Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, witek_z napisał:

co to znaczy niewiadome pochodzenie? przecież najistotniejszą sprawą jest to ile godzin działał - im mniej tym lepiej. Ja sam mam już dziesięć lat ( chyba więcej godzin ma naklepane bo włączam codziennie) i co zauważyłem ikonka zmiany głośności bardziej jasna od tej do zmiany kanałów.

Nie jest najistotniejsza. Akurat plazma z tego linka jest sprzedawana przez czlowieka, ktoremu sprzedalem swojego Panasa ez1000 z duzym zafarbem po lewej stronie(cena byla atrakcyjna).  Moze byc tez roznie z tymi plazamami.  Co do samych zafarbow widocznych na bialej planszy, jest to znany temat, bardzo malo podkreslany przez recenzentow. Chociaz Koper juz zaczal o tym wspominac. Mialem 3 oledy, pierwszy z zoltym zafarbem(ww panas), drugi(LG) z trzema fioletowymi pasami(zafarbami). Dopiero trzeci byl ok. I nie jest tak, ze tego nie widac. Tam gdzie jest bialo, np snieg, widac bardzo dobrze i jak ktos to raz zobaczy to moze go wkur.... nonstop. Podstawowa procedura przy zakupie oleda to sprawdzenie na bialej planszy przy zakupie. Kazdy recenzent powinien to podkreslac. Niestety nie robia tego, bo nie chca sr** w swoje gniazdo. I tyle.

Poczytaj watek bubusia na hdtvpl.

PS pisze to dla przestrogi, bo potem ciezko cos wymienic, szczegolnie w tak gownianym serwisie jak Panasonic Polska - niestety najgorszy serwis jesli chodzi o wymiany, juz nie jeden sie przekonal, wlacznie ze mna. I nie zniechecam do zakupu Panasa. Wrecz przeciwnie, cenie i zachecam, ale trzeba uwazac. Taki mamy w Polsce serwis. Sony i LG sa duzo lepsze(serwisy) Ale uwazajcie i sprawdzajcie zafarb na oledach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytajcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wierzyc. Tylko ostrzegam. Kazdy ma swoj rozum. Pisze o czyms oczywistym o czym niejeden juz sie przekonal.

Zdjec nie mam. Byli serwisanci, stwierdzili, ze do wymiany(silny zafarb po lewej). A potem dupa. Wszystko w normie.

LG akurat poszedl do wymiany, bo sprzedawca nie robil problemow. A i tak kupilem od niego Soniaka.

Pisze jak jest i nie zalezy mi na oczernianiu kogokolwiek(przeciez polecam Panasy). A jak ktos nie wierzy to juz jego sprawa. Nie zamierzam nic udowadniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Panasa ez1000 z duzym zafarbem po lewej stronie

 

1 godzinę temu, bubusia napisał:

pierwszy z zoltym zafarbem(ww panas), drugi(LG) z trzema fioletowymi pasami(zafarbami). Dopiero trzeci byl ok. I nie jest tak, ze tego nie widac. Tam gdzie jest bialo, np snieg, widac bardzo dobrze i jak ktos to raz zobaczy to moze go wkur.... nonstop.

I jeszcze:

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Poczytaj watek bubusia na hdtvpl.

Tamże czytamy:

"firma Panasonic( tak, chodzilo o panasonica ez1000) stwierdzila, ze to normalne zjawisko, tzn przebarwienia zolci lub fioletu sa cecha technologii"

Z @bubusiaprogramowo się nie zgadzam w wątkach politycznych, ideologicznych i światopoglądowych. Tam stoimy na przeciwstawnych biegunach. 

Co nie przeszkadza, że wątkach merytorycznych bardzo wysoko cenię sobie Jego merytoryczne opinie i Jego zdanie.

Tak więc: bardzo dziękuję. W moich oczach to co tam napisałeś przesądza sprawę: Nano Cell.

Chyba że coś diametralnie odmieni się w przedmiotowej sprawie. Nie jestem aż takim optymistą, gdyż nic na to nie wskazuje. Chyba prędzej doczekamy się na Micro-LED czy ULED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zacytuję, żebys się Bobcat za bardzo nie podniecił: 

Od nadawania sygnału drogą naziemną jednak jeszcze dzieli nas kilka lat. NHK zapowiedziało, że tego typu transmisje powinny zacząć się w roku 2025
Do nadawania naziemnego potrzeba będzie zredukować bit-rate do 30-35 Mbps. Będzie to dopiero możliwe przy sfinalizowaniu kodeka Versatile Video Codec, a nastąpi to dopiero w przyszłym roku.
 

