Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maju napisał:

to stwierdzenie faktu!

Czyli uprawianie przez Ciebie polemiki dla polemiki jest faktem, co ponownie potwierdziłeś.

3 godziny temu, Maju napisał:

Z rozmowy między nami od dawien dawna nic nie wynika

Jak z każdej rozmowy pomiędzy kimś kto ma jakieś (lepsze, gorsze, jakiekolwiek) doświadczenie a kimś kto doświadczenia żadnego nie ma, ale niezrażony tym cały czas udaje eksperta gdyż naczytał się teorii.

3 godziny temu, Maju napisał:

pozamerytoryczne lanie wody i Żdanow

Nie ośmieszaj się. I kto tu dostarcza rozrywki?

3 godziny temu, Maju napisał:

Czasem tak pisze jakby uważał że posiadacze większych powinni mieć kompleksy.

Nie. Ja cały czas piszę, że każdy kupuje to chce i co jemu odpowiada. Próby wygłaszania ocen czyichś decyzji dowodzą braku kultury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu piszemy o czymś innym.....o jakim braku kultury piszesz?????

- Ty piszesz o wolności wyboru której nikomu nie bronię i nigdy nie broniłem.
- Ja raczej o tym że każdy wybór powinien być rozsądny i poważnymi argumentami uzasadniony.

Jeżeli byś kupował sportowy samochód.....masz do tego pełne prawo nawet wtedy gdybyś nie chciał nim nigdy po torze nigdy jeździć i miałby stać w garażu.
Natomiast gdy zadeklarujesz że będziesz nim po bezdrożach jeździł, będę się z tego śmiał, podobnie jakbyś terenówki chciał tylko na torze używać.  :)

- Kupisz 55" 8K, bo nie zależy ci na pełnej rozdzielczości i różnicy w tym aspekcie na korzyść w stosunku do 4K ; złego słowa o tym wyborze nie powiem.
- Kupisz 55" 8K i wydaje ci się (będziesz tu pisał) że będziesz czerpał z 3 m wszystko co najlepsze z rozdzielczości to mam prawo tą głoszoną 
herezję wyśmiać!
 

20 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

to stwierdzenie faktu!

Czyli uprawianie przez Ciebie polemiki dla polemiki jest faktem, co ponownie potwierdziłeś.

Potwierdzanie faktów, choćby nie wiem jak by ci się one nie podobały nie jest polemiką dla polemiki.
A to co kolejny raz napisałem to potwierdzenie obiektywnych faktów.

20 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Z rozmowy między nami od dawien dawna nic nie wynika

Jak z każdej rozmowy pomiędzy kimś kto ma jakieś (lepsze, gorsze, jakiekolwiek) doświadczenie a kimś kto doświadczenia żadnego nie ma, ale niezrażony tym cały czas udaje eksperta gdyż naczytał się teorii.

Bzdura. 
To co powtarzam w nieskończoność że 55" dla 8K nie ma sensu gdy ktoś chce to z 3 m oglądać. To nie tylko moja opinia. potwierdzają ją wszyscy oprócz Ciebie.
Co ważne większość z nich ma stokroć większe doświadczenia z tymi technologiami od Ciebie!

Nie potrafiłeś jak dotąd podać ani jednego przykłady na to że jest ktokolwiek poza Tobą twierdzący inaczej.
Dlatego jesteś dla mnie niewiarygodny i nic nie znaczy dla mnie to co piszesz. bo naoglądałeś się 8K i straciłeś głowę. 

Skorzystam z argumentu w Twoim stylu.....   
8K na 55" też nie widziałeś to nie masz prawa o tym pisać, bo nie masz z tak małym 8K żadnego doświadczenia!!
Nie udawaj eksperta!    :))))))

 

20 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

pozamerytoryczne lanie wody i Żdanow

Nie ośmieszaj się. I kto tu dostarcza rozrywki?

Ktoś tu już napisał że "nie ma to jak Twoje dobre samopoczucie".....nie zamierzam "kopać leżącego".   
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

każdy wybór powinien być rozsądny i poważnymi argumentami uzasadniony

Każdy ma swoje argumenty, co innego jest dla niego rozsądne i odmienne argumenty są dlań poważne. Nie Ty będziesz o tym decydował i oceniał.

2 godziny temu, Maju napisał:

Kupisz 55" 8K, bo nie zależy ci na pełnej rozdzielczości

Właśnie zależy mi na pełnej rozdzielczości. Dlatego będzie to 8K.

2 godziny temu, Maju napisał:

to co kolejny raz napisałem to potwierdzenie obiektywnych faktów

Bardzo charakterystyczny sposób prowadzenia rozmowy: tylko moje zdanie zasługuje na miano przytaczania faktów, twoje zdanie to bzdury z definicji. 

Przydałoby się odrobinę mniej pychy.

