Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
58 minut temu, Less napisał:

Bardziej prawdopodobne, że raczej 8 K stanie się tak dostępne i tanie, że od jakiegoś rozmiaru nikt 4K nie będzie sobie zaprzątał głowy - tak jak teraz z FHD. Pomijając kwestię cen, przepustowości łącz itp, to 8K szkodliwe chyba nie jest.

Powiedzmy, że telewizory FHD doprowadzono do perfekcji.

Wprowadzono 4K i okazało się , że znów podstawowe modele mają problem ze smużeniem bo najprostsze procki nie wyrabiają.

Wprowadzenie 8K (kraczę) prawie gwarantuje , że w niższych liniach znów będą smużyć, więc potencjalne zalety które mogłaby dać rozdzielczość padną wobec niewyrabiającego hardweru.

Dla mnie 8K ma sens przy najwyższych modelach i przekątnych rzędu 65 i większych. To może zagwarantować synergię korzyści z ominięciem pułapek sprzętowych.

Można porównać potrzebną wydajność sprzętową do komputerów gdzie w procesorach i kartach jest progres ale nie gigantyczny i kosztuje on stosunkowo dużo. Zgodnie z jakimś komputerowym pisemkiem w 2019 nie było konsumenckiej karty graficznej pozwalającej wykorzystać pełen potencjał 4K.

8K musi kosztować. A po drodze będą pojawiać się różne wykastrowane 8K tv , które nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, stench napisał:

A po drodze będą pojawiać się różne wykastrowane 8K tv , które nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału rozdzielczości.

Jak zawsze będą telewizory lepsze i gorsze. Tylko że np. od 65 cali już za jakiś czas 4K może wcale nie być.

5 lat? 10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rodzicom do kuchni kupiłem FHD 32. z 2.5 m obraz jest naprawdę fajny. Jak zrobimy z tego32 tvfhd - 65 to mamy fajny 65 4K.

Ale to na dziś. Jutro żeby mieć jeszcze fajniejsze telewizory powyżej 65 można zwiększyć rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Less napisał:

Chyba ciężko byłoby Ci znaleźć cytat na potwierdzenie powyższego.

No własnie, ciekawe co by pisał gdyby się w ogóle nie reagowało na te stworzone w wyobraźni posty.    ?

A co do tego artykułu i polityki producentów.....pożyjemy zobaczymy.
Nie tak dawno temu cytowałem artykuł gdzie testujący twierdził że najlepszy telewizor 4K Samsunga miał być w kilku aspektach lepszy od flagowca 8K.

Nie jest wykluczone że będą obie te technologie traktowane równorzędnie zgodnie z zapisami w specyfikacjach dla UHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maju napisał:

Nie jest wykluczone że będą obie te technologie traktowane równorzędnie zgodnie z zapisami w specyfikacjach dla UHD.

Zapomnij niepoprawny marzycielu. Nie będą. W materiale na temat nowości Samsunga (link do którego zamieściłem) masz zapowiedź i początek tego: rozwiązania i technologie z najwyższej półki, dające max dobrego obrazu będą implementowane wyłącznie w ofercie 8K. Modele 4K będą ich sukcesywnie pozbawiane. Najlepszym dowodem jest że tegoroczne topowe modele 4K (Q95T, Q90T) będą bezpośrednimi następcami nie zeszłorocznych Q95R i Q90R ale Q80R. Czyli Q95R i Q90R już w ogóle nie mają następcy. To chyba jednoznacznie mówi jaką drogą pójdzie rozwój w tym zakresie. Stawiam dolary przeciw orzeszkom że topowa seria 4K 2021 nie będzie następcą Q80T lecz Q70T. A  rzeczywisty top będzie oferowany wyłącznie w wersji 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung to tylko Samsung. Są jeszcze inni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Less napisał:

Samsung to tylko Samsung. Są jeszcze inni

Co byśmy nie powiedzieli - największy producent telewizorów na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Less napisał:

Są jeszcze inni

To jedno po drugie serie telewizorów 8K mają trzycyfrowe oznaczenia i jak się pojawił Q900 to zaraz za niedługo pokazał się flagowy 4K Q90, w 2019 wszedł na rynek Q950 a teraz mamy 4K Q95, piszę mamy, bo tu jak byk pisze w artykule że oferta na ten rok zawiera ten model wbrew oczywiście temu co pisze nasz forumowy dezinformator.

