Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, porlick napisał:

Wg badań NHK

No widzisz. Nie posłuchali. A to łobuzy! Skandal!

35 minut temu, porlick napisał:

zalecana odległość = wysokości ekranu, a oko dostrzega jakiekolwiek różnice miedzy 4 a 8k z odległości dwóch wysokosci ekranu.

Jeżeli dobrze pamiętam można przyjąć że dwie wysokości ekranu to w przybliżeniu (przy proporcji ekranu 16:9) jedna przekątna.

55" * 2.54 = 139.7 cm

50 minut temu, porlick napisał:

Wynika z tego jasno, że jak tv 8k 55' postawisz na szafce, a przed nią fotel, chcąc oglądać z zalecanej odległości musisz być inwalidą bez nóg

Usiadłem w swoim fotelu i dokonałem stosownych pomiarów. Głębokość siedziska: 50 cm, przed fotel wystają moje kolana na 15 cm. Zostaje jeszcze 140 - (50 + 15) = 75 cm wolnej przestrzeni. Pomyśl może i policz zanim palniesz kolejne głupstwo. 

Pozdrowienia,

(-) Dureń, Jeleń i przyszły właściciel sprzętu o idiotycznych cechach konstrukcyjnych.

P. S.:Wasza niechęć (żeby nie powiedzieć mocniej) do 8K przybiera rozmiary groteski. A życie i tak swoje. Ludzie i tak będą to kupować, a Wy siedźcie sobie w Waszej loży recenzentów, dziwujcie się, pukajcie w czoło i plujcie swoim tradycyjnym jadem. Nie ma to żadnego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bobcat napisał:

Pomyśl może i policz zanim palniesz kolejne głupstwo. 

Głupstwa to Ty palnąłeś. Pisałem o ZALECANEJ odległości, równej wysokości ekranu, gdy RZECZYWIŚCIE obraz 8k wykazuje swoją wyższość.

Nie o tej podwójnej, gdzie w jakichś kontrolowanych warunkach jeszcze masz możliwość odróżnić rozdzielczość.

Znowu czytasz bez zrozumienia i wyciągasz błędne wnioski.

Właśnie na takich kruczkach opiera się marketing łowiący jeleni na przynętę 8k.

Obok anonsu o tv 8k 55' jest artykuł o tv z wysokim vps, 120 Hz, i swietle na poziomie 4000 nitów, gdzie zachwalają go, jako idealny do oglądania sportu. I co? I g...no! Przyjęli standard 8k 60Hz i ile tam bylo? 400, czy 600 nitów. To parodia, bo jakiego tv 8k klient by nie kupił, NIGDY nie dostanie odpowiedniego sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, porlick napisał:

Pisałem o ZALECANEJ odległości, równej wysokości ekranu, gdy RZECZYWIŚCIE obraz 8k wykazuje swoją wyższość.

To są nieaktualne już wyniki badań.

48 minut temu, porlick napisał:

Nie o tej podwójnej, gdzie w jakichś kontrolowanych warunkach jeszcze masz możliwość odróżnić rozdzielczość.

Manipulujesz. Jest to nieprawda. Nowe wyniki NHK jednoznacznie dowodzą że do tej odległości widać różnice.

50 minut temu, porlick napisał:

Przyjęli standard 8k 60Hz i ile tam bylo? 400, czy 600 nitów.

Widać uznali że to wystarczy. Nie konsultowali z Tobą. Ale to oni decydują. Nie Ty.

52 minuty temu, porlick napisał:

To parodia, bo jakiego tv 8k klient by nie kupił,

Kupi. Spoko. Ciebie o zdanie pytał nie będzie. 

54 minuty temu, porlick napisał:

NIGDY nie dostanie odpowiedniego sygnału

Nigdy nie mów "nigdy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bobcat napisał:

To są nieaktualne już wyniki badań.

Zaszła ewolucja i ludzkie oczy podniosły rozdzielczość?

 

34 minuty temu, Bobcat napisał:

Nowe wyniki NHK jednoznacznie dowodzą że do tej odległości widać różnice.

Na początku podali inaczej, później stwierdzili, że pomimo odległości 2x większej, jak by wynikała z rozdzielczości wzroku, da się odróżnić 4k od 8k. Nic ponadto, z tej odleglosci, ZALET 8k nie dostrzegasz.

