Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

na tą chwilę ,,TOP,, to oled a ips to  stary szrot z nowymi sztuczkami,postawcie dwa obok siebie..ale nie w sklepie..Ktoś po fachu nawet smiał się, że ludzie naiwni kupują drogie ipsy  lg i się cieszą z jakości obrazu,oczywiście nieświadomi zmarnowanych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darulok napisał:

na tą chwilę ,,TOP,, to oled a ips to  stary szrot z nowymi sztuczkami,postawcie dwa obok siebie..ale nie w sklepie..Ktoś po fachu nawet smiał się, że ludzie naiwni kupują drogie ipsy  lg i się cieszą z jakości obrazu,oczywiście nieświadomi zmarnowanych pieniędzy.

Obowiązujący konwenans każe mówić jak wyżej.  Zwłaszcza "ludziom po fachu" gdyż na OLED mają większy zysk od sprzedanej sztuki. Zawsze będzie dylemat czy kupować nowinki ze wszystkimi "chorobami wieku dziecięcego" czy dojrzałą, w pełni dopracowaną technologię. Jak mawiają mądrzy ludzie: nie to jest ładne co jest ładne, lecz to co się komu podoba.

Niezależne testy mówią coś wprost odwrotnego. Z wpisu wnoszę że Nano Cell w życiu nie oglądałeś i jedynie powtarzasz co usłyszysz od "ludzi po fachu"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 27.10.2019 o 08:46, Maju napisał:

4K na 55" to raczej słabo z normalnej odległości widać.

55" ze 175 cm? To chyba optimum wg przytaczanych przez Ciebie wzorów. I to nawet pierwotnych, nie tych skorygowanych przez NHK.

Cały @Bobcat, tak krótki wpis a tyle w nim nieścisłości.  Który już raz to poprawiam i jak kamień w wodę.   
No to n-ty raz, może wreszcie ostatni;   :)
Pierwsze i najważniejsze, nie zauważyłeś że nie pisałem do Ciebie? Po co podajesz odległość która jest może tylko dla Ciebie normalna.   :))

 


I dalej;

- optymalne by było  (kalkulator) 116 cm (ta odległość jaka podałeś gwarantuje że jeszcze zauważysz jakąś różnicę w rozdzielczości w stosunku do HD)
- to co podałem jest zgodne z wszystkimi badaniami NHK
- nie ma żadnych korekcji tych badań (to o czym piszesz dotyczy tylko kwestii odległości kiedy zauważania jest różnica między np. HD a 4K i 4K a 8K) wydaje mi się że jest to wniosek niewielkiego wycinka badań NHK; "
związek między rozdzielczością kątową a poczuciem „rzeczywistości”  
- "korygowano" to w czasie wykładów na targach CES w tym roku w Las Vegas, robili to "niezależni" przedstawiciele Sony i Samsunga a nie przedstawiciele NHK którzy zrobili całościowe badania (porównaj listę naukowców drugi i trzeci link )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bobcat kiedy w końcu zrozumiesz  czym innym jest zauważenie jakiejś różnicy (na korzyść) między rozdzielczościami a czym innym dostrzeżenie najdrobniejszych detali. Tym bardziej to dziwne, bo wiem skądinąd że brałeś udział w teście jaki przeprowadził @Maciej Koper o którym pisze tak;

"....w praktyce testowałem to wielokrotnie na publiczności podczas np. targów Audio Video Show. Nikt nigdy nie był w stanie odróżnić czarno-białego, jedno-pikselowego, wzoru od jednolitej szarej planszy bez spełnienia wyżej opisanych warunków odległości."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Edycja;
Bobcat muszę Ciebie znowu zmartwić; już mi się nie wydaje , jestem pewien że nie ma żadnych pierwotnych czy nowych badań!!

 

5. K. Masaoka, Y. Nishida, M. Sugawara, E. Nakasu i Y. Nojiri,„Sensation of Realness from High-Resolution Images of Real Objects”, IEEE Trans. Broadcast 58 (2012)

To nazwiska naukowców tytuł ich pracy zespołowej.
Jednej z kilkunastu jakie przeprowadziło NHK na rozdzielczościami i które znajdziesz w bibliografii opracowania NHK (link trzeci)
 

"Sensation of Realness From High-Resolution Images of Real Objects"

A to tytuł opracowania na jakie na jakie w Las Vegas powoływali się przedstawiciele Sony i Samsunga.....pod drugim linkiem znajdziesz identyczne nazwiska ich autorów.
To podał w uzasadnieniu @Maciej Koper.

