Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Maju napisał:

Trzeba dołączyć to tego tematu zbiorczego INTERESUJĄCE tematy

Według Ciebie interesujące tematy to wyłącznie takie na "nie". Cała reszta to "marketingowy bełkot"

5 minut temu, Maju napisał:

pomimo moich sprostowań

Do tytułu Wielkiego Teoretyka należy dołączyć nowy: Genialny Prostownik.

6 minut temu, Maju napisał:

tak ci to 8K zamąciło głowie

Tobie również. Jedyna między nami różnica jest taka, że Tobie zamąciło na "nie", podczas gdy mnie na "tak".

10 minut temu, Maju napisał:

do czego prowadzi tego typu zaślepienie

... powiedział zaślepiony na "nie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to może być dobrą wiadomością dla koreańskich producentów paneli, którzy doświadczają załamania sprzedaży globalnej w obliczu ostrej konkurencji i niedawnej nadprodukcji ze strony chińskich rywali. Podczas gdy rynek ekranów 4K jest postrzegany jako nasycony, produkcja wyświetlaczy 8K jest nadal stosunkowo niewykorzystana i zapewnia możliwości dla takich firm jak Samsung Display i LG Display z Korei, a także Innolux, AUO i Sharp z Tajwanu, które są obecnie jedynymi producentami wyświetlaczy 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmcomp napisał:

Kolejny wywód nie na temat.

Dobrze się w tym dziecinnym stylu czuje który polega na tym by napisać dużo słów i nie zawrzeć w tym rozsądnej treści.
Widać też ciągłe udawanie że nic się nie stało, matactwo moimi wpisami, wmawianie i dalsze pisanie nieprawdy. 
Wygląda na to że inaczej nie potrafi, ma to jakby "we krwi".  :))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku ostatnich wpisach moje podniecenie 8K znacznie wzrosło. Brak mi implementacji audio w standard 8K czyli ATMOS +. To wersja z kanałami oddolnymi.  Ja to sam wymyśliłem ! Z góry przepraszam osoby z kosztowną podłogą w salonie za dodatkowe koszty.

Wynagrodzenie za innowacyjny pomysł proszę przelać na moje konto. Numer podam na prv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk w 8K - faktycznie dobry pomysł, ale bez apanaży.
Jakość główny wątek, teraz porównałem z 4K i jest wyraźna różnica
Tylko czy wart na dziś takich dopłat ? 
A to już inna sprawa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2019 o 10:19, locoloco napisał:

Dźwięk w 8K - faktycznie dobry pomysł, ale bez apanaży.
Jakość główny wątek, teraz porównałem z 4K i jest wyraźna różnica
Tylko czy wart na dziś takich dopłat ? 
A to już inna sprawa.

 

Bez czego ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dorastam ci do pięt.

chodzisz na skróty po ... bagnie i po krzakach.

nie mój poziom.

PS. zarabiaj dalej na naiwnych z hdtv.pl. Frajerów nie sieją ale ... chyba hdtvpolska daje się we znaki? ? ? . Nawet w temacie ... jaki TV kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz klasę i niepotrzebnie z niej schodzisz.
Nie odwdzięczę Ci się obrażaniem.

Co do tematu :
Lynn skomentował: „Koszt telewizorów 8K jest daleki od przystępności dla większości konsumentów”, zanim dodamy: „Ograniczy to wielkość sprzedaży w najbliższej przyszłości; możemy jednak oczekiwać, że punkty cenowe spadną do bardziej rozsądnego poziomu w ciągu najbliższych kilku lat, tak jak teraz zestawy 4K. ”

I pomimo wysiłków branży zmierzających do wzrostu 8K , wysoki koszt telewizorów 8K nie jest główną przeszkodą na drodze do 8K, ale raczej brak treści. Jedynie japoński NHK nadaje obecnie w jakości 8K, chociaż Korean Broadcasting Corporation (KBS) pracuje również nad tym celem. Dodatkowo, dostawca usług strumieniowych, Rakuten, ogłosił, że dostarczy 8K treści w dalszej części roku, ale ogólnie dostawcy usług nie są zachęcani do dostarczania treści 8K, ponieważ obecny rynek jest za mały.
Pełna wiadomość na portalu.
Nie cytuję całego - bo moderator - kasuje  tematy.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎21‎.‎06‎.‎2019 o 13:57, locoloco napisał:

Odwrotu od 8K nie ma.

