Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

8K w obecnym wydaniu to jeden wielki kompromis.
Badania wykazały że możemy zauważyć do 300 klatek na sekundę. Byśmy na 8K (oglądane z prawidłowej do osiągnięcia pełnej satysfakcji odległości) nie dostrzegali uciążliwego rozmycia czy migotania wymagane jest minimum ponad 100. Kiedy takie 8K będzie dostępne??

12 godzin temu, pmcomp napisał:

A 8K i wysoki fps?

To 120 fps i więcej. A HDMI 2.1 pozwala na tylko 60.

12 godzin temu, pmcomp napisał:

Znowu sie zaczyna ... az szkoda wchodzić do tego wątku.

A szkoda że tak rzadko wchodzisz.....bo opinie osób które mają jakieś doświadczenie w temacie byłyby tu bardzo pomocne w piętnowaniu wypisywanych głupot.
Ale rozumiem Twoją postawę, głową muru się przecież nie przebije i należy czasem ustępować osobom które siebie uznają za jedyny autorytet i do których nic nie dociera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maju napisał:

osobom które siebie uznają za jedyny autorytet

Czyli mówisz o sobie.

35 minut temu, Maju napisał:

8K w obecnym wydaniu to jeden wielki kompromis.

Czy jest na świecie samochód który ma wszystko (ale to absolutnie: wszystko) co wymyśliła i stworzyła do chwili obecnej światowa motoryzacja? Nie ma. Jeden ma to, ale nie ma tamtego, drugi - odwrotnie. 

Dlaczego zatem stawiasz analogiczny wymóg 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maju napisał:

8K w obecnym wydaniu to jeden wielki kompromis.
Badania wykazały że możemy zauważyć do 300 klatek na sekundę. Byśmy na 8K (oglądane z prawidłowej do osiągnięcia pełnej satysfakcji odległości) nie dostrzegali uciążliwego rozmycia czy migotania wymagane jest minimum ponad 100. Kiedy takie 8K będzie dostępne??

To 120 fps i więcej. A HDMI 2.1 pozwala na tylko 60.

 

 

I wychodzi z tego jeden wielki teatr, którego nie da sie oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pmcomp napisał:

wychodzi z tego

Taki paradoks wynikający z faktu że nasz mózg zapisał w pamięci jedynie słuszne 24 klatki/sek. i wszystko inne, ponad to wydaje się nienaturalne.
Członkowie rodziny i ja do płynniejszego szybko się przyzwyczailiśmy, tzn. na początku drażniło mnie to dość mocno ale stopniowo do tego się przyzwyczajałem i już dawno przestałem zauważać tzw. teatrzyk. A stosowne regulacje mam dość wysoko ustawione. 

Kiedyś już podawałem ten link....warto przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

8K w obecnym wydaniu to jeden wielki kompromis.

Czy jest na świecie samochód który ma wszystko (ale to absolutnie: wszystko) co wymyśliła i stworzyła do chwili obecnej światowa motoryzacja? Nie ma. Jeden ma to, ale nie ma tamtego, drugi - odwrotnie. 

Dlaczego zatem stawiasz analogiczny wymóg 8K?

Chyba kompletnie nie rozumiesz po co stworzono 8K że jakimś kastratem teraz chcesz się zadowolić i piszesz takie bezsensowne porównania. Samochód z mocnym silnikiem, doskonałym układem jezdnym i wyposażeniem sprawdzi się prawie wszędzie. 

Chyba nie wiesz że szersze pole widzenia wymusza wyższe fps że tak piszesz......choć to w twoim przypadku mnie to nie dziwi skoro chcesz 55" oglądać  z dużych odległości. W tym przypadku niskie fps akurat ci przeszkadzać nie powinno.....ale tego też pewnie nie wiesz dlaczego tak się dzieje, choć już tyle razy o tym było ze powinieneś.  

W dniu 6.01.2020 o 22:09, stench napisał:

zakrzywiony ekran

To co zacytowałem dotyczyło chyba telefonów ale okazuje się że to wcale nie był głupi pomysł i takie ekrany bardziej zbliżają nas do naturalnego odbioru obrazu.....to pod linkiem wyżej jest bardzo logicznie uzasadnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

jakimś kastratem teraz chcesz się zadowolić

Samochód który nie jest wyposażony w absolutnie wszystkie wynalazki branży motoryzacyjnej nazwiesz również kasratem?

