Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Less napisał:

Nie ma co wykluczać, to już było

- Uwertura 1812 Czajkowski

- Final Cut, Pink Floyd (nie salwa, ale wystrzał z armaty imponujący)

Starym i pamięć nie ta......a żeby było śmiesznie nie dawniej jak wczoraj szukałem w necie płyty z muzyką filmową którą niegdyś u znajomego słuchałem. Tam roi się od efektów które zatrudnią każdy, nawet ekstremalny w kwestii mocy sub. Jakieś wybuchy też o ile pamiętam tam nagrano przy Polce Straussa....o kroczącym dinozaurze z "Parku Jurajskiego" nie wspomnę.
Doskonała płyta do sprawdzenia dynamiki zestawu głośnikowego.
A soundtracków takich jest pewnie ogrom.....mamy ich wiernie słuchać czy raczej na subwooferach "dedykowanych" do KD?  ?
A do muzyki która leci w czasie filmu jaki subwoofer będzie odpowiedni?
Może kupić dwa i przełączać?   :))

R-1875533-1408943201-8682_jpeg_3c2bd804-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze subwoofery do kina i muzyki byłyby pewnie takie same. Ale w świecie realnym na najlepsze nas nie stać i musimy godzić się z takimi czy innymi niedostatkami. Kino jest bardziej tolerancyjne dla tych niedostatków i chętniej toleruje inny ich rodzaj niż muzyka.

O ile subwoofer "do muzyki" zastosowany w kinie może ewentualnie budzić niedosyt, to subwoofer "do kina" w wielu przypadkach zostanie szybko wykopany z systemu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bobcat napisał:

Gdzie cytat o subie na tysiaka?

jak przyjadę z imprezy misiaczku najmilszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Nie chciałeś, ale mnie zirytowałeś. 

Jeżeli ktoś tak łatwo irytuje się byle głupstwem - jest to również sprawa, nad która powinien pochylić się lekarz. Podajesz jakieś wydumane scenariusze a chyba sprawa jest jasna. W muzyce chodzi o najniższe tony, nie o głośność. W kinie - abyś ową salwę odczuł fizycznie na klatce piersiowej.

Rozumiem, nie powtarzaj tego czemu brak logiki.....sprzęt wysokiej klasy ma oddać to co nagrane wiernie, pierd ma brzmieć jak  pierd a wybuch ma wywołać adekwatne odczucia jak w rzeczywistości (a wiem co mówię, bo w artylerii przyszło mi w wojsku być). 

Nie sugeruj ze sub z KD ma potrafić zagrać głośno a ten do audio nie musi bo to absurd!

Problem w tym że większość subów do KD zniekształca rzeczywistość i epatuje jakimiś efekciarskimi rezonansami co w sklepach słyszy się nagminnie. Dla znającego zasady, podstawy akustyki wystarczy rzucić okiem na stosunek wielkości obudowy do wielkości głośnika i wiadomo że z czegoś takiego nie ma prawa dobry bas powstać.

 

23 minuty temu, Less napisał:

o ile subwoofer "do muzyki" zastosowany w kinie może ewentualnie budzić niedosyt, to subwoofer "do kina" w wielu przypadkach zostanie szybko wykopany z systemu stereo

Czy ja wiem....sub do audio niczego nie powinien zmieniać i podać niskie tak jak je nagrano w KD też powinny te same zasdy obowiązywać.....rzecz gustu ile tego basu ma być, to można sobie zawsze troszeczkę gałeczką podkręcić.

Każdy sub który gra za bardzo własnym rezonansem jest dla mnie nie do przyjęcia.....też w KD.
Strasznie na to jestem wrażliwy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o maksymalne zejście i głośność - tu muzyka jest bardzie tolerancyjna od kina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Less napisał:

muzyka jest bardzie tolerancyjna od kina

Często tak jest że nie znamy jak niskie dźwięki i jak dynamiczne są nagrane na płytach, bo całe życie słuchamy płyt bez tego zakresu basu....jak raz się to pozna potem tego ciągle brakuje.
Teraz tak mam.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Maju napisał:

Często tak jest że nie znamy jak niskie dźwięki i jak dynamiczne są nagrane na płytach, bo całe życie słuchamy płyt bez tego zakresu basu...

