Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maju napisał:

oto przykład jak odpowiadać by nie odpowiedzieć.....i przy okazji rżnąć głupa że nic się nie stało   :)))

A niby co się miało stać?

W rżnięciu głupa nie obawiaj się konkurencji z mojej strony. Jesteś w tym niedoścignionym mistrzem.

1 godzinę temu, Fanek napisał:

Jaki najtańszy tv 8k w 55" polecacie?

Jeszcze nie ma takich na rynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bobcat napisał:

Bo Olimpiada w tym roku odwołana.

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Fanek napisał:

Jaki najtańszy tv 8k w 55" polecacie?

Potrzebujesz monitora o tej rozdzielczości?

Do oglądania innych treści w 8K przydałby się większy.....chyba że ci nie przeszkadza że by odczuć jakąkolwiek różnicę od 4K będziesz siedział w odległości 85 cm od ekranu.

 

W dniu 2.12.2020 o 22:59, Lobo Srobo napisał:

dlaczego Ty sam nie kupiłeś tv 8K skoro tak Ci zależy na ogladaniu Olimpiady w 8K  ?

Też tego pojąć nie mogę....  ?

Olimpiada nieodwołalnie ma być zorganizowana w 2021 roku.....kupiłby ulubiony 55 calowy którego oczekiwał miesiącami (jest na rynku, znowu napisał nieprawdę) i to już w dość dobrej cenie..........miałby w przyszłym roku jak znalazł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za drogo?
Ten powinien być tańszy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest i ulubione NANO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A teraz będzie sobie pluł na brodę....że przejściówkę kupił.   :)))))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale @Maju bijesz pianę.

Mścisz się za wątek religijny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

Mścisz się za wątek religijny ?

Panie Moderatorze.....proszę wybaczyć ale ma Pan dziwną manierę czepiania się mnie bez powodu i to na otwartym forum.....skoro Pan znowu zaczął to nieco obszerniej odpowiem.  ? 

Na komunikatorze nie był Pan chętny odpowiedzieć na moje pytania, nie był Pan chętny wyjaśnić sobie wątpliwości gdy się okazało że miał Pan pretensje o coś co nie miało miejsca.....na wykazanie że mijał się Pan z prawdą i inne trudne pytania w wątku religijnym też Pan mi nie odpowiedział za to szybko dał bana za wklejenie niewinnych piosenek gdy tylko tenże to zgłosił......i Pan mi tu i teraz coś o zemście pisze?? Dziwne.

Wykazuję jego obłudę i pokazuję jak niestety CIĄGLE mija się z prawdą, wprowadza czytających ten wątek w błąd......wolno mi to prostować, czy nie?
Miesiącami drwił z 4K po to by je kupić, teraz udaje że to co wypisywał o tej rozdzielczości nie miało miejsca.....mało tego wmawia (jest to na tej stronie) że to nie on a ja rżnę głupa w tej sprawie.
To normalne? Mam tego nie zauważać??

I proszę sobie sprawdzić......to nie ja przyszedłem tu za nim, ale on dosłownie w kilka minut (gdy tylko zobaczył mój wpis w tym temacie o rocznicy telewizji NHK, środa) zaczął podawać nieprawdę, zaczął to po swojemu komentować, czyli zaczął mnie się czepiać i rozpoczął swoje gierki......tak się dzieje zawsze, nie tylko tym razem.

Przypominam że zawsze staram się go ignorować.....odpowiadam tylko wtedy gdy mnie zbyt długo prowokuje nieprawdą jaką podaje i miarka się przebierze.....  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale już na tej stronie napisał, że nanocell i 4K jest ok, więc kopanie z powodu tego co było pisane pół roku temu nie ma sensu.

Najpierw są pomysły , wdrożenia, plany a potem życie i rynek to weryfikuje.

Chociaż nadal nie ma w zasadzie 4K, to fajnie że są te tv bo lepiej skalują od starszych FHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K jest, i to juz sporo, w zasadzie nie ma 8K, i szybko nie bedzie. To tak gwoli scislosci.

