Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stench napisał:

Dla mnie temperatura barw ma 3 rzędne znaczenie.

Nie znasz się na beżach beżowych ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bubusia napisał:

Jestes nr 1 dezinformacji tego wątku. Szkoda tych mniej ogarniętych, którzy cię czytają. Ale cóż, takie forum. Każda bzdura przechodzi. Liczy się ilość, nie jakość. I nie chodzi o posiadane zdanie. Ty po prostu dezinformujesz mało świadomych użytkowników.

Dziękuję.
Niestety tacy znajdują posłuch nie tylko wśród niezorientowanych ale tez wśród Moderacji która jakby nie zauważała szkodliwości takich wpisów i zamiast popierać mnie w tępieniu siania dezinformacji upomina mnie że się na niego uwziąłem.....

 

20 godzin temu, bubusia napisał:

Ty bedziesz stanowil merytoryczne oblicze tego watku

Nie będzie tak źle.....wszystkich głupot pisanych przez niego na forum nie sprostuję, ale choć w tym temacie nie będzie robił wody z mózgu.

 

 

 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Chyba raczej Ty nie zrozumiałeś. Od lat powstają coraz to nowe tryby obrazu i w momencie wprowadzania każdego słyszymy że "ten tryb zapewni nam zobaczenie dokładnie tak, jak widział reżyser". Potem powstaje jeszcze nowszy i słyszymy dokładnie to samo. To znaczy tamto poprzednie było ściemą.

Zero jedynkowe myślenie.
Rozwój elektroniki i marketing powoduje że telewizory zaczynają wychodzić z fabryk z coraz bardziej przyzwoitymi fabrycznymi ustawieniami, niektóre są tak dobrze wyregulowane że skalibrowanie do wzorca jest to nie do zauważenia dla laika.....jak je (te optymalne tryby) sobie nazywają w danej chwili, nie ma to żadnego znaczenia.

Jeżeli kogoś stać na telewizor z wysokiej półki, powinien zadbać o to, stać go na kalibrację, by telewizor pokazał cały potencjał.
Kalibracja taniochy zawsze będzie dylematem, czy warto wydać tyle kasy skoro efekt tego zabiegu nie musi powalić......a jak ktoś lubi sobie "podrasować" obraz, woli taki od skalibrowanego, to szkoda z takim na ten temat rozmawiać.

20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

ustawią ostrość prawie na max-a

Nie na ma maxa. Mam na 40. Max jest 50. Domyślnie fabrycznie ustawione jest 25.

Zabawna jest ta twoja przemożna rządza narzucania wszystkim swojego zdania, swoich preferencji, gustów i upodobań.

Uderz w stół.....
Cieszy mnie przynajmniej że nie gadałem na próżno o tym że ta regulacja degraduje, są postępy.....o ile dobrze pamiętam wcześniej było podawane 70%.   :))) 

20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

Gołosłowne gloryfikowanie Nano Cel

Definicja gołosłowia: posiadanie w jakieś kwestii zdania innego niż to, które @Majuuważa za słuszne.

Bzdurna definicja.....
Podam prawidłową.

Podawanie własnych opinii, niepopartych badaniami, pomiarami i obserwacjami ŻADNYCH innych osób.

Potwierdzenie gołosłowności......

Przypomnę, to co cytujesz wyrwałeś z ciągu wypowiedzi gdzie przypominałem o tym że pisałeś że kolory nano ma dużo lepsze niż OLED.....opinie ekspertów i pomiary wskazują że to nieprawda.
Przypomnę że twierdziłeś że każdy nano lepiej świeci niż OLED......okazało się że to też nie jest prawda.
Przypomnę że kilka dni temu pisałeś GOŁOSŁOWNIE że nano w większości aspektów (całościowo) jest lepszy od OLED.....okazuje się że GLORYFIKUJESZ nano,  bo jest TYLKO lepszy w stosunku jakość-cena!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcusSE napisał:

