Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Bobcat napisał:

Tego nie wiem.

Podobno to 50/100 lub 60/120 wynika z faktu że w Europie telewizja nadaje w częstotliwością 50 fps a w Ameryce 60 fps. A to z kolei bierze się stąd że w nas prąd w gniazdku ma 50 Hz a u nich 60 Hz. 

A co mają do rzeczy parametry prądu przemiennego 50Hz 230-240V w gniazdku w Polce do 60Hz i 110-120V w gniazdku w USA do częstotliwości odświeżania matrycy zasilanej z przetwornicy np. 12 albo 24V prądu stałego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, konradskala napisał:

co mają do rzeczy parametry prądu

Kiedyś miały bardzo dużo wspólnego.....teraz  link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Czy kupując TV o wysokim odświeżaniu ekranu zawsze będziemy mieli dużo lepszy obraz?

Niestety nie......
....odczujemy lekką poprawę gdyż telewizor samodzielnie „podkręci” otrzymywany sygnał zwiększając liczbę klatek (wstawiając puste lub dublując istniejące), jednak nie będzie to aż taka jakość jak gdybyśmy dysponowali materiałem ze 144 oryginalnymi klatkami obrazu."

To zacytuję by wasze dywagacje o tym parametrze nie osiągnęły rozmiarów przekomarzań w kwestii jakość- cena.   🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, konradskala napisał:

A co mają do rzeczy parametry prądu przemiennego 50Hz 230-240V w gniazdku w Polce do 60Hz i 110-120V w gniazdku w USA do częstotliwości odświeżania matrycy zasilanej z przetwornicy np. 12 albo 24V prądu stałego?

Kto ogląda z przetwornicy? 

Zresztą przetwornica w Europie daje standardowe 230 V / 50 Hz, a w Ameryce 110 V / 60 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maju napisał:

Ciekawe że nie idą w 8K, im w kinach 4K w zupełności wystarcza.....widzę też że ten co mnie ciągle (z braku argumentów) nazywa "teoretykiem - gawędziarzem" czepił się repertuaru moich "epitetów", insynuuje to bo w sprawie rozdzielczości, wielkości telewizorów i ich jakości wyczerpał worek swoich dezinformacji.....w kwestiach merytorycznych wprawdzie pisze coś zgodnego prawdą (duży pobór energii, kina) ale tylko po to zrobił by pastwić się, wyśmiewać duże ekrany telewizorów które są też energochłonne.

Ile płacisz miesięcznie za prąd? 200-300 zł? Ile energii zużywa Twój telewizor?

Kina swoją drogą, ale podam Ci kilka ciekawych informacji:

Na Stadionie Narodowym wiszą sobie w najlepsze 4 ekrany o wielkości 50 m2. Nie wiem dokładnie ile to cali - 500? Kolorowa, podświetlana elewacja złożona z tych "cegiełek" pokrywa prawie 2 hektary. Do tego oświetlenie stadionu, pomieszczeń itd. robi rachunek za prąd ponad pół miliona miesięcznie, teraz po podwyżkach będzie pewnie z milion.

KGHM klepnął projekt budowy dwóch mini-elektrowni atomowych, bo już w tej chili pobiera prądu tyle co cały Kraków...

A Ty martwisz się "dużymi telewizorkami" co biorą 150 czy 200W...

7 minut temu, Bobcat napisał:

Kto ogląda z przetwornicy? 

Zresztą przetwornica w Europie daje standardowe 230 V / 50 Hz, a w Ameryce 110 V / 60 Hz.

Wszyscy. Matryca jest zasilana z przetwornicy która jest wbudowana jest w każdy TV.

I działa dokładnie odwrotnie jak napisałeś. Przetwarza prąd przemienny 50Hz 230V albo 60Hz 110V na prąd stały o wymaganym napięciu np. 12V. W tym momencie dla matrycy informacja jaki prąd jest w gniazdku nie ma najmniejszego znaczenia.

Mieszasz pojęcia i parametry transmisji telewizyjnych z odświeżaniem matrycy i wartościami prądu jednofazowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, konradskala napisał:
Godzinę temu, konradskala napisał:

Mieszasz pojęcia i parametry transmisji telewizyjnych z odświeżaniem matrycy i wartościami prądu jednofazowego.