 

Jaki wniosek? Nie wiesz?
Pomogę;


Sony i Samsung wykorzystało wycinek badań nad rozdzielczościami NHK by promować 8K na małych ekranach!

 

 

 

 

11 godzin temu, janunio napisał:

Czy już tu pisałem o pierwszych media playerach 8K 24 fps ?
 

11 godzin temu, janunio napisał:

Czas na treść i tanie TV 8K.

 

11 godzin temu, janunio napisał:

Nie wiem dla czego polscy producenci jeszcze nie oferują takich produktów ??? Na co czekamy ? 

 

Pisałeś i dostałeś doskonałą odpowiedź....  :)

A wiesz że 8K w 24 fps to jakieś nieporozumienie? No chyba że chcesz oglądać martwą naturę.....  :))
Tanie 8K i treść w 24 fps faktycznie mogą iść w parze.....    :)))

Czekają?
Może mało pierwszych naiwnych.....    :))))

 

 

 

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 27.10.2019 o 08:46, Maju napisał:

A czemu nie dołożyć do większego lepszego?
Poczekać do np. świątecznych promocji.  ?

W ramach tychże świątecznych promocji ów mniejszy lepszy będzie również tańszy niż teraz. Nie każdy może sobie pozwolić na postępowanie wg zasady "cena nie gra roli" i skoro przyjęli sobie jakiś budżet - muszą go w całości wykorzystać na ten i tylko ten zakup. Większość kalkuluje i za kasę która mu zostanie zechce sobie kupić dodatkowo np. odtwarzacz BD-UHD. Albo standy głośnikowe.

Słusznie prawisz.
Ustaliliśmy że postęp jest nie tak wielki do kasy jaką musimy płacić za nowości....ustalmy co jest priorytetem w zakupie.

Sprawa jest prosta gdy popsuje się poprzedni telewizor lub posiadany znacząco odbiega jakością od tych nowości.

W innych sytuacjach ktoś liczący się z kasą powinien jakiś czas poczekać by nowy zakup wnosił nie tylko nową jakość ale i wielkość niezbędną do cieszenia się dużą rozdzielczością.....w "erze" telewizorów 8K ceny dużych telewizorów zaczną znacząco spadać.



 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Maju daj spokój.....

Po co męczysz te teoretyzowania w oglądaniu tv ? Bobcat już nawet odpuścił .

Wiemy, gdzie teoria a gdzie praktyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, stench napisał:

Bobcat już nawet odpuścił

Nie zauważyłem.....cytowałem i prostowałem nie jego wpis?   :)


Jak pisał nieprawdę lub nieściśle o pewnych sprawach tak mu niestety zostało....mamy to zaakceptować, tolerować ?
Czy tylko nie reagować na ciągłe wprowadzanie wszystkich w błąd....  ?

34 minuty temu, stench napisał:

Wiemy, gdzie teoria a gdzie praktyka.

Wszystko co podaję (cytuję w linkach) jest praktycznie potwierdzone badaniami, praktycznymi testami nad rozdzielczością opartymi na naukowych statystycznych obserwacjach. To wszystko doskonale się sprawdza w praktyce.....piszą o tym co chwilę testujący telewizory 8K.


Sugerujecie że istnieje inna rzeczywistość?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rzeczywistość jest jedna natomiast różne mogą być sposoby(możliwości) oglądania tv:

- Mamy idealny obraz(plik) i chcemy zobaczyć max możliwości - wtedy siadamy zgodnie z zasadami odległosci, po środku tv.

- Mamy idealny obraz(plik) ale nie zależy nam na wizualnej uczcie więc siadamy jak nam pasuje

- Mamy obraz z kablówki, satelity, dvd albo bd ale lepszą rozdzielczość w tv , więc potencjału tv nie wykorzystamy i siadamy jak nam pasuje.

i pewnie jeszcze kilka innych, łącznie z wadą wzroku oglądacza, który i tak nie wykorzysta potencjału tv.

 

i tu dochodzimy do momentu zakupu , i decyzji ile kasy, jak będziemy oglądać i jaki sygnał itd.

