Jump to content
stench

8K , 4K - wątek zbiorczy

Recommended Posts

setny raz.....

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Ciągle ten sam argument: po co się robi 8K skoro z normalnej odległości oglądania korzyści z tego nie widać?

A po co samochód (taki zwykły, przeciętny, dla Kowalskiego, żadna sportowa bryka) ma prędkość maksymalną ponad 200 km/h skoro praktycznie we wszystkich krajach jest ograniczenie (nawet na autostradzie) do 140 km/h?

• Confused 1

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ciągle ten sam argument: po co się robi 8K skoro z normalnej odległości oglądania korzyści z tego nie widać?

Myślę, że nikt nie zwraca uwagi na, to że pewne technologie są przemycane z runku pro (albo przeoczyłem taki wpis). 8K widziałem tylko na ISE w 2019 i ty był rozmiar chyba 85" lub 82". Robiło wrażanie bo materiały tzw precyzyjne wyglądały niesamowicie.

Jeżeli ktoś chce wyświetlać precyzyjne mapy lub rysunki techniczne to 4K w 55" się broni. Czy w 8K w 55"? Nie wiem, nie widziałem, być może są branże, które tego wymagają i były by w stanie to wykorzystać.

Następnie takie matryce przemyca się na rynek konsumencki właśnie po to by ludzie kupowali bo nie chcą być w tyle. Ogólnie skomplikowana sprawa. Ja mam 55" w full HD więc nie będę się mądrzył czy jest sens czy nie ma. Mogę jedynie powiedzieć że na pewno wybrał bym teraz większą matrycę i 4K by mi nie przeszkadzało 😉 8K w kontekście rynku konsumenckiego traktuję na ten moment jako ciekawostkę.

• Like 2

xavian

Jednak przychylam się do tego co napisał Maju :) Gdzieś na granica robienia z ludzi głupków musi się skończyć. :)

• Thanks 1

31 minut temu, qasd napisał:

Jednak przychylam się do tego co napisał Maju 🙂 Gdzieś na granica robienia z ludzi głupków musi się skończyć. 🙂

Będziesz musiał pogodzić się z faktem że takie protesty i wskazywanie bezsensu psu na budę się nie zdadzą. Na rynku będzie wszystko co daje szane na zarobek. I ludzie będą to kupować.

17 godzin temu, qasd napisał:

Gdzieś na granica robienia z ludzi głupków musi się skończyć. 🙂

Można kupować makiety statków kosmicznych które nigdy w kosmos nie polecą, można kupić samochód co może ponad 300 na godz. rozwinąć a nim nigdy nie przekroczyć 200......można tym bardziej produkować 55" 8K by raz na kwartał "uradowany" nabywca (z nosem w ekranie) mógł dokonać odkrycia: "to rzeczywiście działa, mam 8K".   :)))))

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Ale ja się z tym pogodzę 🙂 Może moja wizja spełni się, gdy będzie lansowane 16K albo 32K, a może nawet jeszcze więcej. 🙂

Najbardziej przekonywujący w lansowaniu nowych K będą ci którzy noszą nie takie okulary jak ten z filmu wyżej, a o szkłach takich jak niegdysiejsze denka od musztardówek.   :)))

Ciekawa sprawa. W ramach zabawy nowym NanoCell wszedłem sobie na YouTube. Znalazłem zakładkę z materiałami 8K 60 fps, wszedłem tam i pierwsze z brzegu uruchomiłem ciekawy czy w ogóle coś pokaże czy też będzie pusty ekran, ewentualnie informacja że tego pokazać nie jest w stanie.

Otóż pokazał. Obraz jak brzytwa. Co to było? Przekonwertował sobie do 4K i wysoka jakość tego co widziałem wynikała z bardzo wysokiego (jak na wymogi 4K) bitrate?

Edited by Bobcat

To chyba bardziej kwestia tego jak daje sobie radę sama aplikacja i czy procek jest wystarczający. Mniej spejcalnego przygotowania TV pod technologię 8K na przyszłość. 

No i to trochę inne skalowanie niż FHD na 4K ;) 

Sam sprawdzę na moim w wolnej chwili ;)