Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wypaleń i powidoków, z taką ostrością występujący w pierwszych plazmach - w ostatnich generacjach udało się zredukować do pomijalnie nieistotnego marginesu. 

W OLED-ach problem występuje nadal, może w stopniu nie aż tak istotnym jak na początku, ale nie można powiedzieć że się z nim uporano jak w końcówce produkcji plazm. Do tego dochodzą sygnalizowane (również przez Dyskutantów tu na Forum) inne ułomności: zafarbowania i podbarwienia oraz zanik szczegółów w bardzo ciemnych miejscach ekranu, które zlewają się w jednolite czarne pole.

Czy znawcy OLED-ów mogliby się wypowiedzieć w tych sprawach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawca, ale powidoki i wypalenia sa mi obce. Powidoki znikaja momentalnie, a wypalenia sa wlasciwie non existent w nowych modelach( maja odp. systemy przeciwdzialania) W plazmach bylo to duzo gorsze. Co do zafarbow, trzeba wybrac odpowiedni egzemplarz. Problemy szczegolow w czerni tez wg mnie nie wystepuja, jezeli skalibrujemy ekran. Nawet jasnosc nie jest problemem. Takie moje spostrzezenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za interesujące informacje jakie podałeś.

Nasuwa się kilka spostrzeżeń. Piszesz:

2 godziny temu, bubusia napisał:

Co do zafarbow, trzeba wybrac odpowiedni egzemplarz.

Już sam fakt konieczności przebierania niczym w przysłowiowych ulęgałkach aby trafić na dobry telewizor - stawia pod znakiem zapytania generalną jakość tej technologii. Przypomina to kupowanie Fiata 125p albo Poloneza w czasach głębokiego PRL kiedy to oprócz talonu lub dolarów trzeba było mieć znajomości w salonie sprzedaży aby spośród kilku(nastu) egzemplarzy wybrać sobie jeden jakoś nadający się do jazdy.

2 godziny temu, bubusia napisał:

W plazmach bylo to duzo gorsze.

Tak, w pierwszych generacjach. Pod koniec produkcji plazm problem praktyczne już nie istniał.

2 godziny temu, bubusia napisał:

Nawet jasnosc nie jest problemem.

Wielu uważa, że nie tylko rozdzielczość jest warunkiem koniecznym dobrego obrazu. Równie ważnych (dla niektórych nawet ważniejszym) jest HDR. @Maciej Koper pisał że im większa jasność tym lepiej, gdyż efekt HDR jest pełniejszy i bardziej spektakularny. Ile wyciąga OLED? 1000 nitów? QLED bez problemu 4000. Więc o czym rozmawiamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 nitow to juz wystarczy, jest bardzo dobrze. Co do egzemplarzy, to kupujesz i od razu sprawdzasz. Jesli jest dobrze, to juz tak zostanie. Ja tak zrobilem, i jest ok

Lcdeka tez warto sprawdzic pod katem rownomiernosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bubusia napisał:

1000 nitow to juz wystarczy, jest bardzo dobrze.

Lepsze jest wrogiem dobrego. A jak pamiętam ze szkoły z matematyki:

4000 > 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Ja to troche inaczej pojmuje.

14 minut temu, Bobcat napisał:

Lepsze jest wrogiem dobrego.

No wlasnie, nie ma co przeginac.

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bubusia napisał:

No wlasnie, nie ma co przeginac.

Tutaj akurat jest im więcej tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2019 o 21:24, Bobcat napisał:

Z przyjemnością muszę co poniektórych tutaj ucieszyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ucieszyć?
Ciebie to musiało zasmucić.....a jak się okaże że nie 4K (jak "prorokowałeś") a  8K okaże się przejściówką?   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, witek_z napisał:

gdybym mógł kupić w rozsądnych pieniądzach model G30 z małym przebiegiem to cieszyłbym się jak dziecko.

O ile dobrze pamiętam ta seria jeszcze nie dawała takiego obrazu jak następcy....jakiś taki bez dynamiki, matowy był, przynajmniej taki pamiętam salonach sprzedaży, tak go dziwnie (ze słabym kontrastem i jasnością) prezentowali.
Seria GT60 znacznie jaśniej świeciła, kolorki super a VT60 podobno była jeszcze lepsza.
Niestety sprzedali ostatnie takie plazmy zanim się na nowy telewizor zdecydowałem....  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Maju napisał:

jakiś taki bez dynamiki, matowy był

Jako wieloletni użytkownik tegoż zapewniam że jest to absolutna nieprawda. 

59 minut temu, Maju napisał:

kolorki super

Na G30 też.

Godzinę temu, Maju napisał:

Niestety sprzedali ostatnie takie plazmy zanim się na nowy telewizor zdecydowałem..

No widzisz. Tak to jest jak się wiecznie teoretyzuje zamiast działać. W końcu się samemu na tym traci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bobcat napisał:

jest to absolutna nieprawda. 

Piszę o tym jak wyglądał obraz w sklepie. To co widziałem na G30 mogło od plazm odstraszyć.
Jak zobaczyłem GT60 to  miałem wrażenie jakby te plazmy dzieliła odchłań.

