Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Maju napisał:

zrozumiałem najdobitniej jak można, namacalnie na czym polega egocentryzm. 

Przeczytaj uważnie co sam wkleiłeś w definicji egocentryzmu. Może zrozumiesz że w przypadku decyzji które dotyczą wyłącznie mnie samego pojęcie to nie ma najmniejszego zastosowania. Co innego gdybym próbował narzucić to Tobie. Co Ty z uporem godnym lepszej sprawy próbujesz robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2019 o 10:15, Maju napisał:

"Egocentryk postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne. Jest głęboko przekonany, że świat funkcjonuje zgodnie z jego mniemaniem lub że najlepiej by było, gdyby tak właśnie funkcjonował....."

Toczka w toczkę o naszym pupilku....   :)))))

no to czytam.....

6 godzin temu, Maju napisał:

"egocentryk postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne."  

i to napisałem nie ma nigdzie tego co insynuujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maju napisał:

"egocentryk postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne."

A gdzie tu miejsce na opracowanie NHK, na ktore egocentrycy ciągle się powołują, wykazując bezsens tv 8k 55'??????????????

Gdzie miejsce dla matematyki, wg ktorej wyliczają zalecaną odległość oglądania takiego tv???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, porlick napisał:

wykazując bezsens tv 8k 55'?

No widzisz. A producenci telewizorów nie konsultowali sprawy z Tobą i wprowadzają takie modele do oferty. I ludzie będą je kupować. A Tobie i Twojej kamaryli pozostanie tylko zachowywać się jak przedszkolak przed sklepem z zabawkami gdy mama odmówiła mu kupna kolejnego samochodzika: wrzeszczy, macha rączkami, tupie nóżkami, a następnie rzuca się na trotuar i wali piąstkami w płyty chodnikowe.

Proponuję zorganizować pikiety przed marketami które będą sprzedawać 8K 55".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Proponuję zorganizować pikiety przed marketami które będą sprzedawać 8K 55".

Dobra myśl.....można powołać się Twoje  wpisy na ten temat?  
Sukces gwarantowany..... :))

Godzinę temu, Bobcat napisał:

wrzeszczy, macha rączkami, tupie nóżkami,

Godzinę temu, Bobcat napisał:

nie konsultowali sprawy z Tobą

 

 

jaki on nudny.....kiedy wymyśli jakiś nowy tekst.   ?

nudy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maju napisał:

jaki on nudny.....kiedy wymyśli jakiś nowy tekst.   ?

nudy

Cytat (z innego wątku):

Po co ubierać wypowiedzi w piękne słówka skoro tak proste nie trafiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, porlick napisał:

bezsens tv 8k 55'??

Ty masz dobrze, ja niestety obiecałem że mu nie będę o tym przypominał.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

 

Ty masz dobrze, ja niestety obiecałem że mu nie będę o tym przypominał.   :)))

Przypominaj do woli. A ja i tak zrobię co będę chciał.

Twoje przypominanie ma na moje decyzje wpływ równy ZERO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bobcat napisał:

decyzje wpływ równy ZERO.

znowu nudy....

 

11 minut temu, Bobcat napisał:

Cytat (z innego wątku):

Po co ubierać wypowiedzi w piękne słówka skoro tak proste nie trafiają.

zapytałbym co ma piernik do wiatraka" ale pewnie nie załapie....więc łopatologicznie, bo nie rozumiem (tak naprawdę nie interesuje to mnie) co mają piękne słówka do powtarzania ciągle tych samych sloganów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maju napisał:

powtarzania ciągle tych samych sloganów....

A Ty nie powtarzasz?

21 minut temu, porlick napisał:

Prosta matematyka- jak się kupuje tv 8k:

Dla tv 8k przekątna w calach jest rowna IQ kupującego.

??

Sam to wymyśliłeś? Dowiodłeś tym samym swojego IQ na poziomie gęsim lub baranim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie baaardzo dogłębnie na targach IFA 2019 ... OLEDa LG 88" 8K. A potem w Saturnie. Cena jedyne 29.999 EUR ? .

