Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bubusia napisał:

W sredniej klasie nie zgadne, zawsze patrzylem na te wyzsza.

Więc Ci powiem co mu doradziłem:

LG SM8500. 

Ma HDR10+, Dolby Vision, 100 Hz. No i jest Nano Cell. Oglądałem tą technologię i obraz bardzo mi się podobał. Tu masz recenzje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie dziw się że tam jest raz 8500, dwa razy 8600. To są identycznie takie same telewizory. Różnią się wyłącznie designem zewnętrznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bobcat napisał:
28 minut temu, Maju napisał:

Nie rozumiem jak możesz komuś proponować coś z czego drwiłeś dziesiątki razy.....chyba że teściowej "doradzasz", to jestem w stanie zrozumieć. 
 

29 minut temu, Maju napisał:

   :))))

 

Widzisz: ja nawet z moim odwiecznym adwersarzem z wątków ideologiczno-światopoglądowych i politycznych (@bubusia) potrafię tutaj rzeczowo, merytorycznie porozmawiać. Z Tobą jest to niemożliwe.

Jasne.....tylko ty masz rzeczowe argumenty i potrafisz merytorycznie.

Z tobą to nie tylko nie można rzeczowo czy merytorycznie, ale już nawet zażartować nie można.....nie zauważyłeś pewnie co było na końcu więc dla przypomnienia to co w twoim cytacie brakuje dodałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tego dla alternatywy, pewnie mozna jakos leb w leb porownac z tym LG, ktorego polecasz.

Kolega moze wtedy wybrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubusia napisał:

A moze tego dla alternatywy, pewnie mozna jakos leb w leb porownac z tym LG, ktorego polecasz.

Kolega moze wtedy wybrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dziękuję. Przekażę zainteresowanemu. Choć efektu się domyślam: nawet jeśli pójdzie i porówna - i tak skończy się pytaniem do mnie który ja mu doradzam. Ten Twój to OLED, a on ma do tej technologii jeszcze bardziej podejrzliwe podejście niż ja.

A teraz napiszę pewną herezję. 

Miałem okazję porównać i pobawić się dwoma stojącymi obok siebie telewizorami LG o identycznej wielkości. Jeden OLED drugi Nano Cell. Tu demo i tam demo. Różne, ale oba to krajobrazy i widoczki ze świata oraz przyroda. Oczywiście ruchome obrazy, żadna statyka. Wieszajcie na mnie psy, obrzucajcie epitetami, wylewajcie na głowę kubły pomyj: naprawdę nie widzę istotnej różnicy w jakości obrazu. Na obydwu kapitalny. Może są jakieś subtelności które dałoby się wychwycić przy długim wpatrywaniu się, szczególnie gdyby na obu był pokazany ten sam materiał. Jedną zauważyłem: kolory na Nano Cell ładniejsze.

Za to różnica jest gdzie indziej, widoczna natychmiast: cena. OLED był ok. 2000 zł droższy. Na pytanie czy dodatkowy wydatek tej kwoty jest uzasadniony tak subtelnymi różnicami w jakości obrazu - każdy musi sobie odpowiedzieć we własnym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze nie ogladales ich w ciemnym pomieszczeniu. Mam racje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bubusia napisał:

Podejrzewam, ze nie ogladales ich w ciemnym pomieszczeniu. Mam racje?

Nie była to ciemność powiedzmy nocna, był półmrok. 

Wynik tych oględzin w pewnym stopniu mnie zaskoczył. Oglądałem poprzednio Nano Cell, podobał mi się. Tyle że tam wtedy było jasno. Ale nie przypuszczałem że różnice są tak niewielkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś krajobrazy. Wystąpiła tam prawdziwa głęboka czerń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Less napisał:

Widziałeś krajobrazy. Wystąpiła tam prawdziwa głęboka czerń?

Właśnie ku mojemu zaskoczeniu tak. Może na przyrządach byś wykrył że to nie tak głęboka czerń jak na OLED ale w takim zwykłym oglądaniu nic jej nie można było zarzucić. 

Na pewno nie był to ciemny szary. Była to czerń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Bobcat said:

Właśnie ku mojemu zaskoczeniu tak. Może na przyrządach byś wykrył że to nie tak głęboka czerń jak na OLED ale w takim zwykłym oglądaniu nic jej nie można było zarzucić. 

