Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno była informacja, że programów 4K jest z skali świata 190. Ile z nich jest FTA? Kilka, można policzyć na palcach. Nadają na okrągło stale te same dema. Cała reszta, takie naprawdę do oglądania są kodowane. A więc płatne. 

Jedyny jak dotąd kanał 8K czyli NHK jest FTA i bezpłatny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, ot napisał coś by napisać.....

 

@Bobcat wracaj do Japonii.   
Kupisz sobie telewizor, dekoder, antenę sat i będziesz oglądał za darmo.....jak opłacisz abonament?   :))
Kiepsko tam się to 8K przyjmuje  (Japońskie Stowarzyszenie Przemysłu Elektronicznego i Technologii Informacyjnych prognozuje, że w 2019 r. zostanie sprzedanych tylko 30 000 sztuk telewizorów 8K. ) więc każde wsparcie się przyda.     :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

NHK nagrało dwa czy trzy filmy (dramaty) w 8K....drgnęło.   :)))

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Ile z nich jest FTA? Kilka, można policzyć na palcach. Nadają na okrągło stale te same dema.

Wszystkie to dema? Czasem znowu nie wprowadzasz w błąd, że powielasz jakieś stare informacje ? 
Przypomnę;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co nadaje NHK w 8K?
Może nie dema, ale pewnie w kółko to samo skoro materiałów jak na lekarstwo.   

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

kanał 8K czyli NHK jest FTA i bezpłatny

Kanał 4K nadawany przez NHK jest też bezpłatny.

 

Wróćmy jednak do realiów, zejdźmy na ziemię.
Do puki nie wprowadzi się nowych kodeków to 8K (w wersji full wypas) będzie niemożliwe do zrealizowania.
No chyba że komuś bardzo zależy na rozdzielczości 8K z 10 bit kolorami i w 60 Hz....jakie teraz nadaje NHK..  ?

"Przy 12-bitowym kolorze i częstotliwości odświeżania 120 Hz, z kodowaniem HEVC, szybkość transmisji UHD 8K wynosi około 200 Mb / s."  (VVC ok. 120 Mb/s)
"Pasmo transpondera dla transmisji satelitarnej NHK 8K wynosi 34,5 MHz. Przy 16 APSK prędkość transmisji wynosi około 100 Mb / s."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

skali świata 190

"do 2026 roku na świecie będzie transmitowanych około 934 kanałów 4K."

Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że znika bardzo sensowne pytanie (wpis) którym próbował autor dać do zrozumienia że z wpisu @Bobcat nic sensownego nie wynika. Mnie jak widać zajęło to wiele więcej miejsca, ale wniosek z naszych wpisów można wyciągnąć identyczny, taki sam.   :)
 
Rozumiem że Bobcat się poskarżył.....rozumiem też że Moderacja troszeczkę za szybko i bez pochylenia się nad istotą głębokiego sensu tego tak prostego pytania zainterweniowała.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maju napisał:

Dziwne że znika bardzo sensowne pytanie (wpis) którym próbował autor dać do zrozumienia że z wpisu @Bobcat nic sensownego nie wynika. Mnie jak widać zajęło to wiele więcej miejsca, ale wniosek z naszych wpisów można wyciągnąć identyczny, taki sam.   ?

Jakaś obsesja? Co Ci znikło??? Wklej jeszcze raz.

57 minut temu, Maju napisał:

Rozumiem że Bobcat się poskarżył.....rozumiem też że Moderacja troszeczkę za szybko i bez pochylenia się nad istotą głębokiego sensu tego tak prostego pytania zainterweniowała.

Źle rozumiesz. Niczego nie zgłaszałem. I zapamiętaj, że jeśli już coś zgłaszam - to wyłącznie naruszenia Regulaminu lub Netykiety. Nigdy wpisy z którymi merytorycznie się nie zgadzam, czy też przedstawiają odmienny od mojego punkt widzenia albo coś co mnie się nie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bobcat napisał:

Jakaś obsesja? Co Ci znikło???

Był wpis i już go nie ma.....może to ty masz obsesję że każdemu wmawiasz.

Może najpierw doczytaj do końca tekst zanim zaczniesz obrażać.....tak na przyszłość.

6 minut temu, Bobcat napisał:

Niczego nie zgłaszałem. I zapamiętaj....

Przyjąłem do wiadomości......nauczyłeś mnie że w nie można ci wierzyć stąd pozostaję przy swoim zdaniu.   

Coś merytorycznie będzie kiedyś?.....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Maju napisał:

Coś merytorycznie będzie kiedyś?.....  :))

Było np. 5 godzin temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jaka jest na orbicie każdy wie. 

Niech najpierw dadzą kanały Full HD a nie skalowanie do 1080p.

