Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Bobcat napisał:

4K się w ogóle nie grzeją?

4k lód ?a tak na poważnie, następnym razem wezmę dysk i zobaczymy jak to wygląda na spokojnie, oczywiście trzeba by było takie dwa 82calowce porównać obok siebie 4k vs 8k i wtedy wyciągnąć wnioski..  Moje zdanie jest takie, ze najważniejszą cechą obrazu jest kontrast, później kolory,calarz , kąty itd testowo zaciemnilem sobie pokój ciemną tkaniną i oled wszedł na kolejny poziom wyżej..  Nie widać gdzie się obraz kończy i zaczyna..  Filmy z pasami wyglądają niemal jak format 21:9 panoramiczny.. w dobrze nagranych filmach czerń pokazuje wszystkie swoje zalety.. Gdy mamy jakiś napis na środku to obraz wisi w powietrzu.. Gdy włączę format 4:3 to mógłbym komuś wcisnąć że mam kwadratowy telewizor bo nie sposób zobaczyć czarnych krawędzi tv, gdy tylna ściana jest kompletnie czarna..  Wogole w zaciemnionym pokoju (czarne ściany)  obraz Oleda wizualnie jakby się powiększa i mamy duże okno (w moim przypadku 65 cali)  robi się wielkie.. Polecam posiadaczom Oledów taki test z zaciemnieniem, kinowy klimat robi się automatycznie z nieskończonym kontrastem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego kultu absolutnej czerni i porównań do kinowego klimatu. Utarł się pewien konwenans i wszyscy go bezrefleksyjnie powtarzają. Czy siedząc w sali kinowej mamy przed sobą na wielkim ekranie taką czerń? Otóż bynajmniej. Mamy szary, przy którym najbardziej budżetowy LCD produkcji firmy No Name kupiony w markecie ma lepszą. 

@darulokpowyżej przedstawił swoje preferencje i swoją hierarchię ważności. Rozumiem i szanuję Jego punkt widzenia, aczkolwiek go nie podzielam. Dla mnie najważniejsza jest trwałość i bezproblemowość użytkowania. I jeżeli mam poświęcić 10% jakości obrazu na rzecz komfortu niemyślenia o wypaleniach, powidokach, zafarbach, podkolorowaniach, braku detali w najciemniejszych scenach - idę na taki układ. Telewizor jest po to aby go włączyć i się cieszyć oglądanym materiałem. Siedzący z tyłu głowy diabełek, sączący stale do ucha: uważaj, uważaj, UWAŻAJ - wspomnianą radość oglądania ewidentnie mi psuje. A nawet odbiera. Zgadzam się mieć obraz tylko znakomicie dobry zamiast perfekcyjnie doskonałego aby się wspomnianego diabełka pozbyć definitywnie i w całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bobcat napisał:

4K się w ogóle nie grzeją?

Mistrz logiki inaczej znowu zaczyna swoje wywody.
Idąc tym tropem twoje HD służą ci pewnie za lodówkę.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maju napisał:

Mistrz logiki inaczej znowu zaczyna swoje wywody.
Idąc tym tropem twoje HD służą ci pewnie za lodówkę.....   :))

Widzę że swoich niechęci personalnych z wątków politycznych, ideologicznych i światopoglądowych nie potrafisz pozostawić w przedpokoju i wchodząc tutaj, do wątku stricte merytorycznego robisz to głównie (jeśli nie wyłącznie) po to aby przysr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bobcat napisał:

Nie rozumiem tego kultu absolutnej czerni i porównań do kinowego klimatu. Utarł się pewien konwenans i wszyscy go bezrefleksyjnie powtarzają. Czy siedząc w sali kinowej mamy przed sobą na wielkim ekranie taką czerń? Otóż bynajmniej. Mamy szary, przy którym najbardziej budżetowy LCD produkcji firmy No Name kupiony w markecie ma lepszą. 

Bobcat topowe telewizory 8K też porównujesz do budżetowych....stąd pewnie ten zachwyt.   

34 minuty temu, Bobcat napisał:

Dla mnie najważniejsza jest trwałość i bezproblemowość użytkowania. I jeżeli mam poświęcić 10% jakości obrazu na rzecz komfortu niemyślenia o wypaleniach, powidokach, zafarbach, podkolorowaniach, braku detali w najciemniejszych scenach - idę na taki układ. Telewizor jest po to aby go włączyć i się cieszyć oglądanym materiałem.

