Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Gdybym czul ze 8k ma sens juz bym kupil. Nie tylko ja.

12 godzin temu, stench napisał:

Różne są postawy. Ja np nie kupuję wielkiego tv bo go nie potrzebuję. Kasę zostawiam na koncie albo wydaję na inne przyjemności.

Niby racja. Z drugiej strony, ogladanie na wiekszym to jakies 50 procent przyjemosci wiecej. Znam wielu, ktorym wydawalo sie, ze kupuja za duzy telewizor. Wydawalo im sie, ze nie potrzebuja wiekszego. Dzisiaj najczesciej twierdza, ze przydalby sie jeszcze wiekszy.

Dla ludzi lubiacych kino(a nawet tv), rozmiar to podstawa. I to jest fakt. Wystarczy przez pare dni poogladac raz na wiekszym, raz na mniejszy. Po kilku dniach nikt juz nie chce na ten mniejszy spojrzec. To sa podstawy wiedzy w temacie video/tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

nie stać mnie więc pozostanę przy tym co mam

Trapi Cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

I kto to pisze?

Nie kto inny jak ty wmawia sobie i innym że 55" 8K ma sens.....nie dla tego że na większy nie byłoby ciebie stać?
Nie ty zamierzałeś kupić nowy telewizor średniej klasy za ok. 4 tyś.?
Chyba jednak ty, bo pamiętam że mi imputowałeś iż zmuszam ciebie co masz kupić.   :)

Odpowiesz?
Czy jak zwykle wszystkie niewygodne pytania przemilczysz?
Przetestowałeś praktycznie na czym polegają "nowe badania" nad rozdzielczością? 
Zajmij się tym zamiast bez sensu pisać chińskie przysłowia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego 8k. Normalne, ze przy wiekszych rozmiarach moznaby rozwazac zalety(powiedzmy od 75 cali). Jest jeden warunek. Musialby byc kontent. Nie ma kontentu, nie ma o czym gadac. Proste.

Wsadzanie ludzi na 55 calowe 8k to zwykle wyrywanie kasy na nowosc technologiczna. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bubusia napisał:

Gdybym czul ze 8k ma sens juz bym kupil.

13 minut temu, bubusia napisał:

Musialby byc kontent. Nie ma kontentu, nie ma o czym gadac

 

Każdy postęp ma sens.....na sensowną dostępność 8K musimy poczekać wiele, wiele lat.

26 minut temu, bubusia napisał:

rozmiar to podstawa

Wydaje mi się że w NHK gdzie powstało 8K jasno określi do jakich sytuacji 8K nam jest potrzebne....głównie kino, jakieś filmy przyrodniczo-krajoznawcze, rozrywka.

I jak to w kinie przyda się bardzo duży rozmiar i doskonała jakość innych parametrów.....a to będzie zawsze kosztować wielkie pieniądze. Stąd przez dziesiątki lat 8K (w wersji ful wypas) widzę w niszowych sytuacjach, u najbogatszych.

Nie widać na horyzoncie technologii która by spowodowała jakąś rewolucję w tym aspekcie.....wprawdzie jakieś zwijane OLED się pojawiły, ale to należy na razie potraktować jako ciekawostkę.....tanich np. 150" (wielkość w sam raz do 8K) zwijanych OLED lub czegoś podobnego pewnie nie dożyję.   :))

13 minut temu, bubusia napisał:

przy wiekszych rozmiarach moznaby rozwazac zalety(powiedzmy od 75 cali).

To rozmiar w sam raz do 4K.....niestety.   :)

Z zalet takiego 8K cieszyć się zaczniesz wyraźnie siedząc dużo bliżej od ekranu niż 1.5 m.....niestety.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

To rozmiar w sam raz do 4K.....niestety.   ?