Ja na swoim tv obejrzałem 2 filmy na pożyczonym  BD, reszta to skompresowane mniej lub bardziej pliki i telewizja. Siedzę 4 metry od 47 calowego tv, jak mam lepszy plik to przejeżdżam z fotelem 2,5 m od tv. Rozważam 55 cali bo na 65 większość obrazu(sygnał) była by sieczką. W miejscu gdzie stoi tv mam miejsce nawet na 120 cali. TV oglądam rano informacje (w kuchni), pozostały czas oglądania u mnie to jakieś 6 godzin tygodniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stench napisał:

różne mogą być sposoby(możliwości) oglądania tv:

Pełna zgoda.
 

14 minut temu, stench napisał:

dochodzimy do momentu zakupu

Jak się nie ogląda w zdecydowanej większości HD (w planach nie ma 4K) to zakup dużego telewizora nie ma większego sensu.
Czyli w sumie też się zgadzamy.....z Bobcatem nie mogłem się zgodzić bo nie dość że podał nieprawdę, pomieszał fakty to jeszcze usiłował wmówić że dane jakie podał wynikają z wzorów jakie podawałem.
Żeby było śmiesznie to wszystko zdołał zmieścić w dwóch zdaniach.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stench napisał:

Maju daj spokój.....

Po co męczysz te teoretyzowania w oglądaniu tv ? Bobcat już nawet odpuścił .

Wiemy, gdzie teoria a gdzie praktyka.

Nie rozumiem sensu tego teoretyzowania. Chyba tylko przemożna chęć belferskiego pouczania. Już nie tylko jaka rozdzielczość, jaka wielkość - to jeszcze ustawia mi pokój z jakiej odległości mam oglądać. Teraz doszedł nowy aspekt: kiedy mam kupić.

 Na przykład tutaj:

3 godziny temu, Maju napisał:

W innych sytuacjach ktoś liczący się z kasą powinien jakiś czas poczekać by nowy zakup wnosił nie tylko nową jakość ale i wielkość niezbędną do cieszenia się dużą rozdzielczością...

Jest dylemat. Co kupić? Wybór występny: 55" krawędziowy. Niektórzy radzą: poczekaj na promocje. Wtedy sobie kupisz większy. Albo lepszy. A gdy owe obniżki cen nadejdą - na co się decydować? 55" FAD? A może 65" krawędziowy? Bo 65" FAD to już przekracza budżet, nawet po promocyjnych cenach. 

Otóż ja bym się skłaniał aby pozostać przy pierwotnym wyborze: 55" krawędziowy. W ramach promocji on również będzie tańszy. Ale czy ja muszę na telewizor wydać cały budżet? Zostanie trochę kasy to się ją przeznaczy na odtwarzacz BD-UHD. 

65"? Po co? I tak większość oglądanych programów będzie w najlepszym przypadku FHD. Jeśli nie SD. Całkowicie przekonuje mnie argument:

Godzinę temu, stench napisał:

na 65 większość obrazu(sygnał) była by sieczką

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bobcat, to sprawa mocno się upraszcza. Przy założeniu 55 cali i że z zakupem wstrzymujesz się do marca średni krawędziak będzie kosztował 3,5 kpln, topowy nanocell 5kpln. Tak naprawdę decydujesz czy dołożyć 1,5 kpln.

Piszę tu na podstawie cen LG. Innych nie śledziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobcat napisał:

Obowiązujący konwenans każe mówić jak wyżej.  Zwłaszcza "ludziom po fachu" gdyż na OLED mają większy zysk od sprzedanej sztuki. Zawsze będzie dylemat czy kupować nowinki ze wszystkimi "chorobami wieku dziecięcego" czy dojrzałą, w pełni dopracowaną technologię. Jak mawiają mądrzy ludzie: nie to jest ładne co jest ładne, lecz to co się komu podoba.

Niezależne testy mówią coś wprost odwrotnego. Z wpisu wnoszę że Nano Cell w życiu nie oglądałeś i jedynie powtarzasz co usłyszysz od "ludzi po fachu"

Kontrast natywny 1500 do 1 plus  strefy wygaszania ,czyli czerń w  hdr  w nocy , wygląda jak podziurawiona tarcza od strzelnicy. Brat miał topowego samsunga js9500 qdot  ze 150 strefami,i ostatnio testowaliśmy dx900 ktory ma 400 stref jak dobrze pamietam,topowy nano ma 50 stref,więc nie trzeba byc wróżką jak to odbiera wieczorem.Chyba ktoś ogląda tylko w dzień i chodzi spać z ,,kurami,, to może być .Co z tego że efekt hdr deko lepszy , jak już teraz mogę Ci napisać że reflektor lub coś zaświeci badziej a Ty i tak skupisz się na wadach podswietlenia dookoła danego obiektu,obok tego nie da się przejść obojętnie.

