Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Bobcat napisał:

Bo w odróżnieniu od większości tu obecnych miałem okazję oglądać.

Stawianie sprawy czy rozdzielczość czy inne parametry jest nieporozumieniem. I jedno i drugie.

Gdzie ogladales i co zauwazyles w stosunku do 4k. Bylo takie porownanie na tym samym materiale?

W czym widziales przewage 8k i z jakiej odleglosci( na jakiej wielkosci ekranu)?

 

 

Z mojej strony dyskutowanie nt. 8K wydaje się dzisiaj zbędne. Jest to "format" jedynie dla bardzo dużych przekatnych. Nawet 65" nie ma najmniejszego sensu chyba że siądzie się z nosem w telewizorze.

cytat z pmcompa, generalnie zgadzam sie w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz przed laty (gdy w Europie się jeszcze w ogóle o tym nie mówiło) w Tokio w salonie wystawowym NHK. Sharp 85". Odległość od "nosa w ekranie" do paru metrów. 

Od tego czasu wiele razy w różnych miejscach, zawsze to było to co najmniej 77". Najnowsze: na wiosnę tego roku w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie podczas Warsaw Electronics Show. Pokazywał Samsung (QLED) i Sharp (LED IGZO). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 77 jeszcze moze byc, ale nie 55.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bobcat napisał:

 

I to jest właśnie racjonalna przesłanka dla której 8K 55" nie jest aż tak bardzo absurdalny jak niektórzy teoretycy próbują tutaj przedstawiać.

Jest baaardzo absurdalny, napisałem to wyraźnie, jak zwykle rzeczy najważniejsze pomijasz.

A moje achy dotyczyły przekątnej ... 220" i technologii microLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pmcomp napisał:

Jest baaardzo absurdalny, napisałem to wyraźnie, jak zwykle rzeczy najważniejsze pomijasz.

To jest Twoje zdanie do którego (jak każdy) masz niezbywalne prawo.

Moje jest inne i również mam do niego niezbywalne prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogole ktos sprzedaje 8k w takim calarzu? 

55 cali to generalnie jest maluch.  Juz pomijam 8k. Teraz powinno sie zaczynac od 65. Im wiecej tym lepiej.

Tyle, ze oledy, a takie mi sie podobaja, powyzej 65ki niestety kosztuja juz swoje. Takie 85 cali by sie przydalo. Moznaby olac projektor. A moze jeszcze nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bubusia napisał:

A w ogole ktos sprzedaje 8k w takim calarzu? 

Widzę że nie czytałeś całego wątku. Całkiem niedawno wkleiłem info że Samsung właśnie wprowadza do swej oferty QLED 8K 55".

 

5 minut temu, bubusia napisał:

niestety kosztuja juz swoje

I tutaj poruszyłeś niezwykle istotny aspekt sprawy. Ekonomiczny. Rada by dusza do raju... Mało jest widzów w pełni świadomych, zwracających uwagę na subtelności dla których jednocześnie cena nie gra roli. Większość ma budżet mniej lub bardziej ograniczony, ale mieszcząc się w nim chcieliby mieć obraz możliwie jak najlepszy. Co więc kupić? Mniejszy full wypas czy większy ale mający funkcje takie jak HDR, HFR, WCG działające słabiej lub w ogóle ich pozbawiony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci doradzic, bedziesz na pewno zadowolony. Tak sie sklada, ze przechodzilem te droge i wiem mniej wiecej o co chodzi, i co warto kupic. Oczywiscie mozesz kupic tego Samsunga z 8k(pewnie qled, czyli led). Ja bym jednak wolal jakiegos panasa 65 cali(oleda), albo z nowej, albo z poprzedniej serii. Wiekszy calarz, wiekszy fun. Maja wlasciwie wszystko, nowa seria nawet hdr plus i dolbyvision - chociaz w praktyce nie jest duzo lepiej od zwyklego hdru.  Ale 65ka to juz jest jakis calarz. W pewnym momencie dochodzi sie do wniosku, ze jednak wielkosc ma podstawowe znaczenie. Mowa o TV:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przybłąkał się kolejny "heretyk", który twierdzi, że rozdzielczość ma mniejsze znaczenie... Zaraz bobcatowi świat się zawali. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze i Maciej Koper w 1nym z watkow z naszym Bobem mial przyjemnosc. Bob chyba strasznie lubi nowe wynalazki. Jego prawo.