2 godziny temu, Maju napisał:

8K nie ma sensu gdy ktoś chce to z 3 m oglądać.

Dla Ciebie nie ma sensu więc sobie go nie kupisz. Dla mnie wprost przeciwnie i zamierzam go mieć.

2 godziny temu, Maju napisał:

większość z nich ma stokroć większe doświadczenia z tymi technologiami od Ciebie!

Nie będę przytaczał po nazwisku kto z tych o stukrotnie większym doświadczeniu zmieniło w ostatnich miesiącach zdanie na temat 8K o 180 stopni. 

2 godziny temu, Maju napisał:

8K na 55" też nie widziałeś to nie masz prawa o tym pisać, bo nie masz z tak małym 8K żadnego doświadczenia!!
Nie udawaj eksperta! 

Sytuacja gdy ktoś wiele razy oglądał 8K na różnych wielkościach ekranu i wypowiada się na temat tej rozdzielczości na 55" (czego faktycznie nie widział) - jest po tysiąckroć bardziej uprawniona od sytuacji gdy ktoś nie miał okazji nigdy w życiu widzieć żadnego 8K i tylko stale ośmiesza się udając eksperta w temacie gdyż naczytał się teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

większość z nich ma stokroć większe doświadczenia z tymi technologiami od Ciebie!

Nie będę przytaczał po nazwisku kto z tych o stukrotnie większym doświadczeniu zmieniło w ostatnich miesiącach zdanie na temat 8K o 180 stopni. 

Wiem że nie przytoczysz.....gdybyś to zrobił ośmieszysz się kolejny raz!

Nie zmienił zdania o 180 stopni tylko podał że o 100% można zwiększyć odległość gdzie widać różnicę między 4 a 8K.
Nie rozumiesz co przedstawił czy wydaje ci się że taką prostą manipulacją można udawać że masz w tej sprawie jakieś poważne argumenty???   :))

36 minut temu, Bobcat napisał:

Dla Ciebie nie ma sensu

Ciągle zapominasz  że to nie tylko moje zdanie, moje możesz olać. Fachowcy tak twierdzą!!!

 

36 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Kupisz 55" 8K, bo nie zależy ci na pełnej rozdzielczości

Właśnie zależy mi na pełnej rozdzielczości. Dlatego będzie to 8K.

Taaaa, z 3 m......   :))))))))))))))))))))))))))

36 minut temu, Bobcat napisał:

Sytuacja gdy ktoś wiele razy oglądał 8K na różnych wielkościach ekranu i wypowiada się na temat tej rozdzielczości na 55" (czego faktycznie nie widział) - jest po tysiąckroć bardziej uprawniona od sytuacji gdy ktoś nie miał okazji nigdy w życiu widzieć żadnego 8K i tylko stale ośmiesza się udając eksperta w temacie gdyż naczytał się teorii.

Stajesz się coraz mniej wiarygodny pisząc w ten sposób.

Jeżeli pomimo tylu okazji (na tych pokazach) do poznania czym różnią się rozdzielczości i tam nie zauważyłeś jak odległość oglądania i wielkość ekranu wpływa na jej postrzeganie to choćbyś nic innego dalej nie robił to z Ciebie ekspert jak nie przymierzając z "koziej d... trąba"   :)

Nie zauważyłeś że na mniejszym ekranie musisz bliżej oglądać by te same drobiazgi dostrzec?
To nie logiczne że przy 55" musisz być jeszcze bliżej.....wszystkie zobaczysz dopiero jak niemal wsadzisz nos w ekran.
A może faktycznie na tych szczegółach ci nie zależy??? Przyznaj to, jak to zrobisz to zginie jedyny powód naszego sporu!!  :))


Widać to na wielu zdjęciach z takich pokazów  jak ludzie reagują chcąc zobaczyć najmniejsze szczegóły, nawet na dużo większych ekranach.
 Z 3 m na 55" będziesz widział nie więcej szczegółów niż na 4K.....będziesz miał minimalnie lepszy (ostrzejszy) obraz niż przy HD. To jest pełne korzystanie z 8K???

I nie pisz mi znowu że tylko ja tak twierdzę!! Że nie widziałem to nie mam prawa.....
To mówią wszyscy znawcy którzy nie tylko widzieli ale praktycznie to o czym piszę przetestowali, piszą że 70 cali to absolutne minimum!!!.

Fizyki i tego jak działa nasz wzrok chciejstwem nie zmienisz.  :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maju napisał:

Stajesz się coraz mniej wiarygodny pisząc w ten sposób.

Wystarczy że Ty jesteś "wiarygodny" wypowiadając się tonem znawcy na temat 8K, którego nie miałeś okazji nigdy życiu oglądać na własne oczy.