 

teraz doczytałem że jeśli barierą jest budżet, to rozumiem że trzeba iść na kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, stench napisał:

średni krawędziak będzie kosztował 3,5 kpln

Średni krawędziak 55" już dziś kosztuje tyle:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W ramach promocji będzie kilkaset zł tańszy.

20 minut temu, darulok napisał:

jak dobrze pamietam,topowy nano ma 50 stref

Źle pamiętasz. SM9800 ma 98 stref wygaszania.

22 minuty temu, darulok napisał:

czerń w  hdr  w nocy , wygląda jak podziurawiona tarcza od strzelnicy

 

22 minuty temu, darulok napisał:

reflektor lub coś zaświeci badziej a Ty i tak skupisz się na wadach podswietlenia dookoła danego obiektu

Jakiego procentu scen dotyczy ten problem? 0.1%? Można przejść nad tym do porządku dziennego.

Oglądałem na krążeniowym mającym lokalne wygaszanie pokaz fajerwerków w nocy. Nic z opisywanych przez Ciebie zjawisk nie zaobserwowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niezauważoną pomyłkę (ach te składaki tekstu...) w poprzednim wpisie. Miało być oczywiście "krawędziowym" a nie "krążeniowym".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 16:48, Bobcat napisał:

UHD jest każdy o rozdzielczości większej niż FHD. Ten ma certyfikat UHD Premium?

Jest UHD - bez Premium.

Jeśli pokićkałem to chyba nie zrozumiałem Gmera wyjaśniającego niuanse na YouTube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie rozumiem sensu tego teoretyzowania. Chyba tylko przemożna chęć belferskiego pouczania.

No właśnie, znowu to samo.
Zamiast uderzyć się w piersi i przeprosić za szereg nieścisłości z posta napisanego o 12:07 przedwczoraj to będzie wmawiał powyższe.

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Już nie tylko jaka rozdzielczość, jaka wielkość - to jeszcze ustawia mi pokój z jakiej odległości mam oglądać. Teraz doszedł nowy aspekt: kiedy mam kupić.

 Na przykład tutaj:

23 godziny temu, Maju napisał:

W innych sytuacjach ktoś liczący się z kasą powinien jakiś czas poczekać by nowy zakup wnosił nie tylko nową jakość ale i wielkość niezbędną do cieszenia się dużą rozdzielczością...

Napisałem imiennie do kogo odnoszę ten post - NIE, pisałem  ogólnie, wyraziłem swoje zdanie na ten temat....to mi tu wolno!

Po drugie Tobie ostatnio nie doradzałem tu w sprawie odległości, odpuściłem to już sobie z wiadomych względów.   :)
Wpis jest też kontynuacją odpowiedzi do porad w sprawie kupna telewizora @stench (niedziela 8:46), do której w wątku o odległości się wtrąciłeś (niedziela 12:07) pisząc dyrdymały.

Sto razy powtarzałem że wisi mi jak umeblujesz, w  jakiej odległości i na czym będziesz oglądał.....jakbym zresztą śmiał proponować ci telewizor o znienawidzonej rozdzielczości 4K, zohydzaną przez Ciebie "przejściówkę", pamiętając co o tym nieszczęsnym 4K wypisywałeś, przez myśl mi nie przeszło byś taki chciał sobie kupić.   :))

 

I najważniejsze, ciągle zapominasz o czym jest ten temat, wprowadzasz i ciągniesz w nieskończoność (po Nano Cell) kolejny OT pt; "porady". Tym razem stosowniejszy temat (nawet ten podwieszony) jakbyś chciał znalazłbyś bez problemu.

