Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

zwłaszcza że nie mam zbyt blisko

Powtarzam: podczas wystawy w podwarszawskim Nadarzynie na parkingu widziałem mnóstwo samochodów w rejestracjami z najprzeróżniejszych zakątków Polski

Po co to powtarzasz.....nie należę do zapaleńców, dotarło wreszcie?

28 minut temu, Bobcat napisał:

Jeżeli kogoś temat naprawdę interesuje - nie tłumaczy się głupio "odległością". Zwłaszcza że gdziekolwiek by mieszkał - w markecie w najbliższej miejscowości telewizor 8K prawdopodobnie już stoi i można go obejrzeć. Chyba że komuś wystarcza rola wiecznego teoretyka.

Sprawdzę przy najbliższej okazji, bo nie mam w zwyczaju objeżdżać marketów.....co niby miałbym tam zobaczyć?
Cudów nie oczekuję....stoję twardo na ziemi, jak to teoretyk sprawdzający wszystko praktycznie.    :)

28 minut temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

Powtarzam w końcu tylko to co o 8K napisali znawcy tematu (np. z NHK)

Gdy się czyta Twoje wpisy i nieustanne powoływanie się na NHK można odnieść wrażenie że NHK jest sztandarową instytucją uważającą 8K za bezsens. Wydali co prawda mnóstwo pieniędzy na rozwój tej technologii ale kto zabroni bogatej Japonii wyrzucać kasę w błoto jeśli ma taki kaprys.

Podwójna skala ocen?
Znowu??
Jak pisał (niezgodnie zresztą z prawdą) że "Japończycy nie mają w zwyczaju wyrzucać w błoto pieniędzy i od razu przechodzą na 8K (z pominięciem 4K)" to inna sprawa.
A  teraz pisze, że mogą sobie wyrzucić jak jak ich stać, kiedy chcą......może dlatego że zrobili badania które są ci nie po myśli bo kwestionują sens małych telewizorów 8K?
Napisz to wprost, bądź mężczyzną....    :)))

Dawaj Bobcat dalej, pisz więcej.....uwielbiam jak się tak pogrążasz.

 

Kiedy nauczysz się czytać to co jest w badaniach NHK......odnosisz mylne wrażenie.....napisali wyraźnie kiedy w warunkach domowych 8K ma pełny sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ty oczekujesz po 8K na 55 calach cudów.....   :)))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

Jak pisał

Potwierdzam. Tak pisałem.

6 minut temu, Maju napisał:

A  teraz pisze, że mogą sobie wyrzucić jak jak ich stać

To nie jest moja opinia, lecz logiczny wniosek jaki się nasuwa po przeczytaniu Twoich wpisów. Nie wierzę że tego nie zauważyłeś. 

A więc mamy explicite przykład jak manipulujesz wpisami innych aby "wykazać" że Twoje na wierzchu.

11 minut temu, Maju napisał:

uwielbiam jak się tak pogrążasz.

A na dodatek swoje manipulacje ozdabiasz takimi oto wykwitami tupetu i chamskiej bezczelności.

Teoretyzuj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobcat napisał:
27 minut temu, Maju napisał:

A  teraz pisze, że mogą sobie wyrzucić jak jak ich stać

To nie jest moja opinia, lecz logiczny wniosek jaki się nasuwa po przeczytaniu Twoich wpisów. Nie wierzę że tego nie zauważyłeś. 

A więc mamy explicite przykład jak manipulujesz wpisami innych aby "wykazać" że Twoje na wierzchu.

Jak tu w tym co piszesz jest jakaś logika to nie dziwię się że gdzie indziej jej tak na próżno szukam. 

Po jakich moich wpisach wnioskujesz że NHK wyrzuciła pieniądze w błoto????
Czyżbym kwestionował te badania??
To ty tak uważasz, ty sugerujesz że badania nic nie są warte.....miesza ci się świat wymyślony, lub to co zwykłeś wmawiać z rzeczywistością?????    :))

13 minut temu, Bobcat napisał:
27 minut temu, Maju napisał:

uwielbiam jak się tak pogrążasz.

A na dodatek swoje manipulacje ozdabiasz takimi oto wykwitami tupetu i chamskiej bezczelności.

Teoretyzuj dalej.

Ja manipuluję?????
Dobre sobie.....wymyślił coś na szybko o wyrzucaniu pieniędzy w błoto by zdyskredytować badania NHK. Mnie w to wmieszał i jeszcze wmawia, że to ja manipuluję.  Gdzie tu logika Watsonie?   :))

Rozumiem  że z braku argumentów i zabrnięcia w ślepy zaułek ewolucyjnie przechodzisz z pisania o mnie do ataku personalnego wmawiając mi chamstwo.....przewidywalny do bólu.   
Ale wiesz że nie ze mną te numery.....   :))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maju napisał:

wymyślił coś na szybko o wyrzucaniu pieniędzy w błoto by zdyskredytować badania NHK. Mnie w to wmieszał i jeszcze wmawia, że to ja manipuluję.  Gdzie tu logika Watsonie?   :))

Powtarzam: cały czas piszesz o bezsensie 8K i podpierasz badaniami NHK. Wyrzucanie pieniędzy w błoto to logiczny wniosek z takich Twoich wpisów. Taką treść cały czas przekazujesz. Bezczelnością nie przykryjesz braku logiki u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Powtarzam: cały czas

Powtarzasz w myśl zasady; "kłam kłam zawsze coś przyschnie"?
To ja przypomnę jaka jest prawda!

Godzinę temu, Bobcat napisał:

cały czas piszesz o bezsensie 8K i podpierasz badaniami NHK

Zacznę od tego że to kłamliwe zdanie  to jest wewnętrznie sprzeczne.
Po pierwsze nie można, nie da się badaniami które powstały po to by uzasadnić sens 8K (i tego niezbicie dowodzą) uzasadnić przeciwnej tezy.
Po drugie nigdy takiej tezy nie stawiałem, nigdy tak nie twierdziłem że 8K jest bezsensowne.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Wyrzucanie pieniędzy w błoto to logiczny wniosek z takich Twoich wpisów. Taką treść cały czas przekazujesz.

Nie mogę odpowiadać za to jak niemądrze i nielogicznie odczytujesz moje wpisy......przykro mi.

- z 3m 8K na 55" sensu nie ma i wtedy te pieniądze (jeżeli są to duże jak teraz) są dla mnie głupio wydane.
- 8K z podobnej odległości na 140" daje już pełnię wrażeń i ma sens,  nie wiem tylko czy obecnie warte to takich dużych pieniędzy

W przyszłości gdy takie technologie będą tańsze nie będę miał żadnych obiekcji co do sensowności wydanych pieniędzy;
- jak ktoś chce może kupić 55" 8K i jak nie będzie wielkiej różnicy między 4 a 8K ma takie prawo, jego wybór
- ja jakby mnie było stać (i miał na taki telewizorek miejsce) kupił bym większy, zbliżony do tych 140"

Dalej czegoś nie rozumiesz w treści którą przekazuję?
Widzisz nadal że gdzieś piszę o bezsensie technologii 8K??   
W takim razie widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.   :)

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Bezczelnością nie przykryjesz braku logiki u siebie.

