Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale, tak jak pisze, nie tylko czerń się liczy. Jest b. ważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ze wszystkim powiazane, oledy tez maja swoje problemy. Dobre kino, projektor, odp. sala, to nadal wzorzec, moze jeden ze wzorow, naturalnego obrazu.

 

Inna sprawa, ze wiele osob nie wie co to dobry obraz. Wazne, ze ostro swieci i jest good. Stad wiekszosc telewizorow na takich , a nie innych ustawieniach w sklepach. Maja w mniare czysto jebac po oczach, zeby Kowalskiego przyciagnac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalizujesz, Bobcat wie czym jest dobry obraz, bo widział 8K na demach. Umie też "poprawiać" ostrość stosowną regulacją w telewizorze.
A najlepiej umie unikać rozmowy na argumenty, choćby w ten sposób kierując dyskusję na kolejny poboczny temat o obrazie z projektorów.  ?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 13:26, Bobcat napisał:

Jak zobaczę to może uwierzę. Na razie mi się nie udało zobaczyć.

Poza tym na telewizorze (zwłaszcza OLED) czerń jest perfekcyjna zawsze i wszędzie. Nie tylko "w odpowiedniej sali". Więc co? Rozwalać pokój, generalny remont? Aby go dostosować? 

Ano właśnie.....zarzuca innym że dyskutują o czymś czego nie widzieli a sam opierając się TYLKO na swoich złych doświadczeniach kwestionuje opinie innych. Podwójne standardy?

Zanim zaczniesz kolejny temat (pt. budowa sali audio-wideo) zacznij czytać to co piszę ze zrozumieniem i odpowiadać na to co zawarte w moich wpisach.

W dniu 31.12.2019 o 11:02, Bobcat napisał:
W dniu 31.12.2019 o 10:46, Maju napisał:

Wymieniajmy co wypada gorzej na dużym ekranie, bo wg. mnie tego mniej. 

Na dużym ekranie, z projektora nie ma czerni. Jest co najwyżej jaśniejszy lub ciemniejszy szary. Już nawet najtańszy, budżetowy LCD produkcji firmy No Name ma tę czerń znacząco lepszą. Taki sam brak czerni mamy w kinie. 

Pozostaje to w jaskrawej kontradykcji z tym, co głosi fan klub OLED który przy każdej okazji powtarza że doskonałość tej technologii polega w dużej (jeśli nie przeważającej) mierze na tym, że potrafi oddać absolutną czerń. Tam wymagają a tutaj jej brak jakoś im nie przeszkadza.

Rozmawialiśmy o telewizorach, o tym że na większych ogląda się z większym zadowoleniem. 
Ty wkładasz kij w mrowisko i zaraz po tym jak mi zarzuciłeś że rozmawiam o czymś czego nie widziałem zaczynasz dyskusję o tym o czym jak się okazuje masz pojęcie mgliste......wyjątkowa hipokryzja.

Nie ma na razie żadnej alternatywy dla tanich wielkich ekranów, projektor to nam umożliwia.
To że nie daje być może wystarczającej czerni kompensuje innymi zaletami których zdajesz się nie pojmować.
Porównywanie najgorszych LCD do tego co oferować już mogą dobre projektory pozostawię bez komentarza.

W dniu 31.12.2019 o 11:02, Bobcat napisał:
W dniu 31.12.2019 o 10:36, Maju napisał:

matactw nie znoszę, dlatego jeszcze reaguję.

A ja nie znoszę gdy ktoś zamiast udziału w rozmowie na równych prawach z innymi - belferskim tonem, w arogancki sposób poucza wygłaszając "niepodważalne i niepodlegające dyskusji prawdy". Albowiem sam siebie mianował znawcą i autorytetem choć samemu niczego nie wiedział, a jedynie naczytał się teorii.

I dlatego zawsze będę reagował.