Żeby było śmiesznie jak ja zaczynam pisać konkretnie i na temat, jak podaję niezbite dowody na fakt że nie ma żadnych nowych badań na temat 8K, zaczyna się tu pisanie o moim teoretyzowaniu.   :)))

 

@Bobcat nie masz nic na ten temat do powiedzenia?
Nie odpowiesz choćby słowem na to, że to co opisał @Maciej Koper. Że to co przedstawiło Sony i Samsung w styczniu tego roku w Las Vegas to żadne "nowe badania" a jedynie wnioski z niewielkiego wycinka badań (wcześniejszych, wyniki znane już w 2012 roku) NHK nad rozdzielczością.
Przemilczałbym to, ale wielokrotnie tu insynuowałeś że te badania są obowiązujące, że zmieniają zasady dotyczące odległości oglądania 8K, że kasują poprzednie.

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maju napisał:

to co przedstawiło Sony i Samsung w styczniu tego roku w Las Vegas to żadne "nowe badania" a jedynie wnioski z niewielkiego wycinka badań (wcześniejszych, wyniki znane już w 2012 roku) NHK nad rozdzielczością.
Przemilczałbym to, ale wielokrotnie tu insynuowałeś że te badania są obowiązujące, że zmieniają zasady dotyczące odległości oglądania 8K, że kasują poprzednie.

Zmieniają, ale to burzy Twój skostniały dogmatyzm więc nie przyjmujesz tego do wiadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła informacja dla co poniektórych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że niby dla mnie.....czytam i nie bardzo rozumiem jaka to niby miałaby być ta zła informacja;
Nie będę wnikał i domniemywał, bo 200 sprzedanych telewizorów nie powala i nie można mówić o jakimś szale na punkcie 8K.....nie ma tam żadnej informacji której bym nie znał, która by podważała to co wcześniej pisałem.

 

"Rozdzielczość 8K, czterokrotnie większa od 4K ma to do siebie, że należy siedzieć przed telewizorem w jeszcze bliższej odległości aby dostrzec benefity płynące z tak gigantycznej ilości pikseli."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dlaczego to cytuję?
Bo napisałeś kolejny fałsz (podkreślone);
 

11 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

to co przedstawiło Sony i Samsung w styczniu tego roku w Las Vegas to żadne "nowe badania" a jedynie wnioski z niewielkiego wycinka badań (wcześniejszych, wyniki znane już w 2012 roku) NHK nad rozdzielczością.
Przemilczałbym to, ale wielokrotnie tu insynuowałeś że te badania są obowiązujące, że zmieniają zasady dotyczące odległości oglądania 8K, że kasują poprzednie.

Zmieniają, ale to burzy Twój skostniały dogmatyzm więc nie przyjmujesz tego do wiadomości.

 

Co się zmieniło skoro to wycinek z badań nad rozdzielczością NHK?   :))

Co niby nie przyjmuję do wiadomości skoro ciągle o tym piszę i podaję na ten temat fakty?
Co może burzyć ( jaki dogmatyzm) fakt, że nie rozumiesz o czym piszesz?   

 

 

Kiedy do Ciebie dotrze to co napisałem wyżej? Kiedy zrozumiesz o czym jest w tych badaniach, jakie mają praktyczne znaczenie?

To że istnieje zjawisko, że można rozpoznać z dwukrotnie większej odległości (niż wynika ze wskazań kalkulatora) iż obraz wyższej rozdzielczości jest lepszy zauważyłem zanim przeczytałem (z pełnym zrozumieniem) wyniki badań NHK!

To nie oznacza że swój 50 calowy telewizor HD polecałbym oglądać z prawie 4.5 m.....tylko dlatego że jeszcze zauważę że lepsze jest HD.    :)
Fakt z tej odległości wprawdzie dostrzec można jakąś subtelną korzyść w stosunku do SD, ale jak siadam nieco ponad 2 m od ekranu to dopiero mam pełną frajdę z wyższej rozdzielczości.
.
Robiłeś taki prosty eksperyment? Stać Ciebie na ten intelektualny wysiłek?  :)
Trochę ironizuję, bo drugi raz ci to proponuję.
Polecam takie praktyczne potwierdzenie tego o czym było w tych wycinkowych badaniach zanim znowu coś niemądrego (o tym że te badania dużo zmieniają) napiszesz.
Odpisz proszę czy warto kupować telewizor HD by tak daleka oglądać i dlaczego sam tak nie oglądasz.

Przypominam że analogicznie jest z 4K i 8K, z tym że odległości lub rozmiary ekranów będą oczywiście proporcjonalnie inne. 

Ps. U Ciebie przy 42 calach inne odległości wchodzą w grę (ok. 1.7 m i nieco ponad 3.5 m).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 szt vs. ok. 2 mln sprzedanych w Polsce. Wartość kompletnie pomijalna.