Nie masz OLED-a a spędzasz ogrom czasu na pisaniu o jego wadach.....faktycznie masz rację, jakbyś kupił to mógłbyś przestać spać po nocach.    :))
 

42 minuty temu, Bobcat napisał:

Siedzący z tyłu głowy diabełek, sączący stale do ucha: uważaj, uważaj, UWAŻAJ - wspomnianą radość oglądania ewidentnie mi psuje. A nawet odbiera. Zgadzam się mieć obraz tylko znakomicie dobry zamiast perfekcyjnie doskonałego aby się wspomnianego diabełka pozbyć definitywnie i w całości.

Widzę że Bobcat nie zna się kompletnie na żartach to tego diabełka sobie odpuszczę.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maju napisał:

Widzę że Bobcat nie zna się kompletnie na żartach to tego diabełka sobie odpuszczę.  ?

Ależ proszę. Nie odpuszczaj. Co masz do diabełka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ubytków w szczegółach czerni nie zauważyłem, wręcz przeciwnie w dobrze nagranych filmach widać o wiele więcej, gdyż obraz jest krystalicznie czysty i kontrastowy.Owszem istnieją filmy, które mają bardzo zła czerń, prawdopodobnie kręcone słabymi kamerami, więc tu nawet czerń oledowa nie pomoże. Powtórzę że w zaciemnieniu obraz Oleda wygląda jak okno.. W dobrze nagranych filmach jest rarytas dla oczu..  Owszem trzeba sporo zjechać podświetleniem bo potrafi strzelić po oczach przechodząc z ciemnej sceny do jasnej..  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bobcat napisał:
25 minut temu, Maju napisał:

Mistrz logiki inaczej znowu zaczyna swoje wywody.
Idąc tym tropem twoje HD służą ci pewnie za lodówkę.....   :))

Widzę że swoich niechęci personalnych z wątków politycznych, ideologicznych i światopoglądowych nie potrafisz pozostawić w przedpokoju i wchodząc tutaj, do wątku stricte merytorycznego robisz to głównie (jeśli nie wyłącznie) po to aby przysr..

A co było merytorycznego w tendencyjnie sugerującym  pytaniu czy 4K nie grzeje?

Grzeje Bobcat, grzeje pewnie nawet więcej niż niektóre HD.....ale przyznasz że przy sensownym rozmiarowo 8K (jakim jest 85") te blisko 1500 W robi wrażenie.

Nie uważasz że takie energochłonne ekrany to trochę nie na nasze czasy.....tak jak to całe 8K zresztą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

Nie masz OLED-a a spędzasz ogrom czasu na pisaniu o jego wadach...

Nie widziałeś nigdy w życiu 8K a jaki ogrom czasu spędziłeś pisząc o tym? 

Naoglądałem się wystarczająco OLED aby coś móc powiedzieć. Jest w bliskiej rodzinie i drugi u dobrych znajomych z którymi się często widzimy. Dodatkowo wielokrotnie widziałem w marketach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bobcat napisał:

Co masz do diabełka?

Diabeł (jak zwykle) tkwi w szczegółach....jak to mówią.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

A co było merytorycznego w tendencyjnie sugerującym  pytaniu czy 4K nie grzeje?

A co tam jest tendencyjnego? 

4 minuty temu, Maju napisał:

Nie uważasz że takie energochłonne ekrany to trochę nie na nasze czasy.....tak jak to całe 8K zresztą?

Technologia rozwija się. Dziś telewizor 8K 85" żre 1500 W, za jakiś czas może zadowolić się 250 W. Jesteś w stanie przekonująco wykluczyć taki scenariusz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bobcat napisał:

co tam jest

Sugestia jakoby nie miało to znaczenia że kolejne (nie zawsze konieczne przy małych ekranach) zagęszczenie pikseli powoduje wzrost poboru prądu.
A "człowiek roku" tak się stara byśmy zużywali jak najmniej energii.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darulok napisał:

Owszem trzeba sporo zjechać podświetleniem bo potrafi strzelić po oczach przechodząc z ciemnej sceny do jasnej.

