Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Maju napisał:

nawet w 25% nie są spełnione te wcześniejsze założenia....

Nie wiem czy istnieje na świecie rzecz która sprawiałaby Tobie większą przyjemność i satysfakcję niż to podawanie po raz n-ty tej samej informacji że początkowe prognozy rozwoju 8K były zbyt optymistyczne, przeszacowane i trzeba było je skorygować in minus ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubusia napisał:

Do Boba, bylem wczoraj w M1, maja spory wybor i znosne warunki-zaciemnienia. Porownywalem nanocell model 9800(chyba) vs B8 oled.

Dziękuję za interesującą informację. 

Gdy wcześniej napisałem że Nano Cell ma piękne kolory - @Majuwsiadł na mnie "co to znaczy piękne" oraz że "kolory mają nie być piękne, lecz spełniać określone normy i standardy". Nie miał się o co tego dnia przyczepić więc sobie znalazł przynajmniej to. Teraz z przyjemnością stwierdzam, że Twoje subiektywne spostrzeżenia odnośnie kolorów Nano Cell pokrywają się z moimi. 

Zgodzisz się, że obraz jaki daje ta technologia może się podobać i może ona być interesującą propozycją dla tych, którzy mają (zasadne czy nie - to temat na odrębną dyskusję) obiekcje i zastrzeżenia do  OLED. Nawet w sąsiednim wątku (na temat ULED) we wpisie@Sklep.RMS.pl(a więc profesjonalistów) czytamy:

"Nie neguję ULEDa bo każda konkurencja na rynku to zbawienie, szczególnie przy awaryjnych OLEDach, które wymagają obchodzenia się jak z jajkiem. Ale póki co nie zanosi się że będzie tak różowo."

Zauważmy, że Nano Cell FAD jest tańszy niż OLED tej samej wielkości, a jeśli rozpatrujemy krawędziowy - kosztuje mniej niż połowę tamtego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bubusia napisał:

Calarz musi byc.

Ta wyśrubowana (w kwestii rozdzielczości) technologia niejako wymusza trzycyfrowy calarz.
Na takie rozwiązanie w obecnej chwili za wcześnie, bo na razie takie wielkości kosztują krocie.
Nie we wszystkich mieszkaniach takie kolosy jest gdzie zainstalować....dlatego by na tym zarobić będą to na siłę w małych wielkościach wciskać.
Czy wyjdzie to tak jak z 4K, śmiem wątpić, bo na drodze 8K jest wiele więcej przeszkód.

59 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

nawet w 25% nie są spełnione te wcześniejsze założenia....

Nie wiem czy istnieje na świecie rzecz która sprawiałaby Tobie większą przyjemność i satysfakcję niż to podawanie po raz n-ty tej samej informacji że początkowe prognozy rozwoju 8K były zbyt optymistyczne, przeszacowane i trzeba było je skorygować in minus ?

Ta informacja akurat mnie ani ziębi ani grzeje......nie ukrywam, lubię jak sprawdzają się moje przepowiednie a te które ty z podnieceniem cytujesz się nie sprawdzają.

Lubię też przypominać to o czym nie pamiętasz czy zapominasz.
To nie pierwsze i nie drugie przeszacowanie prognoz in minus......przypomnę przy okazji jak bardzo niską (kilkanaście tysięcy sztuk, nieco ponad 12 tyś??) w stosunku do sondaży rzeczywiście okazała się sprzedaż w ubiegłym roku.

40 minut temu, Bobcat napisał:

Gdy wcześniej napisałem że Nano Cell ma piękne kolory - @Majuwsiadł na mnie "co to znaczy piękne" oraz że "kolory mają nie być piękne, lecz spełniać określone normy i standardy". Nie miał się o co tego dnia przyczepić więc sobie znalazł przynajmniej to. Teraz z przyjemnością stwierdzam, że Twoje subiektywne spostrzeżenia odnośnie kolorów Nano Cell pokrywają się z moimi. 

Też się cieszę że się cieszysz.

Dla ścisłości przypomnę, że pisałem o tym że jakość kolorów można zbadać, potwierdzić obiektywnie stosownymi pomiarami i porównaniami osób które znają się na tym.

Subiektywne określenie kolorów jako piękne osoby która "poprawia" jakość obrazu podkręcając ostrość prawie na maxa mnie nie przekonywało, stąd to co kiedyś pisałem.....tyle i tylko tyle.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maju napisał:

Subiektywne określenie kolorów jako piękne osoby która "poprawia" jakość obrazu podkręcając ostrość prawie na maxa mnie nie przekonywało, stąd to co kiedyś pisałem.....tyle i tylko tyle.  :))

@bubusiatego zarzucić nie możesz. A spostrzeżenia odnośnie piękna kolorów Nano Cell ma identyczne jak ja.