Czyli za 6 latek. w Japonii. Kiedy w Polsce? Zapewne na Św. Nigdy. U nas mooooooże wprowadzą DVB-T2 czyli H.265. Nasze polskie transpondery naziemnej zapewniają dzisiaj ok. 25 Mbps tak więc na jednym i tak się 8K w nowym kodeku nie zmieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jednak kupiłem Oleda Panasonic 65gz950..  Jutro dojedzie ..  Do końca jeszcze nie wiem czy dobrze zrobiłem gdyż  target był 77 .   Bawiłem się tym Panasonikiem z godzinę w sklepie,obok był 75 i mówię drugie tyle kasy za trochę większy..  biorę 65 .. Jeśli chodzi o ruch to nie znalazłem odpowiednich ustawień dla siebie,czyli z tym może być ciężko się przestawić ..  o treści hdr raczej się nie boję, jeśli chodzi o jakość w 4k w nocy oled rządzi ..  Zresztą postawię obok plazmy i będę wyciągał wnioski..  Ten panasonic na trybach fabrycznych dość poprawnie odbierał w sklepie .   Zobaczymy.. Oby wad było jak najmniej.. Moja 65vt60 ma zaledwie 5900 godzin.. Miała wisieć dłużej ale już mnie palił fran od jakiegoś czasu.. Szkoda Że OLED nie ma 3D. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, super telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok na drodze do 8K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może to oznaczać wykluczenie obecnych telewizorów 8K Samsunga, które używają technik ditheringu na poziomie subpikseli. Dzięki nim możliwe są lepsze kąty widzenia, ale ich produkty nie spełniają wyżej wymienionego kryterium (ICDM)."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to feler.....te machlojki Samsunga  techniki (subpixel rendering czy dithering) pomagają wprawdzie zwiększyć kąty widzenia, ale za to wpływają na efektywną rozdzielczość matrycy, obniżając ją.
A taka to podobno dopracowana technologia miała być a tu kolejne kwiatki.....niektórzy na 55" i tak tego nie są w stanie dostrzec, może dlatego takiego malucha chce.     :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maju napisał:

kwiatki.....niektórzy na 55" i tak tego nie są w stanie dostrzec, może dlatego takiego malucha chce.    ?

Ciekaw jestem kiedy przyjmiesz do wiadomości że każdy kupuje to, co chce. Ciągłe zajmowanie się czyimiś sprawami dowodzi że nie masz własnych.

Dla Twojej informacji: żadnych machlojek nie popieram. Wprost przeciwnie. A ponadto nie zauważyłeś (?) że wspominane kryterium ICDN dotyczy wszystkich telewizorów 8K.  Rozmiaru 55" również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bobcat napisał:

nie zauważyłeś

Zauważyłem.
Samsung ma to pewnie w głębokim poważaniu i nie tak szybko pewnie się podporządkuje.

No to coś co Ciebie połechce.....taki cytat.

"Telewizory 4K zadebiutowały na rynku w 2013 roku i dziś już są standardem. Z telewizorami 8K, które towarzyszą nam dopiero od roku, może pójść nawet szybciej. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

Samsung ma to pewnie w głębokim poważaniu i nie tak szybko pewnie się podporządkuje.

Realia rynkowe mogą na nich wymusić zastosowanie się do tych norm. Dla mnie osobiście jest to jednoznaczny sygnał że dopóki będą robić wspomniane machlojki wypadają definitywnie z kręgu moich zainteresowań.

Zresztą na temat tej firmy mam wyrobione (nienajlepsze) zdanie na podstawie doświadczeń własnych, rodziny i znajomych, przy czym dotyczy to nie tylko A/V, ale również telefonów i sprzętu AGD. Całości obrazu dopełnia ich serwis traktujący klienta z buta (nawet gdy dochodzi on swych praw gwarancyjnych) i próbujący w każdej sprawie wmawiać że "to mieści się w normie i nie podlega reklamacji".

Z tego też powodu, mając (uzasadnione czy nie - to temat na odrębną rozmowę) obiekcje i uprzedzenia do OLED nie zainteresowałem się QLED Samsunga ale opartą na podobnej (jednak nie do końca identycznej) zasadzie technologią Nano Cell LG.