Nie brak głosów, że równie ważny (jeśli wręcz nie ważniejszy) od rozdzielczości jest HDR co ma ścisły funkcjonalny związek z maksymalną jasnością ekranu. Otóż pod tym względem QLED bije OLED na głowę.

3 minuty temu, Maju napisał:

Sugestia jakoby nie miało to znaczenia że kolejne (nie zawsze konieczne przy małych ekranach) zagęszczenie pikseli powoduje wzrost poboru prądu.

4K w porównaniu do FHD ma również gęściej piksele. A więc żre więcej prądu i bardziej się grzeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
37 minut temu, Maju napisał:

Nie masz OLED-a a spędzasz ogrom czasu na pisaniu o jego wadach..

Maju, nie mając gramofonu można przecież napisać dlaczego wybiera się CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bobcat napisał:

Nie brak głosów, że równie ważny (jeśli wręcz nie ważniejszy) od rozdzielczości jest HDR co ma ścisły funkcjonalny związek z maksymalną jasnością ekranu. Otóż pod tym względem QLED bije OLED na głowę.

Ja osobiście sobie tego nie wyobrażam,  np 2000,3000 nitów w ciemnym pokoju.. Oglądam jakąś nocną scenę 5min i nagle z 800nitow przy wypełnieniu pełnego ekranu..  Oczywiście w ramach testów warto mieć zapas świetlny, lub jak ktoś ogląda w dzień..  Tak samo z audio, czasem lubię obejrzeć film głośniej ale 70 procent oglądam na przyzwoitym poziomie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bobcat napisał:
47 minut temu, Maju napisał:

Sugestia jakoby nie miało to znaczenia że kolejne (nie zawsze konieczne przy małych ekranach) zagęszczenie pikseli powoduje wzrost poboru prądu.

4K w porównaniu do FHD ma również gęściej piksele. A więc żre więcej prądu i bardziej się grzeje.

Nie inaczej....doszedł do tego HDR który też nie jest bez wpływu na to jak dużo prądu zużywają.....tyle tylko że to wzrasta proporcjonalnie, jak dodamy do tego konieczność stosowania dwa razy większych przekątnych by z rozdzielczości korzystać stajemy przed ścianą. Albo mamy oszczędny telewizor, albo mamy pełną radochę z technologii.

34 minuty temu, stench napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Nie masz OLED-a a spędzasz ogrom czasu na pisaniu o jego wadach..

Maju, nie mając gramofonu można przecież napisać dlaczego wybiera się CD.

Kiedy jeszcze interesowałem się mocniej tematyką audio ci którzy preferowali analogowy odsłuch mieli się dobrze.....sam też miałem dobre wspomnienia dotyczące gramofonu a nie słyszałem lepiej brzmiącego wzm. tranzystorowego od pewnej "lampy" jaką wykonał niegdyś mój znajomy elektronik. 

Ale co do zasady masz rację.....też piszę tu o 8K a na oczy na razie tego nie widziałem.  ?

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie brak głosów, że równie ważny (jeśli wręcz nie ważniejszy) od rozdzielczości jest HDR co ma ścisły funkcjonalny związek z maksymalną jasnością ekranu. Otóż pod tym względem QLED bije OLED na głowę.

Dobrego telewizora z HDR nie miałem okazji na dobrych treściach oglądać....widywałem takie budżetowe i d..y to nie urywa na zwyczajnym materiale. Na dedykowanym HDR też nie ma prawa bo max. jasności niektórych nie pozwalają by HDR miał prawo rozwinąć skrzydła.

Osobiście preferuję oglądanie w zaciemnieniu (jakieś światło za tv mile widziane) i wtedy to co daje duży kontrast pokazuje klasę.
HDR to inna bajka, bardziej przyszłości, bo zdecydowana większość treści jest nagrana tradycyjnymi metodami,  tam HDR czasem aplikują, ale czy to nie wnosi czegoś co reżyser nie przewidywał to sprawa dyskusyjna.
Czytałem wypowiedź dość znanego reżysera który był zniesmaczony tym że na siłę dodano HDR do obrazu którego siłą ekspresji  miało być to że nie epatuje jasnością.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darulok napisał:

Ja osobiście sobie tego nie wyobrażam,  np 2000,3000 nitów w ciemnym pokoju.. Oglądam jakąś nocną scenę 5min i nagle z 800nitow przy wypełnieniu pełnego ekranu....