Na pewno nie był to ciemny szary. Była to czerń.

Taaak. Proponuje wizyte u okulisty. A na powaznie ten model oceniaja bardzo 'srednio' nawet jak na LEDa.

<The LG SM8600 has bad local dimming. It is an edge-lit TV and thus has vertical local dimming zones which can cause issues with local dimming performance. The TV, however, has particularly bad local dimming performance when LED Local Dimming is set to 'High.' In certain scenes, the TV reacts to brightness changes in small areas of the screen by brightening/dimming entire vertical columns, which causes significant blooming; this is very distracting.>

<Native Contrast  : 1176 : 1, Contrast with local dimming  : 1182 : 1

The LG 55SM8600PUA has a mediocre contrast ratio, as expected for a TV with an IPS panel. The contrast ratio does not improve when local dimming is enabled. This is due to the fact that the TV is edge lit and local dimming cannot help in our checkered pattern. This performance is very similar to last year's SK8000.>

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jackk napisał:

Taaak. Proponuje wizyte u okulisty.

Kolejny który nie oglądał tylko serwuje teorię. Mogę Ci zaproponować to samo co już innym radziłem: zamiast zjedzenia obiadu poczytaj książkę kucharską. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Bobcat said:

Kolejny który nie oglądał tylko serwuje teorię. Mogę Ci zaproponować to samo co już innym radziłem: zamiast zjedzenia obiadu poczytaj książkę kucharską. 

W odroznieniu od ciebie ogladalem i posiadalem TV z najwyzszej polki Bobcat wiec twoje bajki opowiadaj w swoim gronie. Powtarzam, jesli dla ciebie LED ma lepsze 'kolory' (cokolwiek to znaczy) w porownaniu do OLEDA cos niedobrze z twoim wzrokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien wybrać co w jego konkretnym przypadku jest bardziej up...dliwe: czy sygnalizowane przez @jackkkwestie z local dimming czy wypalenia, powidoki oraz sygnalizowane przez @bubusia podbarwienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Bobcat said:

Każdy powinien wybrać co w jego konkretnym przypadku jest bardziej up...dliwe: czy sygnalizowane przez @jackkkwestie z local dimming czy wypalenia, powidoki oraz sygnalizowane przez @bubusia podbarwienia.

Tu nie chodzi o jakies kwestie. Jak TV nie potrafi poprawnie odtworzyc czerni to dla mnie to jest popelina a nawet nano popelina. Kontrast rowniez ma zajebisty co mnie wcale nie dziwi. Co do 'wypalen' to ci dma znac za rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jackk napisał:

posiadalem TV z najwyzszej

No to co? Regulamin Forum nie określa od jakiej wartości posiadanego sprzętu przysługuje prawo zabierania głosu w dyskusji.

45 minut temu, jackk napisał:

cos niedobrze z twoim wzrokiem.

Dlaczego? Bo mam spostrzeżenia inne niż Ty? A może coś niedobrze z Twoim? Bo masz spostrzeżenia inne niż ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackk napisał:

Powtarzam, jesli dla ciebie LED ma lepsze 'kolory' (cokolwiek to znaczy) w porownaniu do OLEDA cos niedobrze z twoim wzrokiem

17 godzin temu, Bobcat napisał:

zauważyłem: kolory na Nano Cell ładniejsze.

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Wieszajcie na mnie psy, obrzucajcie epitetami, wylewajcie na głowę kubły pomyj: naprawdę nie widzę .....

12 godzin temu, Bobcat napisał:

 

Dlaczego? Bo mam spostrzeżenia inne niż Ty? A może coś niedobrze z Twoim? Bo masz spostrzeżenia inne niż ja.

 

 

 

Bobcat sam się prosisz.