A jak z projektorami. Tam mialoby to duzo wiekszy sens. Widzial ktos 8k na projektorze?

Tu mamy z 8k- eshift, natywnie 4.  No coz, zamienilbym swojego na to cudo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie by było- zwłaszcza, że w kinach projektory 4k wcale nie są jeszcze taką oczywistością. A ekran, jak by nie patrzeć, jest "nieco" większy od domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bubusia napisał:

Ale 65ka to juz jest jakis calarz. W pewnym momencie dochodzi sie do wniosku, ze jednak wielkosc ma podstawowe znaczenie.

Nigdy nie miałem aż takiego ciśnienia na calarz. Może dlatego że filmy fabularne interesują mnie mało albo wcale. Poza tym do pewnego rozmiaru cena jest funkcją liniową wielkości ale dalej jest to funkcja wykładnicza.

4 godziny temu, bubusia napisał:

Ja bym jednak wolal jakiegos panasa 65 cali(oleda)

Nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony OLED mają gorących zwolenników, jakość obrazu faktycznie fantastyczna, z drugiej - co chwila się czyta o powidokach i wypaleniach.

Zastanawiam się co bym doradził gdyby ktoś poprosił mnie o pomoc w wyborze telewizora. Ale postawiłby warunek: żadna najwyższa półka, ma to być dobra klasa średnia. Mam faworyta. Zdecydowanego. Ciekawe czy domyślisz się co to jest?

2 godziny temu, porlick napisał:

No i przybłąkał się kolejny "heretyk", który twierdzi, że rozdzielczość ma mniejsze znaczenie... Zaraz bobcatowi świat się zawali. ?

Spoko. Gdy się ma ugruntowane przekonania - żadna ilość heretyków niestraszna.

Godzinę temu, bubusia napisał:

Widze, ze i Maciej Koper w 1nym z watkow z naszym Bobem mial przyjemnosc.

Wymieniony był u mnie dwa razy w domu i robił kalibrację. Tak więc znamy się nie tylko z pisania na Forum.

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Bob chyba strasznie lubi nowe wynalazki.

Nie zaprzeczam.

1 godzinę temu, bubusia napisał:

A jak z projektorami.

W ogóle nie lubię projektorów. Ale to moje osobiste zdanie. Tak więc moja wiedza w tym obszarze jest zerowa.

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Widzial ktos 8k na projektorze?

Są już w ogóle takie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oledow, wg mnie i nie tylko mnie, nie ma problemu wypalen, jezeli normalnie go uzytkujesz(nie zostawiamy na statycznych obrazach). Szczegolnie w najnowszych seriach. Najwazniejsze to trafic na egzemplarz o odpowiedniej jednorodnosci jasnosci. Trzeba po prostu sprawdzic na bialej planszy czy nie ma zbyt duzych zafarbow. Jest to wg mnie najwiekszy problem oledow, i co 2, 3 egzemplarz ma z tym problemy. Koniecznie przetestowac przed zakupem.

Nie wiem co Ty bys polecil, ale ja polecilbym tego, jezeli cena jest waznym czynnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie sprawdzalem, czy sa natywne 8k projektory(pewnie sa), ale ww JVC ma 8k eshift, co tez powinno dawac efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bubusia napisał:

Nie wiem co Ty bys polecil, ale ja polecilbym tego, jezeli cena jest waznym czynnikiem.

To jest wysoka półka. Nawet bardzo wysoka. Ja wyraźnie napisałem: ktoś prosi o radę w dobrej klasie średniej.

Domyślaj się dalej.

10 minut temu, bubusia napisał:

Co do oledow, wg mnie i nie tylko mnie, nie ma problemu wypalen, jezeli normalnie go uzytkujesz(nie zostawiamy na statycznych obrazach).

Chyba nie jest aż tak jednoznacznie. Opinie są diametralnie zróżnicowane a o wypaleniach i powidokach pisze nie tylko prasa bulwarowa i łowcy sensacji, ale również poważne źródła, wskazując że są przypadki gdy wystąpiły one po zupełnie normalnej eksploatacji. 

Statyczne obrazy? Sprawa oczywista. A przecież bardzo niebezpieczne są paski informacyjne jeśli ktoś dużo czasu poświęca oglądaniu programów newsowych. Albo logo programu gdy się ma swój ulubiony często oglądany kanał.

