Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 55" nie bardzo......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stench napisał:

Dlaczego ? 554K to petarda i generalnie projekt doskonały.

Tutaj są zwolennicy szkoły "im większy ekran tym lepiej". Mocno dyskusyjne podejście do tematu. Ile osób ma nielimitowaną przestrzeń w domu? Przy okazji również nielimitowaną kasę? Zawsze stałem na stanowisku że najwięcej mówi mainstream, nie nisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam na myśli że 55 cali i rozdzielczość 4K to wzajemne optymalne dopasowanie. FHD już odstaje , a 8K przerost formy nad treścią.

Co do reszty moich preferencji to już pisałem. Dziś racjonalnie 55 cali , w przyszłości jeśli będzie lepszy sygnał chętnie więcej, ale sygnał jest kluczowy.

Ciekawe czy będzie jakaś poprawa wraz z przejściem na DVBT2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Maju napisał:

Na 55" nie bardzo......

15 godzin temu, stench napisał:

Dlaczego ? 554K to petarda i generalnie projekt doskonały.

 

15 godzin temu, stench napisał:

Mam na myśli że 55 cali i rozdzielczość 4K to wzajemne optymalne dopasowanie. FHD już odstaje , a 8K przerost formy nad treścią.

Co do reszty moich preferencji to już pisałem. Dziś racjonalnie 55 cali , w przyszłości jeśli będzie lepszy sygnał chętnie więcej, ale sygnał jest kluczowy.

Ciekawe czy będzie jakaś poprawa wraz z przejściem na DVBT2.

 

Na naziemnej w naszym kraju jeszcze co najmniej dekad nie będzie programu 4K.

Nie zgadzam się że do 55" do oglądania programów 4K to optymalny wybór.....nie siedzę zbyt daleko od telewizora i 55" u mnie do HD byłoby w sam raz, do 4K stanowczo za małe.
Jak ktoś lubi siedzieć blisko to 55" do 4K może mu wystarczyć.....dlatego napisałem że przy wyższych rozdzielczościach "55" nie bardzo" ma sens. Odczuwam u siebie wyraźnie, że moje 50" HD jest za małe.....
Zastrzegam że pisałem o pełnym wykorzystaniu odbiornika, jeżeli jest to 4K  to powinien głównie służyć do oglądania takich właśnie programów.

Co do poprawy jakości z przejściem na DVBT2, małe szanse są na to.
Można się prędzej spodziewać wzrostu liczby kanałów niż poprawy jakości.....tak przynajmniej do tej pory bywało.
Bądźmy jednak dobrej myśli, być może nadawcy (reklamodawcy) w końcu zrozumieją że mnożenie ilości byle jakich kanałów to droga donikąd.

 

Duży ekran dla skorzystania z rozdzielczości w pełni to wymóg podstawowy.
Im wyższa ta rozdzielczość tym większy ekran....fizyki nikt nie oszuka.
Można siedzieć z nosem w ekranie, ale to nie każdy lubi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ekran może być jak największy, pod warunkiem, że pixeloza nie zabija przyjemności z oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

pixeloza nie zabija przyjemności z oglądania

Nie wiem jak teraz, ale jak używałem DVB-T to z tą pixelozą na programach HD nie było tragicznie.
Bywało że jakiś program przyrodniczy nawet pozytywnie jakością zaskoczył...teraz nie mam anteny na zewnątrz a na wewnętrznej obraz mam niestabilny, to siłą rzeczy rzadko na naziemną przełączam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, stench napisał:

Ile cali

Pisałem już tu o tym dziesiątki razy, dzisiaj też.
Powtórzę 50", siedzę troszeczkę mniej niż 3 m od niego i do HD to za daleko o ok. kilkadziesiąt cm. Sprawdzone.....bliżej obraz bardziej wyraźny, wciągający a z pixelozą itp. problemów poważnych nie zauważyłem siedząc nawet tak blisko jak nieznacznie ponad dwa metry od telewizora.
To co podaje kalkulator to nie bajki.....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Sine Metu napisał:

oczy na uszy

Niestety takie są realia, chcąc w pełni korzystać z rozdzielczości to przy 4K ta ilość cali zmusza do siedzenia blisko. 

O 8K nie wspomnę.....  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Maju, jak masz 50 to jeszcze nie wchodzisz w pixelozę ale zaczynasz już się ocierać. Piszę o sygnale telewizyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maju napisał:

To co podaje kalkulator to nie bajki...

Tyle że badania NHK posłały go na śmietnik korygując jego wskazówki o (bagatelka) 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu dziwił się że tak pilnuję tego tematu i odpisuję na nieścisłości, ale sami widzicie że to konieczność bo mamy do czynienia z osobą piszącą co chwilę jakąś nieprawdę. 
To co teraz pisze, to kłamstwo powtarza CIĄGLE.