 

4 minuty temu, Maju napisał:

bezsensowne porównania

Gdy nie masz nic w odpowiedzi używasz w zastępstwie tego typu epitetów. Żałosne.

 

6 minut temu, Maju napisał:

Samochód z mocnym silnikiem, doskonałym układem jezdnym i wyposażeniem sprawdzi się prawie wszędzie. 

Tak, ale każdy ma tylko drobną część tego co wymyśliła motoryzacja. Nie istnieje wyposażony we wszystko.

Obecnie masz 8K, 60 fps, HDR 500 nitów i przestrzeń barwną 80% Rec 2020. To i tak znaczący postęp w porównaniu z tym co było dotychczas. Ciebie natomiast jak widać zadowoli dopiero gdy będzie 120 fps, HDR 1500 nitów i 100% Rec 2020. Wszystko poniżej będziesz obrzucał błotem.

Powoli. Jak mówi przysłowie: nie od razu Kraków zbudowano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Mam prawo pisać o bezsensie takiej decyzji

Gdy Twój sąsiad kupi sobie wypasiony sportowy samochód a wiesz skądinąd że jeździ jak stary Pierdziszewski - pobiegniesz  do niego aby się popukać w czoło i powiedzieć że jest idiotą? Nie, bo byś dostał w dziób.

Tutaj możesz pisać sobie wszystko.

Mój sąsiad nie jest tak narwany jak ty, jest kulturalny i nie bije w dziób gdy mu się spokojnie oczywistości tłumaczy, to o pierwsze.

Po drugie mój sąsiad nie chodzi po naszej ulicy z transparentem na którym widnieją peany na temat super auta które gdzieś widział, może się nim nawet przejechał, wręcz zakochał się w nim a teraz chce kupić auto tej marki ale w wersji dla ubogich.....i najważniejsze, nie twierdzi że to nadal to samo auto którym został zauroczony.

15 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

zawsze skutkuje to artefaktami, dodatkowym szumem, sprawdziłeś to? Nie?

Sprawdziłem. Skutkuje tylko wtedy gdy przesadzisz, np. dasz ostrość 10 na 10 możliwych.

Bobcat w większości przypadków ostrość jest w podobnej skali podbijana. 
Specjaliści zalecają nie więcej jak 20 %.....może u ciebie jest inaczej i ta 7 u ciebie to to samo, nie wiem dlatego się spierać nie będę zwłaszcza że piszesz to co niżej a nie mam w zwyczaju kwestionować czegoś co do czego nie mam pełnej wiedzy. Tu zakładam że niżej piszesz prawdę.

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Owszem, sprawdzałem na testowych również. I znalazłem potwierdzenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki procent rynku stać na telewizory Full Wypas? Jakąś niszę. Może nawet mikro-niszę. Znakomita większość ma budżet określony i staje przed dylematem czy kupić OLED o takim wymiarze czy czy może LCD o dwa albo trzy numery większy? Albo LCD danej wielkości FALD czy w ramach tego samego budżetu większy krawędziowy?

Żyjesz w wieży z kości słoniowej. Stwierdzenie że lepiej być młodym, zdrowym i bogatym niż starym, chorym i biednym wnosi do dyskusji niewiele nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bobcat napisał:
27 minut temu, Maju napisał:

jakimś kastratem teraz chcesz się zadowolić

Samochód który nie jest wyposażony w absolutnie wszystkie wynalazki branży motoryzacyjnej nazwiesz również kasratem?
 

 

10 minut temu, Bobcat napisał:
28 minut temu, Maju napisał:

bezsensowne porównania

Gdy nie masz nic w odpowiedzi używasz w zastępstwie tego typu epitetów. Żałosne.

 

Samochody mają jeździć tak jak i telewizory mają służyć temu do czego je stworzono w możliwie najlepszy sposób.

Samochód tak jak i telewizor powinien być wyposażony we wszystko co pozwala na to by zasługiwał na miano "super".....słaby silnik, kiepskie zawieszenie i opony nie spowodują że auto o wspaniałej, wysmakowanej karoserii da nam zadowolenie z jazdy.....rozumiesz? Które porównanie do ciebie przemawia, nadal własne????