Dokładnie to....co innego jak się ogląda przy normalnym świetle takie "fajerwerki" jasności mogą być ciekawe.
W zaciemnieniu sceny które nie powinny oślepiać mogą to powodować.....chyba że to chce uzyskać reżyser.
 

 

22 minuty temu, darulok napisał:

Tak samo z audio, czasem lubię obejrzeć film głośniej ale 70 procent oglądam na przyzwoitym poziomie. 

Zauważyłem pewną prawidłowość.....jak dźwięk jest dobry zawsze mam ochotę podkręcić gałeczkę mocniej i odwrotnie.  ?

15 godzin temu, darulok napisał:

4k lód ?a tak na poważnie

OLED?
Może ten typ tak ma.....LCD grzeją.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co na to tutejsi sceptycy którzy całkiem niedawno wieszczyli że brak dostatecznej przepustowości infrastruktury przesyłowej będzie wąskim gardłem które położy 8K na łopatki? Jak widać kolejna bariera pokonana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co na to tutejsi sceptycy którzy całkiem niedawno wieszczyli że brak dostatecznej przepustowości infrastruktury przesyłowej będzie wąskim gardłem które położy 8K na łopatki? Jak widać kolejna bariera pokonana.

Proponuję być ostrożnym w tych newsach , gdyż jak wiemy samsung to mistrz marketingu,  zaraz nam wyślę kodek i bitrate o sile 4k o nazwie 8k i będzie klepał po świecie że to to samo co natywne 8k..  Tak samo jak lata pisali że nie wiadomo co osiągnęli z czernią w swoich ledach, Qledach a i tak zawsze była lipa,, dla mnie,,  i nadal są tzw,,  bladziakami !  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co na to tutejsi sceptycy którzy całkiem niedawno wieszczyli że brak dostatecznej przepustowości infrastruktury przesyłowej będzie wąskim gardłem które położy 8K na łopatki? Jak widać kolejna bariera pokonana.

Co zostało pokonane?
Kpina, produkują 8K od ponad roku a nadal nie ma co nadawać i jak nadawać....KPINA!

A co mam napisać w odpowiedzi na pierwsze zdanie.....to fakt.
"Brak dostatecznej przepustowości infrastruktury przesyłowej będzie wąskim gardłem".
Dalej nie cytuję, bo tekst "położy na łopatki", tak jak to masz w dziwnym zwyczaju,  wymyśliłeś i wciskasz nam w usta.
Będzie wąskim gardłem jeszcze przez dłuuuugie lata a to całe 8K będzie przez ten czas służyło ludziom co najwyżej do "poprawiania" obrazów niższej rozdzielczości i oglądania kilku filmów i dem w kółko.  ? 

Pisano tu że jeszcze długo poczekamy na takie kodeki i to fakt, bo ten wygląda na taki dedykowany tylko dla Samsunga (AI) a nadawcy w zdecydowanej większości przygotowują się dopiero do wprowadzania kodeków o mniejszej przepustowości, raczej pod 4K z kodekiem HEVC. I robią to bynajmniej nie po to by nadawać w zwiększonej rozdzielczości a raczej by móc nadawać większą ilość programów.

Kiedy wejdzie  wcześniej zapowiadany ale jeszcze nie ukończony VVC który teoretycznie mógłby dać możliwość nadawania w 8K w przyzwoitej jakości, tego nie wiadomo.....u nas na pewno nie szybciej jak za dekadę. Chyba że odstąpią od HEVC i przejdą od razu na nowocześniejszy, w co szczerze wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Pisano tu że jeszcze długo poczekamy na takie kodeki

Jak widać z przytoczonego materiału właśnie zaczynają się pojawiać.

2 godziny temu, Maju napisał:

ten wygląda na taki dedykowany tylko dla Samsunga

Na jakiej podstawie takie przypuszczenie?

2 godziny temu, Maju napisał:

u nas na pewno nie szybciej jak za dekadę

Pytanie jak wyżej.