Normalny, poważny dyskutant adekwatnie reaguje, odnosi się do zarzutu......jak jest bezzasadny to stara się go odrzucić zamiast pisać, powtarzać w kółko te same wymyślone przez siebie mantry o mnie niczym "kataryniarz".

 

To że wielokrotnie w tym temacie i sąsiednich podawałeś nieprawdę o 8K jest faktem i przykłady tego podawałem. To że mataczyłeś i mataczysz nadal błędnie interpretując badania NHK i sugerując, wbrew opiniom ekspertów, że do 8K 55" wystarczy to też fakt.

Dlatego reaguję.
A ty zamiast o tych faktach tradycyjnie napisz teraz jakąś mantrę.....  ?


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maju napisał:

właśnie.....zarzuca innym że dyskutują o czymś czego nie widzieli a sam opierając się TYLKO na swoich złych doświadczeniach kwestionuje opinie innych.

Nie mam ochoty toczyć z Tobą głupiej dyskusji dla dyskusji. Wiadomo że będziesz zawsze w kontrze do wszystkiego co napiszę. Dla zasady. Powyższy wpis jest tego kolejnym dowodem, gdyż końcowa część cytowanej wypowiedzi pozostaje w sprzeczności z początkową. 

Tak zarzucam innym, że wypowiadają się tonem znawcy na temat rzeczy, której nigdy w życiu nie widzieli. Sam natomiast wypowiadam się na temat rzeczy którą widziałem (co nota bene sam przyznajesz) i dzielę się własnymi spostrzeżeniami. O co więc ten Twój zarzut? Sztuka dla sztuki? .

41 minut temu, Maju napisał:

zaczynasz dyskusję o tym o czym jak się okazuje masz pojęcie mgliste

Mgliste to jednak większe od zera. Ty natomiast na temat jaki obraz daje 8K masz pojęcie równe zeru. Taka między nami różnica. 

44 minuty temu, Maju napisał:

To że nie daje być może wystarczającej czerni kompensuje innymi zaletami których zdajesz się nie pojmować.

To że z pewnej odległości i na określonych rozmiarów ekranie być może nie widać już najdrobniejszych szczególików - obraz 8K kompensuje innymi zaletami, których zdajesz się nie pojmować. Zwłaszcza że 8K nigdy nie oglądałeś. Ja natomiast różne konfiguracje projektor - ekran wielokrotnie widziałem.

49 minut temu, Maju napisał:

Normalny, poważny dyskutant adekwatnie reaguje

Kto jest normalny i poważny decyduje @Majuwedług sobie tylko znanych kryteriów.

50 minut temu, Maju napisał:

tradycyjnie napisz teraz jakąś mantrę....

O tym co będę pisał decyduję wyłącznie ja sam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

O co więc ten Twój zarzut? Sztuka dla sztuki?

Czyta i nic nie rozumie.....sam przyznałeś że nie widziałeś tego co oferują nowe projektory a poprzednia strona jest pełna twojej krytyki słabego ich kontrastu. Dyskutujesz o tym co znasz, widziałeś???

Ja przyznałem że 8K nie widziałem, ale piszę przynajmniej to co potwierdzają ci co widzieli.
Aktualnie piszę o moich doświadczeniach z niższymi rozdzielczościami i jest to też tym samym co potwierdzają inni.....twoich opinii nikt tu raczej nie potwierdza.
Czujesz różnicę?

Godzinę temu, Bobcat napisał:

będziesz zawsze w kontrze do wszystkiego co napiszę. Dla zasady.

Nie, będę tylko w kontrze do tych treści twoich wpisów które tylko z pozoru wydają się być merytoryczne.
Gdy podaję swoje argumenty, piszę jakie są fakty i wykazuję błędy twoich informacji unikasz odpowiedzi merytorycznej ciągle zastępując wymianę argumentów mantrami. Mógłbyś to zmienić?