Na tegoroczną ofertę urządzeń z panelami QLED 4K złożą się serie: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T i Q60T  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maju napisał:

Na tegoroczną ofertę urządzeń z panelami QLED 4K złożą się serie: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T i Q60T

Zaraz potem czytamy:

"Warto zaznaczyć, że nie należy sugerować się nazwami – „sześćdziesiątka” będzie bowiem raczej następcą RU8 z 2019 roku, a „dziewięćdziesiątki” będą bardziej odpowiednikami ubiegłorocznych „osiemdziesiątek”, bo to, co najlepsze, Koreańczycy zostawiają dla modeli 8K."

Czyli reasumując: owszem, będą w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R. Czyżby osoba apelująca przy każdej nadarzającej się okazji o czytanie ze zrozumieniem tego nie zauważyła? Albo nie zrozumiała?

Tak to jest gdy siłą sprawczą pisania postów nie jest merytoryka lecz patologiczna nienawiść do rozmówcy i wynikająca z niej, działająca na zasadzie odruchu Pawłowa, potrzeba postawienia kontry do wszystkiego co on napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




"to, co najlepsze, Koreańczycy zostawiają dla modeli 8K."


Uff, na szczęście mam japoński telewizor




Ale to na dziś. Jutro żeby mieć jeszcze fajniejsze telewizory powyżej 65 można zwiększyć rozdzielczość.


Powyżej 65" zaczynamy powoli rozbijać się o wielkość pokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warto zaznaczyć, że nie należy sugerować się nazwami – „sześćdziesiątka” będzie bowiem raczej następcą RU8 z 2019 roku, a „dziewięćdziesiątki” będą bardziej odpowiednikami ubiegłorocznych „osiemdziesiątek”, bo to, co najlepsze, Koreańczycy zostawiają dla modeli 8K."

Wbrew temu co sugeruje nasz dezinformujący od razu zauważyłem ten fragment, słowa wskazujące na pewną niekonsekwencję.

Poprzednich latach inaczej było, to co wcześniejsze dziewięćdziesiątki miały w następnym roku stawały się udziałem osiemdziesiątek. A to co miały 8K za pół roku miał flagowiec 4K.
Czyli w ten sposób następował ciągły postęp (niewielki) w seriach 4K i te flagowce praktycznie nie ustępowały modelom 8K

To co opisano w tym artykule sugeruje że Samsung olał 4K i likwiduje postęp w flagowych 4K.....zobaczymy czy to się potwierdzi.
Dziwna by była tak samobójcza taktyka i oddawanie pola konkurencji w.....konkurencja zapewne nie omieszka tego wykorzystać.
 LG i inni zacierają ręce z radości.    :)))

Wygląda mi to raczej na czeski błąd piszącego artykuł.....bo aż o taką głupotę Samsunga nie podejrzewam.    ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

To co opisano w tym artykule sugeruje że Samsung olał 4K i likwiduje postęp w flagowych 4K.....

W główce się nie mieści że ktoś mógł olać umiłowane 4K i postawić na znienawidzone 8K. Niebywały skandal. A że Samsung mógł zmienić strategię nie mieści się w głowie.

Godzinę temu, Maju napisał:

Dziwna by była tak samobójcza taktyka i oddawanie pola konkurencji w.....konkurencja zapewne nie omieszka tego wykorzystać.

Zarząd Samsunga to banda idiotów i nie wie co robi. A przecież wystarczyłoby zapytać wszechwiedzącego @Maju.

Godzinę temu, Maju napisał:

Wygląda mi to raczej na czeski błąd piszącego artykuł.....bo aż o taką głupotę Samsunga nie podejrzewam.

To jest właśnie kwintesencja pewnej mentalności. Facet napisał artykuł w oparciu o posiadaną informację źródłową otrzymaną od samego producenta. Ale nie ma to znaczenia dla tupeciarskiego hucpiarza. Nie pokrywa się to z tym, co ON uważa za słuszne, więc w artykule podejrzewa przekłamania i błędy. Przecież prawdą jest nie (wielokrotnie przezeń obłudnie deklarowana) zgodność z faktami, lecz wykwity jego teoretycznych wydumek.

Godzinę temu, Maju napisał:

LG i inni zacierają ręce z radości. 