Mysle, ze z metra, moze poltora, moznaby dostrzec zalety 75ki 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bubusia napisał:

z metra, moze poltora,

Z dogłębnych badań NHK wynika że z odległości 0.75 -1 wysokości ekranu dla ludzi z dobrym wzrokiem powinno być najlepiej.....to sporo mniej niż metr, ok. 80 cm 
Z półtora zauważysz pewnie jakąś różnicę na korzyść w stosunku do 4K, ale nie chodzi nam o to by coś zauważyć. Ważne by cieszyć się z pełni dobrodziejstw jakie to lepsze niesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maju napisał:

Odpowiesz?

Jak będę chciał.

8 godzin temu, Maju napisał:

Nie ty zamierzałeś kupić nowy telewizor średniej klasy za ok. 4 tyś.?

A gdzie napisałem że miałby to być mój główny telewizor Number One???

8 godzin temu, Maju napisał:

nie dla tego że na większy nie byłoby ciebie stać?

Do aroganckiej ingerencji w moje życie prywatne doszedł jeszcze jeden element: podliczanie mojej kasy.

8 godzin temu, Maju napisał:

zamiast bez sensu pisać chińskie przysłowia. 

Chińskie przysłowia są dla ludzi inteligentnych. Dla pozostałych wydają się być bez sensu.

7 godzin temu, Maju napisał:

Ważne by cieszyć się z pełni dobrodziejstw jakie to lepsze niesie.

Widzisz @bubusia: dowiedziałeś się od @Majuz czego masz się cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bobcat napisał:

dowiedziałeś się

Przynajmniej ode mnie dowie się czegoś co można potwierdzić w wielu źródłach......

15 godzin temu, Bobcat napisał:

przysłowia są dla ludzi inteligentnych

To najwyższy czas byś używając tej inteligencji wyciągał z tych przysłów mądre wnioski......  ?

15 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 31.10.2019 o 07:59, Maju napisał:

nie dla tego że na większy nie byłoby ciebie stać?

Do aroganckiej ingerencji w moje życie prywatne doszedł jeszcze jeden element: podliczanie mojej kasy.

Pisze to ten który nie dalej jak (chyba) przedwczoraj insynuując wytknął mi że "nie stać mnie na 8K to staram się je sobie obrzydzić".

I znowu o tej ingerencji.....  ?

15 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 31.10.2019 o 07:59, Maju napisał:

Nie ty zamierzałeś kupić nowy telewizor średniej klasy za ok. 4 tyś.?

A gdzie napisałem że miałby to być mój główny telewizor Number One???

Mało mnie obchodzi ile masz zamiar postawić telewizorów w domu.....interesuje mnie co się stało że znienawidzone 4K zamierzasz kupić. 
Bo nie zaprzeczysz, że nawet jak za kilka lat będzie dostępne jakieś  8K za ok. 4 tyś. to w porównaniu do tego co oglądałeś (na pokazach, wystawach sprzętu AV) będzie to........straszna kicha.     :)))

15 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 31.10.2019 o 07:59, Maju napisał:

Odpowiesz?

Jak będę chciał.

Rozumiem że jak zwykle będziesz wybierał a te trudniejsze pytania przemilczysz, bardzo wygodnie ci tak, prawda? 
Trąci mi to trochę dziecinadą....ale to moje zdanie a moje zdania chociażby było oparte na faktach masz zawsze za nic.    ?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maju napisał:

To najwyższy czas byś używając tej inteligencji wyciągał z tych przysłów mądre wnioski...

Już od dawna wyciągam. Twoja inteligencja nie jest w stanie to zauważyć?

6 godzin temu, Maju napisał:

interesuje mnie co się stało że znienawidzone 4K zamierzasz kupić.

Proszę o wskazanie mojego wpisu w którym poinformowałem (czy nawet tylko dałem do zrozumienia) że to zakup dla mnie i ja będę użytkownikiem.

7 godzin temu, Maju napisał:

nawet jak za kilka lat będzie dostępne jakieś  8K za ok. 4 tyś. to w porównaniu do tego co oglądałeś (na pokazach, wystawach sprzętu AV) będzie to........straszna kicha.