2 godziny temu, Maju napisał:

Chyba że odstąpią od HEVC i przejdą od razu na nowocześniejszy, w co szczerze wątpię.

Rozważanie o tyle niezasadne że znane są przypadki "przeskakiwania" etapów. U nas wprowadzając telewizję cyfrową pominięto etap MPEG-2 i wskoczyliśmy od razu na MPEG-4. Podobnie w radiu cyfrowym nie przechodziliścmy przez etap DAB, lecz od razu wprowadziliśmy DAB+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że są JUŻ projekty by wprowadzić HEVC (opracowany w 2013, 2015 nowa wersja) a następca jeszcze w powijakach.  ?
Na naziemnej nie przyjęto MPEG2, bo wtedy gdy wprowadzano telewizje cyfrową musieliby wykonać krok w tył.....to standard opracowany jeszcze 1990 roku (MPEG4 1998) raczej nienadający się do HD, a przypomnę że  przejście na cyfrę zakończono 2012. 

Po drugie z tego co pamiętam jak u nas wprowadzano cyfrówkę inni wprowadzali nowocześniejszy MPEG4 DVB-T2.

Niezasadne??? 
Niby co?    ?

Cytat wpisu z forum "Emitel":

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 grudnia 2019 r., z wyjątkiem pkt 14 załącznika do rozporządzenia, który wchodzi w życie z dniem 1 września 2020 r.”."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

48 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Pisano tu że jeszcze długo poczekamy na takie kodeki

Jak widać z przytoczonego materiału właśnie zaczynają się pojawiać.

Naprawdę?
Od opracowania do realizacji i wprowadzenia długa droga.

48 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

ten wygląda na taki dedykowany tylko dla Samsunga

Na jakiej podstawie takie przypuszczenie?

"Treść 8K jest kompresowana do wielkości plików standardowych dla 4K za pomocą AI downscaler i przesyłana do telewizora, który wykorzystuje AI, by zwiększyć rozdzielczość pobranej treści z powrotem do jakości 8K."

Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

48 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

u nas na pewno nie szybciej jak za dekadę

Pytanie jak wyżej.

Pisałem o naziemnej a tam dopiero są plany na HEVC.....od 2010 do 2012  MPEG4 wprowadzali.....policz sobie dalej.  ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

"Treść 8K jest kompresowana do wielkości plików standardowych dla 4K za pomocą AI downscaler i przesyłana do telewizora, który wykorzystuje AI, by zwiększyć rozdzielczość pobranej treści z powrotem do jakości 8K."

Co innego materiał 4K sztucznie rozciągany do 8K a co innego materiał 8K skompresowany do 4K a następnie rozkomkompresowany z powrotem do 8K. 

Nasuwa się analogia z dawną kwadrofonią. Proponowano wersję dyskretną 4-4-4 (4 źródła dźwięku, 4 niezależne kanały przesyłowe, 4 głośniki), ale z uwagi na podobne jak dziś przy 8K uwarunkowania związane z infrastrukturą przesyłową większe szanse miała wersja matrycowa 4-2-4 (4 źródła dźwięku, kodowane na 2 kanały przesyłowe - do dyspozycji była cała infrastruktura stereo, następnie po stronie odbiorczej rozkodowywane z powrotem na 4 sygnały kierowane do 4 głośników).

To co zaproponował Samsung można uważać za analogię kwadrofonii matrycowej 4-2-4. To jednak coś więcej niż zwykły upscaling materiału 4K za pomocą zaawansowanej AI do 8K. Pozostając przy tych samych analogiach ze świata audio taki zwykły upscaling to byłoby 2-2-4, czyli klasyczne Quasi Quadro w stylu amplituner Radmor, materiał stereo słuchany na konfiguracji 4-głośnikowej, przy czym na tyle nie jest dokładnie to samo co na przodzie. Propozycja Samsunga jest analogią do full scale kwadrofonii. Matrycowej ale co by nie powiedzieć "pełnokrwistej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

To co zaproponował Samsung można uważać za analogię.....