Bezczelnością jest wmawianie bezczelności w tej sytuacji, gdzie nie o logikę końcową chodzi a o kłamliwe, wymyślone założenie  które pozwoliło ci taki wniosek wyciągnąć.....obawiam się że to za trudne zdanie dla ciebie i nie oczekuję zrozumienia.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Po pierwsze nie można, nie da się badaniami które powstały po to by uzasadnić sens 8K (i tego niezbicie dowodzą) uzasadnić przeciwnej tezy.

Cały czas próbujesz to robić.

3 minuty temu, Maju napisał:

są dla mnie głupio wydane.

Twoje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Dla informacji:

Czytałem o tym jakiś inny artykuł i nie pisałem o tym nie chcąc sprawiać ci kolejnej przykrości....ale skoro to wkleiłeś to zacytuję;

"Całe wydarzenie nie ma jednak na celu zwiastowania nowego kanału nadającego w 8K, a według przedstawicieli BT Sport wyposażenie i doświadczenie mają służyć póki co jedynie ulepszeniu transmisji 4K. "

Dyrektor  BT Sport Jamie Hindhaugh stwierdził;
“We’re not necessarily saying we’re going to launch an 8K proposition, we’re not necessarily saying the U.K. market needs that,” he told TVBEurope."

Pryska definitywnie jak bańka mydlana bajdurzenie jakoby 4K było tylko przejściówką, wszyscy szybko o tym "niewypale" zapomną i przejdą na 8K.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )       Bobcat, wygląda jak temat dedykowany wprost dla Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, darulok napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )       Bobcat, wygląda jak temat dedykowany wprost dla Ciebie ?

Bardzo dziękuję. Ciekawy materiał. 

Utwierdza mnie w przekonaniu: Nano Cell. Obraz znakomity, kolory urzekająco piękne, ogólna przyjemność oglądania porównywalna z OLED. To ostatnie z wymienionych kryterium jest moim zdaniem bardzo ważne, gdyż (jak wspominałem) telewizor jest właśnie dla radochy z patrzenia na obraz, a nie dla podniecania się parametrami. I to wszystko za mniej niż połowę ceny OLED-a tej samej wielkości. 

Tym którzy z pewnością zechcą na mnie tradycyjnie wsiąść spieszę wyjaśnić że wygłosiłem wyłącznie swoją własną opinię i swoje subiektywne spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to reklamowy przegląd telewizorów LG...

A o nano cell:

Oczywiście zawsze czerń i jasność mogłaby być wyższa, ale większość widzów powinna być zadowolona.
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Jest to reklamowy przegląd. 

Również masz rację że większość widzów powinna być zadowolona z Nano Cell. Widziałem zarówno FAD jak i krawędziowe. W mojej ocenie opowieści że to IPS a więc kiepska w oglądzie czerń (czyli automatycznie kontrast) są bardzo mocno przesadzone. Naprawdę nie było się do czego przyczepić, mimo że jako osobnik up...dliwy bardzo się starałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2019 o 10:24, Bobcat napisał:

Ty zauważyłeś tam jedno, a ja drugie

Słusznie prawisz, nie należy przy tym widzieć tylko tego co się chce zobaczyć.  :)

Zauważyłem w powyższym artykule kolejną nowinkę związaną z OLED która wraz z funkcją zwijania ekranu i spadkiem cen przy masowej produkcji może za jakiś czas dać nowe możliwości rozwoju dla tej technologii, dla 8K również....o ile nie powstanie coś lepszego a zwłaszcza tańszego, co zrewolucjonizuje rynek tv.  :)

"Mowa tutaj o takiej nowince jak telewizor tapeta......
.....Jest to niejakie przeniesienie się w przyszłość ale mamy ją na wyciągnięcie… pieniędzy z portfela ;-). Najnowszy model W9 to grubość zaledwie 2,57mm...."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiadomo że wielkość ekranu w 8K ma zasadnicze znaczenie i nie wszędzie, nie w każdym pomieszczeniu da się postawić stosownego olbrzyma by zadowolić wszystkie wymagania tej technologii.
Zwijany ekran (dla innych jakiś rodzaj opisanej wideo-tapety) może wiele takich problemów rozwiązać.
Myślę też że od pewnej granicy wielkości tradycyjny telewizor (nie wykluczając tego zawieszonego na ścianie) zaczyna szpecić (zwłaszcza dla niektórych pań) pomieszczenie które nie jest dedykowane wyłącznie do celów KD....powyższe rozwiązania techniczne idą naprzeciw niemal dowolnym wymaganiom aranżacyjnym takich salonów.
 

Zauważyłem też oprócz oczywistych słabości tej technologi LED że tylko OLED zakwalifikowano do miana High-End czy serii Premium, sam producent stwierdza że Nano Cell to alternatywa dla QLED.
No i najważniejsze, jest problem.....nie zauważyłem by były już Nano-Cell w wersji 8K......a 4K to przecież przejściówka.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

telewizor tapeta

Może się mylę, ale wydaje mi się że to nie ma przyszłości. Podobnie jak 3D z okularami czy zakrzywione telewizory. Kolejna ślepa uliczka.

2 godziny temu, Maju napisał:

tylko OLED zakwalifikowano do miana High-End czy serii Premium

Nano Cell zaliczone jest do LCD Premium.

2 godziny temu, Maju napisał:

sam producent stwierdza że Nano Cell to alternatywa dla QLED

A producent QLED stwierdza z kolei że to alternatywa dla OLED. Tak więc Nano Cell to alternatywa dla OLED.

2 godziny temu, Maju napisał:

nie zauważyłem by były już Nano-Cell w wersji 8K

LG znacznie później niż inni producenci sprzętu poszedł w kierunku 8K. Na chwilę obecną mają w ofercie (jeśli się nie mylę) tylko jeden model 8K OLED. Zrozumiałym jest że zaczynają od swojej sztandarowej technologii i od najwyższej półki.

Pożyjemy - zobaczymy. Stawiam dolary przeciw orzeszkom że prędzej czy później (raczej to pierwsze) będą mieli 8K Nano Cell a nawet 8K zwykłe LCD.

2 godziny temu, Maju napisał:

4K to przecież przejściówka.   :))

Wreszcie napisałeś coś z czym się w 100% zgadzam i pod czym mogę się oburącz podpisać.

Tak. 4K to przejściówka. UHD Ready czasów współczesnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dożyję czasów że 8K będzie miało obecną pozycję 4K to wrócimy do tematu co jest przejściówką a co tylko zabawą dla bogatych.  :))

Godzinę temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

telewizor tapeta

Może się mylę, ale wydaje mi się że to nie ma przyszłości. Podobnie jak 3D z okularami czy zakrzywione telewizory. Kolejna ślepa uliczka.

Myliłeś się w sprawie 4K jakoby miałaby szybko się stać przejściówką. 
Nadal wypisujesz o tym głupoty bo nic na to nie wskazuje.