Być może nie będzie tak doskonałe jak oglądane na pokazach i wystawach, ale i tak będzie lepsze od czegokolwiek o mniejszej rozdzielczości. Z definicji wypływającej z samego faktu że to 8K.

Filozofia "wszystko albo nic" jest mi obca. Tobie natomiast proponuję że jak będziesz planował zakup nowego samochodu - ogranicz swoje rozważania do półki Rolls Royce, Maybach, Bugatti, Lamborghini. Tylko one pozwalają w 100% cieszyć się wszystkim co osiągnęła na chwilę obecną światowa technika motoryzacyjna. Wszystko poniżej to straszna kicha.

7 godzin temu, Maju napisał:

Rozumiem że jak zwykle będziesz wybierał a te trudniejsze pytania przemilczysz, bardzo wygodnie ci tak, prawda? 

Tak. Potwierdzam. Jak kiedyś powiedział klasyk: "nie mam obowiązku odpowiadać na każde pytanie".

7 godzin temu, Maju napisał:

Trąci mi to trochę dziecinadą.

Słusznie. Tak od samego początku miało być. Cieszę się że to zauważyłeś.

7 godzin temu, Maju napisał:

to moje zdanie a moje zdania chociażby było oparte na faktach masz zawsze za nic. 

Również potwierdzam. Zwłaszcza że owe fakty są zawsze tendencyjnie dobierane pod z góry przyjętą tezę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 1.11.2019 o 08:11, Maju napisał:

interesuje mnie co się stało że znienawidzone 4K zamierzasz kupić.

Proszę o wskazanie mojego wpisu w którym poinformowałem (czy nawet tylko dałem do zrozumienia) że to zakup dla mnie i ja będę użytkownikiem.

Z żadnego twojego wpisu nie wynika że kupujesz dla innej osoby......a tak naprawdę znienawidzoną technologię to chyba tylko "lubianej" teściowej polecić?   :))

Bez mataczenia się nie obeszło bo;
Co ma znaczyć ten wpis??
 

W dniu 31.10.2019 o 16:13, Bobcat napisał:
W dniu 31.10.2019 o 07:59, Maju napisał:

Nie ty zamierzałeś kupić nowy telewizor średniej klasy za ok. 4 tyś.?

A gdzie napisałem że miałby to być mój główny telewizor Number One???

Z tego nie wynika że twój główny będzie 8K a ten drugi już nie musi takim być???
Watsonie staraj się.....  :))

Chciałeś taki wpis z którego wynika co innego niż piszesz to go masz....

17 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 1.11.2019 o 08:11, Maju napisał:

nawet jak za kilka lat będzie dostępne jakieś  8K za ok. 4 tyś. to w porównaniu do tego co oglądałeś (na pokazach, wystawach sprzętu AV) będzie to........straszna kicha.

Być może nie będzie tak doskonałe jak oglądane na pokazach i wystawach, ale i tak będzie lepsze od czegokolwiek o mniejszej rozdzielczości. Z definicji wypływającej z samego faktu że to 8K.

Nie ma jak na razie żadnej takiej gwarancji.....z żadnej racjonalnej przesłanki nie wynika że sam znaczek 8K gwarantuje jakąś lepszą jakość......na swoje słowa nigdy nie przedstawiłeś cienia uzasadnienia.

Tak jak teraz kupisz tanie 4K (nawet z HDR) które jakością słabsze jest od mojego dość budżetowego telewizora HD tak poniżej 4 tyś. możesz kupić 8K które jakościowo słabsze będzie od obecnych telewizorów 4K.....i to nie jest wydumane, taka jest obecna praktyka  producentów którzy na dyktacie rozdzielczości, na ludzkiej naiwności postanowili zbić kasę.

 

Resztę nic nie wnoszących wpisów można tylko wyśmiać....co w towarzystwie @darulok z przyjemnością czynię.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Resztę nic nie wnoszących wpisów można tylko wyśmiać..

Proszę o wskazanie co wniosły Twoje wpisy. Kiedykolwiek. Poza jałowym teoretyzowaniem.