@jackk przecież Bobcat wyraźnie napisał że Nano Cell ma ŁADNIEJSZE kolory.
A co to znaczy, co powoduje i decyduje że w jego subiektywnym odczuciu te kolory są "ładniejsze" nikt nie wie i się nie dowie. Może nie wie że kolory nie mają być "ładne"ale naturalnie oddane....jak porównuje pod względem kolorów dwa różne dema to też zagadka.  :)
Biorąc pod uwagę fakt że ustawiona prawie na max. regulacja ostrości w jego przypadku nie degraduje a poprawia obraz to może być coś na rzeczy i nie wie na czym polega różnica między "ładnym" a naturalnym kolorem. A może tak jak piszesz "z jego wzrokiem jest coś niedobrze".   Nie tylko to o tym by świadczyło.....   :))

Zauważyłem też że od jakiegoś czasu dużo pisze o Nano Ciell, jakby stało się jego drugą obsesją po 8K.   

Szkoda mu też podawać zmierzone dane Nano Ciell świadczące o tym że ma kiepski kontrast w stosunku do OLED.....on widział Nano Ciell i to jest niepodważalny argument, tamto to tylko liczby a to co piszemy to tylko dywagacje sceptycznych teoretyków.   :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że wzorem okresów poprzednich @Maju znów wyląduje w ignorowanych. Szkoda mi czasu i nie mam ochoty nie wieczne przepychanki z kimś dla którego podstawową przesłanką pisania jest nieustające, wieczne czepialstwo. 

Opisuję swoje własne, subiektywne spostrzeżenia. Okazuje się że mnie nie ma prawa się nic spodobać, gdyż natychmiast słyszę o "obsesji".

Wieczny, nieuleczalny teoretyk. Założę się że podobnie jak miało to miejsce w przypadku 8K także i Nano Cell nie miał okazji nigdy oglądać. Ale przecież dla Niego liczą się wyłącznie suche liczby. Ogólne wrażenie jakie się odnosi z oglądania - nie ma znaczenia. Telewizor nie jest dla widza, ale dla spełnienia norm. To widz jest dla telewizora. Widać to na przykładzie czerni: wynik pomiarów podano. A to że mimo tego obraz może się naprawdę podobać jest nieważne. Kontrast liczbowo wychodzi umiarkowanie więc trzeba krytykować. Tak już jest gdy swoje wypowiedzi opiera się nie na doświadczeniu z obserwacji własnej, lecz wyłącznie na przeczytanej lekturze. Z @pmcomp starłem się wielokrotnie, ale Jego niekwestionowane doświadczenie może budzić szacunek i podziw. @Majuma w każdej sprawie doświadczenie zerowe, ale się naczytał teorii i uważa za eksperta.

Co to są ładne kolory? Proszę. W jednym z podanych przeze mnie opisów czytamy:

"Istotne jest to, jak ten średniopółkowy telewizor radzi sobie z kolorami. A radzi sobie świetnie, jak na telewizor tej klasy. Zapewnia niemal 90-procentowe pokrycie palety DCI-P3 i ponad 70-procentowe Rec.2020, co w tej cenie jest świetnym wynikiem. Technika kwantowej kropki, pisząc kolokwialnie, robi robotę. A to w połączeniu z działaniem algorytmów sztucznej inteligencji zapewnia bardzo imponujące rezultaty. Obraz jest ostry i klarowny, z żywymi i bardzo przyzwoicie odwzorowanymi kolorami."

Zaczyna obowiązywać tutaj maniera przeniesiona z zakładki High End: zachwycać się można tylko sprzętem kosztującym jakieś astronomiczne kwoty. Jeśli się podaje, że za bardzo umiarkowane pieniądze można mieć coś co będzie również cieszyć oko - burzy to przyjęty konwenans i zasługuje na kpiny.

Raz jeszcze podkreślam: opisałem wyłącznie swoje własne, subiektywne spostrzeżenia i odczucia. Moim zdaniem obraz Nano Cell może się podobać. Zresztą nie tylko moim zdaniem - patrz załączone opisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat napisałeś;
 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Wieszajcie na mnie psy, obrzucajcie epitetami, wylewajcie na głowę kubły pomyj.....

A teraz się mażesz jak dziecko....wydoroślej.  ?

