Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Odnoszę nieodparte wrażenie że w sytuacji braku jednoznacznie pozytywnych informacji o postępach w temacie 8K wolisz tu tradycyjnie pisać o wszystkim.....o dźwięku przestrzennym, OLED....byle nie na temat

Po co te personalne uszczypliwości? Już przez chwilę wydawało się że zaczęliśmy rozmawiać normalnie. Lecz jak widać w Twoim przypadku jest to niemożliwe. Chęć przysolenia mi przy każdej okazji (a nawet bez okazji) jest u Ciebie nadrzędna w stosunku do wszystkiego.

Tak, skręciłem trochę na  OT gdyż padło porównanie do spraw dźwiękowych.

Celniejsze niż Twoje kulinarne.....nie zapominasz że już te porównania były OT?  
Cóż na nic ten OT, bo sądząc po tonie wypowiedzi wniosków na przyszłość z tego nie wyciągnąłeś.  :)

Uszczypliwości?
Toż to sama prawda, przecież podałem dwa linki z ciekawą analizą co może czekać 8K, jakie są prognozy rozwoju i na jakie trudności natrafia 8K.....a Ty ani słowa o tym.

Odnoszę nieodparte wrażenie że tych tematach gdzie okopałeś się na swojej pozycji nie ma prawa być z Tobą spokojnej rozmowy....przeważnie nie z mojej winy. 
Tylko w kwestiach w których się zbytnio nie różnimy zachowujesz spokój.....inne przemilczasz, udajesz że ich nie ma lub marginalizujesz.....naciskany sprowadzasz rozmowę na inny tor nie wyłączając dążenia do pyskówek. 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

gdy znajdę coś nowego na temat 8K z całą pewnością tutaj zamieszczę.

Coś w miarę nowego pojawia się co najmniej raz na dwa tygodnie, najdalej miesiąc.....Ty czekasz na coś co jednoznacznie gloryfikuje 8K lub sugeruje dynamiczny rozwój.....dlatego tak długo czekamy.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

wniosków na przyszłość z tego nie wyciągnąłeś

Wnioski są dla Ciebie akceptowalne tylko wtedy gdy pokrywają się z Twoimi (z definicji jedynie słusznymi).

3 godziny temu, Maju napisał:

Ty czekasz na coś co jednoznacznie gloryfikuje 8K lub sugeruje dynamiczny rozwój...

Ja szukam nowinek na "tak", a Ty - na "nie". W ten sposób na Forum trafia pełna informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Meloman napisał:

Chyba se jaja robisz...

Dla mnie HBO ma poziom jakości co najwyżej DVD...

Bez przesady. Puszczam czasami coś na DVD i jest bardzo duża różnica. HBO lubi obniżać na chwilkę jakość podczas oglądania ale potem wraca do full HD. Z kompresją oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funnykris napisał:

ale potem wraca do full HD

Naprawdę uważasz, że jakakolwiek telewizja w naszym kraju oferuje prawdziwą jakość Full HD???

Porównywałeś kiedyś cokolwiek z polskiej telewizji ze zwykłym enkodem w kontenerze mkv i to w rozdziałce 720p? Nie mówiąc o materiale z płyty blu-ray...

Przecież to jest przepaść jakościowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meloman napisał:

Naprawdę uważasz, że jakakolwiek telewizja w naszym kraju oferuje prawdziwą jakość Full HD???

Porównywałeś kiedyś cokolwiek z polskiej telewizji ze zwykłym enkodem w kontenerze mkv i to w rozdziałce 720p? Nie mówiąc o materiale z płyty blu-ray...

Przecież to jest przepaść jakościowa.

Chodziło mi o HBO GO. Nie o kanał telewizyjny. Nie oglądam telewizji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Ty czekasz na coś co jednoznacznie gloryfikuje 8K lub sugeruje dynamiczny rozwój...

Ja szukam nowinek na "tak", a Ty - na "nie". W ten sposób na Forum trafia pełna informacja.

Kiedy do Ciebie dotrze że informacje o trudnościach na jakie natrafia 8K nie są żadnymi informacjami na "nie"???