Też tak jak ty widzę w kinach nie tylko ten słaby kontrast, ale też beznadziejną jakość dźwięku, a bas był poniżej wszelkiej krytyki. Były to małe, pewnie słabe kina, które zamiast oferować przyzwoite stereo przystosowano do wielokanałowego odbioru.
Na tej podstawie nie śmiałbym wydawać opinii o jakości w kinach w ogóle.

Takie są moje zasady.....zupełnie nie takie jak mi usiłujesz wmówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:
5 godzin temu, Maju napisał:

To że nie daje być może wystarczającej czerni kompensuje innymi zaletami których zdajesz się nie pojmować.

To że z pewnej odległości i na określonych rozmiarów ekranie być może nie widać już najdrobniejszych szczególików - obraz 8K kompensuje innymi zaletami, których zdajesz się nie pojmować. Zwłaszcza że 8K nigdy nie oglądałeś. Ja natomiast różne konfiguracje projektor - ekran wielokrotnie widziałem.

55" 8K z odległości jakich przywykłeś oglądać nie pozwoli ci wykorzystać potencjału rozdzielczości.....musisz to w końcu zrozumieć że kupując podobnej klasy 4K nie zauważysz żadnej różnicy.
Mojej opinii możesz nie słuchać ale to wielokrotnie dawali do zrozumienia ci którzy testowali telewizory że kupowanie mniej niż 65 cali nie ma sensu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bobcat napisał:

obraz 8K kompensuje innymi zaletami

Czym??

 UHD  tych samych innych parametrach, tak 4 jak i 8K z pewnej odległości niczym się nie ma prawa różnić....z odległości mniejszej niż około 2,1cm/cal ekranu możesz na coś na korzyść liczyć. Kropka.

Nie pojmujesz że każda rozdzielczość może mieć te "inne zalety"?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

kupowanie mniej niż 65 cali nie ma sensu

Jestem odmiennego zdania. A Ty nie kupuj. Obowiązku nie ma.

42 minuty temu, Maju napisał:
6 godzin temu, Bobcat napisał:

obraz 8K kompensuje innymi zaletami

Czym??

Obejrzyj, sam sobie odpowiesz na to pytanie. Rozmowa z teoretykiem jest stratą czasu.

42 minuty temu, Maju napisał:

niczym się nie ma prawa różnić

A jednak się różni. Nie bacząc że @Majuwydał surowy zakaz.

42 minuty temu, Maju napisał:

Kropka.

Wyłącznie dla teoretyka którzy nigdy w życiu tego nie widział.

42 minuty temu, Maju napisał:

Nie pojmujesz że każda rozdzielczość może mieć te "inne zalety"?

Może mieć. A jednak obraz 8K będzie się zauważalnie różnił in plus. Aby to wiedzieć wiedzieć trzeba przynajmniej raz 8K zobaczyć. A nie wyłącznie czytać na jego temat materiały teoretyczne. Dlatego wszystko co na ten temat piszesz jest pozbawione jakiejkolwiek wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bobcat napisał:

To że z pewnej odległości i na określonych rozmiarów ekranie być może nie widać już najdrobniejszych szczególików - obraz 8K kompensuje innymi zaletami, których zdajesz się nie pojmować.

Też bym chcial się dowiedzieć jakie są te zalety abym wiedział na co zwrócić szczegolną uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slawek.xm napisał:

Też bym chcial się dowiedzieć jakie są te zalety abym wiedział na co zwrócić szczegolną uwagę

Pisałem wielokrotnie. Mógłbym chętnie powtórzyć ale po co? Żeby @Maju który nigdy 8K nie widział wykpił to tonem Autorytetu Najwyższego i Ostatecznego którym sam siebie mianował, gdyż naczytał się teorii?