A jak usłyszymy, to nagranie nabiera nagle zupełnie innego wyrazu (nie tylko siły wyrazu), jakieś dotychczas bezsensowne dźwięki stają się rozpoznawalne i nawet przestrzeń rysuje się lepiej.

Ale

Czego uszy nie słyszą, tego sercu nie żal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

o ile pamiętam tam nagrano przy Polce Straussa

"Grzmoty i błyskawice". Tam grzmoty są symulowane na kotłach.

58 minut temu, slawek.xm napisał:

jak przyjadę z imprezy misiaczku najmilszy ?

Proszę mnie nie obrażać.

53 minuty temu, Maju napisał:

Rozumiem, nie powtarzaj tego czemu brak logiki.....sprzęt wysokiej klasy ma oddać to co nagrane wiernie, pierd ma brzmieć jak  pierd a wybuch ma wywołać adekwatne odczucia jak w rzeczywistości

Znowu teoretyzujesz. @Lesspróbuje Ci wytłumaczyć o co chodzi.

56 minut temu, Maju napisał:

sub do audio niczego nie powinien zmieniać i podać niskie tak jak je nagrano w KD też powinny te same zasdy obowiązywać...

Ależ zgoda. Subwoofer ma wiernie odtworzyć to, co zostało nagrane. Rzecz w tym że w audio jest co innego nagrane, a w KD - co innego. Aby to właściwie, wiernie odtworzyć potrzebne są inne subwoofery.

42 minuty temu, Maju napisał:

Często tak jest że nie znamy jak niskie dźwięki i jak dynamiczne są nagrane na płytach, bo całe życie słuchamy płyt bez tego zakresu basu....jak raz się to pozna potem tego ciągle brakuje.
Teraz tak mam.....   :))

Tu się z Tobą w pełni zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Rozumiem, nie powtarzaj tego czemu brak logiki.....sprzęt wysokiej klasy ma oddać to co nagrane wiernie, pierd ma brzmieć jak  pierd a wybuch ma wywołać adekwatne odczucia jak w rzeczywistości

Znowu teoretyzujesz. @Lesspróbuje Ci wytłumaczyć o co chodzi.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś to co chciał przekazać @Less .
A On z tego co widzę o wiele bardziej niż Ty rozumie co ja mam na myśli.

18 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

o ile pamiętam tam nagrano przy Polce Straussa

"Grzmoty i błyskawice". Tam grzmoty są symulowane na kotłach.

Dobre....a wiesz jakie wymagania dla subwoofera (i nie tylko) stawia oddanie pełnej dynamiki orkiestrowych kotłów czy orkiestry w ogóle?

To co piszesz świadczy o tym że nie nasz nagrania o którym mówię....nie pamiętam dokładnie, ale są tam początkowo strzały małej "wagi" (bicz?) ale nagranie kończy się wyraźną salwą z działa.....co nieźle wystraszyło widownię.  17 utwór płyta niżej.
W 13 utworze (na początku) mamy efektowne wyładowanie atmosferyczne.....a w 20 (pod koniec) każdy tradycyjny sprzęt bez super subwoofera wymięka jak za bardzo podkręcisz gałkę głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.183f83cb88dfd53ee60582834a2f9b23.png

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

sub do audio niczego nie powinien zmieniać i podać niskie tak jak je nagrano w KD też powinny te same zasady obowiązywać...

Ależ zgoda. Subwoofer ma wiernie odtworzyć to, co zostało nagrane. Rzecz w tym że w audio jest co innego nagrane, a w KD - co innego. Aby to właściwie, wiernie odtworzyć potrzebne są inne subwoofery.

Choćbyś to powtórzył setny raz to i tak nie masz szans mnie przekonać......głośnik jaki by nie był powinien wiernie odtworzyć częstotliwości i nic nie dodawać od siebie. Tu się zgadzamy.

W filmach wykorzystywana jest muzyka, a w muzyce istnieją "efekty specjalne" (przykład wyżej) typowe dla filmów. 
Tego rozdzielić nie sposób. 
Tak w audio jak i w KD mogą być nagrane identyczne dźwięki.....soundtracki z filmów, mówi ci to coś! Są tego pewnie różne proporcje, ale to zawsze powinno być odtworzone maksymalnie wiernie. 