29 minut temu, Maju napisał:

to z Ciebie ekspert jak nie przymierzając z "koziej d... trąba"

No ale za to z Ciebie jest wybitny ekspert wieczny teoretyku - gawędziarzu. Poczytaj jeszcze trochę teorii - będziesz jeszcze większym "znawcą".

34 minuty temu, Maju napisał:

Z 3 m na 55" będziesz widział nie więcej szczegółów niż na 4K..

Ale obraz będzie ogólnie lepszy. I nie chodzi tylko o szczegóły czy o HDR, HFR i WCG.

37 minut temu, Maju napisał:

70 cali to absolutne minimum!!!.

A ja planuję 55". I co mi zrobisz? Ile lat w kalambuszu za to dostanę?

41 minut temu, Maju napisał:

jak działa nasz wzrok chciejstwem nie zmienisz.  ?

Jak wzrok działa pisałeś wielokrotnie powołując się na kalkulator odległości w funkcji wielkości ekranu i rozdzielczości. Przedstawiałeś to jako ustalenia naukowe i niepodlegające żadnej dyskusji.

Po badaniach NHK okazało się ze wzrok działa jednak inaczej. Korekta wynosi 100%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Z 3 m na 55" będziesz widział nie więcej szczegółów niż na 4K..

Ale obraz będzie ogólnie lepszy. I nie chodzi tylko o szczegóły czy o HDR, HFR i WCG.

Ja też o tym mówię, też mam na myśli wpływ samej rozdzielczości na obraz......ale kto ci takich bajek naopowiadał że z 3 m obraz nadal będzie delikatnie lepszy? 

M. Koper cytował coś zupełnie innego. O nowszych badaniach które by potwierdziły to co piszesz nikt nie słyszał.   
Czytasz to co zasygnalizował zupełnie bez zrozumienia.
Dla 55 cali tą granicą jest max. 1.2 m, z ok. 3 m możesz o tym "lepszym obrazie" zapomnieć.    :))

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Korekta wynosi 100%. 

No właśnie a Ty oczekujesz korekty blisko 300%....  :))
Jak zasiądziesz około metra od tego telewizora to masz szansę różnicę między 4K a 8K dostrzec.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Jak wzrok działa pisałeś wielokrotnie powołując się na kalkulator odległości w funkcji wielkości ekranu i rozdzielczości. Przedstawiałeś to jako ustalenia naukowe i niepodlegające żadnej dyskusji.

Nadal tego nie zrozumiałeś? Ile razy trzeba pisać byś te oczywistości sobie przyswoił????   :)


Nowe badania niczego NIE ZMIENIŁY ani z tego co kalkulator pokazuje, ani to co potwierdzają badania NHK!!!

Mówią tylko o tym że z odległości dwa razy większej niż w kalkulatorze (to potwierdzają też badania NHK) widać jeszcze JAKĄŚ różnicę między HD i 4K i 4K a 8K.

By w pełni skorzystać z walorów 8K tą odległość trzeba skrócić do (w tym przypadku) ok. 60 cm.
Poniał w końcu???


 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

70 cali to absolutne minimum!!!.

A ja planuję 55". I co mi zrobisz? Ile lat w kalambuszu za to dostanę?

A co ci mogę zrobić poza wyrażeniem politowania jak żadnych fachowców z tej branży nie słuchasz?
Teraz też ludzie kupują telewizory (najmniejsze) 4K nie wiedząc że z tej rozdzielczości siedząc 3-4 m od TV  zupełnie nie skorzystają.
Są usprawiedliwieni tym że takich w wersji HD nie ma praktycznie w sprzedaży....usprawiedliwieni w przeciwieństwie.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maju napisał:

poza wyrażeniem politowania jak żadnych fachowców z tej branży nie słuchasz?

Tak. Nie słucham "fachowca" @Maju. Politowanie sobie wyrażaj do woli. Mam to w #%&@$ (Moderacja czuwa, dla ułatwienia dodam tylko że pierwsza litera to "d").

Powtarzam że decyzje w sprawie moich zakupów podejmuję ja wraz z moimi najbliższymi. Nikt inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bobcat napisał:

decyzje w sprawie moich zakupów

A kup i to jak najszybciej ten 55 calowy 8K, najlepiej jeszcze wtedy gdy będą produkowane tej wielkości dobrej jakości 4K.
Nie będę długo czekać by wyśmiać to raz jeszcze, tym razem nie decyzję a zakup. 
Rozumiem że do podanych faktów w wiadomej sprawie się nie odniesiesz, bo są one dla Ciebie zbyt przykre. 
Co najciekawsze zdeklarowany niewierzący a w tej sytuacji na cuda liczy.    :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swoim światopoglądzie konsekwentnie odmawiam jakiejkolwiek rozmowy. Jest to wyłącznie moja prywatna sprawa.