Branża video sama strzela sobie w kolano. Znam analizy rynku i wiem, że dla coraz młodszych konsumentów telewizor nie jest priorytetem. Dla producenci wymyślają wszystko, aby złapać klientów.

Było więc 3D - padło.

Jest HDR - ale jestem pewien, że dla przeciętnego Kowalskiego to bez znaczenia.

Jest 4K - dostępny tak naprawdę w grach, na płytach i wybranych serwisach filmowych. Przy czym zwróciłbym uwagę, że niby od lata mamy kanały HD, ale i jakość w porównaniu nawet do przeciętnego mkv 720p puszczanego ze średniej jakości odtwarzacza jest po prostu bardzo słaba. 4K w naszej telewizji widziałem tylko przy okazji zeszłorocznych MŚ w piłce nożnej. Okej - wyglądało to całkiem nieźle, ale od tego czasu nic ponadto. Poza tym zwykły Kowalski też nie przywiązuje, aż takiego znaczenia do tego parametru.

8K - nie widziałem i nie wiem czy różnice w odbiorze będą tak istotne, jeżeli mówimy o ekranach do zastosowań domowych, czyli do 100-120 cali. Ale najważniejsze - czy jest to nam potrzebne teraz? Żaden sprzęt nie uciągnie jeszcze gry w tej rozdzielczości. Nośników i filmów nie ma. Serwisy filmowe - brak. Kolejna sprawa - do strumieniowania potrzeba olbrzymiej przepustowości.

No i najważniejsze pytanie - co będzie następnym wabikiem? 16K? Nie tędy droga producenci...

ps. podobna sprawa z kartami RTX. Niby są na rynku od roku i co? Są z tego rzeczywiste korzyści, żeby kupować najdroższą kartę w historii? Ludzie - nie dajcie się nabierać chciwym korporacjom. Niby jakiś tam ray tracing mamy dosłownie w kilku grach, ale do prawdziwego fotorealizmu duuuużo brakuje!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

...co będzie następnym wabikiem? 16K? Nie tędy droga producenci...

Gadaj zdrów, oni już idą tą drogą....   
"Firma AMD ogłosiła cel dla swoich przyszłych kart graficznych, aby obsługiwać rozdzielczość 16K z częstotliwością odświeżania 240 Hz dla „prawdziwego zanurzenia" w rzeczywistości wirtualnej."

 

Oni wiedzą że większość nie ma pojęcia o tym czym jest 4, 8K czym HDR ale wystarczy że pojawiają się te cyfry i literki a już potencjalny klient przebiera nóżkami......niestety taka jest siła reklamy.   

4K nam już pokazało że sama rozdzielczość nie jest gwarantem jakości obrazu teraz firmy zaczną produkować 8K dla mas bo nie łudźmy się te z którymi wchodzą na rynek nie stanieją aż tak by stać na nie było Kowalskiego.
A na 8K trzeba zacząć zarabiać.
Dla mas 8K na pewno nie będzie już takie wypasione i nie z takim ekstra obrazem....ale za to tanieć zaczną dość szybko.   A jelenie i tak na początku nie zauważą że 4K w porównywalnej cenie mają lepszy obraz.   
Kupią,  bo to przecież nowość - 8K, to musi być lepsze.  :))   

Przerobili to wszystko promując i wprowadzając 4K....z 8K nie będzie inaczej. 
Na trzeciej stronie (początek) podałem przykład na to jak to ubiegłoroczne 4K z HDR-em nie ma startu do wcale nie drogiego HD sprzed pięciu lat. 
Tak wygląda rzeczywisty postęp dla przeciętnego zjadacza chleba.....bo dobry (tym bardziej bardzo dobry), coraz lepszy obraz kosztował, kosztuje i będzie kosztował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

4K nam już pokazało że sama rozdzielczość nie jest gwarantem jakości obrazu

Jest jednym z gwarantów. Nie jedynym, ale ważnym. Nie ma potrzeby powtarzać do znudzenia że jest jeszcze HDR, HFR, WCG. Odbiorniki z najwyższej półki mają to wszystko i dopiero w takim komplecie 8K pokazuje pełnię swych możliwości i swej doskonałości. Modele budżetowe są niektórych (lub nawet wszystkich) tych funkcji pozbawione. 