18 minut temu, Maju napisał:

No to coś co Ciebie połechce..

Dziękuję, zauważyłem to.

Tam jest jeszcze coś:

"Podobnie jak sześć lat temu w przypadku 4K, tak i teraz pojawiają się głosy, że taki telewizor jest na nic, bo brakuje treści, które można by na nim oglądać. Wspomniane 4K jednak szybko się przyjęło, a liczba dostępnych materiałów dynamicznie rośnie. Nie ma powodów, by nie wierzyć w to, że z 8K będzie tak samo."

Czyli brak na samym początku materiałów stosownej rozdzielczości - to powtórka sytuacji z 4K.

I jeszcze jeden interesujący aspekt:

"w porównaniu do sytuacji sprzed 6 lat poważnie rozwinęła się technologia skalowania treści do wyższej rozdzielczości w czasie rzeczywistym. Dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu efekty takiej poprawy jakości są więcej niż zadowalające."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bobcat napisał:

mając (uzasadnione czy nie - to temat na odrębną rozmowę) obiekcje i uprzedzenia do OLED nie zainteresowałem się QLED Samsunga ale opartą na podobnej (jednak nie do końca identycznej) zasadzie technologią Nano Cell LG.

OLED akurat jest wolne od tych machlojek i ich 8K spełnia te założenia.
Jak będzie z twoim wybrańcem gdy pojawi się w wersji 8K nie wiem bo nie wiem czy LG należy do tego stowarzyszenia 8K.

13 minut temu, Bobcat napisał:

zauważyłem to.

Zauważyłeś, ale czy wszystko przeczytałeś?
Zakładam że przeczytałeś, ale czy pamiętasz wcześniejsze nasze rozmowy na ten temat i dane tam podawane??

Nic z tych rzeczy.....to kolejne chciejstwo i manipulacja danymi sponsorowane pewnie przez Samsunga (patrz źródło) zainteresowanego tym by robić szum przy 8K.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na youtubie ogladalem cos od Vincenta na temat micro-led od Sonego. Obraz mial 110 cali i tylko 1080, a podobno rewelacja. Dopiero obraz 176 moze 178 cali mial miec wyzsza rozdzielczosc. A 4K dopiero ponad 200 cali. Vincent niby byl lekko zawiedziony(ograniczenia tech.), ale stwierdzil, ze jakosc jest i tak niesamowita. Po prostu inne elementy maja wieksze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bubusia napisał:

200 cali

To oczywiste że duże rozdzielczości zyskują na wielkich ekranach.....nie przeczę że 4K o odpowiednich parametrach z odpowiedniego dystansu na tych 200 calach będzie wyglądać wystarczająco rewelacyjnie że 8K może dla niektórych nie mieć racjonalnego uzasadnienia.
Ale nie można też zaprzeczyć że przy takim ekranie  8K ma na pewno sens.

12 minut temu, bubusia napisał:

inne elementy maja wieksze znaczenie.

To według mnie niezaprzeczalna oczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maju napisał:

OLED akurat jest wolne od tych machlojek i ich 8K spełnia te założenia.

Tak, ale mam do OLED inne zastrzeżenia i obiekcje, o których pisałem.

13 minut temu, Maju napisał:

Jak będzie z twoim wybrańcem gdy pojawi się w wersji 8K nie wiem bo nie wiem czy LG należy do tego stowarzyszenia 8K.

OLED 8K w ofercie LG już jest. Więc w 8K idą. Rozszerzenie oferty w tej rozdzielczości na inne produkowane przez nich technologie przynajmniej dla mnie jest oczywiste.

14 minut temu, Maju napisał:

Zauważyłeś, ale czy wszystko przeczytałeś?

Nie rozumiem istoty tego wpisu. Nosi znamiona czepialstwa dla samego czepialstwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bobcat napisał:
30 minut temu, Maju napisał:

Zauważyłeś, ale czy wszystko przeczytałeś?

Nie rozumiem istoty tego wpisu. Nosi znamiona czepialstwa dla samego czepialstwa

Już tłumaczę.