O tym że częstotliwość nadawania jest pochodną częstotliwości prądu w sieci - nie ja wymyśliłem. 

 

 

C

Godzinę temu, konradskala napisał:

Matryca jest zasilana z przetwornicy

I to się nazywa przetwornica? Pod tym pojęciem rozumiane jest zazwyczaj coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

martwisz się "dużymi telewizorkami" co biorą 150 czy 200W...

Rozumiem że kierujesz to do mnie troszeczkę prowokacyjnie....bo to jest do mnie, ale nie do końca do mnie bo pamiętam kto płakał nad możliwym wstrzymaniem rozwoju 8K zwalając to na pobór przez te telewizory prądu.

Faktem jest że duże telewizory ciągnął tego prądu więcej ale 8K nie tylko z powodu koniecznej wielkości ekranu ciągnie więcej prądu.....zresztą do niedawna płaczący nad 8K twierdził że mu wystarczy 55 cali do 8K więc z jego strony problemu nie widzę.

A jak ktoś chce mieć radochę z 4K to niech kupuje duże telewizory i za prąd płaci.....jak kogoś stać na telewizor klasy premium to go tez na rachunki stać będzie.

Godzinę temu, konradskala napisał:

Kina swoją drogą,

W kinach zrobią maksymalnie kilka seansów a rachunek za prąd dzielony jest między tymi co na te seanse przychodzą, rachunek się musi zgadać, kina do tego nie dopłacą....to nie telewizor który w niektórych domach chodzi na okrągło czy go ktoś ogląda czy nie.   😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bobcat napisał:

O tym że częstotliwość nadawania jest pochodną częstotliwości prądu w sieci - nie ja wymyśliłem. 

Nie jest żadną pochodną. To dwie zupełnie inne rzeczy. 50Hz w sieci wynika z ograniczenia strat energii, dostosowania wartości do prac generatorów, turbin itd. Nie nic wspólnego z transmisjami telewizyjnymi ani tym bardziej z odświeżaniem matryc.

Przemysł w USA bardziej "polubił" 60hz ze względu na długie linie przesyłowe oraz aby zasilać zarówno lampy oświetleniowe jak i wszelkie maszyny z silnikami indukcyjnymi z jednej i tej samej sieci.

Takie wartości częstotliwości zostały ustalone jakieś 100 lat temu, kiedy pojęcie "telewizja" nie istniało.

Ponadto, o ile mi wiadomo (może się to zmieniło, nie wiem) telewizja naziemna od lat nadawała DVBT w 25i. Telewizor usuwając przeplot wyświetli wtedy 50 klatek. Natomiast jeśli jakiś materiał np. film został nagrany w 25p i wyemitowany w 25i to telewizor, owszem, usunie przeplot i zrobi 50p, ale nie zrobi jak za dotknięciem magicznej różdżki z filmu 25p na 50p. Wraz wejściem DVB-T2 i multiplexów jest już chyba wszędzie 50p, ale filmy nagrane w 25p na zawsze takie pozostaną.

 

38 minut temu, Maju napisał:

Rozumiem że kierujesz to do mnie troszeczkę prowokacyjnie....bo to jest do mnie, ale nie do końca do mnie bo pamiętam kto płakał nad możliwym wstrzymaniem rozwoju 8K zwalając to na pobór przez te telewizory prądu.

Faktem jest że duże telewizory ciągnął tego prądu więcej ale 8K nie tylko z powodu koniecznej wielkości ekranu ciągnie więcej prądu.....zresztą do niedawna płaczący nad 8K twierdził że mu wystarczy 55 cali do 8K więc z jego strony problemu nie widzę.

A jak ktoś chce mieć radochę z 4K to niech kupuje duże telewizory i za prąd płaci.....jak kogoś stać na telewizor klasy premium to go tez na rachunki stać będzie.

Sednem sprawy jest to rozporządzenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest tam wzór i wszelkie dane, aby obliczyć te limity energetyczne.

Jednak ja się za żadne wyliczenia nie zabieram. Ostatnio przeczytałem, że wagarowałem i nie umiem matematyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, konradskala napisał:

Takie wartości częstotliwości zostały ustalone jakieś 100 lat temu, kiedy pojęcie "telewizja" nie istniało.