Dokonujmy jednak porównań rzetelnych. Jeżeli weźmiemy budżetowe modele bez wszystkich wymienionych funkcjonalności, a różniące się wyłącznie rozdzielczością to obraz 4K będzie lepszy od obrazu FHD, a 8K od 4K. Właśnie dzięki większej rozdzielczości. A właściwie należałoby powiedzieć: wyłącznie dzięki niej. Bo niczego innego co mogłoby wpływać na jakość obrazu po prostu tam nie ma. 

@Maju dokonuje manipulacji. Bierze do rozważań telewizor 4K full wypas mający wszystkie wymienione bajery i hipotetyczny budżetowy 8K bez nich a następnie triumfalnie przedstawia to jako dowód wyższości 4K oraz że 8K wcale nie jest takie beautiful. Owszem jest to dowód. Ale wyłącznie nieuczciwości intelektualnej autora takich porównań.

Z zaciekawieniem czekam na odpowiedź @Maju utrzymaną w tradycyjnym dlań stylu że to ja coś zmanipulowałem a on nigdy nie powiedział tego co stale mówi i nie napisał tego co stale pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 godzin temu, locoloco napisał:

Nie cytuję całego - bo moderator - kasuje  tematy.

 

 

 

Nic nie zostało skasowane , a jedynie połączone z powodu dublowania treści i wpisów.

W kolejce czeka kolejny temat zbiorczy dotyczący telewizorów, jednak silnik forum uniemożliwił chwilowo jego założenie.

Dodam, że to łączenie nie wynika z widzimisię moderatorów tylko licznych zgłoszeń użytkowników.

Pozdrawiam Piotrek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież i ilość tematów i ilość odpowiedzi w temacie to chyba woda na młyn każdego portalu.
Zawsze będzie ktoś  komu się coś nie podoba, łączenie również.
A połączenie nanoCell z nowościami to tragiczna pomyłka.

Mydło , widło i powidło. Nie można nic zrozumieć teraz - nic.
I co to ma wspólnego z Nano Cell - jak ktoś czyta tytuł.. ??

A 8K i tak wejdzie:
"Spośród nich niedawne wprowadzenie telewizorów 8K jest oczywistym pretekstem do stworzenia nowego zainteresowania nasyconym rynkiem. Oprócz zaspokojenia popędu konsumentów w kierunku większych ekranów i wyższych rozdzielczości, jest on również wspierany przez wiele stowarzyszeń, takich jak 8K Alliance, oraz partnerstwa między nadawcami i najnowszymi sieciami 5G.
Szereg głównych producentów telewizorów, w tym Samsung, Sony czy LG , wprowadziło lub planuje wprowadzenie na rynek modeli 8K, choć ceny poza zasięgiem większości kieszeni konsumentów."


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bobcat napisał:

Z zaciekawieniem czekam na odpowiedź @Maju utrzymaną w tradycyjnym dlań stylu że to ja coś zmanipulowałem a on nigdy nie powiedział tego co stale mówi i nie napisał tego co stale pisze.

Bobcat przechodzisz samego siebie we wmawianiu albo naucz się czytać ze zrozumieniem i powróć gdy to osiągniesz.

Cytujesz jedno zdanie wyrwane z kontekstu dotyczące innej  kwestii a komentujesz coś o czym właściwie nie pisałem!

18 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

4K nam już pokazało że sama rozdzielczość nie jest gwarantem jakości obrazu

Jest jednym z gwarantów. Nie jedynym, ale ważnym. Nie ma potrzeby powtarzać do znudzenia że jest jeszcze HDR, HFR, WCG. Odbiorniki z najwyższej półki mają to wszystko i dopiero w takim komplecie 8K pokazuje pełnię swych możliwości i swej doskonałości. Modele budżetowe są niektórych (lub nawet wszystkich) tych funkcji pozbawione. 