Wielokrotnie wklejałem w tym temacie informacje że kiepsko ze sprzedażą 8K.
Te dane (wbrew wymowie artykułu) to potwierdzają.....wszystko wskazuje na to że nie będzie ponad 400 tyś. sprzedanych 8K w tym roku.
Kolejną brednią jest pisanie że dynamika sprzedaży 8K wyprzedzi 4K skoro żadne dane (nawet najbardziej optymistyczne prognozy) tego nie potwierdzają.
I tak faktem jest że dynamika 4K była blisko 4 x lepsza niż to było w przypadku HD a 8K nawet do tego poziomu HD jak na razie nie aspiruje. 4K w pierwszym roku masowej produkcji ponad 1.3 mln. a 8K ok 215 tyś.

To prognozy, ale rzeczywistość je w dalszych latach znacznie przerosła.

Mam wkleić tabele i dane z prognoz i wyników z lat ubiegłych czy stanie się cud i uwierzysz mi kiedyś na słowo?   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakis film w 8k. Chociaz jeden?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, bubusia napisał:

Chociaz jeden?

Jest trochę materiału na taśmach 70 mm które to dają porównywalną jakość do 8K, przetworzone z analogu do wersji nadającej się do nadawania w tym standardzie zostało na razie tylko kilka pozycji (wiem na pewno o dwóch).
Wiem o przynajmniej jednym filmie fabularnym nagranym od razu w tym standardzie......branża nie rwie się do nowego, liczą każde wydatki i wyszło że się to im nie opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bubusia napisał:

A jest jakis film w 8k. Chociaz jeden?

Co nadała NHK w dniu inauguracji stałego programu 8K?  Odyseję Kosmiczną 2001 remasterowaną do 8K z taśmy analogowej 70 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, burz napisał:

A jakieś tytuły?

Te adoptowane z taśm 70 mm:
2001; Odyseja Kosmiczna
My Fair Lady 

I ten nagrany już w technologii 8K;
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Obecnie i jeszcze przez wiele lat masowego dostępu do treści 8K się nie doczekamy. Jeśli jakimś cudem nad Wisłą zobaczymy olimpiadę w Tokio w 8K, to będę bardzo zaskoczony. Po co więc telewizor bez treści? Po pierwsze dlatego, że ktoś musi zacząć, bez sprzętu w domach wprowadzanie materiałów nie ma zupełnie sensu. Sprzęt musi się upowszechniać, aby nadawcom opłacała się inwestycja w 8K. Po drugie z telewizorami 8K jest jak z wyświetlaczem Retina w sprzęcie Apple. Chodzi o to, aby nie było widać pojedynczych pikseli."

Czy nie to samo mówię od dawna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 07:24, Maju napisał:

Nie spierajmy się o pierdoły, bo to nie ma sensu....napisałem że tak to zapamiętałem, minęło sporo czasu i mogłem coś źle zapamiętać czy się pomylić.
Faktem jest że poza tymi środkowymi V, G, S, X, innych w sklepach nigdy nie widziałem. Najczęściej G i X.
No i te z serii ostatniej (X) poza tym że dość tanie były niczym nie zachwycały.

Pierdoły takie tu wypisujesz że aż głowa puchnie. Oglądałem, może nie oglądałem, widziałem, może źle widziałem. Może się pomyliłem, a może nie .......Ja pierdzielę chłopie, albo może Ojcze, daj sobie tu spokój, ludzie czytają i potem wnioski wyciągają. Przepisujesz Internet. Uwiarygodniaj się lepiej gdzie indziej. Takich bzdur o plazmach jakie wypisujesz na tej stronie dawno nie czytałem. Normalnie ręce opadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sittek napisał:

Pierdoły takie tu wypisujesz że aż głowa puchnie. Oglądałem, może nie oglądałem, widziałem, może źle widziałem. Może się pomyliłem, a może nie .......Ja pierdzielę chłopie, albo może Ojcze, daj sobie tu spokój, ludzie czytają i potem wnioski wyciągają. Przepisujesz Internet. Uwiarygodniaj się lepiej gdzie indziej. Takich bzdur o plazmach jakie wypisujesz na tej stronie dawno nie czytałem. Normalnie ręce opadają.

A co Maju tutaj takiego zlego napisal. Nie byl pewien oznaczen, i tyle. Bez przesady, nie czepiaj sie.

