Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Bobcat napisał:

przyciężkie

Żart może nie najwyższych lotów, stawiam jednak na to że na początku nie załapałeś o co chodzi a teraz już tylko nie wypada ci się do tego przyznać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maju napisał:

na początku nie załapałeś o co chodzi a teraz już tylko nie wypada ci się do tego przyznać..

Trudno się załapać na coś co miało być dowcipem a wyszło niewiadomo co.

Poza tym o coś bym Cię zapytał ale złe między nami relacje z wątków politycznych i światopoglądowych przenoszą się także tutaj, więc sobie odpuszczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
54 minuty temu, Bobcat napisał:

Pod pojęciem "oglądanie telewizji" rozumiesz tylko kanały naziemne, czy również satelitarne np. Cyfra+?

Dziś to kanały naziemne. Jak mi podciągną światłowód zamiast drutu  to pewnie wezmę z Netii podstawowy pakiet telewizyjny i to mam na myśli . Płacić za drogie pakiety telewizyjne nie zamierzam bo telewizję mało oglądam. Może zrzucę się w końcu na spółę na Netliksa.

Będę musiał zrobić jakieś ruchy przy przejściu na nowe częstotliwości tv bo mój 10 letni tv tego nie obskoczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stench napisał:

tv tego nie obskoczy.

Dekoder do starszego tv pewnie będzie kosztował nie więcej niż ok. stówki.....to nie majątek.

Pakiety też nie aż tak drogie, chociaż by mieć coś ciekawego to trzeba trochę zapłacić.....za to programów w HD coraz więcej i za darmochę dodają co raz to nowe.

15 godzin temu, Bobcat napisał:

miało być dowcipem

Dalej nie załapałeś?
Wstyd że się przyznajesz.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maju napisał:

programów w HD coraz więcej i za darmochę dodają co raz to nowe.

Ale programów UHD cały czas jak na lekarstwo. Na platformie Cyfra+ jest Canal+ 4K gdzie lecą filmy lub sport, jest Muzeum i NASA UHD a tam rzadko pokazują coś jest konkretnego, przeważnie leci albo grafika komputerowa albo obraz z kamery na Międzynarowej Stacji Kosmicznej. To wszystko.

20 minut temu, Maju napisał:

Dekoder do starszego tv pewnie będzie kosztował nie więcej niż ok. stówki.....to nie majątek.

Pakiety też nie aż tak drogie, chociaż by mieć coś ciekawego to trzeba trochę zapłacić.....za to programów w HD coraz więcej i za Ciężkichdarmochę dodają co raz to nowe.

Dalej nie załapałeś?
Wstyd że się przyznajesz.   :))

Zamiast się przyznać że dowcip nie był najwyższej próby cały czas brniesz dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

programów w HD coraz więcej i za darmochę dodają co raz to nowe.

Ale programów UHD cały czas jak na lekarstwo. Na platformie Cyfra+ jest Canal+ 4K gdzie lecą filmy lub sport, jest Muzeum i NASA UHD a tam rzadko pokazują coś jest konkretnego, przeważnie leci albo grafika komputerowa albo obraz z kamery na Międzynarowej Stacji Kosmicznej. To wszystko

Życzę ci takiego zdrowie byś dożył czasów gdy będzie programów w 8K więcej.

To wszystko, bo o dowcipach których nie łapiesz nie chce mi się gadać....może to wina przywiązania do małego rozmiaru, nie wnikam.  ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maju napisał:

Życzę ci takiego zdrowie byś dożył czasów gdy będzie programów w 8K więcej.

Dziękuję za dobre słowo, ale ja pisałem że 4K również nie ma co oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sztuki z obecnej oferty nie trudno pobić. W końcu 4K to tylko przejściówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle afera że tych przejściówek mimo wszystko przybywa, a 8K nie.....spisek jak nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostęp w inny sposób niż tylko przez nc+ do treści 4K .....

Na świecie jest ok. 200 programów w 4K i ciągle ta liczba rośnie, a tylko jeden 8K od ponad roku i nie przybywa nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maju napisał:

Jest dostęp w inny sposób niż tylko przez nc+ do treści 4K .....

Na świecie jest ok. 200 programów w 4K i ciągle ta liczba rośnie, a tylko jeden 8K od ponad roku i nie przybywa nic.

Po pierwsze: nie NC+ gdyż to się obecnie nazywa Cyfra+.