Raczej pójdą w jego ślady. Warto pamiętać że Samsung jest największym producentem telewizorów na świecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się drugi artykuł na dyskutowany temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znajdujemy tam potwierdzenie informacji z poprzedniego materiału:

"Jeśli chodzi o linię produktową QLED, w sprzedaży pojawią się cztery telewizory 4K: Q95T, Q90T, Q70T i Q60T – a o ostatnim z nich pojawiły się właśnie pierwsze informacje. Oznaczenia wszystkich modeli brzmią podobnie do zeszłorocznych (Q90R, Q80R, Q70R i Q60R), co pozwala wierzyć, że są swoimi bezpośrednimi następcami, ale to nie do końca prawda: tegoroczne Q9xT to następcy zeszłorocznego Q80R, a wszystkie modele podniesiono w oznaczeniach o oczko wyżej, by zrobić miejsce dla telewizorów 8K: Q800T i Q950T."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, jakie to "potwierdzenie informacji" tu widzisz???   :))))
Wypada w końcu nauczyć się czytać ze zrozumieniem.....  ?

wszystkie modele podniesiono w oznaczeniach o oczko wyżej, by zrobić miejsce dla telewizorów 8K: Q800T i Q950T.|

Oznacza to zupełne co innego niż "kastrowanie" 4K z bajerów i "będą w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R."

Oznacza to że zanim forumowy dezinformator napisał głupio  "Stawiam dolary przeciw orzeszkom że topowa seria 4K 2021 nie będzie następcą Q80T lecz Q70T" i w przedostatnim poście  zaatakował  mnie  pisząc bzdury, to powinien lepiej poczekać aż sprawa oznaczeń się wyjaśni.

I jakie są fakty?
A takie jak podawałem  wcześniej;

W dniu 31.01.2020 o 16:31, Maju napisał:

jak się pojawił Q900 to zaraz za niedługo pokazał się flagowy 4K Q90, w 2019 wszedł na rynek Q950 a teraz mamy 4K Q95,

23 godziny temu, Maju napisał:

od razu zauważyłem ten fragment, słowa wskazujące na pewną niekonsekwencję.

Poprzednich latach inaczej było, to co wcześniejsze dziewięćdziesiątki miały w następnym roku stawały się udziałem osiemdziesiątek. A to co miały 8K za pół roku miał flagowiec 4K.
Czyli w ten sposób następował ciągły postęp (niewielki) w seriach 4K i te flagowce praktycznie nie ustępowały modelom 8K

 

A by nasz deziformujacy miał powód do kolejnych wpisów mnie atakujących to pozwolę sobie zakwestionować jeszcze jeden fragment, tym razem z ostatniego artykułu gdzie pisze się coś o 8K Q800T.....a wydaje mi się że chodzi o Q900T, bo wcześniej nie było modelu Q800R tylko Q900R.
Ja w przeciwieństwie zakładam że mogę się mylić.....choć o tym co podaję świadczą fakty i wydaje mi się taka kontynuacja logiczna.

Kolejnym faktem jest to, że tak jak flagowemu 8K z 2019 nie ustępował wiele pola Q90 (patrz testy) tak następcy Q950T nie ustąpi Q95T.
 

A że Q900 nie ustępuje Q950 tak i Q90 od Q95 się nie różni.  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

No własnie, jakie to "potwierdzenie informacji" tu widzisz???   :))))
Wypada w końcu nauczyć się czytać ze zrozumieniem.....  ?

No właśnie. Naucz się czytać ze zrozumieniem prymitywny i bezczelny manipulancie zamiast kierować się nadrzędną zasadą niezgadzania się ze wszystkim co napiszę.

Tam jest wyraźnie napisane:

1 godzinę temu, Maju napisał:

wszystkie modele podniesiono w oznaczeniach o oczko wyżej,

Należy zwrócić szczególną uwagę na użyte sformułowanie: "w oznaczeniach". To znaczy w zastosowanych numerkach. Czyli następca Q80R nazywa się w tym roku nie jak by wynikało z dotychczasowej praktyki Q80T ale będzie nosił dumne oznaczenie Q9xT. Zabieg czysto marketingowy aby powiedzieć klientom że to jest w chwili obecnej flagowa seria telewizorów 4K. Tyle że pod względem parametrów i funkcjonalności będzie ona odpowiednikiem nie zeszłorocznej najwyższej półki Q9xR lecz niższej Q80R. Bezpośredniego (pod względem jakości i funkcjonalności) następcy Q9xR nie będzie już w tym roku w ogóle.

Tupeciarski i hucpiarski manipulant przekracza własne granice bezczelności. Pisze bowiem:

2 godziny temu, Maju napisał:

Oznacza to zupełne co innego niż "kastrowanie" 4K

Aby zaraz potem wkleić coś takiego:

2 godziny temu, Maju napisał:

"będą w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R."

Czyli samemu sobie zaprzecza i potwierdza moje słowa ozdabiając je przy okazji kilkoma epitetami że ja nie mam racji. Jaka jest bowiem logika oznaczeń stosowana przez Samsunga? Otóż taka (pierwsza cyfra):

9 - najwyższa w danej rozdzielczości półka pod względem jakości i funkcjonalności;

8 - półka niżej, pewne wyżej wymienione parametry mająca na niższym poziomie lub ich wręcz ich pozbawiona;

7 - półka jeszcze niżej, jeszcze bardziej "wykastrowana" w porównaniu z 70.