A teraz z ciekawosci zapytam, ktory nano jest obecnie naj i ile kosztuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

napisał

Napisał już tylko na tej stronie nieprawdę i insynuację do mnie skierowaną, a to tylko jeden wpis.....o tym 4K pisał źle LATAMI.....chciałem się tylko dowiedzieć, czy stać go na przyznanie się jak bardzo niegdyś się mylił.     ? 

Nie jestem przeciwnikiem technologii 8K, ale mam świadomość że to nie na nasze czasy gdy dominują małe telewizory, usiłuję to uzasadnić.
W tej chwili by w pełni skorzystać 4K to warto mieć jak największy i dobrej klasy telewizor.....a taki plus źródła sygnału 4K sporo kosztuje. To jest jeszcze zabawa dla pasjonatów, co dopiero 8K.

A że technologia idzie do przodu i skalowanie pomaga w lepszym oddaniu HD to z tego należy się tylko cieszyć.
Gdyby produkowano teraz telewizory HD dzięki tej nowej technologii obraz na nich byłby pewnie też lepszy niż na tych starszych.  ? 
 

Godzinę temu, stench napisał:

nadal nie ma w zasadzie 4K
 

14 minut temu, bubusia napisał:

4K jest, i to juz sporo

 

Przykład jak można się pięknie różnić.....    :))

14 minut temu, bubusia napisał:

z ciekawosci zapytam, ktory nano jest obecnie naj i ile kosztuje?

Taki NANO "naj" to będzie pewnie jakiś 8K.....a ceny zależą od roku kiedy zaczął być produkowany klasy modelu i wielkości:
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Specjalisty od Nano Cell chyba dzisiaj nie ma na forum, on by ci więcej konkretów podał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

Panie Moderatorze.....proszę wybaczyć ale ma Pan dziwną manierę czepiania się mnie bez powodu

Przecież wiadomo że jakiekolwiek zarzuty w stosunku do Uosobionego Ideału są z definicji nieuzasadnione. 

To się nazywa narcyzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

zaczął mnie się czepiać i rozpoczął swoje gierki......tak się dzieje zawsze, nie tylko tym razem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

Miesiącami drwił z 4K po to by je kupić, teraz udaje że to co wypisywał o tej rozdzielczości nie miało miejsca...

Drwił? Jako osoba zauroczona 8K od pierwszego wejrzenia pisałem zgodnie z zasadą "lepsze jest wrogiem dobrego". Bo co by jednak nie mówić obraz 8K jest jeszcze lepszy od obrazu 4K. Nie udawajmy że tego nie zauważamy. 

W związku z tym nie wiem czy to co kiedyś pisałem można nazwać pomyłką.

4 godziny temu, stench napisał:

Ale już na tej stronie napisał, że nanocell i 4K jest ok

I to potwierdzam. @Majupodał linki do kilku telewizorów 8K, sprawdziłem ceny, są odpowiednio w kolejności napisanych tamże: 6500 zł, 7500 zł i 8600 zł. Ten ostatni to Nano95, najtańszy z trzech oferowanych w 8K, z matrycą 50 Hz. Możemy się podniecać parametrami, zachwycać doskonałością topowych modeli ale istnieje jeszcze coś takiego co się nazywa zdrowy rozsądek. Nie wziąłem OLED gdyż oprócz licznych zastrzeżeń co do jego stale nierozwiązanych problemów technicznych uważam taką kasę jaką sobie za niego liczą za nieuzasadnioną. Zawsze stałem na stanowisku że należy znaleźć złoty punkt optimum pomiędzy ceną, funkcjonalnością i jakością obrazu. Ja swojego mam za 33% ceny wspomnianego powyżej Nano95. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bubusia napisał:

A teraz z ciekawosci zapytam, ktory nano jest obecnie naj i ile kosztuje?

Nano99. Oferowany w rozmiarze 65" i 75". Jeżeli czegoś nie pomyliłem to kosztują 10000 zł i 18000 zł.

Oczywiście jest to 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, stench napisał:

na tej stronie napisał, że nanocell i 4K jest ok

 Wczoraj nie zauważyłem, że ten wpis niestety też mija się z prawdą.