19 minut temu, Bobcat napisał:
36 minut temu, Maju napisał:

Samochód z mocnym silnikiem, doskonałym układem jezdnym i wyposażeniem sprawdzi się prawie wszędzie. 

Tak, ale każdy ma tylko drobną część tego co wymyśliła motoryzacja. Nie istnieje wyposażony we wszystko.

Obecnie masz 8K, 60 fps, HDR 500 nitów i przestrzeń barwną 80% Rec 2020. To i tak znaczący postęp w porównaniu z tym co było dotychczas. Ciebie natomiast jak widać zadowoli dopiero gdy będzie 120 fps, HDR 1500 nitów i 100% Rec 2020. Wszystko poniżej będziesz obrzucał błotem.

Powoli. Jak mówi przysłowie: nie od razu Kraków zbudowano

Racja.....i dziękuję że pośrednio udowadniasz tym co napisałeś, że z tym 8K to zdecydowanie falstart.

Wystarczy mi 60 fps,  trochę więcej nią 80 % Rec. 2020, może nawet mniej niż 1000 nitów, kilka innych ważnych zalet obrazu jak OLED-owy kontrast by się przydał......przy 4 K. To mi na razie wystarczy.
Od okrzyczanego przez ciebie super-hiper oczekuję znacznego postępu.....sama rozdzielczość na małym ekranie tobie może wystarczyć.


 

 

3 minuty temu, Bobcat napisał:

Jaki procent rynku stać na telewizory Full Wypas? Jakąś niszę. Może nawet mikro-niszę. Znakomita większość ma budżet określony i staje przed dylematem czy kupić OLED o takim wymiarze czy czy może LCD o dwa albo trzy numery większy? Albo LCD danej wielkości FALD czy w ramach tego samego budżetu większy krawędziowy?

Racja, tak jakbyś o mnie pisał.

Mam świadomość że do 8K potrzebny duży ekran i wypasione inne podzespoły by uzyskać "odlot"....dlatego nowym się nie podniecam.....i co najmniej dekadę, jak dożyję, mnie to interesować w sensie kupna nie będzie.
Będzie pewnie tak, że może już sporo wcześniej w tym rozmiarze 4K nie będą dostępne tak jak teraz ma to miejsce z HD, ale to zupełnie inna sprawa.

9 minut temu, Bobcat napisał:

Żyjesz w wieży z kości słoniowej. Stwierdzenie że lepiej być młodym, zdrowym i bogatym niż starym, chorym i biednym wnosi do dyskusji niewiele nowego

Czyżby??
Jestem realistą bardziej niż ty, bo nie oczekuję cudów po poprawieniu samej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Samochód tak jak i telewizor powinien być wyposażony we wszystko co pozwala na to by zasługiwał na miano "super".....słaby silnik, kiepskie zawieszenie i opony nie spowodują że auto o wspaniałej, wysmakowanej karoserii da nam zadowolenie z jazdy....

Znowu jedziesz po bandzie: albo samochód Full Wypas albo rzęch. Większość jeżdżąca po drogach to modele średnie, przeciętne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Samochód tak jak i telewizor powinien być wyposażony we wszystko co pozwala na to by zasługiwał na miano "super".....słaby silnik, kiepskie zawieszenie i opony nie spowodują że auto o wspaniałej, wysmakowanej karoserii da nam zadowolenie z jazdy....

Znowu jedziesz po bandzie: albo samochód Full Wypas albo rzęch. Większość jeżdżąca po drogach to modele średnie, przeciętne.

Co teraz porównujesz, o czym piszesz, bo zaczynam się gubić.

Jeszcze niedawno tu twierdziłeś że każdy 8K musi z założenia być lepszy od 4K, bo to 8K a teraz coraz częściej zakładasz że można tu i ówdzie odejść od wzorca jakim to być powinno i obniżanie jakiegoś parametru poniżej deklarowanej normy nic złego dla 8K nie przyniesie.