Poczytaj w zakładce KD temacie o 3D dlaczego 3D teraz miałoby o wiele większa szansę zaistnieć.....podaj przynajmniej tyle powodów ile tam podano na to ze cienkie ekrany nie maja przyszłości.
Porównujesz do tego zakrzywione ekrany.....nie wiem co ma piernik do.....

Godzinę temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

tylko OLED zakwalifikowano do miana High-End czy serii Premium

Nano Cell zaliczone jest do LCD Premium.

Aha, rozumiem.
Wszystko się zgadza; tylko w swojej klasie są b. dobre.  :)

Godzinę temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

sam producent stwierdza że Nano Cell to alternatywa dla QLED

A producent QLED stwierdza z kolei że to alternatywa dla OLED. Tak więc Nano Cell to alternatywa dla OLED.

Producent QLED ma w tym interes by tak twierdzić. ....trzeba być ślepym by tego nie widzieć i budować takie niemądre analogie.

Godzinę temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

nie zauważyłem by były już Nano-Cell w wersji 8K

LG znacznie później niż inni producenci sprzętu poszedł w kierunku 8K. Na chwilę obecną mają w ofercie (jeśli się nie mylę) tylko jeden model 8K OLED. Zrozumiałym jest że zaczynają od swojej sztandarowej technologii i od najwyższej półki.

Pożyjemy - zobaczymy. Stawiam dolary przeciw orzeszkom że prędzej czy później (raczej to pierwsze) będą mieli 8K Nano Cell a nawet 8K zwykłe LCD.

Przyznajesz że technologia OLED to sztandarowa ich technologia zapewniająca najlepszą jakość obrazu.....trudno temu przeczyć skoro sami  producenci to potwierdzają.

Nie rozumiem po co komu mały telewizor 8K (LCD) o gorszych innych parametrach niż te jakie obecnie są produkowane, jakie teraz mają dobre telewizory 4K.
Samo 8K nic w takich telewizorach nie poprawi oprócz dobrego samopoczucia tego co to kupi........dla znaczka.  :))
To samo mamy teraz z tanim 4K. Telewizory te spokojnie kasują wcześniej produkowane dobre telewizory HD    
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Jak dożyję czasów że 8K będzie miało obecną pozycję 4K to wrócimy do tematu co jest przejściówką

Był czas że UHD królowało na rynku. A mimo to okazało się przejściówką.

Godzinę temu, Maju napisał:

zabawą dla bogatych

Zawsze nowości kosztują. Pierwsze plazmy również miały cenę z kosmosu.

Godzinę temu, Maju napisał:

Nadal wypisujesz o tym głupoty bo nic na to nie wskazuje.

Telewizory są. Ile jest programów do oglądania?

Godzinę temu, Maju napisał:

dlaczego 3D teraz miałoby o wiele większa szansę

Miałyby ale nie mają. Znikły. Nikt tego nie produkuje. Nikt nie nadaje.

Godzinę temu, Maju napisał:

tylko w swojej klasie są b. dobre.  ?

Nie tylko w mojej. W podanym artykule HDTV Polska od którego zaczął się ten fragment rozmowy czytamy:

"Oferta koreańskiego producenta jest bardzo szeroka. Wybierać możemy spośród modeli telewizorów wykonanych w dwóch technologiach: OLED i LCD. Ta druga została także podzielona na grupę premium czyli NanoCell." 

Proponuję najpierw zapoznać się z materiałem źródłowym, a potem dopiero ustosunkowywać się do mojego wpisu. Nie odwrotnie. Bowiem wychodzi na to na ślepo, na zasadzie odruchu Pawłowa, kontrujesz wszystko co napiszę. Zgodnie z przyjętym przez Ciebie założeniem wstępnym że ja z definicji nie mogę mieć racji.

Godzinę temu, Maju napisał:

Producent QLED ma w tym interes by tak twierdzić.

I ma w tym dużo racji.

Godzinę temu, Maju napisał:

trzeba być ślepym by tego nie widzieć i budować takie niemądre analogie.

Takie stwierdzenia i oceny ("niemądre  analogie") wypowiadane przez kogoś kto niczego nie widział i cały czas serwuje wszystkim wyłącznie owoce swojego teoretycznego rozumkowania - brzmią wyjątkowo niewiarygodnie i niepoważnie.

Godzinę temu, Maju napisał:

Nie rozumiem po co komu mały telewizor 8K (LCD) o gorszych innych parametrach niż te jakie obecnie są produkowane, jakie teraz mają dobre telewizory 4K.

Każdy ma swoją hierarchię preferencji. Dla jednych najważniejsza jest rozdzielczość, dla drugich owe inne parametry, w jakie wyposażone są dobre telewizory 4K. Pozwólmy każdemu decydować.

Godzinę temu, Maju napisał:

Samo 8K nic w takich telewizorach nie poprawi oprócz dobrego samopoczucia tego co to kupi........dla znaczka.

To jest Twoja opinia. Nie każdy musi ją podzielać.

Godzinę temu, Maju napisał:

Przyznajesz że technologia OLED to sztandarowa ich technologia zapewniająca najlepszą jakość obrazu.....trudno temu przeczyć skoro sami  producenci to potwierdzają.

Zgoda. Tego nikt nie kwestionuje. Ale ja ciągle próbuję zwrócić uwagę na nieco inny aspekt: (nazwijmy to: praktyczny). Umówmy się na chwilę że jakości obrazu OLED przyznajemy 100 punktów. A tandetnemu LCD firmy No Name (za podejrzanie niską cenę) z marketu przyznajemy 10 punktów. Otóż jeśli Nano Cell mający wszystkie wspomniane uprzednio inne parametry (HDR, HFR, WCG) oferuje mi obraz któremu z marszu można przyznać 90 - 95 punktów, na dodatek za cenę < 50% ceny OLED-a tej samej wielkości - to moim zdaniem jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta. Nie każdy się podnieca parametrami. Są tacy (również wymagający) którym owe 90 - 95 z nawiązką wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem.
Tyle tylko że nie jestem pewien czy ten tańszy  Nano Cell za 50% ceny najnowszych OLED spełni ci te warunki o których piszesz.....no i może się okazać że ubiegłoroczny OLED również będzie blisko spełnienia tych warunków a jego obraz może okazać się sporo lepszy niż tych Nano Cell.

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

tylko w swojej klasie są b. dobre.  ?

Nie tylko w mojej. W podanym artykule HDTV Polska od którego zaczął się ten fragment rozmowy czytamy:

"Oferta koreańskiego producenta jest bardzo szeroka. Wybierać możemy spośród modeli telewizorów wykonanych w dwóch technologiach: OLED i LCD. Ta druga została także podzielona na grupę premium czyli NanoCell." 

Proponuję najpierw zapoznać się z materiałem źródłowym, a potem dopiero ustosunkowywać się do mojego wpisu. Nie odwrotnie. 

Ok. pomyliłem się tylko co do jednego że istnieje LCD Nano Cell Premium.....co do reszty pisałem prawdę.
Artykuł potwierdza to co napisałem że "w swojej klasie są b. dobre", bo tylko modele OLED zaliczono (w tym artykule) do klasy High -End.
 