Co byś powiedział gdybym ja zaczął się tonem znawcy mądrzyć na temat jakiejś potrawy której nigdy w życiu nie miałem okazji spróbować? Ale się dużo na jej temat naczytałem, także w książce kucharskiej? Powiedziałbyś że jestem niepoważny. I miałbyś całkowitą rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest dyskusja na temat mojego pytania tylko dowalanie innemu koledze

nie potrafisz merytoryczne odpowiedziec na proste pytanie?

w takim razie nie znasz aboslutnie odpowiedzi

to wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

nie potrafisz merytoryczne odpowiedziec na proste pytanie?

Mogę. Ale nie chcę.

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

nie znasz aboslutnie odpowiedzi

Interpretuj sobie jak tylko zechcesz. Jest mi to dokładnie obojętne.

4 minuty temu, slawek.xm napisał:

dowalanie innemu koledze

Potwierdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję inny test .. iść do sklepu obejrzeć materiał 8k na tv 4k np oledzie Peru 8k 60hz hdr lub Uzbekistan 8k hdr 60 Hz ..  w  65 calach .  Obraz jest mega czysty nawet z bliska .. zanim kupiłem Oleda .. często oglądałem filmy 4k właśnie na plazmie fullhd i było znacząco lepiej względem filmów nagrywanych w 1080p.  Swoją drogą dziś sprzedałem swoją plazmę vt60,tv który dał mi najwięcej radości w ostatnich latach . oled to nie do końca to samo, lecz  nie będę trzymać 3ech  tv w domu,poza tym w jasnym salonie plazma bez sensu , LED krawędzisk wystarczy.  Nabywca posiadał 50vt60 i wziął 65cali .. skalibrowany i napewno posłuży mu długo.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

kupowanie mniej niż 65 cali nie ma sensu

Jestem odmiennego zdania. A Ty nie kupuj. Obowiązku nie ma.

Na pewno nie kupię, nie ma głupich.
Może jak mnie zmuszą tak jak teraz kiedy mi 65" HD wystarczy  a w sprzedaży takich brak, są tylko 4K.

 

16 godzin temu, Bobcat napisał:
16 godzin temu, Maju napisał:
22 godziny temu, Bobcat napisał:

obraz 8K kompensuje innymi zaletami

Czym??

Obejrzyj, sam sobie odpowiesz na to pytanie. Rozmowa z teoretykiem jest stratą czasu.

 

8 godzin temu, Bobcat napisał:

. Mógłbym chętnie powtórzyć ale po co? Żeby @Maju który nigdy 8K nie widział wykpił to tonem Autorytetu Najwyższego i Ostatecznego którym sam siebie mianował, gdyż naczytał się teorii?

Co byś powiedział gdybym ja zaczął się tonem znawcy mądrzyć na temat jakiejś potrawy której nigdy w życiu nie miałem okazji spróbować? Ale się dużo na jej temat naczytałem, także w książce kucharskiej? Powiedziałbyś że jestem niepoważny. I miałbyś całkowitą rację

 

A nie robisz tego????
Mądrzysz się i to jeszcze jak!!! "Spróbowałeś" 8K i oszalałeś z zachwytu.
Masz tylko ciągły problem z pisaniem prawdy o 8K i uzasadnieniem co powoduje, potęguje ten zachwyt, bo wyższa rozdzielczość sama w sobie nie jest w stanie, Zwłaszcza jak się sugeruje oglądanie 8K z odległości z których zalet tejże nie widać. 

Ciekawa że wszyscy inni którzy spróbowali tej "potrawy" nie oszaleli ze szczęścia.....   ?

Bobcat napisz to samo co do mnie badającym 8K z NHK i osobom poddanym testom (próbującym potrawy) niech zweryfikują swoje tezy......przecież nie robią nic innego jak tylko podają to samo co ja, przecież się mądrzą!!   :))

16 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

Nie pojmujesz że każda rozdzielczość może mieć te "inne zalety"?