Po drugie: jaki dostęp? Serwisy streamingowe typu Netflix? Jesteś niekonsekwentny. Pisałeś kiedyś że sama rozdzielczość to nie wszystko, gdyż ta gra rolę tylko do pewnej odległości od ekranu (danych rozmiarów). Istotne są również inne parametry: HDR, HFR, WCG. Może nawet są one (Twoim zdaniem) jeszcze bardziej istotne, jako widoczne z każdej odległości. Pamiętajmy że jednym z najbardziej ważnych parametrów jest bitrate transmisji, sam zresztą kpiłeś wielokrotnie z 8K nadawanego z jakimś żałosnym bitratem. Otóż serwisy streamingowe to właśnie przykład takiej transmisji z bitratem pozostawiającym bardzo wiele do życzenia. Wskutek tego materiał nadawany w 4K pokazuje skromniutki ułamek tego do czego zdolna jest ta technologia full wypas.

Uzgodnij więc stanowisko z samym sobą.

Po trzecie: 8K nie przybywa? Właśnie podałem materiał że są szanse iż przybędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Jesteś niekonsekwentny.

I kto to pisze??
Ten co gloryfikuje 8K a czeka na taki telewizor nie tylko mały ale i tani. A co oznacza że będzie tani ??
A to że te HDR-y, HFR-y czy WCG-y to będą podlej jakości......zostanie ci sama rozdzielczość, tyle że z nosem w ekranie.   :)))
A słusznie zauważyłeś że ciągle powtarzam iż sama rozdzielczość to nie wszystko! Problem w tym że nie pojmujesz do czego odnoszę to stwierdzenie skoro tak beztrosko strzelasz sobie w kolano.  ?

Drugi raz sobie strzelasz pisząc o przepustowości, bitrate.....do 8K trzeba co najmniej dwukrotnie większej(optymistyczne szacunki).....w kontekście ciągłego dążenia do oszczędności, zgadnij czy bardziej 4K czy 8K to faworyzuje??   ?
 

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Własnie podałem materiał że są szanse iż przybędzie

Jaki materiał podałeś??? Co przybędzie??

Czyżby producenci rzucili się na nowy sprzęt i kręcą teraz wszystko w 8K....     :)))

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Po pierwsze: nie NC+ gdyż to się obecnie nazywa Cyfra+.

Toś mnie "argumentem" powalił.....fakt zapomniałem o tym że podpisywałem umowę z nc+ a teraz zmienili nazwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

Ten co gloryfikuje 8K a czeka na taki telewizor nie tylko mały ale i tani. A co oznacza że będzie tani ??
A to że te HDR-y, HFR-y czy WCG-y to będą podlej jakości...

Jaki to ma związek ze wspomnianą przeze mnie kiepską jakością obrazu w serwisach streaminowych? Jak zwykle: zero argumentów merytorycznych, a jedynie chęć przywalenia ad personam.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Problem w tym że nie pojmujesz do czego odnoszę to stwierdzenie skoro tak beztrosko strzelasz sobie w kolano. 

Pojmuję dokładnie to co napisałeś. A może swoim zwyczajem napisałeś "białe", ale to znaczy "czarne"?

1 godzinę temu, Maju napisał:

czy bardziej 4K czy 8K to faworyzuje?

Jeszcze bardziej faworyzuje to FHD. A najbardziej SD.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Jaki materiał podałeś??? Co przybędzie??

Czyżby producenci rzucili się na nowy sprzęt i kręcą teraz wszystko w 8K.... 

Może włącz myślenie. Skoro powstają serwisy streamingowe z materiałem 8K - to co one mają w ofercie? Nic? Właściciele zakładają je aby na tym stracić? Z samego umiłowania 8K? Niech na tym stracą?

Chyba logiczne że JEST co pokazywać i znajdą się tacy którzy gotowi będą zapłacić za abonament takiego serwisu.

Poza tym Twoje twierdzenia jakoby przemysł filmowy i twórcy materiałów wizyjnych byli totalnie niezainteresowani 8K opierają się wyłącznie na Twoim myśleniu życzeniowym wynikającym z nienawiści do tej technologii. Albowiem nie potrafisz wskazać żadnego materiału źródłowego z którego wynikałoby że wymienione gremia oficjalnie deklarują brak zainteresowania 8K teraz i w przyszłości.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Toś mnie "argumentem" powalił...

