Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Bobcat napisał:

Twoją ocenę mojej osoby mam w miejscu którego nazwa zaczyna się literą "d" i w mianowiku ma cztery litery. 

nie oceniam twojej osoby tylko twoją postawę w dyskusji. wiem ,że tego nie rozumiesz dlatego wyjaśniam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

nie oceniam twojej osoby tylko twoją postawę w dyskusji. wiem ,że tego nie rozumiesz dlatego wyjaśniam

Twoje wyjaśnienia mam tamże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG wprowadza 8K szerokim frontem. Nie tylko OLED, również Nano Cell. Wśród tych ostatnich będzie w ofercie także 55".

Skandal. Zarząd LG wprowadza do produkcji 8K 55" bez uzgodnienia z różnymi mądralami z tutejszego Forum? Kiedy zarząd koreańskiego giganta elektroniki zostanie wezwany na dywanik? Albo wręcz zdymisjonowany? To nie może pozostać bez konsekwencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, czy Ty naprawde nie wiesz o co chodzi zarzadaowi giganta, czy tylko udajesz, mam nadzieje, ze to 2gie.

 

Sarkazm ma sens tylko wtedy gdy nie osmieszamy samego siebie, pamietaj o tym. Rada od serca, w nowym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Bob, czy Ty naprawde nie wiesz o co chodzi zarzadaowi giganta, czy tylko udajesz, mam nadzieje, ze to 2gie.

Sarkazm ma sens tylko wtedy gdy nie osmieszamy samego siebie, pamietaj o tym. Rada od serca, w nowym roku.

W Twoich oczach się ośmieszyłem? Cała przyjemność po mojej stronie. 

Zarząd giganta doskonale wie co się będzie najlepiej sprzedawało: modele relatywnie tańsze. Zwłaszcza na początku przy zaporowych cenach większych rozmiarów. I ludzie to będą kupować. Albowiem mają w d..ie te wszystkie kalkulatory, teorie i wyliczanki. Kilku Rejtanów którzy się położą pod drzwiami tego trendu nie odwróci, ani nawet nie przyhamuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, ze sprzedawanie 55 calowych telewizorow 8k bedzie mialo sens dla Kowalskiego. Chodzi tylko i wylacznie o kase. A wiadomo, ze latwiej ja wyrwac na tanszym niz drozszym. 8k w 55 calach to wlasnie wabik na wyrywanie kasy od nieswiadomego klienta. I tyle. Kazdy to wie, kazdy z jakas tam wiedza - klienici w wiekszosci jej nie maja . Myslalem, ze Ty ja masz. Okazuje sie, ze nie.

 

Co do osmieszania, to osmieszasz sie w oczach nie moich, tylko wszystkich z minimum wiedzy w temacie.  No ale coz, madremu powiesz raz i zrozumie. Reszcie chyba nie warto mowic wcale.

Takze madrej glowie dosc 2slowie, a glupiej....

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slawek.xm napisał:

pisze merytorycznie za każdym razem udowadnia swoje argumenty,a ty pyskujesz ,zamiast merytoryki atakujesz ad personam 

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że by uzasadnić to że 8K ma sens na małym ekranie powołuje się na jakieś podprogowe oddziaływanie tej rozdzielczości którego nie potrafił uzasadnić.
Gdy jakiś czas temu @Maciej Koper podał tu że wg. nowych badań (a faktyczne to stare badana NHK z 2012r.)  jakie przedstawiono na targach CES 2019  Las Vegas tłumaczono jak to jakieś korzyści z 8K można odnieść z dwukrotnie większej odległości niżby to wynikało z przeliczników stosunku wielkości ekranu do odległości Bobcat wprost oszalał ze szczęścia, bo wydaje mu się że to uzasadnia kupowanie 55" telewizora 8K.
A prawda jest taka:

19 godzin temu, Maju napisał:

