Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samych wypalen, trzeba uwazac, przyklad sasiada: jechal na tvn24 bardzo, bardzo czesto, tydzien temu go odwiedzilem, i niestety ma juz leciutko wypalony pasek.

Uwaga na tvn24, majac oleda nie zostawiac na zbyt dlugo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bubusia napisał:

Faktem jest, ze zle uzytkowany oled moze sie wypalic.

Telewizor włączam i oglądam. Świadomość że muszę się z nim obchodzić jak z jajkiem nie daje komfortu wewnętrznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bobcat napisał:

Na tym polega moja przewaga nad @Maju, który nie widział tego nigdy, na dodatek gdy jest okazja zobaczyć - programowo z niej nie korzysta. Oficjalnie "nie widzi uzasadnienia aby jechać", choć najprawdopodobniej przyczyna jest inna: boi się że spodobałoby mu się i musiałby zrewidować swój niechętny (żeby nie powiedzieć: nienawistny) stosunek do tej technologii. Ale to wszystko nie przeszkadza Mu (we wrodzonej niezmierzonej skromności) mianować samego siebie Autorytetem Najwyższym i uważać się Wybitnego Znawcę Tematu. Albowiem naczytał się teorii.

cały ten wpis jest poza tematem i jest typowo ad personam

swoje żale rozwiązuj poza forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bubusia napisał:

Samsung mowi o tym, wyolbrzymia sprawe, bo chce sprzedac wiecej swoich qledow, ktore swieca gorzej od oledow.

Dlaczego gorzej? Jaśniej, co jest ważne przy HDR.

Ze statystyki sprzedaży światowej jaką niedawno wkleił @Maju wynika jednoznacznie że QLED sprzedano więcej niż OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup leda, najlepiej full array, i w miare duzego. Lepiej docenisz 4k, a moze i 8k:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawek.xm napisał:

cały ten wpis jest poza tematem i jest typowo ad personam

swoje żale rozwiązuj poza forum

Rzecz która jest śmieszna nie sposób nazwać żalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bubusia napisał:

Co do samych wypalen, trzeba uwazac, przyklad sasiada: jechal na tvn24 bardzo, bardzo czesto, tydzien temu go odwiedzilem, i niestety ma juz leciutko wypalony pasek.

Uwaga na tvn24, majac oleda nie zostawiac na zbyt dlugo.

to znaczy ,że te telewizory to straszny chłam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Dlaczego gorzej? Jaśniej, co jest ważne przy HDR.

Ze statystyki sprzedaży światowej jaką niedawno wkleił @Maju wynika jednoznacznie że QLED sprzedano więcej niż OLED.

Jasnosc to nie wszystko, wg mnie samsung swieci nawet za jaso, jest podkrecony. A macka ludzie tez jedza na potege.

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

to znaczy ,że te telewizory to straszny chłam

Dlaczego. Po prostu nie mozna za dlugo zostawiac na statycznych elementach. Kazdy TV ma swoje wady i zalety. Nic nie jest idealne. Liczy sie swiadomosc.

Ja np najbardziej lubie obraz dobrego projektora w idealnych warunkach, nawet w HD. Oczywiscie w 4k na dobrej realizacji jest jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubusia napisał:

niestety ma juz leciutko wypalony pasek

Dziękuję za utwierdzanie mnie w przekonaniu do  Nano Cell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubusia napisał:

To kup leda, najlepiej full array, i w miare duzego. Lepiej docenisz 4k, a moze i 8k:)

Weźmy dwa Nano Cell: SM9800 (FAD, 98 stref wygaszania) oraz SM8500 (Edge, 6 pionowych stref wygaszania). Pierwszy w rozmiarze 55" kosztuje 8000 zł, drugi - 3500 zł. Większe, czyli 65" kosztują odpowiednio 10000 zł i 5000 zł. Pytanie czy do codziennego oglądania obraz na FAD jest na tyle lepszy że uzasadnia 2.3 raza (55") lub 2 razy (65") wyższą cenę? W mojej subiektywnej ocenie wyższość FAD jest zauważalna tylko w ekstremalnych przypadkach typu rozgwieżdżone niebo. W 95% oglądanego materiału nie ma znaczenia i obrazy są porównywalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawek.xm napisał:

cały ten wpis jest poza tematem i jest typowo ad personam

swoje żale rozwiązuj poza forum

Jest. I co z tego? Tak miało być. Cieszę się że to zauważyłeś. 