A w ogóle to rozmawiamy o kolorach. Nie o ostrości. Więc po co mieszasz dwie sprawy?

19 minut temu, Maju napisał:

jakość kolorów można zbadać, potwierdzić obiektywnie stosownymi pomiarami

Można również mieć zupełnie subiektywne spostrzeżenia, wrażenia i się nimi podzielić. Ale do tego trzeba najpierw samemu obejrzeć i przekonać się na własne oczy. A nie tylko nieustannie teoretyzować. Gdy się ma zero doświadczenia własnego - pozostaje wyłącznie suche mądrzenie się na podstawie przeczytanych liczb i pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bobcat napisał:

po co mieszasz dwie sprawy?

Logika drogi Watsonie.
Jak ktoś twierdzi że podkręcając ostrość poprawia jakość obrazu to trudno mi było uwierzyć że ta sama osoba może być autorytetem w sprawie wierności oddawania barw przez telewizor.

Cieszę się że choć w tej jednej sprawie się pomyliłem.  :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bobcat napisał:

 Gdy się ma zero doświadczenia własnego - pozostaje wyłącznie suche mądrzenie się na podstawie przeczytanych liczb i pomiarów.
 

33 minuty temu, Bobcat napisał:

do tego trzeba najpierw samemu obejrzeć i przekonać się na własne oczy. A nie tylko nieustannie teoretyzować.

 

Doświadczenie zdobywa się w taki sposób jak opisał @bubusia.
Masz swój materiał i wiesz jak powinien wyglądać, porównywałeś to na wzorcowym odbiorniku. Najlepiej jak masz za sobą setki takich porównań.
Samo oglądanie przygotowanych przez kogoś innego dem nie ma ze zdobywaniem doświadczeń nic wspólnego.

Tak samo jak w audio.
Jakby ktoś ci dał nagrania których nigdy w życiu nie słuchałeś i na ich podstawie miałbyś opisać jakość sprzętu. 
Trzeba wybitnego "złotouchego" kozaka, znawcy tematu który jest w stanie w takiej sytuacji wydać pełną i w miarę obiektywną ocenę.....bo trzeba znać na pamięć wszystkie zalety (wady też jeśli takie ma) materiału który służy do porównywania i wtedy wiemy czy sprzęt oddaje to wiernie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów, zawsze najbardziej podobały mi się Panasy, mają jakaś taka plastyke. W M1 w dobrej cenie stał fz 950, około 9500 zl, podobnie do tego nanocella, warto byłoby je zestawić i wybrać ten, który bardziej się spodoba.

Obydwa 65 cali. Także cena niezła. Bardzo wysokie modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten nano cell to IPS z podświetleniem, to w nocy oled go zmiażdży jak czołg malucha (Fiata 126P) Oled W NOCY zapiera dech .. A LCD to stara technologia z wadami,,,, niedowyeliminowania,,.. Po wyregulowaniu jasnosci między plazmą a oledem.. Kolory są niemal identyczne...Plus mega kontrast Oleda i biała biel.. Jestem bardzo zadowolony z nastawów fabrycznych gz950 ale będę stawiał obok Oleda C7 skalibrowanego jak znajdę czas, żeby porównanać tryby hdreerowe,Dolby vision.. Szczegóły w czerniach itd.. 

Zerknąłem teraz najlepszego lg nano cell .. Kontrast ANSI bez wygaszania 1460:1 śmiech.. (moja plazma 9000:1) Tego w nocy zapewne nie da się oglądać.. Zresztą również zestawialiśmu słynnego dx900 obok Oleda w nocy, który ma matrycę va i lepszy kontrast natywny i obok Oleda to zwykły LCD,bladziak .. W którym strefy jak się zapalą nachodzi mgła,niszczy obraz i również kolory.. Wolałbym swoją plazme vt60 o stokroć niż jakiego kolwiek Qleda, nano czy co tam jeszcze.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, darulok napisał:

Jeśli ten nano cell to IPS z podświetleniem, to w nocy oled go zmiażdży jak czołg malucha (Fiata 126P) Oled W NOCY zapiera dech .. A LCD to stara technologia z wadami,,,, niedowyeliminowania,,.. Po wyregulowaniu jasnosci między plazmą a oledem.. Kolory są niemal identyczne...Plus mega kontrast Oleda i biała biel.. Jestem bardzo zadowolony z nastawów fabrycznych gz950 ale będę stawiał obok Oleda C7 skalibrowanego jak znajdę czas, żeby porównanać tryby hdreerowe,Dolby vision.. Szczegóły w czerniach itd.. 

