Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Bobcat napisał:

Stwierdzenia w rodzaju

Godzinę temu, Maju napisał:

W przypadku zajęcia miejsca 20-25% dalszego niż pokazuje symulator, wybór matrycy o rozdzielczości Ultra HD traci całkowicie sens, bowiem nabywca nie będzie miał fizycznie możliwości odróżnić ekranu UHD od Full HD

miałyby sens i wartość doradczą gdyby klient miał wybór gdyż na rynku oferowane byłyby zarówno telewizory FHD jak i 4K. 

Zaznaczyłem jakiego czasu to dotyczyło.....nie zauważyłeś?

59 minut temu, Bobcat napisał:

miałyby sens i wartość doradczą gdyby klient miał wybór

Wprost przeciwnie.
Zależności między rozdzielczością HD a 4K można obserwować nie tylko na różnych dostępnych telewizorach, brak takich telewizorów HD nie ma nic do rzeczy, bo te rozdzielczości da się na 4K i TYLKO na telewizorze 4K porównać.
Porównań rozdzielczości 4K i 8K które ostatnio były tu komentowane  dokonano przecież na telewizorze 8K.....dlaczego nazywasz inne możliwe porównania, niższych rozdzielczości  "sztuką dla sztuki" itd, itp.?

Jeżeli ktoś kupuje telewizor tylko do oglądania programów HD skorzysta ze stosownej tabeli kalkulatora do HD, ktoś kto do jednego i drugiej rozdzielczości wybierze (być może) kompromisową wielkość tv.....jak ktoś chce kupić tylko do oglądania wysokiej jakości treści 4K to kupi, powinien kupić największy.

Chodzi jak widać nadal o wybór wielkości ekranu w zależności od tego co będziemy oglądać, to jaką ile większą rozdzielczość ma telewizor na którym oglądamy ma pomijalne znaczenie.

Za parę lat jak zechcę zmienić telewizor na większy pewnie okaże się, że będą tylko 8K tej wielkości.....może tak być że na 8K oglądał będę HD i może trochę 4K.  Wszystko na to wskazuje że taką paranoję nam producenci szykują.       ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maju napisał:

Za parę lat jak zechcę zmienić telewizor na większy pewnie okaże się, że będą tylko 8K tej wielkości...

Jak Ty to przeżyjesz biedaku? Na honorowym miejscu pokoju będzie stał znienawidzony przedmiot wspierający technologię która napawa Cię obrzydzeniem i odrazą.

Człowiek honoru powinien w takiej sytuacji popełnić seppuku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię na pewno taniego 55" 8K w nadziei że oglądając jakąś zdobytą z trudem treść 8K doznam nirwany.....  :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Maju napisał:

Nie kupię na pewno taniego 55" 8K w nadziei że oglądając jakąś zdobytą z trudem treść 8K doznam nirwany.....  :))))

Choćby to było 85" 8K full wypas ze wszystkimi funkcjami poprawiającymi jakość obrazu oraz dodatkowymi bajerami, choćby to był materiał natywne 8K przygotowane zgodnie z regułami sztuki - również nie doznasz nirwany. Uczucie odrazy i obrzydzenia że jest to znienawidzona technologia 8K przeważy. Jedyne efekt jaki może u Ciebie wywołać to odruch wymiotny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odruch wymiotny wywołują u mnie takie wpisy.

 

Bobcat, ty naprawdę nie rozumiesz że nie 8K jest dla mnie tu przeciwnikiem, a już na pewno nie tym co mi wmawiasz,  wytykam twoje chore podejście do wysokich rozdzielczości, zwłaszcza do 8K?
To że nie rozumiesz iż 8K w obecnej postaci ma niewielki wpływ na postęp w tv, bo niewiele na tym zyskamy.
Setki razy o tym pisałem.
Potykasz się co chwilę o przedstawione fakty, iż na małym ekranie 8K ma sens tylko jako ciekawostka (podobnie jak niegdyś było z 3D), bo w pełni z tego skorzystasz z przysłowiowym nosem w ekranie, a ty mi tu jakieś mantry o rzekomej mojej nienawiści do 8K wygłaszasz.
Zwłaszcza to bezsensowne, by nie powiedzieć durne insynuacje w kontekście tego co ciągle piszę a wczoraj powtórzyłem, część tego jest nawet na tej stronie.
A napisałem że gdybym miał duże pieniądze pewnie miałbym salkę dedykowaną KD z referencyjnym sprzętem 8K.
Bo nie da się ukryć że taki na tą chwile jest i będzie najlepszy!!!
Mam ci to przypomnieć cytując część posta byś zaprzestał głupoty o tym jakie jest moje podejście do 8K  wypisywać?!?!?
 