Poza tym to liczba podana przez mistrzów PRu z Samsunga, a nie zmierzona np. przez GfK.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pmcomp napisał:

200 szt vs. ok. 2 mln sprzedanych w Polsce. Wartość kompletnie pomijalna.

"Każdy, nawet najdłuższy, marsz musi się rozpocząć od pierwszego kroku."

(przysłowie chińskie)

"Dla porównania, gdy w 2013 wchodził do sprzedaży model UN85S9, pierwszy telewizor 4K Samsunga, na polskim rynku w przeciągu 9 miesięcy sięgnęło po niego zaledwie 30 osób."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Samsung porównywany z Samsungiem to chyba wiarygodne dane?

W ciągu pierwszych 9 miesięcy telewizor 8K kupiło w Polsce prawie siedmiokrotnie więcej klientów niż w takim samym okresie 6 lat temu po pierwszy telewizor 4K. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jedni wciskaja, drudzy lykaja. Jeszcze inni polecaja, najczesciej za kase, ktora ci od wciskania(w tej czy innej formie) im daja.

I tak sie kreci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Less napisał:

Przybyło bogatych jeleni

 

35 minut temu, bubusia napisał:

Tak to jest, jedni wciskaja, drudzy lykaja. Jeszcze inni polecaja, najczesciej za kase

Są również tacy którzy chętnie by kupili, ale nie mogą sobie na to finansowo pozwolić, choć bardzo by chcieli. Trapi ich niemoc, zżera zazdrość, więc próbują za wszelką cenę przekonać (głównie samych siebie) że 8K jest "be" i nikomu do niczego niepotrzebnym bajerem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

"Dla porównania, gdy w 2013 wchodził do sprzedaży model UN85S9, pierwszy telewizor 4K Samsunga, na polskim rynku w przeciągu 9 miesięcy sięgnęło po niego zaledwie 30 osoby"

Godzinę temu, Less napisał:

Przybyło bogatych jeleni

 

Nie tylko to, to jeden z wielu telewizorów 4K jakie weszły na rynek....ten był dwukrotnie droższy od innych i od obecnego ich 8K.....Bobcat nie sprawdził o czym piszą i się kompromituje.   

Teraz Samsung tego błędu nie popełnił......wolał wystartować z 8K z niższego pułapu jakościowego, tym samym cenowego, ok. 60 tyś a nie 116.5 tyś złotych. No i z małymi ekranami do których namawia jeleni jak widać dość skutecznie.  :))

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Samsung porównywany z Samsungiem to chyba wiarygodne dane?

W ciągu pierwszych 9 miesięcy telewizor 8K kupiło w Polsce prawie siedmiokrotnie więcej klientów niż w takim samym okresie 6 lat temu po pierwszy telewizor 4K

Ty i wiarygodność.....   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maju napisał:

Bobcat nie sprawdził o czym piszą 

Jest napisane o czym piszą. Reszta to Twoje nadinterpretacje i manipulacje.

22 minuty temu, Maju napisał:

i się kompromituje

W Twoich oczach? To zaszczyt. Mam przypomnieć cytat z Marka Twaina?

24 minuty temu, Maju napisał:

do których namawia jeleni jak widać dość skutecznie

Ludzkość jak wiadomo składa się z 7 miliardów jeleni oraz jednego geniusza @Maju.

27 minut temu, Maju napisał:

Ty i wiarygodność..... 

Którą informację z przytoczonego przeze mnie artykułu podważasz? Jak na razie jest to wyłącznie oparty na Twojej osobistej niechęci atak personalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie matacz, nie napisałem że podważam informację z artykułu. Podważam Twoją wiarygodność w związku z tym jak interpretujesz te informacje i pokazuję łatwowierność.

Źródło: Samsung,
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sądzisz że Samsung przyzna się do tego że informacje przez nich podane są tak ułożone w celach reklamowych?
 

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Bobcat nie sprawdził o czym piszą 

Jest napisane o czym piszą. Reszta to Twoje nadinterpretacje i manipulacje.

A czym manipuluję???
Podając fakty nie tylko te co podał Samsung, ale te które miały decydujący wpływ na to że ich telewizory 4K się kiepsko sprzedawały!!!