Zerknąłem teraz najlepszego lg nano cell .. Kontrast ANSI bez wygaszania 1460:1 śmiech.. (moja plazma 9000:1) Tego w nocy zapewne nie da się oglądać.. Zresztą również zestawialiśmu słynnego dx900 obok Oleda w nocy, który ma matrycę va i lepszy kontrast natywny i obok Oleda to zwykły LCD,bladziak .. W którym strefy jak się zapalą nachodzi mgła,niszczy obraz i również kolory.. Wolałbym swoją plazme vt60 o stokroć niż jakiego kolwiek Qleda, nano czy co tam jeszcze.. 

Tu moze byc racja. Potwierdzam odnosnie dx900, moze nie bylo miazdzenia, ale oled zdecydowanie lepszy w nocy. Porownywlem do ez1000.  Nawet mialem przez jakis czas. Nocne ogladanie mocno zmienia perspektywe. A dx900 to b. dobry lcedek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, darulok napisał:

to IPS z podświetleniem

 Zapomniałem że przyjęty tu konwenans nakazuje krytykować IPS.

Godzinę temu, darulok napisał:

LCD to stara technologia z wadami,,,, niedowyeliminowania,,..

Natomiast OLED to nowa technologia z innymi wadami, jak wiele wskazuje również nie do wyeliminowania: wypalenia, powidoki, podbarwienia i zafarby, zanik szczegółów w bardzo ciemnych scenach.

Godzinę temu, darulok napisał:

Zerknąłem teraz najlepszego lg nano cell .. Kontrast ANSI bez wygaszania 1460:1 śmiech.. (moja plazma 9000:1)

A z wygaszaniem ile? Porównywanie tu bez wygaszania z plazmą która ma wygaszanie z samej swej istoty jest nieuczciwe.

Godzinę temu, darulok napisał:

Tego w nocy zapewne nie da się oglądać..

Oglądałeś?

Poza tym nie każdy ma ochotę na telewizor z którym się trzeba obchodzić jak z jajkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mamy po to, aby cieszył oko (i ucho). A nie aby się podniecać parametrami.

Wczoraj pojechałem z żoną do galerii handlowej. Jak zawsze ona sobie myszkowała po sklepach z ciuchami, galanterią, obuwiem i kosmetykami a ja poszedłem do tamtejszego  Euro RTV AGD popatrzeć na telewizory. A jakże, był również Nano Cell. Włączony sam jeden, więc nie można było dokonywać porównań side-by-side. Nie był to najwyższy model z oferty, SM9800 mający FAD i (jeśli się nie mylę) 98 stref lokalnego wygaszania. Był to przeciwległy koniec: najtańszy SM8200. 50 Hz, krawędziowy. Leciało jakieś demo. Ma local dimming na ile można coś takiego zrobić w krawędziowym: 6 stref pionowych. Wrażenia? Wcale nie tak złe jakby tu niektórzy oczekiwali. Owszem, na szybkich scenach (sport) widać że to 50 Hz. Trochę brakuje 100 Hz. Kolory piękne jak przystało na tą technologię. Czerń i kontrast? Zaryzykuję twierdzenie że na 95% zwykłych, codziennych zastosowań wystarczające z nawiązką. Nawet w scenach typu miasto po zmroku czy nocny pokaz fajerwerków nie bardzo było się do czego przyczepić, choć lubię być czepialski i upier...wy.

Nie było w czym porównywać. Być może jeśli obok stałby Nano Cell FAD albo OLED z tym samym demo - wspomniane efekty byłyby bardziej spektakularne. Ale to co widziałem mogło się podobać. Zwłaszcza widoki z gór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko to wszystko bylo w warunkach sklepowych. Kolega wyzej wspominal o ciemni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ja nie mam zamiaru Cię przekonywać, tylko zrób porównanie tego nano i Oleda w warunkach kinowych, czyli w takich w których odłączasz się od codzienności i pędu a zanurzasz się w filmie i masz spkój,Relax. Masz kino domowe Monitor audio, więc zapewne czasem oglądasz wieczorem,po zmroku itd..  Brat miał też wcześniej samsunga Suhd js9500, czyli wtedy Top,  dał za niego 18,500zl , recenzenci pieli z zachwytu że to że tamto a my  po zgaszonym świetle zobaczyliśmy i zonk..  Ciągle coś mruga i się zapala(strefy) ..  Jeśli kupiłbyś Oleda to będziesz się cieszył bo to coś nowego.. A IPS to to co już było od dawna , czyli niby lepsze kolory od va, mega kiepski kontrast natywny. Poza tym Oled niby mniejsza jasność w hdr a ja i tak połowę zjeżdżam..  Przed chwilą dzieciaki ? oglądały bajkę trolle w hdr.. I powiem że ilość odcieni kolorów jest zatrwarzająca w szerokiej palecie..  Co chwilę jestem  zaskoczony, pozytywnie oczywiście..  + kontrast który aż kipi..  