Jaka jest prawda.
 

Nic nie posłano na śmietnik i niczego nie skorygowano.....a już na pewno nie zrobiły tego żadne badania NHK.

Badania całościowe nad rozdzielczościami wskazują jednoznacznie że pełnię zysku z rozdzielczości otrzymujemy tylko z bliska, ze stosownych odległości bardzo zbliżonych, niemal identycznych jakie podaje kalkulator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na jakimś pokazie CES w ub. roku podano w celach marketingowych, pewnie  by "uzasadnić" 8K na małych ekranach, jakoby jakieś "nowe" badania przesuwały granicę....Maciej Koper zasugerował w swoim artykule, że zmienić to coś w ich kalkulatorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prawda jest taka że nie było żadnych nowych badań, wyrwano jedno badanie naukowców z NHK mówiące o tym że w idealnych warunkach laboratoryjnych (patrz tekst, doświadczenie) faktycznie z odległości dwa razy większej jest możliwe dostrzeżenie jakiejś różnicy na korzyść.
Nie zmienia to nic w kalkulatorze, bo ten mówi o odległościach idealnych gdzie czerpie się pełnię z rozdzielczości a nie takiej z których wprawne oko tylko w niektórych przypadkach teoretycznie może dostrzec różnicę na korzyść.

Kalkulator ma się dobrze, nikt go ani nie skorygował, tym bardziej nie usuną, co jest najlepszym dowodem na to że reklamowe bajania o konieczności skorygowania wyników w takich kalkulatorach były na wyrost, na potrzeby producentów którzy jeleniom tym robią wodę z mózgu i szykują kolejne owieczki do strzyżenia. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej to pokrętnej logiki, jakich to intelektualnych wygibasów trzeba użyć aby po raz kolejny próbować innym wmawiać że białe jest czarne, czarne jest białe a NHK nie udowodniło tego co udowodniło.

Zdanie @Majujest takie- to-a-takie. A jeśli fakty temu przyczą - to tym gorzej dla faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, napisałeś co napisałeś to teraz ja merytorycznie.

"Nowe" badania o których pisze M. Koper to eksperyment "Poczucie rzeczywistości" z pierwszego linka który wyżej podałem, polega na porównywaniu obrazu na monitorze z rzeczywistymi eksponatami....to jest pierwszy fakt!!!!

Pisze tam jak byk, że od pewnej granicy widzimy obraz bardziej rzeczywistym niż w niższej rozdzielczości i ma to tendencję wzrostową.....czyli im bliżej tym obraz jest bardziej rzeczywisty, realistyczny podobny do oryginału czyli, od momentu zauważenia różnicy do nasycenia poczucia rzeczywistości obrazu następuje ciągła poprawa.....to kolejny, drugi fakt!!

Faktem więc jest to że możemy o 100% zwiększyć odległość i jakąś różnicę między 4 a 8K w tym "poczuciu rzeczywistości" zauważyć, tylko to zgniły, żaden kompromis, bo jak się zbliżymy to to poczucie mamy znacznie większe....po co z tego rezygnować?
Pisząc normalnym językiem oddalając się na tą odległość o 100% większą jakość obrazu w tym aspekcie TEŻ się pogarsza w stosunku do obrazu widzianego z połowy odległości.
TO SĄ FAKTY!
 

Mam ich więcej podać?

Teraz zapytam o jakich ty faktach mówisz, bo jakoś dziwnym trafem żadnego nie podałeś?   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt? Ano taki że "lepszość" obrazu 8K da się zauważyć z odległości dwukrotnie większej niż wynikałoby to z osławionego kalkulatora. Tak, zbliżając się do ekranu wrażenie to się potęguje. Ale granica w myśl badań NHK jest właśnie taka.

Po co rezygnować z tego jeszcze lepszego obrazu oglądanego bliżej? A to już jest indywidualna decyzja każdego kupującego telewizor. Tobie się ciągle wydaje, że to Ty będziesz decydował co kto sobie ma kupić (za nota bene własną kasę) i to Ty będziesz ustalał z jakiej odległości ma oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mi tu wypisywał głupot, że dane z kalkulatora nie mają już żadnego znaczenia, bo coś ci się ubzdurało, to po pierwsze.
Nikomu nie każę ani nie zmuszam siadać tak jak podaje kalkulator.....zwracam uwagę na FAKT niezaprzeczalny iż siadając zgodnie z tym co tam podają mamy szansę w pełni korzystać z konkretnej rozdzielczości, po drugie!
Jak ktoś chce oglądać z dwukrotnie większej tracąc większość atrybutów z jakości jaką niesie rozdzielczość.....jego sprawa.
Ja też mógłbym swoje 50" HD oglądać  z 4.2 m i dostrzec różnicę w stosunku do SD, ale wolę z niespełna trzech.....żałuję też, że nie jest to 60".