Bardzo sie roznimy ( ale to zaleta ) widac ze sporo osob na tyn forum w tym dzisiejszym szalonym swiecie juz nie moze obejsc sie bez exspertow, ale to nie ich wina. Podejmowanie samodzielnych decyzji nie jest latwe , a tak exsprt mowi ze podstawa dobrego obrazu jest oled ( to musi byc oled ) ustawienie obrazu takie jak exspert podaje bo to podstawa i trzeba sie nauczyc patrzec na dobry obraz zona tez ma sie nauczyc i nic niemowic bo exspert skalibrowal obraz.

Glosniki takie jak exsperci podaja i z czym to ma grac bo inaczej buczy , mi moje malutkie sonusy olympica nie bucza i sam wybralem. Pozatym to ja jestem exspertem mojego zycia i moich wyborow . Kiedys jak mi exspert zrobil kalibrowanie obrazu na sony to przez miesiac sie uczylem dobrego obrazu. No i wiadomo co zrobilem pozniej , to co kazdy ( ale do tego sie nieorzyznaje ) ustawilem tak jak mi sie podoba a nie exspertowi . 

Samochody tez wam exsperci wybieraja i mowia co najlepsze , tym sie roznimy bo dla mnie exsperci podaja jedynie wskazowki a wy mowicie ze dla was to podstawy . 

Mogłem nie odpowiadać, bo dosadnie ten wpis podsumował już @bubusia.....ale widząc że z tymi głośnikami pijesz do mnie skreślę kilka słów.

1. Najważniejsze.....różnimy się przede wszystkim tym że nie wmawiamy innym czym się różnimy.
2. Różnimy się tym że nie wmawiamy innym że pod względem basu krytykują makowe kolumny za kilkanaście tysięcy złotych.
3. Różnimy się tym że  czytam, piszę ze zrozumieniem i pamiętam jak pisałem o buczącym basie z głośniczka wielkości dwóch szklanek czy tanich zestawów KD,  których rezonansowe buczenie można usłyszeć w salonach.....
4. Różnimy się tym że nie porównujemy nieporównywalnego.....
 

Cieszy mnie że ci kolumny nie buczą, rozumiem że nie masz w zwyczaju słuchać ekspertów, musiałeś wiele dni, miesięcy spędzić na ustawianiu kolumn w pomieszczeniu aż uzyskałeś taki wspaniały bas.....wolałeś pewnie uczyć się na własnych błędach niż skorzystać z podstawowej wiedzy jaką eksperci się dzielą.    ?

Miałeś szczęście że ci się udało.....u mnie podstawowe wskazówki (jak ustawić kolumny by uzyskać zadowalający bas) nie wystarczyły.....mam taki pokój,  że w każdym ustawieniu coś było z basem nie tak.
Na dłuższej ścianie bas przytłaczał i brakowało najniższego, a na krótszej był dół ale reszta niemrawa i bez wykopu.....bez znaczenia jak daleko od ścian stały kolumny zawsze była kicha......
Gdzieś przeczytałem o ustawieniu diagonalnym.....spróbowałem i to był strzał w dziesiątkę.
Gdybym nie słuchał ekspertów nigdy bym na to nie wpadł.....  ?

 

Aha, jeszcze jedno.....to że OLED uważam za lepszy telewizor niż Nano Cell nie musieli mi sugerować eksperci, mam własne oczy, widzę to.
Czy wydałbym aż tyle kasy by mieć o tyle lepszy?
Jakbym ją miał na zbytki to na pewno bym wydał.

 

20 godzin temu, marcusSE napisał:

Nie ma rowniez zadnej informacji o tym aby uzyskac "najlepsza jakos" co by to nieoznaczalo, konieczne !!!  przeprowadzenie kalibracji tv . Jaka marka podaje ten wymog za konieczny w swojej instrukcji .

Ale logika.....  ?