 Max. efektu SHV osiąga się nie bliżej niż w odległości 0.75 wysokości ekranu a kończą się zalety 8K (przewaga nad 4K) w odległości około 2,1cm/cal przekątnej ekranu. Dla 8K 55" to kolejno niespełna 60 cm i 1.16 m.   ;)

Czyli to co mu obiecano, jakieś ledwo dostrzegalne korzyści w stosunku do 4K, osiągnie nie z dalsza jak z nieco ponad metra odległości od ekranu. A on usiłuje wmówić że obiecały te badania coś więcej....
Niżej jest o tym a na końcu artykułu o tym że nie do końca tak musi być jak obiecują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ignoruje fakty tu zawarte i jeszcze wmawia że to ja nie rozumiem co wynika z tych badań.....szczyt bezczelności.

 

 

 

 

17 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

twoich "argumentach" pisałem.

Podawałem interpretację wielokrotnie. Nie ma potrzeby powtarzać. Twoja praktyka uznawania za argumenty wyłącznie tego co Tobie się spodoba i co potwierdza Twój punkt widzenia staje się nudna.

A co tu ma do rzeczy co mi się podoba lub nie lub mój punkt widzenia??
Przemawiają suche fakty, powołujesz się na badania z których wynika to co opisałem, wyliczyłem.

Zamykanie oczu na to jakie są te fakty które powtórzyłem wyżej n-ty raz nie spowoduje że z 2 m odróżnisz  na 55" telewizorze identyczny obraz 8K od 4K......chyba masz poważny problem z logiką albo nie umiesz liczyć skoro upierasz się że 1.2 m nie jest tu absolutną granicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bobcat napisał:

LG wprowadza 8K szerokim frontem. Nie tylko OLED, również Nano Cell. Wśród tych ostatnich będzie w ofercie także 55"

10 godzin temu, Bobcat napisał:

LG wprowadza do produkcji 8K 55" bez uzgodnienia z różnymi mądralami z tutejszego Forum?

 

Ciesz się Bobcat dostrzegli widać twoja ignorancję i jest oferta dla ciebie.....poczekaj jeszcze trochę może zrobią dla bardziej naiwnych 50 calowe, jak zobaczą że was więcej to może niżej 50" zejdą.  Jak można telefony 4K robić, czemu nie wypuścić takiego 8K dla ubogich....   :)))

3 godziny temu, bubusia napisał:

Sarkazm ma sens tylko wtedy gdy nie osmieszamy samego siebie

Krytycyzmu wobec siebie u niego nie uświadczysz za grosz.....  ?

47 minut temu, bubusia napisał:

8k w 55 calach to wlasnie wabik na wyrywanie kasy od nieswiadomego klienta. I tyle. Kazdy to wie,

Można zagłuszyć w sobie to co boli.....a prawda która mu nie pasuje go boli najbardziej.  ?
 

 

57 minut temu, Bobcat napisał:

I ludzie to będą kupować. Albowiem mają w d..ie te wszystkie kalkulatory, teorie i wyliczanki. Kilku Rejtanów którzy się położą pod drzwiami tego trendu nie odwróci, ani nawet nie przyhamuje.

Ludzie kupują marne 4K a oglądają naziemną gdzie tylko kilka programów w HD uświadczysz.....o to ci chodzi  by na kiepskich budżetowych telewizorach 8K sporadycznie 4K oglądali??
Będziesz to miał.....producenci się widać starają.  :))))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubusia napisał:

Co do osmieszania, to osmieszasz sie w oczach nie moich, tylko wszystkich z minimum wiedzy w temacie. 

Ośmieszają się wyłącznie ci, którym się wydaje że przeciętny nabywca w jakikolwiek sposób kieruje się powtarzanymi przez nich wielce naukowymi zasadami oglądania telewizora. Wyższa szkoła gotowania wody w czajniku.