6 - półka najniższa pozbawiona większości. 

Do 2019 stosowano zasadę identyczności parametrów jakości i funkcjonalności w grupie o takiej samej pierwszej cyfrze. Różniły się tylko rozdzielczością i dalszymi oznaczeniami: 8K miało trzy cyfry. 4K - dwie. I tak zgodnie z tą zasadą Q95R był identycznie tym samym (poza rozdzielczością) co Q950R.

W bieżącym roku (o czym jest wyraźnie i jednoznaczne napisane w przytoczonym materiale) postanowiono odejść od tej zasady. Reguła identyczności pomiędzy poszczególnymi rozdzielczościami przestała obowiązywać. Pierwsza cyfra będzie wskazywać tylko jak się plasuje dany model względem innych o tej samej rozdzielczości. Czyli Q9xT będzie najlepszą serią telewizorów 4K ale nie będzie tym samym (poza  rozdzielczością) co Q950T. Albowiem Q9xT będzie teraz telewizorem z półki o "jedno piętro" niższej. Dowodzi to że oto rozpoczął się proces "kastrowania" 4K z określonych parametrów zapewniających najwyższą jakość gdyż mają one być zarezerwowane wyłącznie do zastosowania w modelach 8K. Przynajmniej tak jest u Samsunga, a przypominam że jest to największy producent telewizorów na świecie.

Po raz kolejny dowodzisz że Twoje zapewnienia jak to potrafisz przyznać się że nie masz racji - są li tylko czczymi deklaracjami bez pokrycia i pustosłowiem. Właśnie widać jak potrafisz gdy sprawy zaczęły się układać nie po Twojej myśli: będziesz mataczył do końca, do upadłego i nie przyjmował faktów do wiadomości albo interpretował je odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mataczy, mało tego obraża kompletnie nie potrafiąc czytać ze zrozumieniem;

20 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Oznacza to zupełne co innego niż "kastrowanie" 4K

Aby zaraz potem wkleić coś takiego:

23 godziny temu, Maju napisał:

"będą w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R."

Czyli samemu sobie zaprzecza i potwierdza moje słowa ozdabiając je przy okazji kilkoma epitetami że ja nie mam racji.

Łżesz, nie potwierdzam tych słów,  tylko słowo w słowo cytuję to co napisałeś, CYTUJĘ i NEGUJĘ twoje słowa.

Prymitywnie też manipulujesz rozdzielając to co ja napisałem na dwa cytaty, cytując własny tekst bez poprzedzających słów (pogrubione) i pozbawiając tego co podkreśliłem.  ?

23 godziny temu, Maju napisał:

Oznacza to zupełne co innego niż "kastrowanie" 4K z bajerów i "będą w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R."

Oznacza to  w sumie co innego.....jak widać.  ?

Nie może być prawdą, nie ma żadnego uzasadnienia też inne stwierdzenie; "że topowa seria 4K 2021 nie będzie następcą Q80T lecz Q70T".
Bo wbrew temu co pisze notorycznie dezinformujący i bez końca mataczący topowa wersja na 2021 r to na pewno nie będzie równać w dół, bo wszystkie modele przeniesiono oczko w górę!

Czyli tak jak najpierw był Q900 tak teraz mamy Q950,  jak jak był Q950R teraz będzie Q950T.
A że nie było i nie będzie Q95R to zaraz po Q90R następuje od razu jego następca TOPOWY Q95T.

Jest oczko w górę? Jest, i nie oznacza to wcale równania w dół, kastrowania ale porządek w oznaczeniach bo:

"Bardzo podobną technologię i wyposażenie oferuje Samsung w modelu 4K Q90, Q950 jest wariantem 8K."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 8c3xg

Czyżbym nie pisał?

23 godziny temu, Maju napisał:

faktem jest to, że tak jak flagowemu 8K z 2019 nie ustępował wiele pola Q90 (patrz testy) tak następcy Q950T nie ustąpi Q95T.
 