Uzurpujesz sobie prawo ocen czyichś decyzji. Wyśmiewania ich. Za kogo się uważasz? Kogoś nadrzędnego? Samozwańczego arbitra? Co byś powiedział gdyby ktoś inny oceniał Twoje decyzje? I mówił która z nich jest rozsądna a która bzdurna? O zakupie się nie dowiesz, nie będę w ogóle informował, więc nie będziesz wiedział kiedy zacząć wyśmiewanie zakupu. Z przykrością należy zauważyć że woda sodowa uderza Ci do głowy. Bufonada, arogancja, pycha.

Mówienie że jakieś fakty są dla mnie przykre jest zabawnym nieporozumieniem. Co tu w ogóle można rozpatrywać w kategoriach przykrości? Dla Ciebie są to fakty być może istotne, ale nie muszą być takie dla każdego.

Dobrej jakości 55" 4K już jest. Jak się domyślasz to Nano Cell LG SM8500 lub SM8600 (identyczny model, różnią się jedynie designem zewnętrznym, w mojej ocenie 8500 jest ładniejszy). Kosztuje 3500 zł, a więc relację jakości do ceny można określić jako więcej niż rewelacyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jak bufon nie liczący się kompletnie za zdaniem innych zarzuca innym tą cechę.   :))

Śmieszne, że z niczyim zdaniem się nie licząc piszesz o mojej rzekomej pysze.....wtedy gdy Twoja sięga innych galaktyk.  :))

A co do tego czy będę cudzą głupotę wyśmiewał to muszę Ciebie zasmucić.....nikt mi tego nie jest w stanie zabronić.

Tyle w odpowiedzi na Twoje "zarzuty".
Na merytoryczną rozmowę z tobą liczyć nikt nie może gdy w grę wchodzi zaślepienie na jakimś punkcie.
Podane fakty omijasz. Autorytety olewasz.....obudzisz się wtedy gdy zauważysz rękę w nocniku.   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Maju napisał:

Najzabawniejsze jak bufon nie liczący się kompletnie za zdaniem innych zarzuca innym tą cechę. 

Widzisz: podstawowa różnica między nami jest taka, że ja mówię tylko to co ja sobie kupię. Ty natomiast próbujesz mówić mnie co ja mam kupić. I wygłaszasz aroganckie oceny moich decyzji. 

59 minut temu, Maju napisał:

Śmieszne, że z niczyim zdaniem się nie licząc piszesz o mojej rzekomej pysze.....wtedy gdy Twoja sięga innych galaktyk.  :))

Tak. Bowiem ja nikomu niczego nie narzucam. Ty natomiast próbujesz mnie coś narzucać.

59 minut temu, Maju napisał:

A co do tego czy będę cudzą głupotę wyśmiewał to muszę Ciebie zasmucić.....nikt mi tego nie jest w stanie zabronić.

Jak najbardziej. Nikt nikomu nie jest w stanie zabronić bycia bezczelnym, aroganckim chamem. Wolny wybór zainteresowanego. Jak widać z lubością z tego skorzystałeś.

59 minut temu, Maju napisał:

zaślepienie na jakimś punkcie

Nie mieści się w główce że podejmując decyzje nie muszę kierować się tym co Ty uznajesz za rozsądne i słuszne?

59 minut temu, Maju napisał:

Autorytety olewasz...

Autorytet z nominacji własnej czyli Ciebie? Potwierdzam. Jak najbardziej tak. Olewam.

59 minut temu, Maju napisał:

obudzisz się wtedy gdy zauważysz rękę w nocniku. 

Znaj proporcją Mocium Panie. Tego typu sformułowania są zasadne w sytuacjach gdy niezastosowanie się do czyichś rad może skutkować tragicznymi konsekwencjami życiowymi. Nie sądzę aby kupienie takiego czy innego telewizora zaliczało się do takich kategorii.

Choć może dla Ciebie to faktycznie będzie tragedią gdy sobie sprawię 8K 55". Widać to po zaangażowaniu z jakim próbujesz wybić mi to z głowy.

A jeśli nawet (przyjmijmy) jestem na jakieś punkcie "zaślepiony". To co? Zabronisz mi? Nazwiesz tak również hobbystę starych motocykli który na swoje umiłowane jednoślady przeznacza nierozsądne (w Twojej ocenie) kwoty pieniędzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat kiedy zrozumiesz że nie sama decyzja jest głupia ale to że usiłujesz tą decyzję głupio uzasadniać.


Napisz że masz taki kaprys, chcesz kupić mały pomimo tego że nic na rozdzielczości nie zyskasz.....zrozumiem to.
Napisz że będziesz oglądał z ok. metra....zrozumiem.
Napisałeś że mógłbyś kupić jako kolekcjoner, potwierdź ten fakt.....tez to zrozumiem.