To wszystko dotyczy telewizorów 4K, jak będzie z 8K czas pokaże.

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Nie rozumiem po co komu mały telewizor 8K (LCD) o gorszych innych parametrach niż te jakie obecnie są produkowane, jakie teraz mają dobre telewizory 4K.

Każdy ma swoją hierarchię preferencji. Dla jednych najważniejsza jest rozdzielczość, dla drugich owe inne parametry, w jakie wyposażone są dobre telewizory 4K. Pozwólmy każdemu decydować.

Nie ma mowy o preferencjach gdy w grę wchodzą te parametry które decydują o tym jak postrzegamy jakość.

Poprawę rozdzielczości widać TYLKO w granicach rozsądnie bliskich odległości oglądania w stosunku do wielkości obrazu....każde badania i obserwacje rozsądnych ludzi to potwierdzają. W tym parametrze wielkość produkowanych ekranów niestety nie nadąża za potrzebami.....jeszcze nikt nie zdecydował się seryjnie produkować takiego telewizora by można byłoby powiedzieć że do oglądania 4K z rozsądnej odległości jest on za duży....o 8K nie wspomnę.   :)

Poprawę wszystkich innych parametrów widać nawet na najmniejszych telewizorach z każdej odległości z jakiej ogląda się w domu telewizor.

Bobcat nikt bardziej jak ty nie powinien być tym zainteresowany by twój 55" 8K miał doskonałe właśnie wszystkie inne parametry poza rozdzielczością.
- z 3m nie będziesz odczuwał żadnej różnicy między rozdzielczością 4 a 8K
- będziesz za to widział każdą poprawę kolorów, kontrastu, jasności czy płynności obrazu[/u]

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Jak dożyję czasów że 8K będzie miało obecną pozycję 4K to wrócimy do tematu co jest przejściówką

Był czas że UHD królowało na rynku. A mimo to okazało się przejściówką.

Miałeś na myśli HD czy coś piszesz bez sensu?

Zresztą jakbyś się tak pomylił to to co piszesz jest również bez sensu.....bo HD króluje w nadawaniu a 4K (UHD) w sprzedaży telewizorów.

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

Nadal wypisujesz o tym głupoty bo nic na to nie wskazuje.

Telewizory są. Ile jest programów do oglądania?

Te same bariery na  jakie natrafiło 8K (wcześniej HD) musi pokonać 4K. 
Z tą najważniejszą (treści) HD nie miało prawie żadnych problemów, przynajmniej nie aż takich jak z 4K......w przypadku 8K jest z tym wręcz TRAGICZNIE!

Mimo tego jest już kilkaset stacji nadających w 4K i dużo treści w innych źródłach.....ta ilość nadal dość dynamicznie rośnie

19 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

dlaczego 3D teraz miałoby o wiele większa szansę

Miałyby ale nie mają. Znikły. Nikt tego nie produkuje. Nikt nie nadaje.

Tylko pierwsze napisane przez ciebie zdanie jest sensowne.

W temacie "3D poważna sprawa czy gadżet" przytoczyłem link gdzie podano chyba wszystkie powody dlaczego 3D upadło....dlaczego zaprzestano produkcji takich telewizorów.
Głównym, najważniejszym są okulary, kolejne są powoli rozwiązywane i co ciekawe są podobne (w większości identyczne) do tych które trapią 4K a jeszcze bardziej 8K. Jak producenci uporają się z problemami 3D bez okularów sprawa 3D na pewno wróci......wykorzystają okazję by na tej nowince złupić kasę.   :))

 

Pisząc powyższe zapominasz też o kilku innych ważnych sprawach.....sprzedane nie tak dawno telewizory 3D nie znikły z domów. 
Są tam, jest ich miliony, będzie ich jeszcze długo nieporównywalnie więcej niż telewizorów 8K i można nadal na ich oglądać choćby te setki filmów nagranych w 3D, obejrzenie podobnej ilości filmów w 8K jeszcze długie, długie lata nie będzie możliwe.
Co ciekawe pomimo tego że telewizyjne 3D przegrało, nadal nagrywa się dość dużo filmów i programów w 3D i jakoś 8K nie potrafi tego z rynku wyprzeć.....nawet nie usiłuje konkurować.      :))

 

Podając dwa powyższe powody dla których 4K miałoby się nie przyjąć i 3D upadło niejako potwierdzasz że 8K może też to samo dotknąć.
Jest tylko jedna stacja 8K, nadal.....dynamika wzrostu tej technologii w tej sferze jest więc zerowa.
Podawanie jako argumentu że 4K się nie rozwija dynamicznie jest kuriozalne z tej racji że logicznym jest że z 8K z większej ilości powodów może to samo jeszcze w większym wymiarze dotknąć....to się zresztą już dzieje i słabą sprzedaż telewizorów już obserwujemy. 
To się nie stało bez powodu..... :))
3D bez okularów upadło, ale wraz z szybkim rozwojem technologii ma szansę za jakiś czas na powrót (oczywiście przy spełnieniu warunku rozsądnej ceny telewizorów 3D bez okularów), na szybszy start od 8K choćby z racji ilości treści nagranych w 3D i faktu że 3D na za małych ekranach widać nawet odległości 3m a 8K tylko z nosem w ekranie.   :))

 

 

Trochę mnie dziwi twoje gloryfikowanie samej rozdzielczości 8K przy bagatelizowaniu innych ważnych parametrów i obsesyjnej wprost niechęci do 3D.
Nic bardziej jak one nie zdeterminują nowej, lepszej jakości właśnie do takich programów jakie preferujesz oglądać......zwłaszcza na sprzęcie takim jaki zamierzasz zakupić.  

Proponuję też szczegółowe roztrząsanie spraw związanych OLED, QLED, Nano Cell czy 3D przenieść do stosownych tematów.....jak tego nie uczynimy zrobi nam się tu w tym temacie niezły bajzel.

Edycja;
Podkreśliło mi (być może z mojej winy) wszystko ale nie sposób tego w edycji usunąć, przepraszam za ten bajzel, ale to nie moja wina......znowu coś na forum nie pracuje tak jak powinno.   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

Nie ma mowy o preferencjach gdy w grę wchodzą te parametry

Aha. O tym co kto lubi a co nie, co się komu podoba a co niekoniecznie - decyduje nie klient który wydaje własną kasę ale @Maju.

5 godzin temu, Maju napisał:

obserwacje rozsądnych ludzi to potwierdzają

Definicja rozsądku: punkt widzenia identyczny z @Maju.

5 godzin temu, Maju napisał:

nie jestem pewien czy ten tańszy  Nano Cell za 50% ceny najnowszych OLED spełni ci te warunki o których piszesz...

Droższy Nano Cell da obraz (pozostańmy przy tamtych oznaczeniach) o jakości 95. Tańszy da 90. Oferta nadal pozostaje wyjątkowo atrakcyjna.

5 godzin temu, Maju napisał:

jego obraz może okazać się sporo lepszy niż tych Nano Cell.