Jakby tak napisali to by oznaczało przyznanie się do tego że z fabryki wychodzą telewizory których fabrycznie przyzwoicie nie ustawiono, takie które słabo nadają się do oglądania bez korekcji.   :))

To z innej beczki....

Żaden nadawca nie chwali się tym że nadając swoje programy trzyma się w miarę ściśle norm nadawania by odbiorca otrzymał dobrej jakości naturalny obraz bo to przecież oczywistość, że tak być powinno.
A mógłby nam "podrasować" pod swój gust, byśmy dostali taki obraz który on uznaje za najlepszy, wspaniały......a może sięgnijmy jeszcze dalej, skoro nie ma żadnego wzorca na dobry obraz to niech każdy nadawca pod siebie podrasuje....

17 godzin temu, Bobcat napisał:

według kryterium jak mi się obraz podoba

   :))))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Cieszy mnie przynajmniej że nie gadałem na próżno o tym że ta regulacja degraduje, są postępy.....o ile dobrze pamiętam wcześniej było podawane 70%. 

Potwierdzam. Na plazmie było 70%. Obecnie jest 40 na 50 możliwych, czyli 80%. Czyli z twojego punktu widzenia nie jest to postęp lecz regres. Matematyka na poziomie szkoły podstawowej przerasta intelektualnie Autorytet Najwyższy (z nominacji własnej).

Rzuciłem okiem znowu na ten wcześniejszy wpis.....nie dość skupiłem się na tym co napisałeś, faktycznie źle zrozumiałem, u mnie jest skala od 0-100, to mnie dodatkowo zmyliło.....chwalić się tym że się uwsteczniłeś to wyjątkowa "zaleta".   :))))

25 minut temu, Bobcat napisał:

twoją schamiałą butę
 

25 minut temu, Bobcat napisał:

popis zdziczałego chamstwa

25 minut temu, Bobcat napisał:

Matematyka na poziomie szkoły podstawowej przerasta intelektualnie Autorytet Najwyższy

 

 

Masz talent do obrażania się na prawdę, obrażania innych i kłamania w żywe oczy:
 

 

25 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

pisałeś że kolory nano ma dużo lepsze niż OLED.....opinie ekspertów i pomiary wskazują że to nieprawda.

Przytoczyłem opinię eksperckie że są lepsze.

Nie przypominam sobie by ktoś poza tobą tak twierdził.....bynajmniej ekspertem nie jesteś.   ?

Oczekuję że nie będzie to kolejne gołosłowie???

Bezczelne i bezpodstawne pomiatanie mną oczywiście (i zgodnie z wielokrotnymi obietnicami) ZGŁASZAM!

Edycja:
Chciałem zgłosić, niestety mam jakiś problem....wrócę do tego na pewno jak problem techniczny ustanie. :)) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrócę.....jak wróciłem okazało się że tego posta już nie ma, pewnie zanim zdążyłem go zgłosić Moderacja się nim zajęła.....dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maju napisał:

Nie przypominam sobie by ktoś poza tobą tak twierdził.....bynajmniej ekspertem nie jesteś.

To nie były moje słowa. Profesjonalny test, gdzie takie twierdzenie padło. Było na YouTube.

17 minut temu, Maju napisał:

.wrócę do tego na pewno jak problem techniczny ustanie. ?

W razie czego chętnie przypomnę. 

U mnie wszystko działa, więc już zgłosiłem. Moderacja przykróci bezczelność twoich wpisów. Można się różnić, lecz stałe pisanie z pozycji wyższości jest nieakceptowalne.

22 minuty temu, Maju napisał:

Masz talent do obrażania się na prawdę

Oto przykład takiego pisania. Zrozum wreszcie że stawienie automatycznego znaku różności pomiędzy twoim zdaniem a prawdą jest nieuprawnione.

1 godzinę temu, Maju napisał:

.to że OLED uważam za lepszy telewizor niż Nano Cell nie musieli mi sugerować eksperci, mam własne oczy, widzę to.