1 godzinę temu, Maju napisał:

z żadnej racjonalnej przesłanki nie wynika że sam znaczek 8K gwarantuje jakąś lepszą jakość...

Teoretyzowania ciąg dalszy. Obejrzyj najpierw jakiekolwiek 8K, potem się wypowiadaj.

1 godzinę temu, Maju napisał:

na swoje słowa nigdy nie przedstawiłeś cienia uzasadnienia.

A jakie Ty przedstawiłeś na swoje? Ja przynajmniej miałem okazję oglądać 8K. W przeciwieństwie do Ciebie.

1 godzinę temu, Maju napisał:

teraz kupisz tanie 4K (nawet z HDR) które jakością słabsze jest od mojego dość budżetowego telewizora HD tak poniżej 4 tyś

Nie wiesz co, ale już wiesz że będzie słabsze. Interesujące.

1 godzinę temu, Maju napisał:

tak naprawdę znienawidzoną technologię to chyba tylko "lubianej" teściowej polecić?

Akurat z teściową mam fantastyczne relacje. Życzę każdemu takich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

z żadnej racjonalnej przesłanki nie wynika że sam znaczek 8K gwarantuje jakąś lepszą jakość...

Teoretyzowania ciąg dalszy. Obejrzyj najpierw jakiekolwiek 8K, potem się wypowiadaj.

Piszę to niejako w imieniu tych którzy widzieli....nikt z nich nie potwierdził by był jakiś większy skok jakościowy.
Pisali natomiast że jest proporcjonalny do wcześniejszego przejścia z HD do 4K.....piszesz jakieś nawiedzone teorie wyssane z palca człowieka zauroczonego takim obrazem, nic więcej.

23 minuty temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

teraz kupisz tanie 4K (nawet z HDR) które jakością słabsze jest od mojego dość budżetowego telewizora HD tak poniżej 4 tyś

Nie wiesz co, ale już wiesz że będzie słabsze. Interesujące.

Sądząc po wpisie (i tym fragmencie napisanego przeze mnie zdania co cytujesz) nie przeczytałeś tego ze zrozumieniem a komentujesz.....interesujące.

Widać nie mieści ci się w główce, że za tak małe pieniądze nie da się dobrego 8K zrobić, a na pewno nie lepszego od dobrych obecnych 4K za może nieco większe pieniądze.

23 minuty temu, Bobcat napisał:

teściową mam

Podtrzymujesz wątek o teściowej by uciec od odpowiedzi w sprawie zakupu 4K?
Nie odpowiadaj, dość mam na dziś twoich krętactw a musiałbyś coś znowu.....  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Maju napisał:

Podtrzymujesz wątek o teściowej

Nie ja zacząłem.

29 minut temu, Maju napisał:

uciec od odpowiedzi w sprawie zakupu 4K?

Jeśli wydaje Ci się że mam obowiązek się przed Tobą z czegokolwiek tłumaczyć - proponuję szklankę wody i zimny okład na czoło. Może przestaniesz majaczyć i bredzić bez sensu w oderwaniu od rzeczywistości.

31 minut temu, Maju napisał:

nie przeczytałeś tego ze zrozumieniem

Przeczytałem. Tam nie ma nic specjalnego do rozumienia. Stosujesz zgrabny unik.

32 minuty temu, Maju napisał:

za tak małe pieniądze nie da się dobrego 8K zrobić, a na pewno nie lepszego od dobrych obecnych 4K za może nieco większe pieniądze.

Będzie lepszy z samego faktu że to 8K.

33 minuty temu, Maju napisał:

.piszesz jakieś nawiedzone teorie wyssane z palca człowieka zauroczonego takim obrazem, nic więcej.

Opinia kogoś kto w życiu tego nie widział jest bez znaczenia jako że pozbawiona jest jakiejkolwiek wartości.

36 minut temu, Maju napisał:

Piszę to niejako w imieniu tych którzy widzieli...