Można tak skonstruować suby (zwłaszcza na najlepszych przetwornikach) by były uniwersalne. Można sekcję elektryczną (filtry, procesor) tak zaprogramować by dogodzić Twoim gustom. Można na upartego regulować rezonanse obudowy pod każdy, nawet wypaczony gust....tylko po co jak naczelną zasadą dobrego dźwięku jest oddanie go takim jak go stworzyli autorzy a nie ingerowanie w niego w mniejszy czy większy sposób.
Dlatego wiernie oddany dźwięk prędzej usłyszymy na sprzęcie klasy AUDIOFILSKIEJ niż na jakimś dedykowanym TYLKO dla KD.   :))

Fizyki nie przeskoczymy, by dobrze przenieść basy trzeba dobrych dużych głośników i wydajnych wzmacniaczy. A to domena tak audio jak i  KD choć by wiernie odtworzyć dźwięki salw artyleryjskich, wyładowań atmosferycznych,  czy trzęsienia ziemi to się okazuje że są w stanie odtworzyć to tylko nieliczne.....ekstremalnie rozbudowane. Te znajdziemy równie w audio jak i KD.

I jeszcze jedno.
Ilości, wypełnienia basem basu i jego jakości (ze względu na fizyczne ograniczenia) nie po drodze, dlatego wymyślono termin "suba dedykowanego KD" by "wciskającą w fotel" ilością zastąpić gorszą jego jakość, czy wierność odtwarzania tego pasma.   :))
To z fizyki, zasad akustyki, a ściślej zasady działania głośnika jednoznacznie wynika (jak zadbamy o lepszy impuls basu to otrzymamy słabsze wypełnienie, mniejszą ilość)....nie czas tu i miejsce na szersze dowodzenie tej oczywistości.
W dalszej kolejności producenci (bazując na niewiedzy i naiwności ludzkiej) wmówili że nie można pogodzić audio z KD, nie ma się im co dziwić, mają na tym interes.
Lepiej (dla nich) sprzedać dwa osobne zestawy niż jeden który to dość dobrze pogodzi. 
Udało się w następnej kolejności wmówić że mnożenie głośników w KD (absurdalne w normalnych mieszkaniach 22.2,  8K) podnosi bardziej jakość niż zadbanie o wysoką klasę przetworników (sprzętu towarzyszącego) a zwłaszcza o jakość zapisu dźwięku która ma znaczenie zasadnicze, a z tym tak w audio jak KD czasem bardzo kiepsko.   ?

Dlatego (między innymi) mój "króliczek" którego niegdyś goniłem zwiał mi.......chyba na dobre, bo za stary jestem by się w łapanego bawić.    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.855786eb7d730cbfc8505b57eaf26ef3.png

image.png.56d1aae6ff4e02c90eabc3e2143c51e7.png

 

Jakbym miał takie głośniczki to może do pogoni za króliczkiem bym powrócił....niżej coś dla @Bobcat, bo w tubach gustuje
image.png.fc6f3ee4908bc1de2e16742660dd288d.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Maju napisał:

Choćbyś to powtórzył setny raz to i tak nie masz szans mnie przekonać......

Wiem. Ciebie nikt, nigdy, do niczego nie przekonał. Dlatego dalszą rozmowę uważam za bezcelową. W źródłach fachowych (żadnych materiałach marketingowych bynajmniej) czyta się że są subwoofery dedykowane do muzyki i są dla KD, ale Ty wiesz'lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz okrągłe banały i komunały, że subwoofer ma grać dobrze i wiernie odtworzyć to, co zostało nagrane. Są to tzw. prawdy ogólne z których nic konkretnego nie wynika. Ale tak się (znowu) naczytałeś i (znowu) teoretyzujesz. Chcąc zrobić porównanie z dziedziny kuchennej należałoby powiedzieć prawdę ogólną że nóż ma być ostry i dobrze kroić. Dlaczego zatem są inne noże do chleba, inne do mięsa, wędlin, ryb, serów, warzyw i owoców?

2 godziny temu, Maju napisał:

w muzyce istnieją "efekty specjalne" (przykład wyżej) typowe dla filmów. 