 

No i dodam na koniec, że bracki dwa lata używa Oleda bez uważania kompletnie.. Matryca czysta.. Zero wypaleń. Owszem trzeba może deko uważać ale skoro sami producenci reklamują oled do grania to nie tak łatwo go wypalić.. Aha drugi kolega z pracy również ma oled E7 i on też ma matrycę czystą i nawet chyba zapomniał o tym problemie, gdyż jak go pytałem to oczy wybauszyl.  Owszem TVN 24 przez miesiąc mógłby coś utrwalić.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Doświadczenie zdobywa się w taki sposób jak opisał @bubusia.

Doświadczenie to również subiektywne wrażenia z oglądu. A nie tylko wieczne teoretyzowanie.

27 minut temu, bubusia napisał:

No tak, tylko to wszystko bylo w warunkach sklepowych. Kolega wyzej wspominal o ciemni.

Akurat stał w odległym kącie gdzie było ciemno.

4 minuty temu, darulok napisał:

Ciągle coś mruga i się zapala(strefy) .

Obecnie mam plazmę (Panasonic G30) i krawędziowego LCD (LG LV5500). Nigdy nie zauważyłem aby coś mrugało ani też jakichś zapalających się stref. 

8 minut temu, darulok napisał:

bez uważania kompletnie.. Matryca czysta..

 

8 minut temu, darulok napisał:

on też ma matrycę czystą i nawet chyba zapomniał o tym problemie

Skąd zatem biorą się liczne i ciągle pojawiające się nowe informacje że problem cały czas istnieje? Szeptany czarny PR konkurencji? Bajki? Podbarwienia i zafarby to też bajki? 

Nie ma technologii idealnej. Każda ma swój zestaw zalet i wad. Jeden najwyżej ceni sobie zalety OLED i aby się nimi cieszyć jest gotów zaakceptować jego wady, dla drugiego owe wady są nie do przyjęcia i aby ich uniknąć jest w stanie zgodzić się na brak niektórych zalet OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, darulok napisał:

mega kiepski kontrast natywny

Przesada. Bardziej adekwatnym jest określenie: "nieco gorszy".

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bobcat said:
3 hours ago, Bobcat said:

Przesada. Bardziej adekwatnym jest określenie: "nieco gorszy".

 

 

 

Wyzsza matematyka sie klania?  Natywny kontrast rzedu 1400 to jest dziadostwo i to widac nawet w niezaciemnionym pokoju. Nawet stare plazmy mialy kontrast rzedu 1:30000 a te najlepsze rzedu 40-60000 (mowa o rzexczywistym kontrascie). Co do OEDA to niestety nie moge znalezc znaku na klawiaturze...I tu nie chodzi o lokalne wygaszanie tylko o efekt koncowy. W zaciemniony pokoju to jest przepasc a jak na razie to tak sie oglada filmy np w kinie przynajmniej ja jeszcze w inny nie bylem.

5 hours ago, darulok said:

Plus mega kontrast Oleda i biała biel.. Jestem bardzo zadowolony z nastawów fabrycznych gz950 ale będę stawiał obok Oleda C7 skalibrowanego jak znajdę czas, żeby porównanać tryby hdreerowe,Dolby vision.. Szczegóły w czerniach itd.

Pelna zgoda. U mnie zaczyna sie hokej (beda tez transmisje w 4K) i juz jest lepiej niz na mojej plazmie. Test porownawczy troche nie 'Fair' bo to 'tylko' C7. Miedzy C7 a C8/9 byly roznice do wychwycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jackk napisał:

Wyzsza matematyka sie klania?

Wyższa matematyka to są różniczki, całki, rachunek wektorowy, algebra liniowa itd. A nie gołe liczby. 