39 minut temu, Bobcat napisał:

Widać uznali że to wystarczy. Nie konsultowali z Tobą. Ale to oni decydują. Nie Ty.

Uznali, że tworzenie infrastruktury do pełnej specyfikacji ich przerasta, więc trzeba okroić standard ile się da, by było TANIEJ, co nie znaczy, że bedzie dobrze.

 

42 minuty temu, Bobcat napisał:

Kupi. Spoko. Ciebie o zdanie pytał nie będzie.

Będzie głupi, to kupi- zwlaszcza ten 55'.

 

43 minuty temu, Bobcat napisał:

Nigdy nie mów "nigdy".

W najbliższej dekadzie- na pewno nie. Takich standardów nie tworzy się na dwa lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, porlick napisał:

Zaszła ewolucja i ludzkie oczy podniosły rozdzielczość?

Nie. Stwierdzono że poprzednie wyniki były błędne. Nie pierwszy to przypadek gdy nauka koryguje wcześniejsze ustalenia.

2 minuty temu, porlick napisał:

Na początku podali inaczej, później stwierdzili, że pomimo odległości 2x większej, jak by wynikała z rozdzielczości wzroku, da się odróżnić 4k od 8k. Nic ponadto, z tej odleglosci, ZALET 8k nie dostrzegasz.

Bawisz się słówkami. Co się stwierdzi w wyniku tego że da się odróżnić? Że 8K jest gorszy? Nie, że jest lepszy. A więc widać zalety. Nie jesteś w stanie pogodzić się z faktem że nowe ustalenia NHK unieważniły to, co poprzednio sądzono w tej materii. A Ty nadal uprawiasz swoją przedziwną ekwilibrystykę intelektualną.

8 minut temu, porlick napisał:

Będzie głupi, to kupi- zwlaszcza ten 55'.

Ma w d..ie co Ty na ten temat sądzisz. I kupi. A Tobie pozostanie tylko bezsilne plucie jadem z którego nigdy nic nie wynikało, nie wynika i wynikać nie będzie. 

Ja też taki zamierzam kupić. I co mi zrobisz?

13 minut temu, porlick napisał:

W najbliższej dekadzie- na pewno nie. Takich standardów nie tworzy się na dwa lata.

Standardy już są.

14 minut temu, porlick napisał:

co nie znaczy, że bedzie dobrze.

Znaczy tylko tyle że nie będzie tak dobrze jak byłoby gdyby spełnić wszystkie standardy 8K w 100%. Ale i tak będzie lepiej niż gdyby to było 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ja też taki zamierzam kupić. I co mi zrobisz?

Będę się z Ciebie śmiał. I co mi zrobisz?

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Standardy już są.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Znaczy tylko tyle że nie będzie tak dobrze jak byłoby gdyby spełnić wszystkie standardy 8K w 100%.

Czyli bedzie GORZEJ.

To które standardy są lepsze- twórców technologii i producentów, czy te wykastrowane- nadawców, którzy nie potrafią przetransmitować sygnału o wymaganiach pierwotnego standardu 8k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, porlick napisał:

Będę się z Ciebie śmiał. I co mi zrobisz?

Nic, gdyż wiem kogo w myśl staropolskiego przysłowia poznaje się "po śmiechu jego".

9 minut temu, porlick napisał:

To które standardy są lepsze- twórców technologii i producentów, czy te wykastrowane- nadawców?

Oczywiście że twórców technologii i producentów. Ale nawet te wykastrowane nadawców dadzą obraz lepszy niż gdyby był nadawany i oglądany w 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę inaczej, ale jak ludzie będą używać tv podobnych wielkości i patrzeć na nie z takich odległości jak teraz, zmiany 4k na 8k nawet nie zauważą- chyba, że na paragonie ze sklepu rtv.

A co do smiechu, to w cyrku z klaunów śmieją się wszyscy, nie tylko ci "staropolscy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, porlick napisał:

w cyrku z klaunów śmieją się wszyscy

Ja nie gdyż w ogóle cyrk dla mnie nie istnieje. To rozrywka niskich lotów dla mało wybrednej publiczności. No ale każdy ma taką do jakiej dorósł. Disco polo też ma swoich zagorzałych wielbicieli.

15 minut temu, porlick napisał:

jak ludzie będą używać tv podobnych wielkości i patrzeć na nie z takich odległości jak teraz, zmiany 4k na 8k nawet nie zauważą

Możesz być spokojny. Zauważą.