Można tak podejść do tematu i ustalić że kilka wpisów w których chwalono 4K (choć bardziej Nano Cell) są ważniejsze i kasują lata pisania nieprawdy, źle o tej technologi 4K, wylewania pomyj przy każdej okazji TYLKO z tej racji że zauroczony został ktoś technologią 8K......można, tylko w imię jakich racji????    :)))

Tylko po to by zapomnieć o tych oszustwach?? O setkach takich wpisów ?? 
Jakbym zaczął wymieniać to co prostowałem latami o 4K to każdy zacząłby tu ziewać z nudów......zaczęło się opd wmawiania że NHK  w ogóle nie brało pod uwagę 4K, z HD od razu przeskoczą na 8K....i poleciało.    :)))
W podpiętych do tego zamkniętych tematach i wcześniejszych jest tego multum.....i to ciągłe wmawianie tym dla których 4K i HD wystarczało na dzień dzisiejszy, to ciągłe wmawianie że są wrogami postępu.....mam to też zapomnieć......i ten powtarzany "koronny" argument za kupnem 8K przeciw 4K że: "na wyrzucanie kasy w błoto go nie stać".....pisał ponad dwa lata temu że ekspansja 8K (wypieranie 4K) nastąpi szybciej niż za pięć lat.....co on tu nie napisał. :)))
 

Przypominają mi się wcześniejsze lata gdy ten sam źle pisał o plazmach.....czego nie wymyślał by je zohydzić.....naraz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mu to minęło......bo kupił plazmę.

 Déjà vu..........na co teraz kolej, co następne OLED?  ? 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy powyżej kolejny wpis utrzymany w konwencji "do czego by się tu przyczepić?". Poza tym: kto temu panu dawał prawo oceniania innych? 

Może po kolei:

Gdzie pisałem nieprawdę? Że 4K to przejściówka na drodze do jeszcze większych rozdzielczości? Przecież to obiektywny fakt. To @Majusię uczepił 4K niczym pijak latarni i w kilometrowych wpisach "wykazywał" tudzież "dowodził" że nic ponad 4K nie jest człowiekowi potrzebne. 

Gdzie i kiedy wylewałem pomyje na 4K? Na czym one miałyby polegać? Że twierdziłem (i nadal to podtrzymuję) iż obraz 8K jest jeszcze lepszy? Bo jest. To również obiektywny fakt. Nazywanie tego "oszustwem" jest zabawnym nieporozumieniem. 

Co konkretnie trzeba było prostować latami? Na pewnym etapie początkowym NHK oficjalnie deklarowało ustami swoich wysoko postawionych w hierarchii firmowej przedstawicieli brak zainteresowania technologią 4K i zamiar przeskoczenia z jej pominięciem z FHD bezpośrednio na 8K. Później pod wpływem realiów rynkowych zmienili plany i zainteresowali się również 4K. 

Wrogami postępu są nie ci, którym FHD I 4K wystarczają na codzień, ale tacy co nie są w stanie pogodzić się z faktem stałego rozwoju technologii, który w tym konkretnym obszarze przejawia się również dążeniem do większych rozdzielczości. Dlatego ich ulubioną rozrywką stało się obrzucanie nowości błotem i kwestionowanie ich sensu.

Szybszą niż się okazało w rzeczywistości ekspansję 8K przewidywało bardzo wiele źródeł z branży. Ja to tylko przekazywałem tutaj.

Czy pisałem że nie stać mnie na wyrzucanie kasy w błoto? Potwierdzam. Pisałem. I mogę to powtórzyć. Dlatego teraz sprawiłem sobie 4K. Fakt że w tej wielkości niczego FHD już nie ma jest tylko jednym z powodów, na dodatek nienajważniejszym. W sytuacji gdy 8K odsuwa się na bliżej niezdefiniowaną przyszłość, wobec praktycznie totalnego braku czegokolwiek do oglądania w tej rozdzielczości - wydawanie trzykrotnie większej kasy za tej samej wielkości telewizor który mi będzie upscalingował materiały do 8K uważam właśnie za takie wyrzucanie jak na początku tego akapitu. Poza tym nie oszukujmy się: takie podciąganie rozdzielczość za pomocą układów AI dobrze działa jeśli odbywa się "o jeden stopień w górę". Wspomniałem już kiedyś że efekty upscalingu z FHD do 4K są bardzo fajne, chwilami wręcz spektakularne gdy na wejściu jest jest materiał FHD z dobrym bitrate'm. Podciąganie SD do 4K już wcale tak optymistycznie nie wygląda a zdarza się że jest wprost przeciwnie. Podobnie interesujący i miły w oglądaniu jest efekt powiększania rozdzielczości 4K do 8K. Z najbardziej popularnego FHD niekoniecznie, a z SD pomińmy milczeniem. 