17 godzin temu, Bobcat napisał:

nie doznasz nirwany

Co do tego masz rację, nie tylko ja czy ty, NIKT nie dozna nirwany, jak nie będzie miał możliwości porównać rzeczywistości do obrazu i stwierdzi, że kompletnie żadnej różnicy nie widzi.
Tego 8K na pewno jeszcze nie zapewni, na pewno nie w tej oferowanej na dzisiejszy dzień postaci.....nie na 85 calowym choćbym go oglądał z "przepisowej" (przypomnę 90 cm) odległości by w pełni z 8K korzystać.

Nie da tego sama rozdzielczość, choćby to 16 i więcej K było, choćby kolory jasność kontrast i wszystko inne było idealne......takiemu obrazowi przecież brakuje trzeciego wymiaru, stąd nie będzie takiej możliwości by do złudzenia przypominał rzeczywistość. KROPKA!! 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

To że nie rozumiesz iż 8K w obecnej postaci ma niewielki wpływ na postęp w tv, bo niewiele na tym zyskamy.

Wydaje mi się że brak zrozumienia jest nie po mojej stronie. 8K jest lokomotywą która ciągnie cały postęp w telewizji. Ostatecznie takie sprawy jak HDR, HFR czy WCG powstały przy okazji prac nad ultra-wysoką rozdzielczością. I jeżeli sięgniemy do pra-początków tejże to wtedy mówiło się i pod tym pojęciem rozumiało właśnie 8K. Dopiero później zdano sobie sprawę że jest to (przy ówczesnej technice) zbyt ambitny krok do przodu gdyż technologicznie świat nie jest do tego przygotowany i istnieją rozliczne wąskie gardła, w szczególności dotyczy to przepustowości infrastruktury przesyłowej. Dlatego rozpoczęto intensywne prace nad jej zwiększeniem, w tym nad stworzeniem nowych, bardziej wydajnych kodeków.

A w międzyczasie rynek FHD zaczął się nasycać, więc trzeba było dać jakąś nowość aby producentom sprzętu nie wyschło źródełko kasy. Wymyślono więc na zasadzie zgniłego kompromisu coś w pół drogi, typową przejściówkę, takie coś już nie FHD ale jeszcze nie 8K. Czyli 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bobcat napisał:

Wydaje mi się że brak zrozumienia jest nie po mojej stronie. 8K jest lokomotywą która ciągnie cały postęp w telewizji. Ostatecznie takie sprawy jak HDR, HFR czy WCG powstały przy okazji prac nad ultra-wysoką rozdzielczością. I jeżeli sięgniemy do pra-początków tejże to wtedy mówiło się i pod tym pojęciem rozumiało właśnie 8K. Dopiero później zdano sobie sprawę że jest to (przy ówczesnej technice) zbyt ambitny krok do przodu gdyż technologicznie świat nie jest do tego przygotowany i istnieją rozliczne wąskie gardła, w szczególności dotyczy to przepustowości infrastruktury przesyłowej. Dlatego rozpoczęto intensywne prace nad jej zwiększeniem, w tym nad stworzeniem nowych, bardziej wydajnych kodeków

Pomieszanie z poplątaniem.

Już niejeden znawca pisał że już sam HDR umiejętnie zaaplikowany daje więcej jakości niż przejście z 4 do 8K, sama wyższa rozdzielczość! A wszystkie te bajery razem są na każdej wielkości ekranu widoczne z każdej odległości nie to co rozdzielczość.

Zdano sobie sprawę że z tym 8K wyszli przed szereg z wielu powodów to zaczęto promować funkcje które w teorii mają poprawiać 4K by pomysł wciskania takich telewizorów nie upadł.....nas koniec zmuszą do kupowania takich telewizorów.  
To jest ta "lokomotywa postępu".....choć 8K jest utopią w obecnej chwili będzie się to promować, bo producenci nie mają pomysłu ani technicznych możliwości by poprawiać obraz w tych aspektach które na małych ekranach są do zauważenia.

A większą przepustowość można śmiało większej ilości programów HD i 4K wykorzystać.  ;)

Godzinę temu, Bobcat napisał:

A w międzyczasie rynek FHD zaczął się nasycać, więc trzeba było dać jakąś nowość aby producentom sprzętu nie wyschło źródełko kasy. Wymyślono więc na zasadzie zgniłego kompromisu coś w pół drogi, typową przejściówkę, takie coś już nie FHD ale jeszcze nie 8K. Czyli 4K.

Jeszcze ci z głowy nie wywietrzał pomysł przejściówki? Jaki zgniły kompromis???