Uwagi pod adresem tego co piszę przyjmuję wyłącznie od Moderacji. Twoje nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Weźmy dwa Nano Cell: SM9800 (FAD, 98 stref wygaszania) oraz SM8500 (Edge, 6 pionowych stref wygaszania). Pierwszy w rozmiarze 55" kosztuje 8000 zł, drugi - 3500 zł. Większe, czyli 65" kosztują odpowiednio 10000 zł i 5000 zł. Pytanie czy do codziennego oglądania obraz na FAD jest na tyle lepszy że uzasadnia 2.3 raza (55") lub 2 razy (65") wyższą cenę? W mojej subiektywnej ocenie wyższość FAD jest zauważalna tylko w ekstremalnych przypadkach typu rozgwieżdżone niebo. W 95% oglądanego materiału nie ma znaczenia i obrazy są porównywalne.

W dzien moze tak, w nocy przewaga bedzie wyrazniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bubusia napisał:

W dzien moze tak, w nocy przewaga bedzie wyrazniejsza.

Nawet jeśli przyjmiemy że przewaga w nocy będzie wyraźniejsza (teza moim zdaniem dyskusyjna) - od razu nasuwa się pytanie czy na tyle że uzasadnia to (ponad) dwukrotnie wyższą cenę.

Wiem, w świecie video jest podobnie jak audio: istnieją tacy, którzy gotowi są wydać n-krotnie większą kasę za 0.01% poprawy jakiegoś parametru. Ja się do takich nie zaliczam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

nikt z tego powodu nie placze

Nikt Ciebie o zdanie w tej sprawie nie pytał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Bobcat said:

Telewizor włączam i oglądam. Świadomość że muszę się z nim obchodzić jak z jajkiem nie daje komfortu wewnętrznego.

I dlatego masz plazme ktora jest o wiele wrazliwsza na wypalenia i powidoki. Bardzo logiczne.

3 hours ago, Bobcat said:

Nawet jeśli przyjmiemy że przewaga w nocy będzie wyraźniejsza (teza moim zdaniem dyskusyjna) - od razu nasuwa się pytanie czy na tyle że uzasadnia to (ponad) dwukrotnie wyższą cenę.

Wiem, w świecie video jest podobnie jak audio: istnieją tacy, którzy gotowi są wydać n-krotnie większą kasę za 0.01% poprawy jakiegoś parametru. Ja się do takich nie zaliczam. 

Teza jest dyskusyjna tylko dla ciebie bo nigdy nie widziales OLEDA w prawidlowo zaciemnionym pokoju. OLED demoluje te 'nano' i podobne TV. Roznica jest b. wyrazna i dla kogos kto ceni jakosc obrazu ponad wszystko warta ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jackk napisał:

I dlatego masz plazme ktora jest o wiele wrazliwsza na wypalenia i powidoki

Pierwsze generacje plazm tak. Ostatnie już nie.

12 minut temu, jackk napisał:

nigdy nie widziales OLEDA w prawidlowo zaciemnionym pokoju

Skąd ta wiedza?

12 minut temu, jackk napisał:

OLED demoluje te 'nano' i podobne TV. Roznica jest b. wyrazna

Coś takiego może napisać tylko ktoś kto nigdy nie widział Nano Cell (albo QLED) i powtarza zasłyszane dyrdymały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Bobcat said:

Pierwsze generacje plazm tak. Ostatnie już nie.

Skąd ta wiedza?

Coś takiego może napisać tylko ktoś kto nigdy nie widział Nano Cell (albo QLED) i powtarza zasłyszane dyrdymały.