Napisałem coś niezgodnego z prawdą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Ten co gloryfikuje 8K a czeka na taki telewizor nie tylko mały ale i tani. A co oznacza że będzie tani ??
A to że te HDR-y, HFR-y czy WCG-y to będą podlej jakości...

Jaki to ma związek ze wspomnianą przeze mnie kiepską jakością obrazu w serwisach streaminowych? Jak zwykle: zero argumentów merytorycznych, a jedynie chęć przywalenia ad personam.

Bobcat dla ciebie atakiem personalnym jest już sam fakt, że ktoś się z tobą nie zgadza i podaje niewygodne dla ciebie argumenty??  Nie bądź smieszny....

Masz jak widzę też jakiś problem z faktem że staram się trzymać tematu i jak ty zaczynasz pisać o rzekomej słabości 4K, potem o słabej jakości w serwisach ja przywracam porządek w temacie wracając do meritum, czyli 8K.

A fakty są takie jak je opisałem......dlatego zżymanie się na słabą jakość czy ilość programów 4K nie spowoduje wzrostu niemal ZEROWEJ obecności materiałów 8K na rynku. 
 

20 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

czy bardziej 4K czy 8K to faworyzuje?

Jeszcze bardziej faworyzuje to FHD. A najbardziej SD.

Lubisz sobie strzelać w kolana.....  ?
Sprzedaje się obecnie coraz większe telewizory, zaczyna to powodować że SD pomału musi pójść w zapomnienie, z tego powodu że na dużym ekranie widać wady małych rozdzielczości......ale masz rację, masowy odbiorca przez wiele jeszcze lat będzie bazować na mniejszych, zbliżonych do HD rozdzielczościach.
To tylko potwierdza tezę o falstarcie, że na 4K było troszeczkę za wcześnie niegdyś,  stąd prosty wniosek że na 8K jeszcze bardziej.

20 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Jaki materiał podałeś??? Co przybędzie??

Czyżby producenci rzucili się na nowy sprzęt i kręcą teraz wszystko w 8K.... 

Może włącz myślenie. Skoro powstają serwisy streamingowe z materiałem 8K - to co one mają w ofercie? Nic? Właściciele zakładają je aby na tym stracić? Z samego umiłowania 8K? Niech na tym stracą?

Chyba logiczne że JEST co pokazywać i znajdą się tacy którzy gotowi będą zapłacić za abonament takiego serwisu.

Poza tym Twoje twierdzenia jakoby przemysł filmowy i twórcy materiałów wizyjnych byli totalnie niezainteresowani 8K opierają się wyłącznie na Twoim myśleniu życzeniowym wynikającym z nienawiści do tej technologii. Albowiem nie potrafisz wskazać żadnego materiału źródłowego z którego wynikałoby że wymienione gremia oficjalnie deklarują brak zainteresowania 8K teraz i w przyszłości.

Nie pisałem, nie piszą ci co się stokroć lepiej od nas  znają się na temacie że treści 8K w rzeczywistości nie ma?

Mało tego jakbyś sam uważnie czytał co jest pod linkami które podaję i pomyślał zanim napiszesz nie pisałbyś powyższych głupot, nie wmawiałbyś że podaję jakieś wydumane, wymyślone informacje na ten temat. 
Cytuję przecież tu nieraz wypowiedzi fachowców z branży, że jest tragiczne zainteresowanie producentów najnowszymi technologiami, szczególnie 8K,. Pisałem że producentom i nadawcom niespieszno do szybkich kolejnych wymian drogiego sprzętu, nie daje to nadziei że będzie lepiej. Mam ci to przypomnieć????

Skoro uważasz się za tak rozsądnie myślącego to zamiast wmawiać mi że coś sobie ubzdurałem podałbyś tytuły produkcji filmowych świadczące o tym że masz rację......mizeria w treściach 8K świadczy dobitnie o tym o czym wszyscy poza tobą wiedzą.....i taki pisze jeszcze o moim życzeniowym myśleniu.      :)))

20 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Toś mnie "argumentem" powalił...

Napisałem coś niezgodnego z prawdą?