To rzeczywistość i naga prawda o tym że 8K zrobiło falstart!
Co najmniej do upowszechnienia tanich telewizorów pow. 70 cali powinni się z masową ich produkcją wstrzymać i skupić się na wyprodukowaniu taniego sprzętu rejestrującego, by to co najważniejsze czyli produkcja treści wreszcie ruszyła.
Tego nie ma i jak się okazuje (patrz linki z poprzedniej strony) dość długo nie będzie, to źle wróży rozwojowi 8K.....to są fakty.

Teraz pozostaje im nachalny marketing, wmawianie że 65 " 8K jest ok. i że te telewizory z 4K zrobią 8K.......bezsens i śmiech na sali.  Tylko dających sie na to naciągnąć żal....
O takich nowinkach chcesz pisać, to nazywasz informacjami na "tak"?    :))))

Ciekawe że mija ponad pół roku od premiery tych telewizorów a nie widać sensownych (czytaj profesjonalnych) ich (a zwłaszcza ich "cudownych inteligentnych" poprawiaczy obrazu)  testów.....czyżby producenci zdawali sobie sprawę że te telewizory mają sporo niedoróbek i dlatego nie udostępniają ich na razie do testów???   :)
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maju napisał:

Kiedy do Ciebie dotrze że informacje o trudnościach na jakie natrafia 8K nie są żadnymi informacjami na "nie"???

To rzeczywistość i naga prawda o tym że 8K zrobiło falstart!

Owszem, to są informacje na "nie". Innych nie dostrzegasz.

Godzinę temu, Maju napisał:

i że te telewizory z 4K zrobią 8K.......bezsens i śmiech na sali.  Tylko dających sie na to naciągnąć żal....

Zrobią może nie Full 8K ale z całą pewnością coś lepszego niż 4K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To piszą ludzie którzy na własne oczy widzieli i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. W przeciwieństwie do Ciebie który nic nie widziałeś i tylko teoretyzujesz. Bo tak sobie wyrozumkowałeś.

Godzinę temu, Maju napisał:

nie widać sensownych (czytaj profesjonalnych) ich (a zwłaszcza ich "cudownych inteligentnych" poprawiaczy obrazu)  testów...

Kilkakrotnie były przytoczone opinie na temat AI. Rozumiem na miano sensownych i profesjonalnych zasługują wyłącznie takie testy które przynoszą wioski i konkluzje identyczne z Twoim punktem widzenia i Twoim przyjętym bez jakiejkolwiek praktyki (a jedynie na podstawie teoretycznych dywagacji) zdaniem. Wszystkie inne to "marketingowe robienie ludziom wody z mózgu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są inne?
Dostrzegam te marketingowe, te jednoznacznie na "tak" które od czasu do czasu się pojawiają a pochodzą tylko ze stron producentów, sam też ich nie cytujesz.....czyżbyś widział to że to zakamuflowana reklama i bał się śmieszności?   :)

12 minut temu, Bobcat napisał:

to są informacje na "nie"

 Jakim trzeba być (wybacz nie znalazłem łagodniejszego słowa) fanatykiem tej technologii by w taki sposób traktować wszystkie obiektywne informacje które informują o zagrożeniach dla rozwoju 8K.

Wszystko to pisane jest przecież z troską o nowy standard a nie po to by 8K dokopać, mnie to też wcale nie cieszy że tak się sprawy mają. Na przykład niby dlaczego miałoby mnie cieszyć że nie ma treści nagrywanych w najwyższych jakościach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maju napisał:

A są inne?

Może się ustosunkujesz do artykułu - link podałem w poprzednim wpisie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpowiadałem na Twój wpis linka nie było.....piszesz posty na raty, nie moja wina że teraz go dostrzegłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maju napisał:

Gdy odpowiadałem na Twój wpis linka nie było.....piszesz posty na raty, nie moja wina że teraz go dostrzegłem.

Link był od samego początku. Tamtego wpisu akurat w ogóle nie edytowałem. Więc (najdelikatniej mówiąc) mijasz się z prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w zwyczaju kłamać.....odpisałem na to co widziałem. Kropka!
Nie trzeba edytować bym nie widział całego wpisu.....piszesz tekst i dajesz, ja to widzę i odpisuję.
W tym czasie zanim zapiszę swoją odpowiedź doklejasz kolejny tekst który zostaje połączony z poprzednim.
Chociaż mój tekst jest już wklejony to całości Twojego do odświeżenia strony nie jestem w stanie zobaczyć....