Aby mieć dobre wrażenie 8K należy oglądać z ... trzech metrów. Z dalszej szczegóły uciekają. Dlatego zacząłem się zastanawiać u mnie nad sensem przyszłościowego nabycia OLEDa 77", bo tylko taki mi wejdzie.

Z mojej strony dyskutowanie nt. 8K wydaje się dzisiaj zbędne. Jest to "format" jedynie dla bardzo dużych przekatnych. Nawet 65" nie ma najmniejszego sensu chyba że siądzie się z nosem w telewizorze.

 

Wszystkim dedykuję to, stragan 8K:

 

 

BTW microLED Samsunga oglądany na ekranie ok. 220" z sygnałem 4K upscalowanym do 6k wygląda obłędnie. Nic tylko w domu cała ściana musi byc telewizorem, na dzień, gdy nie gra, zasłaniana kotarami czy innymi firankami ? . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pmcomp napisał:

LG 88" 8K. A potem w Saturnie. Cena jedyne 29.999 EUR ? .

Aby mieć dobre wrażenie 8K należy oglądać z ... trzech metrów. Z dalszej szczegóły uciekają.

To nic, Bobcat tv 55' z końca pokoju będzie oglądał przez lornetkę.

Ale za to 55' będzie tańszy!

Czyli jeszcze raz- nie ma czego oglądać, nie ma jak dostarczyć, ale 8k jest super, zwlaszcza na 55'- brawo bobek, brawo Ty.

Ja mogę poprzeć jedynie, że bardziej rozsądne jest twierdzenie

37 minut temu, pmcomp napisał:

oglądany na ekranie ok. 220" z sygnałem 4K upscalowanym do 6k wygląda obłędnie.

W sumie, uwzględniając cechy ludzkiego wzroku i komfortową odległość ogladania, to logiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pmcomp napisał:

Oglądałem właśnie baaardzo dogłębnie na targach IFA 2019 ... OLEDa LG 88" 8K. A potem w Saturnie. Cena jedyne 29.999 EUR ? .

Aby mieć dobre wrażenie 8K należy oglądać z ... trzech metrów.

15 godzin temu, pmcomp napisał:

Z dalszej szczegóły uciekają.

 

Ciekawe że tego tekstu nie uczepił się jak tonący brzytwy Bobcat.
Przecież to o ponad metr bliżej niż twierdzono w tych nowszych badaniach które tu przedstawił M. Koper i ponad trzy razy za daleko niż zalecają badania NHK by żadne walory 8K nam nie umknęły.
Ale pisze autor o dobrych wrażeniach, w innym przypadku użył zwrotu "wygląda obłędnie.  :)
Z odległości trzech metrów i na 88"pewnie zaczynają uciekać nie tylko szczegóły widoczne na 8K ale i te najdrobniejsze które na 4K byłoby wyraźnie widać z bliższej ok. dwu metrowej odległości.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem dlaczego o tym Bobcat nie napisał, ale nie mogę o tym, bo mu obiecałem tego nie powtarzać.
Wyręczył mnie na szczęście @porlick   

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Ty nie powtarzasz?

"A to feler westchną...... "  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni opisują wrażenia z oglądania, inni (jak @Maju) nieustannie teoretyzują. Ci pierwsi mówią o niezwykłych wrażeniach, używają określenia że "obraz wygląda obłędnie", tym drugim z wyliczanek wychodzi że powinien być nierozróżnialny w porównaniu z obrazem o mniejszej rozdzielczości. Ale co zrobić że różni się na plus. Mamy typową sytuację gdy ktoś mówi że "jego zdanie jest takie-to-a-takie a jeśli fakty temu przeczą - to tym gorzej dla faktów". 