Zwłaszcza że z NanoCell nie miałeś nigdy'bliżej do czynienia, może przelotnie rzuciłeś na niego okiem w jakimś markecie (na sklepowych ustawieniach). Choć i to wątpliwe.

29 minut temu, Maju napisał:

.chwalić się tym że się uwsteczniłeś to wyjątkowa "zaleta"

Drugi przykład pisania z pozycji wyższości. Ktoś ma odmienne zdanie i inny gust to znaczy że się "uwstecznił".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bobcat napisał:
46 minut temu, Maju napisał:

Nie przypominam sobie by ktoś poza tobą tak twierdził.....bynajmniej ekspertem nie jesteś.

To nie były moje słowa. Profesjonalny test, gdzie takie twierdzenie padło. Było na YouTube.

Nie twierdzę że gdzieś nie padło, tu w tym temacie też podawałeś (chyba za www.rtgins.com) pochwały kolorów w nano, ale potem znalazłem w tym samym źródle potwierdzenie że kolory OLED są jeszcze lepsze.  ?

Gdzieś na YouTube....było. 
Internet wszystko przyjmie.....    :))))

15 minut temu, Bobcat napisał:

Moderacja przykróci bezczelność twoich wpisów. Można się różnić, lecz stałe pisanie z pozycji wyższości jest nieakceptowalne.

Zgoda, już nie będę pisał z tej pozycji, przyjdzie mi to łatwo, bo nigdy tak nie pisałem.  ?
Wracając do "przykrócenia", chyba nie zauważyłeś że to twój post przepadł....  :))

15 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

.to że OLED uważam za lepszy telewizor niż Nano Cell nie musieli mi sugerować eksperci, mam własne oczy, widzę to.

Zwłaszcza że z NanoCell nie miałeś nigdy'bliżej do czynienia, może przelotnie rzuciłeś na niego okiem w jakimś markecie (na sklepowych ustawieniach). Choć i to wątpliwe.

Rozumiem że ty spędziłeś na porównywaniu OLED do Nano Cell dziesiątki, setki  godzin....stąd wynikają te różnice w opinii, że wiesz lepiej od wszystkich poważnych ekspertów i ich pomiarów.
Niewątpliwie.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

Wracając do "przykrócenia", chyba nie zauważyłeś że to twój post przepadł.... 

A ile twoich w przeszłości przepadło?

3 minuty temu, Maju napisał:

ty spędziłeś na porównywaniu OLED do Nano Cell dziesiątki godzin..

Przecież NanoCell mam w domu.

OLED oglądam co chwila. Dwa są w bliskiej rodzinie, widujemy się często, jeden u sąsiada. Co więcej, jeden z właścicieli OLED z mojej rodziny pooglądawszy sobie mojego NanoCell stwierdził że "padł ofiarą marketingowych chwalów OLED, gdyż gdyby wcześniej wiedział że za tak rozsądne pieniądze można mieć tak wspaniały obraz - nigdy w życiu by nie marnował kasy przepłacając za OLED".

Jak widzisz: opinie i punkty widzenia są różne.

29 minut temu, Maju napisał:

nigdy tak nie pisałem

Kłamstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie się brandzlować tymi pudełkami, zacznijcie jakieś filmy oglądać, np. ekranizację tej książki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

ty spędziłeś na porównywaniu OLED do Nano Cell dziesiątki godzin..

Przecież NanoCell mam w domu.

OLED oglądam co chwila. Dwa są w bliskiej rodzinie, widujemy się często, jeden u sąsiada. Co więcej, jeden z właścicieli OLED z mojej rodziny pooglądawszy sobie mojego NanoCell stwierdził że "padł ofiarą marketingowych chwalów OLED, gdyż gdyby wcześniej wiedział że za tak rozsądne pieniądze można mieć tak wspaniały obraz - nigdy w życiu by nie marnował kasy przepłacając za OLED".