Materiał o rozdzielczości 4K istniał w wielkiej ilości zanim powstała LOGICZNA koncepcja  następcy HD. Wystarczyło kopiować filmy z taśm filmowych.
Większość poważnych telewizji i producentów filmowych pracuje na sprzęcie o parametrach zbliżonych do 4K.....więc materiałów przybywa w szybkim tempie.
Powstawanie nowych stacji 4K jest kwestią czasu.

8K ugrzęzło w martwym punkcie......nie ma nowych treści i co gorsze nie ma na nie w najbliższym czasie widoków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Pomieszanie z poplątaniem.

No właśnie. Oto przykład:

Godzinę temu, Maju napisał:

Już niejeden znawca pisał że już sam HDR umiejętnie zaaplikowany daje więcej jakości niż przejście z 4 do 8K, sama wyższa rozdzielczość! A wszystkie te bajery razem są na każdej wielkości ekranu widoczne z każdej odległości nie to co rozdzielczość.

Odpowiedź nie na temat. Bo nie o tym rozmawiamy. Sam pomysł czegoś takiego jak HDR, HFR i WCG powstał w głowach inżynierów przy okazji prac nad ultra wysoką rozdzielczością. To że mogą być implementowane również do niższych rozdzielczości nie ma (w kontekście obecnej rozmowy) nic do rzeczy.

Godzinę temu, Maju napisał:

To jest ta "lokomotywa postępu"..

Zwierzęcej nienawiści do 8K ciąg dalszy.

Godzinę temu, Maju napisał:

producenci nie mają pomysłu ani technicznych możliwości by poprawiać obraz w tych aspektach które na małych ekranach są do zauważenia.

Ależ mają. Wspomniany przed chwilą HDR, HFR i WCG. Zastanowiłeś się przez chwilę dlaczego tego nie umieszczają w FHD? Albo nawet w SD?

Bo ludzie by tego nie kupili. Nikogo by to nie zainteresowało. A większa rozdzielczość - owszem.

Godzinę temu, Maju napisał:

Jeszcze ci z głowy nie wywietrzał pomysł przejściówki?

Nie i nie sądzę aby kiedykolwiek to nastąpiło. 

Godzinę temu, Maju napisał:

Jaki zgniły kompromis???

Między celem jakim jest 8K a bieżącymi możliwościami technicznymi.

Godzinę temu, Maju napisał:

Większość poważnych telewizji i producentów filmowych pracuje na sprzęcie o parametrach zbliżonych do 4K.

Bo takie realia dnia dzisiejszego. I jednocześnie myśli o 8K.

A o bardziej niżskromniutkiej ofercie 4K pisałem.

Godzinę temu, Maju napisał:

Powstawanie nowych stacji 4K jest kwestią czasu.

8K również.

Godzinę temu, Maju napisał:

8K ugrzęzło w martwym punkcie......nie ma nowych treści i co gorsze nie ma na nie w najbliższym czasie widoków.

Pobożne życzenia fanatycznego wroga tej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

Zwierzęcej nienawiści do 8K ciąg dalszy.

 

15 minut temu, Bobcat napisał:

fanatycznego wroga tej technologii.

fixum dyrdum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A nie mówiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Less napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie bądź śmieszny. Ktoś tam nie widzi różnicy. A umieszczony przeze mnie materiał mówi w jakim kierunku rozwija się rynek. Mając totalnie w d..ie opinie tych co nie widzą. Całkiem niedawno przewidywałem taki scenariusz: chcesz mieć telewizor full wypas? To kupuj 8K. Innych na wymaganej przez ciebie najwyższej półce nie będzie. 

I nie na najmniejszego znaczenia czy to jest racjonalne czy nie. Możecie sobie nazywać nabijaniem w butelkę, polowaniem na jelenie czy skokiem na portfele naiwnych klientów. Po prostu takie są realia rynku. Czy się komu podobają czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dawno przewidywałeś taki scenariusz a ja jeszcze wcześniej.

To co nazywasz rozwojem jest iluzoryczne, jest to udawanie przez producentów postępu, dla szarego zjadacza chleba to dreptaniem w miejscu.....co na tym mnożeniu rozdzielczości przez ostatnią dekadę zyskał?  Mam na myśli co wtedy a teraz kupi za tą samą kasę.
Niewiele, nieco większy ekran i rozdzielczość którą może z nosem w ekranie podziwiać. Wcześniej podobnym bonusem było 3D.

Jakość w innych aspektach niewiele do przodu poszła. A jak poszła to za taką jakość musisz ekstra zabulić.....co to oznacza?
To oznacza że sami producenci i ich strategia cenowa pokazuje co ma wartość, zróżnicowane ceny dowodzą nie sama rozdzielczość się liczy. Rozdzielczość liczy się tu NAJMNIEJ!   ?