Nie będzie mi tu się sugerować że na 55" 8K zasada "lepszości" z trzech metrów zadziała.....różnicę do 4K zauważy się z ok. METRA.....gratuluję decyzji!   ?

 

17 godzin temu, stench napisał:

Maju, jak masz 50 to jeszcze nie wchodzisz w pixelozę ale zaczynasz już się ocierać. Piszę o sygnale telewizyjnym.

Piszesz o tej pixelozie jak o końcu świata.....zacytuje co o tym pisze M. Koper.

Jaką wybrać odpowiednią przekątną?

"Zdecydowanie zalecam trzymać się zamieszczonego tu kalkulatora i wybierać jak największą przekątną, aż do osiągnięcia punktu optymalnego, czyli 4,2cm/cal dla Full HD i 2,1cm/cal dla UHD.
Od razu odpowiem też na wątpliwości niektórych nabywców: przy tak dużym ekranie wyjdzie duża pikseloza na kanałach telewizyjnych – Oczywiście, że wyjdzie! Jednak nawet jeśli (przy odległości załóżmy 2,75m) zejdziemy z 65″ na 50″ to i tak pikseloza będzie widoczna.
Proponuję zatem równać w górę, do najlepszych materiałów, a nie w dół do najgorszych.
Zastanówcie się nad tym sami: wolicie pikselozę, ale chociaż na dużym ekranie, czy pikselozę i to jeszcze na małym ekranie? a może około 20″ bez pikselozy? bo dla takich przekątnych przewidziany był format SD. "
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak jak tam pisze siedzę, w takiej mniej więcej odległości i z pikselozą nie mam problemu.....a teraz HD w tym rozmiarze nie ma szans kupić,  4K mieć i zakładać że choćby czegoś z plików nie będziesz oglądać, to trochę dziwne, tak jak dziwne jest mieć 4K małej wielkości. 

Ja mam jeszcze tv z końca czasów 3D i gdyby nie uciążliwość z tymi okularami i fakt że są podłej jakości i się psują to jeszcze nie raz (i z chęcią) jakiś film bym w tej technologii (dobrze nagrany) obejrzał.   
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maju napisał:

Nie będziesz mi tu wypisywał głupot, że dane z kalkulatora nie mają już żadnego znaczenia, bo coś ci się ubzdurało, to po pierwsze.

A Ty nie będziesz decydował za innych i mówił im co mają robić i jak wydawać ich własną kasę, bo Ci woda sodowa uderzyła do głowy. To po pierwsze.

17 minut temu, Maju napisał:

siadając zgodnie z tym co tam podają mamy szansę w pełni korzystać z konkretnej rozdzielczości, po drugie!

A może ktoś nie chce w pełni korzystać? Zmusisz? To po drugie.

17 minut temu, Maju napisał:

Nie będzie mi tu się sugerować że na 55" 8K zasada "lepszości" z trzech metrów zadziała...

Aby się na temat 8K wypowiadać tonem autorytetu wypadałoby najpierw go zobaczyć. To po trzecie,

Czy dane z kalkulatora małą jakiekolwiek znaczenie? Dla mnie nie mają i mam go w d..ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączył mantrę.....zobaczył 8K i stal się autorytetem....kup w końcu te 55" będzie jeszcze większa kupa śmiechu.   :)

A to twoje "po pierwsze i po drugie" (w świetle tego co cytujesz, do czego się odnosisz), to ciągłe bredzenie o moim decydowaniu, zmuszaniu (wodzie sodowej) w sytuacji że mi kompletnie to wisi co kupisz.......tak głupie, że szkoda gadać.

Zaraz napisz coś o moim chamstwie i nie zapomnij zgłosić.  :))
Pa.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Włączył mantrę.....zobaczył 8K i stal się autorytetem...

Cały czas używa tej samej mantry. Nigdy nie widział 8K a uważa się za autorytet. Bo się naczytał teorii i akademickich wydumek.

Godzinę temu, Maju napisał:

kup w końcu te 55" będzie jeszcze większa kupa śmiechu. 

Mam przypomnieć kogo w myśl przysłowia poznaje się "po śmiechu jego"?

Godzinę temu, Maju napisał:

mi kompletnie to wisi co kupisz

Więc przestań nieustannie "wykazywać" bezsens moich decyzji. Kupię co będę chciał. Moja kasa - moja decyzja. Tobie NIC do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest co prawda o nowej ofercie telewizorów 4K ale warto zwrócić uwagę na pewną sprawę sygnalizowaną w artykule. Otóż topowy model 4K 2020 będzie następcą nie topowego modelu 4K 2019, lecz drugiego od góry. Albowiem jak czytamy:

"to, co najlepsze, Koreańczycy zostawiają dla modeli 8K."