Tak, ale telewizja się do tego dostosowała. I tu i tam. Stąd tu jest 50, a tam 60.

18 minut temu, konradskala napisał:

aby zasilać zarówno lampy oświetleniowe jak i wszelkie maszyny z silnikami indukcyjnymi z jednej i tej samej sieci

U nas przypadkiem nie jest tak samo? Maszyny i oświetlenie nie korzystają z tej samej sieci? Tyle ze te pierwsze z 400 V (3 fazy) a to drugie z 230 V (1 faza).

22 minuty temu, konradskala napisał:

telewizja naziemna od lat nadawała DVBT w 25i. Telewizor usuwając przeplot wyświetli wtedy 50 klatek

25 jednych półobrazów + 25 drugich półobrazów to jest właśnie 50i. Natomiast 50 pełnych obrazów to by było 50p. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Ci fachowcy od obrazów to wg. naszego specjalisty od dezinformacji  pewnie też teoretycy - gawędziarze".....   :)))

Wszyscy, którzy się nie zgadzają z naszym "specjalistą" to teoretycy - gawędziarze, a jak ktoś śmie ich posłuchać to już szpaner 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

A Ty martwisz się "dużymi telewizorkami" co biorą 150 czy 200W...

Mniejszy pobór mocy o 50 W przy 10 mln telewizorów daje 500 GW oszczędności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bobcat napisał:
52 minuty temu, konradskala napisał:

Takie wartości częstotliwości zostały ustalone jakieś 100 lat temu, kiedy pojęcie "telewizja" nie istniało.

Tak, ale telewizja się do tego dostosowała. I tu i tam. Stąd tu jest 50, a tam 60.

Dla pracy matrycy i odświeżania 50, 60, 100, 120, 144 czy 165Hz nie ma to znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wyczerpałem worka swoich dezinformacji jak pisze teoretyk - gawędziarz którego zacytowałeś (inaczej bym tego nie widział gdyż mam go w ignorowanych). Nie ma sensu rozmawiać z gościem, który niczego nie oglądał, niczego nie widział, dlatego nie ma żadnych spostrzeżeń własnych i zerowe doświadczenie, ale uważa się za znaffcę (błąd w pisowni zamierzony) i eksperta, gdyż się naczytał w Internecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bobcat napisał:
59 minut temu, konradskala napisał:

aby zasilać zarówno lampy oświetleniowe jak i wszelkie maszyny z silnikami indukcyjnymi z jednej i tej samej sieci

U nas przypadkiem nie jest tak samo? Maszyny i oświetlenie nie korzystają z tej samej sieci? Tyle ze te pierwsze z 400 V (3 fazy) a to drugie z 230 V (1 faza).

Oświetlenie uliczne zawsze projektuje się jako 3-faz. Oczywiście lampy są 1-faz, ale dzięki zasilaniu 3-fazowym można rozdzielić moc na poszczególne fazy, a co najważniejsze, choćby w dzisiejszych czasach - wyłączyć dane obwody i dla oszczędności energii pozostawić włączoną np. co trzecią lampę.

11 minut temu, Bobcat napisał:

Mniejszy pobór mocy o 50 W przy 10 mln telewizorów daje 500 GW oszczędności.

Zgadza się, tylko czy 50W mniej wystarczy? Warunek zostanie spełniony? Kto rozwiąże równanie z rozporządzenia?

28 minut temu, S_Mac napisał:

Wszyscy, którzy się nie zgadzają z naszym "specjalistą" to teoretycy - gawędziarze, a jak ktoś śmie ich posłuchać to już szpaner 😉

Albo manipulant, krętacz, burak i wagarowicz. Do wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

Albo manipulant, krętacz, burak i wagarowicz. Do wyboru.

Zazdrościcie że ktoś ma łatwość wysławiania się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja widzę tylko, że w dalszym ciągu lepsze tv o przekątnych większych niż 65 cali mają absurdalną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, stench napisał:

Ja widzę tylko, że w dalszym ciągu lepsze tv o przekątnych większych niż 65 cali mają absurdalną cenę.

Lepsze czyli jakie?

Te z lepszym wskaźnikiem cena/jakość czy z lepszym obrazem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stench napisał:

Ja widzę tylko, że w dalszym ciągu lepsze tv o przekątnych większych niż 65 cali mają absurdalną cenę.