Może mieć. A jednak obraz 8K będzie się zauważalnie różnił in plus. Aby to wiedzieć wiedzieć trzeba przynajmniej raz 8K zobaczyć. A nie wyłącznie czytać na jego temat materiały teoretyczne. Dlatego wszystko co na ten temat piszesz jest pozbawione jakiejkolwiek wartości

Bzdura.....poprawa wszystkich innych (oprócz rozdzielczości) parametrów obrazu jest widoczna z każdej rozsądnej odległości oglądania. By z zalet 8K korzystać w pełni jest konieczny duży ekran albo siedzieć trzeba z nosem w małym ekranie. Podobnie (w proporcjonalnie mniejszej skali) jest z niższą rozdzielczością i każdy kto telewizor 4K posiada to potwierdzi, jak już tego wcześniej nie zrobił.

To o czym piszę praktycznie potwierdzono setkami testów które pozwoliły opublikować wyniki badań NHK.
Nie ma tam słowa o tym by w jakiś magiczny sposób 8K oddziaływało poprawiając percepcję obrazu, nie ma tego co głosisz, nikt z badających, testujących 8K po wprowadzeniu na rynek tego też nie zauważył....dlatego choć widziałeś 8K wszystko co na ten temat piszesz pozbawione jest jakiejkolwiek wartości, bo NIKT twoich wyssanych z palca tez jak dotąd nie potwierdził!
Mało tego, zalety te będą tym większe im lepszym wzrokiem dysponuje oglądający....ktoś kto ma problemy z ostrością wzroku temat 8K mógłby sobie zupełnie odpuścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 godzin temu, slawek.xm napisał:

to nie jest dyskusja na temat mojego pytania tylko dowalanie innemu koledze

A niech dowala....co mu pozostało.  :))

Powtarzając swoje mantry, nie podając żadnych poważnych argumentów na obronę swoich tez, unikając merytorycznej dyskusji jedynie się ośmiesza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maju napisał:

Mądrzysz się i to jeszcze jak!!!

Jeśli już ktoś - to nie ja tu przytaczam tony teorii i tylko teorii.

32 minuty temu, Maju napisał:

"Spróbowałeś" 8K i oszalałeś z zachwytu.

Co czyni mnie po stokroć bardziej wiarygodnym niż Ty który nigdy nie widziałeś, ale ziejesz niechęcią.

35 minut temu, Maju napisał:

Masz tylko ciągły problem z pisaniem prawdy o 8K

Wiem, wiem. Na miano prawdy zasługuje jedynie to co Ty uznasz za słuszne.

38 minut temu, Maju napisał:

wyższa rozdzielczość sama w sobie nie jest w stanie

Wyższa rozdzielczość pociąga za sobą cały szereg innych skutków.

39 minut temu, Maju napisał:

Ciekawa że wszyscy inni którzy spróbowali tej "potrawy" nie oszaleli ze szczęścia.....

Jeden woli ogórki - drugi ogrodnika córki.

41 minut temu, Maju napisał:

By z zalet 8K korzystać w pełni jest konieczny duży ekran albo siedzieć trzeba z nosem w małym ekranie.

I kto tu powtarza mantry? Ten który zarzuca to mnie.

43 minuty temu, Maju napisał:

Nie ma tam słowa o tym by w jakiś magiczny sposób 8K oddziaływało poprawiając percepcję obrazu

Jest. Badania NHK dowiodły, że odległość percepcji lepszego obrazu zwiększyła się dwukrotnie w porównaniu ze słynnym kalkulatorem który do tej pory miał wyjaśniać wszystko. Nie wyjaśniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Maju napisał:

wszystko co na ten temat piszesz pozbawione jest jakiejkolwiek wartości

To tak jak całokształt Twojej obecności na Forum.

49 minut temu, Maju napisał:

NIKT twoich wyssanych z palca tez jak dotąd nie potwierdził

NHK potwierdziło.

49 minut temu, Maju napisał:

jedynie się ośmiesza

W Twoich oczach? To zaszczyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się można tu spodziewać "merytorycznie" i prawie nic na temat.