O plazmie to prawda. Początkowo pisałem o niej źle i wyjaśniłem dlaczego. Otóż poprzednio miałem okazję oglądać wyłącznie takie plazmy które pokazywały obraz może skalibrowany, zgodny z regułami sztuki, ale mnie zupełnie nieodpowiadający. Tryb Kino (czy tam inne Prawdziwe Kino), obraz ciemny, mętny, rozmazany,  niekontrastowy, z wyblakłymi kolorami. Zmieniłem zdanie natychmiast gdy tylko zdarzyła się okazja, że dostałem do ręki pilota i mogłem sobie plazmę ustawić pod własny gust. Może to być potraktowane jako dowód, że nie jestem zabetonowanym dogmatykiem, można mnie przekonać, pod wpływem argumentów potrafię zmienić zdanie i jeszcze się do tego publicznie przyznać. Ale można z tego również uczynić zarzut, co niektórzy z lubością praktykują.

Szkopuł całej tej rozmowy leży zupełnie gdzie indziej. Niektórzy w swoim narcystycznym samouwielbieniu uznali samych siebie za jedyne źródło prawdy i depozytariuszy jedynie słusznego punktu widzenia, co w ich mniemaniu upoważnia ich do nieustannego "prostowania" i "korygowania" innych. Tacy nie tolerują punktów widzenia odmiennych od własnych i na takowe reagują alergicznie, a chwilami wręcz histerycznie czego wyrazistym przykładem jest powyższy poprzedni wpis. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jackk napisał:

Miałeś słaba plazmę Bobcat.

Panasonic G30.

Cytowany opis nie dotyczył mojej plazmy, lecz tego co widziałem poprzednio w marketach zanim zdarzyła się okazja ustawić ją po swojemu. Czytaj ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że czytając odpowiedź na wczorajszy mój wpis będę musiał zacząć od sprostowań szeregu kłamstw w tej odpowiedzi zawartych.....nie spodziewałem się że będzie tego tyle i że będzie szedł w zaparte.

1.Wrednym kłamstwem powtórzonym dwa razy jest twierdzenie jakobym ja albo ktokolwiek inny w tym temacie twierdził że wszystko ponad 4K jest nam już niepotrzebne. Wręcz przeciwnie, wskazywałem że to technologia przyszłości, zawita do nas wtedy gdy dobrej jakości wielkie tanie ekrany staną się powszechne. 
2.Kłamie że uważał 4K jako naturalną drogę do większych rozdzielczości która z nami pozostanie.....twierdząc, porównując 4K do HD Ready, sugerował że zniknie z naszego życia, twierdząc ciągle  że to: "ni pies ni wydra".
3.Twierdził początkowo że NHK z HD przechodzi od razu na 8K, dopiero jak mu przedstawiłem niezbite dowody na to to nieprawda i w każdym temacie gdzie to kłamstwo podawał prostowałem to zaczął zmieniać zeznania. Najpierw zmodyfikował swoje nieprawdy pisząc że wszystko nagrywają w 8K i sprzętu 4K w ogóle nie posiadają itd itp.....  :))))
To co tu pisze  o początkowym kompletnym braku zainteresowania NHK technologią 4K jest właśnie takim matactwem powstałym w wyniku wycofywania się z wcześniejszych kłamstw. A to też kłamstwo, bo  przez długie lata poprzedzające wprowadzenie nowych rozdzielczości prowadzili równoległe badania tak nad 4k jak 8K, nigdy 4K nie marginalizowali!!
4.Nie jest prawdą jakoby komuś poza producentami, poza całą tą branżą mocno zależało JUŻ na ekspansji 8K.
5. Twierdził nieraz że kupno 4K to wyrzucenie kasy w błoto na które go nie stać, wynikało z tego że takiego telewizora na pewno nie kupi.....teraz czytam że dlatego że nie chciał wyrzucać kasy w błoto to kupił 4K.....nic z tego nie pojmuję, paranoja zupełna.
 