Dokonujmy jednak porównań rzetelnych. Jeżeli weźmiemy budżetowe modele bez wszystkich wymienionych funkcjonalności, a różniące się wyłącznie rozdzielczością to obraz 4K będzie lepszy od obrazu FHD, a 8K od 4K. Właśnie dzięki większej rozdzielczości. A właściwie należałoby powiedzieć: wyłącznie dzięki niej. Bo niczego innego co mogłoby wpływać na jakość obrazu po prostu tam nie ma. 

Opisałem (przypomniałem) we wczorajszym poście konkretną sytuację pokazującą że znaczek 4K nie oznacza że wchodzimy w lepsze, bo rozdzielczość (numer serii i HDR) na to wskazuje. Przypomnę też że już są zapowiedzi produkcji 8K na matrycach 50/60 Hz. Te fakty świadczą o tym że jakość obrazu nie zależy tylko od rozdzielczości a znaczki typu HDR, HFR itd. choć teoretycznie występują (patrz podany przykład) mogą być tylko chwytem marketingowym.
Tylko drogie i zaawansowane technologicznie (niezależnie od ilości K) telewizory pozwolą cieszyć się dobrą jakością.....to wynika z całości mojego wczorajszego wpisu!!!

A ty tu o czym???

Masz po części rację w tym co piszesz, ale dlaczego to przeciwstawiasz moim słowom które dotyczyły nieuczciwych praktyk producentów którzy wykorzystywali i będą wykorzystywać naiwność?
Co z tego że zaaplikują HDR w 4K skoro jasność matrycy (kontrast i kolory też) jest gorsza niż w moim HD.....sumarycznie takie 4K wypada blado przy wcale nie doskonałym poprzedniku.....oczekujesz że z 8K takich numerów nie będzie?
Komu potrzebna doskonała rozdzielczość 8K z kiepskim obrazem bo na budżetowych matrycach?
Tylko producentom by zbić na naiwniakach kasę!

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:

@Maju dokonuje manipulacji. Bierze do rozważań telewizor 4K full wypas mający wszystkie wymienione bajery i hipotetyczny budżetowy 8K bez nich a następnie triumfalnie przedstawia to jako dowód wyższości 4K oraz że 8K wcale nie jest takie beautiful. Owszem jest to dowód. Ale wyłącznie nieuczciwości intelektualnej autora takich porównań.

To co napisałeś jest dowodem na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Masz jakąś dużą nieumiejętność wyciągania logicznych wniosków jakie wynikają z wpisu.....przedstawiasz jakieś własne, które nijak z tego co piszę nie wynikają.

Gdzie ty tam Bobcat doszukałeś się manipulacji?
Nie po to porównywałem wypasione 4K do słabego 8K (porównywałem też dobre HD do słabego 4K, nie zauważyłeś??) by się chełpić jakie to 4K wspaniałe, ale by pokazać scenariusz jaki zapewne mieć będzie miejsce (mam nadzieję że nie) z promowaniem i wdrażaniem 8K!
Sam przyznałeś że 8K może pojawić się w budżetówce.....ja pokazuję na przykładzie 4K bezsens takiego kroku.
Budżetowe telewizory UHD o niewielkich rozmiarach to w ogóle kuriozum, nie mogą zachwycić szczegółami, to czym w ogóle takie "golasy" na słabych matrycach zachwycą? 
W czym budżetowy 55" 8K (40" 4K) pokona poprzedników i .....po co komu takie telewizory????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majutrudno się rozmawia w sytuacji gdy obie strony mają rację, lecz spoglądają na nią z różnych stron.

Tak, to słuszne co piszesz. Ale widzę że nie rozumiesz co ja chcę przekazać. Weźmy trzy telewizory: FHD, 4K i 8K. Wszystkie absolutne "golasy", bez czegokolwiek co poprawia jakość obrazu. Różnią się wyłącznie rozdzielczością. Otóż obraz na 4K będzie lepszy od obrazu FHD, a ten na 8K - lepszy od obydwu. Będzie tak wyłącznie dzięki większej rozdzielczości. I tylko temu, gdyż nic więcej nie ma. 

Czy takie 8K ma jakikolwiek sens? Oczywiście że nie ma. Czy 8K wyposażone we wszystkie dodatkowe funkcje i bajery da lepszy obraz? Oczywiście że tak. Będzie to różnica zwalająca z nóg, 8K dopiero wtedy pokaże pełnię swoich możliwości. 