36 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

NIKT twoich wyssanych z palca tez jak dotąd nie potwierdził

NHK potwierdziło.

NHK potwierdziło tylko to że max. efektu SHV osiąga się nie bliżej niż w odległości 0.75 wysokości ekranu a kończą się zalety 8K (przewaga nad 4K) w odległości około 2,1cm/cal przekątnej ekranu.
Znasz inne badania to je przedstaw bo pod linkiem jaki podałem wcześniej niczego takiego nie ma.

 

A co w temacie, na rynku....jak widać producenci się dalej nie potrafią dogadać.

"LG chwali się, że ich nowe telewizory mają oznaczenie "Real 8K". Wszystkie modele poradzą sobie z wyświetlaniem obrazu w jakości 7680 × 4320 pikseli przy 60 klatkach na sekundę. To przewyższa specyfikację standardu 8K stworzoną przez CTA."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Warto zaznaczyć, że kryteria, jakich używa 8K Association są inne od tych, jakie obowiązują w CTA. Ta organizacja jako priorytetowego kryterium do certyfikatu 8K Ultra HD używa modulacji kontrastu, czyli stopnia w jakim indywidualne piksele są odróżnialne na matrycy. Jednakże nie wszyscy się z uwzględnieniem tego parametru zgadzają, ponieważ nie bierze on pod uwagę danych dotyczących kolorów...."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

" Prawdopodobnie nowe telewizory będą dostępne z ekranami o przekątnej od 65 cali. Wszystko wyjaśni się w trakcie targów CES 2020 w Las Vegas, które odbędą się w dniach 7-10 stycznia."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Matryce 8K są dostarczane na rynek przez takie firmy jak Samsung Display, AU Optronics (AUO) i BOE Technology. W 2020 roku ma do nich dołączyć China Star Optoelectronics Technology (CSOT). Dostępne są w rozmiarach 65", 75", 82", 85", 98" i ponad 100"."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak to?
Nie będzie 55"??
Co pocznie Bobcat???

Pół miliona matryc w 2020 r., tylko?.....a miało być tak pięknie.   :))))

"Tak skromny wynik bierze się z tego, że ich produkcja jest nadal bardzo droga. To zaś przekłada się na wysokie ceny m.in. telewizorów 8K."

Tego że 8K ma głębszy sens na największych, najdroższych ekranach nie napiszą, bo to nie wszyscy wiedzą a ta wiedza bardzo niewygodna dla producentów.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maju napisał:

Jak to?
Nie będzie 55"??

Podziwiam Twoją determinację w wyszukiwaniu w temacie 8K coraz to nowych argumentów na "nie". Zamiast powiedzieć sobie samemu szczerze: "nie stać mnie obecnie na 8K i nieprędko (jeśli w ogóle kiedykolwiek) będzie mnie stać". Jesteś klasycznym wręcz potwierdzam słuszności chińskiego przysłowia:

"Trapi Cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

"nie stać mnie obecnie na 8K i nieprędko (jeśli w ogóle kiedykolwiek) będzie mnie stać

Owszem i nie stać i nie widzę sensu kupować to coś teraz gdy nie mam za bardzo czego oglądać w 4K a co dopiero w 8K. Takie treści mogą być szeroko dostępne jak będę zgrzybiałym starcem w okularach jak denka od musztardówek...  :)))

 

A co ci tam NHK potwierdziło napiszesz czy nadal będziesz udawać że to co napisałeś ma potwierdzenie w faktach??

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Nie ma tam słowa o tym by w jakiś magiczny sposób 8K oddziaływało poprawiając percepcję obrazu

Jest. Badania NHK dowiodły, że odległość percepcji lepszego obrazu zwiększyła się dwukrotnie w porównaniu ze słynnym kalkulatorem który do tej pory miał wyjaśniać wszystko. Nie wyjaśniał.