 

7 minut temu, jackk napisał:

tak sie oglada filmy np w kinie

W kinie masz absolutną czerń? Giga-kontrast? Raczysz żartować.

8 minut temu, jackk napisał:

Nawet stare plazmy mialy kontrast rzedu 1:30000 a te najlepsze rzedu 40-60000

Bzdura. Najlepsze plazmy wyciągały ok. 10000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Bobcat said:

Bzdura. Najlepsze plazmy wyciągały ok. 10000.

To ty opowiadasz bzdury (jak zwykle). Byc moze twoja plazma po 10-ciu latach ma taki kontrast (przy okazji nie odpowiedziales na pytanie 'jaka jasnosc

ma twoj G30 - ciagle czekam). A teraz specjalnie dla ciebie Bobcat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackk napisał:

jaka jasnosc ma twoj G30

Jasność 100% bieli: 117 cd/m2

Kontrast ON/OFF: 10201 : 1

Kontrast ANSI: #DIV/0! : 1

Źródło: Raport z kalibracji

Autor: @Maciej Koper

1 godzinę temu, jackk napisał:

twoja plazma po 10-ciu latach

Po 8. Bardzo mały przebieg (do sprawdzenia w Menu Serwisowym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dowodem na to że w kwestii 8K nic ciekawego czy godnego uwagi się nie dzieje to fakt że @Bobcat  zamiast odpowiadać na kwestie związane z 8K woli pisać o wszystkim tylko nie o tym. Zrobił z tego tematu coś na wzór prywatnego "kącika porad telewizyjnych" i zamiast przenieś  ten OT do dedykowanych tematów zaczyna coraz bardziej rozwijać dyskusję.
Nie jestem tym zdziwiony, bo mam w pamięci sytuacje które w tym połączonym temacie już miały miejsce i te do złudzenia podobne które miały miejsce w innych tematach. 
On już tak ma, że jak nie ma się o co spierać (lub znudzi się tym co do tej pory było tematem sporu) szuka sobie nowego tematu do sprzeczki.....i lubi takie wcześniejsze nierozstrzygnięte sprzeczki przypominać, rozwijać i ciągnąć  w dowolnym temacie.      :)
 

Mógłbym wypisać listę (szeroką) tematów i drugą tych spornych kwestii, ale widzę że piszą tu osoby które to o czym piszę (właśnie z tych tematów) powinny pamiętać.
 

 

No to wracając do tematu.....
W poszukiwaniu czegoś nowego o 8K natrafiłem na filmik......jeszcze tu o ile dobrze pamiętam (oprócz reklamowych) nikt ich nie wklejał. 
Z dedykacją dla @Bobcat, zwłaszcza od ok. 6 minuty z naciskiem na 6:40.....będzie zaprzeczał że to nie o nim.     :)))

Przypomniano nam w tym filmie o tym że takie telewizory 8K mocno grzeją i to ma lub musi mieć swoje konsekwencje....."cudów nie ma";

- muszą mieć i mają ok. dwukrotnie większy pobór prądu
- jak tak mocno grzeją to szybciej też mogą się psuć

Jedyną nową informacją w tym filmiku (dla mnie) jest to że te telewizory 8K Samsunga są takie grube, nazwane tu obrazowo "kobyłą".    :)

No i jeszcze jedna, tym razem (chyba dla wszystkich) nowa informacja;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

@Bobcat  zamiast odpowiadać na kwestie związane z 8K woli pisać o wszystkim tylko nie o tym.

 

2 godziny temu, Maju napisał:

On już tak ma, że jak nie ma się o co spierać (lub znudzi się tym co do tej pory było tematem sporu) szuka sobie nowego tematu do sprzeczki.....i lubi takie wcześniejsze nierozstrzygnięte sprzeczki przypominać, rozwijać i ciągnąć  w dowolnym temacie.      ?

 

2 godziny temu, Maju napisał:

piszą tu osoby które to o czym piszę (właśnie z tych tematów) powinny pamiętać.

Pozwalam sobie zauważyć że to nie jest temat o mnie. Przeto uwagi nie o tym co piszę, lecz o mojej osobie są off topem. 

2 godziny temu, Maju napisał:

telewizory 8K mocno grzeją i to ma lub musi mieć swoje konsekwencje....."cudów nie ma";

- muszą mieć i mają ok. dwukrotnie większy pobór prądu
- jak tak mocno grzeją to szybciej też mogą się psuć

No mamy kolejny argument na "nie". Satysfakcja (@Maju) gwarantowana. Pozwalam sobie zauważyć, że plazmy również się grzeją. Nie przypominam sobie aby @Majupodnosił to kiedykolwiek jako ich minus.