A że Q900 nie ustępuje Q950 tak i Q90 od Q95 się nie różni.  :)))

 

I jeszcze jedno.
Nie brałbym wszystkiego dosłownie co tam pisze, co nasi kopiują słowo w słowo z (link ostatni) dosłownie.....pisze tam; "dla telewizorów 8K: Q800T i Q950T"
NIGDZIE nie znalazłem wzmianki o takim (pogrubione) telewizorze.
Mało tego, dokładnie tak jest oznaczony nowy soundbar Samsunga.   :))

"Samsung zapowiada soundbar Q800T...."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety nadal jak coś błędnie się podkreśli nie idzie tego usunąć..... ta edycja nie działa.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele podciągnito oczko w górę. Tak, pod względem oznaczeń, co zresztą jest jednoznacznie napisane. I tylko tyle. To znaczy tegoroczna najwyższa seria 9 będzie następcą nie zeszłorocznej topowej serii 9, lecz serii 8. To też jest jednoznacznie napisane. A więc będzie następcą serii już częściowo "wykastrowanej". Telewizorów 4K posiadających w sobie wszystkie możliwe bajery dla poprawienia jakości obrazu (jak miało to miejsce w serii 9 z ubiegłego  roku) w tym roku już nie będzie. 

W głowie się nie mieści jak można tak na rympał mataczyć i tak bezczelnie kłamać że tam jest napisane co innego niż jest napisane. A wszystko po to aby wbrew faktom wmówić że ma się rację w sytuacji gdy się jej w oczywisty sposób nie ma. Jak widać doświadczenie z innych wątków  bardzo się przydaje także i tutaj.

Godzinę temu, Maju napisał:

w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R."

Właśnie to oznacza że modele 9 będą w tym roku zubożone w porównaniu serią 9 w 2019.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę uderzyć się w piersi i potwierdzić.....pewne informacje jakie podał poprzednik niestety mogą być prawdziwe.
Jeżeli wszystkie informacje się potwierdzą może to oznaczać że zaczyna się (na razie bardzo powolne) marginalizowanie 4K, zaczyna to robić Samsung....czy to nie za wcześnie, czy tego konkurencja nie wykorzysta, zobaczymy. Trzeba poczekać na potwierdzenie bo na razie to pogłoski.

Wygląda na razie, na ich podstawie na to że Samsung wprowadza w tym roku 8K Q800T Zapewne jakieś jakieś okrojone w stosunku do flagowego 8K Q950T) Q800T i jakby  w zamian flagowego 4K Q90R z 480 strefami.
A nowym flagowym 4K  będzie flagowy taki z mniejszą ilością stref wygaszania. Tylko tym od poprzednika różni się na minus.

Może Samsung (tak jak wcześniej Sony) większą wydajnością procesora AI robi to samo 96 strefami ( „Local Power Distribution“, czytaj artykuł niżej) co wcześniej 480 strefami, a może też idzie na całość i oszukuje kupujących, dając im gorszy towar za podobne pieniądze.
 Nie wnikam, bo nie mam pojęcia.
Faktem jest że w aspekcie ILOŚCI stref wygaszania Samsung zrobił krok w tył, jakie to może mieć przełożenie na jakość obrazu to pokażą w przyszłości testy.

To mnie aż tak bardzo nie dziwi, tego typu zagrania już miały miejsce niegdyś i po wycofaniu 3D, poprawiono telewizory (w aspekcie odwzorowania ruchu) 50/60 Hz a telewizory 100/120 Hz  "wyparowały" z segmentu tańszych telewizorów....tu też widzę, że są dopiero dostępne od segmentu Q70T w górę.   

Na szczęście te machinacje Samsunga mnie nie dotyczą.....jak w ogóle w najbliższych latach kupię jakiś droższy telewizor, to na pewno nie będzie to to co obecnie robi Samsung.      ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


A tak naprawdę co zmieni dla Kowalskiego fakt że być może najlepsze telewizory za kilka lat będą tylko w wersji 8K.....Kowalskiego zmuszono by kupował 4K do oglądania naziemnej (większość SD), to co mu za różnica za dziesięć lat oglądać HD na telewizorze 8K.   :)))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

A nowym flagowym 4K  będzie flagowy taki z mniejszą ilością stref wygaszania. Tylko tym od poprzednika różni się na minus.

Nowym flagowym 4K będzie następca ubiegłorocznego vice-flagowego. Z tego co wiem różnić ma się nie tylko mniejszą ilością stref lokalnego wygaszania ale również słabszym procesorem. Proszę mnie skorygować jeśli się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor chyba służy m.in. do sterowania tymi strefami wygaszania. Gdy jest ich mniej, już taki mocny nie jest potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Less napisał:

Gdy jest ich mniej, już taki mocny nie jest potrzebny.

Widać że wolą dawać mocniejsze procesory a mniej stref.....co z tego wynika, który obraz lepszy zobaczymy sami, a jak nie potrafimy odróżnić to jakieś wnikliwe testy pokażą.  ?