Chcesz na to dowodów? Masz!
Tak kiedyś jak i teraz i jak w przyszłości były i będą słabe jednocześnie tanie telewizory HD, 4K i 8K i równolegle drogie i świetnej jakości. Co to oznacza?
Ano to co opisałem wyżej, że ci producenci sami pokazują co się naprawdę, liczy się bo KOSZTUJE, a kosztuje bo tylko to daje rzeczywistą lepszą jakość.
 

To że topowe telewizory 8K wyprą takie 4k jest przemyślaną i przeprowadzona wcześniej na 4K taktyką producentów do zmuszania kupowania tego co oni zaplanowali......pisałem o tym do znudzenia.
Z prawdziwym postępem nie ma to nic wspólnego. 

 

A to że ludzie nie widzą różnicy jest faktem o którym producenci będą milczeć, zakłamywać, manipulować cytując jakieś wyrywkowe badania NHK  by to im biznesu (przynajmniej na początku gdy jest wybór między 4 a 8K) nie osłabiło.....to jest prawda, takie są realia rynku.

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie bądź śmieszny.

I kto to pisze??
Cytat z linka jaki dałeś wcześniej;

"warto zatrzymać się nad pytaniem czy w ogóle 8K nie jest ślepą uliczką i nie skończy tak samo jak 3D. Wszak wiele osób nie widzi różnicy między 8K a 4K. "

Wszyscy to widzą że z 8K nieco się pośpieszono, nawet taki optymista jak ten z artykułu.
Szkoda że jak ty nie analizuje tej sytuacji obiektywniej....może boi się że sponsorzy go opuszczą.  :)))

Na szczęście przyzwoitość pozwoliła mu na to by napisać tą prawdę:

"Niestety smutnym objawem prezentacji telewizorów 8K jest ograniczenie oferty najbardziej wyżyłowanych ekranów LCD 4K na rynku. W teorii, skoro pojawiają się nowe jeszcze lepsze modele, to technologie znane dotychczas powinny stanieć. Niestety wciąż niektóre rozwiązania jak wielostrefowe podświetlanie zarezerwowane są tylko dla najwyższych serii, czyli teraz 8K. Tak jak telewizory 4K wyparły bardzo szybko 120 Hz telewizory HD, tak teraz telewizory 8K wypierają telewizory 4K, które oferowały dużą jasność, najlepszy kontrast, czerń i odwzorowanie kolorów."

Przetłumaczę ci na taki język który do ciebie dotrze to co w ten nieco zagmatwany sposób dał do zrozumienia.....nie będę się powtarzał, bo potwierdził dokładnie to wszystko co napisałem w tym wpisie wcześniej. 
Tanieje tylko to co najmniej się w jakości obrazu liczy, najszybciej i najbardziej ROZDZIELCZOŚĆ. Jako następne tanieje nieznacznie wielkość ekranu.
To co jest naprawdę ważne dla jakości i widać na każdym ekranie nie tanieje, tak się dziwnie składa że producenci ciągle to trzymają w wysokich cenach.?

Znamienne dla myślących o tym obiektywnie i racjonalnie jest to że producenci zaczęli zwracać większą uwagę nie na to by telewizory o rozdzielczości 4K idealnie skalowały obraz 4K.....teraz skupili uwagę tylko na tym by telewizory 8K lepiej skalowały 4K.
 

 

Nie wiem jak można być tak naiwnym, łatwowiernym i bezkrytycznym by coś co z postępem ma niewiele wspólnego  (bo to FAKT że ludzie nie widzą różnicy) gloryfikować, mało tego by się z tego cieszyć że naszą ignorancję i naiwność wykorzystują producenci.....to jest tak żenujące że aż śmieszne.

 

 

I na koniec, nie rozmawiaj ze mną jak w poście skierowanym do mnie (#1750)....bo takie odpisywanie na wyrwane z kontekstu zdania świadczy o tym że robisz wszystko by się czegoś czepić lub powtórzyć coś co nijak się ma do prawdy a usiłowałeś już to dziesiątki razy mi wmówić, moje odpisywanie na to setny raz byłoby niemądre.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Maju napisał:

Ty dawno przewidywałeś taki scenariusz a ja jeszcze wcześniej.

Witaj w przedszkolu.

48 minut temu, Maju napisał:

Jakość w innych aspektach niewiele do przodu poszła.

Nieprawda. Powtarzam że pomysł takich rzeczy jak HDR, HFR, WCG zrodził się podczas prac nad ultra wysoką rozdzielczością.

48 minut temu, Maju napisał:

Tak kiedyś jak i teraz i jak w przyszłości były i będą słabe jednocześnie tanie telewizory HD, 4K i 8K i równolegle drogie i świetnej jakości.

Również nieprawda. Drogie i świetnej jakości będą wyłącznie 8K. Zaś FHD już dziś są praktycznie nie do kupienia.