Droga do 8k to pewnie jakieś 30lat jak spadną satelity z orbity a na ich miejsce pojawią się nowe. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Co Ci znikło??? Wklej jeszcze raz.
 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Było np. 5 godzin temu.

 

No to jeszcze raz, bo wcześniej nie wytłumaczyłem dość dobrze z braku czasu.

@pmcomp (nie ja) zadał poważne pytanie co wynika z twojego wpisu, ponoć merytorycznego. Brzmiało to króciutko, ale dosadnie; "I?"

W moim poście padła na to pytanie odpowiedź.
Tak Bobcat nic z tego co napisałeś nie wynika.
Coś tam wprawdzie na korzyść nadawania 8K w stosunku do 4K jak zwykle sugerujesz, ale brak temu jakiegokolwiek poważnego uzasadnienia.

1 godzinę temu, Floki napisał:

Niech najpierw dadzą kanały Full HD a nie skalowanie do 1080p.

Racja, zamiast nędznych jakościowo 4K (do możliwości jakie daje specyfikacja), czy za jakiś czas 8K, lepsze by to było.
Na tym choć trochę skorzystaliby nie tylko wybrani, których na kupienie treści w doskonałej jakości będzie stać.

Niestety nie ma się co oszukiwać, najlepsze odbiorniki czy to HD, czy 8K zawsze były, są i będą drogie i tylko na takich doskonały obraz czy HD czy 8K tylko na takich był, jest i będzie możliwy do zobaczenia. 
A znaczek 8K też może nie dawać żadnej gwarancji najwyższej jakości dla telewizora, tak jest teraz z 4K dlaczego nie ma to samo spotkać 8K.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

@pmcomp (nie ja) zadał poważne pytanie co wynika z twojego wpisu, ponoć merytorycznego. Brzmiało to króciutko, ale dosadnie; "I?"

Powtarzam że niczego nie zgłaszałem. Wymienionego wpisu nie widziałem. Widocznie był na tyle arogancki oraz demonstrujący wyższość autora i pogardę dla rozmówcy że Moderacja to zauważyła i sama postanowiła zadziałać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bobcat napisał:

był

Jeżeli zacytowanie twojego wpisu i uzupełnienie go literą  "I" ze znakiem zapytania uważasz za aroganckie.....

Widzę że nadal wolisz pisać poza tematem, o niczym zamiast napisać, odpowiedzieć co wynikać miało z twojego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maju napisał:

Widzę że nadal wolisz pisać poza tematem, o niczym zamiast napisać, odpowiedzieć co wynikać miało z twojego wpisu.

Zawsze można uznać że z wpisu drugiej strony nic nie wynika, co daje podstawy do uwag  takich jak ta Twoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale o niczym nie zamierzam dyskutować.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keep going guys keep going

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bubusiapozostając w obszarze LG Nano Cell co byś wybrał: 55" SM9000 FAD cena 4500 zł czy 65" SM8600 (lub SM8500) krawędziowy cena 5000 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 cali. Albo bym dozbierał do 65 fada. Nie kupiłbym nic poniżej 65 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bobcat napisał:

co byś wybrał

Ja bym wybrał do pisania tylko o Nano Cell temat który założyłeś.   

 

A w temacie;

Znowu wypisują głupoty, widać nie czytają tu zamieszczonych wpisów pewnej osoby  :))
 Z testu 8K 75" Q950;

 "Dzięki temu widzowie, zasiadając zaledwie półtora metra przed ogromnym telewizorem, zobaczą jedynie perfekcyjnie ostry obraz.......
.....Bardzo podobną technologię i wyposażenie oferuje Samsung w modelu 4K Q90, Q950 jest wariantem 8K. W telewizorach 55- i 65-calowych tańszy Q90 jest lepszym wyborem, 8K nie ma tu uzasadnienia. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bubusia napisał:

65 cali. Albo bym dozbierał do 65 fada. Nie kupiłbym nic poniżej 65 cali.

Informacja że lepiej być zdrowym i bogatym niż chorym i biednym niewiele wnosi. 5000 zł za 65" krawędziowy to już jest przekroczenie budżetu. 65" FAD kosztuje 6500 zł.

Nieprzekonujące są argumenty typu "jeśli budżet wynosi X zł to trzeba dorzucić jeszcze tylko 1000 zł i już masz coś lepszego". Rozumowanie "jeśli N jest prawdą to również N+1 jest prawdą" nazywa się w matematyce zasadą indukcji i za jej pomocą dochodzi się do plus (albo minus) nieskończoności.

14 minut temu, Maju napisał:

Ja bym wybrał do pisania tylko o Nano Cell temat który założyłeś.   

Może i racja, ale tamten temat znikł gdzieś dalszych stronach. 

Koniecznie zgłoś offtopa do Moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja też gdybam co do siebie 55 vs 65.