Jasne, musiał zostać powalony doskonałymi ustawieniami tego telewizora, przecież nie można powiedzieć że "padł ofiarą" tych ustawień....   :))))
Koniecznie się nimi podziel z innymi użytkownikami by nie tkwili w niewiedzy i nie oglądali swoich telewizorów nie czerpiąc w pełni ze szczęścia jakie tobie twój nano daje.....  ?
Jakie masz ustawienie ostrości wiemy, nie na max-a ale TYLKO na 80% możliwości.....czekam na inne dane, równie doskonałe "porady".   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia podałem we wpisie 1 maja.

Arogancko-chamski sposób prowadzenia dyskusji zachowaj dla swojego środowiska, gdzie jak widać jest to normą. Nie wszystko z czym ty się nie zgadzasz jest automatycznie "głupotą".

Wykpiwanie każdej opinii innej niż twoja wystawia świadectwo wyłącznie tobie.

Wbrew temu co o sobie sądzisz nie masz monopolu na posiadanie racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bobcat napisał:

we wpisie 1 maja

Jak mogłem przegapić tak ważny wpis, tak ważny że pamiętasz dokładnie date choć minął już prawie rok....już milknę i zanurzam się w lekturę.....  ?

29 minut temu, Bobcat napisał:

Wbrew temu co o sobie sądzisz nie masz monopolu na posiadanie racji

Wbrew temu co o mnie piszesz.....i to mogłoby wystarczyć, bo niemal wszystko co o mnie piszesz to twoje projekcje z rzeczywistością nic nie mające wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Przecież NanoCell mam w domu.

OLED oglądam co chwila. Dwa są w bliskiej rodzinie, widujemy się często, jeden u sąsiada

Nosisz ze sobą Twój telewizor? Bo chyba tylko takie porównanie ma sens...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, JB007 napisał:

Nosisz ze sobą Twój telewizor? Bo chyba tylko takie porównanie ma sens...

Wystarczy ten sam materiał obejrzeć tu i tam.

Godzinę temu, Maju napisał:

niemal wszystko co o mnie piszesz to twoje projekcje z rzeczywistością nic nie mające wspólnego.

Co ty powiesz? Wystarczy poczytać choćby tylko dzisiejsze pełne szyderstwa kpiny. Tak jest zawsze gdy się z czymś nie zgadzasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, podrzuć swoje ustawienia, zobaczę jak to wyglada. I nie chodzi o krytykę, jestem ciekaw jak ustawiony przez ciebie nano swieci. Mam nadzieje, ze nie jest to jakaś wielka tajemnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

@bubusia ustawienia dla nano masz na hd tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubusia napisał:

Bob, podrzuć swoje ustawienia, zobaczę jak to wyglada. I nie chodzi o krytykę, jestem ciekaw jak ustawiony przez ciebie nano swieci. Mam nadzieje, ze nie jest to jakaś wielka tajemnica.

Na stronie 64 wątku o 8K 4K jest mój wpis #1907 gdzie obszernie opisuję jak sobie ustawiłem NanoCell. Jeśli Cię to interesuje - zajrzyj tam. 

Wiele prób przeprowadzonych w późniejszym terminie doprowadziło mnie do wniosku że konieczne będą jeszcze pewne korekty tego, co tam wtedy napisałem. Oto one:

Kontrast - 100.

Jasność - 32. Domyślne 50 to stanowczo za dużo, po dłuższym oglądaniu dosłownie bolą oczy. Poza tym im mniejsza jasność tym głębsza czerń i lepszy kontrast.

Kolor - 55. Jednak wartość domyślna. Wtedy napisałem że to za dużo. To było pierwsze wrażenie po przesiadce z plazmy i w porównaniu z klasycznym LCD. Jednak w miarę oswajania się z nową dla mnie technologią doszedłem do wniosku że optimum to właśnie wspomniane 55. Próbowałem nawet 60, ale to z kolei już jest za dużo.