Badania NHK dowodzą że przy siedzeniu blisko ekranu, czy przy wielkim ekranie wymagania co do płynności obrazu stają się z natury rzeczy większe i minimum to 100 fps. Bo to o co z odległości z jakiej ogląda się HD przechodzi to przy 8K nie ma szans wypaść dobrze.
Jak nie spełnisz pewnych warunków możesz się spodziewać rozmycia w ruchu, efektu stroboskopowego  czy migotania. Jeżeli 8K ma pretendować do klasy premium to powinno zapewnić obraz w ruchu bez tych przypadłości a to jest w pełni możliwe przy co najmniej 120 Hz. Niestety coś za coś, jak chcemy mieć szerokie pole widzenia doskonałej jakości to trzeba wyśrubować ten parametr. 
Czytałeś badania NHK i tego nie rozumiesz?
A HDMI 2.1 oferuje  4K w 120Hz a 8K tylko 60 przejdzie....Falstart? To oczywiste....

Rozumiem twój argument, że "nie od razu Kraków zbudowano".
Tylko po co, jak nie mamy stosownie dużych ekranów do tego by satysfakcja z 8K była pełna, nie potrafimy na nich poprawić głębi bitowej koloru czy zapewnić na nich stosownego fps, jasności czy kontrastu bliskie temu jakie w naturze występują. O tym że PEŁNOWARTOŚCIOWYCH treści 8K prawie nie ma nie wspomnę.....po co wprowadzono 8K gdy można było poprawiać 4K do momentu gdy na pełne wprowadzenie następcy nastałby czas odpowiedniejszy.
Po co w tej sytuacji  powiększamy rozdzielczość która sama z siebie z daleka czy na małym ekranie nic do jakości odbioru przynieść nie może......tego nikt mi nie wytłumaczy, bo nie ma na to rozsądnych argumentów poza stwierdzeniem faktu że to w interesie producentów.
Producenci DYKTUJĄ takie rozwiązania które IM przyniosą najszybciej i tańszym kosztem profity, te które DLA NICH są korzystne.

 

Jak do tego mają się te twoje porównania z branżą samochodową...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maju napisał:

Jeszcze niedawno tu twierdziłeś że każdy 8K musi z założenia być lepszy od 4K, bo to 8K

Potwierdzam. Mam jeszcze raz powtórzyć?

2 minuty temu, Maju napisał:

tu i ówdzie odejść od wzorca jakim to być powinno i obniżanie jakiegoś parametru poniżej deklarowanej normy nic złego dla 8K nie przyniesie.

Przyniesie. Będzie gorszy od 8K Full Wypas. Ale mimo iż będzie miał gorszy HDR, HFR, WCG - będzie i tak lepszy niż 4K Full Wypas. Z samego faktu że to 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat choć raz przeczytałeś czyjś cały post zanim zacząłeś na niego odpisywać....wybacz ale dyskutowanie z wyrwanymi z całości zdaniami które tu cytujesz i przeczytałeś zanim poznałeś całość wpisu, zanim to co przeczytałeś miałeś czas przemyśleć, to zwykła dziecinada.
 

Nie zakładam że odpisujesz automatycznie, bezmyślnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bobcat napisał:
29 minut temu, Maju napisał:

Jeszcze niedawno tu twierdziłeś że każdy 8K musi z założenia być lepszy od 4K, bo to 8K

Potwierdzam. Mam jeszcze raz powtórzyć?

Nie powtarzaj, głupot dość już ich w tym i sąsiednich tematach napisałeś.

Kwestionujesz że 4K od 8K różni się tylko i wyłącznie ilością linii. pikseli??
Znowu wracasz do pisania herezji??  ?

27 minut temu, Bobcat napisał:
29 minut temu, Maju napisał:

tu i ówdzie odejść od wzorca jakim to być powinno i obniżanie jakiegoś parametru poniżej deklarowanej normy nic złego dla 8K nie przyniesie.

Przyniesie. Będzie gorszy od 8K Full Wypas. Ale mimo iż będzie miał gorszy HDR, HFR, WCG - będzie i tak lepszy niż 4K Full Wypas. Z samego faktu że to 8K.

BREDNIA!!

