPLN

A w tym wskaźniku NanoCell bije wszystkich na łeb.

Wiem, wiem... bije na łeb "wskaźnikami". 

Czy w ramach uzupełnienia napiszesz o klasyfikacji wszystkich TV NANO właśnie na rtings.com jeśli chodzi o jakość obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, konradskala napisał:

Czy w ramach uzupełnienia napiszesz o klasyfikacji wszystkich TV NANO właśnie na rtings.com jeśli chodzi o jakość obrazu?

Jeśli do Ciebie nie dociera że dla mnie ważna jest nie tylko sama jakość obrazu (zwłaszcza taka "za wszelką cenę"), lecz również relacja jakości do ceny - to dalsza wymiana myśli traci sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bobcat napisał:

Jeśli do Ciebie nie dociera że dla mnie ważna jest nie tylko sama jakość obrazu (zwłaszcza taka "za wszelką cenę"), lecz również relacja jakości do ceny - to dalsza wymiana myśli traci sens. 

 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie neguję. Tyle że od pewnego punktu przyrosty jakości przestają być funkcją liniową przyrostu ceny, a stają się funkcją wykładniczą. Nie każdemu do zadowolenia konieczne jest zapłacenie 100% wyższej ceny za 5% przyrostu jakości. 

Nie wiem jak Ty to obliczasz. U mnie wygląda to zupełni inaczej.

W dniu gdy porównywałem LG NANO i OLED C1 różnica w cenie wynosiła jakieś 1100 zł bo NANO był za niecałe 4.900 zł a OLED C1 kupiłem w promocji 6.000 zł. Czyli różnica w cenie pomiędzy telewizorami tej samej przekątnej to około 23%. Nawet bez upustu 600 zł przy zakupie na raty, czyli gdybym zapłacił 6600 zł to różnica była by na poziomie 35%. Więc nie jest to żadne więcej 100% ceny. Natomiast z przyrostem jakości również jest podobnie, oto tabela:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Biorąc pod uwagę jakość obrazu w najbardziej insertujących mnie zastosowaniach telewizora uzykuję odpowiednio:

Movies: 6,5 pkt. kontra 9,3 pkt. czyli 43% lepszy obraz w filmach

HDR movies 6,3 pkt. kontra 8,7 pkt, czyli  38% lepszy efekt HDR w filmach

Także Mixed Usage także to 22% więcej, podobnie jak wszystkie inne zastosowania.

To chyba "troche" więcej niż wspominanie prze Ciebie 5%. i chyba trochę taniej niż 100% dopłaty bo tylko 35%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być posądzony o jakieś kombinacje bo zamieściłem NANO 85 z 2020 roku dokładam jeszcze z NANO 90 z 2021 roku - śladowy przyrost jakości w nowszym modelu, ledwo 0,3 - 0,4 punktu w wybranych kategoriach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobcat napisał:

83" można kupić za 8000 zł? 

Idiotów poszukaj gdzie indziej. Tu, na tym Forum, takich nie ma.

Tą kwestię wyjaśnij już Konradskala. Nigdzie nie pisałem o tym, że za te pieniądze można kupić świetny tv 83", tylko że można kupić. Być może dla niektórych wielkość jest ważniejsza od jakości.

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Dlaczego zatem oczekujesz zrozumienia dla tych, którzy wolą ogromny telewizor, a nie chcesz zrozumieć tych, którzy wolą Chorwację?

Gdzie ja napisałem, że nie rozumiem tych, co wolą Chorwację? Rozumiem i szanuję. Nie mówię, że są szpanerami, bo pojechali tam, gdzie ja nie mogę. Przyrost kosztów takiego wyjazdu, w stosunku do wyjazdu do przysłowiowej babci na wsi jest zdecydowanie większy, niż w przypadku tv 83" vs 55", czy to oznacza, że pojechali w ładniejsze miejsce dla szpanu?

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Tobie? Być może. Nie wiem, nie wypowiadam się. Pozwalam sobie tylko zauważyć że Twoje indywidualne doświadczenia nie są prawidłowościami ogólnie obowiązującymi. 

Jak widać np po tym forum nie tylko mi. "Zdaje się", że tu większość ma podobne zdanie. Głównie budżety zmuszają ludzi do kupna mniejszych, a nie same duże tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, S_Mac napisał:

Głównie budżety zmuszają ludzi do kupna mniejszych, a nie same duże tv

No widzisz. A są tu tacy, którzy radzi by dyskutować w konwencji że cena nie gra roli. Liczy się tylko jakość. Bez oglądania się na koszty.

A ja cały czas próbuję znaleźć złoty środek pomiędzy oczekiwaniami jakościowymi z jednej strony a możliwościami finansowymi z drugiej.

Godzinę temu, konradskala napisał:

Żeby nie być posądzony o jakieś kombinacje

Ach, znowu te same wklejki. Obsesja maniakalna. Czy jest na Forum lekarz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Ach, znowu te same wklejki. Obsesja maniakalna. Czy jest na Forum lekarz?