Obejrzyj Nano Cell sam. Chętnie przeczytam Twoje uwagi i spostrzeżenia. Nie musisz jechać przez pół Polski. Stawiam dolary przeciw orzeszkom że w najbliższym Tobie markecie jest. To Twoje nieustające teoretyzowanie staje się nudne.

5 godzin temu, Maju napisał:

Ok. pomyliłem się tylko co do jednego że istnieje LCD Nano Cell Premium.....co do reszty pisałem prawdę.
Artykuł potwierdza to co napisałem że "w swojej klasie są b. dobre", bo tylko modele OLED zaliczono (w tym artykule) do klasy High -End.

Jak zwykle próbujesz manipulować dla zachowania resztek twarzy. Przesłanie artykułu jest inne: OLED zaliczają się w całości do klasy High End, Nano Cell - w całości do Premium.

5 godzin temu, Maju napisał:

nikt bardziej jak ty nie powinien być tym zainteresowany by twój 55" 8K miał doskonałe właśnie wszystkie inne parametry poza rozdzielczością.

Nano Cell 8K na chwilę obecną jeszcze nie ma. Te które widziałem (4K) mają wszystko.

5 godzin temu, Maju napisał:

obsesyjnej wprost niechęci do 3D

Mam prawo czegoś nie lubić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że namówię Bobcata do pisania tu o 8K, ale jak widać (pewnie trochę z tej racji że nie ma obecnie specjalnie o czym pisać) woli pisać o wszystkim tylko nie o tym. 
Przyjrzyjcie się jak zgrabnie ominął wszystkie niewygodne wpisy dotyczące 8K i prawie wszystkie te które nawiązują do 8K.   :))

A co robi z wpisami które nawiązują do tematu??
Oto przykład;

19 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 29.09.2019 o 09:16, Maju napisał:

Nie ma mowy o preferencjach gdy w grę wchodzą te parametry

Aha. O tym co kto lubi a co nie, co się komu podoba a co niekoniecznie - decyduje nie klient który wydaje własną kasę ale @Maju.

W dniu 29.09.2019 o 09:16, Maju napisał:

obserwacje rozsądnych ludzi to potwierdzają

Definicja rozsądku: punkt widzenia identyczny z @Maju.

Cytuje części zdań jakie napisałem by manipulować ich przesłaniem i kierować rozmowę na gadanie o niczym lub ulubione wątki personalne.

Gdy wyliczam parametry ważniejsze od rozdzielczości, bo widzi się ich poprawę z każdej odległości pisze w tym kontekście (powtarzane jak mantrę) bezsensowne zdanie o tym jak każdy decyduje co się może podobać.   :))))

Gdy piszę że "wszystkie badania i obserwacje rozsądnych ludzi potwierdzają" odcina początek by skupić się na jakimś nieistotnym fakcie by swoją kolejną bzdurną mantrę wygłosić!   :)

Bobcat prawda jest taka że nie ma tu takich i nie czytałem takiego artykułu gdzie ktoś zachęcałby do kupowania 8K w tak małych wielkościach.......nikt oprócz ciebie takim malutkim telewizorem 8K się nie jara......więc się nie ośmieszaj!

I jeszcze jedna prośba na przyszłość;  nie cytuj ostatnich czterech słów, nie manipuluj tekstem tylko po to by jakąś kolejną mantrą "błysnąć".  Wiem też (nie powtarzaj mi tego) że masz prawo pisać to co chcesz.....sygnalizuję ci tylko że to powtarzanie się staje nudne.     :))))

 

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 29.09.2019 o 09:16, Maju napisał:

nikt bardziej jak ty nie powinien być tym zainteresowany by twój 55" 8K miał doskonałe właśnie wszystkie inne parametry poza rozdzielczością.

Nano Cell 8K na chwilę obecną jeszcze nie ma. Te które widziałem (4K) mają wszystko.

Głupoty piszesz. Co to znaczy; "mają wszystko".   :)

Nie ma jeszcze takich telewizorów które w kwestii innych parametrów niż rozdzielczość nie mają czegoś do poprawienia.
W sprawie rozdzielczości producenci wyszli przed szereg.....produkują za małe telewizory w stosunku do rozdzielczości w sytuacji gdy w kwestii innych parametrów jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia.

Gdyby mi proponowano 55 cali w wersji HD z doskonałymi pozostałymi parametrami i 8K z kiepskimi (patrz obecne tanie 4K) wybrał bym ten pierwszy, bo widziałbym wyraźną różnicę w jakości z 3m a rozdzielczość wyższą słabiutko (o 8K nie wspomnę).
Najważniejsze, że miałbym co oglądać.    :)
Takie jest moje podejście do tematu.

19 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 29.09.2019 o 09:16, Maju napisał:

Ok. pomyliłem się tylko co do jednego że istnieje LCD Nano Cell Premium.....co do reszty pisałem prawdę.
Artykuł potwierdza to co napisałem że "w swojej klasie są b. dobre", bo tylko modele OLED zaliczono (w tym artykule) do klasy High -End.

Jak zwykle próbujesz manipulować dla zachowania resztek twarzy. Przesłanie artykułu jest inne: OLED zaliczają się w całości do klasy High End, Nano Cell - w całości do Premium.

Dziękuję za potwierdzenie tego co napisałem, tego co od początku piszę że OLED jest lepsze od Nano Cell....kończy to spór.

To jak producent swoje wyroby klasyfikuje (jak ty to interpretujesz)  i fakt że nie wiesz czym jest manipulacja (i mi to wmawiasz) nie ma tu większego znaczenia.

Tu przecież nie chodzi o dość obiektywnie przyznawany (bo przez szersze grono  fachowców wybranych przez producentów) certyfikat UHD Premium.....  

19 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 29.09.2019 o 09:16, Maju napisał:

nie jestem pewien czy ten tańszy  Nano Cell za 50% ceny najnowszych OLED spełni ci te warunki o których piszesz...

Droższy Nano Cell da obraz (pozostańmy przy tamtych oznaczeniach) o jakości 95. Tańszy da 90. Oferta nadal pozostaje wyjątkowo atrakcyjna.

Nie ma sensu tu się spierać czy i jaka cena jest atrakcyjna i do tego używać skali procentowej....nie ulega wątpliwości że w telewizorach cena zbyt szybko rośnie w stosunku do przyrostu jakości. Podobnie jest w kwestii wielkości ekranów. Przy tych największych kilka cali podwaja czasem cenę, no i te mocno zawyżone ceny wprowadzanych do sprzedaży nowych serii.....to jakiś obłęd. 
Podejrzewam że z Nano Cell 8K nie będzie inaczej.....     :)

Już nawet teraz w obrębie tych samych wielkości Nano Cell najdroższe są ponad 2x droższe od najtańszych (a nawet sporo droższe od niektórych OLED)......a na pewno nie są dwa razy lepsze.      :))

"....problemem może być potencjalny stosunek ceny do jakości, szczególnie w konfrontacji z OLED"
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

bezsensowne zdanie o tym jak każdy decyduje co się może podobać. 

Racja. Jest to oczywisty nonsens. O tym co się komu podoba decyduje @Maju.