48 minut temu, Maju napisał:

Przetłumaczę ci na taki język który do ciebie dotrze

Dziękuję, szkoda Twojej fatygi. Doskonale wiem co napisał a Twoje pokrętne nadinterpretacje mnie nie interesują.

48 minut temu, Maju napisał:

dla myślących o tym obiektywnie i racjonalnie

... których Ty jesteś najlepszym przedstawicielem ...

Reasumując: krzyk rozpaczy frustrata że sprawy idą nie po jego myśli a jego moc sprawcza w przedmiotowym zakresie równa jest zero.

48 minut temu, Maju napisał:

nie rozmawiaj ze mną jak w poście skierowanym do mnie (#1750)

Formę w jakiej piszę ustalam wyłącznie ja sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna.....dzielenie tekstu by się wyżyć, by coś odpysknąć....nieważne czy z sensem ważne by z butą i dużo.

5 minut temu, Bobcat napisał:
53 minuty temu, Maju napisał:

Jakość w innych aspektach niewiele do przodu poszła.

Nieprawda. Powtarzam że pomysł takich rzeczy jak HDR, HFR, WCG zrodził się podczas prac nad ultra wysoką rozdzielczością.

A czy ja o tym?
Zrozumiałeś cokolwiek z całości tekstu zanim zacząłeś pisać by pisać??????????????

Powtórzę może dotrze.
Te wymienione jakości pokazują prawdziwy pazur TYLKO na drogim sprzęcie....HDR w tanim telewizorze 4K co ledwo świeci....kwiatek do kożucha. Co mi z takiego HDR w tanim telewizorze 8K.....a pozostałe bajery na poziomie też spotkasz TYLKO w DROGIM sprzęcie wysokiej klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Tak kiedyś jak i teraz i jak w przyszłości były i będą słabe jednocześnie tanie telewizory HD, 4K i 8K i równolegle drogie i świetnej jakości.

Również nieprawda. Drogie i świetnej jakości będą wyłącznie 8K. Zaś FHD już dziś są praktycznie nie do kupienia.

No to raz jeszcze przeczytaj co ja napisałem a co ty odpowiedziałeś.....odpowiadasz nie na ten fragment???
Pomyliłeś cytaty? 
Przecież to co napisałem temu co ty napisałeś nie przeczy.....z prostej przyczyny, bo jest o czym innym.   :)))

Zapytałem wcześniej bo nadal jestem zdziwiony, tym że kompletnie rozmijasz się swoją odpowiedzią z moim  cytatem.....a może jednak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?  ?

30 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Przetłumaczę ci na taki język który do ciebie dotrze

Dziękuję, szkoda Twojej fatygi. Doskonale wiem co napisał a Twoje pokrętne nadinterpretacje mnie nie interesują.

No tak, nie dość że pisze obok tego co ja napisałem to mnie winą obarcza i nie chce niczego zrozumieć.....po co więc dyskutuje jak nie wie o czym i nawet nie chce znać tematu, nie chce wiedzieć o co mi chodziło.....ktoś wie???

A może tylko udaje że nie zrozumiał.....słowo "nadinterpretacja" wiele mówi.....  ?

30 minut temu, Bobcat napisał:

Reasumując: krzyk rozpaczy frustrata że sprawy idą nie po jego myśli a jego moc sprawcza w przedmiotowym zakresie równa jest zero.

"Moc sprawcza", jakiś obłęd, o czym on znowu.....  ?

Tradycyjnie i jak zwykle bez sensu (bo wmawianiem czegoś co sam wymyślił) podsumowuje.....gadaj z takim.  ;(

 

A może tobie się wydaje że masz jakąś "moc sprawczą" bo przytakujesz temu co z nami robią producenci......   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

może tobie się wydaje że masz jakąś "moc sprawczą" bo przytakujesz temu co z nami robią producenci....

Typowa odpowiedź bez sensu. Ja na to co robią producenci nie mam absolutnie żadnego wpływu. Dlatego nie przyjmuję to do wiadomości i nie zachowuję jak Don Kichot.

Reszta wpisu to niespójny i nieskładny bełkot w którym autor aby pokazać że nie ma nic do powiedzenia potrzebuje bardzo dużej ilości słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

jak Don Kichot

Jak udajesz nie zauważyłeś w moim wpisie ironii i nie potrafisz prowadzić dyskusji o tym co zasygnalizowałem, to przynajmniej choć raz porównaj coś z sensem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Maju napisał:

to przynajmniej choć raz porównaj coś z sensem....