To może tyle sprostowań ewidentnej nieprawdy.....widać sporo.
Wszystko mogę udowodnić cytując wpisy gdzie tak pisał!!  ?

 

Wracając do kwestii ustawień telewizora.
Nie doczekałem się poważnego uzasadnienia używania niektórych regulacji w celu poprawy obrazu......to co proponowałem to nie mój wymysł. To efekt pracy, porównań tych którzy zęby zjedli na regulacjach i testowaniu telewizorów. Każdy z nich ci odpowie fachowo DLACZEGO nie należy nadużywać np. ostrości w telewizorach, co wyłączyć by nie psuć obrazu. Każdy poda te tryby pracy w których obraz OBIEKTYWNIE będzie najlepszy.
Moje obserwacje potwierdzają ich doświadczenie......ty wiesz swoje, wiesz lepiej od fachowców......twój telewizor twoja sprawa.
Ale to dowód na to  że nie ja jestem pogrążony w "narcystycznym samouwielbieniu" a piszący ten zarzut.

 

"Egocentryk postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne. Jest głęboko przekonany, że świat funkcjonuje zgodnie z jego mniemaniem lub że najlepiej by było, gdyby tak właśnie funkcjonował – na tej podstawie określa własne relacje z otoczeniem."

 

Mam ten tekst ciągle przed oczami jak tylko sobie przypomnę pisaninę jak to masz przewagę bo "widziałeś 8K", jakimi to my jesteśmy teoretykami, bo nie widzieliśmy......    :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Maju napisał:

Wiedziałem że czytając odpowiedź na wczorajszy mój wpis będę musiał zacząć od sprostowań szeregu kłamstw w tej odpowiedzi zawartych.....nie spodziewałem się że będzie tego tyle i że będzie szedł w zaparte.

Uosobienie prawdy znowu "prostuje". Kolejna histeria na czyjś wpis.

24 minuty temu, Maju napisał:

Wrednym kłamstwem powtórzonym dwa razy je st twierdzenie jakobym ja albo ktokolwiek inny w tym temacie twierdził że wszystko ponad 4K jest nam już niepotrzebne.

Bezczelnie kłamiesz. Całe twoje kilometrowe wpisy to było "udowadnianie" że nic ponad 4K nie jest w warunkach domowych potrzebne, gdyż nie dostrzeżemy różnicy. 

27 minut temu, Maju napisał:

Wręcz przeciwnie, wskazywałem że to technologia przyszłości

Kłamstwo numer 2. Cieszysz się z każdego opóźnienia, każdej napotkanej trudności i przeszkody, każdego wyboju na drodze do 8K. I z nieskrywaną satysfakcją natychmiast to tutaj umieszczasz.

29 minut temu, Maju napisał:

gdy dobrej jakości wielkie tanie ekrany staną się powszechne. 

Kłamstwo numer 3. "Wykazywałeś" podpierając się jakimiś źródłami że mając ogromne ekrany i siedząc odpowiednio blisko nich - będzie nas bolała szyja od kręcenia głową na prawo i lewo aby ogarnąć wszystko na ekranie.

33 minuty temu, Maju napisał:

Kłamie że uważał 4K jako naturalną drogę do większych rozdzielczości która z nami pozostanie.....twierdząc, porównując 4K do HD Ready, sugerował że zniknie z naszego życia, twierdząc ciągle  że to: "ni pies ni wydra".

Kłamstwo numer 4. Właśnie dlatego nazwałem 4K "przejściówką" że uważam jako naturalną drogę, jako etap pośredni na drodze do jeszcze większych rozdzielczości. Dokładnie tę samą rolę na drodze do FHD odegrało kiedyś HD Ready. Dlatego użyłem w odniesieniu do 4K nazwy "UHD Ready". "Ni pies ni wydra to taka licencia poetica. I tak jak wraz z upowszechnieniem się FHD standard HD Ready praktycznie zanikł - to samo będzie z 4K gdy rynek opanuje 8K. Początki tego procesu właśnie obserwujemy. 

41 minut temu, Maju napisał:

3.Twierdził początkowo że NHK z HD przechodzi od razu na 8K, dopiero jak mu przedstawiłem niezbite dowody na to to nieprawda i w każdym temacie gdzie to kłamstwo podawał prostowałem to zaczął zmieniać zeznania.