Godzinę temu, Maju napisał:

ktoś zachęcałby do kupowania 8K w tak małych wielkościach

Nie trzeba zachęcać. Będą sprzedawane i kupowane.

Godzinę temu, Maju napisał:

nikt oprócz ciebie takim malutkim telewizorem 8K się nie jara......więc się nie ośmieszaj!

Czyli Samsung uruchamia seryjną produkcję wyłącznie pod kątem mojej osoby? Przy okazji ośmieszając się?

Godzinę temu, Maju napisał:

Głupoty piszesz. Co to znaczy; "mają wszystko". 

Mają pozostałe funkcjonalności, które jak stałe podkreślasz są istotne dla jakości obrazu: HDR, HFR, WCG. To są te głupoty.

Godzinę temu, Maju napisał:

Takie jest moje podejście do tematu.

Masz do niego pełne prawo. Moje podejście jest inne. Mam do niego pełne prawo.

Godzinę temu, Maju napisał:

OLED jest lepsze od Nano Cell..

Tak. Bardzo nieznacznie. Różnica w jakości obrazu niewarta (moim zdaniem) dwukrotności ceny.

Godzinę temu, Maju napisał:

To jak producent swoje wyroby klasyfikuje (jak ty to interpretujesz)  ... nie ma tu większego znaczenia.

Natomiast znaczenie ma jak te wyroby zakwalifikował @Maju.

Godzinę temu, Maju napisał:

Tu przecież nie chodzi o dość obiektywnie przyznawany (bo przez szersze grono  fachowców wybranych przez producentów) certyfikat UHD Premium..

Nano Cell taki certyfikat również mają.

Godzinę temu, Maju napisał:

.nie ulega wątpliwości że w telewizorach cena zbyt szybko rośnie w stosunku do przyrostu jakości. Podobnie jest w kwestii wielkości ekranów.

Zgoda.

Godzinę temu, Maju napisał:

Już nawet teraz w obrębie tych samych wielkości Nano Cell najdroższe są ponad 2x droższe od najtańszych (a nawet sporo droższe od niektórych OLED)......a na pewno nie są dwa razy lepsze. 

W mojej subiektywnej skali ocen flagowemu Nano Cell daję 95 punktów, najtańszemu - 90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o inny sposób rozmowy i o to by nie powtarzać w kółko tego samego, by nie dyskutować w schematyczny sposób używając ciągle tych samych oklepanych tekstów. 
Widzę że nadal bardzo trudno ci się odnieść do większej całości i nie nudzić powtarzaniem w kółko tego samego. 

Na to nie będę odpowiadał.

2 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

nikt oprócz ciebie takim malutkim telewizorem 8K się nie jara......więc się nie ośmieszaj!

Czyli Samsung uruchamia seryjną produkcję wyłącznie pod kątem mojej osoby? Przy okazji ośmieszając się?

Samsung stosuje cwaną taktykę jaką już przetestowano na 4K i na ekranach w telefonach komórkowych. Robi to bezczelniej niż inni.   :))
Wmawiają przy każdej okazji że rozdzielczość jest najważniejsza i wymyślają "argumenty" dla nieświadomych rzeczywistości.
Na koniec wycofują z produkcji telewizory o niższej rozdzielczości i zmuszają do kupowania małych o dużej rozdzielczości.

Nie oni się ośmieszają, ośmieszają przyszłych klientów.
Robią to z premedytacją licząc na kasę (dużą) od takich jak ty zapaleńców i kompletnych ignorantów w temacie.

2 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

Głupoty piszesz. Co to znaczy; "mają wszystko". 

Mają pozostałe funkcjonalności, które jak stałe podkreślasz są istotne dla jakości obrazu: HDR, HFR, WCG. To są te głupoty.

"Dziad o niebie baba o chlebie"
I piszesz przy okazji kolejne głupoty.

Można mieć wszystkie te funkcje na różnych poziomach zaawansowania.....obraz takich telewizorów będzie się różnił diametralnie.


Już podawałem ci przykład taniego telewizora z HDR-em którego jasność jest dużo niższa (cena zbliżona) niż telewizorów sprzed kilku lat które dopiero ocierały się o średnią półkę.
Same znaczki (HDR, HFR, WCG) nie spowodują że obraz będzie rewelacyjny.

Gdybyś odpowiadał na szerszy cytat wiedziałbyś że o co innego mi chodziło.
Nie ma i długo nie będzie takich telewizorów które są idealne w zakresie tych "funkcjonalności" i daleko im do tego by idealnie odwzorować kolor, kontrast jasność czy ruch.
Jedynie rozdzielczość w stosunku do odległości z jakiej są oglądane telewizory sięga granic możliwości ludzkiego wzroku.
Tylko w tym aspekcie (przy tak małych ekranach jakie się obecnie produkuje) można powiedzieć że telewizory "mają wszystko"  i nie ma co poprawiać.  

2 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

OLED jest lepsze od Nano Cell..

Tak. Bardzo nieznacznie. Różnica w jakości obrazu niewarta (moim zdaniem) dwukrotności ceny.

 Nie wiem czy tańszy OLED z ubiegłego roku nie prezentuje lepszej jakości niż Nano Cell w podobnej cenie.
Porównuj w tej samej grupie cenowej.
OLED pokazuje wszystkie zalety w ciemnych pomieszczeniach......jako posiadacz plazmy powinieneś rozumieć że wtedy nie tylko kontrast ale nawet kolory zyskują. 

2 godziny temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

Tu przecież nie chodzi o dość obiektywnie przyznawany (bo przez szersze grono  fachowców wybranych przez producentów) certyfikat UHD Premium..

Nano Cell taki certyfikat również mają.

Wszystkie modele?
Te najtańsze również??

Proszę o jakiś potwierdzenie tej informacji. Na słowo nie uwierzę.   


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Prosiłem o inny sposób rozmowy

Więc może sam się zastosuj do własnej prośby. Przykłady poniżej.

2 godziny temu, Maju napisał:

Robią to z premedytacją licząc na kasę (dużą) od takich jak ty zapaleńców i kompletnych ignorantów w temacie

Pudło. Pisałem już dlaczego w Samsunga nie pójdę i podałem dlaczego.

2 godziny temu, Maju napisał:

piszesz przy okazji kolejne głupoty

Ostrzegam że po raz ostatni puszczam płazem tego typu sformułowanie. Każde następne będzie zgłaszane do Moderacji. Mam definitywnie dość Twoich aroganckich ocen wygłaszanych tonem arbitra i eksperta. Brzmią one szczególnie niepoważnie w sytuacji że niczego nie widziałeś i tylko teoretyzujesz.

2 godziny temu, Maju napisał:

Same znaczki (HDR, HFR, WCG) nie spowodują że obraz będzie rewelacyjny.

Cały czas piszesz że rozdzielczość to nic, liczą się tylko wyżej wymienione. Raptem stały się mało istotne?

2 godziny temu, Maju napisał:

Nie wiem czy tańszy OLED z ubiegłego roku nie prezentuje lepszej jakości niż Nano Cell w podobnej cenie.