Niewykluczone że 8K przynajmniej na początku będzie w wersji (jak to nazwałeś) "wykastrowanej" i równolegle będą dostępne programy full wypas, tyle że abonament aby móc je oglądać będzie bardzo drogi. 

Zauważ ponadto że opublikowane właśnie standardy 8K podają jedynie akceptowalne minima. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś (jeśli chce i ma takie techniczne możliwości) nadawał lepiej do pełnego spełnienia normy UHD-2 włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bobcat napisał:

Ja nie gdyż w ogóle cyrk dla mnie nie istnieje. To rozrywka niskich lotów dla mało wybrednej publiczności.

Racja. Też w cyrku ostatnio byłem za małego brzdyla- jeszcze w czasach późnego Gierka, niemniej pamiętam, jak to wyglądało. I nic na to nie poradzę, że w tym wątku to Ty nosisz zbyt wielkie buty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało domyślny jesteś.

To w sumie normalne, bo jeśli nie potrafisz wyciągnąć wniosków z faktów dotyczacych 8k, to i przenośnia Cię przerasta. Pogłówkuj trochę, może się domyslisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu. 

Nie dość że jestem (Twoim zdaniem) dureń, jeleń i przyszły właściciel sprzętu o idiotycznych cechach konstrukcyjnych to jeszcze mało domyślny. 

W sumie tego typu określenia formułowane przez kogoś takiego jak Ty to są komplementy i dowody uznania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bobcat napisał:

Nie dość że jestem (Twoim zdaniem) dureń, jeleń i przyszły właściciel sprzętu o idiotycznych cechach konstrukcyjnych to jeszcze mało domyślny. 

Twoje słowa. Jestem człowiekiem nie lubiącym kłótni, więc nie będę zaprzeczał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, porlick napisał:

Twoje słowa.

Czyżby?

7 godzin temu, porlick napisał:

Będą się nabijać z jeleni, którzy dali się przekręcić, kupując sprzęt o idiotycznych cechach konstrukcyjnych.

Nie od dziś jednak wiadomo, że zawsze znajdą się durnie podatni na marketingowe sztuczki cwanych producentów.

 

4 godziny temu, porlick napisał:

Będzie głupi, to kupi- zwlaszcza ten 55'.

 

A tu aby dosmucić Ciebie i Twoją kamarylę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bobcat napisał:

 

A tu aby dosmucić Ciebie i Twoją kamarylę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wprowadzi ...

Kiedy ???

Jaki content?

Wiesz?

Jakieś konkrety?

bo ... to ...  czysty marketing który nic nie kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei zapowiedź dostarczania treści 8K dobrze rokuje na przyszłość temu formatowi. Aby się upowszechnił, będzie potrzebował szerzej dostępnych materiałów w tej rozdzielczości. Obecnie YouTube oferuje takie treści, ale żaden z dostępnych telewizorów 8K nie jest w stanie ich dekodować.
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak- dobre rokowania i zapowiedzi w nieokreslonej przyszłości. Wytłuściłem interesujący fragment- jak przyjmą taki standard, o jakim była wcześniej mowa, to nadal żaden tv 8k nie zdekoduje treści z YT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, porlick napisał:

Obecnie YouTube oferuje takie treści, ale żaden z dostępnych telewizorów 8K nie jest w stanie ich dekodować.

Sorry,

dla mnie YouTube nie jest dostawcą treści tylko "filmików".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pmcomp napisał:

Sorry,

dla mnie YouTube nie jest dostawcą treści tylko "filmików".

W ten sposób można zgnoić i wdeptać w glebę wszystko. Tylko po co?

 

57 minut temu, pmcomp napisał:

Kiedy ???

Jaki content?

Może jeszcze minutowa ramówka? Data, godzina, jaki materiał? Przytoczyłem info za HDTV Polska. Szczegółowe pytania proszę kierować tamże. A w ogóle co złego jest w marketingu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

A w ogóle co złego jest w marketingu?

Pierze mózgi tym, którym nie chce się pomyśleć.

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Sorry,

dla mnie YouTube nie jest dostawcą treści tylko "filmików".

Dla mnie też, ale czasem trzeba obejrzeć jakiś filmik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam można przyjąć że dwie wysokości ekranu to w przybliżeniu (przy proporcji ekranu 16:9) jedna przekątna.