Jaki jest udział takiej muzyki? 0.0001 promila?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ,ze słabe suby graja słabo dobre  dobrze

nie ma znaczenia czy do muzyki czy do kina

drugim kryterium jest zejście dla jednego sub to 30hz dla innego 16 hz

rozróznianie konstrukcji , do kina do muzy jest takim argumentem jak szukanie kolumn róznych do róznej muzyki

subwoofer ma za zadanie wiernie odtworzyc najniższe pasmo jesli takie zostało zawarte w nagraniu w mozliwie najlepszej jakości

 

8 minut temu, Bobcat napisał:

Dlaczego zatem są inne noże do chleba, inne do mięsa, wędlin, ryb, serów, warzyw i owoców?

skoro sie na tym znasz to ugotuj dobry obiadek bo głodny jestem misiaczku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slawek.xm napisał:

skoro sie na tym znasz to ugotuj dobry obiadek bo głodny jestem misiaczku

Znam. I czasem w porozumieniu z żoną przejmuję kuchnię aby wyczarować różne pyszności. Ale bądź spokojny. Ciebie na pewno nie zaproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Ciebie na pewno nie zaproszę.

nie wiem czy przeżyję ten fakt, ranisz nasz związek kociaczku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

nie wiem czy przeżyję ten fakt, ranisz nasz związek kociaczku

W panach nigdy nie gustowałem i nie gustuję. Więc nie mierz innych według siebie i swoją miarą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bobcat napisał:

Ciebie nikt, nigdy, do niczego nie przekonał. Dlatego dalszą rozmowę uważam za bezcelową. W źródłach fachowych (żadnych materiałach marketingowych bynajmniej) czyta się że są subwoofery dedykowane do muzyki i są dla KD,

Głupstwa opowiadasz, napisz coś co jest argumentem a nie tylko marketingową ściemą to mnie przekonasz.
Sławek pisze to co ja, @Less prawie to samo, a Ty dalej swoje......"bo ktoś napisał że są suby dedykowane".....jesteś naiwny i wierzysz tylko w to co co napiszą (czytaj; podyktują) producenci?

 Prawda jest przykra i taka, że zazwyczaj te najtańsze które są opisane jako nienadające się do audio, typowe do KD brzmią KOSZMARNIE (słychać to w niemal każdym sklepie RTV).
Podbijają jakiś bas nie wnosząc nic dobrego do dźwięku. W droższych jest lepiej a w najdroższych omijałbym takie konstrukcje gdzie sam producent zastrzega że to sub który nadaje się TYLKO do kina. 
Producenci znanych marek kolumn jedynie w niskiej klasie cenowej pozwalają sobie na takie kompromitujące opisy.  ?

I jeszcze jedno......miłośnik KD czy wielokanałowego audio nie jest (nie może być) autorytetem w dziedzinie znajomości tematu jakim jest ocena jakości dźwięku. Nie ma za sobą takiego doświadczenia jak audiofil w  rozpoznawaniu, rozróżnieniu dźwięków wysokiej jakości od zwykłego efekciarstwa, epatowania tanimi sztuczkami.
Wyrobione ucho w kilka sekund rozpozna czy sub odtwarza prawidłowo dźwięki, czy jest tylko typowym dla standardowego KD "burczybasem"  ?

21 godzin temu, Bobcat napisał:

Powtarzasz okrągłe banały i komunały, że subwoofer ma grać dobrze i wiernie odtworzyć to, co zostało nagrane. Są to tzw. prawdy ogólne z których nic konkretnego nie wynika. Ale tak się (znowu) naczytałeś i (znowu) teoretyzujesz. Chcąc zrobić porównanie z dziedziny kuchennej należałoby....

Już dość głupot napisałeś o 8K pomimo tego że "widziałeś"......tu (wiesz o tym doskonale, bo powtarzam to n-ty raz) ja mam za sobą nie tylko podstawy z teorii ale też inne doświadczenie.
Sam zbudowałem, zmodyfikowałem (korzystając z dostępnej wiedzy, choćby z tego forum) niejedną kolumnę i sub. Słuchałem na tym (i nie tylko) z zadowoleniem muzykę i oglądałem sporo filmów.
Nie opowiadaj kłamstw że teoretyzuję.
Daruj też sobie te głupie kuchenne porównania, bo nie zjadłbym nic od kucharza który nie potrafi nic dobrego upichcić bez stosownego, osobnego noża dopasowanego do rodzaju produktu.   :))))