Nie zrozumiałeś nic z badań nad rozdzielczością NHK i z tego co nam pomaga zrozumieć kalkulator.

W jednym i drugim znajdziesz to samo.
POWTÓRZĘ:
 

33 minuty temu, Maju napisał:

NHK potwierdziło tylko to że max. efektu SHV osiąga się nie bliżej niż w odległości 0.75 wysokości ekranu a kończą się zalety 8K (przewaga nad 4K) w odległości około 2,1cm/cal przekątnej ekranu.
Znasz inne badania to je przedstaw bo pod linkiem jaki podałem wcześniej niczego takiego nie ma.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

chińskiego przysłowia:

"Trapi Cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię."

ZA dawnych czasów leciał w polskiej telewizji amerykański serial o detektywie amerykańskim polskiego pochodzenia. Detektyw nazywał się chyba Banaczek. W każdym odcinku zaskakiwał swoich rozmówców jakimś polskim przysłowiem niosącym głębokie treści albo trafnie ilustrującym sytuację. Zaskakiwał też widzów w Polsce, którzy nigdy takiego przysłowia nie słyszeli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

POWTÓRZĘ

Cytuj dalej samego siebie. Przecież jesteś autorytetem. Z nominacji własnej.

4 minuty temu, Less napisał:

Zaskakiwał też widzów w Polsce, którzy nigdy takiego przysłowia nie słyszeli.

Byłeś kiedyś w Chinach? Jeśli nie - skorzystaj z możliwości niezabierania głosu w tej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

POWTÓRZĘ

Cytuj dalej samego siebie. Przecież jesteś autorytetem. Z nominacji własnej.

Rżnij głupa dalej, przecież doskonale wiesz, że to co zacytowałem nie wymyśliłem, wynika to z badań NHK i pokrywa się to z tym co podawał M. Koper a i tenże pewnie po namyśle i w kalkulatorze nic zmienić nie postanowił. 

 Max. efektu SHV osiąga się nie bliżej niż w odległości 0.75 wysokości ekranu a kończą się zalety 8K (przewaga nad 4K) w odległości około 2,1cm/cal przekątnej ekranu. Dla 8K 55" to kolejno niespełna 60 cm i 1.16 m.   ;)

Ale rozumiem twoją strategię polegającą na tym by zawsze odpowiadać "mantrą", lubisz udawać znawcę w tak pozamerytoryczny, prymitywny sposób chełpiąc się faktem ze 8K widziałeś a rozmijając się z tym na co się powołujesz i zdrowym rozsądkiem. 
Nie odniesiesz się kolejny raz do wyżej podanych liczb (faktów), bo na argumenty rozmawiać nie potrafisz.
Dlatego zamiast pisać do innych "pouczające" teksty sam się do tego co piszesz niżej racz zastosować:

47 minut temu, Bobcat napisał:

skorzystaj z możliwości niezabierania głosu w tej sprawie

....bo piszesz coś co DEZINFORMUJE.

A swoją drogą jak są zdesperowani producenci, że nie bali się wmówić na tych wykładach podczas targów CES 2019 w Las Vegas, że mamy do czynienia z nowymi badaniami, gdy faktycznie to tylko mały wycinek starych badań które posłużyły kampanii  reklamowej, że małe telewizory do 8K są ok. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Maju napisał:

rozumiem twoją strategię polegającą na tym by zawsze odpowiadać "mantrą"

W jednym z powyższych wpisów pokazałem Twoją mantrę.

12 minut temu, Maju napisał:

Max. efektu SHV osiąga się nie bliżej niż w odległości 0.75 wysokości ekranu a kończą się zalety 8K (przewaga nad 4K) w odległości około 2,1cm/cal przekątnej ekranu.

Oto jej (kolejny) przykład.

13 minut temu, Maju napisał:

lubisz udawać znawcę

Tak jak Ty na temat 8K którego w życiu ani raz nie widziałeś.