Ale ty usiłujesz wmówić że to sensowny zakup do oglądania z 3 m rozdzielczości 8K....tego nijak nie potrafię zrozumieć.    :)

Możesz sobie mnie nazywać chamem, bo wyśmiewam w tej sytuacji Twoją decyzję co do kupna tego telewizora. 
Nie mam pretensji, choć tego nie rozumiem i wywołuje to moje kolejne zdziwienie.  
 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

 I wygłaszasz aroganckie oceny moich decyzji. 

Tak wygłaszam oceny Twoich decyzji które możesz sobie nazywać aroganckimi......

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie mieści się w główce że podejmując decyzje nie muszę kierować się tym co Ty uznajesz za rozsądne i słuszne?

Jak najbardziej mi się to mieści......Tobie się nie może zmieścić że "to co ja uznaję za rozsądne i słuszne" potwierdzają WSZYSCY.
Ciekawe że takich którzy by Ciebie poparli nie potrafisz zacytować, choćby jednego!!!

Mieści ci się w główce że zostałeś tu sam z własnym zdaniem i pisanie że to nadal "rozsądne i słuszne" to w tej sytuacji  jest cokolwiek dziwne?   :)

16 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

Autorytety olewasz...

Autorytet z nominacji własnej czyli Ciebie? Potwierdzam. Jak najbardziej tak. Olewam.

Możesz mnie poniżać insynuując (podle manipulując wpisem) że siebie miałem na myśli pisząc o autorytetach.....przywykłem do tych Twoich zagrywek wynikających (jak nieraz udowodniłeś) niskich pobudek.....zdziwiłbym się gdybyś ich zaprzestał.   :)

Olewasz autorytety piszące poważnie o 8K, jakbyś brał na poważnie to co piszą to musiałbyś zweryfikować swój sposób myślenia i podejście do tematu, a to przecież nie wchodzi w grę......  :)
Ty tak masz że jak fakty przeczą temu co głosisz (co sobie wbiłeś w główkę) to TYM GORZEJ DLA TYCH FAKTÓW!   :))

 

Właśnie może zostawmy to pisanie o niczym, przejdźmy do faktów, bo temat jest konkretny bynajmniej nie o Twojej decyzji kupna.   :))

Odpowiesz wreszcie na jedno proste pytanie osadzone w temacie?

Jakie badania uzasadniają oglądanie 8K (i wykazują jakikolwiek zysk w stosunku do 4K) na 55" telewizorze z odległości 3 m, albo kto ze znawców tematu to że tak może być kiedykolwiek, gdziekolwiek potwierdził?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Napisz że masz taki kaprys

Przecież już kiedyś napisałem: chcę sobie kupić 8K 55" bo taka jest moja wielkopańska fantazja. Wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

fantazja

Masz fantazje....do wymyślania pretekstów byle tylko nie odpowiedzieć na trudne pytanie.  :)
 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Wystarczy?

 Wystarczyłoby gdyby nie to co pisałeś jeszcze wczoraj twierdząc że liczysz na jakieś cuda oglądając 8K  55" z 3 m.

Boję się że to znowu tylko unik......zabrnąłeś w ślepą uliczkę i usiłujesz wyjść z twarzą.
Myślę że za jakiś czas znowu napiszesz to co wczoraj.....bardzo powoli i niechętnie wycofujesz się ze swoich wpisów . Ten i inne tematy są tego pełne....     :)

 

Jak byś nie miał ochoty się wycofać to przedstawię ci kolejną opinię kogoś kto widział 8K....różnych producentów i je porównywał.

Pisze tam jakieś bzdury że nawet 300 cali może się okazać nie za dużym ekranem by korzystać w pełni z 8K.  A Samsunga 55" nazwał wersją miniaturową....jak śmiał.   :))
A dalej przeczytasz że Nano Cell 8K był doskonały i porównywalny z Sony.  To co Ciebie zapewne ucieszy, lepszy od Samsunga, zasmuci cena 6000 funtów (za tą wersję) i brak 55".
NAJWAŻNIEJSZE!
Pod względem obrazu to gość nie widzi sensu kupowania takiego 8K w wersji nawet 75" twierdzi że to samo uzyskasz na tej wielkości telewizorze 4K!
Porównywał bliska z 4K telewizory 8K 65-82 cali (Samsung), przecierał oczy i nie widział żadnej różnicy. Ślepy?

O braku treści nie wspomnę i nie będę wymieniał innych przeszkód jakie występują na drodze 8K nie będę powtarzał, bo to staje się nudne....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To o tych 300 calach nie jest wcale takie śmieszne.
Micro LED 8K prawie tej wielkości są już do nabycia.
"Wersja Full-HD wykorzystuje tylko cztery moduły i ma 73 cale przekątnej. Natomiast model 4K Full-HD opiera się na 16 modułach, a zatem ma wymiary 146 cali. Telewizory ścienne 6K i 8K mają odpowiednio przekątne 219 cali i 292 cale."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:

8 godzin temu, Maju napisał:

Napisz że masz taki kaprys, chcesz kupić mały pomimo tego że nic na rozdzielczości nie zyskasz.....zrozumiem to.