Z tego co pamiętam gdzieś pisało, że wszystkie i te 4K i 8K  mają nowy procesor drugiej generacji z "algorytmem głębokiego uczenia się  i funkcjami AI Upscale 2.0". 
Jak któryś ma coś więcej to najwyżej ten najdroższy Q950T.....no i okazuje się że 55" to chyba tylko w najuboższej wersji rzucą (Q800T)
Ma być jeszcze jedna seria Q900T z 98 calowym "maluszkiem".    :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo. 

Wlasnie jest promo na TV Sony 8k  85" z rabatem 43% za rocznik 2019.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiec ino brac. 

Jest jeszcze wersja 98" ale na nia nie ma rabatu wiec "nie warto" hehehehhe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maju napisał:

pewne informacje jakie podał poprzednik niestety mogą być prawdziwe.

Jak widać czasem również adwersarz może mieć rację. Niekoniecznie więc podpada automatycznie pod którąś z nazw:

W dniu 31.01.2020 o 15:39, Maju napisał:

stworzone w wyobraźni posty. 

 

W dniu 31.01.2020 o 16:31, Maju napisał:

nasz forumowy dezinformator

 

W dniu 2.02.2020 o 09:06, Maju napisał:

jakie to "potwierdzenie informacji" tu widzisz???   :))))
Wypada w końcu nauczyć się czytać ze zrozumieniem..

 

W dniu 3.02.2020 o 08:16, Maju napisał:

nie potrafiąc czytać ze zrozumieniem

Chyba to właśnie ja czytałem ze zrozumieniem? Po co ta cała kilkudniowa polemika?

Równanie w dół nie jest nowym wynalazkiem. Sam opisywałem jak przed laty kupowałem LCD i był oferowany za przystępną cenę bardzo zacny model 200 Hz FALD z kilkudziesięcioma strefami lokalnego wygaszania, a ja jak ten głupek smętny ubzdurałem sobie że model przyszłoroczny będzie jeszcze fajniejszy. No i doczekałem. Tylko nie tak jak myślałem. Następca był 100 Hz, krawędziowy z 16 strefami. A tamtego już nie było. 

Cały czas mamy podobną taktykę'"strzyżenia owiec". Teraz na przykładzie Samsunga można zaryzykować przypuszczenie że będzie wyglądało tak:

- jest jakiś model 4K full wypas;

- no to w tym roku damy mu dodatkowo technologię 8K co podniesie koszt jego wyprodukowania o X%;

- więc mu dowalimy cenę o 2X% albo 3X% wyższą, przecież to super nowość;

- wszystko inne (czyli 4K) zrobimy tak, że już nie będzie full wypas, gdyż pozbawimy je części bajerów albo osłabimy parametry;

- a marketing powie klientom, że jeśli chcą mieć mieć full wypas z kompletem bajerów to muszą kupić wspomniany model 8K gdyż wyłącznie on im to zapewni.

Patrz Samsung oferta 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że przyznanie się do pomyłki załatwi sprawę, ale jak widać nasz forumowy dezinformator zaczyna od nowa. Jednocześnie  zaczyna znowu manipulować wpisami.

Pozwalam sobie napisać tak, bo nie jest prawdą że nie dezinformujesz.
Przykłady!

W dniu 31.01.2020 o 16:07, Bobcat napisał:

topowa seria 4K 2021 nie będzie następcą Q80T lecz Q70T.
 

W dniu 31.01.2020 o 16:49, Bobcat napisał:

będą w tegorocznej ofercie modele oznaczone Q95T i Q90T, ale jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R.

W dniu 2.02.2020 o 12:03, Bobcat napisał:

Q80T ale będzie nosił dumne oznaczenie Q9xT. Zabieg czysto marketingowy aby powiedzieć klientom że to jest w chwili obecnej flagowa seria telewizorów 4K. Tyle że pod względem parametrów i funkcjonalności będzie ona odpowiednikiem nie zeszłorocznej najwyższej półki Q9xR lecz niższej Q80R

W dniu 3.02.2020 o 09:25, Bobcat napisał:

Telewizorów 4K posiadających w sobie wszystkie możliwe bajery dla poprawienia jakości obrazu (jak miało to miejsce w serii 9 z ubiegłego  roku) w tym roku już nie będzie

 

 

 

O ile jeszcze faktem jest że w stosunku do NIEKTÓRYCH telewizorów 8K nowe flagowe 4K będą ustępować tak od starego na minus jedynie strefy wygaszania można zapisać, których jest w 4K z serii T  mniej.
 To też nie musi oznaczać dramatycznego spadku jakości, kroku wstecz, bo zastosowano nowy procesor który może to zrekompensować.