Panowie teoretycy: może czas wreszcie zrozumieć że ocen należy dokonać całościowo, a nie wycinkowo i fragmentarycznie. Ogólna ocena jakości obrazu, wrażenie jakie on sprawia - to nie tylko rozdzielczość wzroku i wynikające stąd dostrzeganie szczegółów. To są ważne przesłanki, lecz nie wyczerpują one całości zagadnienia. Albowiem implikują one cały szereg aspektów pochodnych, dla których odległość od miejsca oglądania nie ma aż tak istotnego znaczenia. Dlatego siedząc dalej niż by to wynikało z wyliczanek nie rozróżnimy wprawdzie najdrobniejszych detali ale mimo to i tak ocenimy jakość obrazu jako lepszą niż gdyby to samo było wyświetlane w 4K. 

I to jest właśnie racjonalna przesłanka dla której 8K 55" nie jest aż tak bardzo absurdalny jak niektórzy teoretycy próbują tutaj przedstawiać.

Więc nie trzymajcie się dostrzegania szczególików niczym pijak latarni. Spójrzcie na sprawę szerzej i kompleksowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptykom z pozdrowieniami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Jedni opisują wrażenia z oglądania, inni (jak @Maju) nieustannie teoretyzują. Ci pierwsi mówią o niezwykłych wrażeniach, używają określenia że "obraz wygląda obłędnie", tym drugim z wyliczanek wychodzi że powinien być nierozróżnialny w porównaniu z obrazem o mniejszej rozdzielczości. Ale co zrobić że różni się na plus. Mamy typową sytuację gdy ktoś mówi że "jego zdanie jest takie-to-a-takie a jeśli fakty temu przeczą - to tym gorzej dla faktów". 

Krętacz zaczyna....Zobacz sobie o jakim obrazie napisano że jest obłędny (o jakim że dobry), zrób to zacznij wreszcie myśleć zanim coś znowu bez sensu o faktach napiszesz!

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Panowie teoretycy: może czas wreszcie zrozumieć że ocen należy dokonać całościowo, a nie wycinkowo i fragmentarycznie. Ogólna ocena jakości obrazu, wrażenie jakie on sprawia - to nie tylko rozdzielczość wzroku i wynikające stąd dostrzeganie szczegółów. To są ważne przesłanki, lecz nie wyczerpują one całości zagadnienia. Albowiem implikują one cały szereg aspektów pochodnych, dla których odległość od miejsca oglądania nie ma aż tak istotnego znaczenia. Dlatego siedząc dalej niż by to wynikało z wyliczanek nie rozróżnimy wprawdzie najdrobniejszych detali ale mimo to i tak ocenimy jakość obrazu jako lepszą niż gdyby to samo było wyświetlane w 4K. 

I to jest właśnie racjonalna przesłanka dla której 8K 55" nie jest aż tak bardzo absurdalny jak niektórzy teoretycy próbują tutaj przedstawiać.

Jak już o tej racjonalności piszesz to przypominam i zapamiętaj że to "dalej" oznacza to że TYLKO dwa razy dalej możesz siedzieć jak zaleca NHK.
To znaczy że dla wymienionego jest to nieco ponad metr.
 

Nie ma sensu odnosić się do kogoś kto ignoruje CAŁOŚCIOWE badania nad 8K NHK i kłamie wmawiając że tym jest coś co opisano w taki sposób (a dotyczyło jedynie aspektu tj. tzw. realności obrazu), cytuję;

"Okazało się, że wzrost ocen zanotowano aż do rozdzielczości wynoszącej 60 cpd (po której dopiero oceny ulegały stopniowemu nasyceniu). Wartość ta przelicza się na 1/2 minuty kątowej odległości pomiędzy sąsiednimi pikselami, czyli dwa razy mniej niż próg rozróżniania detali."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pada tam określenie "uległo nasyceniu"....na wykresach widać (zresztą zaczerpniętych z badań NHK o czym świadczą użyte zdjęcia), że wzrost realności nadal występuje, tyle że już nie tak dynamiczny.
Czyli im bliżej tym realność jeszcze większa.....całość badań widać tu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem co nim kieruje że ciągle powtarza swoje projekcje......i jeszcze tak wielką ignorancją co chwilę się popisuje.
Żenada....  ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Personalne jazdy zamiast argumentacji. Niektórym osobista nienawiść przesłania ostrość widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat to tylko stwierdzenie faktu.
 Pomimo tego że dziesiątki razy cytuję te dane nie przyswoiłeś sobie dalej tej treści....czym to tłumaczyć nie chcę pisać, bo to dopiero miałbyś prawo nazwać "personalną jazdą".   :)
Skoro nie masz pojęcia o tym o czym piszesz jak to inaczej jak ignorancją nazwać?