Kłamstwo numer 6. Przedstawiłeś te swoje "niezbite dowody" (???) gdy NHK już ogłosiło zmianę strategii i zainteresowało się również 4K. W początkowym okresie deklarowali przejście bezpośrednio z FHD na 8K, linki do wypowiedzi przedstawicieli zarządu zamieszczałem.

45 minut temu, Maju napisał:

nigdy 4K nie marginalizowali

Kłamstwo numer 7. Na początkowym etapie w ogóle nie brali pod uwagę. Patrz wyżej.

47 minut temu, Maju napisał:

Twierdził nieraz że kupno 4K to wyrzucenie kasy w błoto na które go nie stać, wynikało z tego że takiego telewizora na pewno nie kupi....

Potwierdzam. Tak pisałem. W tamtych realiach rynkowych i przy publikowanych wtedy prognozach rozwoju 8K.

49 minut temu, Maju napisał:

teraz czytam że dlatego że nie chciał wyrzucać kasy w błoto to kupił 4K.....nic z tego nie pojmuję, paranoja zupełna.

Realia rynkowe się zmieniły to i ja zmieniłem zdanie. Powtarzam wczorajsze: można to uznać że nie jestem zabetonowanym dogmatykiem i można mnie przekonać ale można również zrobić z tego zarzut. Wybrałeś to drugie, co mnie ani ziębi ani grzeje. A paranoja kwalifikuje się do zgłoszenia.

54 minuty temu, Maju napisał:

Wracając do kwestii ustawień telewizora.
Nie doczekałem się poważnego uzasadnienia używania niektórych regulacji w celu poprawy obrazu...

I nie doczekasz. MÓJ telewizor ustawiam tak obraz się MNIE podobał. Nie mam obowiązku i w ogóle nie zamierzam się z tego przed nikim tłumaczyć ani czegokolwiek uzasadniać.

57 minut temu, Maju napisał:

To efekt pracy, porównań tych którzy zęby zjedli na regulacjach i testowaniu telewizorów. Każdy z nich ci odpowie fachowo DLACZEGO nie należy nadużywać np. ostrości w telewizorach, co wyłączyć by nie psuć obrazu.

To są wszystko przemyślenia tych którzy uważają że nie telewizor jest dla widza, lecz widz dla telewizora. I podstawowym jego zadaniem nie jest cieszyć oko widza, lecz spełniać normy i standardy. 

Godzinę temu, Maju napisał:

Każdy poda te tryby pracy w których obraz OBIEKTYWNIE będzie najlepszy.

W kategoriach co się komu podoba nie istnieje pojęcie "lepszy" czy "gorszy". Czy dżem malinowy jest smaczniejszy od truskawkowego? Dla mnie tak. Dla ciebie może być zupełnie odwrotnie.

Dlatego możemy mówić co najwyżej o obrazie spełniającym normy. Zresztą i tutaj są różnice. Na przestrzeni ostatnich lat w telewizorach widzieliśmy tryby takie jak Kino, Prawdziwe Kino, Kino Domowe, THX, Hollywood, Film, technicolor (pisany z małej livery), teraz jest modny Filmmaker Mode. Na każdym z tych trybów obraz jest inny (nieraz są to różnice znaczące), ale za każdym razem czytamy zapewnienia producenta że to jest właśnie TO i taki tryb oddaje w pełni zamiary reżysera. To w końcu który z wymienionych to spełnia? Śmiech na sali.

Godzinę temu, Maju napisał:

Moje obserwacje potwierdzają ich doświadczenie.....

Moje wprost przeciwnie.

Godzinę temu, Maju napisał:

..twój telewizor twoja sprawa.

No wreszcie to zrozumiałeś.

Godzinę temu, Maju napisał:

nie ja jestem pogrążony w "narcystycznym samouwielbieniu"

Jesteś. Dowód wczoraj i dziś.

Godzinę temu, Maju napisał:

Egocentryk

Pasuje jak ulał do ciebie. 