Widzialem 'wszystko' Bobcat. 8k tez. Powtarzam Nano Cell w zaciemnionym pokojy na 4k materiale NIE MA SZANS.

3 minutes ago, Bobcat said:

Pierwsze generacje plazm tak. Ostatnie już nie.

Nieprawda. Kazda generacja plazm byla wrazliwa. Pewne wynalazki ktore temu mialy zapobiec w sumie byly b. prymitywne i nie do konca skuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubusia napisał:

W dzien moze tak, w nocy przewaga bedzie wyrazniejsza.

No dobrze. Aby odpocząć od tematów politycznych pobawmy w chwilę mniemanologię stosowanej. Masz budżet 6000 - 7000 zł na nowy telewizor. Pozostańmy przy powyższych przykładach liczbowych. Co wybierasz? Wysupłujesz z dużym trudem jeszcze 1000 zł i bierzesz 55" FAD czy decydujesz się na 65" krawędziowy i jeszcze Ci trochę kasy zostaje w kieszeni na inne przyjemności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawedziowy. Chociaz chyba bym dorzucil do FADa. Jak poszukasz to moze znajdziesz ponizej 9 tysi. za 65 cali. Nie kupuj maluchow, bo bedziesz zalowal. Teraz 65 cali to jest minimum.

Dobra rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jackk napisał:

Widzialem 'wszystko' Bobcat. 8k tez. Powtarzam Nano Cell w zaciemnionym pokojy na 4k materiale NIE MA SZANS.

To jest Twoje zdanie. Masz do niego pełne prawo. Szanuję go. Ja mam inne zdanie. I również mam do niego prawo. Kiedyś pobawiłem się w moją subiektywną punktację jakości obrazu. OLED 100 punktów, Nano Cell FAD 95, krawędziowy 90. 

Ale ja biorę pod uwagę wszystkie aspekty, w tym na OLED wypalenia i powidoki, podbrwienia i zafarby, zanik szczegółów w bardzo ciemnych scenach, wreszcie (last but not least) cenę. I z takiej całościowej analizy wszystkich plusów i minusów wychodzi mi że jednak Nano Cell. 

Powtarzam: to jest wyłącznie moja subiektywna ocena i moje osobiste preferencje. Absolutnie nie musisz ich podzielać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wybierzesz to nie wchodz ponizej 65 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bubusia napisał:

Krawedziowy. Chociaz chyba bym dorzucil do FADa. Jak poszukasz to moze znajdziesz ponizej 9 tysi. za 65 cali. Nie kupuj maluchow, bo bedziesz zalowal. Teraz 65 cali to jest minimum.

Dobra rada.

Warunki były inne: 6 - 7 tys, max max 8 tys. Nieprzekraczalne. Nie proponuj aby jeszcze dorzucać 1 tys. Bo to takie rozumowanie na zasadzie gościa który podjeżdża na stację benzynową:

- Ile kosztuje kropelka benzyny?

- Kropelka benzyny nie kosztuje nic.

- To proszę mi nakapać 50 litrów.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten, i zadbaj o niego, nie zostawiaj na statycznych obrazach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Albo ten nano, ale jednak dorzuc do fada:)

A jak juz musisz, to kup krawedziowego nano, ale koniecznie 65 cali.

Rozmiar to podstawa. Zakladam, ze nie mieszkasz w 8 metrach. Nawet wtedy wolalbym 65 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, bubusia said:

Krawedziowy. Chociaz chyba bym dorzucil do FADa. Jak poszukasz to moze znajdziesz ponizej 9 tysi. za 65 cali. Nie kupuj maluchow, bo bedziesz zalowal. Teraz 65 cali to jest minimum.

Dobra rada.

Dokladnie. Przeszedlem z palzmy 50 cali na 65 OLEDa i nie przesunalem kanapy ani o centymetr do tylu pomimo tego ze zwiekszylem obraz o chyba ponad 25% (liniowo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, mam cos dla Ciebie w super cenie, i fad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze sie potarguj. Bralem od nich Panasa dla sasiada.

Dobra cena, nawet b. dobra, w Twoim przedziale.