Daj spokój, bo staniesz się obiektem żarcików i złośliwości. Ton dyskusji próbują tu nadać ci, którzy kierują się zasadą "cena nie gra roli". Tacy gotowi są wydać kilkadziesiąt procent więcej kasy za znikomy procent (albo ułamek procenta) poprawy jakiegoś parametru. Że tą poprawę widać tylko w laboratorium na precyzyjnych przyrządach? Nieważne. Liczy się że na wydrukach wyników testów ładnie to wygląda. 

A już najbardziej naganną jest sytuacja gdy ktoś ma czelność być zadowolonym z posiadanego sprzętu, który nie pochodzi topowej półki. 

Równie naganne są próby znalezienia tzw. "złotego środka" pomiędzy oczekiwaniami jakościowymi a możliwościami finansowymi i kierowanie się wskaźnikiem relacji jakości do ceny. 

14 minut temu, konradskala napisał:

Lepsze czyli jakie?

Te z lepszym wskaźnikiem cena/jakość czy z lepszym obrazem?

Znowu rżniemy głupa aby podtrzymać polemikę dla polemiki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:
10 minut temu, konradskala napisał:

Lepsze czyli jakie?

Te z lepszym wskaźnikiem cena/jakość czy z lepszym obrazem?

Znowu rżniemy głupa aby podtrzymać polemikę dla polemiki?

Przecież to proste pytanie - co się liczy: cena czy obraz. Może szuka telewizora, który "wszystko bije na łeb", a tak naprawdę nie bije...

Może dobry jest np. taki: Samsung QLED QE75Q 77AAT - 77 cali za 4.900 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a może taki - Sony XR-75X94J też 77 cali za 7.500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Daj spokój, bo staniesz się obiektem żarcików i złośliwości. Ton dyskusji próbują tu nadać ci, którzy kierują się zasadą "cena nie gra roli". Tacy gotowi są wydać kilkadziesiąt procent więcej kasy za znikomy procent (albo ułamek procenta) poprawy jakiegoś parametru. Że tą poprawę widać tylko w laboratorium na precyzyjnych przyrządach? Nieważne. Liczy się że na wydrukach wyników testów ładnie to wygląda. 

A już najbardziej naganną jest sytuacja gdy ktoś ma czelność być zadowolonym z posiadanego sprzętu, który nie pochodzi topowej półki. 

Niestety tu się mylisz. Moim poprzednim tv był Panasonic ST50. Świadomie wybrałem ten model zamiast VT50, ponieważ różnica w cenie była nieadekwatna do przyrostu jakości (fjuczery i wygląd mnie nie interesują).

Co do zadowolenia, to akurat Ty twierdzisz, że np to ja popełniłem wszelakie grzechy i to jest mój wielki błąd i próżność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, S_Mac napisał:

Moim poprzednim tv był Panasonic ST50.

Moim miała być....niestety spóźniłem się i kupiłem pełnego małych wad (jak sie później okazało) leda....Twój oponent (szukający ciągle powodów do stania w opozycji) miał 42" G30 o ile dobrze pamiętam.
Natomiast doskonale pamiętam jak wieszał psy na plazmach.....zanim jej nie kupił.
Analogicznie było z telewizorem 4K......do puki  nano go oczarował.   :))

17 godzin temu, stench napisał:

Ja widzę tylko, że w dalszym ciągu lepsze tv o przekątnych większych niż 65 cali mają absurdalną cenę.

Telewizory wielkie sukcesywnie tanieją ale to kolejny argument potwierdzający regułę że nawet na wprowadzanie 4K było odrobinę za wcześnie.....o 8K nie wspomnę.
Około dekady temu telewizory ok. 50-55 cali były jeszcze absurdalnie drogie a to czas kiedy HD jako tako na rynku okrzepło. 65 cali to trochę mało do 4K bo lubimy oglądać telewizję z większej odległości niż 2 m.
Cieszy więc fakt że w klasie telewizorów popularniejszych (tańszych) nie promuje się niepotrzebnego bo absurdalnego 8K tak jak to ma miejsce (trochę bez sensu) z 4K gdzie niemal wszystko ma taką rozdzielczość, od niewielkich przekątnych poczynając.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Maju napisał:

Moim miała być....niestety spóźniłem się i kupiłem pełnego małych wad (jak sie później okazało) leda....Twój oponent (szukający ciągle powodów do stania w opozycji) miał 42" G30 o ile dobrze pamiętam.
Natomiast doskonale pamiętam jak wieszał psy na plazmach.....zanim jej nie kupił.
Analogicznie było z telewizorem 4K......do puki  nano go oczarował.   :))

W motoryzacji jest taka stara prawda, że z auta cieszysz się dwa razy: najpierw jak kupujesz i potem jak sprzedajesz.

