Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto by zrobić eksperyment, ale prawdopodobnie na dobrych chęciach się skończy gdyż wymagałoby to dwóch identycznych telewizorów 4K, dwóch identycznych odtwarzaczy BD-UHD i dwóch dysków BD 4K z identycznym materiałem do oglądania. Na czym miałby polegać?

Wkładamy dyski i uruchamiamy wszystko. Ale na wyjściu jednego odtwarzacza deklarujemy w menu że ma być rozdzielczość 2160p, a drugiego - 1080p. Odsuwamy po troszku fotel i oglądamy, a najlepiej prosimy kogoś aby oglądał. I powiedział z jakiej odległości przestaje dostrzegać jakąkolwiek różnicę w jakości obydwu obrazów. 

Ponieważ jednak chyba nikt nie posiada podwójnego sprzętu więc z konieczności trzeba by taki eksperyment przeprowadzać naprzemiennie, raz ustawiając wyjście odtwarzacza na jedną, raz na drugą rozdzielczość. A to całkowicie przekreśla sens takiej zabawy gdyż wyniki będą zupełnie niewiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bobcat napisał:

Warto by zrobić eksperyment, ale prawdopodobnie

To trochę jak wyważanie otwartych drzwi..... 

Nie tak dawno podawano podobny eksperyment tyle tylko że dla 4 i 8K.....potwierdzał wszystko to co że przy pewnych odległościach czy wielkościach ekranu 8K traci sens bo różnice się zaczynają zacierać.
Z 4K i HD nie ma prawa być inaczej.....oczywiście zajdzie to w ok. dwukrotnie większej odległości.
Może cokolwiek, w nieznacznym stopniu  różnić się wynik, bo przecież ludzie różnie widzą.
W uśrednionych  badaniach NHK (bo przeprowadzonych na 200 osobach pewnie z różnym wzrokiem) na wielu wykresach jest pokazane jak to mniej więcej przebiega, też z uwzględnieniem różnych rozdzielczości. 
A w kalkulatorze jest to też zawarte.....wystarczy wiedzieć o tych wszystkich zależnościach i umieć je tam odczytać.....nie należy też uważać że tych odległości należy ortodoksyjnie przestrzegać.
Kiedyś kalkulator pokazywał (od - do) pewien zakres stosownych odległości (dla jednej rozdzielczości).....są też takie tabele......to dla laików nie wiedzących skąd to się bierze i jak należy to czytać znacznie lepsze rozwiązanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stenchustawiłeś telewizor Rodzicom wg moich propozycji? Co o tym sądzisz? 

Jedną rzecz chciałbym skorygować: Jasność. W trybie Standardowym jest fabrycznie ustawione na 50 (zakres: 0 ÷ 100). I tak przez dłuższy czas oglądałem. Jednak stwierdziłem że to za bardzo daje "po oczach". Dlatego początkowo skorygowałem na 45, ale i to było trochę za dużo, zwłaszcza w zupełnie ciemnym pomieszczeniu. Dlatego obecnie jest 40. I chyba tak pozostanie. Przyjrzę się jeszcze temu dokładnie. Reszta bez zmian, tak jak poprzednio napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje w temacie głównym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale znów obawy może budzić niedogadanie standardów. AV1 vs VVC. Argumentem ma być że ten pierwszy jest bezpłatny. Dyskusyjny sprawa w sytuacji gdy w obszarze HDR górę bierze licencjonowany Dolby Vision a nie darmowy HDR10+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bobcat, nie grzebałem jeszcze. Jak go odpalałem to przełączyłem tylko tak  jak w moim na jakiś tryb ekspert.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pisałem że warto by zrobić eksperyment i szczegółowo napisałem jaki. Okazuje się że to wszystko niepotrzebne. W menu telewizora jest coś takiego jak Test Obrazu. Włączam i mam lewą połowę ekranu w rozdzielczości FHD, a prawą - to samo z rozdzielczości 4K. I mogę sobie siadać bliżej i dalej, patrząc do jakiej odległości widzę różnicę. 

Czyli moja pierwotna propozycja to było jak sobie skomplikować prostą sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że komplikujesz proste sprawy to dla mnie nie pierwszyzna, bardziej od tej informacji interesowałyby mnie wnioski z wykorzystania tej ciekawej opcji w ustawieniach.....z jakich odległości widać wyraźne różnice, to jest dla mnie ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać,  czy są na rynku telewizory o przekątnej obrazu 65-75 cali w technice Full Led i jeśli tak , to jakie marki oraz modele proponujecie. Naistotniejszym parametrem jest dla mnie jakość obrazu,  konkretnie naturalność barw oraz dobre  odwzorowanie  czerni oraz serwis gwarancyjny na okoliczność awarii odbiornika tv. 