No i problem który (dzięki) przypomniałeś: podbarwienia i zafarby. Jeśli sprawa dotyczy 50% odbiorników - dyskwalifikuje to moim zdaniem w ogóle tą technologię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, w takim razie zostaja ci ledy, albo samsung albo sony, np ten(stary ale jary, pelne podswietlenie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W sredniej klasie nie zgadne, zawsze patrzylem na te wyzsza.

Jak widzisz, podaje zawsze minimum 65, nie chce cie namawiac, ale calarz to naprawde fajna rzecz. Moja zona chciala cos w 55 calach, kupilismy 65, i juz robi sie za maly. Teraz chcialaby minimum 75, a najlepiej 85 cali. Inne ogladanie na takim calarzu. Mysle tu o 2.5 do 4 metrow odleglosci od ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bubusia napisał:

Nie zdziwie sie jak wprowadza 16k i rzuca info, ze jest the best, i to na 55 calach. Tez lykniesz?

Bez popitki, jak pelikan rybę.   :)))

 

16 godzin temu, bubusia napisał:

Patrz chociazby ostatni wpis kolegi pmcompa, ktory z nas trzech ma najwieksze doswiadczenie w tej materii.

Został tu sam, nikogo nie słucha oprócz tego co sobie wymyślił.
No i ciągle zapuszcza mantrę że ma większe prawo do pisania tu i jego "wiedza" jest lepsza bo ma doświadczenia, "widział 8K na żywo".
 

Zapomina że tu w tym temacie co chwilę cytujemy tych co widzieli,ale jakoś nie oszaleli na tym punkcie.
Choćby wyżej wymienionego.....

 

 

16 godzin temu, bubusia napisał:

Jak nie wierzysz poczytaj pana Kopra. To sa podstawy.

Żartujesz.....olał podstawy, żadnych teorii i badań nie przyjmuje do wiadomości.
Prekursor 8K nadający w tej rozdzielczości  NHK zrobił kompleksowe badania na ten temat, ma je gdzieś.....czeka na nowe które uzasadnią decyzję o jaką podjął w sprawie zakupu telewizora.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobcat napisał:
18 godzin temu, Maju napisał:

na twoim wymarzonym nie będziesz miał możliwości tego doświadczyć.
Chyba ze z nosem w ekranie.

55" * 2.1 = 115.5 cm

Aż tak długiego nosa nie mam.

Na razie zaczyna docierać do ciebie to o czym napisał @Maciej Koper w poniższym artykule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak usiadłbyś w dwa razy bliższej odległości jak zaleca NHK doznania miałbyś wyraźniejsze.....ale ty już nas przyzwyczaiłeś że wolisz namiastkę.

To jeszcze w sprawie nosa....
Gdyby dopadła ciebie przypadłość Pinokia to z tej bliższej odległości i z tak wielką ilością twoich kłamstw na forum, nawet w tym temacie i innych związanych z 8K (przez zbyt długi nos) wiele byś nie pooglądał.   :)))

9 godzin temu, Bobcat napisał:

Spoko. Gdy się ma ugruntowane przekonania - żadna ilość heretyków niestraszna.

:)))))

Jak on coś napisze to klękajcie narody.....   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bobcat napisał:
9 godzin temu, bubusia napisał:

Nie wiem co Ty bys polecil, ale ja polecilbym tego, jezeli cena jest waznym czynnikiem.

To jest wysoka półka. Nawet bardzo wysoka. Ja wyraźnie napisałem: ktoś prosi o radę w dobrej klasie średniej.

Domyślaj się dalej.

Bobcat, nie zauważyłeś?
Tam jest napisane 4K.....to znienawidzona przejściówka!!!
BOBCAT TEGO WYBORU NIE WYKLUCZA 

"Chryste Panie przecież tu się musiało coś stać...."    :))))

 

9 godzin temu, Bobcat napisał:

gdyby ktoś poprosił mnie o pomoc w wyborze telewizora. Ale postawiłby warunek: żadna najwyższa półka, ma to być dobra klasa średnia. 

 
Jakiś postęp jest, Bobcat nie proponuje olać 4K i poczekać z kupnem telewizora na tanie 8K.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie przeznaczenie. Jezeli nie oglada za duzo filmow, jezeli filmy nie sa priorytetem, to moze i lepiej kupic lcdka(np do gier). Koniecznie z pelnym, nie krawedziowym, podswietleniem.

8k moze byc na przyszlosc. Ale tak jak mowie, wg mnie calarz to b. wazny element. A 55 cali na 8k to za malo. W ogole 55 cali to za malo.