I znowu jałowy teoretyk. Idź, obejrzyj, przekonaj się sam. A potem napisz swoje uwagi i spostrzeżenia. Z zainteresowaniem przeczytam, nawet gdyby były całkowicie odmienne od moich. Mdłości można dostać od tego Twojego nieustannego teoretyzowania.

2 godziny temu, Maju napisał:

jako posiadacz plazmy powinieneś rozumieć że wtedy nie tylko kontrast ale nawet kolory zyskują. 

Dotyczy to każdej technologii.

2 godziny temu, Maju napisał:

Wszystkie modele?
Te najtańsze również??

Proszę o jakiś potwierdzenie tej informacji. Na słowo nie uwierzę.   

Przepraszam. Trochę się rozpędziłem. To LG sam zaliczył Nano Cell do grupy Premium. Oficjalnego certyfikatu UHD Premium żaden Nano Cell nie ma. Żaden OLED LG również nie ma. Taką informację dostałem telefonując do Centrum Obsługi Klienta LG Electronics Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, qasd napisał:

Ale Philips 8303 z technologią kwantowych kropek już UHD jest.

UHD jest każdy o rozdzielczości większej niż FHD. Ten ma certyfikat UHD Premium?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Prosiłem o inny sposób rozmowy

Więc może sam się zastosuj do własnej prośby. Przykłady poniżej.

Wyrywam pojedyncze zdania z kompletnych wypowiedzi tylko po to by coś (jak nieraz piszesz) odszczeknąć w kółko pisząc ten sam tekst?  Udaję że odpowiadam lub tak odpowiadam (często bez związku) by tylko wyglądało na to że mam rację?

Widzę że podajesz mi właśnie kolejne na to przykłady jak się nie powinno prowadzić poważnej rozmowy.

No to po kolei;

16 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Robią to z premedytacją licząc na kasę (dużą) od takich jak ty zapaleńców i kompletnych ignorantów w temacie

Pudło. Pisałem już dlaczego w Samsunga nie pójdę i podałem dlaczego.

Pudło? Przeczytałeś całość bez zrozumienia i wydajesz niemądre wyroki?

Podałem przykład Samsunga tylko dlatego bo JUŻ zdeklarował (i chyba zaczął) produkcję 55 calowego 8K!!!
Pożyjemy zobaczymy jak na tym wyjdą i czy inni pójdą tym śladem.....na pewno nie tak szybko, bo widać że nie ma wielu chętnych by produkować mniejsze niż 70 cali 8K.   :)

Przykład pierwszy odpowiadania obok tego co wynikało z treści mojego wpisu.

16 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

piszesz przy okazji kolejne głupoty

Ostrzegam że po raz ostatni puszczam płazem tego typu sformułowanie. Każde następne będzie zgłaszane do Moderacji. Mam definitywnie dość Twoich aroganckich ocen wygłaszanych tonem arbitra i eksperta. Brzmią one szczególnie niepoważnie w sytuacji że niczego nie widziałeś i tylko teoretyzujesz.

Zamiast odpowiadać na to co następuje później, czyli przeczytać ze zrozumieniem uzasadnienie tego co napisałem straszysz?

Przykład na pisania czegokolwiek tylko po to by wyglądało że masz rację.

A co dalej napisałem......przeczytajmy, niestety możemy tylko wyrwane zdanie z kontekstu;

16 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Same znaczki (HDR, HFR, WCG) nie spowodują że obraz będzie rewelacyjny.

Cały czas piszesz że rozdzielczość to nic, liczą się tylko wyżej wymienione. Raptem stały się mało istotne?

I znowu, choć dość jasno wyartykułowałem dlaczego piszesz głupoty twierdząc że samo posiadanie HDR, HFR, WCG (że to wystarczy, "posiadaja wszystko") nie można utożsamiać z rewelacyjnym obrazem bo te funkcjonalności telewizory mogą mieć (i mają, przykład tanich 4K z HDR) na różnym poziomie zaawansowania piszesz coś co wydaje się być jakimś pomieszaniem z poplątaniem.

Tak potwierdzam, piszę to zresztą cały czas że wyżej wymienione ((HDR, HFR, WCG) poważnie potraktowane czyli wyśrubowane na możliwie  najwyższym poziomie, dają więcej dla jakości małego ekranu niż rozdzielczość.....nic co piszę nie "stało się mało istotne".
Po prostu nie zrozumiałeś o czym pisałem.
Nie wiesz chyba że zaistnienie np. HDR  nie spowoduje że telewizor musi mieć rewelacyjną jasność.
Notorycznie źle interpretujesz to o czym piszę i w konsekwencji odpowiadasz sam sobie.

Drugi przykład odpowiadania obok tego o czym piszę. 

16 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Nie wiem czy tańszy OLED z ubiegłego roku nie prezentuje lepszej jakości niż Nano Cell w podobnej cenie.

I znowu jałowy teoretyk. Idź, obejrzyj, przekonaj się sam. A potem napisz swoje uwagi i spostrzeżenia. Z zainteresowaniem przeczytam, nawet gdyby były całkowicie odmienne od moich. Mdłości można dostać od tego Twojego nieustannego teoretyzowania.

Znowu odpowiadasz (chyba tylko by zaistnieć) na wyrwane z kontekstu całej dyskusji (nie tylko wczorajszej) zdanie......dlaczego?
Cytuję bynajmniej nie teoretyków;

22 godziny temu, Maju napisał:

....problemem może być potencjalny stosunek ceny do jakości, szczególnie w konfrontacji z OLED"
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja nie wiem (nie miałem pewności) czy tak jest jak napisałem, ale lepsi ode mnie i ciebie praktycy twierdzą dokładnie to samo!
A może nie rozumiesz co to jest dobry stosunek jakości do ceny i że to ma przełożenie na to o czym pisałem?

Jeżeli nadal sądzisz że testując nie na własnych materiałach, opierając się tylko na demach czy sklepowych treściach można mieć pewność co do oceny telewizora, to się grubo mylisz!

Kolejny przykład na pisanie obok tego co ja napisałem.

16 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

jako posiadacz plazmy powinieneś rozumieć że wtedy nie tylko kontrast ale nawet kolory zyskują. 

Dotyczy to każdej technologii.

I kolejny.....   :)))

Nie zrozumiał (bo pewnie o to nie zadbał lub nie chciał) o czym piszę i napisał z sensem, ale coś zupełnie obok tego o co mi chodziło.

Pisałem o tym i porównywałem do plazm, bo chodziło mi o to że tylko w zaciemnionych pomieszczeniach należałoby testować (na oko) takie telewizory. 

Tak kolory w takich sytuacjach zyskują nieco "w każdej technologii" ale bardziej w tej gdzie kontrast jest prawie absolutny. 
Resztę (jak to co dopisałem do wczorajszego wpisu zrozumiałeś) sobie dopisz....   