 

Do Boba, bylem wczoraj w M1, maja spory wybor i znosne warunki-zaciemnienia. Porownywalem nanocell model 9800(chyba) vs B8 oled. Side by side rzeczywiscie mozna pomyslec, ze kolory wypadaja podobnie, a nawet nanocell czasami lepiej. Nie polegalbym jednak do konca na takim porownaniu. Material, ktory porownywalem byl podobny(wpiete peny), ale nie ten sam. Warunki bardziej sprzyjajace lcdekowi, czyli mocne doswietlenie. Takie porownania sklepowe jednak sa malo miarodajne. Majac jakies tam doswiadczenie, musze przyznac, ze nanocell ma b. ladne barwy. Przynajmniej tak to wygladalo w tych warunkach, i w tym miejscu. Z doswiadczenia tez wiem, ze B8 ma zle ustawione barwy bez kalibracji, jak kazdy oled LG. Warto byloby porownac skalibrowane odbiornik i w odpowiednich warunkach. W sklepie przewaga oledowej czerni jest malo widoczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bubusia napisał:

A co Maju tutaj takiego zlego napisal. Nie byl pewien oznaczen, i tyle. Bez przesady, nie czepiaj sie.

Przeżywa ze wbrew temu co insynuował olałem temat na bocznicy no i musiał odreagować.....a że głupio się czepia to nie nowość, do jego chamstwa przywykłem.

Oznaczenia jakie podałem były sprawdzone i od początku podałem właściwe. 
Z Bobcatem poróżniło nas tylko to że on twierdził że seria "Z" (najwyższa) była u nas w sprzedaży ja ich nigdy w sklepach nie widziałem a pamiętam że gdzieś czytałem że nie zrobiono tego dużo (wcześniejsze serie raczej kierowano na rynek profesjonalny), stąd to co napisałem o słabej dostępności.
Prawda jest taka że były w sprzedaży 60", z racji bardzo wysokiej ceny nie wszędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kończąc OT.

14 godzin temu, Bobcat napisał:

Czy nie to samo mówię od dawna?

Oczywiście że tak.

Ale mówiłeś też że 8K szybko stanie się obowiązującym standardem i wyprze 4K.....a dane statystyczne przeczą temu.
Jak na "przejściówkę" 4K rozwijało i rozwija się z dużo większą dynamiką nawet od HD, o  8K nie mówiąc.
Pierwsze prognozy rozwoju 8K pokazują (oprócz opóźnienia w czasie masowej sprzedaży) że nawet w 25% nie są spełnione te wcześniejsze założenia.....z 4K było inaczej, rzeczywistość wyprzedziła prognozy.

image.thumb.png.868ba2857b0995fd81c383a5990e9e29.png

I raczej nie należy się spodziewać w sprawie wzrostu dynamiki jakiegoś gwałtownego zwrotu.....no chyba że producenci oleją wszystkie badania nad 8K (mówiące że 8K ma jakiś sens na dużych ekranach, znacznie większych niż średnia obecnie sprzedawanych) i zaczną je w wersjach 55" (a może i mniej)  masowo produkować sztucznie wypierając z rynku tak małe 4K.
Musieliby też olać minimalne założenia specyfikacji jakie sami przyjęli i produkować tanie 8K "dla ubogich" tak jak to ma miejsce teraz z 4K, gdzie nakleja się masowo znaczek HDR na odbiornikach nawet do 2 tyś. które mają tak słabą max. jasność że o HDR w ogóle nie ma co mówić.  
Ale kto im tego zabroni?    :)


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat a dlaczego urwałeś cytat na słowach " aby nie było widać pojedynczych pikseli."?

Dlatego że to było dalej?
 

" 8K jest adresowane do dużych telewizorów. Te 65 cali to absolutne minimum, a moim zdaniem optymalnym wyborem są warianty 75- i 82-calowe.....możemy też pozwolić sobie na taki luksus jak wariant 98-calowy czy wybór ekranu The Wall, by mieć najnowocześniejszą salę kinową w powiecie i to w dodatku prywatną. 8K jest stworzone pod duże ekrany.....Siadamy blisko olbrzymiego ekranu i cieszymy się fenomenalną jakością...."

14 godzin temu, Bobcat napisał:

Czy nie to samo mówię od dawna?

:)))

Jak ktoś chce odnosić pełnię wrażeń z 8K i siedzieć dalej niż 1.5 m od odbiornika to i więcej niż 100" za dużo nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistosc z 8 k. Calarz musi byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.