55" * 2.54 = 139.7 cm

Źle pamiętasz.....należy przyjąć współczynnik 2.1 (1.16 m).
 

Mam dla ciebie jednak złą wiadomość, to tylko odległość maksymalna kiedy jeszcze możesz dostrzec minimalną różnicę między 4K a 8K.....połowa tej odległości da ci prawie wszystko co rozdzielczość 8K przynieść może, musisz więc usiąść ok. 58 cm od swojego wymarzonego (a nawet 55 cm i mniej wg. NHK)!! 
Cieszysz się.....      :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, porlick napisał:
19 godzin temu, Bobcat napisał:

To są nieaktualne już wyniki badań.

Zaszła ewolucja i ludzkie oczy podniosły rozdzielczość?

Nie Bobcat czyta wybiórczo (i zakłamuje, patrz wyżej) wyliczenia i dane tak by "uzasadnić" swoje tezy.....zapomniałeś co cytowałem w sprawie egocentryzmu?    :)))

A prawda jest taka że badania NHK dotyczyły zupełnie innych aspektów obrazu których późniejsze znieść nie mogły. Takie osoby nie przyjmują takich sprzecznych z założeniami informacji do wiadomości.....

Odległości jaką wyliczył dla 55" (prawie  1.5 m) NHK zaleca ok. 140 calowy telewizor by 8K dało pełny efekt!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 10:35, Bobcat napisał:

Widać spełnienie tych wszystkich norm w 100% dobrze jak jest ale wcale być nie musi. I nie ma nieszczęścia gdy jest 60 albo nawet 30 fps, gdy luminancja wynosi 600 nitów, nie spełnia w całości wymogów głębi kolorów i ich próbkowania, poziomu czerni, przestrzeni barw oraz wartości referencyjnej bieli i HDR. Wrażenie i tak będzie. Może nie takie jakie byłoby gdyby wspomniane parametry były spełnione w całości ale jednak będzie.

Widać że nie zrozumiałeś że to co proponują to powtórka z tego co mamy z 4K......okazać się może że obraz na twoim przyszłym  tanim 55" 8K (bo ten obecny tani nie będzie) będzie gorszy niż na dobrej jakości 4K z obecnej produkcji.

Opisywałem w tym temacie jak wygląda HDR na tanich telewizorach 4K, jak znaczkami rozdzielczości robi się wodę z mózgu kupującym. Jak dobre HD sprzed kilku lat kasuje pod względem nitów 4K z HDR....   :)
Żadnego pozytywnego efektu na takim tanim telewizorze nie zauważyłem......600 nitów to też nie za wiele,  nie zrobi żadnego "odlotowego" wrażenia bez reszty parametrów na najwyższym poziomie.

To wszystko na wysokim poziomie zawsze kosztowało i przez długie lata będzie słono kosztować czy to będzie HD 4 czy 8K.

W dniu 7.09.2019 o 10:35, Bobcat napisał:

Czy samochód którego używasz na codzień zawiera w 100% wszystkie osiągnięcia współczesnej motoryzacji i ma na maxa wszystkie parametry techniczne i eksploatacyjne jakie da się wyciągnąć na obecnym stanie wiedzy? Bo jak nie to zasługuje na miano "kichy"? A tego właśnie oczekujesz od 8K.

Nie oczekuję kichy.....pokazuję że na 8K będą zarabiać wciskając idiotyczne 55" i idąc w taniochę kosztem jakości. KROPKA!

Moje samochody nigdy nie były reklamowane jako hiper super, znowu porównujesz nieporównywalne....8K ze słabymi innymi parametrami to kicha i koniec!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

należy przyjąć współczynnik 2.1

1 cal to 2.1 cm??? Ciekawe jaką jeszcze bzdurę wymyślisz w polemicznym zacietrzewieniu aby tylko się przeciwstawić.

2 godziny temu, Maju napisał:

kiedy jeszcze możesz dostrzec minimalną różnicę między 4K a 8K...

W materiale NHK jest "gdzie można dostrzec różnicę". Nigdzie nie użyto słowa "minimalną". Więc jest to wyłącznie Twoja konfabulacja i świadoma manipulacja.

Godzinę temu, Maju napisał:

Odległości jaką wyliczył dla 55" (prawie  1.5 m) NHK zaleca ok. 140 calowy telewizor by 8K dało pełny efekt!