Proszę o przedstawienie upoważnienia do wypowiadania się w imieniu kogokolwiek poza sobą samym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

Będzie lepszy z samego faktu że to 8K.

Pod względem rozdzielczości i na tym koniec.....co na 55" z odległości 3 m jest nie do potwierdzenia.  
Sugerujesz że jest inaczej.....jakiś poważny argument zobaczymy?   :))

Resztę pisaniny o niczym (w czym gustujesz, bo czujesz się mocny) pominę.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maju napisał:

Pod względem rozdzielczości i na tym koniec

Większa rozdzielczość implikuje cały szereg innych rzeczy, o których była szczegółowa mowa i nie ma potrzeby powtarzać,

 

3 minuty temu, Maju napisał:

Resztę pisaniny o niczym pominę.....

Klasycznym, podręcznikowym wręcz przykładem pisania o niczym jest Twoje nieustające teoretyzowanie w sytuacji gdy 8K nigdy nie oglądałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bobcat napisał:
40 minut temu, Maju napisał:

Pod względem rozdzielczości i na tym koniec

Większa rozdzielczość implikuje cały szereg innych rzeczy, o których była szczegółowa mowa i nie ma potrzeby powtarzać,

 

Co ci implikuje tylko rozdzielczość 8K czego nie może np. 4K.....mów, dawaj, powtarzaj......pośmiejemy się znowu.

34 minuty temu, Bobcat napisał:

przykładem pisania o niczym jest Twoje nieustające teoretyzowanie w sytuacji gdy 8K nigdy nie oglądałeś.

Nudny jesteś jak flaki z olejem.....powinieneś zauważyć że nie należę do osób które po zobaczeniu 8K straci głowę i będę wypisywał dyrdymały o tym że w 8K jest coś więcej poza rozdzielczością.
Przecież teoretyczne te wszystkie bajery HDR-y może mieć obraz SD nie mówiąc o tym że jest to ujęte w specyfikacji UHD dla 4K.....zapominasz widać o tym.  ?

Gdzieś czytałem że są nawet takie rozmowy czy nie pójść w tym kierunku by HD "uszlachetnić" przez to że poprawi się dynamikę obrazu, paletę kolorów i inne udoskonalenia dostępne teraz tylko w obrazach UHD.

Argumentem za tym jest olbrzymia ilość materiałów.....bo jak ci dyskutanci którzy to rozwiązanie proponują twierdzą; "rozdzielczość nie jest najważniejsza a producenci treści nie rwą się do nowego"
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Maju napisał:

Nudny jesteś jak flaki z olejem...

Nawet w drobnym stopniu nie dorównuję w tym Tobie z tym wiecznym teoretyzowaniem.

15 minut temu, Maju napisał:

Gdzieś czytałem że są nawet takie rozmowy czy nie pójść w tym kierunku by HD "uszlachetnić"

Oczywiście że 8K z tymi wszystkimi bajerami będzie jeszcze lepsze. Ale nawet bez nich i tak da lepszy efekt z samego faktu że to 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz po tym jak się nam Bobcat zapętlił wszyscy wiedzą dlaczego 8K jest lepsze....bo jest lepsze i już.
Z samego faktu że 8K jest lepsze. 
To pewnie 4K jest gorsze z samego faktu że to 4K.....jak mogłem tej logiki nie pojąć.....a takie to proste.   :)

Jak śmie z tej logiki drwić ktoś kto 8K nie widział.....nie pojmuję, w głowie się nie mieści.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Będzie lepszy z samego faktu że to 8K.

Bobcat, wiesz że tak nie będzie bo można zestawić podstawowego LEDa 8K i Oledem 4K i tu stawiam mocno na Oleda, zwłaszcza z odległości powyżej 2 metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, stench napisał:

Bobcat, wiesz że tak nie będzie bo można zestawić podstawowego LEDa 8K i Oledem 4K i tu stawiam mocno na Oleda, zwłaszcza z odległości powyżej 2 metrów.