A kończąc wczorajszą rozmowę jaki kontrast tu i tam, jaka czerń różnych technologiach. Przypomina się dyskusja z wątków audio: jedni słuchają muzyki, inni słuchają sprzętu. Tu podobnie. Jedni oglądają film (lub reportaż), inni oglądają parametry. Dla mnie podstawowym kryterium jest czy obraz mi się podoba i czy oglądanie jego sprawia mi przyjemność. Widzę to od razu, spojrzawszy na ekran. Na tej podstawie polubiłem "od pierwszego wejrzenia" Nano Cell. Inni natomiast podniecają się wielkościami z pomiarów: najpierw studiują Podręcznik Użytkownika i najrozmaitsze testy, zapoznają się jakie dany sprzęt ma parametry i dopiero na tej podstawie stwierdzają czy to co widzą na ekranie podoba im się czy nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 08:59, Maju napisał:

Przeżywa ze wbrew temu co insynuował olałem temat na bocznicy no i musiał odreagować.....a że głupio się czepia to nie nowość, do jego chamstwa przywykłem.

Bzdura, po prostu wypisujesz opinie na siłę, gdzie jest zero merytoryki. Bocznicy w to nie mieszam, tym bardziej, że tam z Bubusią też mi nie po drodze, ale tutaj przynajmniej chłop wie o czym pisze, i robi to dobrze. Ty natomiast liznąłeś temat z netu aby się uwiarygodnić, cały czas sadzisz się do Bobcata, nie mając zielonego pojęcia w temacie AV.

W dniu 21.09.2019 o 15:06, Bobcat napisał:

Akurat stał w odległym kącie gdzie było ciemno.

Obecnie mam plazmę (Panasonic G30) i krawędziowego LCD (LG LV5500). Nigdy nie zauważyłem aby coś mrugało ani też jakichś zapalających się stref.

Jeszcze nie spotkałem wielkopowierzchniowego sklepu RTV, gdzie byłoby dość ciemno aby w pełni docenić zalety pdp czy teraz OLED-ów. Przypomina mi się też Twoje sceptyczne podejście do plazm sprzed wielu lat. Potem zmieniłeś zdanie stając się nawet posiadaczem plazmy Panasa. Jestem przekonany, że przyjdzie czas, że i w przypadku OLED wszelkie diabły zostaną przegonione ?

Pewnie już niedługo stanę się posiadaczem OLED-a. Jeszcze nie wiem, czy C9 od LG czy 960-tki Panasa. Ale będę Ci meldował na bieżąco czy jest z nią wszystko OK. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sittek napisał:

Ale będę Ci meldował na bieżąco czy jest z nią wszystko OK. Pozdro.

Udanego zakupu z którego będziesz zadowolony. Z zaciekawieniem czekam na Twoje uwagi i spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sittek napisał:

Potem zmieniłeś zdanie stając się nawet posiadaczem plazmy Panasa. Jestem przekonany, że przyjdzie czas, że i w przypadku OLED wszelkie diabły zostaną przegonione ?

Zmieniłem zdanie i kupiłem plazmę gdy się do niej przekonałem. Nie wykluczam że z OLED-ami będzie podobnie. Na razie niewiele na to wskazuje. Zauważ ponadto diametralnie odmienny aspekt finansowy. Wtedy do wyboru były LCD i znacząco tańsze plazmy. Teraz jest Nano Cell i dwukrotnie droższy OLED.

3 godziny temu, sittek napisał:

Ty natomiast liznąłeś temat z netu aby się uwiarygodnić, cały czas sadzisz się do Bobcata, nie mając zielonego pojęcia w temacie AV.

Cały czas to podkreślam: wieczny teoretyk. 8K nigdy nie widział, Nano Cell również nie. Gdy jest okazja zobaczyć - tradycyjnie, programowo z niej nie korzysta. Ale się coś tam naczytał na ich temat i ma w każdej sprawie mnóstwo do powiedzenia. Tonem autorytetu. Na dodatek swoje wypowiedzi obficie podlewa sosem wyższości, lekceważenia i pogardy dla adwersarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 22.09.2019 o 08:19, Maju napisał:

telewizory 8K mocno grzeją i to ma lub musi mieć swoje konsekwencje....."cudów nie ma";

- muszą mieć i mają ok. dwukrotnie większy pobór prądu
- jak tak mocno grzeją to szybciej też mogą się psuć

No mamy kolejny argument na "nie". Satysfakcja (@Maju) gwarantowana. Pozwalam sobie zauważyć, że plazmy również się grzeją. Nie przypominam sobie aby @Majupodnosił to kiedykolwiek jako ich minus.