Nie ma sie co czaic, brac i ogladac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Bobcat said:

podbrwienia i zafarby, zanik szczegółów w bardzo ciemnych scenach,

To tylko twoja wyobraznia. U mnie nic takiego nie wystepuje - internet wyolbrzymia problemy ktorych czest  ogole nie ma. Twoje 95 to taki pic na wode bo w obrazie podstawowym elementem jest odwzorowanie czerni od tego zalezy jakosc obrazu. Jesli tego nie ma na najwyzszym poziomie to dla mnie dyskwalifikuje ten TV chocby z tego prozaicznego powodu ze sa telewizory ktore to robia duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bubusia napisał:

Bob, mam cos dla Ciebie w super cenie, i fad

Bobcat uważaj, patrz co tam pisze;

 "Standard HD: 4K"

Chyba nie kupisz "przejściówki".....niech ci fakt że to Nano Cell nie przesłoni najważniejszego.
Zapomniałeś masz nienawidzić to (parafrazując klasyka) "plemię".....    :)))

 

8 godzin temu, Bobcat napisał:

Warunki były inne: 6 - 7 tys, max max 8 tys. Nieprzekraczalne.

No tak, za te pieniądze jeszcze długo 8K nie kupisz.....nawet Nano Cell.
Z tą kasą to faktycznie (za jakiś czas) tylko na 55" możesz liczyć.....i tak pewnie na jakiegoś "kastrata" trafisz jak nie założysz górnego pułapu budżetu albo jego zwiększenie.    :))

 

8 godzin temu, jackk napisał:
8 godzin temu, Bobcat napisał:

Pierwsze generacje plazm tak. Ostatnie już nie.

Nieprawda. Kazda generacja plazm byla wrazliwa. Pewne wynalazki ktore temu mialy zapobiec w sumie byly b. prymitywne i nie do konca skuteczne.

Cały Bobcat.....jak coś dotyczy plazm (którą posiada) to wyolbrzymiony argument przytoczy, jak coś znienawidzonych OLED zapomina o tym jaka jest prawda.
Przypomnę....

Producenci OLED  (identycznie jak w przypadku plazm) twierdzą że nowe ich generacje też są mniej wrażliwe na wypalenia. 

 

 

21 godzin temu, Bobcat napisał:

Ze statystyki sprzedaży światowej jaką niedawno wkleił @Maju wynika jednoznacznie że QLED sprzedano więcej niż OLED.

Jak już mnie "cytujesz" to pisz całą prawdę.....nieznacznie więcej.
Do tej pory OLED miało wyższą dynamikę sprzedaży.....jak będzie w tym roku czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, slawek.xm napisał:
21 godzin temu, Bobcat napisał:

Na tym polega moja przewaga nad @Maju, który nie widział tego nigdy, na dodatek gdy jest okazja zobaczyć - programowo z niej nie korzysta. Oficjalnie "nie widzi uzasadnienia aby jechać", choć najprawdopodobniej przyczyna jest inna: boi się że spodobałoby mu się i musiałby zrewidować swój niechętny (żeby nie powiedzieć: nienawistny) stosunek do tej technologii. Ale to wszystko nie przeszkadza Mu (we wrodzonej niezmierzonej skromności) mianować samego siebie Autorytetem Najwyższym i uważać się Wybitnego Znawcę Tematu. Albowiem naczytał się teorii.

cały ten wpis jest poza tematem i jest typowo ad personam

swoje żale rozwiązuj poza forum

21 godzin temu, Bobcat napisał:

Rzecz która jest śmieszna nie sposób nazwać żalem.