Możesz się na to co napisałem obrazić, zgłaszać gdzie chcesz, ale po prostu nie wypada napisać nic innego gdy ktoś taką ignorancją w kwestii podstawowych wiadomości, faktów w temacie się popisuje.....szkoda słów!!!

Na telewizorze tej samej klasy o tych samych parametrach różnicę na korzyść 8K zauważysz TYLKO z odpowiednio bliskiej odległości....natomiast  jeżeli 8K będzie miał wyraźnie gorsze wszystkie wymienione parametry różnicę na korzyść 4K zauważysz z KAŻDEJ odległości. 

Kwestionujesz że 4K od 8K różni się tylko i wyłącznie ilością linii. pikseli??
Znowu wracasz do pisania herezji?
Będziesz często je powtarzał?

Chcesz się aż tak bardzo ośmieszyć, idź na całość.....napisz że nawet jak skręcisz jasność i kontrast, kolory dasz na minimum zjedziesz z podświetleniem to i tak umiłowane 8K wygra z "przejściówką".   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maju napisał:

Bobcat choć raz przeczytałeś czyjś cały post zanim zacząłeś na niego odpisywać....wybacz ale dyskutowanie z wyrwanymi z całości zdaniami które tu cytujesz i przeczytałeś zanim poznałeś całość wpisu, zanim to co przeczytałeś miałeś czas przemyśleć, to zwykła dziecinada.
 

Nie zakładam że odpisujesz automatycznie, bezmyślnie....

Jak nie masz nic w odpowiedzi to piszesz jak wyżej.

28 minut temu, Maju napisał:

głupot dość już ich w tym i sąsiednich tematach napisałeś.

Będę powtarzał aby dać Ci kolejną szansę dla zademonstrowania arogancji, buty i pospolitego chamstwa.

30 minut temu, Maju napisał:

Znowu wracasz do pisania herezji?? 

Oto przykład nr 1.

30 minut temu, Maju napisał:

BREDNIA!!

A to przykład nr 2.

31 minut temu, Maju napisał:

Chcesz się aż tak bardzo ośmieszyć

I nr 3.

32 minuty temu, Maju napisał:

gdy ktoś taką ignorancją w kwestii podstawowych wiadomości, faktów w temacie się popisuje

Nr 4. Kto Cię upoważnił arogancie do oceniania innych? 

34 minuty temu, Maju napisał:

Kwestionujesz że 4K od 8K różni się tylko i wyłącznie ilością linii. pikseli??

Technicznie? Nigdy tego nie kwestionowałem. Ale ta czterokrotnie większa ilość pikseli ma kolosalne znaczenie dla percepcji obrazu, także w aspektach podprogowych.

37 minut temu, Maju napisał:

różnicę na korzyść 8K zauważysz TYLKO z odpowiednio bliskiej odległości...

I kto tu powtarza mantry?

37 minut temu, Maju napisał:

Będziesz często je powtarzał?

Tyle razy ile uznam za stosowne.

38 minut temu, Maju napisał:

napisz że nawet jak skręcisz jasność i kontrast, kolory dasz na minimum zjedziesz z podświetleniem to i tak umiłowane 8K wygra z "przejściówką".   

Wygra zwłaszcza gdy wyłączę telewizory. Obydwa. I ten 8K i ten 4K. 

Masz powyżej przykład Twojego chamskiego sposobu prowadzenia rozmowy. Bo ja cały czas mówię o sytuacjach normalnych, przeciętnych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

zademonstrowania arogancji, buty i pospolitego chamstwa

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Kto Cię upoważnił arogancie

Godzinę temu, Bobcat napisał:

 przykład Twojego chamskiego sposobu prowadzenia rozmowy

 

 

Grzecznie proszę wyjaśnić, bo pytam od kiedy pisanie niewygodnej prawdy, ale jednak prawdy, podawanie faktów ma coś wspólnego z chamstwem. Dlaczego przy tej okazji innymi inwektywami  mnie raczysz?

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Kwestionujesz że 4K od 8K różni się tylko i wyłącznie ilością linii. pikseli??

Technicznie? Nigdy tego nie kwestionowałem. Ale ta czterokrotnie większa ilość pikseli ma kolosalne znaczenie dla percepcji obrazu, także w aspektach podprogowych.