Zanim napisałeś to wyżej należało się zastanowić czy @Maju wcześniej w ogóle pisał w zakładce KD o plazmach, nie mówiąc o ich wadach.
Proszę więc nie rób tego znowu bo pomyślę że najpierw piszesz potem myślisz.   :))

21 godzin temu, Bobcat napisał:

kończąc wczorajszą rozmowę jaki kontrast tu i tam, jaka czerń różnych technologiach. Przypomina się dyskusja z wątków audio: jedni słuchają muzyki, inni słuchają sprzętu. Tu podobnie. Jedni oglądają film (lub reportaż), inni oglądają parametry. Dla mnie podstawowym kryterium jest czy obraz mi się podoba i czy oglądanie jego sprawia mi przyjemność. Widzę to od razu, spojrzawszy na ekran. Na tej podstawie polubiłem "od pierwszego wejrzenia" Nano Cell. Inni natomiast podniecają się wielkościami z pomiarów: najpierw studiują Podręcznik Użytkownika i najrozmaitsze testy, zapoznają się jakie dany sprzęt ma parametry i dopiero na tej podstawie stwierdzają czy to co widzą na ekranie podoba im się czy nie.

 

Rozumiem że pijesz do mnie.....rób to uczciwie nie wmawiając tego co w moim przypadku nie miało miejsca, żadne parametry nigdy mnie nie podniecały.

Tak się na razie składa że w aspektach związanych z obrazem parametry sporo mówią o jego jakości. Wypowiadasz się na ten temat to powinieneś o tym wiedzieć.
W audio jest inaczej, tam "parametry nie grają", chyba też o tym wiesz. Nie ma sensu i tu nie miejsce by dawać na to przykłady. 
W audio też można mieć szeroką wiedzę o szeroko pojętej muzyce a na temat jakości sprzętu niewielką.....dajesz więc kolejne porównanie jest bez sensu.

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 22.09.2019 o 08:19, Maju napisał:

piszą tu osoby które to o czym piszę (właśnie z tych tematów) powinny pamiętać.

Pozwalam sobie zauważyć że to nie jest temat o mnie. Przeto uwagi nie o tym co piszę, lecz o mojej osobie są off topem. 

I kto to pisze!?!?!   :)

Ten co napisał niecałe dwie linijki tekstu udającego że pisze to na temat i przeszedł od razu do jawnego OT o parametrach obrazu, o plazmach, OLED-ach czy Nano Cell.   :)
Ten co stawia laiki temu co słowa tu o 8K nie napisał, ale za to o mnie wypisuje same brednie.   :))
Ten co na koniec nie potrafiąc rozmawiać na temat zaczyna z nim oszczercą dyskusję O MNIE (nudną do bólu, patrz niżej) usiłując nieudolnie kolejny raz mnie dyskredytować.

ŻENADA!!

10 godzin temu, Bobcat napisał:

Cały czas to podkreślam: wieczny teoretyk. 8K nigdy nie widział, Nano Cell również nie. Gdy jest okazja zobaczyć - tradycyjnie, programowo z niej nie korzysta. Ale się coś tam naczytał na ich temat i ma w każdej sprawie mnóstwo do powiedzenia. Tonem autorytetu. Na dodatek swoje wypowiedzi obficie podlewa sosem wyższości, lekceważenia i pogardy dla adwersarza.

A ja  tylko powtarzam to co zdecydowana większość tu piszących, a raczej wszyscy oprócz ciebie.....wśród nich jest wielu co 8K widziało i nie zmienili zadnia.   
Powtarzam też, że nie zamierzam w najbliższych latach 8K kupować i nie mam zaawansowanej choroby na tym punkcie więc logicznym  jest że zwisa mi jeżdżenie po pokazach by to "cudo" tylko zobaczyć....zwłaszcza że nie mam zbyt blisko.

Powtarzam w końcu tylko to co o 8K napisali znawcy tematu (np. z NHK) a nie jakieś samozwańcze autorytety które się naoglądały, dostały fioła na tym punkcie i wydaje im się że można pisać o tym wszystko (nawet kłamstwa) i jedynie w pozytywnym tonie! 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie, a raczej wroccie, bo chyba kazdy widzial, Bohemian Rhapsody. Zauwazcie jak mala jest roznica miedzy blu1080 a blu4k. Duzo zalezy od realizacji. W 8k byloby podobnie. Oczywiscie tylko przypuszczam i mam na mysli tak powiedzmy do 75 cali. Wyzej juz moglyby byc wyrazniejsze roznice.