Wszystko to rozumiem, ale jak to co zaproponowali ma się do inteligentnego upscalingu innych firm....przecież tu wyraźnie podają że chodzi o ich firmową wersję o oznaczeniu AI.
Wymyślili coś co zadziała tylko na ich telewizorach?
Takie coś nie ma szans na masowe upowszechnienie.....poza tym jakieś sztuczki z "przerabianiem" plików by potem powróciły do pierwotnej jakości z góry pachnie małym przekrętem.
Nie ma na razie szans, widoków na pełnowartościowe 8K to jakiś kolejny (na bazie AI) erzac wymyślają.   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maju napisał:

Wymyślili coś co zadziała tylko na ich telewizorach?

Wszystko wskazuje na to, że masz rację.

57 minut temu, Maju napisał:

Takie coś nie ma szans na masowe upowszechnienie...

Nie ma. Chyba że uda im się przekonać decyzyjne gremia ustalające standardy światowe. Ale wątpię.

Znów nasuwa się analogia do kwadrofonii. System dyskretny 4-4-4 odpadł w przebiegach z uwagi na wspomniany problem z infrastrukturą przesyłową. Największe szanse miał matrycowy SQ lansowany przez Sony i CBS Columbia, za którym opowiedziała się również Europa. A tu raptem Sansui wyskoczył ze swoim QS, również matrycowym 4-2-4 (ale o zupełnie innych parametrach kodowania niż SQ) który mógł być stosowany, a nagrania tak zapisane mogły być słuchane wyłącznie na sprzęcie Sansui. I klops. Właśnie to niedogadanie standardów i brak perspektyw możliwości ustalenia jednego (może nawet nie ogólnoświatowego, ale obowiązującego w skali kontynentu) położyło w ogóle kwadrofonię. A szkoda, bo to była fajna rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bobcat napisał:

Sansui.

Pełna zgoda....widzę że jesteś ciągle w temacie dawnych systemów dźwięku przestrzennego.....moja stara pamięć te informacje już dawno wyczyściła.  :))

Jak napisałeś o Sansui przypomniało mi się jakie wrażenie na mnie zrobił ich flagowy (chyba) wzmacniacz którego naprawy niegdyś pojął się mój znajomy elektronik (ten sam od "lampy" z mojego wczorajszego wpisu).

Olbrzymia bestia (AU-20000), tak się składa że do dzisiaj zatrzymałem sobie jego folder reklamowy.....do dziś robi wrażenie, piękny na zewnątrz, ładnie wyposażony i zbudowany wewnątrz. Doskonała analogowa sekcja phono. 
Niektóre dane;
waga prawie             24 kg
wymiary              460x178x 400mm
pobór prądu       1110 W max, 360 (rated) 
w pełnym paśmie i przy 0,05% zniekształceń 170 W mocy na kanał

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak się okazuje mam jeszcze folder wzmacniacza z opisanym przez Ciebie systemem QS.....jest to model QRX999 co ciekawe jeszcze większy od wyżej wymienionego.   :))

image.png.884389b4bc77df14ee12c16a4f71b1a8.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maju napisał:

dawnych systemów dźwięku przestrzennego.

Obecnie są systemy cyfrowe. Ale renesans dźwięku przestrzennego (szkoda że tylko w kinie domowym) rozpoczął się od Dolby Surround, a przecież to nie było nic innego jak klasyczna kwadrofonia matrycowa 4-2-4 (o parametrach kodowania jeszcze innych niż SQ czy QS).

 

29 minut temu, Maju napisał:

Olbrzymia bestia

 

29 minut temu, Maju napisał:

folder wzmacniacza z opisanym przez Ciebie systemem QS

Co by nie powiedzieć tamten sprzęt miał swój niepowtarzalny urok.

Chociaż....

Czyżby kolejna próba reaktywacji muzyki wielokanałowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może czas zacząć myśleć o sprzęcie z Dolby Atmos? Tylko znowu: jaka konfiguracja? 5.1.2? 7.2.4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bobcat napisał:

tamten sprzęt miał swój niepowtarzalny urok

Nie da się ukryć.
Miałem namiastkę tego uroku będąc niegdyś posiadaczem najpierw "Elizabeth stereo" a potem "elizabetki" w wersji Hi-Fi.
Kupiłem potem "Kleopatrę" i prawie nic nie zyskałem na jakości dźwięku a cały urok przepadł.  Późniejsze zmiany przyniosły tylko większa moc ale jakość za tym za nic nie chciała iść....zacząłem inaczej podchodzić do sprawy, bardziej po audiofilsku słuchać i doszło do mnie wreszcie, że nie zawsze parametry grają.    :))
Przewaliło się u mnie trochę tego peerelowskiego sprzętu.....długo by wymieniać. 
 