Podobno....wynika to z badań NHK. 
4K ma też czterokrotnie więcej pikseli niż HD.....to po pierwsze a po drugie i kolejne to o czym ciągle zapominasz te "wartości dodane" działają tylko w ograniczonym, niewielkim zakresie odległości z jakiej oglądamy i nie mają ŻADNEGO wpływu na postrzeganie jakości wymienionych przez ciebie parametrów  (HDR, HFR, WCG) a jedynie na pewne odczuwalne wrażenia realizmu przekazu. Jak popsujesz te parametry popsujesz też realizm i ogólną jakość tym samym. Bo to naczynia połączone.....

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

różnicę na korzyść 8K zauważysz TYLKO z odpowiednio bliskiej odległości...

I kto tu powtarza mantry?

Będę to powtarzał do czasu aż zrozumiesz że to nie mantra a niezaprzeczalny FAKT!
Rozdzielczości i odległości choćbyś nie wiem co wmawiał nie rozdzielisz,  bo ściśle i proporcjonalnie są ze sobą związane.

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

napisz że nawet jak skręcisz jasność i kontrast, kolory dasz na minimum zjedziesz z podświetleniem to i tak umiłowane 8K wygra z "przejściówką".   

Wygra zwłaszcza gdy wyłączę telewizory. Obydwa. I ten 8K i ten 4K. 

Masz powyżej przykład Twojego chamskiego sposobu prowadzenia rozmowy. Bo ja cały czas mówię o sytuacjach normalnych, przeciętnych. 

Wygra nawet jak wyłączysz?
Chyba tylko ceną.   :))))

A to miało być w żartach.....miało przypominać to co ja do ciebie niby piszę, być ironią.....w moich oczach wyszło idiotycznie, bez sensu.

U ciebie normą jest brak czytania ze zrozumieniem, wmawianie i powtarzanie rzeczy nielogicznych.
Nie sądziłem że nie zrozumiesz ironii w tym co napisałem a ty cytujesz. Znowu mnie zawiodłeś....
Wmawiasz i powtarzasz, że coś tylko z racji większej ilości pikseli  będzie rewelacją nawet wtedy gdy te piksele nie potrafią oddać doskonale tak jak w telewizorze 4K światła, kolorów itd. 

 

Bobcat szkoda czasu na odpowiadanie tobie na te pozbawione elementarnego sensu wywody.....znajdź jedną osobę, jeden artykuł, jeden wpis w internecie który twoje mądrości poprze to pogadamy.
Nie widzę sensu dyskutowania z osobą która twierdzi że 8K dysponuje takimi "podprogowymi" cudami że można wszystkie inne  parametry olać, można je dodatkowo w telewizorze popsuć a i tak wygra z wypasionym i idealnie wyregulowanym  4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

pisanie niewygodnej co prawda ale jednak prawdy

Ciągle zapominam że mam do czynienia z Jedynym Głosem Prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bobcat napisał:

zapominam

Zapominasz głównie o tym że głosisz swoje naciągane "prawdy" wbrew temu co piszą WSZYSCY.....i zapominasz o tym że rozsądni ludzie z takiego faktu powinni wyciągać jakieś wnioski.....widzisz nie piszę jakie, byś znowu coś nie wmawiał.  ?

Szukaj kogoś kto potwierdzi te rewelacje jakie nam tu dziś serwujesz to pogadamy.
By to co wmawiasz nie pasowało idealnie do ciebie, byś się nie okazał jedynym głosem swojej "prawdy".  ?

Pomijając wszystko znamiennym jest jak unikasz, udajesz że nie widzisz argumentacji strony przeciwnej a skupiasz się na mantrach pozamerytorycznych.....coś musi docierać do świadomości.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Byłem wczoraj w IMAX na Star Warsach. 8K p to to na pewno nie było, 4K chyba też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

skupiasz się na mantrach

Pokazałem że nie jestem monopolistą w mantrach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maju napisał:

głosisz swoje naciągane "prawdy" wbrew temu co piszą WSZYSCY.....i zapominasz o tym że rozsądni ludzie z takiego faktu powinni wyciągać jakieś wnioski...