Ja tylko nie zgadzam się w tezą, że sama rozdzielczość jest bez znacznia jeśli chodzi o jakość obrazu, gdyż liczą się HDR, HFR i WCG. Otóż rozdzielczość też ma znaczenie.

Takie "golasy" pokażą się na rynku, a ludzie będą je kupować. Dla samego znaczka 8K. A że tracą i to bardzo dużo? Wiesz o tym Ty, inni w tym wątku, wiem ja. Ale jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego (Smitha, Hashimoto, itd)? Ma 8K. I o to chodzi. Koncerny muszą na czymś zarabiać, a to wymienieni przed chwilą stanowią podstawowy segment rynku. Nie zapaleńcy i hobbyści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Otóż obraz na 4K będzie lepszy od obrazu FHD, a ten na 8K - lepszy od obydwu. Będzie tak wyłącznie dzięki większej rozdzielczości. I tylko temu, gdyż nic więcej nie ma. 

Będzie lepszy, ale tylko z odpowiedniej odległości z której praktycznie nikt normalnie nie ogląda... przecież wałkujemy to od nie wiem ilu stron i postów. Możesz sobie to nazywać teoretyzowaniem, ale to co tutaj piszesz to takie samo teoretyzowanie.

Oczywiście, że rozdzielczość ma duże znaczenie, ale w profesjonalnych zastosowaniach, gdzie wykonuje się obróbkę materiału, a nie dla zwykłego oglądającego. Dlatego jak ktoś już pisał, sport kręci się kamerami 4K i 8K, bo obróbka takiego materiału jest łatwiejsza i daje lepsze efekty - zwykłe wykadrowanie fragmentu obrazu nie spowoduje spadku rozdzielczości, tak jak miałoby to miejsce gdyby kręcić materiał w FHD.

Podobnie masz na runku muzycznym. Jest ciśnienie, aby każdy sprzęt odtwarzał gęste formaty plików, a i tak potem większość słucha muzyki skompresowanej, bo najłatwiej dostępna. Nawet ci osłuchani i z dobrym sprzętem w większości nie słyszą różnicy między tym co jest na płycie CD, a gęstym plikiem.
 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Czy 8K wyposażone we wszystkie dodatkowe funkcje i bajery da lepszy obraz? Oczywiście że tak. Będzie to różnica zwalająca z nóg

Mogę się założyć, że w normalnych filmach, a nie podrasowanych demach różnica będzie minimalna, na granicy percepcji.
 

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Takie "golasy" pokażą się na rynku, a ludzie będą je kupować. Dla samego znaczka 8K. A że tracą i to bardzo dużo? Wiesz o tym Ty, inni w tym wątku, wiem ja. Ale jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego (Smitha, Hashimoto, itd)? Ma 8K. I o to chodzi. Koncerny muszą na czymś zarabiać, a to wymienieni przed chwilą stanowią podstawowy segment rynku. Nie zapaleńcy i hobbyści.

Całkowicie się zgadzam. My sobie popiszemy, bo nas to interesuje, a wiadomo jak większość kupuje nowe sprzęty... Niestety z marketingiem producentów i znaczkami nie wygramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej dostępna - nie znaczy najlepsza. TO samo przy jakości 8K vs 4K .
"Wydaje się więc, że 4K pozostaje technologią telewizyjną, którą większość gospodarstw domowych przyjmie i będzie trzymać przez co najmniej następne 5 lat.
A 8K będzie Twoim kolejnym wyborem, który kupisz później, może równie tani jak obecne 4K. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

trudno się rozmawia w sytuacji gdy obie strony mają rację, lecz spoglądają na nią z różnych stron.