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

zamiast argumentacji


Linki z danymi z przeprowadzonych doświadczeń, cytat potwierdzający to o czym piszę  a on coś o braku argumentów.....ręce opadają.

Bobcat chyba nam całkiem odleciał....   :)
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

Bobcat chyba nam całkiem odleciał....   ?

No to jeszcze coś aby Cię dosmucić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

ostrość widzenia.

Oszczędzaj i ćwicz, przyda ci się jak przed swoim wymarzonym telewizorem zasiądziesz.   :))))

2 minuty temu, Bobcat napisał:

dosmucić:

nie jesteś w stanie, tyle śmiechu z tego co piszesz.  :)

"Nic zatem dziwnego, że osoby, które pierwszy raz widzą ekran 8K z wyświetlonymi na nim specjalnie przygotowanymi filmami w tak wysokiej rozdzielczości, są wręcz urzeczone detalicznością obrazu i niezwykle wiernie pokazanymi nawet najdrobniejszymi szczegółami."

Nie wiedzą że te szczegóły to nie wszystko?
Nie czytają "ekspertów" z tego forum.... 
Dlatego pewnie nie wiedzą też, że niektórzy nie tylko zostały urzeczone ale mają po tych urzeczeniu własne na ten temat projekcje....   :))

12 minut temu, Bobcat napisał:

dosmucić:

"Problemem z telewizorami 8K jest - póki co - brak treści o tak wysokiej rozdzielczości,"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maju napisał:

niektórzy nie tylko zostały urzeczone ale mają po tych urzeczeniu własne na ten temat projekcje....   :))

Ale widzieli i to ich urzekło. W przeciwieństwie do teoretyków którzy niczego nie widzieli a stroją się w szaty znawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i "katarynka" zaczyna znowu swoją pracę....ale nudy.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maju napisał:

"Problemem z telewizorami 8K jest - póki co - brak treści o tak wysokiej rozdzielczości,"

Na stoisku firmy Sony prezentowano na dwóch różnych modelach (jeden 4K i jeden 8K) ten sam materiał odtwarzany synchronicznie. Sygnał źródłowy przykładowego klipu wideo (oczywiście bardzo wysokiej jakości) zawierał obraz o rozdzielczości 4K, mimo to na telewizorze 8K, dzięki algorytmom upscalingu obraz był wyraźnie bardziej szczegółowy. Oczywiście nie tylko Sony dysponuje efektownymi algorytmami upscalingu, takie rozwiązania oferują praktycznie wszyscy producenci telewizorów 8K. To celowe działanie, mające przekonać konsumentów, że mimo braku treści 8K, zakup takiego telewizora może mieć sens już dziś. 

1 minutę temu, Maju napisał:

No i "katarynka" zaczyna znowu swoją pracę.....   ?

Po raz kolejny ad personam zamiast ad meritum. Musisz przenosić tutaj swoje osobiste anse z wątków ideologiczno-światopoglądowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bobcat napisał:

mimo to na telewizorze 8K, dzięki algorytmom upscalingu obraz był wyraźnie bardziej szczegółowy.

Po co o tym piszesz?
Skoro na twoim wymarzonym nie będziesz miał możliwości tego doświadczyć.
Chyba ze z nosem w ekranie.   :))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maju napisał:

Po co o tym piszesz?

A po co umieściłeś to:

32 minuty temu, Maju napisał:

"Problemem z telewizorami 8K jest - póki co - brak treści o tak wysokiej rozdzielczości,"

 

10 minut temu, Maju napisał:

na twoim wymarzonym nie będziesz miał możliwości tego doświadczyć.
Chyba ze z nosem w ekranie.