Dawno temu WSZYSCY, cały świat ówczesnej nauki twierdził że Słońce krąży wokół Ziemi. Jeden Kopernik wiedział że jest odwrotnie. 

Kto miał rację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Dawno temu WSZYSCY, cały świat ówczesnej nauki twierdził że Słońce krąży wokół Ziemi. Jeden Kopernik wiedział że jest odwrotnie. 

Kto miał rację?

Czyli jestes Kopernik?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bubusia napisał:

Czyli jestes Kopernik?

?

Może nie aż tak. Ja tylko chciałem pokazać że "wszyscy tak mówią" jest argumentem słabym żeby nie powiedzieć żadnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bubusia napisał:
16 godzin temu, Bobcat napisał:

Dawno temu WSZYSCY, cały świat ówczesnej nauki twierdził że Słońce krąży wokół Ziemi. Jeden Kopernik wiedział że jest odwrotnie. 

Kto miał rację?

Czyli jestes Kopernik?

Przed Kopernikiem byli tacy co twierdzili podobnie, ale nie potrafili tego co głosili uzasadnić.....do nich można jedynie Bobcata porównywać jeżeli w ogóle można poważnie odnosić się do tego co pisze.  ?

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że nam tu bez żadnych sukcesów usiłuje: "wstrzymać 4K a ruszyć 8K".   :))))
Tyle tylko że nie podał cienia jakiegokolwiek naukowego czy praktycznego uzasadnienia że przejście z SD na HD czy z HD na 4K dało mniejszy postęp niż przejście z 4K na 8K i tego że 8K łamie prawa jakie tamte rozdzielczości dotyczą.
Nie potrafił podważyć jakichkolwiek dotychczasowych wyliczeń z badań nad rozdzielczościami i nie potrafił wskazać nikogo kto by podobne go niego herezje naukowe głosił.....taki z niego Kopernik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

jeżeli w ogóle można poważnie odnosić się do tego co pisze.

W żadnym wypadku. Poważnie można odnosić się tylko i wyłącznie do wpisów Pana Teoretyka-Gawędziarza który 8K ani razu w życiu nie widział, ale ma na ten temat najwięcej do powiedzenia. Bo się naczytał teorii.

Godzinę temu, Maju napisał:

8K łamie prawa jakie tamte rozdzielczości dotyczą.

Żadnych praw nie łamie. Po prostu są jeszcze inne zasady i prawidłowości, których dotychczasowe rozważania i badania nie brały pod uwagę. Jednym z takich przypadków były badania NHK, twierdzę że to nie wszystko i będziemy świadkami nowych odkryć. 

Można szukać analogii w świecie nauki. Na przykład Einstein nie unieważnił teorii Newtona, po prostu ta ostatnia jest częścią, podzbiorem ustaleń Einsteina. 

1 godzinę temu, Maju napisał:

podobne go niego herezje naukowe głosił..

"O obrotach ciał niebieskich" też było przez długie lata uważane za naukową herezję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat nie rozpoczynaj tu rozmowy na temat kolejny tylko po to by unikać niewygodnych kwestii.
Nie porównuj nieporównywalnego.....no chyba że chcesz jeszcze śmieszniej wypaść.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

8K łamie prawa jakie tamte rozdzielczości dotyczą.

Żadnych praw nie łamie. Po prostu są jeszcze inne zasady i prawidłowości, których dotychczasowe rozważania i badania nie brały pod uwagę. Jednym z takich przypadków były badania NHK, twierdzę że to nie wszystko i będziemy świadkami nowych odkryć. 

Proszę nie mieszaj badań NHK do swoich gierek.  ?
To że je wybiórczo naciągając, kompletnie bez zrozumienia cytujesz, wiem nie od dzisiaj.
 

Jak napisałeś "a" warto byś napisał "b" i podał co masz na myśli,  skąd wiesz i na jakiej podstawie masz prawo sądzić że 8K jest nadzwyczajne. Czego niby te "nowe odkrycia" miałyby dotyczyć???   ?
Rozumiem że granicę "nirwany" mają ci tak odsunąć że 55" z trzech metrów będziesz z satysfakcją oglądał.....czekaj tatka latka.   :)))))
 
Co do jednego jestem w stanie się z tobą zgodzić.....producenci wymyślą jakieś kolejne "uzasadnienie" dla 8K w 55" bo poprzednia manipulacja wyrwanymi z kontekstu badaniami NHK skutek nijaki odniosła.....sprzedaż nie eksplodowała.  ?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

jeżeli w ogóle można poważnie odnosić się do tego co pisze.