Jak najbardziej w sensem jest napisane. Próbujesz walczyć z wiatrakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy do ciebie dojdzie, że nie po to przedstawiam niewygodne fakty o 8K by z tym walczyć, ale dlatego by uzasadnić że jest wprowadzane za wcześnie.....powiem więcej na 4K jeszcze był (jest) czas, bo to de facto zabawa dla nielicznej i raczej bogatszej klienteli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

na 4K jeszcze był (jest) czas, bo to de facto zabawa dla nielicznej i raczej bogatszej klienteli.

Kiedy do Ciebie dotrze że dziś osoba chcąca kupić nowy telewizor nie ma wyboru i czy jest zainteresowana 4K czy nie jest - musi taki sprzęt kupić gdyż niczego FHD w bieżącej ofercie rynkowej praktycznie już nie ma. Nie jest więc 4K "zabawą dla nielicznej i raczej bogatszej klienteli" gdyż czy tego chcemy czy nie stał się to standard dla każdego.

1 godzinę temu, Maju napisał:

uzasadnić że jest wprowadzane za wcześnie..

Jakoś producenci mało interesują się Twoimi uzasadnieniami. Rzekłbym nawet: wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobcat napisał:

Kiedy do Ciebie dotrze

Kiedy do ciebie dotrze że do mnie dawno dotarło to o czym piszesz. Mało tego powtarzasz to co ja tu zacząłem pisać.To do ciebie powinno wreszcie dotrzeć o czym piszę, że nie o tym piszę.

A piszę o poważnej zabawie w 4K, to znaczy na takim sprzęcie który ma nie tylko rozdzielczość ale przede wszystkim jakość i wielkość ekranu adekwatną do tej rozdzielczości.
Kupowaniem nieco większego tej samej klasy co mój obecny HD telewizora, tylko dlatego że to 4K (czy nawet 8K)  czy dlatego że ma dobrą bo niską cenę, nie jestem zainteresowany.

Dlatego to ty się mylisz, bo 4K na poziomie to zabawa  dla bogatszych.
Bo jeszcze produkowane 4K najwyższej klasy i największe kosztują słono.....a bezkompromisowe, najlepsze telewizory do oglądania 4K, te 8K, kosztują krocie.

Podobnie sprawa będzie się za jakiś czas miała z 8K. Zabawa w poważne 8K to będzie nadal zabawa dla najbogatszych.
A już Samsung nas przygotowuje do tego że będą produkować tanie (czytaj słabe)  8K . Seria telewizorów 8K Q800T, z założenia oferująca gorszej jakości obraz niż 4K Q95T czy wcześniejsze Q90R, to nam zwiastuje.

17 godzin temu, Bobcat napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

uzasadnić że jest wprowadzane za wcześnie..

Jakoś producenci mało interesują się Twoimi uzasadnieniami. Rzekłbym nawet: wcale

Kiedy napiszesz coś logicznego??? Dalej widzę piszesz cokolwiek, byleby tylko coś napisać, zaistnieć??
Gdybym  chciał kiedykolwiek i czymkolwiek zainteresować producentów, coś im  tłumaczyć, to nie pisałbym tutaj i do ciebie.   :)) 

 

Ciebie powinny zainteresować te fakty, ty chcesz kupić 55" 8K licząc na niska cenę.......uświadamiam ci od jakiegoś czasu, że jak w ogóle kupisz taki 8K za niską cenę to będzie on NA PEWNO niskiej jakości.
Obraz na takim z tym, obrazem jaki widziałeś na pokazach, będzie miał niewiele poza rozdzielczością wspólnego.    ?

 

Ale ty wszystkimi możliwymi sposobami (np.pisząc o czymś innym niż to co poruszam, wmawiając jak wyżej) zamykasz się na taką niewygodną prawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Gdybym  chciał kiedykolwiek i czymkolwiek zainteresować producentów, coś im  tłumaczyć, to nie pisałbym tutaj i do ciebie. 

Napisałbyś .bezpośrednio do producentów, a oni na-ten-tychmiast zastosowaliby się do Twoich zaleceń, nieprawdaż?

Piszesz tutaj i do mnie gdyż nikt inny nie chce z Tobą rozmawiać. Mnie pewnie też się to niedługo znudzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

4K na poziomie to zabawa  dla bogatszych.
Bo jeszcze produkowane 4K najwyższej klasy i największe kosztują słono.....a bezkompromisowe, najlepsze telewizory do oglądania 4K, te 8K, kosztują krocie.

Stawianie sprawy na zasadzie "wszystko lub nic" jest nieporozumieniem. To jest tak jak gdybyś rozważając kupno nowego samochodu powiedział: albo coś na poziomie Rolls Royce, Lamborghini lub Bugatti albo nic,  bowiem cokolwiek poniżej jest niewarte zainteresowania i nie ma sensu. Otóż przyjemność można czerpać nawet prowadząc Fiata Seicento. 