Telewizory OLED nie wchodzą w rachubę ze względu na nietrwałość ,  tj. dość powszechne i przedwczesne wypalanie się matrycy,  a przede wszystkim z racji braku gwarancji( większości producentów ) na w/w przypadłość (usterkę) OLED-ów. 

Aktualnie  , nadal mam w posiadaniu  telewizor marki Panasonic Viera (52 calowa plazma) , który mimo 13 lat generuje świetny obraz (przebieg,  to zaledwie ok.12 000 godzin) , nigdy nie był w naprawie,  i nie wypalił się jeszcze żaden pixel .

I gdyby nieodparta chęć,  aby zobaczyć świat przez większe okno telewizora,  to nie zawracał bym Wam i sobie głowy. 

Za wszelkie rady i sugestie z góry bardzo dziękuję. 

P.S.

Chciałbym kupić telewizor, w  którym jakość  obrazu będzie nie gorsza,  niż we wspomnianej plazmie Panasonica .

Z racji na mój skromny budżet (tj.6000 zł)  chętnie zadowolę się propozycjami telewizorów z zeszłego roku. Telewizora używam tylķo i wyłącznie do oglądania filmów oraz wiadomości. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 23031970
Edycja

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Masz tutaj dwa modele. Jeden oled, mimo tego ze sie boisz. Nie ma sie co bac, jak nie bedziesz ogladal TVn 24 godziny na dobe, to na pewno sie nie wypali. Poza tym masz plazme, a to rodzaj kontynuacji plazmy. Takze warto pomyslec.

Ale jak sie jednak boisz wypalenia, to bierz Nano. Chyba najlepsze propozycje, i szkoda tracic czasu na inne.

I nie szukaj nic tanszego. Najlepiej kupic cos najlepszego w swoim budzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba moge się tu podłaćzyć w sprawie kabla ?
Panowie jaki kabel HDMi 2.1 tak 1.5-2m z certyfikatem najlepiej - najtańszy kupie?
Potrzebuje jednego kabelka TV - Onkyo RZ830, tv będę wymieniał pod PS5 pod koniec roku pewnie, to wziąłbym kabelek już 2.1

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fanek napisał:

Chyba moge się tu podłaćzyć w sprawie kabla ?
Panowie jaki kabel HDMi 2.1 tak 1.5-2m z certyfikatem najlepiej - najtańszy kupie?
Potrzebuje jednego kabelka TV - Onkyo RZ830, tv będę wymieniał pod PS5 pod koniec roku pewnie, to wziąłbym kabelek już 2.1

 

 

Nie sadze, zeby ktos doradzil ci tutaj cos konkretnego pod 8K. Moze to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fanek napisał:

Na tego dziś trafiłem na allegro no, ale może coś taniej się uda. I tu można mieć wątpliwości czy jest on napewno certyfikowany przez hdmi.org

Nie przesadzaj, nie jest drogo. Bedzie taniej, bedziesz mial jeszcze wieksze watpliwosci. Ja bym bral ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHK - japoński nadawca publiczny, zdążył zrealizować na terenie Europy dwie duże produkcje 8K Ultra HD. Obie powstały tuż przed globalnym zamknięciem wszystkich produkcji teatralnych i operowych. Ekipa filmowa NHK nakręciła w 8K...."

Czytaj więcej na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W takim tempie materiałów do telewizorów 8K się nie doczekamy.....

 

Znowu się dzieje....wojna na kodeki tym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolejny głos rozsądku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


I coś o nieuniknionym, o wypychaniu 4K z serii premium....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2020 o 02:17, 23031970 napisał:

Chciałbym Was zapytać,  czy są na rynku telewizory o przekątnej obrazu 65-75 cali w technice Full Led i jeśli tak , to jakie marki oraz modele proponujecie. Naistotniejszym parametrem jest dla mnie jakość obrazu,  konkretnie naturalność barw oraz dobre  odwzorowanie  czerni oraz serwis gwarancyjny na okoliczność awarii odbiornika tv. 

W oparciu o doświadczenia własne mogę z pełnym przekonaniem polecić LG NanoCell, szczególnie jeśli w Twojej hierarchii ważności naturalność barw zajmuje jedną z najwyższych pozycji. Właśnie dzięki technologii NanoCell są one urzekająco piękne. W poprzedni weekend napisałem w tym wątku obszerny materiał z moich osobistych spostrzeżeń. Czerń nie jest na poziomie plazmy, ale naprawdę na codzień nie ma się do czego przyczepić. 