14 minut temu, Maju napisał:

na argumenty rozmawiać nie potrafisz

Przedstaw choć raz argumenty to się przekonasz czy potrafię.

15 minut temu, Maju napisał:

bo piszesz coś co DEZINFORMUJE

Ja się tam odnosiłem do chińskiego przysłowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bobcat napisał:

W jednym z powyższych wpisów pokazałem Twoją mantrę.

32 minuty temu, Maju napisał:

Max. efektu SHV osiąga się nie bliżej niż w odległości 0.75 wysokości ekranu a kończą się zalety 8K (przewaga nad 4K) w odległości około 2,1cm/cal przekątnej ekranu.

Oto jej (kolejny) przykład.

A ja kolejny raz ci przypomnę że to wynika z badań, te same to badania, tych samych liczb dotyczą, jak nie wiesz o tym to nie dezinformuj 

4 godziny temu, Bobcat napisał:

NHK potwierdziło.
 

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Badania NHK dowiodły, że odległość percepcji lepszego obrazu zwiększyła się dwukrotnie w porównaniu ze słynnym kalkulatorem.....

 

 

20 minut temu, Bobcat napisał:

Przedstaw choć raz argumenty to się przekonasz czy potrafię

55" 8K ze sporej odległości nie testowałeś i kończą się argumenty....    :)))))

22 minuty temu, Bobcat napisał:

w życiu ani raz nie widziałeś

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

A ja kolejny raz ci przypomnę że to wynika z badań, te same to badania, tych samych liczb dotyczą, jak nie wiesz o tym to nie dezinformuj 

A ja kolejny raz przypomnę że z badań NHK nie zrozumiałeś nic i interpretujesz je po swojemu, jak Ci wygodnie. Choćbyś więc wkleił te swoje kłamstwa 1111 razy nie staną się one prawdą.

6 minut temu, Maju napisał:

i kończą się argumenty..

No widzisz. Sam przyznajesz się do braku argumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:

z badań NHK nie zrozumiałeś nic i interpretujesz je po swojemu

Czekam na interpretację znawcy tematu.....gdzie tkwi błąd???   
Jakie liczby pomyliłem.....wyliczenia przedstaw, twoich gołosłownych oszczerczych dezinformacji mam już dość.

18 minut temu, Bobcat napisał:
25 minut temu, Maju napisał:

i kończą się argumenty..

No widzisz. Sam przyznajesz się do braku argumentów.

Ty dajesz kolejny dowód na to że czytanie ze zrozumieniem i logika są ci obce..... tobie, twoich "argumentach" pisałem.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Czekam na interpretację znawcy tematu

 

1 godzinę temu, Maju napisał:

twoich "argumentach" pisałem.

Podawałem interpretację wielokrotnie. Nie ma potrzeby powtarzać. Twoja praktyka uznawania za argumenty wyłącznie tego co Tobie się spodoba i co potwierdza Twój punkt widzenia staje się nudna.

1 godzinę temu, Maju napisał:

mam już dość.

To sobie miej. Kim Ty jesteś? Takim samym zwyczajnym rozmówcą jak ja I każdy inny. Twoje uważanie się za kogoś nadrzędnego i lepszego jest nieuprawnione i niesmaczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Twoje uważanie się za kogoś nadrzędnego i lepszego jest nieuprawnione i niesmaczne. 

ma rację bo pisze merytorycznie za każdym razem udowadnia swoje argumenty,a ty pyskujesz ,zamiast merytoryki atakujesz ad personam  i jeszcze się z tego cieszysz, szczyt ifantylności

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

ma rację bo pisze merytorycznie za każdym razem udowadnia swoje argumenty,a ty pyskujesz ,zamiast merytoryki atakujesz ad personam  i jeszcze się z tego cieszysz, szczyt ifantylności

 

Twoją ocenę mojej osoby mam w miejscu którego nazwa zaczyna się literą "d" i w mianowiku ma cztery litery. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.