I ponieważ filmów na bd nie oglądam a jedynie pliki to ze względu na czas spędzany przed tv i przeciętny sygnał tv raczej skłaniam się do 55 cali.

W marcu już będą dobre ceny na LG SM9800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stench napisał:

Ja też gdybam co do siebie 55 vs 65.

I ponieważ filmów na bd nie oglądam a jedynie pliki to ze względu na czas spędzany przed tv i przeciętny sygnał tv raczej skłaniam się do 55 cali.

W marcu już będą dobre ceny na LG SM9800.

Czyli również optujesz za Nano Cell? Spodobał Ci się ten obraz? 

Za doradzane przez Kolegów dodatkowe 1000 - 1500 zł z tytułu o 10" większego ekranu można kupić całkiem zacny odtwarzacz BD-UHD obsługujący format Dolby Vision (LG, Panasonic). Wiem, nie oglądasz BD, ale dla wielu może to być interesująca alternatywa. 

Zgoda, w marcu będą dobre ceny na SM9800. Tyle że w zapowiedziach będzie już pewnie nowa oferta (SN?) a wszechobecny i natrętny marketing będzie wmawiał że ma ona lepsze wszystko: nową generację AI, bardziej doskonałe kolory, bardziej precyzyjne lokalne wygaszanie a co za tym idzie kontrast, większą jasność HDR i co tam jeszcze. I powstanie dylemat: kupić SM po atrakcyjnej cenie czy może poczekać na ofertę 2020?

Obowiązujący konwenans każe mówić: bierz jak największy. A czemu nie mniejszy ale lepszy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mam starego topowego LG 47 Lx9500 HD.

Jeśli dostaje dobry sygnał to obraz jest naprawdę OK. Sądzę, że LG Sk też jest wystarczający w pozytywnym sensie

Kusi mnie trochę większy , ale na  dużym będzie syf przy oglądaniu telewizji(sd/hd) więc raczej 65 odpada.

Dla mnie 5 kpln to jest zroworozsądkowy budżet i za to jest topowy 55 albo średni 65.

Ty kiedyś pisałeś kolejność tv i 1 oled, 2 nanocel itd, mam takie samo zdanie i też oled raczej odpada ze względu na różne potencjalne problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

Ja bym wybrał do pisania tylko o Nano Cell temat który założyłeś.   

Może i racja, ale tamten temat znikł gdzieś dalszych stronach. 

Koniecznie zgłoś....

Nie o to chodzi.
Pisząc w dedykowanym temacie o tych sprawach sprawiasz że inni mają łatwiejszy dostęp do informacji na ten temat. A tak tu w tym temacie pewnie więcej jest na ten temat niż w tamtym.  :))
(Ważne to zwłaszcza teraz jak forumowa wyszukiwarka nie spełnia tak dobrze swojej roli jak poprzednia.) 

Wydaje mi się jednak że wystarczająco dobrze działa byś mógł swój temat odszukać i tam pisać o dylematach związanych z Nano Cell ku zadowoleniu wszystkich.    :)
Sprawdzone (edycja) w minutę znalazłem ten temat.....ostatni wpis 30 czerwca.

 

 

 

Jak już piszemy troszeczkę poza tematem, muszę koniecznie odwiedzić jakiś sklep i zobaczyć te Nano Cell. Może i jakieś 8K się uda przy okazji.   Dotąd porównywałem tam jedynie OLED do QLED.....te pierwsze zawsze mi bardziej podobały. Ostatnio podobać też mi się zaczęły ich ceny.  :)

18 godzin temu, stench napisał:

gdybam co do siebie 55 vs 65.
 

18 godzin temu, stench napisał:

filmów na bd nie oglądam a jedynie pliki

 

Trzeba brać pod uwagę że teraz w sprzedaży takie telewizory to już tylko w 4K.....a 4K na 55" to raczej słabo z normalnej odległości widać.
Jaki jest dostęp do plików 4K, nie interesowałem się tym, nie wiem.
Myślę jednak że nie warto ograniczać możliwości telewizora, nawet jak nie zamierzasz się teraz skupiać na treściach 4K to w przyszłości możesz żałować decyzji że kupiłeś za mały telewizor.


 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

A czemu nie mniejszy ale lepszy? 

A czemu nie dołożyć do większego lepszego?
Poczekać do np. świątecznych promocji.  :)

16 godzin temu, Bobcat napisał:

może poczekać na ofertę 2020?
 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

wszechobecny i natrętny marketing będzie wmawiał że ma ona lepsze wszystko

 

A czemu nie czekać na ofertę 2021.....i kupić coś co było (jest) dobre w tym roku.
Dokonasz zakupu za naprawdę rozsądne pieniądze.    

