Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Maju napisał:

wraz z moim przyzwyczajeniem do odkręcana każdej nieprawdy i fałszu

Autorytet, wyrocznia i arbiter.

Z nominacji własnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Maju napisał:

No i wyniki testów dla Nano Cell nie są rewelacyjne, nawet pokrycie barw Rec. 2020 okazuje się mieć OLED lepsze a TYLKO jasnością w HDR bardzo, ale to bardzo niewiele ustępuje. 

Za to droższy OLED C9 w tym parametrze Nano Cell kompletnie nie ustępuje, ma jeszcze od B9 lepsze kolory i lepszą gradacje w czerniach to znaczy tylko jedno; że  pod każdym względem od flagowego Nano Cell jest lepszy.

Na mdłości się zbiera gdy się to czyta. 

Do licha ciężkiego: obejrzyj coś raz sam, jedną technologię, drugą, porównaj i napisz od siebie. Własne spostrzeżenia, uwagi, refleksje. Wtedy będzie o czym rozmawiać. Nie musimy się zgadzać, ale będzie realna, rzeczywista podstawa do wymiany myśli. Nie popisuj się bez przerwy wiedzą teoretyczną, której się naczytałeś. Zabłyśnij raz blaskiem własnym zamiast świecić światłem odbitym. W obecnej postaci dyskusja traci jakikolwiek sens: Ty sobie bowiem przeczytasz że ten telewizor ma kontrast X, tamten ma Y, X > Y, więc autorytatywnie ogłaszasz że ten jest lepszy od tamtego, bo tak wynika z teorii. A ja napiszę że oglądałem obydwa, tak, zgoda, tamten ma Y ale jest to w zupełności wystarczające, a ponadto tamten ma inne zalety obrazu  które powodują że jest on rozkoszą dla oczu. Ty oglądasz parametry - ja rzeczywisty, realny obraz. 

I będę powtarzał do znudzenia że jeśli mogę mieć 90% jakości OLED za 50% ceny tegoż - to rozsądek jednoznacznie podpowiada co powinienem zrobić i jaka jest racjonalna decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bobcat napisał:

obejrzyj coś raz sam

Gdzie mam dokonać poważnego porównania???
W sklepie postawią mi dwa telewizory obok siebie do porównania i podłączą identyczny materiał?? Tak dla mojej zabawy?
 

Inne porównywanie nie ma najmniejszego sensu......takie u siebie przeprowadzałem i do OLED żaden LCD nie miał startu. Coś mam jeszcze dodać??!!!

 

14 minut temu, Bobcat napisał:

będę powtarzał do znudzenia że jeśli mogę mieć 90% jakości OLED za 50% ceny tegoż - to rozsądek jednoznacznie podpowiada co powinienem zrobić i jaka jest racjonalna decyzja.

Za taką cenę kupisz tańsze Nano Cell a te niczym nie nie zachwyciły....."90% jakości", raczysz z czytających te teksty drwić. A może napisz że na takie 8K oczekujesz.....  ?

A i napisz jeszcze piszącym recenzje które podawałem że kompletnie nie znają się na rzeczy.....bo podają parametry a na telewizorach OLED i Nano Cell nie widzą tego co ty widzisz.   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Gdzie mam dokonać poważnego porównania???
W sklepie postawią mi dwa telewizory obok siebie do porównania i podłączą identyczny materiał?? Tak dla mojej zabawy?

Czemu nie? Są markety w których na wszystkich wystawionych telewizorach w określonym czasie leci to samo.

Ale nawet porównanie gdy dają co innego jest bardziej wartościowe niż teoretyczne dywagacje. Stawiając sprawę jak powyżej dowodzisz pogardy dla wiedzy empirycznej, której programowo nie masz ochoty pozyskać (bo a nuż musiałbyś zrewidować swoje poglądy i skorygować opinię). Wolisz wieczne, nieustające teoretyzowanie.

12 minut temu, Maju napisał:

takie u siebie przeprowadzałem i do OLED żaden LCD nie miał startu

Zwykły LCD? QLED czy NanoCell również?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Gdzie mam dokonać poważnego porównania???
W sklepie postawią mi dwa telewizory obok siebie do porównania i podłączą identyczny materiał?? Tak dla mojej zabawy?

Czemu nie? Są markety w których na wszystkich wystawionych telewizorach w określonym czasie leci to samo.

Bywało tak czasem.....leciał jakiś badziew z satelity. Teraz widzę że puszczają różne dema a na tym wygrywa OLED.