Nie było tak?
Przyznaj się, nie mijaj się z prawdą.  :)

W temacie;

W tym "teście" znowu porównuje się dwa telewizory nie z tej samej "epoki".....porównanie z 4K tegorocznym (Q90R) już tak dobrze nie wypadło.....nie pamiętasz tego porównania?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

To piszą ludzie którzy na własne oczy widzieli i dzielą się swoimi spostrzeżeniami

Wypadałoby napisać że te telewizory coś dzieli poza rozdzielczością.....tego nie ma w tym opisie dlatego nie są ci ludzie dla mnie autorytetami, nie porównują działania tych odbiorników profesjonalnie.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Kilkakrotnie były przytoczone opinie na temat AI. Rozumiem na miano sensownych i profesjonalnych zasługują wyłącznie takie testy które przynoszą wioski i konkluzje identyczne z Twoim punktem widzenia i Twoim przyjętym bez jakiejkolwiek praktyki (a jedynie na podstawie teoretycznych dywagacji) zdaniem. Wszystkie inne to "marketingowe robienie ludziom wody z mózgu".

Bzdura....cieszy mnie że można poprawić obraz, ale na jak wielkim ekranie to dobrodziejstwo można dostrzec, lub jak blisko siedzieć??  :))

Mnie bardziej interesuje AI zaaplikowane do 4K (Q90R)....materiału HD jest zdecydowanie więcej niż 4K i korzyści z takiego zabiegu można mieć wyraźne już od 65 cali. 
Ty ten temat zbyłeś kompletnym milczeniem....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

ci ludzie dla mnie autorytetami, nie porównują działania tych odbiorników profesjonalnie.  

Przepraszam. Ciągle zapominam, że dla Ciebie autorytetami są wyłącznie autorzy testów, które potwierdzają Twój punkt widzenia. I tylko takie testy zasługują Twoim zdaniem na miano profesjonalnych.

Tutaj zostało wyraźnie powiedziane, że AI w zauważalny sposób polepsza obraz w porównaniu z tym samym materiałem oglądanym w natywnej rozdzielczości 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, porównywanie i wyciąganie wniosków na temat lepszej jakości należałoby dokonywać na w miarę identycznych telewizorach. Te takimi nie są, porównanie powinno być dokonane do modelu równego klasą - Q90R. Nie jest takim Q9F z ub. roku!!!

Jeżeli porównujący tego nie zrobili to albo nie mają takiej wiedzy, albo mają w tym interes by to ukrywać.....w obu tych przypadkach nie można mówić o obiektywnych i bezstronnych porównaniach a osoby takie nie mogą być traktowane jako autorytety.
KROPKA!

45 minut temu, Bobcat napisał:

w zauważalny sposób polepsza obraz w porównaniu

Podano jaki obraz jest lepszy, tylko tyle. Na lepszym telewizorze który ma lepszą matrycę obraz zawsze będzie lepszy niezależnie od rozdzielczości czy sztuczek z poprawianiem obrazu. Rozumiesz to?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maju napisał:

Powtarzam, porównywanie i wyciąganie wniosków na temat lepszej jakości należałoby dokonywać na w miarę identycznych telewizorach. Te takimi nie są, porównanie powinno być dokonane do modelu równego klasą - Q90R. Nie jest takim Q9F z ub. roku!!!

Jeżeli porównujący tego nie zrobili to albo nie mają takiej wiedzy, albo mają w tym interes by to ukrywać.....w obu tych przypadkach nie można mówić o obiektywnych i bezstronnych porównaniach a osoby takie nie mogą być traktowane jako autorytety.
KROPKA!

Podano jaki obraz jest lepszy, tylko tyle. Na lepszym telewizorze który ma lepszą matrycę obraz zawsze będzie lepszy niezależnie od rozdzielczości czy sztuczek z poprawianiem obrazu. Rozumiesz to?