Kłamiesz świadomie czy niczego nie zrozumiałeś?

56 minut temu, Maju napisał:

znowu porównujesz nieporównywalne...

Zawsze to mówisz gdy nie masz nic do powiedzenia.

57 minut temu, Maju napisał:

Moje samochody nigdy nie były reklamowane jako hiper super

Czyli kicha? Bo nie ma najnowszych technologii i wszystkich parametrów jakie osiągnęła współczesna motoryzacja na maxa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

należy przyjąć współczynnik 2.1

1 cal to 2.1 cm??? Ciekawe jaką jeszcze bzdurę wymyślisz w polemicznym zacietrzewieniu aby tylko się przeciwstawić.

Znowu czytanie ze zrozumieniem szwankuje.

Wiem ile centymetrów ma cal, piszę wyraźnie o współczynniku, przeliczniku odległości. (patrz wpisy @Maciej Koper dotyczące  tego zagadnienia i kalkulator odległości)
Tysiące razy o tym było a ty dalej nic nie zapamiętałeś?

19 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

kiedy jeszcze możesz dostrzec minimalną różnicę między 4K a 8K...

W materiale NHK jest "gdzie można dostrzec różnicę". Nigdzie nie użyto słowa "minimalną". Więc jest to wyłącznie Twoja konfabulacja i świadoma manipulacja.

O tej odległości  pisał M. Koper. 
"Omawiana praca przyniosła więc racjonalny powód by uaktualnić dane w kalkulatorze i  przesunąć tą granicę zysku ze zwiększonej rozdzielczości dwa razy dalej, czyli do:
- maksymalnie 1,5 wysokości ekranu, czyli 2cm / cal, czyli np. 85″ z 1,7 metra dla 8K   (w kalkulatorze jest współczynnik 2.1/cal, taki przyjąłem)
- maksymalnie 3 wysokości ekranu, czyli 4cm / cal, czyli np. 85″ z 3,4 metra dla 4K

Przy maksymalnie takich wartościach, jak wynika z badań (to te nowe badania Bobcat), nadal będziemy mogli odczuć lepsze doznanie “prawdziwości” obrazu przy przeskoku z 4K na 8K (w pierwszym przypadku) i z 1080p na 4K (w drugim przypadku).
Zanim jednak wykrzykniemy “hurra” warto mieć jednak na uwadze kilka czynników:......"
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Są natomiast w badaniach NHK wykresy gdzie podano wszystkie zależności i można to z nich też wywnioskować.
Ale do tego by to zobaczyć trzeba nie być egocentrykiem, mieć trochę chęci i analityczny  umysł, trzeba umieć przede wszystkim logicznie myśleć i nie dopatrywać się manipulacji gdzie jej nie ma.   :)))

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Odległości jaką wyliczył dla 55" (prawie  1.5 m) NHK zaleca ok. 140 calowy telewizor by 8K dało pełny efekt!

Kłamiesz świadomie czy niczego nie zrozumiałeś?

Mataczysz!

Wyliczyłeś dla 55" 139.7 cm

Cytat z linka (przetłumaczony na nasze, badania NHK)

"Odległość oglądania w SHV jest obliczana jako wysokość obrazu x 0,75 (~ 3 m / 10 stóp w przypadku 500-calowego ekranu kina lub, w przypadku aplikacji domowej, odległość oglądania około 5 stóp dla 8-calowego SHV o przekątnej 145 cali), aby zapewnić, że wszystkie obrazy są widoczne w zakresie 100 ° od kąta widzenia, a zatem leżą w polu widzenia człowieka."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy tego nie czytałeś czy nie potrafiłeś tych danych przeliczyć?   :))


Nieświadomość tego jaka jest prawda nie upoważnia ciebie do stawiania zarzutów jakobym kłamał!!!!! 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Moje samochody nigdy nie były reklamowane jako hiper super

Czyli kicha? Bo nie ma najnowszych technologii i wszystkich parametrów jakie osiągnęła współczesna motoryzacja na maxa?

????
Gdzie tu logika....nadal nie rozumie że porównuje nieporównywalne.   :)
Nie rozumiesz że moje auta nigdy nie aspirowały (tak jak 8K) do górnej półki, nigdy nie były ogłaszane jako samochody przyszłości???
 