No tak, jedna, praktycznie nic istotnego nie wnosząca do dyskusji prawda w morzu nieprawdy i matactw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: czy powstające serwisy streamingowe które ogłaszają że będą oferowały materiał 8K są tworzone po to aby właścicielom i założycielom przynieść straty? Bo tak umiłowali 8K? A może znaleźli źródło nowych zarobków? A więc BĘDZIE co pokazywać. Logika się kłania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serwisy chcą pokazać, że są gotowe na 8K, a że nie muszą wiele inwestować, bo treści tyle co kot napłakał to się w ten sposób reklamują, tylko tyle jeżeli chodzi o serwisy....

A BĘDZIE CO POKAZYWAĆ jak pojawią się TREŚCI, bo nie serwisy są tu najważniejsze a niechęć producentów do zbyt pośpiesznego wydawania kasy na b. drogi sprzęt 8K, zwłaszcza że nie wszyscy jeszcze na 4K mają ochotę przejść, tak jest w telewizji jak i kinach.
Łapiesz logikę?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojej logiki nie załapię nigdy gdyż jest odmienna od wykładanej na uczelniach. 

To że serwisy jedynie sygnalizują gotowość do 8K jest wyłącznie Twoją radosną nadinterpretacją i myśleniem życzeniowym. Serwisy te wchodzą na rynek pod hasłem oferowania treści 8K. Gdyby więc było tak, że na razie nie mają nic do pokazywania - ludzie by ich zniszczyli w sądach. To u nas prawo jest tak łaskawe i wyrozumiałe dla okłamujących klientów. Gdzie indziej za wprowadzającą w błąd informację (misleading information) grożą niewyobrażalnie drakońskie kary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bobcat napisał:

To że serwisy jedynie sygnalizują gotowość do 8K jest wyłącznie Twoją radosną nadinterpretacją i myśleniem życzeniowym. Serwisy te wchodzą na rynek pod hasłem oferowania treści 8K. Gdyby więc było tak, że na razie nie mają nic do pokazywania - ludzie by ich zniszczyli w sądach.
 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

To u nas prawo jest tak łaskawe i wyrozumiałe dla okłamujących klientów. Gdzie indziej za wprowadzającą w błąd informację (misleading information) grożą niewyobrażalnie drakońskie kary.

 

Takiej logiki bez oparcia na faktach uczą na uczelniach.....to uczelnie schodzą chyba na psy.....  :)))

Od miesięcy nic nie słychać o nowych POWAŻNYCH treściach w 8K......niezaprzeczalny fakt, że nie ma oferty!
Jest jakaś nawet dość spora liczba filmików w internecie....ale na tym chyba nikt nie oprze istnienie 8K na tych serwisach czy tworząc telewizję.  ?
Piszesz o serwisach a pamiętam tylko o jednym takim który deklarował dostęp do 8K miało to nastąpić w ubiegłym roku....przypomnę że to na razie PLANOWAŁ! Czyli to pieśń przyszłości....a o 8K w Rakuten TV cisza.....
Serwisy kupuje się w pakietach....do najdroższego dołączą pewnie niektórzy 8K, co oznacza] że specjalnych opłat za 8K albo nie będzie, albo pojawią się jak będą takie treści w jakimś rozsądnym wymiarze, stąd wniosek że z tymi sądami kompletnie odleciałeś.

Brak w tym oparcia w faktach tym samym nie można mówić o tym, że to co piszesz jest logiczne.

A fakty skrzeczą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"8K – czy warto sięgać? Badanie wykazało, że różnica jest mało zauważalna

W badaniu wzięło udział 139 widzów, którzy przyglądali się różnym materiałom w rozdzielczości 4K i 8K przez trzy dni. Większość osób biorących udział w eksperymencie miało normalne widzenie 20/20 lub odznaczało się jeszcze lepszym wzrokiem. 39 procent badanych miało wzrok poniżej przeciętnego, ale jedynie w stopniu marginalnym.

Metodologia była następująca – pięciu badanych przyglądało się przez pół godziny obrazowi z odległości 1,52 metra, podczas gdy jednocześnie trzech z nich oglądało go będąc oddalonym o 2,73 m. Do testów użyto 88-calowego telewizora LG Z9 OLED o rozdzielczości 8K. Badani mieli wyrazić swoje preferencje względem klipów w wersji A i B, posługując się ocenami takimi, jak "znacznie lepszy", "lepszy", "nieznacznie lepszy", "taki sam" w odniesieniu do klipu, który uznawali za bardziej atrakcyjny wizualnie.