Subwoofer to jeden wielki kompromis.....im zastosujesz lepszy głośnik i zrobisz lepszą (sztywniejszą, większą) obudowę tym możesz lepszych efektów się spodziewać. Cudów tu nie ma, dobry sub musi potrafić błyskawicznie przepompować duże masy powietrza a tego żaden tradycyjny mały głośnik nie jest w stanie zrobić. Można coś próbować poprawić (skorygować) na drodze elektronicznej (ustawienie w pomieszczeniu), wad głośnika tym nie zlikwidujesz a wszystkich ograniczeń nawet dobrego głośnika tym nie poprawisz.
W swoim poszedłem (musiałem) na kompromis i dość dobry impuls pogodziłem z b.dobrym zejściem (jak na zastosowany głośnik) kosztem max. efektywności, głośności. To ogranicza max. wytrzymałość głośnika (sub odcięty nisko, max. ok. 60 Hz)......cóż, to dla mnie niewielka wada, bo już dawno przeszło mi słuchanie bardzo głośno.

Można skonstruować tak suba że będzie miał większą efektywność, nie jest to zbyt trudne....dzieje się to zazwyczaj przez taki zabieg, że taka konstrukcja bardziej wykorzystuje rezonanse obudowy (zazwyczaj ma to miejsce przy małej obudowie). Może to być też  wspomagane jakąś elektroniczna korekcją. .
Wprawne ucho ten efekciarski zabieg wychwyci, jak nie od razu to na pewno po jakimś czasie, bo takiemu dźwiękowi z wiernością przekazu nie po drodze.
W KD powinniśmy nie tylko mieć namiastkę mocy eksplozji, ale sprzęt powinien być na tyle dobry by potrafić oddać wiernie różne rodzaje eksplozji również w warstwie najniższych dźwięków. Poza tym najniższe dźwięki podane wiernie (nie dla efekciarstwa) sprawiają że obraz z dźwiękiem bardziej współgra, każde najmniejsze podkolorowanie, podbicie na niskim basie to wrażenie niszczy.

 

Jeżeli uważasz dalej że to banały i komunały to masz rację, to banały dla znających temat, ale wygląda na to że nie masz o większości rzeczy o których piszesz mgliste pojęcie, dlatego powtarzasz inne banały, "własne" banały......o tyle to śmieszne, bo nic nie piszesz o własnym doświadczeniu (o wiedzy od strony budowy subów nie wspomnę), latach spędzonych na różnych testach sprzętu, a ciągle udowadniasz że opierasz to na tym czego się tak nieudolnie wypierasz, powtarzasz to co można przeczytać w "źródłach fachwych" opartych na marketingowych ściemach właśnie.  ?
W takich ściemach piszą też, że nie słychać lokalizacji suba poniżej (tu padają różne liczby) ja pomimo tego że ustawione mam na okolice 60 Hz nie postawiłbym go gdziekolwiek poza środkiem między kolumnami.....nie dlatego że ktoś tak napisał, wiem to z doświadczenia, że nie warto inaczej ustawiać, że to w niektórych przypadkach słychać.  ?

 

W biorąc to wszystko pod uwagę masz rację, pisanie z Tobą o tym dalej faktycznie nie ma żadnego sensu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Głupstwa opowiadasz

 

1 godzinę temu, Maju napisał:

głupie kuchenne porównania

 

1 godzinę temu, Maju napisał:

masz o większości rzeczy o których piszesz mgliste pojęcie, dlatego powtarzasz inne banały, "własne" banały....

Gdy się z chamem rozmawia - jego chamstwo zawsze (prędzej czy później) wyjdzie na jaw. Oto dowód.

1 godzinę temu, Maju napisał:

powtarzasz to co można przeczytać w "źródłach fachwych"

A Ty na temat 8K co innego robisz? Znów podwójne standardy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Maju napisał:

I jeszcze jedno......miłośnik KD czy wielokanałowego audio nie jest (nie może być) autorytetem w dziedzinie znajomości tematu jakim jest ocena jakości dźwięku. Nie ma za sobą takiego doświadczenia jak audiofil w  rozpoznawaniu, rozróżnieniu dźwięków wysokiej jakości od zwykłego efekciarstwa, epatowania tanimi sztuczkami.
Wyrobione ucho w kilka sekund rozpozna czy sub odtwarza prawidłowo dźwięki, czy jest tylko typowym dla standardowego KD "burczybasem"  ?