Tak generalnie mówiąc to dajesz kolejny dowód braku własnego zdania. W każdej sprawie. W wątkach światopoglądowych czy politycznych dowiadujesz się z zewnątrz jakie twoje zdanie. Tutaj ktoś ci musi powiedzieć jaki masz sobie ustawić telewizor i jaki obraz się tobie podoba. Zero opinii własnej. Jedynie powtarzane po innych. Jak w przypadku 8K, którego nigdy w życiu nie oglądałeś ale masz na ten temat najwięcej do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko......tyle pisania by dalej mataczyć.

Powtarzam, bo nie dotarło..........8K będzie potrzebne gdy telewizory będą na tyle duże, tanie i dobre iż z normalnej odległości oglądania zauważymy różnicę w stosunku do 4k.....tak zawsze pisałem i proszę nie wmawiać że było inaczej!!!!!

8k ani mnie ziębi ani grzeje.....do tego czasu.

Zacząłem czytać i widzę że nie dość że zaprzecza sam sobie  (w sprawie wyrzucania kasy w błoto) to jeszcze wprowadza kolejne kłamstwa jakobym mówił coś czego nie mówiłem.....znam badania NHK nad rozdzielczością i choćby z tego względu nic o kręceniu głową nie mogłem pisać, bo pole widzenia oka ludzkiego jest na tyle duże iż obejmuje całe 8K,  nie zmusi do tego......wymyślaj nowe kłamstwa, zaczyna mnie to bawić.   :)))

Nic na to nie poradzę, ale dla mnie JEST paranoją by latami drwić z 4K wymyślać nawet kłamstwa na jej temat a naraz w kilka tygodni zmienić zdanie kupić 4k i uważać taką woltę za coś normalnego.

Kolejne kłamstwa o NHK które zawsze pracowało równolegle nad 4 i 8K i obie te technologie wprowadziły.
Jutro podam cytaty a może lepiej linki o tym świadczące.....

 

Reszta (zwłaszcza zakończenie) to dowód na to że definicję egocentryka trafiając w punkt.....   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Maju napisał:

Kolejne kłamstwa o NHK które zawsze pracowało równolegle nad 4 i 8K i obie te technologie wprowadziły.

Masz tutaj notoryczny kłamco który zarzuca wszystkim dookoła kłamstwo wypowiedź NHK z 2013 roku, z której jednoznacznie wynika zamiar przeskoczenia z FHD bezpośrednio na 8K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

36 minut temu, Maju napisał:

8K będzie potrzebne gdy telewizory będą na tyle duże, tanie i dobre iż z normalnej odległości oglądania zauważymy różnicę w stosunku do 4k.....tak zawsze pisałem i proszę nie wmawiać że było inaczej!!!!

Bezczelnego, chamskiego mataczenia ciąg dalszy. Tak, pisałeś jak wyżej. I jednocześnie dodawałeś, że aby zauważyć różnicę owa "normalna odległość" wynosi w warunkach domowych kilkadziesiąt centymetrów co czyni 8K bezsensownym gdyż nikt nie będzie oglądał z nosem w ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Maju napisał:

latami drwić z 4K wymyślać nawet kłamstwa na jej temat

Ponawiam pytanie: na czym owe drwiny i kłamstwa polegały? Na nazywaniu "przejściówką"? Mogę powtórzyć. To jest przejściówka. Gdzie tam jakieś kłamstwa? 

44 minuty temu, Maju napisał:

naraz w kilka tygodni zmienić zdanie kupić 4k

Zrobiłem co chciałem i nie zamierzam się z tego miesiącami tłumaczyć. Widać że to ty masz z tym poważny problem.

46 minut temu, Maju napisał:

Kolejne kłamstwa o NHK które zawsze pracowało równolegle nad 4 i 8K i obie te technologie wprowadziły.

Nad 4K zaczęli pracować dopiero od momentu gdy zapadła decyzja że w To również idą. Do tej chwili pracowali wyłącznie nad 8K. Swoich urojeń i "wydaje mi się że..." nie podnoś do rangi obiektywnych faktów. 

49 minut temu, Maju napisał:

definicję egocentryka trafiając w punkt....