36 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Niestety sprzedali ostatnie takie plazmy zanim się na nowy telewizor zdecydowałem..

No widzisz. Tak to jest jak się wiecznie teoretyzuje zamiast działać. W końcu się samemu na tym traci.

Nie ma tego złego....
Chciałem kupić 42 cale.....dasz wiarę, takiego malucha.   :))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

co widziałem na G30 mogło od plazm odstraszyć.
Jak zobaczyłem GT60 to  miałem wrażenie jakby te plazmy dzieliła odchłań.

Generalnie plazmy były w sklepach ustawiane tak że mogły odstraszyć. Mnie np. robiły to skutecznie przez dłuższy czas. Zdanie zmieniłem dopiero wtedy gdy poszedłem do marketu gdzie znam personel, dostałem w garść pilota i mogłem się bawić i ustawiać jak chcę. Na tej zasadzie bawiłem się ostatnio Nano Cell i OLED-em.

Obraz na serii 60 był może subtelnie lepszy. Ale mówienie o odchłani to gruba przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maju napisał:

O ile dobrze pamiętam ta seria jeszcze nie dawała takiego obrazu jak następcy

ta seria miała ciut gorszą czerń ( przepaść na plus w stosunku do mojej LG) no i miał lekko widoczny green ghosting (LG prawie wolny od tego "efektu" - dlatego kupiłem)

Seria GT oraz późniejsza ST to poprawa czerni - ale ciut.

ST 60 są  do kupienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, witek_z napisał:

są  do kupienia.

Teraz???
Na rynku wtórnym chyba, używane.

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Obraz na serii 60 był może subtelnie lepszy. Ale mówienie o odchłani to gruba przesada.

Czytałem recenzje i tam mówiono o dość sporym postępie w jasności i kontraście......w sklepach nie miałem możliwości zabawy pilotem i mówię o przepaści jaką tam wtedy widziałem.....nie przeczę że to wina ustawień, że g30 tak słabo wypadł.

Może przyszedł prikaz z góry żeby tak ustawić te plazmy by się LCD lepiej sprzedawały.    :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maju napisał:

Teraz???
Na rynku wtórnym chyba, używane.

 

no wiadomo

ST60 był ciemnym telewizorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, witek_z napisał:

GT oraz późniejsza ST 

Ta seria ST to nie były plazmy gorszej jakości?
Wiem na pewno że VT były lepsze od seri G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, witek_z napisał:

gorsze

"Modele V - najwyższa pólka, G - średnia, S - niższa i tak dalej, bo są jeszcze X i C a dodatkowa literka T oznaczała 3D...."

Znalezione w necie....kiedyś to wszystko wiedziałem, ale uleciało częściowo z pamięci.  :)
Zdaje się że były jeszcze jakieś modele lepsze od serii V ale z tego co pamiętam był to raczej sprzęt profesjonalny drogi i słabo dostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T oznaczało tylko 3D.....pierwsza litera serię jakościową a liczby kolejne wersje.

I tak na przykład (strzelam) G30 mógł być porównywalny jakościowo z ST60. 
Ten pierwszy wprawdzie z wyższej półki ale ten drugi z nowszej ulepszonej serii no i ten drugi miał 3D. (T).

Takie tłumaczenie kiedyś czytałem.....kolejne wersje z tej samej serii różniły się użytymi matrycami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maju napisał:

Znalezione w necie...

Nie do końca prawdziwe. Najwyższa półka to była seria Z. Nie był to sprzęt profesjonalny. Był ogólnie dostępny, tyle że bardzo drogi. V to była półka wysoka (ale nie najwyższa), G - środkowo-wyższa, S - średnia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Najwyższa półka to była seria Z.

Wiem tak napisałem tego (Z) nie byłem pewny i dlatego w poście tego nie ma
 

18 minut temu, Maju napisał:

były jeszcze jakieś modele lepsze od serii V ale z tego co pamiętam był to raczej sprzęt profesjonalny drogi i słabo dostępny.

Na naszym rynku chyba niedostępne to było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Nie do końca prawdziwe.

Nie do końca prawdziwe więc jest to co sam piszesz bo ja napisałem o serii na rynek profesjonalny a w tym co ty piszesz brakuje kilku serii których nie wymieniłeś.....czepiasz się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maju napisał:

Nie do końca prawdziwe więc jest to co sam piszesz bo ja napisałem o serii na rynek profesjonalny a w tym co ty piszesz brakuje kilku serii których nie wymieniłeś.....czepiasz się.

Możliwe że była jeszcze oferta na rynek profesjonalny. Tego nie wiem. Z, V, G, S, X, C były na rynek ogólno-dostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic zaczal robic naprawde dobre plazmy po 'przejeciu' sekcji plazmy Pioneera. Ja tez o malo co nie kupilem plazmy Panasonica z serii Z (PZT-60 o ile sie nie myle) jak mi Kuro padl po raz pierwszy w 2014 roku ale udalo mi sie go naprawic. To byla jedyna plazma podobno ktora dawala tej samej klasy obraz co Kuro a w paru parametrach podobno byla lepsza.