1. Jak chcesz zostać pilotem to robisz odpowiednie kursy, zdajesz egzaminy i systematycznie stajesz przed komisjami lekarskim. Wszystko po to by owo piloctwo było pełne i prawdziwe.

Czy w wypadku audiofilstwa jest podobnie czy też jest to miano całkowicie subiektywne i samozwańcze?

2. Kto słucha muzyki wie , że gusta są różne, a radość z czerpania muzyki niezależna od odbioru i oceny innych . Tak więc o gustach lepiej nie dyskutować, zwłaszcza że każdy ma swoją rację.

 

Wróćmy lepiej do tematu wątku bo będzie trzeba usunąć wszystkie wpisy nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bobcat napisał:

Ty na temat 8K co innego robisz? Znów podwójne standardy?

Bobcat ja w sprawie 8K podaję choć jakieś źródła informacji w przeciwieństwie do ciebie....kwestionujesz fachowość naukowców z NHK którzy na wskroś przebadali to wszystko co 8K dotyczy?? 

42 minuty temu, Bobcat napisał:

wyjdzie na jaw. Oto dowód.

Faktycznie.......dowód na co?
Ale rozumiem (bo znam te twoje reakcje) że uznajesz za chamstwo to co z twoich wpisów wynika a co bez owijania w bawełnę opisałem.   
Reakcja na argumenty u ciebie zawsze jest do tej podobna i jest tym intensywniejsza im mniej masz tych argumentów za sobą.

Fakty są takie że idealny sub do kina powinien być głośny, dynamiczny i bardzo nisko, prawie do infradźwięków schodzić no i nie podbarwiać......o takich można pomarzyć. Taki też w muzyce musi się sprawdzić, powiem więcej taki jest do słuchania muzyki KONIECZNY !
Niby dlaczego, z jakich powodów miałby robić coś gorzej czy lepiej niż ten do KD lub na odwrót?

Rozumiem że ten z KD może mieć inne priorytety.....tyle tylko że to nie może przekraczać pewnych norm, nie naruszać równowagi tonalnej. W audio też są kolumny dla każdego.....nawet takie które suba nie potrzebują.

Czytam wpis moderacji......dlatego kończę na tym.

17 minut temu, stench napisał:

Czy w wypadku audiofilstwa jest podobnie czy też jest to miano całkowicie subiektywne i samozwańcze?

Pisałem o tym jak po wielu latach różnych odsłuchów sprzętu wyrabia się pewien wzorzec dźwięku i słyszy się od razu odstępstwa od neutralności.....nie każdy szybko do tego dochodzi, bo nie każdy ma takie zdolności. 
Można te zdolności, umiejętność nazwać  samozwańczą, co nie zmienia postaci rzeczy.

17 minut temu, stench napisał:

2. Kto słucha muzyki wie , że gusta są różne, a radość z czerpania muzyki niezależna od odbioru i oceny innych . Tak więc o gustach lepiej nie dyskutować, zwłaszcza że każdy ma swoją rację.

To jasne.....jeden lubi jasny dźwięk, inny ciemniejszy z niskim basem. Są tacy co w audio w ogóle nie tolerują subwooferów.....

Opisałem przypadki że na płytach z muzyką znajdują się dźwięki takie jak w filmach, w KD i odwrotnie.
Dlatego podział na suby do audio i KD uważam za sztuczny podział. Tyle w tej sprawie.

 



  
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2019 o 21:07, pmcomp napisał:

Powtórzę, dzisiejsze przepływności 4K w streamingu przez net w Netflix czy Amazon Prime SĄ NIEAKCEPTOWALNE pod względem jakości obrazu !!!

I jakie ma to znaczenie jak prawie wszyscy znajomi i koledzy oglądają Netflixa  na nowo nabytych wielkogabarytowych odbiornikach TV 4k ?

Jedynymi którzy używają nośnika BD i ostatniej generacji przestarzałych  plazm Panasonica Full HD jestem ja i kolega.