Materiał, który został wyświetlony, oprócz wersji 4K, był specjalnie przygotowany pod natywne 8K, ale spreparowany w taki sposób, by nie odbywały się żadne przeskoki w zmianie rozdzielczości na ekranie. Użyto m.in. fragmentów filmu Dunkierka skonwertowanych z oryginalnej taśmy 70mm (o rozdzielczości około 12K), a także specjalnie wyrenderowanych do 8K segmentów z animacji Merida Waleczna i Dawno temu w trawie.

Eksperyment był tzw. podwójnym ślepym testem, w którym w jednej serii wyświetlano najpierw dwie różne sceny w 4K i 8K w losowo przypisanym ciągu A-B-A-B, a za trzecim razem wyświetlano kolejną scenę, ale tylko w wersji 4K, ale nadal opatrzoną etykietkami A i B. Następnie w ruch poszły kolejne materiały, w takich samych seriach, a łącznie widzowie oglądali ich 21 w przeciągu 30 minut.

Ludzie nie potrafią dostrzec różnicy i po prostu zgadują

Ogólny wniosek badanych był taki, że rozdzielczość 8K była oceniona przeważnie jako jedynie "nieznacznie lepsza", aczkolwiek niewiele mniej z odpowiedzi skłaniało się ku opcji "bez różnicy". Zaskakująco spora część widzów opowiedziała się za tym, że wersje w 4K były dla nich wizualnie lepsze od tych z 8K. Może to z drugiej strony świadczyć o tym, jak dobre algorytmy są zawarte w najnowszych telewizorach 8K, takich jak LG OLED Z9."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g_-_-x-_-_-_x8c3766ec-75b4-4724-9e7c-8aa

Jak widać na powyższym wykresie bardzo duża liczba badanych nie dostrzegła różnicy między 4K a 8K, fot. Warner Bros. via Tech Hive

Patrząc na wyniki eksperymentu, współautor badania i kierownik działu technologii w Warner Bros., Michael Zink był zdania, że wiele osób nie jest w stanie odróżnić rozdzielczości 4K od 8K, więc po prostu "strzelają"."

 

Producenci treści nie uwierzyli w bajania producentów telewizorów i zrobili własne badania......ciekawe ze kolejny potwierdza to fakty zawarte w badaniach NHK i w kalkulatorach odległości.

 

"Jeśli wierzyć najnowszemu badaniu, które wspierali m.in. Warner Bros., Pixar, Amazon, LG i Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych, możemy mieć do czynienia z prawem malejących korzyści."



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

Od miesięcy nic nie słychać o nowych POWAŻNYCH treściach w 8K......niezaprzeczalny fakt, że nie ma oferty!

Ty nie słyszałeś. Ale to nie jest żadnym dowodem że takowych nie ma. Odrobinę skromności.

Podziwiam @MajuTwoją pracowitość i poświęcenie w wynajdowaniu materiałów mających dowieść bezsensu 8K. To dowodzi że siłą notoryczną Twojego działania jest nienawiść do tej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bobcat napisał:

nie jest żadnym dowodem

Raz na tydzień sprawdzam w internecie co nowego w 8K.....jakby nakręcono jakiś film, jakby choć planowano to zrobić na pewno coś by na ten temat się pojawiło.....a tu nic, głucha cisza.

Mało tego, producenci i niektórzy nadawcy, ba nawet LG robią badania z których jednoznacznie wynika że przyrost jakości z przejścia z 4 na 8K przy nawet tak dużym jak 88 calowym telewizorze jest iluzoryczny. Może z tego półtora metra te różnice było widać, z 2.7 m zapewne już nie.....co ciekawe to samo pokazuje kalkulator czy inne tabele służące do określania odległości od ekranu.

Wiesz co to może oznaczać?
To że 8K nie będzie tak szybko jakbyś sobie życzył wypierać "przejściówki"......wiem że to zła wiadomość, ale było to do przewidzenia już dawno, jednak ty zamykałeś oczy na wszystko co na taki obrót spraw zwracało uwagę.

 

Bobcat czekałeś na nowe badania.....są, dlaczego nie komentujesz???   :)))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że korzyści z powiększania rozdzielczości są malejące. Pomiędzy 8K a 16K byłyby mocno dyskusyjne, pomiędzy 16K a 32K - żadne.

Ale pomiędzy 4K a 8K są jeszcze istotne i zauważalne natychmiast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bobcat napisał:

Oczywiście że korzyści z powiększania rozdzielczości są malejące. Pomiędzy 8K a 16K byłyby mocno dyskusyjne, pomiędzy 16K a 32K - żadne.