Pozostaje otwartym pytanie czy warto się upierać przy FALD. W porównywalnym budżecie masz do dyspozycji albo 65" FALD SM9000 albo 75" krawędziowy SM8600. Różnica w jakości obrazu między FALD a krawędziowym nie jest na codzień zauważalna i można ja dostrzec wyłącznie w bardzo specyficznych scenach które w oglądanym materiale występują sporadycznie. 

OLED się boję z uwagi na stale nierozwiązaną (wbrew twierdzeniom optymistów z grona zwolenników tej technologii)  kwestię wypaleń i powidoków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy tutaj o tym, że główne zainteresowanie producentów telewizorów będzie się przesuwało na modele 8K. Tam będą implementowane technologie, rozwiązania i funkcjonalności, zarówno najnowsze, jak i te z najwyższych półek, podczas gdy modele 4K nie tylko ich nie dostaną w ogóle (lub co najwyżej w ograniczonej ilości), ale jeszcze będą upraszczane w porównaniu z modelami lat ubiegłych, będących ich bezpośrednimi poprzednikami.

Niedawno wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat nowych modeli Samsunga. To samo widać wyraźnie przyglądając się tegorocznej ofercie NanoCell LG i porównując ją w ofertą 2019. Dlaczego akurat tego? Zgodnie z przysłowiem że "bliższa koszula ciału niż sukmana". Jako użytkownik tegoż na codzień interesuję się głównie tą właśnie technologią. 

W ubiegłym roku mieliśmy jeden model 8K: SM9900. Był w formie szczątkowej, w śladowych ilościach i pojawił się na rynku znacznie później niż reszta. Teraz mamy  już trzy modele (wg nowych oznaczeń): Nano99, Nano97 i Nano95.

Modele 4K FALD były dwa: SM9800 (wobec symbolicznej obecności powyższego 8K to był de facto model flagowy) i SM9000. Ilość stref lokalnego wygaszania pozostaje nieznana, jako że LG nigdy tego oficjalnie nie ogłosił. Pozostają domysły. Według niektórych źródeł pierwszy z wymienionych miał  ich 96, drugi - 48, zgodnie z innymi materiałami było tego odpowiednio 50 i 40.

W tym roku następcy modelu SM9800 już nie będzie w ogóle. Nano90 to kontynuacja SM9000. I co ciekawe tym razem poinformowano że stref wygaszania będzie mniej niż miał poprzednik, konkretnie 32. Ale - jak zapewnia producent - wprowadzono nowe algorytmy zarządzające tą funkcjonalnością, więc będzie ona w ostatecznym efekcie działała lepiej. Otóż nie do końca przekonuje mnie taka argumentacja. Oczywiście że oprogramowaniem można wiele poprawić (popsuć również), ale gdyby odpowiednio dopracowany software mógł być substytutem ilości stref wygaszania - to chyba nikt nie inwestowałby ogromnych kwot na rozwój technologii MiniLED, gdzie owych stref ma być kilkaset a nawet 5200. 

Dalej był model SM8600/SM8500 (jak wspominałem: jedyna różnica to podstawka) - to samo co powyższe FALD, ale z podświetleniem krawędziowym. Ich następcą jest Nano86.

I wreszcie bazowy SM8200/SM8050 (różnica też tylko w podstawce) - uproszczony i pozbawiony wielu funkcjonalności. W tegorocznej edycji to Nano80.

Sztuczną inteligencją we wszystkich tych telewizorach rządzą procesory Alpha. Bardziej rozbudowany i więcej potrafiący Alpha9 będzie zastosowany tylko w modelach 8K. Te z rozdzielczością 4K dostaną słabszy Alpha7. Podobnie funkcjonalność inteligentnego dostosowywania jasności ekranu i dźwięku do warunków pomieszczenia (AI Brightness i AI Acoustic Tuning) ma być dostępna też wyłącznie w modelach 8K. W 2019 miały ją wszystkie modele, pod inną nazwą (Obraz AI, Dźwięk AI).

Czy spece od OLED mogliby napisać jak jest tam? Czy też konfitury tylko dla 8K przy jednoczesnym upraszczaniu i zubożaniu 4K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Następca 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cóż czytamy w powyższym materiale? Ano między innymi:

"Mamy tu do czynienia z holograficznym telewizorem o przekątnej 32 cali i 15 cali, które wyposażone zostały w matrycę 8K."