W żadnym wypadku. Poważnie można odnosić się tylko i wyłącznie do wpisów Pana Teoretyka-Gawędziarza który 8K ani razu w życiu nie widział, ale ma na ten temat najwięcej do powiedzenia. Bo się naczytał teorii.

Bobcat jak czytam te twoje wpisy, takie mantry to aż strach mnie ogarnia przed ujrzeniem tego 8K......jak pomyślę że po ujrzeniu tegoż mógłbym, miałbym podobnie pisać i postępować jak ty.....  :))))
 

A co z tymi co zobaczyli, widzieli, testowali i nie padli przed 8K na kolana......jak to sie stało że ci nie uwierzyli|?   ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

Bobcat nie rozpoczynaj tu rozmowy na temat kolejny tylko po to by unikać niewygodnych kwestii.

Będę pisał na każdy temat jaki uznam za stosowny. Jeśli Ci coś nie odpowiada - nie ma obowiązku uczestnictwa w rozmowie.

5 minut temu, Maju napisał:

skąd wiesz i na jakiej podstawie masz prawo sądzić że 8K jest nadzwyczajne

Pisałem to wielokrotnie. Nie zamierzam tego po raz N-ty powtarzać. Twoja taktyka nieprzyjmowania do wiadomości wszystkiego co Ci się nie podoba i co nie potwierdza Twojego punktu widzenia, a następnie w oparciu o to żądania przedstawienia argumentów (których również nie przyjmiesz do wiadomości) - nie robi na mnie żadnego wrażenia i od samego początku jest nieskuteczna. 

14 minut temu, Maju napisał:

Czego niby te "nowe odkrycia" miałyby dotyczyć???

Nie wiem. Gdybym wiedział - byłbym odkrywcą. Odkrycie NHK na przykład dotyczyło postrzegania podprogowego, dzięki czemu wyższość 8K nad 4K jest zauważalna z odległości większej niż wynikałoby to z osławionego kalkulatora.

17 minut temu, Maju napisał:

sprzedaż nie eksplodowała

Ograniczeniem są ograniczone moce produkcyjne matryc 8K i wynikające stąd zaporowe ceny takich telewizorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maju napisał:

strach mnie ogarnia przed ujrzeniem tego 8K

Kolejny wygodny excuse aby nie oglądać i tylko wymądrzać się teoretycznie.

21 minut temu, Maju napisał:

kolana......jak to sie stało że ci nie uwierzyli|?

Nie mogę odpowiadać za innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pisać odpowiadać na wpisy w ten sposób to lepiej nie pisz nic.

A tymczasem czytam: "Nie kupuj telewizorów 8K"....i pada szereg rozsądnych argumentów.

Piszą też "herezje" typu:

".....korzyści płynące z 8K dla większości konsumentów są niewielki......jeśli porozmawiasz z firmami takimi jak AMD i Nvidia, otwarcie powiedzą, że osiągnęliśmy już punkt zmniejszenia marginalnych zysków, jeśli chodzi o rozdzielczość. Skok z 1080p do 4K zrobił większą różnicę niż przejście z 4K do 8K, mimo że oba standardy czterokrotnie zwiększają liczbę pikseli w stosunku do poprzedniego....
.....mało prawdopodobne jest, aby wiele osób posiadało 80-calowe wyświetlacze wymagane do tego, aby 8K było prawdziwym ulepszeniem w stosunku do swojego poprzednika 4K."

 

Pisze tu ktoś toczka w toczkę to co ja.....pewnie też jakiś "teoretyk-gawędziarz".   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maju napisał:

Jak masz pisać odpowiadać na wpisy w ten sposób to lepiej nie pisz nic.

Nie ma obowiązku czytania.

13 minut temu, Maju napisał:

Pisze tu ktoś toczka w toczkę to co ja.....pewnie też jakiś "teoretyk-gawędziarz". 

Przeciwnik 8K taki sam jak Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.