Widzę, że tutaj jest "troszeczkę" inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy (szczęśliwcy) których tak bardzo cieszy TYLKO to co kupią że nie potrafią obiektywnie o tym swoim szczęściu napisać.....   🙂

19 godzin temu, S_Mac napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Ci fachowcy od obrazów to wg. naszego specjalisty od dezinformacji  pewnie też teoretycy - gawędziarze".....   :)))

Wszyscy, którzy się nie zgadzają z naszym "specjalistą" to teoretycy - gawędziarze, a jak ktoś śmie ich posłuchać to już szpaner 😉

19 godzin temu, konradskala napisał:

Albo manipulant, krętacz, burak i wagarowicz. Do wyboru.

Czepiacie się.....on tylko ma wyjątkową "łatwość wysławiania się"......my (ja) to tylko "znaffcy" bo naczytaliśmy się czegoś w internecie......tylko on coś widział, więc wie, a my tylko "rżniemy głupa" nawet wtedy gdy on miesza pojęcia lub wręcz dezinformuje.    🙂

W związku z tym cieszy fakt że ten gość z wielkim  "doświadczeniem własnym", "nie wyczerpał worka swoich dezinformacji" bo zabawa szykuje się przednia.....mam go też w ignorowanych, ale obiecuję że na każdą nieścisłość i wprowadzanie w błąd zareaguję.

Z nim się nie da rozmawiać poważnie gdyż w momencie uświadomienia mu że się myli natychmiast przechodzi w inne tematy gdzie może stać w kontrze.....jak się nie ma rzeczowych argumentów (np. w sprawie zależności wielkości ekranu, odległości oglądania, rozdzielczość) zawsze się można spierać w sprawie cen telewizorów, ich poboru prądu czy częstotliwości tegoż.   😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Maju napisał:

Telewizory wielkie sukcesywnie tanieją ale to kolejny argument potwierdzający regułę że nawet na wprowadzanie 4K było odrobinę za wcześnie.....o 8K nie wspomnę.
Około dekady temu telewizory ok. 50-55 cali były jeszcze absurdalnie drogie a to czas kiedy HD jako tako na rynku okrzepło. 65 cali to trochę mało do 4K bo lubimy oglądać telewizję z większej odległości niż 2 m.
Cieszy więc fakt że w klasie telewizorów popularniejszych (tańszych) nie promuje się niepotrzebnego bo absurdalnego 8K tak jak to ma miejsce (trochę bez sensu) z 4K gdzie niemal wszystko ma taką rozdzielczość, od niewielkich przekątnych poczynając.

Ogólnie ceny w Polsce większości telewizorów albo innego sprzętu RTV są bardzo ogólnie mówiąc...nieciekawe.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczno-gospodarczą trudno się temu dziwić. Mówisz o cenach z poprzedniej dekady, OK. Ale dekadę temu (2012 rok) kurs dolara USD wynosił 3,25 zł, a EUR 4.20.

Minęło 10 lat... Dolar dzisiaj kosztuje 5 zł (chyba najwięcej w historii), czyli podrożał o 53%, natomiast EUR 4,83 - podwyżka 15%.

Jednak (gdybyś nie wiedział) to nie w złotówkach i nie w euro, a właśnie w dolarach płacimy np. za ropę i gaz. To podstawowe surowce wpływające na ceny dosłownie wszystkiego dookoła. Jakie są tego skutki widać gołym okiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o sytuacji rynku telewizorów (tendencja spadkowa cen dużych, coraz większych telewizorów) jaką znamy SPRZED obecnej, nienormalnej spowodowanej wiadomo przez kogo.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, konradskala napisał:

W motoryzacji jest taka stara prawda, że z auta cieszysz się dwa razy: najpierw jak kupujesz i potem jak sprzedajesz.