Na co odpowiedziałem:

5 godzin temu, Bobcat napisał:

Przecież już kiedyś napisałem: chcę sobie kupić 8K 55" bo taka jest moja wielkopańska fantazja. Wystarczy?

Wydawało mi się że jest to odpowiedź na Twój postulat, która kończy temat. Okazuje się że bynajmniej. Ty chcesz drążyć dalej:

4 godziny temu, Maju napisał:

Wystarczyłoby gdyby nie to co pisałeś jeszcze wczoraj twierdząc że liczysz na jakieś cuda oglądając 8K  55" z 3 m.

Nie zamierzam się więcej z czegokolwiek tłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nowego u Ciebie.....coś palniesz bez zastanowienia, trwasz przy tym miesiącami a potem szukasz pretekstu by wyjść z twarzą.
I znalazłeś udając że wszystkiemu ja jestem winny bo "drążę temat".      :)

Cała moja wina polega na tym że nie uwierzyłem w deklarację że wybór nie ma podstaw zdroworozsądkowych a jedynie jest kaprysem.
Bo jak można uwierzyć w coś czemu miesiącami przeczyłeś.

13 godzin temu, Bobcat napisał:

Wydawało mi się
że jest to odpowiedź na Twój postulat, która kończy temat.

Naprawdę tak chcesz by pozostało?
Rozumiesz jakie są pełne konsekwencje uzasadnienia decyzji którą teraz usiłujesz lansować?

Przyznajesz tym, że nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia ta decyzja, nie masz argumentów (udawałeś że są takie) na sens kupna tak małego 8K.  Uprawiałeś polemikę dla polemiki cały czas pisząc o tym że ma to sens, że zauważysz na takim 8K różnicę! 

To że odpowiedziałeś na przedwczorajsze pytanie w taki sposób, to że ponownie potwierdzasz że nie merytoryczne argumenty zaważyły a to  tylko wielkopański kaprys,  takie postawienie sprawy ma tak poważne konsekwencje.

13 godzin temu, Bobcat napisał:

Ty chcesz drążyć dalej:

Nie chcę.
Wystarczy mi świadomość tego co napisałem wyżej.
Wiem że liczysz na to że zapomnimy o tych miesiącach przepychanek a ja zapomnę obrażanie mnie w związku z tym wątkiem tematu. Pewnie liczysz na to pisząc jak wyżej, że tym sprawę całkowicie zamkniesz i nikt nigdy ci tego nie przypomni co i jakimi metodami usiłowałeś wmawiać.
Chyba wiesz że mając to za uszami na to liczyć za bardzo nie powinieneś.   

A może wymyślisz kolejny unik, nowe "wytłumaczenie" by nie wyglądało to tak jak wygląda, wprowadzisz kolejną wersję wydarzeń.....słyniesz z ciągłych matactw i mnie to nie zdziwi.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł trochę poza tematem ale potwierdzający (to co już podawałem) że jak na razie producenci nie chcą marginalizować 4K i aplikują do tych telewizorów nowinki znane z 8K.

"Za sprawne i wydajne przetwarzanie obrazu odpowiada procesor Quantum 8K. Odgrywa on także kluczową rolę w procesie upscalingu i pozwala w czasie rzeczywistym wykorzystać pełny potencjał sztucznej inteligencji. Rozwiązanie to działa tak dobrze, że Samsung zdecydował się zaimplementować je w tegorocznych telewizorach QLED 4K, z tym, że jakość obrazu podnoszona jest do bliskiej 4K."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maju napisał:

coś palniesz bez zastanowienia

Znowu wypowiedziana tonem wyższości arogancka ocena.

58 minut temu, Maju napisał:

jedynie jest kaprysem

Raz jeszcze potwierdzam: jest kaprysem. Wolno mi. I co mi zrobisz?

Godzinę temu, Maju napisał:

Chyba wiesz że mając to za uszami na to liczyć za bardzo nie powinieneś. 

Groźby? Cały drżę ze strachu.

Godzinę temu, Maju napisał:

liczysz na to pisząc jak wyżej, że tym sprawę całkowicie zamkniesz i nikt nigdy ci tego nie przypomni co i jakimi metodami usiłowałeś wmawiać.

... powiedział mistrz świata w mataczeniu.

Godzinę temu, Maju napisał:

liczysz na to pisząc jak wyżej, że tym sprawę całkowicie zamkniesz i nikt nigdy ci tego nie przypomni co i jakimi metodami usiłowałeś wmawiać.