"Po debiucie telewizora na CES w ubiegłym tygodniu spodziewałem się ceny zbliżonej do konkurencji. Tymczasem Samsung postanowił zagrać va banque. Celuje w tych nielicznych konsumentów, których będzie stać na taki wydatek. Samsung UN85S9 zdecydowanie nie jest telewizorem dla szarego człowieka...Z ciekawości zerknąłem co można dostać za porównywalne pieniądze. Oczywiście zakładając, że ktoś ma kasy jak lodu. Na pewno dwa 84-calowe telewizory UHD od LG"

Rozumiesz że Samsung dlatego mógł sprzedać tylko 30 sztuk tych telewizorów, czy trzeba ci to dłużej tłumaczyć???
Jak to o "nowych" badaniach co powtarzam n-ty raz jak dziecku i dalej nic, jak kamień w wodę.   :)))

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Jak na razie jest to wyłącznie oparty na Twojej osobistej niechęci atak personalny.

Raczysz żartować?

A czym są Twoje wpisy (których teraz nie cytuję) którymi pewnie się pocieszasz drwiąc w nich ze mnie kompletnie bez żadnego sensownego uzasadnienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Są również tacy którzy chętnie by kupili, ale nie mogą sobie na to finansowo pozwolić, choć bardzo by chcieli. Trapi ich niemoc, zżera zazdrość, więc próbują za wszelką cenę przekonać (głównie samych siebie) że 8K jest "be" i nikomu do niczego niepotrzebnym bajerem

Kiedy wreszcie zrozumiesz że nie rozumuję twoimi kategoriami?

Gdybym miał kasę na najlepszy telewizor kupiłbym 8K, nie stać mnie więc pozostanę przy tym co mam tak długo aż taki (stosownie duży) będzie w zasięgu.....dotarło?
Chyba nie napiszesz że to głównie do mnie pijesz, nie mi (w celu pocieszania się) insynuujesz?   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maju napisał:

nie stać mnie więc pozostanę przy tym co mam

Trapi Cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

(przysłowie chińskie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 godzin temu, Maju napisał:

Kiedy wreszcie zrozumiesz że nie rozumuję twoimi kategoriami?

Gdybym miał kasę na najlepszy telewizor kupiłbym 8K, nie stać mnie więc pozostanę przy tym co mam tak długo aż taki (stosownie duży) będzie w zasięgu.....dotarło?
Chyba nie napiszesz że to głównie do mnie pijesz, nie mi (w celu pocieszania się) insynuujesz?   :))

Różne są postawy. Ja np nie kupuję wielkiego tv bo go nie potrzebuję. Kasę zostawiam na koncie albo wydaję na inne przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie kupiłbym telewizora 8K - po prostu nie interesują mnie duże przekątne i myślę, że wielu zamożnych ludzi postąpiło by w podobny sposób, nie lubiąc wywalać kasy w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, qasd napisał:

nie kupiłbym telewizora 8K - po prostu nie interesują mnie duże przekątne
 

11 godzin temu, qasd napisał:

nie interesują mnie duże przekątne

 

I tu mamy kolejny problem z 8K.
Każde dziecko wie że większe rozdzielczości wymagają dużych przekątnych a nie wszyscy mają tyle miejsca w mieszkaniu czy kasy by taki kupić. Zresztą nie do każdego programu telewizyjnego takich ekranów potrzebujemy,  tak jak do słuchania wiadomości w radio nie trzeba zestawu Hi-End. 
 
Jak załatwia to Samsung i inni?
Tłumaczą że "jakieś korzyści osiągniemy na małym 8K, bo widać różnicę z dwa razy większej odległości niż wskazują tabele czy kalkulatory odległości", wyposażają je w inteligentne skanowanie.  

Tyle tylko że to nadal nie tłumaczy produkowania 55" 8K,  bo trzeba by metr z niewielkim okładem od niego siedzieć by z tych "dobrodziejstw" cokolwiek doświadczyć.   

Zauważmy (to było w linku @Bobcat) że pierwsze 4K Samsunga miało 85 cali podobnie jak pierwsze największe 8K, chociaż dla zachowania proporcji powinny być dwukrotnie większe, teraz nam jeszcze maleją do 55".....paranoja.   :)


Widać determinację w tym względzie u producentów i wymuszą byśmy kupowali telewizory o rozdzielczości wyższej niż oglądane programy, tak jak teraz z 4K ma miejsce.



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.