55" * 2.1 = 115.5 cm

Aż tak długiego nosa nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bobcat napisał:

Jedni opisują wrażenia z oglądania, inni (jak @Maju) nieustannie teoretyzują. Ci pierwsi mówią o niezwykłych wrażeniach, używają określenia że "obraz wygląda obłędnie", tym drugim z wyliczanek wychodzi że powinien być nierozróżnialny w porównaniu z obrazem o mniejszej rozdzielczości. Ale co zrobić że różni się na plus. Mamy typową sytuację gdy ktoś mówi że "jego zdanie jest takie-to-a-takie a jeśli fakty temu przeczą - to tym gorzej dla faktów". 

Panowie teoretycy: może czas wreszcie zrozumieć że ocen należy dokonać całościowo, a nie wycinkowo i fragmentarycznie. Ogólna ocena jakości obrazu, wrażenie jakie on sprawia - to nie tylko rozdzielczość wzroku i wynikające stąd dostrzeganie szczegółów. To są ważne przesłanki, lecz nie wyczerpują one całości zagadnienia. Albowiem implikują one cały szereg aspektów pochodnych, dla których odległość od miejsca oglądania nie ma aż tak istotnego znaczenia. Dlatego siedząc dalej niż by to wynikało z wyliczanek nie rozróżnimy wprawdzie najdrobniejszych detali ale mimo to i tak ocenimy jakość obrazu jako lepszą niż gdyby to samo było wyświetlane w 4K. 

I to jest właśnie racjonalna przesłanka dla której 8K 55" nie jest aż tak bardzo absurdalny jak niektórzy teoretycy próbują tutaj przedstawiać.

Więc nie trzymajcie się dostrzegania szczególików niczym pijak latarni. Spójrzcie na sprawę szerzej i kompleksowo.

Witam cie Bobcat, wpadlem z rekomendacji twojego ulubionego kolegi:), widze, ze ciekawe rzeczy wypisujesz o 8k, do tego na 55 calach.

Tak najbardziej uogolniajac, na jakosc obrazu najwiekszy wplyw ma paleta barw, hdr i wlasnie odleglosc(oczywiscie czern, ale to wie kazdy). Nie jaralbym sie az tak 8k. Co innego sie liczy. No chyba, ze masz spory ekran, minimum 75 cali i siedzisz dosyc blisko. Chociaz tez szalu roznicy w stosunku do dobrego 4k nie ma. BTW, widzialem, porownywalem, w domu nie mam 8k, ale mam 4k, projektor i takie tam. Jasniejszy hdr, np hdr + albo dolbyvision, na 4k daje wiecej niz mniej jasny hdr na 8k. Rozdzielczosc to troche przereklamowany parametr. Jak nie wierzysz poczytaj pana Kopra. To sa podstawy.

W dniu 10.09.2019 o 14:10, Bobcat napisał:

No widzisz. A producenci telewizorów nie konsultowali sprawy z Tobą i wprowadzają takie modele do oferty. I ludzie będą je kupować.

To nie wiesz o co biega. Wprowadzaja nowosci, bo chca wyrwac hajs.  Bobik, to nawet dzieci wiedza. Nie zdziwie sie jak wprowadza 16k i rzuca info, ze jest the best, i to na 55 calach. Tez lykniesz?

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bubusia napisał:

zdziwie sie jak wprowadza 16k

A gdzie chcą wprowadzić? Słyszałeś coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bobcat napisał:

A gdzie chcą wprowadzić? Słyszałeś coś?

Cos akurat slyszalem, ale tutaj pisze o tym w innym kontekscie. Dla kasy mozna wszystko.

Cos sie tak podniecil ta rozdzielczoscia. Przecie kazdy kinomam wie, ze inne rzeczy licza sie bardziej.

Patrz chociazby ostatni wpis kolegi pmcompa, ktory z nas trzech ma najwieksze doswiadczenie w tej materii.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bubusia napisał:

Cos sie tak podniecil ta rozdzielczoscia.

Bo w odróżnieniu od większości tu obecnych miałem okazję oglądać.

Stawianie sprawy czy rozdzielczość czy inne parametry jest nieporozumieniem. I jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.