Natomiast  na marketing jest jak najbardziej podatny. Czy to się komu podoba czy nie. Zacznijcie żyć w świecie realnym., a nie w przestrzeni Waszych życzeń.

2 godziny temu, Maju napisał:

powołuje się na jakieś podprogowe oddziaływanie tej rozdzielczości którego nie potrafił uzasadnić.

Widziałem i to mi wystarczy. W przeciwieństwie do Ciebie nieuleczalny teoretyku.

2 godziny temu, Maju napisał:

A prawda jest taka:

@Majucytuje największego geniusza ludzkości. Czyli siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zyjemy i nie lykamy bajek o wyzszosci 8k nad 4k, a moze i nizej, na 55 calach. Poza tym, jakbym mial marketingiem sie kierowac, to nic tylko latalbym na przedswiateczne promocje i ciagle kupowal jakies rzekomo tansze pierdoly bez ktorych moje zycie jest rzekomo nic nie warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

dostrzegli widać twoja ignorancję i jest oferta dla ciebie...

Zazdrościsz? Ciebie nie dostrzegą bo jesteś dla nich Pan Nikt.

2 godziny temu, Maju napisał:

Krytycyzmu wobec siebie u niego nie uświadczysz za grosz...

Pokaż choć jeden przykład samokrytycyzmu u siebie.

2 godziny temu, Maju napisał:

Można zagłuszyć w sobie to co boli.....a prawda która mu nie pasuje go boli najbardziej. 

Nie sil się na psychoanalizy bo wychodzisz na głupka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

A prawda jest taka:

@Majucytuje największego geniusza ludzkości. Czyli siebie.

Powtarzam to czego ignoranci tobie podobni nie mogą pojąć....dwa razy zwiększono to co wynika z kalkulatora a to dla 55" wynosi niespełna 1.2 m.
Usiądziesz dalej i nie rozpoznasz 4 od 8K.....poniał????

4 minuty temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

dostrzegli widać twoja ignorancję i jest oferta dla ciebie...

Zazdrościsz? Ciebie nie dostrzegą bo jesteś dla nich Pan Nikt.

To rzadkie i ciekawe, że istnieją tacy którzy szczycą się tym że ich producenci robią w balona....  ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bubusia napisał:

No wlasnie zyjemy

Właśnie nie. Ciągle Wam się wydaje że przeciętny Kowalski (Smith, Hashimoto - niepotrzebne skreślić) przed podjęciem decyzji zakupowej udaje się na Wyższe Studia Naukowych Zasad Oglądania Telewizji. A potem kieruje się zdobytą tam wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bubusia napisał:

nie lykamy bajek o wyzszosci 8k nad 4k

Widziałeś 8K?
Bobcat widział i wie lepiej.  :))))

2 minuty temu, Bobcat napisał:

A potem lista się zdobytą tam wiedzą

Co robi??

3 minuty temu, Bobcat napisał:

udaje się na Wyższe Studia Naukowych Zasad Oglądania Telewizji

Lepiej się żyje kompletnym ignorantom.....a to 55" 8K kupią a to sobie ostrość regulacją "poprawią"....  :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bobcat napisał:

Właśnie nie. Ciągle Wam się wydaje że przeciętny Kowalski (Smith, Hashimoto - niepotrzebne skreślić) przed podjęciem decyzji zakupowej udaje się na Wyższe Studia Naukowych Zasad Oglądania Telewizji. A potem lista się zdobytą tam wiedzą.

Przecietny Kowalski nie ma za bardzo pojecia co kupuje. I o tym wlasnie pisze. A nie o tym ze Kowalski gdzies sie udaje przed zakupem. Koncerny doskonale wiedza, ze wcisna mu kazdy bullshit, z 8k tez. Ty z tego bullshitu wydajesz sie robic prawde. Wiesz kim dla nich jestes? Tzw pozytecznym......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maju napisał:

Usiądziesz dalej i nie rozpoznasz 4 od 8K.