Redukcja szumów - Auto.

Redukcja szumów MPEG - Auto.

Poziom czerni - Niski. Tam wtedy pisałem że Wysoki i uzasadniałem dlaczego. To też było spowodowane upodobaniami z poprzednich technologii kogoś kto styka się z NanoCell po raz pierwszy. Nazwa jest myląca, gdyż na logikę Wysoki sugeruje że tej czerni będzie więcej. Nieprawda. Jest jaśniejsza. Właśnie w ustawieniu Niski czerni jest więcej, jest ona głębsza i bardziej smolista. Napisałem również wtedy że przy Wysoki jest więcej szczegółów w ciemnych scenach. Z początku tak jest. Ale tu miałem okazję poznać potęgę i skuteczność układów Artificial Intelligence. To naprawdę działa. Telewizor uczy się jaki materiał głównie oglądam i w ramach moich ustawień optymalizuje obraz. Bardzo szybko stało się tak, że przy ustawieniu Niski czerń pozostała tak samo głęboka, a szczegóły w ciemnych scenach się pojawiły. Na Wysoki czegoś takiego nie się nie osiągnie. 

TruMotion - Użytkownik, De-Judder 10, De-Blur 10. Stwierdziłem że takim ustawieniu jest najbardziej gładki obraz. 

Reszta ustawień - jak w moim wpisie z 1 maja. Należy pamiętać, aby Lokalne Przyciemniane LED ustawić na Wysokie. 1 maja też tak pisałem i tak mam. W testach wszędzie radzą aby dać Średnie, gdyż Wysokie może dać czasem niepożądane efekty wynikające z "nadgorliwości" pracy tego układu (opisałem wtedy jakie). Owszem, może. Zdarza się to raz na kilka miesięcy, w ciągu roku miałem takich przypadków chyba pięć, w zupełnie jakichś dziwnych scenach. Natomiast na codzień Wysokie daje jeszcze głębszą czerń i jeszcze lepszy kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stench napisał:

ustawienia dla nano masz na hd tv.

Jeszcze nie jest tak dobrze by producenci trzymali tak parametry ustawień by z gotowców można było korzystać w ciemno.....każdy telewizor się różni i właściwe ustawienia trzeba korygować pod swój egzemplarz. 

Można skorzystać z ogólnych rad co włączyć a czego unikać by obrazu bardziej nie popsuć.

Szukając tego na HD tv (nie znalazłem) wpadłem na takie porady....co ciekawe niektóre ustawienia są podawane na przykładzie LG 55SM8600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co tu mamy:
standardowy – tryb obrazu, który ma zniekształconą kolorystykę i wyostrzony obraz, ale w nieco mniejszym stopniu niż tryb żywy.....i dalej..... tryby, w których biel ma zbyt wysoką temperaturę (tj. tam, gdzie jest mocno zaniebieszczona):

11299 – żywy,
11159 – sport,
9679 – standardowy,
9391 – eco,
8466 – gra

6721 – technicolor,
6245 – kino.....

....właściwa temperatura barwowa bieli to ok. 6505K."

 

Edycja:
Znalazłem chyba ten temat na HDTV....przeglądam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Bob. Sprawdze w wolnym czasie. Wiadomo, ze kazdy TV jest troche inny(inaczej ustawiony), i beda pewne roznice, ale ogolnie powinno byc podobnie( na tej samej marce, na tym samym tv, modelu).

O takich praktycznych sprawach powinnismy wlasnie wiecej rozmawiac.

36 minut temu, Maju napisał:

Jeszcze nie jest tak dobrze by producenci trzymali tak parametry ustawień by z gotowców można było korzystać w ciemno.....każdy telewizor się różni i właściwe ustawienia trzeba korygować pod swój egzemplarz. 