Ale zestawmy podstawowego LED-a 8K z podstawowym LED-em 4K. I co w takim porównaniu będzie lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

? z gó..a bata się nie ukręci. Jeśli będą podstawowe tym bardziej będzie jeden shit. Im bardziej podstawowy tym bardziej procesor może nie wyrabiać. Mam okazję porównywać mojego  wysokiego FHD i podstawowego 4K. Wskazanie na FHD.

Takie porównanie z motoryzacją: nowego auta za 60 tys raczej nie skonfigurujesz choćby z  silnikiem 200 koni i stosownego zawiasu i hamulców. Trzeba więcej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. Testowałem,testuję, w pokoju obok siebie plazmę FHD i Oleda 4k ...  jako całokształt oled wygrywa, Dolby vision, czerń, biel.. Ale kurde są sytuacje że mam mieszane uczucia,  niby ten oled ma najlepsze odwzorowanie barw ale plazma w pewnych sytuacjach ma deko lepsze kolory..  Taką głębię wynikającą z technologii chyba..  Stare filmy, telewizja, też lepiej na plazmie moim zdaniem .. Ciężko będzie mi się z nią rozstać :)moglem jeszcze z rok dwa poczekać może 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, darulok napisał:

w pewnych sytuacjach ma deko lepsze kolory..  Taką głębię wynikającą z technologii chyba..  Stare filmy, telewizja, też lepiej na plazmie moim zdaniem ..

To kolejny dowód na to że są aspekty obrazu gdzie więcej można poprawić niż samym zwiększaniem rozdzielczości. W tym kierunku by poprawiać kolor producenci nie potrafią iść,  są to za drogie technologie by je wprowadzić.....zwiększyli nam kolejny raz rozdzielczość w telewizorach i będą wmawiać że to najważniejsze w postępie.

Czytałem niedawno taki artykuł pisany przez reżysera znanych filmów jak to nie jest zadowolony z tego że nadawcy treści wymuszają by we wszystkich filmach był HDR. Okazuje się (wg. niego) że ta technologia (wprowadzana niemal na siłę) potrafiła zniweczyć jego autorski zamysł co do dynamiki jasności obrazu w jednym z filmów.
Wypowiadał też zdanie że nie każdy film, nie każda scena musi mieć rozdzielczość aż 4K......bo w zamyśle reżysera bywa tak że nie każdy obraz musi epatować wszystkimi szczegółami. Nagrywanie  wszystkiego jak leci w 8K uznał za nikomu niepotrzebną fanaberię.
To pokazuje że stosunek do 8K wśród producentów treści jest bardzo różnorodny....  ?

18 godzin temu, Bobcat napisał:

zestawmy podstawowego LED-a 8K z podstawowym LED-em 4K. I co w takim porównaniu będzie lepsze?

14 godzin temu, stench napisał:

Mam okazję porównywać mojego  wysokiego FHD i podstawowego 4K. Wskazanie na FHD.

 

Dokładnie tak jest, podawałem już nie raz przykład (teoretycznie mniej więcej tej samej klasy) mojego FHD i obecnego 4K z HDR gdzie ten drugi ma słabszą maksymalną jasność, słabiej świeci.   :))
O tym  że na oko ma też słabszy kontrast i tylko 60 Hz  matrycę nie wspomnę (co teraz jest normą nie jak kiedyś w klasie podstawowej czy niższej średniej, ale i wyższych).
 

Bobcat odpowiadam.
Z bardzo bliska taki 55" 8K może wyglądać nieco lepiej niż tej samej klasy 4K.....z odległości większej niż 120 cm nie powinieneś już widzieć różnicy. Z normalnej odległości oglądania obraz będzie identyczny, czy to będzie treść 4 czy 8K.