Abonament za kilkaset programów na miesiąc jest wyznacznikiem ( 50 zł )  a nie jeden nośnik BD ze sklepu za tą samą kwotę.

Za niedługo wyznacznikiem jakości będzie cyfrowa stacja  która w abonamencie za 50 zł  będzie dawała  darmowy pakiet do szaletu publicznego  dla całej rodziny ?

Ledwo 4K weszło na rynek,  sklepy już sprzedają 8K a w tym roku Sony zaprezentowało 16K .

"Ciemny lód" kup wszystko.

Marketingowcy, sklepy zacierają ręce.

Producenci liczą zyski ze sprzedaży nowej nikomu niepotrzebnej technologi, która niewiele wnosi ale jest super nowoczesna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, djedryk napisał:

I jakie ma to znaczenie jak prawie wszyscy znajomi i koledzy oglądają Netflixa  na nowo nabytych wielkogabarytowych odbiornikach TV 4k ?

 

Dla Ciebie może znaczenia nie ma, dla mnie ma ogromne.

Można jeść szprycowane mięso z Lidla i z Biedry, można też świeżutkie od rzeźnika. Mamy wolny kraj. Każdy ma to na co zasługuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pmcomp napisał:

Dla Ciebie może znaczenia nie ma, dla mnie ma ogromne.

Można jeść szprycowane mięso z Lidla i z Biedry, można też świeżutkie od rzeźnika. Mamy wolny kraj. Każdy ma to na co zasługuje.

Powiadasz świeżutkie od rzeźnika ? karmione na szprycowaną paszą :-)
Kolego forumowy dobra pasza kosztuje na tyle dużo że jak sobie sam nie u hodujesz mięsa to wszystko jest bardziej lub mniej szprycowane.

Jesteś nieświadomy może niedoinformowany lub naiwny dokładnie tak samo jak  Ci od  Netflixa  tylko w  branży mięsnej  :-)  którzy myślą że mając    TV 4K i kupując abonament za 50 zł otrzymają sygnał najwyższej jakości.  

Naiwność  nieświadomość  niedoinformowanie  jest niestety wszędzie. :-)  

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, djedryk napisał:

Powiadasz świeżutkie od rzeźnika ? karmione na szprycowaną paszą ?
Kolego forumowy dobra pasza kosztuje na tyle dużo że jak sobie sam nie u hodujesz mięsa to wszystko jest bardziej lub mniej szprycowane.

Jesteś nieświadomy może niedoinformowany lub naiwny dokładnie tak samo jak  Ci od  Netflixa  tylko w  branży mięsnej  ? którzy myślą że mając    TV 4K i kupując abonament za 50 zł otrzymają sygnał najwyższej jakości.  

Naiwność  nieświadomość  niedoinformowanie  jest niestety wszędzie. ?  

 

 

Świnka od Babci karmiona kartofelkami z parnika jest najlepszym rozwiązaniem. Potem rozbiórka i zamrażalnik. Kiełbasy, szynki, balerony wędzone w dziurze w ziemi i w beczce przykrytej derką, rosół biegający na dwóch nogach po podwórku, masełko czy majonez własnoręcznie robione itp. itd.

W tym temacie akurat jestem baaardzo świadomy. Akurat jestem z tych czasów gdy nie było Lidla i Tesco, a mięso,  wędliny, jajka i inne smaczności się załatwiało. I trzeba było wiedzieć skąd to pochodzi.

Wesołych Świąt i ... smacznego ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wędzidłem, kiełbasa z niedźwiedzim czosnkiem wygrywa w tym roku, czosnek zebrany w  lasach górskich Wicklow w Irlandi ,ususzony i dodany do kiełbaski,palce lizać. Wesołych Świąt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20191223_091229.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, ze odbiega. Mamy Swieta, a dobra miska jak najbardziej na czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Czy tematyka wędzenia wędlin nie odbiega przypadkiem zbyt daleko od tytułu wątku

malkontent

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2019 o 16:58, Bobcat napisał:

Czy tematyka wędzenia wędlin nie odbiega przypadkiem zbyt daleko od tytułu wątku?

A skąd wiadomo że zdjęcia nie są robione w rozdzielczości 8K?:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli jednak w segmencie Premium QLED górą. Co na to tutejszy klub fanów OLED?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.