Chyba, ze do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bubusia napisał:

Teraz chcialaby minimum 75, a najlepiej 85 cali. Inne ogladanie na takim calarzu. Mysle tu o 2.5 do 4 metrow odleglosci od ekranu.

Masz dziwne wymagania co do calarzu.....dla Bobcata 42" (dla HD) nie jest za mało, nawet odległość bliska 3m przechodzi.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc namiastka kina(moze i wiecej), a nie monitora.

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bubusia napisał:

55 cali na 8k to za malo. W ogole 55 cali to za malo.

Wiem, nawet przy HD 65 cali nie za dużo gdy w rozsądnej odległości się zasiądzie.

Wytłumaczysz to Bobcatowi to będę Ciebie nazywać mistrzem!   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob sam musi zrozumiec. Dajmy mu zyc. Niech sam przejdzie swoja droge-od lcd, potem plazmy, przez oleda, do projektora( albo duzego tv).

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata to mu tłumaczą nie tylko w tym ale i innych tematach.....kamień w wodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenie to podstawa i to doswiadczenie na wlasnej skorze. Jak w audio. Trzeba ogladac u siebie, czasami cos zmienic, kupic lepsze, czasami wtopic czyli doswiadczyc. Pozyc z czyms. Tak sie to doswiadczenie zbiera. Nawet do dobrego obrazu trzeba przywyknac, umiec go docenic. Podstawy.

 

Np kwestia rownomiernosci jasnosci na oledach, mialem trzy, dopiero trzeci byl rownomierny. W zadnym tescie za bardzo o tym nie pisza. Wzmianka tak, ale ze to bardzo wazny problem, to juz nie.

A potem pier**l sie z serwisami(przechodzilem przez to). I tutaj uczulam na serwis Panasonic Polska, wyjatkowi skur.... Wszystko dla nich w normie, jedna trzecia ekranu z mocnym zoltym zabarwieniem, a dla nich w normie. I byl to topowy model. Takze uczulam kolegow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Nigdy nie miałem aż takiego ciśnienia na calarz. Może dlatego że filmy fabularne interesują mnie mało albo wcale.

A co ma piernik do wiatraka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bubusia napisał:

podaje zawsze minimum 65, nie chce cie namawiac, ale calarz to naprawde fajna rzecz.

Nie mnie namawiasz, to ja mam komuś coś doradzić. A budżet ma jaki ma i chce z tego wyciągnąć na ile się da jakości. 

1 godzinę temu, Maju napisał:

Tam jest napisane 4K.....to znienawidzona przejściówka!!!
BOBCAT TEGO WYBORU NIE WYKLUCZA 

Powtarzam: to nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bobcat napisał:

nie dla mnie.

Z malutkim opóźnieniem, ale to do mnie dotarło, nie powtarzaj. 

Nie rozumiem jak możesz komuś proponować coś z czego drwiłeś dziesiątki razy.....chyba że teściowej "doradzasz", to jestem w stanie zrozumieć.   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Koniecznie z pelnym, nie krawedziowym, podswietleniem.

Gdybyś przy ograniczeniach budżetowych stanął wobec dylematu: większy krawędziowy czy mniejszy z pełnym tylnym podświetleniem - co byś wybrał?

Moim zdaniem krawędziowe są niesłusznie demonizowane. Może na samym początku miały one istotne ułomności ale od jakiegoś czasu zostały one skutecznie jeśli nie wyeliminowane to istotnie zmarginalizowane. O wiele większym problemem równomierności i podbarwień w OLED, które sam sygnalizujesz. 

2 godziny temu, Maju napisał:

Jak on coś napisze to klękajcie narody....

Moje przekonania dotyczą tylko mnie. Dlatego chór przeciwników nie jest dla mnie istotny.

4 minuty temu, Maju napisał:

Nie rozumiem jak możesz komuś proponować coś z czego drwiłeś dziesiątki razy.....chyba że teściowej "doradzasz", to jestem w stanie zrozumieć. 

Widzisz: ja nawet z moim odwiecznym adwersarzem z wątków ideologiczno-światopoglądowych i politycznych (@bubusia) potrafię tutaj rzeczowo, merytorycznie porozmawiać. Z Tobą jest to niemożliwe.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

A co ma piernik do wiatraka?

W moim subiektywnym odczuciu filmy wymagają większych ekranów niż to, co ja oglądam.

I jeszcze odnośnie krawędziowych. Jeden z moich obecnych (LG) właśnie taki jest. Nigdy nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.