Ależ przypominaj do woli. Mam to gdzieś. Jeśli wydaje Ci się że będzie tę miało jakiekolwiek przełożenie na moje decyzje - wyprowadzam Cię z błędu. 

32 minuty temu, Maju napisał:

aplikują do tych telewizorów nowinki znane z 8K.

Czyli to 8K jest lokomotywą postępu.

Godzinę temu, Maju napisał:

a ja zapomnę obrażanie mnie w związku z tym wątkiem tematu

Niebywała obraza: "teoretyk - gawędziarz". Każdy sąd świata byłby zbulwersowany tym bezmiarem chamstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat najmniej obraźliwe, nawet to polubiłem....dlatego to określenie wybrałeś?   :)
Co chwilę nazywałeś mnie kłamcą i drwiłeś nie tyle z faktów jakie cytowałem ale ze mnie sugerując że podaję głupoty.

Widać po tym co wyżej piszesz że nie zależy ci do tego byśmy się w końcu dogadali i wiedzieli co Ty o sprawie myślisz.....wolisz konflikt podsycać.   Odpowiadanie na moje wpisy bez związku, jakbyś nie rozumiał co miałem na myśli je pisząc opanowałeś do perfekcji.   :))

36 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Chyba wiesz że mając to za uszami na to liczyć za bardzo nie powinieneś. 

Groźby? Cały drżę ze strachu.

Wiem że spływa wszystko po tobie.....w tym kontekście płytka i nie na miejscu ta ironia.  
 

Przykład:

37 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

liczysz na to pisząc jak wyżej, że tym sprawę całkowicie zamkniesz i nikt nigdy ci tego nie przypomni co i jakimi metodami usiłowałeś wmawiać.

Ależ przypominaj do woli. Mam to gdzieś. Jeśli wydaje Ci się że będzie tę miało jakiekolwiek przełożenie na moje decyzje - wyprowadzam Cię z błędu. 

Nie wydaje mi się, setki razy to powtarzałem.....dawno zauważyłem że nie rokujesz, tego też nie zauważyłeś?   :))))

Nie to miałem na myśli, nie o tym zresztą pisałem.....rozmawiasz z własnymi wymysłami, sam ze sobą?  

A myślałem masz dość i że chcesz zakończyć ten temat.....ten sposób dyskusji gdzie ciągle muszę prostować coś co mi wmawiasz nudzi już mnie.   :)

 

 

 

45 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

aplikują do tych telewizorów nowinki znane z 8K.

Czyli to 8K jest lokomotywą postępu.

Wreszcie jedno co na temat napisałeś!
|Zawsze tak było i będzie że nowe technologie przyczyniają się do postępu.
Lokomotywa źle mi się jednak kojarzy.....archaicznie cokolwiek.   

Byśmy dożyli ery 8K należy przesiąść się na coś szybszego.....   :)))
 

Przypomniałem o tym fakcie, bo po wielokroć pisałeś że 4K będzie szybko kastrowane z nowinek......do puki 8K nie stanieje do poziomu obecnych 4K to nie przewiduję takiego scenariusza.
Producenci nie są w ciemię bici i widzą ile jeszcze można kasy z 4K wyciągnąć, że 4K jest jeszcze mało popularne i za szybko na następcę.
Wiedzą że ta wielkość telewizorów jakie obecnie dominuje pasuje bardziej do 4K a nie do 8K.....muszą przejście z 4 na 8K przeprowadzić bardziej ewolucyjnie niż to z HD do 4K miało miejsce, to statystyki sprzedaży potwierdzają.....będą to oczywiście za jakiś czas próbować robić na siłę, tak jak z 4K było, to już przetestowali.  Nie mam złudzeń.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podałem link gdzie porównano telewizory LCD 8K.
Czas na poważny test 8K OLED.

Ciekawe cytaty z artykułu;
Coś o rozdzielczości, kolejny dowód;

"Wiele osób zastanawia się, czy 8K jest naprawdę konieczne. W końcu 4K jest już bardzo ostry i jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek natywna zawartość 8K była dostępna dla większości konsumentów w nadchodzących latach. Ponadto, aby jak najlepiej wykorzystać rozdzielczość 8K, musisz usiąść bardzo blisko ekranu.

To wszystkie dobre argumenty, ale po zobaczeniu LG 88Z9 w akcji z odległości około jednej wysokości ekranu, uważam, że 8K oferuje pewne korzyści dla dużych ekranów. W szczególności wyższa rozdzielczość oznacza, że artefakty zwiększania skali są mniej widoczne, nawet przy niewielkich odległościach siedzenia, co zwiększa immersyjność doznania."

Napisano tu otwartym tekstem że pełnia doznań jest dostępna z odległości równej wysokości obrazu i że dla szybszego rozwoju 8K duże ekrany są koniecznością.