Ciągle apeluję do Ciebie byś komentował to o czym piszę....jak chcesz coś do tego dodać masz absolutnie do tego prawo, ale nie pisz wtedy że komentujesz coś o czym ja pisałem. 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

....widzę że nie rozumiesz co ja chcę przekazać. Weźmy trzy telewizory: FHD, 4K i 8K. Wszystkie absolutne "golasy", bez czegokolwiek co poprawia jakość obrazu. Różnią się wyłącznie rozdzielczością. Otóż obraz na 4K będzie lepszy od obrazu FHD, a ten na 8K - lepszy od obydwu. Będzie tak wyłącznie dzięki większej rozdzielczości. I tylko temu, gdyż nic więcej nie ma. 
 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Ja tylko nie zgadzam się w tezą, że sama rozdzielczość jest bez znacznia jeśli chodzi o jakość obrazu, gdyż liczą się HDR, HFR i WCG. Otóż rozdzielczość też ma znaczenie.

 

Pełnia różnicy będzie widoczna z takich odległości jakie są przypisane rozdzielczościom, im dalej będziemy siedzieć tym mniejsze, na granicy postrzegalności różnice będą.....ale my tu o tym dziesiątki razy pisaliśmy i co do tego zgoda jest pełna.
Nikt tu nie stawia tezy że sama rozdzielczość nie ma znaczenia.

Faktem jest jednak że do oglądania z 3 metrów wolałbym 65 calowy FHD (ew. 4K) z tymi bajerami niż miałbym dopłacać do 8K któremu któregoś nie zaaplikowali.
Zresztą i tak za duża odległość (za mały telewizor) by nawet 8K z bajerami mogło naprawdę cieszyć. 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

"golasy" pokażą się na rynku, a ludzie będą je kupować. Dla samego znaczka 8K. A że tracą i to bardzo dużo? Wiesz o tym Ty, inni w tym wątku, wiem ja. Ale jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego (Smitha, Hashimoto, itd)? Ma 8K. I o to chodzi. Koncerny muszą na czymś zarabiać, a to wymienieni przed chwilą stanowią podstawowy segment rynku. Nie zapaleńcy i hobbyści.

Zgoda, ale co do tego że będą kupować....zwłaszcza wtedy gdy tak jak w przypadku 4K nie będziemy mieli wyboru bo od pewnych wymiarów nie kupimy o niższej rozdzielczości. "Przeciętny" nie ma tu nic do gadania....zadecydują za nich producenci.   :)

Nie udawajmy jednak że 8K jest robione po to byśmy doznali "nirwany" obrazem i nastąpił jakiś kres rozwoju telewizji.
Nie udawajmy też że z dużej odległości i na małych ekranach nie wystarczy wypasiony 4K.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, locoloco napisał:

Wydaje się więc, że 4K pozostaje technologią telewizyjną, którą większość gospodarstw domowych przyjmie i będzie trzymać przez co najmniej następne 5 lat.

Ale przecież w TV nie ma do dzisiaj prawdziwego 2K.

p.s. Roland Garros A.D. 2019 za nami i póki co obejrzałem go w pseudo HD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, locoloco napisał:

Polska nie jest w centrum Świata, w innych krajach mają RG nawet w 8K.

Więc sobie sam odpowiedziałeś na pytanie czy warto u nas TERAZ kupować 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a skąd w ogóle brać treści 8K? Pomijając że z 3m zaciera się różnica pomiędzy Full HD a 4K... Filmów w 8K właściwie nie ma, gier nie ma, streamingu w 8K nie ma i potrzebowały bardzo wydajnych łącz i serwerów. Kupno w tym momencie TV 8K to absurdalna decyzja. W momencie kiedy ten format się upowszechni i będzie można skorzystać z tej technologii dzisiejsze TV 8K to będzie zabytek technologiczny. Jak pierwsze 4K bez HDR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funnykris napisał:

Panowie a skąd w ogóle brać treści 8K? Pomijając że z 3m zaciera się różnica pomiędzy Full HD a 4K... Filmów w 8K właściwie nie ma, gier nie ma, streamingu w 8K nie ma i potrzebowały bardzo wydajnych łącz i serwerów. Kupno w tym momencie TV 8K to absurdalna decyzja. W momencie kiedy ten format się upowszechni i będzie można skorzystać z tej technologii dzisiejsze TV 8K to będzie zabytek technologiczny. Jak pierwsze 4K bez HDR. 

Piszę to do znudzenia ale wszelkiej maści trolle i branża żyjąca ze sprzedaży audio/video jakoś nie mogą tego pojąć. Jak tych drugich moge jeszcze zrozumieć to tych pierwszych zdecydowanie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.