41 minut temu, Bobcat napisał:

W jednym z podanych przeze mnie opisów czytamy:

"Istotne jest to, jak ten średniopółkowy telewizor radzi sobie z kolorami. A radzi sobie świetnie, jak na telewizor tej klasy. Zapewnia niemal 90-procentowe pokrycie palety DCI-P3 i ponad 70-procentowe Rec.2020, co w tej cenie jest świetnym wynikiem. Technika kwantowej kropki, pisząc kolokwialnie, robi robotę. A to w połączeniu z działaniem algorytmów sztucznej inteligencji zapewnia bardzo imponujące rezultaty. Obraz jest ostry i klarowny, z żywymi i bardzo przyzwoicie odwzorowanymi kolorami."

Jak już coś cytujesz zadbaj o to by nie manipulować wymową tekstu który pochodzi z linka niżej.
Dalej po tych pochwałach kolorów (cytat) przeczytamy;

"Nie jest to telewizor OLED. Nie jest to nawet NanoCell TV z systemem FALD. To nie ta półka cenowa a technika IPS w połączeniu z podświetleniem krawędziowym zapewnia rezultaty dalekie od ideału. "

Najpierw jest wymieniony OLED jako wzorzec odwzorowania kolorów, potem Nano Cell z wyższej półki....zauważyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

41 minut temu, Bobcat napisał:

Zaczyna obowiązywać tutaj maniera przeniesiona z zakładki High End: zachwycać się można tylko sprzętem kosztującym jakieś astronomiczne kwoty. Jeśli się podaje, że za bardzo umiarkowane pieniądze można mieć coś co będzie również cieszyć oko - burzy to przyjęty konwenans i zasługuje na kpiny.

Bo to prawda.....z telewizorami tak jest, im droższy sprzęt tym lepszy obraz......Hi-End (dźwięk) to złe porównanie.

Są, zdarzają się oczywiście okazje cenowe, częściej wysprzedaże (starszych modeli gdzie  można kupić coś co nie odbiega wyraźnie klasą od nowinek za znacznie mniejsze pieniądze.
Sam na takie okazje zawsze poluję by nie wydawać kasy nadaremnie.  :)
Ale za referencyjny obraz zawsze się słono płaci. To się nie zmieni.

41 minut temu, Bobcat napisał:

Raz jeszcze podkreślam: opisałem wyłącznie swoje własne, subiektywne spostrzeżenia i odczucia. Moim zdaniem obraz Nano Cell może się podobać.

Teraz to co innego.....bo nie sugerujesz że OLED ma gorsze kolory.

I nie mam najmniejszych podstaw twierdzić że nie masz racji w tym co pogrubiłem.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maju napisał:

A teraz się mażesz jak dziecko...

Nieuprawniona nadinterpretacja połączona z myśleniem życzeniowym.

25 minut temu, Maju napisał:

z telewizorami tak jest, im droższy sprzęt tym lepszy obraz......Hi-End (dźwięk) to złe porównanie.

Z dźwiękiem jest dokładnie tak samo.

26 minut temu, Maju napisał:

za referencyjny obraz zawsze się słono płaci.

A ja chcę tylko powiedzieć że za obraz można mieć obraz może nie referencyjny ale w jakimś sensie zbliżający się w tym kierunku za całkiem rozsądną kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bobcat napisał:

można mieć

Masz trochę racji, bo zdecydowana większość ludzi nie jest w stanie rozpoznać co jest lepsze zwłaszcza w obrębie jakiejś klasy cenowej.
Kierują zasobnością portfela, opiniami innych a najczęściej są to wybory nieprzemyślane bo przypadkowe.
Może się tak też zdarzyć że obraz na lepszym telewizorze będzie dużo gorszy niż ten na teoretycznie gorszym  z winy użytkownika. Dlatego że nie będzie prawidłowo wyregulowany, a raczej będzie totalnie rozregulowany.  Widziałem coś takiego u znajomych.... :)
No i między obrazem za krocie i takim za rozsądne pieniądze nie zauważymy wielkich różnic jak nie mamy referencyjnego źródła.


Oprócz tego podobieństwa z dźwiękiem jest jest zupełnie inaczej.  
"Złotouchych" którzy potrafią rozpoznać to co najlepsze jest niezmiernie mało.
 Hi-End-em kierują inne zasady. Ten kto potrafi wyeksponować na jakiś odsłuchach (lub wmówić zawrotną ceną) że jego jest doskonalsze ten ciągnie z tego co robi dużą kasę. 
Jakość i cena w branży telewizyjnej dużo bardziej od siebie zależą niż to ma miejsce w Hi-Endzie. W tej branży można używać mierzalnych parametrów obrazu jako wykładnika jakości i to się potwierdza w testach porównawczych......w Hi-Endzie (nawet w zwykłym stereo) od dawna wiadomo że "parametry nie grają" a różne aspekty dźwięku można subiektywnie interpretować.....to wyklucza wydanie jednoznacznych opinii co do jakości.