Wszystkie inne bajery tak w seriach 8K jak i 4K są te same.Jedynie w Q950T zastosowano nowy wyświetlacz Infinity Screen Display.....ale zawsze tak było i jest że topowe rozwiązania wchodzą najpierw do telewizorów najbardziej zaawansowanych, sztandarowych.
Takimi teraz są telewizory 8K z najwyższej serii.

Czyli nie pozbawiono "wszystkich możliwych bajerów", bo bajery mają te same co tegoroczne 8K, mało tego mają nowy lepszy procesor niż poprzednik, dodano kilka innych mniej istotnych bajerów, zmniejszono tylko ilość stref wygaszania.
A to że różnicuje się sprzęt to  nic dziwnego, może się okazać że seria Q800T to jakieś okrojone Q950R lub nawet Q900R.....miejmy tylko nadzieję że to "równanie w dół" też tego 8K nie obejmie (tak jak w przypadku 4K) zanim wejdzie jakiś następca (np. 16K, lub nowe 3D).   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jeszcze jedno w każdym z artykułów jest zastrzeżenie, że to wszystko co piszą nie jest jeszcze na 100% pewne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przykład mojej dezinformacji @Majupodał cytaty które dowodzą że miałem rację, co sam (acz niechętnie) w innym miejscu przyznał. Przekraczamy kolejne granice absurdu.

Zastanawiam się co mój Szanowny Adwersarz rozumie pod pojęciem "czytania ze zrozumieniem" o które tak usilnie i w wielu miejscach apeluje. Jeśli bowiem moje (przytoczone przezeń) stwierdzenie:

7 minut temu, Maju napisał:

Telewizorów 4K posiadających w sobie wszystkie możliwe bajery dla poprawienia jakości obrazu (jak miało to miejsce w serii 9 z ubiegłego  roku) w tym roku już nie będzie

zrozumiał w następujący sposób:

11 minut temu, Maju napisał:

pozbawiono "wszystkich możliwych bajerów"

- to mnie opadają ręce i wymiękam. Gdzie ja napisałem że modele 4K pozbawiono wszystkich możliwych bajerów??? Z samej logiki, z kontekstu i ze składni zdania wynika coś zgoła innego: że tegoroczne modele 4K  nie wyposażono we wszystkie możliwe bajery. Nie ma kompletu i istnieją  takie (bajery) których w tym roku zabrakło.

22 minuty temu, Maju napisał:

spadku jakości, kroku wstecz, bo zastosowano nowy procesor który może to zrekompensowa

Jaki? Skąd informacja? Generalnie dąży się do zwiększania ilości stref wygaszania - patrz idee Mini- i Micro-LED. Gdyby udawało się osiągnąć ten sam efekt lepszym procesorem i softwarem - producenci już dawno by tą drogą poszli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz o logice i o czytaniu ze zrozumieniem skoro nie rozumiesz że zmniejszenie TYLKO ilości stref wygaszania nie oznacza że wykastrowano 4K z wszystkich bajerów.....w tekstach z linków jakie podawałem można to przeczytać.
Tak jak i to że zastosowane nowe procesory i inne bajery mogą poprawić obraz w stosunku do ubiegłorocznej serii....niestety tak czytasz że nie widzisz oczywistych treści.

18 minut temu, Bobcat napisał:

producenci już dawno by tą drogą poszli.

Gdzieś czytałem że Sony tak zrobiło, chyba z niezłym skutkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak się dziwnie składa że im wyższa półka jakościowa telewizora tym więcej ma stref wygaszania. 

Powtarzam po raz kolejny że nigdy i nigdzie nie napisałem że wykastrowano telewizory 4K z wszystkich bajerów. Pisałem natomiast że nie wyposażono telewizory 4K we wszystkie bajery (co należy rozumieć: w komplet). Tak więc zarzut o czytanie i niewidzenie oczywistych treści nie powinien być adresowany do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maju napisał:

Gdzieś czytałem że Sony tak zrobiło, chyba z niezłym skutkiem.

Pierwsze słyszę. Będę wdzięczny za wskazanie źródła tej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to łatwe znaleźć ten fragment w wielu anglojęzycznych artykułach z netu jakie w ostatnich dniach przeczytałem....poszukam.

Na razie musisz się zadowolić treścią świadczącą o tym że Sony faktycznie redukuje ilość stref 648 w 2016, 104 w 2018, bo tną koszty, a jak czytamy w tekście więcej stref powoduje że LCD staje się mniej konkurencyjny do OLED.
Wniosek jest prosty....zrozumiel producenci że OLED nie dogonią, więc skupili się na tym co mogą w obrazie LCD poprawić.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A  w teście niżej jest jak byk opisane że nowe matryce choć mają mniej stref niż flagowy z 2016 to mają kilka innych zalet które powodują że sumarycznie obraz jest lepszy.