 

 

 

Cieszę się że choć w kwestii certyfikatów UHD Premium doszło do jakiegoś zrozumienia....choć ja wcześniej już o tym pisałem że mało ważne jest jak producent podzielił swoje wyroby ty nadal brnąłeś w to co sam wymyśliłeś. Napisałem to samo co ci w Centrum Obsługi Klienta LG Electronics Polska potwierdzili.
Wynika to też dość jednoznacznie z treści artykułu, mało tego z fragmentu jaki sam w jednym z wpisów cytujesz; 

W dniu 28.09.2019 o 13:53, Bobcat napisał:

"Oferta koreańskiego producenta jest bardzo szeroka. Wybierać możemy spośród modeli telewizorów wykonanych w dwóch technologiach: OLED i LCD. Ta druga została także podzielona na grupę premium czyli NanoCell."

Byłeś jednak tak przejęty faktem że mnie nakryłeś na małej nieścisłości że przeczytałeś to co zaznaczyłeś nie zapamiętując pełnego przesłania.  :))

Przecież UHD Alliance nie jest od tego by dzielić czyjeś wyroby na grupy.
Udziela czasem certyfikatu wysokiej jakości (UHD Premium) dla testowanych konkretnych modeli telewizorów....poniekąd działają przeciw temu co usiłowałeś wmówić.
Dbają o rozwój 4K, by nie stało się za twojego życia przejściówką.       :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak się okazuje 8K nie równa się 8K. A Samsung ze swoimi QLED po prostu oszukuje. 

Natomiast na drugiej stronie materiału z podanego linku czytamy:

"LG Nano Cell Satisfies International Standards."

Mamy przy okazji odpowiedź na pytanie czy będą Nano Cell 8K. Tak, będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2019 o 10:43, Bobcat napisał:

Jak się okazuje 8K nie równa się 8K. A Samsung ze swoimi QLED po prostu oszukuje. 

Nie podawałem nie tak  dawno tego?? Nie zauważyłeś,  przecież w związku z tym deklarowałeś że "w Samsunga nie pójdziesz"!
Co nowego w tej informacji?

"Czarne punkty na matrycy mogą wcale nie okazać się czarnymi, a z bliskiej odległości mogą wydawać się zamazanymi, gdyż światło z białych pikseli nachodzi na światło z czarnych."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mnie interesuje co innego, kto bardziej ściemnia.  
Czy Samsung w opisany sposób oszukując czy LG wyolbrzymiając problem?   :))

Pamiętamy wszystkie recenzje i testy telewizorów Samsunga. Nigdzie nie sygnalizowano tego problemu.
Wprost przeciwnie rozpływano się wprost nad niesamowitą ostrością obrazu niemal z każdej odległości. Ślepi robili te testy???
Zdaje się że nawet Bobcat był pod wrażeniem i niczego o czym pisze LG nie zauważył......jak to wytłumaczyć????

Prawda wydaje się być banalnie prosta i  niejako potwierdza to że 8K na razie, na tak małych (jak obecnie się produkuje) telewizorach jest technologią na wyrost.
Najwidoczniej na nich (małych 8K) z pewnych odległości (bynajmniej nie tylko z normalnej z jakiej oglądamy) zjawisko opisane w artykule i udokumentowane zdjęciami (to udawane 8K które musi pogarszać obraz)   staje się kompletnie niewidoczne.
Być może dopiero z tak bliska (1.5 m) i na tak wielkich ekranach (145") jak zaleca NHK byłoby to możliwe wprawnym okiem do wychwycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po co nam tak wyśrubowana technologia której wad nie widać na tak małych produkowanych seryjnie telewizorach skoro w innych nie osiągnęło się jeszcze doskonałości?? Powraca znowu to pytanie.    ?
 

Może dlatego Samsung próbuje wmówić że nawet 55 calowe 8K może mieć sens......dla nich na pewno tak, z powodów opisanych wyżej (jak wmówią zaczną się zyski finansowe).  :))
Na takim mikrusie nie tylko z nosem w ekranie a też z lupą w ręku wyraźnie tego zjawiska nie sposób dostrzec.   :)))

 

Na koniec dziękuję Bobcat za kolejny dowód na to jak nie powinno się prowadzić tu rozmów.
Jest tym "schowanie głowy w piasek" i zignorowanie wszystkich wcześniejszych udokumentowanych zarzutów z wtorkowego wpisu jak i nie odniesienie się do żadnego poruszonego merytorycznego wątku.
Oczywiście napiszesz że niczego co opisałem wyżej w moim wpisie nie zauważyłeś.....daruj sobie również takie nieprawdziwe i gołosłowne wpisy, bo one najbardziej potwierdzają to co od kilku dni zasygnalizuję.   :)


 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Nie zauważyłeś,  przecież w związku z tym deklarowałeś że "w Samsunga nie pójdziesz"!

Zauważyłem, ale niechęć do Samsunga deklarowałem nie tylko w związku z tym. Mam jak najgorsze doświadczenia ze smartfonem tej firmy, moja rodzina - ze sprzętem AGD, a znajomi - z telewizorem. 

Godzinę temu, Maju napisał:

Mnie interesuje co innego, kto bardziej ściemnia.  
Czy Samsung w opisany sposób oszukując czy LG wyolbrzymiając problem?   :))

Samsung oszukuje. To fakt oczywisty. Czy LG wyolbrzymia czy nie jest bez znaczenia. Problem istnieje.

Godzinę temu, Maju napisał:

Nigdzie nie sygnalizowano tego problemu.
Wprost przeciwnie rozpływano się wprost nad niesamowitą ostrością obrazu niemal z każdej odległości. Ślepi robili te testy???
Zdaje się że nawet Bobcat był pod wrażeniem i niczego o czym pisze LG nie zauważył......jak to wytłumaczyć????

Bardzo prosto. Nawet takie z lekka oszukane 8K jest zauważalnie, znacząco lepsze od wszystkiego co było dotychczas, w tym od każdego 4K. Uczciwe czyli nieoszukane będzie jeszcze lepsze. Ale była już jakś recenzja, jakiś test 8K LG? Wydaje mi się, że nie.

Zresztą wcale nie mamy pewności czy na ekranach 4K typu VA nie robiono tego samego oszustwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

moja rodzina - ze sprzętem AGD

Nie strasz.....kupiłem niedawno ich lodówkę.  Na szczęście nie była to moja decyzja i mam na kogo zwalić odpowiedzialność.   :))

Masz rację, Samsung nie dba o nas.....też nie mam dobrych doświadczeń z ich wyrobami. 
Pakują w elektronikę śmieciowe podzespoły które padają po kilku latach a serwisy potem proponują wymianę całych (drogich) modłów zamiast wymienić element za grosze.....opisywałem tu na forum przypadek związany z dość wiekowym ale też przyzwoitym jak na tamte czasy telewizorem mojej siostry.
Dzięki wyszukiwarce i bardzo merytorycznemu wpisowi na jakimś forum (elektroda?) pomimo że marny za mnie elektronik udało mi się "zreanimować" telewizor którego naprawa (według serwisu) miała być nieopłacalna (ponad 500 zł). Koszt kondensatora który wymieniłem 50 groszy. 
Do pralek też pchają słabe podzespoły.....po kilku latach siadają łożyska, pompy i inne ruchome części.  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.