Tak. Pełna zgoda. Telewizory Full Wypas, te z naj-najwyższych półek kosztują majątek. Ale za ułamek tej kwoty można mieć coś, co wprawdzie nie będzie miało wszystkich parametrów na topowym poziomie, ale mimo to oglądanie jego będzie dawało ogromną frajdę i sprawiało przyjemność. Trzeba tylko wiedzieć co szukać, na co zwracać uwagę i mieć jasno sprecyzowaną hierarchię swoich preferencji.  Moim zdaniem na chwilę obecną jest to NanoCell LG. Bądź łaskaw nie polemizować z tym stwierdzeniem, gdyż jest to moja osobista, subiektywna ocena, do której mam prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 8.03.2020 o 07:24, Maju napisał:

4K na poziomie to zabawa  dla bogatszych.
Bo jeszcze produkowane 4K najwyższej klasy i największe kosztują słono.....a bezkompromisowe, najlepsze telewizory do oglądania 4K, te 8K, kosztują krocie.

Stawianie sprawy na zasadzie "wszystko lub nic" jest nieporozumieniem. To jest tak jak gdybyś rozważając kupno nowego samochodu powiedział: albo coś na poziomie Rolls Royce, Lamborghini lub Bugatti albo nic,  bowiem cokolwiek poniżej jest niewarte zainteresowania i nie ma sensu. Otóż przyjemność można czerpać nawet prowadząc Fiata Seicento. 

Dalej popełniasz te same błędy w rozumowaniu, tak nie zauważając do czego odnosiłem to co napisałem,  wmawiając że stawiam wymagania "wszystko albo nic" jak i zapominając o tym co pisałeś o 8K i czego po nim oczekujesz i jak to widziane 8K opisujesz.

Tymczasem boisz się jak ognia potwierdzić niezaprzeczalnego faktu że sama rozdzielczość z marnymi innymi dodatkami wnosi niewiele lub nic do jakości zwłaszcza na małych ekranach. To jeszcze raz spróbuję ci to uświadomić.

Mając dobrą plazmę HD możesz teraz bez problemu kupić 4k które jakością obrazu nie powali, może obrazem nawet rozczarować. Kupowanie takiego telewizora to krok w tył, chociaż wydaje się że to coś lepszego bo 4K.
Teraz widzimy powolne wypieranie 4K z klasy hi-end, już pojawiają się 8K niższej niż oferowało 4K jakości.....za parę lat na wzór 4K pokażą się być może tanie, słabej jakości 8K.
Pisałeś o postępie.....to jest postęp? Tak ma wyglądać?

Twoja plazma jest lepsza od Fiata Seicento, idąc tropem twojego o dziwo dobrego tym razem porównania to można stwierdzić.
Chcesz się przesiąść do niego tylko dlatego że sprzedający dokleił na ten samochód znaczek Bugatti?   :)
Przecież nie kupujesz auta tylko po to by jeździć po osiedlu na zakupy.....przecież nieraz chwaliłeś osiągi wymarzonego, na drodze osiedlowej tego że  Fiacik jest wyczynowym pojazdem nie udowodnisz....i nikomu nie wmówisz.  ?

 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Tak. Pełna zgoda. Telewizory Full Wypas, te z naj-najwyższych półek kosztują majątek. Ale za ułamek tej kwoty można mieć coś, co wprawdzie nie będzie miało wszystkich parametrów na topowym poziomie, ale mimo to oglądanie jego będzie dawało ogromną frajdę i sprawiało przyjemność. Trzeba tylko wiedzieć co szukać, na co zwracać uwagę i mieć jasno sprecyzowaną hierarchię swoich preferencji.  Moim zdaniem na chwilę obecną jest to NanoCell LG. Bądź łaskaw nie polemizować z tym stwierdzeniem, gdyż jest to moja osobista, subiektywna ocena, do której mam prawo

Nie będę twierdził że jakość cena tychże co najmniej jest dobra.

Nie wiem jaki postęp w jakości dają te Nano Cell w stosunku do najlepszych plazm.....w kilku ważnych aspektach obrazu  to na pewno krok do tyłu.  Dlatego ja gdybym był zmuszony do kupna nowego to pomimo różnicy w cenie kupiłbym nawet tak mały jak 55" OLED.
A z racji jeszcze małej podaży taniej treści 4K . Dlatego celowałbym w treści HD a tu ceny mniejszych takich telewizorów zaczynają być coraz bardziej przystępne. 
W ten sposób gwarantuję sobie całościowo lepszej jakości obraz i wyraźny postęp w stosunku do tego co mam teraz.
Gdybym poważnie traktował 4K musiałbym kupić telewizor nawet wielokrotnie droższy.
Kupując 4K w wielkości dopasowanej do rozdzielczości (za podobną cenę do tego OLED) musiałbym kupić jakiś badziew......albo zabrakłoby mi na tak duży telewizor kasy.  ?