 

Tonący brzytwy się chwyta. Pomiędzy modelami 2018 a 2019 nie ma aż tak istotnych różnic technologicznych i można je uznać za porównywalne.

Napisane jest dokładnie na czym polega "lepszość" obrazu 8K i że wynika ona wprost z większej rozdzielczości. Ale oczywiście co jest obiektywnym i bezstronnym porównaniem oraz kogo można uznać za autorytet - decydujesz arbitralnie i jednoosobowo Ty. Wielki Teoretyk który 8K w życiu na oczy nie widział. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎21‎.‎07‎.‎2019 o 22:52, Funnykris napisał:

Chodziło mi o HBO GO. Nie o kanał telewizyjny. Nie oglądam telewizji ?

To dotyczy też HBO GO. Żeby to zobrazować - jakość tego serwisu porównałbym do xvida z bitrajtem do 2000 kb/s.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Tonący brzytwy się chwyta. Pomiędzy modelami 2018 a 2019 nie ma aż tak istotnych różnic technologicznych i można je uznać za porównywalne.

Dla laika to może tak wyglądać.....poczytaj jednak poważne testy to ci przejdzie ochota na wypisywanie takich głupot.

Między tymi odbiornikami są znaczne różnice w zakresie kontrastu, kątów i maksymalnej jasności obrazu co musi dać niezbyt duży postęp na korzyść obrazu 4K "podciągniętego" do 8K....tylko tyle.

Podejrzewam że wiele osób wybrałoby OLED-a zamiast oglądanie przerobionego obrazu 4K na tym telewizorze 8K.....chcesz takiego porównania?
Nie pamiętasz? Już były takie opinie....

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Napisane jest dokładnie na czym polega "lepszość" obrazu 8K i że wynika ona wprost z większej rozdzielczości. Ale oczywiście co jest obiektywnym i bezstronnym porównaniem oraz kogo można uznać za autorytet - decydujesz arbitralnie i jednoosobowo Ty. Wielki Teoretyk który 8K w życiu na oczy nie widział. 

 

Ten znowu swoje.....nie dość że udowodnił niedawno że nie ma pojęcia o dobrym obrazie to jeszcze pisze nieprawdę że poprawa o jakiej tam piszą dotyczy tylko rozdzielczości.....śmiechu warte.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ten który dobry obraz psuje (między innymi) podkręcając ostrość....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie i na temat linka;

Czego Bobcat nie doczytał.....oprócz tego co już wcześniej napisałem.

Wielkiego nagłówka; "Różnica jest niewielka, ale zauważalna".....nie doczytał też jak szukano tych różnic z nosem w ekranie "kilka cali od niego"!!!
Nie doczytał że 8K wyposażono w nowe lepiej działające podświetlenie i inteligentne AI może mieć nie tylko wpływ na poprawę rozdzielczości, wskazywano też na lepsze kolory 8K w związku z dopracowanym HDR i lepszym procesorem obrazu.

Podsumowując....niewielką poprawę rozdzielczości zawdzięczamy lepszemu procesorowi a zauważymy to jedynie przy oglądaniu z nosem w ekranie. Inne zalety wynikają li tylko z lepszej jakości matrycy i elektroniki tv 8K.

 

W "poważnym" porównaniu nie znalazłem jednak informacji jakiej wielkości były te telewizory....sądząc po zdjęciu i treści niezbyt duże.  :)

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Teoretyzuj dalej.

Podałem fakty z linka....Ty go podałeś.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat jest (był?) Twój wymarzony rozmiar 8K i to 1000 dolarów taniej.....działaj byś nie przegapił takiej "okazji".  :))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Drgnęło też w "materiałach" 8K.....  :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwiem wam.. mam monitor 4k 32 cale. To daje jakieś 150ppi. Siedzę przy nim w odlegości... 70cm? I jest OK. Koledzy którzy przychodza obok mnie mają już kłopot z odczytaniem tekstu. 

Mam drugi laptopowy 4k 15 cali. To daje 300ppi. W natywnej rozdzielczości w tej samej odległości ja mam już kłopot z czytaniem. 