 

Teraz ciekawostki o obrazie;
"Obraz był oszałamiająco piękny. Kolory zapierały dech w piersiach, a drobne szczegóły były jeszcze lepsze niż skompresowane wersje 8K i 4K, choć różnica nie była dramatyczna. Ogólnie rzecz biorąc, nieskompresowany obraz wydawał mi się nieco bogatszy."

Ogólna konkluzja jest taka że to najlepszy telewizor jaki można teraz zakupić.

"....na rynku są jaśniejsze telewizory LCD 8K o podobnej wielkości - na przykład Sony XBR-85Z9G (12 9999,99 USD) i Samsung QN85Q900R (14 9999,99 USD) - i są znacznie tańsze niż 88Z9. Ale żaden nie przewyższa ani nawet nie dorównuje ogólnej jakości.....OLED jest lepszy od LCD w ogóle."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czekam na podobne testy Micro Led.....ciekawe ile lepiej wypadnie.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, masz szansę wyjść z twarzą i z honorem z tego wątku :).

Wyskakuj z 13 tysiów i ciesz się swoim 8K. Oglądaj i wtedy pisz o swoich doświadczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak nie dla Boba.

Nie dość, że cena kosmos to jeszcze Sam.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego ten samsung 8k wygląda lepiej niż nano cell na IPS.   Poza tym polecam 4k  Oleda Panasonica gz950 w tej cenie 65 cali..  Kurde mam i jestem  zadowolony no może poza ostrością w ruchu ,..  Niedługo opiszę swoje odczucia w wątku o plazmach bo trochę testów przeprowadziłem, obok Oleda w pokoju  ciągle stoi skalibrowana 65vt60 .  Szkoda że Panas tylko 65 robi w tym roku.. Ale żeby nie było vt60  to mega dobry tv nawet teraz obok tego Oleda wypada super.!  Oczywiście nie w Dolby vision i hdr.. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubusia napisał:

No chyba jednak nie dla Boba.

Nie dość, że cena kosmos to jeszcze Sam.?

Tak jest. Po fatalnych doświadczeniach Samsung nie jest moją bajką.

1 godzinę temu, darulok napisał:

Z dwojga złego ten samsung 8k wygląda lepiej niż nano cell na IPS. 

Tak, bo ten jest 8K a tamten 4K.

Widziałeś obydwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, darulok said:

Z dwojga złego ten samsung 8k wygląda lepiej niż nano cell na IPS.   Poza tym polecam 4k  Oleda Panasonica gz950 w tej cenie 65 cali..  Kurde mam i jestem  zadowolony no może poza ostrością w ruchu ,..  Niedługo opiszę swoje odczucia w wątku o plazmach bo trochę testów przeprowadziłem, obok Oleda w pokoju  ciągle stoi skalibrowana 65vt60 .  Szkoda że Panas tylko 65 robi w tym roku.. Ale żeby nie było vt60  to mega dobry tv nawet teraz obok tego Oleda wypada super.!  Oczywiście nie w Dolby vision i hdr.. 

 

Ogladnij hokej (oczywiscie na 'dobrym' HD najlepiej z OTA) to wtedy zobaczysz roznice.... znaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, darulok said:

Tzn na korzyść którego tv masz na myśli? 

OLED tzw.'hands down'. Plynnosc taka sama - nie mam zastrzezen. Odwzorowanie kolorow lepsze - widac to szczegolnie w jasniejszych partiach obrazu (tafla lodu bardzo naturalna i widac d. wiecej szczegolow). Poza tym ostrosc lepsza (to jest oczywiste). O wiele lepiej widac krazek (szczegolnie w ruchu).

Acha zapomnialem dodac ze mam praktycznie wszystkie 'ulepszacze' wylaczone i ogladam na ISF Dark Room (ostrosc na '0'). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 100 nitów to był max. jasności dla najlepszych plazm. Równomierność bieli też pozstawiała wiele do zyczenia. Widoczne efekty winiety.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pmcomp said:

Niestety 100 nitów to był max. jasności dla najlepszych plazm. Równomierność bieli też pozstawiała wiele do zyczenia. Widoczne efekty winiety.

 

Pozdro

U siebie winietowania nie widzialem. Natomiast fakt faktem ze na Pure Mode hokej wygladal kiepsko natomiast filmy swietnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety pierwsze: Samsung.

Niestety drugie: brak Dolby Vision.

Ale @Majupowinien wysłać list do Samsunga wyrażający swoje zdecydowane  niezadowolenie, całkowitą dezaprobatę i uświadamiający bezsens telewizorów 8K tej wielkości. Jako uzasadnienie powinien załączyć wszystko co tutaj nawypisywał w przedmiotowej sprawie. Zarząd koncernu z pewnością się tym bardzo przejmie, do tego stopnia że niewykluczona będzie dla nich konieczność pomocy psychologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.