Co do jednego czego nie napisałeś (ale pewnie to miałeś na myśli) masz rację......sama cena nie zagwarantuje idealnego obrazu a przy tym będę obstawał że jeszcze gorzej z tym jest w przypadku dźwięku.  :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

zdecydowana większość ludzi nie jest w stanie rozpoznać co jest lepsze zwłaszcza w obrębie jakiejś klasy cenowej.

Pomińmy szpanerów dla których istotna jest wyłącznie cena (im wyższa - tym dla nich lepiej), a o jakości nie mają zielonego pojęcia.

Na jednym krańcu mamy wymagających widzów, prawdziwych znawców i koneserów, którzy mogą sobie pozwolić na referencyjny sprzęt z najwyższej półki. Jest ich bardzo niewielu. Na drugim - ogromną masę klientów dla których liczy się wyłącznie najniższa cena i badziewna jakość nie stanowi najmniejszego problemu. 

A między wymienionymi są tacy którzy zwracają uwagę na jakość ale mają ograniczony budżet. Dlatego chcą w jego ramach uzyskać max jakości. Dla nich telewizor w bardzo umiarkowanej cenie który ma 100 Hz, HDR (w tym Dolby Vision), HFR, pokrywa 90% palety DCI-P3 i ponad 70% Rec.2020 - może być interesującą propozycją. Można zapytać: a gorsza niż OLED czerń, co za tym idzie kontrast? Na przyrządach to wyjdzie od razu. Wymagający znawca i koneser również to natychmiast zauważy. Ale czy dla tego segmentu rynku o którym w tej chwili rozmawiamy, przy zwykłym, codziennym oglądaniu -  jest to aż tak istotne? Czy jest w ogóle istotne? Nie sądzę. 

Co nowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ważne zdanie z powyższego:

"OLED-y w kwestii jasności znacząco odstają od telewizorów LCD podobnej klasy (a przecież ma to wpływ na postrzeganie treści HDR), wyświetlacze ciekłokrystaliczne często też lepiej sobie radzą z odzwierciedleniem ruchu"

Tak więc nie można jednoznacznie i kategorycznie twierdzić że OLED jest pod każdym względem lepszy. Są (bardzo istotne) parametry gdzie górą jest QLED czy Nano Cell (bo to praktycznie na jedno wychodzi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bobcat napisał:

Z dźwiękiem jest dokładnie tak samo.

 

nieprawda

Widziałem ostatnio w przelocie ten nano cell - to nie jest lepsze od OLED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witek_z napisał:

Widziałem ostatnio w przelocie ten nano cell - to nie jest lepsze od OLED

Są ważne i istotne parametry w których jest lepszy. A jeśli ktoś jest wyczulony na sprawę możliwości wypaleń i powidoków to tutaj ma z tym święty spokój. Dla takiego może to być argument przesądzający co wybrać.

Mówię generalnie o Nano Cell i QLED, bo to jednak się od siebie trochę różni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bobcat napisał:

Są ważne i istotne parametry w których jest lepszy. A jeśli ktoś jest wyczulony na sprawę możliwości wypaleń i powidoków to tutaj ma z tym święty spokój.

 

Patrząc na obraz oceniamy właśnie jego, wypalenia w ocenie obrazu to sprawa trzeciorzędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, witek_z napisał:

Patrząc na obraz oceniamy właśnie jego, wypalenia w ocenie obrazu to sprawa trzeciorzędna.