59 minut temu, Bobcat napisał:

nawet porównanie gdy dają co innego jest bardziej wartościowe niż teoretyczne dywagacje. Stawiając sprawę jak powyżej dowodzisz pogardy dla wiedzy empirycznej, której programowo nie masz ochoty pozyskać (bo a nuż musiałbyś zrewidować swoje poglądy i skorygować opinię). Wolisz wieczne, nieustające teoretyzowanie.

Umiesz czytać już dawno co pisałem że te Nano Cell widziałem i mnie specjalnie nie zachwyciły.
Myślisz że jak będę oglądać do skutku (tak jak ty niegdyś plazmy) to zmienię zdanie?

Godzinę temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

takie u siebie przeprowadzałem i do OLED żaden LCD nie miał startu

Zwykły LCD? QLED czy NanoCell również?


Najdroższego Nano Cell nie widziałem....cudów się nie spodziewam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

cudów się nie spodziewam.

Szukaj ich więc na OLED.

A ja przychylam się do tezy że OLED pójdzie ślady plazmy i przeminie jak ona. Przyszłość to chyba Mini-LED, Micro-LED czy badane obecnie przez Chińczyków LCD z podwójną warstwą ciekłych kryształów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:

ja przychylam się do tezy że OLED pójdzie ślady plazmy i przeminie jak ona. Przyszłość to chyba Mini-LED, Micro-LED 

Masz rację, jednak do czasu aż znajdą sposób by te technologie staniały może królować OLED lub jakaś forma mieszana LCD z OLED. 
Samsung zainwestował miliardy w QD-OLED to chyba nie założyli wyrzucenia tych pieniędzy w błoto.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Najdroższego Nano Cell nie widziałem....cudów się nie spodziewam.

Za to chyba widziałeś najtańszy z serii SM8200.

Podstawowy błąd jaki można popełnić to iść aby coś obejrzeć z przyjętym a priori założeniem. Jakimkolwiek. 

Ja o technologii kropek kwantowych miałem mgliste pojęcie. Coś tam słyszałem o QLED Samsunga, o NanoCell LG prawie nic. Aż zobaczyłem ten ostatni na Warsaw Electronics Show w podwarszawskim Nadarzynie w maju ubiegłego roku. I od razu wiedziałem że dla mnie to jest TO.

1 godzinę temu, Maju napisał:

aż znajdą sposób by te technologie staniały

Mini-LED produkcji TCL ma mieć ponad 3600 stref lokalnego wygaszania. Cena nadal jest nie ogłoszona, ale wg informacji przedstawiciela TCL podczas Audio Video Show 2019 będzie "bardzo umiarkowana". Ma być oferowany wyłącznie w jednym rozmiarze: 65", matryca QLED.

Jednocześnie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Pisałem uprzednio o ponad 5000 strefach. Pokićkało mi się. Bedzie ich trochę ponad 3600. Też imponująca ilość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

"90% jakości", raczysz z czytających te teksty drwić. 

Za każdym razem podkreślam że jest to moja osobista, subiektywna ocena. Mam do niej prawo, podobnie jak Ty się z nią nie zgadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

Najdroższego Nano Cell nie widziałem....cudów się nie spodziewam.

Za to chyba widziałeś najtańszy z serii SM8200.

Widziałem najtańszego i nieco droższego SM8600. Porównywałem do najtańszego OLED.

14 godzin temu, Bobcat napisał:

Mini-LED produkcji TCL ma mieć ponad 3600 stref lokalnego wygaszania.

Różnie piszą, ten wprowadzony do produkcji w ub. roku X10 ma niespełna 800, niżej w linku pisze że są zapowiedzi 2500.
Zresztą nie najważniejsza tu ilość a zarządzanie tym wygaszaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to jest ciekawe a fakt że porównywany tu cenowo przez @stench z Nano Cell OLED C9 jest zestawiony tu  z X10 i flagowcem Samsunga Q90R i ......co ciekawe pomimo że na pewno zdecydowanie najtańszy, jakością obrazu nie przegrywa.

14 godzin temu, Bobcat napisał:

Pisałem uprzednio o ponad 5000 strefach. Pokićkało mi się.
 

14 godzin temu, Bobcat napisał:

ma mieć ponad 3600 stref lokalnego wygaszania.