Nie wiem, może jest.

Ale dopóki będziesz opowiadał, że cena wyższa o 35% to 100% drożej, a wyższa jakość obrazu o 35-40% to tylko 5% lepiej - będę nadal wklejał te testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Żeby nie być posądzony o jakieś kombinacje bo zamieściłem NANO 85 z 2020 roku dokładam jeszcze z NANO 90 z 2021 roku - śladowy przyrost jakości w nowszym modelu, ledwo 0,3 - 0,4 punktu w wybranych kategoriach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie ciężko posługiwać się takim zestawieniem, bo nie wiemy czy punkty odnoszą się do jakiegoś podstawowego wzorca (jak metr) czy też punkty można porównywać tylko dla tv z danego roku bo 70 pkt z 2021 odpowiada 85 z 2018 ?

Koper pisał o Oledach LG, że w zasadzie posiadając linię C to trudno się już w wyższych liniach modelowych dopatrzeć znaczących korzyści in plus , które można dostrzec gołym okiem a nie przyrządami mierniczymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bobcat napisał:

No widzisz. A są tu tacy, którzy radzi by dyskutować w konwencji że cena nie gra roli. Liczy się tylko jakość. Bez oglądania się na koszty.

 

Nie zauważyłem, żeby tak było pisane. Tylko to działa w dwie strony. Jeśli nie będziesz twierdził, że wszystko co droższe od Twojego to szpan, czyli zarzucał innym bezsensowny wybór sprzętu, to Twoje wybory też będą inaczej traktowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, stench napisał:

Panowie ciężko posługiwać się takim zestawieniem, bo nie wiemy czy punkty odnoszą się do jakiegoś podstawowego wzorca (jak metr) czy też punkty można porównywać tylko dla tv z danego roku bo 70 pkt z 2021 odpowiada 85 z 2018 ?

Przecież to punkty przyznane za jakość obrazu w kilku zastosowaniach. Jest napisane czarno na białym jak oceniono możliwości danego telewizora. Rocznik nie ma tu nic do rzeczy.

22 minuty temu, stench napisał:

Koper pisał o Oledach LG, że w zasadzie posiadając linię C to trudno się już w wyższych liniach modelowych dopatrzeć znaczących korzyści in plus , które można dostrzec gołym okiem a nie przyrządami mierniczymi.

Owszem, ale na tych samych matrycach inni producenci np. Panasonic potrafią wykręcić lepsze parametry i w rezultacie lepszy obraz. Nie wiem kiedy to pisał, ale jeśli w zeszłym roku to seria C to obejmowała jeden model czyli C1 ze standardową matrycą. Natomiast dzisiaj jest seria C1 i C2, gdzie ta ostatnia posiada jaśniejszą matrycę EVO. Zdarzały się przypadki montowania matryc EVO także w niektórych C1 (taka jest u mnie) ze względu na jakieś problemy produkcyjne, logistyczne itd. i braku dostępności zwykłych matryc.

Rzecz jasna jego wypowiedz o mniejszych lub większych korzyściach dotyczyła telewizorów po kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, konradskala napisał:

będę nadal wklejał te testy

To sobie wklejaj. Najwyżej zarobisz kilka punktów za trolling.

2 godziny temu, S_Mac napisał:

Nie zauważyłem, żeby tak było pisane.

Jesteś mało spostrzegawczy. Nie widzisz jak tu jeden gość gnoi wszystko co nie jest najwyższą półką?

2 godziny temu, konradskala napisał:

Zdarzały się przypadki montowania matryc EVO także w niektórych C1 (taka jest u mnie)

Cóż za zbiegi okoliczności. Specjalnie dla Ciebie zrobiono wyjątek i zamontowano w tym jednym egzemplarzu matrycę Evo, market specjalnie dla Ciebie zrobił (akurat tego dnia i o godzinie gdy raczyłeś ich zaszczycić pojawiwszy się z zamiarem kupna) piętnastominutową ultra-promocję. 

Idiotów, którzy Ci w te bajeczki uwierzą poszukaj sobie gdzie indziej. Pisałem już, że na tym Forum takich nie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, konradskala napisał:

wyższa jakość obrazu o 35-40% to tylko 5% lepiej

 

Oceny RTINGS.com: NanoCell - 7.1, OLED - 8.8.

8.8 / 7.1 to 12.4% przyrostu. Nie 35% i nie 40%.

Trzeba było nie wagarować w szkole na lekcjach matematyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobcat napisał:

Jesteś mało spostrzegawczy. Nie widzisz jak tu jeden gość gnoi wszystko co nie jest najwyższą półką?

Nie. Raczej opisuje, że mogą być lepsze rzeczy - fakt, że też droższe. Decyzję, co dla kogo już jest zbyt drogie pozostawmy pod osąd kupującym dany produkt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.