Jezeli jest Odysja na 8k, jeden z moich ulubionych Kubrickow, to moznaby juz sprawdzic. Chociaz najlepiej byloby sprawdzac filmy zrealizowane natywnie. Takze panowie, realizacja to podstawa. Jak w muzie.

Wracajac do oledow, pamietajmy, ze to tzw nastepcy plazmy. Szczegolnie w kolorystyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bubusia napisał:

Jezeli jest Odysja na 8k, jeden z moich ulubionych Kubrickow, to moznaby juz sprawdzic. Chociaz najlepiej byloby sprawdzac filmy zrealizowane natywnie.

Gdzieś w tych tematach związanych z 8K przewinęła się informacja o tym że ten film po zeskanowaniu w 8K ponownie wydano w 4K.
Opinie o ile dobrze pamiętam były różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, bubusia napisał:

Takze panowie, realizacja to podstawa. Jak w muzie.

Nie da się ukryć że więcej to daje niż zwiększanie rozdzielczości.

Okazuje się że nowe nie bardzo podoba się niektórym twórcom filmowym. 
Czytałem o tym kilka dni temu jakie jest ciśnienie na HDR, że w Netflix działają nawet wbrew zamysłom reżyserów i "naprawiają" niektóre realizacje sztucznie zwiększając kontrast (dla potrzeb HDR). Twórca "Facetów w czerni" ma też duże wątpliwości czy zawsze obraz ma wyglądać aż tak szczegółowo jak w rzeczywistości, 8K  dla niego jest niepotrzebne.....widzę że ktoś ten ciekawy artykuł już na HDTV.PL zauważył;

"Reżyser Barry Sonnefeld podczas panelu na Cedia 2019 w Denver okresłił hdr w filmach katastrofą, a 8k niepotrzebne i tylko do sportu. 

tutaj więcej":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Odyseje 4k, jest troche lepsza od 1080, ale bez szalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

niewielką.....dajesz więc kolejne porównanie jest bez sensu.

Raczej cała Twoja przytoczona argumentacja jest bez sensu.

4 godziny temu, Maju napisał:

o mnie wypisuje same brednie.

Tak, wiem. Każde słowo krytyki to "brednie".

4 godziny temu, Maju napisał:

kolejny raz mnie dyskredytować.

Co tam jest "dyskredytującego"? Stwierdzenie że jesteś teoretykiem? A nie jesteś? Sam to przyznajesz otwartym tekstem:

4 godziny temu, Maju napisał:

zwisa mi jeżdżenie po pokazach by to "cudo" tylko zobaczyć.

 I jeszcze coś takiego:

4 godziny temu, Maju napisał:

zwłaszcza że nie mam zbyt blisko

Powtarzam: podczas wystawy w podwarszawskim Nadarzynie na parkingu widziałem mnóstwo samochodów w rejestracjami z najprzeróżniejszych zakątków Polski, również tych najdalszych, a także z innych krajów. Jeżeli kogoś temat naprawdę interesuje - nie tłumaczy się głupio "odległością". Zwłaszcza że gdziekolwiek by mieszkał - w markecie w najbliższej miejscowości telewizor 8K prawdopodobnie już stoi i można go obejrzeć. Chyba że komuś wystarcza rola wiecznego teoretyka.

4 godziny temu, Maju napisał:

Powtarzam w końcu tylko to co o 8K napisali znawcy tematu (np. z NHK)

Gdy się czyta Twoje wpisy i nieustanne powoływanie się na NHK można odnieść wrażenie że NHK jest sztandarową instytucją uważającą 8K za bezsens. Wydali co prawda mnóstwo pieniędzy na rozwój tej technologii ale kto zabroni bogatej Japonii wyrzucać kasę w błoto jeśli ma taki kaprys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bubusia napisał:

realizacja to podstawa. Jak w muzie

Realizacją czasem można coś poprawić, tyle tylko że to poprawienie nie może stać w konflikcie z założeniami reżysera.
 

"Podczas digitalizacji porządkujesz rzeczy, które niekoniecznie przeszkadzają ludziom, ale tracisz ogromną ilość informacji, które nazywam informacjami emocjonalnymi."

CHRISTOPHER NOLAN

I jeszcze ciekawy artykuł w sprawie tego filmu i jego dygitalizacji z taśmy 70mm z których to powstała nowa wersja filmu o którym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.