Czytam folder z tego ostatniego wzmacniacza a tam oprócz tunera radiowego mamy gramofonowy system kwadrofoniczny D4 i system......QS, tak, tak kiedyś to dbano o klienta nie to co teraz.  

A jest jeszcze jakiś syntetyzer QS i system Dolby działający na zapis, odczyt, jakby ktoś chciał redukować szumy nagrywając na magnetofon. Kiedyś to były czasy......zdaję sobie sprawę że te urządzenia musiały nieźle kosztować a i teraz zadbane egzemplarze takich rarytasów też pewnie nieźle kosztują.  ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przypomniało.....

"pierwszy polski radioobiornik kwadrofoniczny CEZAR-QUADRO. Konstrukcja radioodbiornika wzorowana była na radiu ELIZABETH."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.0146baf187d0a91ac9f4024a87ce031b.png

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Może czas zacząć myśleć o sprzęcie z Dolby Atmos? Tylko znowu: jaka konfiguracja? 5.1.2? 7.2.4?

Jak to, nie będziesz czekał na 8K z ich 22.2?       :)

A tak na poważnie.....daliśmy się wpędzić w to mnożenie głośników tak jakby do otoczenia dźwiękiem trzeba było (w małym pomieszczeniu) więcej niż cztery, jak ktoś chce koniecznie(góra) sześć głośników.
W stereo nie potrzeba centralnego i jest super a tu wymyślili 22.2......paranoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maju napisał:

Czytam folder z tego ostatniego wzmacniacza a tam oprócz tunera radiowego mamy gramofonowy system kwadrofoniczny D4 i system......QS

D4? Nie CD-4 przypadkiem? Proszę nie mylić w płytą CD, w tym konkretnym przypadku to skrót od Compatible Discrete (lub pełniej Discrete Four Channel Disc System). Był to dyskretny system 4-4-4 zapisu na winylowych płytach gramofonowych opracowany i zaproponowany przez JVC-Nivico (konkretnie pomysłodawcą i autorem był Toshiya Inoue). W największym skrócie mówiąc na rowkach zapisu były sygnały przednie L i R, a na tych samych rowkach, ale na częstotliwościach nadakustycznych (20 - 45 kHz) tyły L i R. Rzecz niezwykle skomplikowana i droga, gdyż igła musiała mieć nacisk max 1 g, a wzmacniacz musiał pracować do wymienionych częstotliwości i przerabiać sygnał z powrotem na pasmo słyszalne dla odbiorcy. Specjalnie dla tego systemu opracowano igłę z nowatorskim szlifem Shibata, stosowaną do dziś (dla winylów zapisanych w stereo) choć o tamtej kwadrofonii mało kto już pamięta.

QS zrozumiałe że miał, przecież to ich autorski system.

Co sądzisz o sygnalizowanych umowach i ofercie muzyki wielokanałowej zapisanej w Dolby Atmos? Czy Twoim zdaniem ma szanse się to przyjąć? Próbowano kwadrofonię - nie wyszło. Potem próbowano DVD-Audio, SACD i (w czasach zupełnie nam współczesnych) BD Pure Audio - również klapa. Do trzech razy sztuka? Powiedzmy sobie szczerze, że za obecnymi umowami stoją "wielcy tego (muzycznego) świata", ci którzy umieszczają na rynku materiał do słuchania. Więc sytuacja jest jakby diametralnie odmienna od 8K, gdzie podstawowym zarzutem jest że nie ma co oglądać. Tutaj jest co słuchać. Chwyci to? Czy znów zwycięży przyzwyczajenie że muzyka = stereo?

45 minut temu, Maju napisał:

pierwszy polski radioobiornik kwadrofoniczny CEZAR-QUADRO.

Tak, miał kwadrofonię matrycową 4-2-4 systemu SQ. Cenę ustalono wtedy na 26000 zł. 

Przeciętne wynagrodzenie miesięczne wg GUS było wtedy 3185 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.