Jeśli to jest jakakolwiek odpowiedź na pytanie czy warto mnożyć piksle.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maju napisał:

Twój wymarzony rozmiar 8K

Skandal. Zrobili mimo negatywnej opinii i braku zgody mędrców z Forum Audiostereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Zrobili mimo.....

Tacy w pogoni za kasą zrobili już niejedno idiotyczne posunięcie......zaślepieni nową technologią od dawna kupują telefony z ekranami 4K tacy sami napaleńcy kupować będą teraz małe telewizory 8K które do HD się nadają.

Kupować niewielkie telewizory by na nich z braku treści jeszcze przez wiele, wiele lat oglądać z trzech metrów poprawione obrazy 4K to dopiero "mądrość". Klękajcie narody.....   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maju napisał:

Tacy w pogoni za kasą zrobili już niejedno idiotyczne posunięcie...

Arbiter Najwyższy i Ostateczny, Geniusz Mądrości Nieskończonej raczył wydalić z siebie swoją ocenę.

Obejrzyj może najpierw. Potem się wypowiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na razie, to żeby obejrzeć 1080 w dobrej jakości to trzeba sobie BD kupić. Streamu nie ma żadnego w rozsądnej przepływności. Do 4K w Polsce jeszcze daleko. A teraz trzeba sobie kupić telewizor 8k? 

Do obróbki zdjęć - rozumiem. Jako monitor do pracy takiej czy innej - rozumiem. Ale do rozrywki to jeszcze długo nie będzie co oglądać. 

Niech się producenci bawią. A zanim to będzie miało sens umieścić pod strzechą to jeszcze sporo wody musi upłynąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste drwiny i ironie udające rzeczową dyskusję.....nie spodziewałem się Bobcat niczego więcej.

Napiszę (powtórzę) więc coś z czego na 100% po obejrzeniu obrazu 8K się nie wycofam.  

- Nie po to stworzono taką rozdzielczość by ją oglądając z trzech metrów na 55 calowym ekranie bezpowrotnie stracić.
- Nie po to by w tych warunkach oglądać "poprawione" obrazy 4K.....bo to też bez sensu.

Odpowiem tu na wpis z sąsiedniego tematu;

Optymistyczne prognozy sprzedaży 8K się ciągle nie sprawdzają, bo ludzie myślą i drugi raz się na 8K (tak jak na przedwczesne 4K) nie nabiorą.....tym bardziej że 8K natrafia na większe rozwojowe przeszkody.
I co z tego że za ileś lat zmuszą nas do kupowania dużych telewizorów tylko w wersji 8K (jak teraz 4K) jak na nich nadal nie będzie co oglądać, bo jak widać nadawcy jeszcze do 4K się nie palą a twórcy treści nadal tylko obserwują rynek i w sprawie tworzenia treści 8K nie działają.   :)
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, micwoj napisał:

mają już kłopot z odczytaniem tekstu. 

Mam drugi laptopowy 4k 15 cali. To daje 300ppi. W natywnej rozdzielczości w tej samej odległości ja mam już kłopot z czytaniem. 

Jeśli to jest jakakolwiek odpowiedź na pytanie czy warto mnożyć piksle.. 

Zauważyłem że najmniejszy możliwy do odczytania z bliska tekst na telewizorze 50 cali HD z 3 m (tak daleka jak Bobcat chce oglądać 8K) jest nieczytelny......co dopiero 4K a gdzie jeszcze do 8K?   :))

Warto mnożyć piksele i korzystać z prawie nieskończonej rozdzielczości, ale wtedy trzeba to oglądać z bardzo bliska lub kupić wielki telewizor. Inaczej tracimy główną (dla nas) zaletę wielkiej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maju napisał:

co dopiero 4K a gdzie jeszcze do 8K?

Zapomniałem. Mam jeszcze telefon, też ma 300ppi. I w odległości (tu wstawić, bo nie wiem ile jest normalnie od nosa do telefonu 30-40cm?) da się ustawić czcionkę która jeszcze nie jest zniekształcona przez rozdzielczość, a już nie jest dla mnie czytelna. Czyli to już znów za duża rozdzielczość w stosunku do możliwości mojego oka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.