55 minutes ago, witek_z said:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naprawde bys cos takiego o niewiadomym pochodzeniu kupil?

6 hours ago, Bobcat said:

Tutaj akurat jest im więcej tym lepiej.

OK to tak dla zabawy znajdz sobie ile nits ma twoja plazma.

11 hours ago, bubusia said:

Nie jestem znawca, ale powidoki i wypalenia sa mi obce. Powidoki znikaja momentalnie, a wypalenia sa wlasciwie non existent w nowych modelach( maja odp. systemy przeciwdzialania) W plazmach bylo to duzo gorsze. Co do zafarbow, trzeba wybrac odpowiedni egzemplarz. Problemy szczegolow w czerni tez wg mnie nie wystepuja, jezeli skalibrujemy ekran. Nawet jasnosc nie jest problemem. Takie moje spostrzezenia.

O co chodzi z tymi 'zafarbami' i co to wlasciwie jest? Powidokow nie zaobserwowalem zadnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jackk napisał:

Naprawde bys cos takiego o niewiadomym pochodzeniu kupil?

 

co to znaczy niewiadome pochodzenie? przecież najistotniejszą sprawą jest to ile godzin działał - im mniej tym lepiej. Ja sam mam już dziesięć lat ( chyba więcej godzin ma naklepane bo włączam codziennie) i co zauważyłem ikonka zmiany głośności bardziej jasna od tej do zmiany kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, bubusia said:

Ja tez jestem plazmowcem, tez Kuro. Kilka spostrzezen natury uzytkowej. Posiadalem ez100, C8, Af8(mam teraz), Kuro

Obraz z plazmy strasznie bliski dobrego projektora, swietne twarze.

Panas najbardziej neutralny, szczegolnie doceniamy przy dluzszej eksploatacji

LG bardzo dobry w dobrym materiale zrodlowym i po kalibracji, chociaz ustepuje Panasowi  w naturalnosci jako calosc, i na dluzsza mete cos mi przeszkadzalo po Panasie, szczegolnie na gorszym materiale zrodlowym.

Sony podobny do Panasa(bardzo dobrze wypada gorszy material zrodlowy), ale cos takiego lekko zoltawego czasami mi przeszkadza, moze tylko wrazenie.

Jak ustawimy oledy leb w leb to wygladaja prawie tak samo, jednak po dluzszym uzytkowaniu sa wg mnie pewne, opisane wyzej roznice, szczegolnie na troche slabszym materiale.

Co do plazmy, na pewno ma mniej nasycone kolory, ale mimo wszystko bardzo naturalne, szczegolnie twarze. Slabo wypada przy ostrym naswietleniu pomieszczenia. W nocy juz bardzo przyzwoicie, duzo lepiej niz nie jeden lcdek.

Takie moje wrazenia z uzytkowania u siebie.

Plazmy wady tez mialy. Wiekszosc halasowala a wlasciwie brzeczala (zmiennie). Przy bardzo cichym dzwieku i siedzeniu blisko ekranu to bylo slychac. Poza tym nie trzeba bylo 'grzejnika' w pokoju im wiekszy ekran tym wieksza emisja ciepla. W zwiazku z tym czesto padalo zasilanie prawdopodobnie z powodu wysokiej temperatury. Czern byla swietna ale nie idealna. Najwiekszy minus plazmy wg mnie to gorsze odwzorowanie w jasnych scenach (tutaj OLED znacznie lepszy). W ogole im lepszy mat zrodlowy (az do 4K) to ta roznica na korzysc OLEDa jest wieksza. O jasnosci plazm nawet nie mowie bo to jest przepasc. No i na koniec jest jeszcze ostrosc czego nigdy sie nie przeskoczy.

12 minutes ago, witek_z said:

co to znaczy niewiadome pochodzenie? przecież najistotniejszą sprawą jest to ile godzin działał - im mniej tym lepiej. Ja sam mam już dziesięć lat ( chyba więcej godzin ma naklepane bo włączam codziennie) i co zauważyłem ikonka zmiany głośności bardziej jasna od tej do zmiany kanałów.

Ja tam bym za badzo nie ufal bo to chyba zhakowac tez mozna. Ile lat moze miec ta plazma? Wydaje mi sie ze sprzet sie zuzywa 'latami' takze. Problem jest z czesciami o czym sam sie przekonalem. Poza tym ta cena???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobcat napisał:

Możliwe że była jeszcze oferta na rynek profesjonalny. Tego nie wiem. Z, V, G, S, X, C były na rynek ogólno-dostępny.

Nie spierajmy się o pierdoły, bo to nie ma sensu....napisałem że tak to zapamiętałem, minęło sporo czasu i mogłem coś źle zapamiętać czy się pomylić.
Faktem jest że poza tymi środkowymi V, G, S, X, innych w sklepach nigdy nie widziałem. Najczęściej G i X.
No i te z serii ostatniej (X) poza tym że dość tanie były niczym nie zachwycały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.