To nie tylko moja opinia poparta obserwacjami niższych rozdzielczości czy badaniami naukowymi NHK nad rozdzielczościami to też opinia testujących takie telewizory w klasie najwyższej. 
Twierdzą oni że że nie ma sensu kupować małych 8K (Q950), bo z większej odległości zalet rozdzielczości 8K nie widać a tej samej klasy 4K (Q90) daje taki sam obraz za mniejsze pieniądze. Telewizor ten poza tym ma wszystkie te same bajery jakie oferuje 8K.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Czytałem niedawno taki artykuł pisany przez reżysera znanych filmów jak to nie jest zadowolony z tego że nadawcy treści wymuszają by we wszystkich filmach był HDR. Okazuje się (wg. niego) że ta technologia (wprowadzana niemal na siłę) potrafiła zniweczyć jego autorski zamysł co do dynamiki jasności obrazu w jednym z filmów.

Ta technologia potrafiła zniweczyć jego autorski zamysł??? Czy może brak tej technologii zniweczył? Z dalszej części zdania wynika że chyba raczej to drugie. 

Poza tym jest to zdanie jednego reżysera i dotyczy jednego filmu. Trochę mało jeśli mówimy o technologii jaka miałaby obowiązywać powszechnie.

4 godziny temu, Maju napisał:

To pokazuje że stosunek do 8K wśród producentów treści jest bardzo różnorodny...

Jeden reżyser uważa jak wyżej.

4 godziny temu, Maju napisał:

na oko ma też słabszy kontrast i tylko 60 Hz  matrycę nie wspomnę (co teraz jest normą nie jak kiedyś w klasie podstawowej czy niższej średniej, ale i wyższych).

Średniej klasy Nano Cell o którym rozmawialiśmy jest 100 Hz. I ma HDR z dobrą jasnością.

4 godziny temu, Maju napisał:

Twierdzą oni że że nie ma sensu kupować małych 8K (Q950), bo z większej odległości zalet rozdzielczości 8K nie widać a tej samej klasy 4K (Q90) daje taki sam obraz za mniejsze pieniądze. Telewizor ten poza tym ma wszystkie te same bajery jakie oferuje 8K.

Czy istnieje na świecie rzecz którą bardziej nienawidzisz niż 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 3.11.2019 o 07:14, Maju napisał:

To pokazuje że stosunek do 8K wśród producentów treści jest bardzo różnorodny...

Jeden reżyser uważa jak wyżej.

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Poza tym jest to zdanie jednego reżysera i dotyczy jednego filmu.

 

Nieprawda.

Bardzo wielu.....gdyby było inaczej byłby wysyp filmowych treści 8K a jest posucha. LOGICZNE że zainteresowanie tą technologią jest kiepskie!

Są nawet tacy (dość liczni, niektórzy bardzo znani) co twierdzą że do końca swej pracy nie porzucą analogowego sposobu rejestracji.

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 3.11.2019 o 07:14, Maju napisał:

Czytałem niedawno taki artykuł pisany przez reżysera znanych filmów jak to nie jest zadowolony z tego że nadawcy treści wymuszają by we wszystkich filmach był HDR. Okazuje się (wg. niego) że ta technologia (wprowadzana niemal na siłę) potrafiła zniweczyć jego autorski zamysł co do dynamiki jasności obrazu w jednym z filmów.

Ta technologia potrafiła zniweczyć jego autorski zamysł??? Czy może brak tej technologii zniweczył? Z dalszej części zdania wynika że chyba raczej to drugie. 

Poza tym jest to zdanie jednego reżysera i dotyczy jednego filmu. 

Niestety nie znajdę chyba tego artykułu ale pamiętam że mówił o tym że po wprowadzeniu HDR niektóre fragmenty z jego filmu wyglądały nie tak jak zaplanował kręcąc te sceny. Tyle.
Niżej ciekawostka która rzuca pewne światło  na to jakie jest różne podejście reżyserów na nowinki techniczne;
|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 3.11.2019 o 07:14, Maju napisał:

na oko ma też słabszy kontrast i tylko 60 Hz  matrycę nie wspomnę (co teraz jest normą nie jak kiedyś w klasie podstawowej czy niższej średniej, ale i wyższych).

Średniej klasy Nano Cell o którym rozmawialiśmy jest 100 Hz. I ma HDR z dobrą jasnością

Ja akurat pisałem o innym telewizorze 4K.....o tym też, że sama rozdzielczość nie jest gwarantem dobrego obrazu. 