Ale pomiędzy 4K a 8K są jeszcze istotne i zauważalne natychmiast.

Jako że już 4razy oglądałem tv 8k Samsunga, nie zgadzam się z Tobą  że różnice są zauważalne natychmiast, owszem wiedząc że źródło i tv to 8k ,uważam że umysł podświadomie mówi nam że musi być lepiej ,na pewno ,,trochę,, jest po swoich doświadczeniach.. Dla mnie osobiście przy takiej różnicy rozdzielczości, ostrości ,fundamentalną cechą przy wyborze tv , byłby kontrast , kolory, kąty widzenia..Co z tego że będzie 8k i różnica rozdzielczości mała względem 4k gdy niski kontrast zawsze  widać, czy to z metra czy 10ciu i to jest baza czystego obrazu .. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, Maju napisał:

Wiesz co to może oznaczać?
To że 8K nie będzie tak szybko jakbyś sobie życzył wypierać "przejściówki"......wiem że to zła wiadomość, ale było to do przewidzenia już dawno, jednak ty zamykałeś oczy na wszystko co na taki obrót spraw zwracało uwagę.

8K to będzie powód dla podwyżek cen wyższych modeli tv. Właśnie z  tego względu wyprze 4K z oferty.

No chyba, że kupujący wykażą się rozsądkiem i odpuszczą topowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię uczestniczyć w przepychankach, ale jeśli opinie osób które widziały 8K i poniższe badania nie przekonują Bobcata o praktycznie zerowych zaletach 8K, to chyba szkoda klawiatur na dalsze pisanie...

https://hdtvpolska.com/roznica-w-jakosci-pomiedzy-4k-a-8k-jest-niezauwazalna-analizujemy-kolejne-badania/?fbclid=IwAR0IrARWhklkb-D7El1Y-ATj3MQCYlOjMINellYWRCn3n-bvlgHa5FjqIus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, stench napisał:

wyprze 4K z oferty

Owszem mam tego świadomość że tak będzie za jakiś czas....zwłaszcza jeżeli chodzi o wielkie telewizory wyższej klasy.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

zauważalne natychmiast.

Nie wszyscy mają takie zdanie a widzieli na 88".....nie dziwi to ciebie?

8 minut temu, S_Mac napisał:

chyba szkoda klawiatur na dalsze pisanie

do czasu aż wiadoma osoba zacznie pisać coś co w tych badaniach i żadnych innych nie sposób znaleźć.....a to tylko kwestia czasu....   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maju napisał:

do czasu aż wiadoma osoba zacznie pisać coś co w tych badaniach i żadnych innych nie sposób znaleźć.....a to tylko kwestia czasu....  ?

Zastanów się nad składnią zdania i sensem wypowiedzi.

Przecież cały czas piszę coś czego w badaniach i literaturze źródłowej nie sposób znaleźć. Na przykład że lepszą jakość obrazu 8K można rozpoznać z odległości większej niż wynikałoby to z osławionego kalkulatora, nawet skorygowanego o ustalenia NHK. Piszę to z oparciu o własne spostrzeżenia, co Ty próbujesz kontrować na podstawie właśnie literatury.

34 minuty temu, Maju napisał:

Nie wszyscy mają takie zdanie a widzieli na 88".....nie dziwi to ciebie?

Nie musimy się we wszystkim zgadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dostrzegalnych różnic w linkowanym badaniu (https://hdtvpolska.com/roznica-w-jakosci-pomiedzy-4k-a-8k-jest-niezauwazalna-analizujemy-kolejne-badania/) przekonuje, że to jednak rozdzielczość oka jest czynnikiem determinującym, czy dana rozdzielczość ma sens, zaś badania nad realistycznością doznania (https://hdtvpolska.com/po-co-nam-8k-i-wiecej-nowe-badania-empiryczne-nad-odlegloscia-od-tv/) są zbyt teoretyczne. Jednak oglądanie filmu to coś innego niż wpatrywanie się w nieruchomy obiekt.

Zwróćcie uwagę, że nowe badanie robione było na ekranie 88" przed którym widzowie siedzieli nawet tak blisko jak 1,5 metra... To aż nader jaskrawy przykład jak dużych przekątnych potrzebujemy by skorzystać z rozdzielczości 8K i większej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.