 

20 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 8.03.2020 o 07:24, Maju napisał:

Gdybym  chciał kiedykolwiek i czymkolwiek zainteresować producentów, coś im  tłumaczyć, to nie pisałbym tutaj i do ciebie. 

Napisałbyś .bezpośrednio do producentów, a oni na-ten-tychmiast zastosowaliby się do Twoich zaleceń, nieprawdaż?

Myślisz że pisząc takie sugerujące teksty oparte na nierealnej, wymyślonej sytuacji jesteś dowcipny.....myślisz, że kogoś to jeszcze może (oprócz ciebie samego) śmieszyć???  ?

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Piszesz tutaj i do mnie gdyż nikt inny nie chce z Tobą rozmawiać. Mnie pewnie też się to niedługo znudzi

Nie pochlebiaj tak sobie.....to wprost nieprzyzwoite.   :)))))

Znowu pudło i to podwójne.....wszyscy inni to już z tobą nie chcą rozmawiać, to po pierwsze a po drugie to nie ja zabiegam, nie staram się niczego tłumaczyć tu innym, bo oni nie mają z tym problemu, oni po prosty to o czym piszę albo już wiedzą, albo się domyślają, z wieloma tezami się zgadzają bo je tu nieraz wygłaszali.

Po trzecie, twoje mawianie, matactwa i odwracanie kota ogonem  wraz z moim przyzwyczajeniem do odkręcana każdej nieprawdy i fałszu (pomimo, że to już z tobą dawno straciło atrakcyjność), to i tylko to powoduje że jeszcze do tych rozmów powracam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Maju napisał:

Dlatego ja gdybym był zmuszony do kupna nowego to pomimo różnicy w cenie kupiłbym nawet tak mały jak 55" OLED.

Pewnie byś nie kupił ? , bo ceny wyglądają tak:

nano 55 LG sm9800 - 4039

oled 55 LG C9 - 5248

nano 65 LG sm9800 - 5788

oled 65 LG C9  - 7955

Zestawiłem topowego nano i 2 od dołu oled, nawet jeśli w pewnych sytuacjach oled obrazem wygrywa to jest ich mało, natomiast oceniając ogólnie to jakość nano jest "wystarczająca" a ceny za każdym razem skierują cię na nano zwłaszcza gdybym rozważał 55 cali oled to dokładam niewiele i mam nano wypas 65.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

oled 55 LG C9 - 5248

Jest jeszcze B9 (koło 4500 sie cena obraca).....gorszy od topowego Nano Cell???   ?

Niestety zapowiedzi jeszcze większych obniżek cen nie tylko 55 calowych telewizorów może pokrzyżować wirus.

Co bym wybrał.....dołożyłbym jednak nawet więcej niż pół tysiaka do obrazu z wyraźnie lepszym kontrastem bo najczęściej oglądam tv wieczorami.

Warto to dokładnie porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i wyniki testów dla Nano Cell nie są rewelacyjne, nawet pokrycie barw Rec. 2020 okazuje się mieć OLED lepsze a TYLKO jasnością w HDR bardzo, ale to bardzo niewiele ustępuje. 

Za to droższy OLED C9 w tym parametrze Nano Cell kompletnie nie ustępuje, ma jeszcze od B9 lepsze kolory i lepszą gradacje w czerniach to znaczy tylko jedno; że  pod każdym względem od flagowego Nano Cell jest lepszy. Co może dla niektórych uzasadniać wydanie kolejnych 500 zł.

Innych bajerów nie mających wpływu na obraz nie porównywałem.
Zapewne, należy tak przyjąć bo tak zawsze było, że wyposażenia w bajery w tych samych rocznikach jest podobne.

Podsumowaniem jakości Nano Cell jest WYMOWNE stwierdzenie że największą ich wadą jest gorszy stosunek jakości do ceny w konfrontacji z OLED a to stwierdzenie;

"Patrząc na ten telewizor względem nie modeli wyższych LG ale innych firm, w tym większości LCD w cenie 4000 – 5000 zł, mamy tutaj prawdziwego kilera i ciężko konfrontować jakikolwiek telewizor LCD z tej półki cenowej pod względem obrazu np. w filmach czy serialach. Jeżeli chcecie poczuć nową jakość obrazu a do tej pory korzystaliście ze średniej lub niższej półki telewizora LCD, zdecydowanie polecam spróbować technologii organicznej. Będziecie zachwyceni tym, co zobaczycie." 

 

65 cali i tak dla mnie za mały do 4K, a do HD 55" mi na upartego wystarczy, nie biorę tego większego pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.