Można skorzystać z ogólnych rad co włączyć a czego unikać by obrazu bardziej nie popsuć.

Szukając tego na HD tv (nie znalazłem) wpadłem na takie porady....co ciekawe niektóre ustawienia są podawane na przykładzie LG 55SM8600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co tu mamy:
standardowy – tryb obrazu, który ma zniekształconą kolorystykę i wyostrzony obraz, ale w nieco mniejszym stopniu niż tryb żywy.....i dalej..... tryby, w których biel ma zbyt wysoką temperaturę (tj. tam, gdzie jest mocno zaniebieszczona):

11299 – żywy,
11159 – sport,
9679 – standardowy,
9391 – eco,
8466 – gra

6721 – technicolor,
6245 – kino.....

....właściwa temperatura barwowa bieli to ok. 6505K."

 

Edycja:
Znalazłem chyba ten temat na HDTV....przeglądam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Troche ten standard niepokoi, ale w kazdym tv/marce jest inaczej. Zazwyczaj najlepszy jest movie(rozne nazwy). Pamietacie Kuro. Tylko movie dawal b. dobry obraz na tamten czas w tamtym tv. Z doswiadczenia wiem, ze w wiekszosci tv wlasnie tak jest. Ale na pewno nie w kazdym. Balans bieli tutaj odgrywa decydujaca role.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bubusia napisał:

Troche

Niepokoi nie tylko to, ale też to jak bardzo różnią się niektóre ustawienia początkowe od tych dzisiejszych.
To by świadczyło o tym że nasz użytkownik Nano Cell nie jest wcale taki pewny tego co mu się podoba, nadal poszukuje.

Wiem z doświadczenia jak szybko i trwale można się przyzwyczaić do kiepskiego obrazu.....mojej siostrze próbowałem delikatnie skorygować w kierunku neutralności obraz w nowym tv......poprosiła bym ustawił tak jak było, zdziwiło mnie to, bo stary wydawał się dość naturalnie ustawiony.....widać że już po miesiącu katowania wzroku w trybie standard, już woli efekciarskie zaniebieszczone kolory.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maju napisał:

To by świadczyło o tym że nasz użytkownik Nano Cell nie jest wcale taki pewny tego co mu się podoba, nadal poszukuje.

Już nie poszukuje. Od miesięcy mam ustawienia jak wyżej (z kosztami) i w ustawieniach nie dotykam się już do niczego. Mam obraz moich marzeń.

14 minut temu, Maju napisał:

po miesiącu katowania wzroku w trybie standard, już woli efekciarskie zaniebieszczone kolory.

Dlaczego " katowania"? Ja oglądam wyłącznie na Standardowym (z moimi korektami).

Czy jesteś w stanie zrozumieć, że każdemu może może się podobać co innego i nie ty będziesz decydował jak kto ma oglądać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Czy jesteś w stanie zrozumieć

Jestem w stanie wszystko zrozumieć, to ty nie jesteś w stanie zrozumieć że niczego ci nie narzucam.....podoba ci się tak to oglądaj.

Opisywałem przypadek siostry.....mógłbym podać bardziej drastyczny przykład jak nie należy ustawić telewizora a ludziom się tak podoba choć na pierwszy rzut oka widać że z jakością to nie ma nic wspólnego.

Może tak mam, tak mnie to razi, bo nawet żarówki o zimnej barwie odbieram jako mocno nienaturalne, staram się kupować takie które są określane jako "ciepłe".....nie wyobrażam sobie życia w jasnym (pomalowanym na zimne kolory) pomieszczeniu z równie zimnym led-owym oświetleniem....
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

Jestem w stanie wszystko zrozumieć, to ty nie jesteś w stanie zrozumieć że niczego ci nie narzucam...

Narzucasz metodą powtarzanej stale dezaprobaty, wyśmiewania i pejoratywnych określeń pod adresem tych, którzy tak oglądają.