Moja kasa - moja decyzja. Zrozumiano?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bobcat napisał:

Moja kasa - moja decyzja. Zrozumiano?

A teraz jeszcze napisz, ze twoj wybor, i jak chcesz byc pozytecznym dla koncernow, to bedziesz i zaden bubusia czy Maju nie ma tu nic do gadania. Twoj wybor i nikt ci sie nie bedzie wpierd...:)

A na koncu dorzuc czy zrozumiano, hehe

Oj Bobik Bobik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

powołuje się na jakieś podprogowe oddziaływanie tej rozdzielczości którego nie potrafił uzasadnić.

Widziałem i to mi wystarczy.

A może widziałeś taki obraz którego nadawcy nie są w stanie bez dużych kompresji jeszcze dziesiątki lat nadawać?
Nie przyszło do główki??
No i nie było to 8K na kiepskim 55", prawda?

Teraz, bubusia napisał:

A teraz jeszcze napisz

To ze jest głupia przecież nie napisze....   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maju napisał:

 

To ze jest głupia przecież nie napisze....   :))))

To kobita jest, niemozliwe. To by wiele wyjasnialo, sry kobitki.

?

 

O ku...., zona sie kreci

 

Dobra, starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bobcat napisał:
18 minut temu, Maju napisał:

Usiądziesz dalej i nie rozpoznasz 4 od 8K.

Moja kasa - moja decyzja. Zrozumiano?

To w końcu kiedy piszesz prawdę, bo się pogubiłem:

- jak twierdzisz że jest jakieś uzasadnienie dla oglądania 55" 8K (a nie 4K) z odległości ponad 1.2 m
- czy jak olewasz te fakty, masz kaprys i kupujesz wbrew tym faktom   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob uparl sie, ze musi byc 55. Wez kup 65 i bedzie juz lepiej:)

Roznica w kasie niewielka

Bob, pomysl o penisie, wolalbys 15 czy 25?

 

?

cm, nie cali:)

I tylko nie pisz, ze Twoj penis, Twoj wybor, a nam nic do tego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bubusia napisał:

wolalbys 15 czy 25?

Ilość przechodzi w bylejakość.

Poza tym: nie długość przyrodzenia lecz sztuka pier....nia.

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Wiesz kim dla nich jestes? Tzw pozytecznym......

Ty natomiast jesteś Don Kichotem próbującym walczyć z wiatrakami.

A przy okazji: ja jeden nie tworzę rynku.

1 godzinę temu, bubusia napisał:

to bedziesz i zaden bubusia czy Maju nie ma tu nic do gadania. Twoj wybor i nikt ci sie nie bedzie wpierd...:)

No wreszcie mogę się z Tobą w 100% zgodzić.

1 godzinę temu, Maju napisał:

może widziałeś taki obraz którego nadawcy nie są w stanie bez dużych kompresji jeszcze dziesiątki lat nadawać?

Podziwiam determinację w szukaniu argumentów na "nie".

1 godzinę temu, Maju napisał:

To ze jest głupia przecież nie napisze....   :))))

Dlaczego głupie? Bo Ty tak raczyłeś ocenić. To sobie oceniaj. Jakie to ma znaczenie? Ano żadne.

1 godzinę temu, Maju napisał:

To w końcu kiedy piszesz prawdę, bo się pogubiłem:

- jak twierdzisz że jest jakieś uzasadnienie dla oglądania 55" 8K (a nie 4K) z odległości ponad 1.2 m
- czy jak olewasz te fakty, masz kaprys i kupujesz wbrew tym faktom   :)))

W oparciu o własne spostrzeżenia gdy oglądałem 8K stwierdzam, że jest uzasadnienie dla oglądania tej rozdzielczości na 55" z odległości większej niż 1.2 m. Różnica in plus jakości obrazu jest zauważalna z większego dystansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubusia napisał:

Bob uparl sie, ze musi byc 55. Wez kup 65 i bedzie juz lepiej:)

Niektórzy próbują dyktować mi co mam robić. Co by te same osoby powiedziały gdybym ja zaczął się wypowiadać krytycznie na temat tego co one robią?