W stosunku do ciebie? Jak najbardziej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pd.ole. Chcę przeczytać o temacie a tu takie gówno. Dajcie sobie po ryju ale w realu i będzie spokój. MODERACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5maniek

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy panowie, starczy. Nie lepiej napisac cos o porownanianich np top nano, niech bedzie nawet 8k, vs jakis dobry oled? To by mialo jakas wartosc. A nawet moznaby swoje doswiadczenia z obcowania z 8k vs 4k podrzucic. Nawet jezeli nie ma za duzo materialu, bo chyba nie ma, to moze chociaz w kwestii upscaling. Jak to wyglada, jak to dziala?

Takze troche wiecej w temacie prosimy. Moze jakas sensowna wymiana zdan sie pojawi. Napierdalanka niech leci np w polityce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiału 4K również przesadnie dużo nie ma. Co by nie mówić - podstawowym standardem nadawania staje się powoli FHD, bardzo dużo leci cały czas w SD. Na codzień mam upscaling FHD do 4K i na programach takich jak Planete, National Geographic, Discovery, Animal Planet czy History działa naprawdę bardzo dobrze. Obraz się wyszlachetnia, staje bardziej wyrazisty, plastyczny, nabiera głębi. Widać że to nie jest wyświetlanie po prostu obrazu FHD na ekranie o wyższej rozdzielczości i nawet nie ekstrapolacja. Tam AI ma naprawdę coś do powiedzenia i to widać. Podkreślam raz jeszcze, że jakość obrazu nie dorównuje wyświetlaniu natywnego sygnału 4K ale jest zauważalnie lepsza od oglądania tego samego w FHD.

Co do apelu "starczy panowie" masz rację. Również @stenchapelował aby zamknąć sprawy zamierzchłe i zająć aktualnymi. Niestety pewien pan będący Twoją bratnią duszą w innych tematach cały czas wyciąga z naftaliny dawno zamierzchłe kwestie sprzed lat (moje kupno plazmy to 8 lat temu!) i myślą przewodnią jego pisaniny jest "do czego by się tu przychrzanić, jakby tu dowalić?". Jeśli dodać do tego że uważając się za posiadacza monopolu na rację nie toleruje zdania innego niż swoje, czuje się upoważniony do przedstawiania jedynie słusznej wykładni w każdej sprawie i zachowuje się jak rozkapryszony i rozhisteryzowany smarkacz z przedszkola (patrz jego wpisy z wczoraj i dziś) - mamy to, co mamy. Nie jestem właściwym adresatem tego apelu.

58 minut temu, 5maniek napisał:

MODERACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popieram. Czas skończyć z wywlekaniem spraw sprzed wielu, wielu lat i leczeniu w ten sposób swoich kompleksów, fobii i obsesji. 

Dopuściłem się bulwersującego przestępstwa: kiedyś pisałem krytycznie o 4K a teraz sam sobie go sprawiłem. Tak przynajmniej wynika w wpisów tamtego pana. No wprost w głowie się nie mieści. Każdy sąd na świecie będzie czymś takim wstrząśnięty. Ile lat w kalambuszu za to grozi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzac wielce w dyskusje zakup tv 8K i nawet 4K NIE MA SENSU. 

Mam plazme PANASONICA 42 cale i kusi mnie kupic cos wiekszego np 55 lub 65 cali w OLEDzie  4K, ale nie zrobie tego z uwagi na brak materialow do ogladania w tej jakosci. I taka jest smutna prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

z uwagi na brak materialow do ogladania w tej jakosci. I taka jest smutna prawda

Odnośnie 4K nie do końca jest to prawdziwe. Na platformie Canal+ są 3 kanały w tej rozdzielczości, w serwisach streamingowych jest tego już naprawdę sporo, dla amatorów są także dyski BD-UHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bobcat napisał:

Odnośnie 4K nie do końca jest to prawdziwe

Mowie o normalnej codziennej dostepnosci, bez dodatkowych oplat. A tu nawet mamy HD oszukane  z niskim bitratem i z przeplotem. A gdzie tu mowa o 4K  z multipleksu? 4K i 8K to niestety pieśń odległej przyszlosci. Kiedy powstana programy tv w 4K? Za 10—20 lat? Mysle ze nie wczesniej. 

Nie ma co sie podniecac.

To jak lot w kosmos. Niby mozna, ale pan Jan Kowalski nie poleci tam ani teraz ani za 10 lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.