Oceniamy jakość obrazu na moment oglądania. Kupując nowy telewizor kierujemy się jednak również innymi przesłankami, w tym także względami eksploatacyjnymi: jak będzie wyglądał  obraz za kilka(naście) miesięcy. Czy obraz z widocznymi wypaleniami również ocenisz wysoko? To dla Ciebie sprawa trzeciorzędna? Mało kogo stać na co chwila nowy telewizor, zwłaszcza gdy się wykosztował na coś z wysokiej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że prędzej czy później stanę wobec decyzji zakupu nowych telewizorów. A już na pewno gdy telewizja naziemna będzie przechodziła na DVB-T2. Zastanawiam się co bym wybrał gdybym decyzję podejmował dzisiaj. Z prawdopodobieństwem 95% byłby Nano Cell. Konkurencyjny QLED raczej nie gdyż oznacza to firmę Samsung, a z jakością ich wyrobów (w różnych grupach asortymentowych) mam niedobre doświadczenia. Zarówno ja, jak również moja rodzina i znajomi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral jednak oleda, i to GZ2000, rozumiem, ze wolisz bardziej ekonomicznie, to wtedy ten 800. A jak nie oled, to jakis lcdek, ale koniecznie z pelnym podswietleniem. Jednak ta czern jest wazna. A moze ten nano(jak tak ci sie podoba) ale z pelnym podswietleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat jeśli oglądasz większość czasu w dzień to możesz brać LCD... ale jeśli czasem w nocy,wieczorem lubisz mieć odskocznie od codzienności i oglądać tylko w całkowitej ciemności to tylko oled. Przed zakupem sugeruję zrobić zestawienie dwóch technologii obok i możesz zmienić pogląd . Zawsze możesz stary tv zostawić do kanałów informacyjnych, jeśli takowe oglądasz i boisz się o wypalenia,   a nowy tylko do pokoju kinowego jeśli masz warunki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bubusia napisał:

Ja bym bral jednak oleda

A ja nie mogę przełamać wewnętrznej podejrzliwości odnośnie tej technologii w kwestii wypaleń, powidoków i podbarwień. Zwłaszcza że każdy tydzień przynosi nowe informacje na te tematy, jak nie ze źródeł polskich to zagranicznych. Poza tym jest jeszcze inny, dla mnie bardzo istotny parametr: jasność. A tutaj OLED przegrywa w cuglach.

Godzinę temu, bubusia napisał:

koniecznie z pelnym podswietleniem

Zgoda, wszelako zauważ ze za cenę jednego SM9800 (tylne podświetlenie z pełnym wygaszaniem) mogę mieć dwa SM8500 (krawędziowe mające również - może nie tak doskonały - local dimming).

Godzinę temu, bubusia napisał:

Jednak ta czern jest wazna.

Również zgoda. Ale (jak pisałem) miałem okazję bawić się stojącymi obok siebie OLED i Nano Cell. I naprawdę do czerni nie mogłem się przyczepić, choć bardzo się starałem. Znasz już mnie i wiesz że jak chcę to potrafię być up....liwy. Tutaj chciałem być, ale naprawdę nie miałem do czego się przychrzanić. Proszę mnie źle nie zrozumieć: z pewnością na przyrządach czerń na OLED wypadała lepiej. Mówię o wrażeniu jakie sprawiał obraz. A zdarzały się tam detale i fragmenty ciemne i oraz sceny nocne

38 minut temu, darulok napisał:

jeśli czasem w nocy,wieczorem lubisz mieć odskocznie od codzienności i oglądać tylko całkowitej ciemności

Tak lubię i zazwyczaj oglądam.

31 minut temu, darulok napisał:

przed zakupem sugeruję zrobić zestawienie dwóch technologii obok i możesz zmienić pogląd

Właśnie coś takiego zrobiłem (patrz wyżej i mój wpis z przedwczoraj). Wnioski do jakich doszedłem są przeciwne od tych, jakie zapewne oczekujesz: jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu do Nano Cell.

34 minuty temu, darulok napisał:

możesz stary tv zostawić do kanałów informacyjnych, jeśli takowe oglądasz

Jak wejdzie DVB-T2 stary nie będzie działał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sprawdze tego nanocella.  Dobra czern na IPSie. No coz, kto wie. Trzeba sprawdzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bubusia napisał:

Az sprawdze tego nanocella.  Dobra czern na IPSie. No coz, kto wie. Trzeba sprawdzic.

Powtarzam że nie mówię o pomiarach na przyrządach, lecz o subiektywnym wrażeniu jakie sprawia obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.