 

Dobra jasność to rzecz względna, o jego jasności tak piszą;

"Zaskakuje jednak fakt, że SM8600 nie jest również zbyt jasnym telewizorem.....niewiele odbiega od tej z telewizorów OLED, co w żadnym razie nie jest pochwałą."

Kontrastem dobrym też nie grzeszy i nawet kolorem (z czego ponoć ma słynąć) ustępuje OLED.
Choć to pewnie dla wielu warty "grzechu" telewizor za taką cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 3.11.2019 o 07:14, Maju napisał:

Twierdzą oni że że nie ma sensu kupować małych 8K (Q950), bo z większej odległości zalet rozdzielczości 8K nie widać a tej samej klasy 4K (Q90) daje taki sam obraz za mniejsze pieniądze. Telewizor ten poza tym ma wszystkie te same bajery jakie oferuje 8K.

Czy istnieje na świecie rzecz którą bardziej nienawidzisz niż 8K?

Od kiedy wyrażaniem nienawiści do 8K będzie przytoczenie opinii fachowców o telewizorach???

Bobcat w swojej zaślepionej miłości do 8K zaczynasz przekraczać wszelkie granice braku logiki.  :)
Tak nie dopuszczasz do siebie myśli że z pewnej odległości mały telewizor 8K nie ma najmniejszego sensu, tak ciebie martwi fakt że może nie być racjonalne kupowanie 8K w pewnych sytuacjach, że takimi wpisami mnie raczysz?? 

Ochłoń.  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maju napisał:

Dobra jasność to rzecz względna, o jego jasności tak piszą;

Przytoczone opisy zawierają mnóstwo pochwał tego telewizora. Autorzy zwracają również uwagę na kilka minusów. Ty zauważyłeś tylko te drugie. Oto miara Twojego "obiektywizmu".

Będę musiał w wolnej chwili odnaleźć na YouTube recenzje angielskie wspomnianego modelu. O wiele bardziej pozytywne, w jednej jest nawet stwierdzenie "the best LCD picture I have ever seen".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

miara Twojego

Bobcat niezaprzeczalnym faktem jest że to dobry telewizor w swej klasie cenowej.
Podałeś że ma "dobrą jasność" a recenzent twierdzi że ten aspekt obrazu (jak na LCD) jest akurat słaby. Nikt ci nie bronił wymienić innych zalet tego telewizora, ale ty jak piszesz o swoich faworytach to koloryzujesz, wolisz dezinformować.
Stąd moja reakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagajmy cudów. Nie mamy do czynienia z top shelf. To jest średnia półka, no może średnio-wyższa. I bardzo dobra relacja jakości do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2019 o 21:44, Bobcat napisał:

Zła informacja dla co poniektórych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No właśnie....

A w informowaniu przez Samsunga w sprawie dynamiki sprzedaży 8K ciągle wielki chaos;
W linka Bobcata   (źródło; Samsung);

"....do końca tego roku sprzeda się 312 tysięcy telewizorów 8K. Natomiast w dalszej perspektywie Strategy Analytics szacuje, że do roku 2022 liczba odbiorników tego typu wyniesie już 10,2 miliona.

A tu niżej;

" do końca tego roku na całym świecie sprzedać ma się 215 tysięcy takich urządzeń, a w 2022 roku w domach może zostać zainstalowanych nawet 2,8 miliona telewizorów 8K. Liczba ta wydaje się olbrzymia, ale Samsung zwraca uwagę na to, że nie jest odrealniona. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Kiedy Samsung podaje szacunki bliższe prawdzie? 
Nie za duże te różnice i dlaczego znowu korekta na minus?    ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Trochę offtopowo jednak dotyczy UHD.

Na listopad 2019, topowa karta graficzna GeForce RTX 2080Ti za mw. 5 kpln nie jest w stanie wykorzystać  całego potencjału rozdzielczości 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.