-  Jak Ty w ogóle masz urządzone mieszkanie? Po co sobie kupiłeś takie meble? Zupełnie niepraktyczne. 

- Taki samochód chcesz sobie kupić??? Czyś Ty na głowę upadł? Powinieneś mieć nie ten model, ale tamten. 

- Jak Ty się ubierasz? Bezguście totalne.

- Co jadłeś dziś na obiad? To jest absolutnie niezdrowe. Poza tym ma zbyt wiele kalorii.

Osoby te powiedziałyby że zachowuję się w sposób niegrzeczny, nieelegancki i niekulturalny. I co więcej: miałyby rację. 

Otóż ja w identyczny sposób odbieram Wasze narzucanie mi jaki telewizor mam sobie kupić. Moja kasa - moja decyzja. Dotrze to wreszcie do tych pustych łbów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bobcat napisał:

Moja kasa - moja decyzja.

No i brawo, tylko nie przekonuj przy okazji innych, że to jest najlepsza rzecz na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sypus napisał:

No i brawo, tylko nie przekonuj przy okazji innych, że to jest najlepsza rzecz na świecie.

Nie muszę i nie chcę nikogo do niczego przekonywać. Każdy podejmuje decyzje we własnym zakresie. Próbuję tylko co poniektórym uzmysłowić że próby narzucania mi na co mam wydać swoją własną kasę są nietaktowne i nieeleganckie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie narzuca, piszemy tylko o bardzo malych korzysciach, a moze i ich braku, przy ogladaniu 8 k na 55 calach. Chyba normalne, ze przy 65 calach bedzie wieksza korzysc. Elementarz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tak się przyglądam tej dyskusji prawie od początku i postanowiłem wrzucić coś od siebie. Oczywiście pewnie narażę się niektórym, ale co mi tam. Pierwszy wniosek, który mogę wyciągnąć obserwując rynek, to że czy nam się to podoba, czy nie, to marketingowcy zrobią wszystko żeby TV 8K wprowadzić i pewnie im się to uda.

Przed drugim wnioskiem napiszę tylko, że wzrok badałem niedawno i mam świetny. TV 8K widziałem już kilkukrotnie, w różnych miejscach i mogłem porównać bezpośrednio z TV 4K. 

Przy porównaniu TV 75 cali, odległość 2 do 2,5 m, 4K vs 8K nie dało się dostrzec żadnych zalet 8K. Naprawdę starałem się coś znaleźć, zobaczyć, spędziłem dużo czasu przed tymi tv i zupełnie nic. Zwykłe marketingowe wciskanie kitu i żerowanie na niewiedzy "Kowalskiego", któremu łatwo wmówić, że więcej to musi być lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S_Mac napisał:

czy nam się to podoba, czy nie, to marketingowcy zrobią wszystko żeby TV 8K wprowadzić i pewnie im się to uda

Otóż to.

3 minuty temu, S_Mac napisał:

Przy porównaniu TV 75 cali, odległość 2 do 2,5 m, 4K vs 8K nie dało się dostrzec żadnych zalet 8K.

Czy na telewizorze 8K był pokazany materiał od samego początku natywnie nagrany w 8K? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bobcat napisał:

Czy na telewizorze 8K był pokazany materiał od samego początku natywnie nagrany w 8K? 

Tak był "reklamowany".

Rozmawiałem też ze sprzedawcą i miał identyczne spostrzeżenia. Różnica była widzialna dopiero z bardzo małej odległości (poniżej 1m.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S_Mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S_Mac napisał:

Tak był "reklamowany".

A co było na służącym do porównania telewizorze 4K? Czy ten sam materiał po downscallingu do 4K? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.