5 minut temu, Maju napisał:

Może tak mam, tak mnie to razi, bo nawet żarówki o zimnej barwie odbieram jako mocno nienaturalne, staram się kupować takie które są określane jako "ciepłe".....nie wyobrażam sobie życia w jasnym (pomalowanym na zimne kolory) pomieszczeniu z równie zimnym led-owym oświetleniem....

Każdy ma swoje upodobania, lecz ocenianie tego jest nie na miejscu. Żarówki LED o barwie zimnej dla mnie również są w pomieszczeniu mieszkalnym nie do przyjęcia, ale pomiędzy "Zimnymi" a "Ciepłymi" są jeszcze " Naturalne" i te właśnie lubię.

Za to jadąc samochodem bardzo lubię mieć w nocy zimne światło z reflektorów głównych. W mojej ocenie wszystkie szczegóły na drodze stają się w nim dużo łatwiej zauważalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Wystarczy ten sam materiał obejrzeć tu i tam.

To właściwie wszystko wyjaśnia. Czy sąsiad ma te same ustawienia, czy oświetlenie jest takie same itd. To co wypisujesz nie jest nawet śmieszne, to dramat. Do tej pory dawałem radę, ale jednak dodaję Cię do ignorowanych, szkoda czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JB007 napisał:

To właściwie wszystko wyjaśnia. Czy sąsiad ma te same ustawienia, czy oświetlenie jest takie same itd. To co wypisujesz nie jest nawet śmieszne, to dramat. 

Nie ma obowiązku tu zaglądać, ani tym bardziej pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Znalazłem chyba ten temat na HDTV....przeglądam.

Nic ciekawego w tym temacie nie znalazłem poza tym że niektórzy narzekali na wady swoich egzemplarzy i proszący o nastawy ciągle byli tak traktowani przez @kiki:

"napisz proszę na PW"  czasem z dopiskiem "w sprawie kalibracji".....     :))

 

Jest na początku drugiej strony tekst który nie stawia tego telewizora w zbyt dobrym świetle:


Też posiadam ten TV (65SM8600 ) od kliku dni ale nie wiem jak go skalibrować...Głownie Piłka nożna. Wcześniej miałem Samsunga UE48H6400 i w sumie oprócz oczywiście wielkością i 4k to w sumie różnicy nie widzę....  

I pod koniec tej strony....


"Niby takie nowe technologie a nie widzę różnicy miedzy TV z 2014 a 2019 :/"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maju napisał:

w sumie różnicy nie widzę....  

 

 

Mam tak samo tyle ze z moim oled z sypialni i teraz Nano , trzeba sie grubo zastanowic czy warto az tyle przeplacac. No chyba ze kupic takiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak sie niemieszka w piwnicy i oglada filmy ( a nie wyszukuje roznice w czerni ) to juz w zwyklym salonie z  jakas fajna mala lampeczka cos slabo z tymi roznicami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 09:22, Maju napisał:

 

1. Najważniejsze.....różnimy się przede wszystkim tym że

 

 

 

 

Ze tez jezdzimy zupelnie innymi autami 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maju napisał:

Też posiadam ten TV (65SM8600 ) od kliku dni ale nie wiem jak go skalibrować...Głownie Piłka nożna. Wcześniej miałem Samsunga UE48H6400 i w sumie oprócz oczywiście wielkością i 4k to w sumie różnicy nie widzę....  

I pod koniec tej strony....


"Niby takie nowe technologie a nie widzę różnicy miedzy TV z 2014 a 2019 :/"

Porownanie 48 cali z 65 cali, ciekawe czy nie widzialby roznicy w 2014 miedzy tej wielkosci telewizorami. Ja mam dwa nawet starsze, ale z tej samej epoki ? 46 cali i 60, obraz na tym mniejszym jest o niebo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, JB007 napisał:

obraz na tym mniejszym jest o niebo lepszy.

Chyba nie z racji wielkości?   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.