W matematyce aby wykazać słuszność twierdzenia należy udowodnić go na liczbach ogólnych, tak aby wykazać że sprawdza się zawsze. Natomiast aby je obalić - wystarczy podać jeden kontrprzykład. 

A więc obalam podany przykład z dziedziny motoryzacji. Z samochodu cieszę się cały czas od dnia zakupu. 

P.S. Powiedz proszę swojemu rozmówcy, wybitnemu teoretykowi - gawędziarzowi i znawcy wszechrzeczy że słowo "dopóki" pisze się razem i przez "ó". Jeden wyraz, dwa błędy ortograficzne. Jestem pełen uznania.

"Świecący przykładem nie powinni kopcić".

(Jan Sztaudynger)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Maju napisał:
19 godzin temu, konradskala napisał:

Albo manipulant, krętacz, burak i wagarowicz. Do wyboru.

Czepiacie się.....on tylko ma wyjątkową "łatwość wysławiania się"......my (ja) to tylko "znaffcy" bo naczytaliśmy się czegoś w internecie......tylko on coś widział, więc wie, a my tylko "rżniemy głupa" nawet wtedy gdy on miesza pojęcia lub wręcz dezinformuje.    🙂

W związku z tym cieszy fakt że ten gość z wielkim  "doświadczeniem własnym", "nie wyczerpał worka swoich dezinformacji" bo zabawa szykuje się przednia.....mam go też w ignorowanych, ale obiecuję że na każdą nieścisłość i wprowadzanie w błąd zareaguję.

Z nim się nie da rozmawiać poważnie gdyż w momencie uświadomienia mu że się myli natychmiast przechodzi w inne tematy gdzie może stać w kontrze.....jak się nie ma rzeczowych argumentów (np. w sprawie zależności wielkości ekranu, odległości oglądania, rozdzielczość) zawsze się można spierać w sprawie cen telewizorów, ich poboru prądu czy częstotliwości tegoż.   😉

Trudno się nie zgodzić z tym, co napisałeś. Natomiast oprócz sposobu prowadzenia "dyskusji" ważna jest także ogólnie przyjęta narracja. Nietrudno zauważyć wielokrotne akcentowanie wysokich wyników sprzedaży danej grupy towarów (w tym wypadku telewizorów), a co za tym idzie stwarzania sytuacji, kiedy to łatwiejsze jest ich rekomendowanie. Dodatkowo często przejawia się wątek szczególnej "troski" o dobro potencjalnych kupujących, a nawet pisanie wprost "mnie bardziej interesuje przeciętny telewidz". To chyba sporo wyjaśnia.

16 minut temu, Bobcat napisał:
59 minut temu, konradskala napisał:

W motoryzacji jest taka stara prawda, że z auta cieszysz się dwa razy: najpierw jak kupujesz i potem jak sprzedajesz.

W matematyce aby wykazać słuszność twierdzenia należy udowodnić go na liczbach ogólnych, tak aby wykazać że sprawdza się zawsze. Natomiast aby je obalić - wystarczy podać jeden kontrprzykład. 

A więc obalam podany przykład z dziedziny motoryzacji. Z samochodu cieszę się cały czas od dnia zakupu.

W matematyce - tak. Niepisane prawdy motoryzacji rządzą się innymi prawami.

18 minut temu, Bobcat napisał:

P.S. Powiedz proszę swojemu rozmówcy, wybitnemu teoretykowi - gawędziarzowi i znawcy wszechrzeczy że słowo "dopóki" pisze się razem i przez "ó". Jeden wyraz, dwa błędy ortograficzne. Jestem pełen uznania.

Prośba spełniona.

PS. Przeczytaj zdanie, które sam powyżej napisałeś. Dlaczego przed "że" nie użyłeś przecinka? To błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, konradskala napisał:

To błąd.

Nie zawsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Nie zawsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przeczytałem.

To zdanie:

52 minuty temu, Bobcat napisał:

P.S. Powiedz proszę swojemu rozmówcy, wybitnemu teoretykowi - gawędziarzowi i znawcy wszechrzeczy że słowo "dopóki" pisze się razem i przez "ó". Jeden wyraz, dwa błędy ortograficzne. Jestem pełen uznania.

napisałeś poprawnie czy popełniłeś błąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.