"Trzeba jednak przypomnieć po raz kolejny, że kąty widzenia w ZF9 są nieporównywalnie lepsze niż w modelu starszym. W niektórych ze scen TV był w stanie dostarczyć czerń bliską OLED’owej.....
..... HDR chodzi przecież o wyższą jasność i większą ilość detali w bielach. ZF9 realizuje ten drugi punkt znacznie lepiej niż telewizory LCD poprzedniej generacji (np. ZD9).....
Jest to jeden z najlepszych LCD w historii.... "

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukać czy ci to wystarczy?

 

 

Co do sprzeczki o to co napisałeś a czego nie napisałeś:

W dniu 31.01.2020 o 16:49, Bobcat napisał:

jakościowo i pod względem funkcjonalności nie będzie to kontynuacja Q95R i Q90R - lecz kontynuacja Q80R.

 

W dniu 31.01.2020 o 16:07, Bobcat napisał:

rozwiązania i technologie z najwyższej półki, dające max dobrego obrazu będą implementowane wyłącznie w ofercie 8K. Modele 4K będą ich sukcesywnie pozbawiane. Najlepszym dowodem jest że tegoroczne topowe modele 4K (Q95T, Q90T) będą bezpośrednimi następcami nie zeszłorocznych Q95R i Q90R ale Q80R.

W dniu 2.02.2020 o 12:03, Bobcat napisał:

pod względem parametrów i funkcjonalności będzie ona odpowiednikiem nie zeszłorocznej najwyższej półki Q9xR lecz niższej Q80R

 

W dniu 2.02.2020 o 12:03, Bobcat napisał:

Bezpośredniego (pod względem jakości i funkcjonalności) następcy Q9xR nie będzie już w tym roku w ogóle.

 

W dniu 2.02.2020 o 12:03, Bobcat napisał:

Czyli następca Q80R nazywa się w tym roku nie jak by wynikało z dotychczasowej praktyki Q80T ale będzie nosił dumne oznaczenie Q9xT.

 

W dniu 3.02.2020 o 12:20, Bobcat napisał:

Z tego co wiem różnić ma się nie tylko mniejszą ilością stref lokalnego wygaszania ale również słabszym procesorem.

 

Piszesz nie do końca prawdę lub kompletną nieprawdę.
TYLKO pod względem  ILOŚCI STREF WYGASZANIA jest to prawdziwe.....cała reszta jakości i funkcjonalności idzie do przodu w stosunku od tego co oferują serie poprzednie i nie odbiega od tego co oferują nowe serie 8K.

21 godzin temu, Bobcat napisał:

nigdy i nigdzie nie napisałem że wykastrowano telewizory 4K z wszystkich bajerów. Pisałem natomiast że nie wyposażono telewizory 4K we wszystkie bajery (co należy rozumieć: w komplet).

To jak to w końcu jest?
Piszesz że tegoroczny flagowy 4K wręcz "cofnie się w rozwoju" i będzie najwyżej jak Q80R a teraz usiłujesz wmówić że nie to napisałeś co napisałeś??
Może i nie nie napisałeś tego że "wykastrowano ze wszystkich bajerów" literalnie, ale to wynika z cytowanego wpisu i całego wywodu w tej sprawie. 

Masz tu zaglądających za durniów???

 

Ja potrafiłem przyznać się do tego że nie do końca zrozumiałem o co chodzi a ty brniesz dalej w matactwa usiłując wmówić że nie napisałeś tego co cytuję.

Faktycznie wygląda na to że od tego roku najlepsze telewizory będą w wersji 8K.....nic to jednak nie zmienia w kwestii zapowiadanej tu hucznie ekspansji tej technologii.
Tak jak pisałem teraz można oglądać treści SD na telewizorach 4K to jak HD na 8K odbiorniku zmuszą oglądać to za dziesięć lat to też nikogo nie zdziwi.   :)))

A treści 8K jak nie było tak nie ma, producenci nadal się do tego nie garną.....może się coś ruszy i zaczną robić jakieś pseudo 8K ze starych filmów.
Podobne do tego jaki ostatnio widziałem. Taki archiwalny "zrekonstruowany do 4K" czarno-biały film o poczcie w Gdańsku (1958 r.). ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co do stref wygaszania to któraś firma pisała, że ich nadmiar skutkował jakimiś problemami z algorytmem zarządzającym.

Więc nie 12 stref ale wg nich 90 może dawać lepsze efekty od 190 stref.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.