Proszę mi przypomnieć: kto tutaj obszernie pisał  (obficie ozdabiając swoje wypowiedzi epitetami i kpinami pod moim adresem) że 8K o rozmiarze 55" jest absolutnie (ale to absolutnie) bez sensu z uwagi na swoją małość? Że 8K znajduje uzasadnienie wyłącznie na znacznie większych ekranach? Czyżby producenci wymienionej oferty 32" i nawet 15" nie konsultowali się z mędrcami z tutejszego Forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak na większych telewizorach ktoś obraz 3D nazywał "teatrzykiem kukiełkowym".....

Nic się nie zmieniło 8K na 55" z 3m do ciągłego oglądania nie ma sensu, wystarczy 4K.....większy sens ma taki telewizor-prototyp.
Można na niego od czasu do czasu popatrzeć z najbliższej odległości tracąc mniej z rozdzielczości niż w przypadku tego 55'" 8K a zyskując więcej, bo wreszcie tam zobaczymy przestrzenne obrazy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Through the use of a special 45-element light field relying on horizontal parallax principles, the new 8K holographic screen can display 3D images without the use of separate 3D glasses. For now, the screen comes only in a 32-inch size and is designed for medical imagery, advanced topography and experimental marketing."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

I cóż czytamy w powyższym materiale? Ano między innymi:

"Mamy tu do czynienia z holograficznym telewizorem o przekątnej 32 cali i 15 cali, które wyposażone zostały w matrycę 8K."

Proszę mi przypomnieć: kto tutaj obszernie pisał  (obficie ozdabiając swoje wypowiedzi epitetami i kpinami pod moim adresem) że 8K o rozmiarze 55" jest absolutnie (ale to absolutnie) bez sensu z uwagi na swoją małość? Że 8K znajduje uzasadnienie wyłącznie na znacznie większych ekranach? Czyżby producenci wymienionej oferty 32" i nawet 15" nie konsultowali się z mędrcami z tutejszego Forum?

Tam bez sensu, wsadzisz twarz w ekran, i bedzie sens:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie zrozumie że wsadzanie głowy w ekran tylko czasem może mieć sens....ale już na stałe tak żyć się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

8K na 55" z 3m do ciągłego oglądania nie ma sensu

Ale 15" jest OK?

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Tam bez sensu, wsadzisz twarz w ekran, i bedzie sens:)

Jeżeli przy 55" 8K muszę wsadzić głowę w ekran to co powinienem zrobić w przypadku wspomnianego 15" 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

Ale 15" jest OK?

Jeżeli przy 55" 8K muszę wsadzić głowę w ekran to co powinienem zrobić w przypadku wspomnianego 15" 8K?

Hmm, chyba zostaje tylko polknac ekran:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Z popitką czy na sucho?

Z kreską:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od wcześniejszej wersji, od tego czym zadebiutowali od 8".....może się obejdzie bez popitki.    :))

Trzeba pamiętać jak zaczynało 8K i kolejny raz przypominać że to nie telewizor a prototyp monitora do specjalistycznego zastosowania. Rynki docelowe to tutaj obrazowanie medyczne, mapowanie, motoryzacja, architektura i inżynieria a nie RTV! Na to można patrzeć z takich odległości jak na laptop.....jak zajdzie potrzeba to nawet z bliższej, można wykorzystać lupę!   :))

Jeżeli chodzi o wyświetlacze do telewizji to są znane niezbyt udane początki Sharpa z 85" 3D 8K , tam musiało się siedzieć centralnie by efekt był widoczny.
Wcześniej pisałem że pracuje się nad telewizją 3D bez okularów. Pisano że do tej technologii potrzebne są bardzo wysokie rozdzielczości...."NHK pracuje nad czymś zupełnie innym. Technika którą tworzy ma polegać na wyświetlaniu wielowarstwowego obrazu na płaskim lub zakrzywionym ekranie (wedle upodobania konsumenta), przy czym kolejne warstwy są wyświetlane przez odpowiednio dobraną siatkę pikseli. To wymaga nie tylko odpowiednich wyświetlaczy o ogromnej rozdzielczości, ale także sprzętu rejestrującego. Według NHK ekran wyświetlający musiałby mieć rozdzielczość co najmniej 330 megapikseli. "

Być może by te warstwy nie były widoczne i by wszystko działało pod dużymi kątami potrzebna jest aż tak wielka rozdzielczość wyświetlacza co nie oznacza że taka rozdzielczość ma obraz....w tych prototypach jest niższa, bo i wielkość ekranu jest mniejsza.
Być może tu w tym monitorze priorytetem jest dokładne odwzorowanie przestrzeni a nie widzenie rozdzielczości....nie od razu Kraków zbudowano.

https://techcrunch.com/2018/08/22/hands-on-with-the-bizarrely-fascinating-looking-glass-volumetric-display/
początki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.