Czyli niedługo trzeba było czekać na realizację całkiem niedawnych przewidywań. Telewizory 4K będą stopniowo pozbawiane rozwiązań z najwyższej półki, gdyż te będą dostępne wyłącznie w modelach 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie dziwne że producenci stosując "siłowe" rozwiązania wycisną kasę od chcących mieć najlepszy telewizor.
To już przetestowali na 4K, wyszło więc teraz kolej na 8K....cała nadzieja w tym że mnożenie pikseli nie pójdzie rączka w rączkę z podnoszeniem cen. Tak na początku z poprzednikiem było....na szczęście potem ceny dość szybko spadły.

A tak dla ścisłości to wolę kupić prawie topowy 4K z wszystkimi bajerami jakie miał topowy 8K w ub. roku za rozsądną cenę, jak wydawać krocie na "wodotryski" tegorocznego 8K.
A jeszcze lepiej kupić ten 4K w przyszłym jak cena spadnie do akceptowalnej dla mnie.
Najmniej ważne tu jest jak Samsung oznacza swoje "dzieła".   ;)
 

 

Wykazuję bezsens kupowania 55" 8K do normalnego z odległości ok. 3 m oglądania treści 8K.
Kim jest chętny by coś takiego kupować najmniej mnie obchodzi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Maju napisał:

wolę kupić prawie topowy 4K z wszystkimi bajerami jakie miał topowy 8K w ub. roku za rozsądną cenę, jak wydawać krocie na "wodotryski" tegorocznego 8K.
A jeszcze lepiej kupić ten 4K w przyszłym jak cena spadnie do akceptowalnej dla mnie.

Topowe rozwiązania przechodzą do 8K i będą dostępne tylko tam. Chcesz je mieć? To kup 8K. Modele 4K będą systematycznie, z roku na rok w coraz większym stopniu ich pozbawiane.

Dlaczego nie wydaje się błędnym przypuszczenie że telewizor 4K który w ofercie 2021 wystąpi jako topowy - tak naprawdę będzie odpowiednikiem modelu 2019 znajdującego się dwie (może nawet trzy) półki niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Topowe rozwiązania przechodzą do 8K i będą dostępne tylko tam. Chcesz je mieć? To kup 8K.

Scenariusz możliwy, ale bynajmniej nie pewny.

Bardziej prawdopodobne, że raczej 8 K stanie się tak dostępne i tanie, że od jakiegoś rozmiaru nikt 4K nie będzie sobie zaprzątał głowy - tak jak teraz z FHD. Pomijając kwestię cen, przepustowości łącz itp, to 8K szkodliwe chyba nie jest.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Chcesz je mieć? To kup 8K.

Poza tym takie siłowe rozwiązania słabo by świadczyły o zaletach samego 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Less napisał:

Scenariusz możliwy, ale bynajmniej nie pewny.

Bardziej prawdopodobne, że raczej 8 K stanie się tak dostępne i tanie, że od jakiegoś rozmiaru nikt 4K nie będzie sobie zaprzątał głowy

Zgoda. Ale to jest scenariusz docelowy. To tego czasu czeka nas ileś-tam lat okresu przejściowego gdy będą równolegle istniały obok siebie obydwie technologie przy 8K zdobywającym sukcesywnie coraz większy procent rynku. Producenci aby ten proces przyspieszyć będą świadomie pakować wszystko co daje najlepszy obraz do modeli 8K, kastrując coraz bardziej modele 4K aby klientów do nich zniechęcić.

44 minuty temu, Less napisał:

8K szkodliwe chyba nie jest.

Jak poczytasz tu niektórych teoretyków to jest wyjątkowo szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo oglądanie go z odległości innej niż wynika z jakiegoś akademickiego kalkulatora powinno skutkować przymusowym skierowaniem na obserwację psychiatryczną a w przypadku gdy tam stwierdzą, że z delikwentem wszystko w porządku - odpowiedzialnością karną.

48 minut temu, Less napisał:

Poza tym takie siłowe rozwiązania słabo by świadczyły o zaletach samego 8K.

Tradycyjna, od lat stosowana praktyka koncernów. Z jakością samego produktu nie ma nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:

Jak poczytasz tu niektórych teoretyków to jest wyjątkowo szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo oglądanie go z odległości innej niż wynika z jakiegoś akademickiego kalkulatora powinno skutkować przymusowym skierowaniem na obserwację psychiatryczną a w przypadku gdy tam stwierdzą, że z delikwentem wszystko w porządku - odpowiedzialnością karną.

Sam siebie nakręcasz. Chyba ciężko byłoby Ci znaleźć cytat na potwierdzenie powyższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Less napisał:

Sam siebie nakręcasz. Chyba ciężko byłoby Ci znaleźć cytat na potwierdzenie powyższego.

Nie ma takowego. To jedynie celowe, prześmiewcze przejaskrawienie pewnego sposobu myślenia i argumentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.