 

Najśmieszniejsze jest to że @Bobcat chce wmówić wszystkim to co sam sobie wbił do głowy i powtarza jak mantrę.   :))

Faktami w tym co napisał są tylko te słowa co napisał początku i na końcu. Jest tym to co pisze o tym że nie widziałem 8K i to że czytałem trochę teorii.
Cały środek to (pomimo moich protestów) powtarzane od miesięcy kłamstwa i matactwa  które kolejny raz prostuję;

1. Nie można mówić że czegoś unikam w sytuacji jak muszę pokonać setki kilometrów po to tylko by zobaczyć 8K na wystawie.
2. Niczego się nie boję, bo sama rozdzielczość 8K niczym mnie nie jest w stanie zaskoczyć.....widziałem i analizowałem  rozdzielczości SD, HD, 4K.......8K nie jest niczym więcej niż kolejną. 
3. Nie czuję niechęci tym bardziej nienawiści do 8K. Wprost przeciwnie, gdybym miał aż taką kasę to bym taki (duży) TV kupił.
4. Nigdy nie twierdziłem że jestem znawcą tematu, dlatego zawsze swoje tezy popieram cytatami tych którzy mogą być tu uznawani za autorytety.....w przeciwieństwie do piszącego o mnie te bzdury.

 

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Ten tradycyjnie do znudzenia powtarza (niczym zacięta płyta) wyczytane teorie o dostrzeganiu  szczegółów w funkcji  rozdzielczości, wielkości ekranu i odległości. Zarzuca mi jednocześnie uprawianie erystyki - sam dając klasyczny przykład tejże, mianowicie:

W dniu 13.10.2019 o 09:43, Maju napisał:

Nie precyzujesz też co oznacza określenie "wygląda lepiej", a to tu ma zasadnicze znaczenie.

Pojęcie "lepszy" jest jednoznaczne i precyzyjnie zdefiniowane. Jak widać nie dla tych którzy rozpaczliwie szukają o co by tu drugą stronę zahaczyć. Jeżeli Ty nie znasz znaczenia tego słowa - zapytaj tych którzy w swoich recenzjach i opisach piszą o lepszym obrazie. Mają nad Tobą tę przewagę że widzieli na własne oczy i dzielą się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. A nie wiecznie teoretyzują aż do mdłości.

Mantry o tym że 8K nie widziałem ciąg dalszy i udawanie że nie napisałem tego co widać niże, że nie poiwołałem się na tych co wuidzieli 8K w akcji!!!

W dniu 13.10.2019 o 09:43, Maju napisał:

Nie precyzujesz też co oznacza określenie "wygląda lepiej", a to tu ma zasadnicze znaczenie. Ci którzy to widzieli twierdzą że "widać więcej szczegółów". Co za tym idzie (co potwierdzają wszystkie badania), nie należy oczekiwać jakiś rewelacji na małym ekranie bądź z dużej odległości gdzie dostrzeżenie tych korzystnych zmian jest fizycznie niemożliwe.

Jak widać kolejny raz zamiast skupiania się na faktach stosujesz erystykę bezlitośnie manipulując moim wpisem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 13.10.2019 o 09:43, Maju napisał:

pytasz o dostępność 8K a on podaje link z którego jednoznacznie wynika, że nie ma jeszcze dostępności.

Ale lada chwila będzie. Znając metody prowadzenia rozmowy przez tamtą osobę pytanie było typową zaczepką i tylko precyzyjny, godzinowy program wszystkich audycji w skali całego tygodnia mógłby byłby uznany za satysfakcjonującą odpowiedź.

Jesteś wręcz akademickim, podręcznikowym przykładem tzw. "Internetowego Mędrca".

Bobcat nie napiszę (przez litość nad tobą) kogo przykładem jesteś.....żeś manipulant to znowu jasne!   :)))

Na zapytanie jakie materiały są dostępne podałeś link z którego wynika że na razie nie ma takich materiałów....a ty dalej brniesz?  :))
Chyba nie masz problemu z dostrzeżeniem różnicy między tym co jest już dostępne od zapowiedzi, obiecanek że tak się ma stać.

Rozumiem że nie masz żadnego sensownego wytłumaczenia ciągnięcia tej manipulacji ale wmawianie komuś że tym pytaniem (zaczepką?) sprowokował ciebie do pisania bez sensu, że zmusił ciebie tym do do kontynuowania matactw, to takie zachowanie zakrawa na szczyt bezczelności.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.