Przestańmy wierzyć w taki marketing....może i jest to lepsze na papierze lub przy bezpośrednim porównaniu w pewnych warunkach, ale na pewno nie jest to warte aż tak dużej kasy jak sobie liczą za te nowości.
Gdyby tak było jak producenci piszą nie taniałoby to tak szybko......  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

Jak już piszemy troszeczkę poza tematem, muszę koniecznie odwiedzić jakiś sklep i zobaczyć te Nano Cell. Może i jakieś 8K się uda przy okazji. 

Z prawdziwym zainteresowaniem przeczytam Twoje uwagi i spostrzeżenia. Również wtedy gdy będą diametralnie różne od moich.

3 godziny temu, Maju napisał:

Ostatnio podobać też mi się zaczęły ich ceny.  ?

Mnie się natomiast nie podobają stale nierozwiązane problemy OLED. Wiem, niektórzy je bagatelizują. Ja się do takich nie zaliczam.

3 godziny temu, Maju napisał:

4K na 55" to raczej słabo z normalnej odległości widać.

55" ze 175 cm? To chyba optimum wg przytaczanych przez Ciebie wzorów. I to nawet pierwotnych, nie tych skorygowanych przez NHK.

3 godziny temu, Maju napisał:

A czemu nie dołożyć do większego lepszego?
Poczekać do np. świątecznych promocji.  ?

W ramach tychże świątecznych promocji ów mniejszy lepszy będzie również tańszy niż teraz. Nie każdy może sobie pozwolić na postępowanie wg zasady "cena nie gra roli" i skoro przyjęli sobie jakiś budżet - muszą go w całości wykorzystać na ten i tylko ten zakup. Większość kalkuluje i za kasę która mu zostanie zechce sobie kupić dodatkowo np. odtwarzacz BD-UHD. Albo standy głośnikowe.

Podawałem ceny: 55" krawędziowy 3500 zł, 55" FAD 4500 zł, 65" krawędziowy 5000 zł, 65" FAD 6500 zł. Podane ceny FAD dotyczą najtańszej wersji. Najwyższa półka FAD kosztuje 55" 7500 zł, 65" 9200 zł.

3 godziny temu, Maju napisał:

czemu nie czekać na ofertę 2021.....i kupić coś co było (jest) dobre w tym roku.

W 2021 można będzie kupić na wyprzedaży modele 2020. Poza tym (jak mówią) "lepsze jest wrogiem dobrego".

3 godziny temu, Maju napisał:

Przestańmy wierzyć w taki marketing....może i jest to lepsze na papierze lub przy bezpośrednim porównaniu w pewnych warunkach, ale na pewno nie jest to warte aż tak dużej kasy jak sobie liczą za te nowości.
Gdyby tak było jak producenci piszą nie taniałoby to tak szybko......  :))

Trudno się z tym nie zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bobcat napisał:

55" ze 175 cm?

Poważnie ?? oglądasz z takiej odległości ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sypus napisał:

Poważnie ?? oglądasz z takiej odległości ??

Obecne 42" w jednym z pokoi tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Podawałem ceny: 55" krawędziowy 3500 zł, 55" FAD 4500 zł, 65" krawędziowy 5000 zł, 65" FAD 6500 zł. Podane ceny FAD dotyczą najtańszej wersji. Najwyższa półka FAD kosztuje 55" 7500 zł, 65" 9200 zł.

W 2021 można będzie kupić na wyprzedaży modele 2020. Poza tym (jak mówią) "lepsze jest wrogiem dobrego".

Trudno się z tym nie zgodzić.

Zgoda, dlatego pisałem że z zakupem warto poczekać do marca , wtedy 55SM9800 będzie kosztował 5 kpln, a 65 - 6,5-7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stench napisał:

Zgoda, dlatego pisałem że z zakupem warto poczekać do marca , wtedy 55SM9800 będzie kosztował 5 kpln, a 65 - 6,5-7.

Spadek ceny o 2.5 tys. zł czyli (w przypadku 55") o 33%? Chyba mało prawdopodobne. Ile wtedy kosztowałby krawędziowy 55SM8600 (obecna cena: 3500 zł)? 2350 zł? Czy aby nie są to oczekiwania przesadnie optymistyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przeważnie ceny topowego 55 cali spadała w okolice 5 kpln. Tyle kosztował 55sk9500 , oled 55 c8 kosztował 5-5,5.

Topy spadają najwięcej, niższe mniej bo sklepy chcą zachować wartościową marżę za przerzucenie paczki  na określonym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już tu pisałem o pierwszych media playerach 8K 24 fps ? Jest ich coraz więcej. Zamówiłem  Magicsee N5 Plus. Cena 312 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czas na treść i tanie TV 8K.

Nie wiem dla czego polscy producenci jeszcze nie oferują takich produktów ??? Na co czekamy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.