Jak już chcesz takich motoryzacyjnych porównań.....to co się dzieje ze specyfikacją i tym całym przyszłym rynkiem telewizorów  8K można porównać do tego jakbym  kupował okazyjnie jakiś nowy model Ferrari a po otwarciu maski okazało się dlaczego jest takie tanie......bo tam włożyli silnik z malucha.    :)
Mam  Ferrari (bo jest tam taki znaczek) a faktycznie mam g...o nie furę....
Będzie podobny znaczek na tanich 8K i będzie kicha a nie wzorcowy obraz.....  :))))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maju napisał:

Będzie podobny znaczek na tanich 8K i będzie kicha a nie wzorcowy obraz...

To może obejrzyj najpierw nawet to tanie i "wykastrowane" 8K a potem z zainteresowaniem przeczytam Twoje uwagi i spostrzeżenia. Na razie to Twoje wieczne i nieustające teoretyzowanie staje się po prostu nudne. W chwili obecnej sytuacja przypomina taką jakby na temat kuchni japońskiej wypowiadał się tonem autorytetu ktoś ktoś nie tylko nigdy nie był w Japonii, ale nawet nie miał okazji tu u nas na miejscu spróbować jakiejkolwiek tamtejszej potrawy. Ale sam siebie mianował znawcą gdyż dużo na ten temat się naczytał.

Owszem, taki obraz nie będzie wzorcowy. Ale i tak będzie zauważalnie lepszy niż cokolwiek innego. W tym również lepszy od wzorcowego full wypas obrazu 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bobcat napisał:

może obejrzyj
 

53 minuty temu, Bobcat napisał:

Ale i tak będzie zauważalnie lepszy niż cokolwiek innego

 

Nie widziałeś wykastrowanego 8K i piszesz powyższe bzdury.....widziałem tanie 4K z HDR-em i d..y nie urwało, kicha jakich mało.
Z 8K z kiepskimi innymi parametrami będzie podobnie, bo 8K to tylko o jeden stopień wyższa rozdzielczość która na małych ekranach kompletnie traci znaczenie.
 

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ale i tak będzie zauważalnie lepszy niż cokolwiek innego. W tym również lepszy od wzorcowego full wypas obrazu 4K.

:))))

Jakim cudem????
Obecne 4K mają wiele parametrów o kilka klas lepszych.....są na poziomie obecnych najlepszych 8K.....o czym ty piszesz???

Będzie to najprawdopodobniej porównywalne z obecnym 4K klasy średniej, nie może być inaczej bo takie słabe parametry są dopuszczone w tej specyfikacji....znowu logika się kłania Watsonie.

 

A co z rzuconym zarzutem o pisanie bzdur, kłamstwo, konfabulację, manipulację i wmawianie że czegoś nie zrozumiałem?

Będzie jak zwykle; typowy unik i rżnięcie głupa zamiast przeprosin?   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maju napisał:

Nie widziałeś wykastrowanego 8K i piszesz powyższe bzdury...

Skąd wiesz że nie widziałem? Skąd więc wiesz że to bzdury?

A, już wiem: tak ci wyszło z teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

już wiem

Napisałbym dosadnie co wiesz, ale nie warto....logiką i pisaniem z sensem nigdy nie grzeszyłeś i to co teraz piszesz o tym świadczy najdobitniej!

Widziałeś na pokazach 8K, chwaliłeś się tym.
Chyba nie sądzisz że na takich pokazach nowinki technicznej ustawiono jakąś padakę, jakieś wykastrowane 8K......coś takiego nie wywarłoby przecież takiego wrażenia na tobie że pienia zachwytu do teraz mi w uszach brzmią.   :)   
Mogłeś widzieć na innych pokazach inne prototypy i np. pierwszego seryjnie produkowanego Samsunga Q900. Jego dane techniczne są powszechnie znane, biją na dwie głowy te ze specyfikacji, to wysokiej klasy odbiornik.
Te inne też nie mogły być kiepskie, bo dziadostwem nie promuje się nowych technologii.

To wszystko z informacji prasowych i twardych danych wydedukowałem.....a tymczasem czytam;

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Nie widziałeś wykastrowanego 8K i piszesz powyższe bzdury...

Skąd wiesz że nie widziałem?

Logika drogi Watsonie.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

Logika drogi Watsonie.....

Twoja logika, która nie ma nic wspólnego z powszechnie przyjętą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.