 

A co do tych stref....pokićkało ci się tylko co do czasu wprowadzenia takowych do produkcji w dalszej przyszłości ma być jeszcze więcej niż 5000.
image.thumb.png.1f34ae7884dc703af2ce5f384d427571.png

Jak widać na tej grafice; faktycznie podano tyle stref ale wprowadzą to dopiero na 2021 rok, wtedy dopiero ma być 3840 tych stref......a w 2023 już wszystkie (ponad 15 tyś.) zastosowane tam diody mają być niezależnie sterowane.  ?

No i to zapowiadane rosnące pokrycie palety kolorów Rec. 2020 imponujące. 
To wygląda na rzeczywisty postęp, a nie te mnożone rozdzielczości....które dopiero na wielkich ekranach pokazują potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bobcat napisał:

nie wygrywa

Ten, albo jakikolwiek OLED dopiero wtedy zasłuży na jakąś formę twojego uznania, gdy cenowo zbliży się do klasy popularnej a jakością pobije flagowce LCD?

Nie przesadzasz czasem??  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mega dużą ilością wygaszanych stref w LCD aż tak bardzo bym się nie podniecał. Któryś z producentów napisał o problematycznych algorytmach do sensownego zarządzania i wyłączenie podświetlenia powoduje brak podświetlenia czyli brak gradacji szarości. A w filmach naprawdę niewiele jest scen gdzie jest po prostu czerń.

W tej kategorii lepszy jest oled, natomiast zostajemy z pytaniami czy różnica warta jest dopłaty , czy często z różnicy rzeczywiście skorzystamy oraz czy większego wow nie zrobi po prostu większy ekran .

Tu niestety nie można oprzeć się na demach dedykowanych do danej technologii bo każde będą zafałszowywały obraz ogólny podkreślając główne walory.

Trzeba porównywać  na filmie z pena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Ten, albo jakikolwiek OLED dopiero wtedy zasłuży na jakąś formę twojego uznania, gdy cenowo zbliży się do klasy popularnej a jakością pobije flagowce LCD?

Nie przesadzasz czasem??  ?

Cały czas uważasz się za depozytariusza racji oraz jedynie słusznego punktu widzenia i kwestionujesz prawo innych do posiadania własnego zdania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Bobcat napisał:

prawo innych do posiadania własnego zdania

Zamiast jakiejkolwiek refleksji nad tym co napisałem, kolejna (jakże banalna w obliczu faktów) mantra.    ;(

Średni w dość przystępnej cenie OLED, konkuruje (według znawców tematu) z flagowymi LCD to trzeba to wymazać ze świadomości.....tak trzymaj Bobcat i nie dopuszczaj nigdy tej myśli do świadomości.....przenigdy.  :))))



 

46 minut temu, stench napisał:

zostajemy z pytaniami czy różnica warta jest dopłaty , czy często z różnicy rzeczywiście skorzystamy oraz czy większego wow nie zrobi po prostu większy ekran

Nie pamiętam jak daleko siedzisz.....do oglądania głównie HD (co deklarowałeś) 55" może wystarczyć, do 4K 65 to i raczej za mało.
Dopłata do OLED (B9) rzędu 500 zł to nie jest majątek, dopłacenie do C9 tysiaka dyskusyjne zwłaszcza że pewnie tenże  swoją klasę pokaże na wyższej jakości treściach.....choć tu mogę się mylić.

Porównywanie w warunkach sklepowych jest trudne.....biorąc pod uwagę fakt że nieskalibrowane telewizory mogą niewiele, ale jednak się różnić, można wyciągnąć z takich porównań mylące wnioski.  ?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Mega dużą ilością wygaszanych stref w LCD aż tak bardzo bym się nie podniecał. Któryś z producentów napisał o problematycznych algorytmach

Ubiegłeś mnie, gdyż w tym duchu chciałem napisać. Dlatego niektórzy idą nie w kierunku mnożenia ilości stref, lecz doskonalenia działania zarządzających nimi algorytmów. 

Reasumując: Mini-LED i 15 tyś stref? Efekt już przy 600 strefach jest spektakularny. Ale skomplikowane więc tanie nie będzie. OLED? Wszystko co organiczne się zużywa. Czyżby przyszłością miał był Micro-LED? 

Ale to tylko moje osobiste refleksje.

2 godziny temu, stench napisał:

A w filmach naprawdę niewiele jest scen gdzie jest po prostu czerń.

W tej kategorii lepszy jest oled, natomiast zostajemy z pytaniami czy różnica warta jest dopłaty , czy często z różnicy rzeczywiście skorzystamy

Cały czas próbuję to uświadamiać, ale jestem zakrzykiwany przez tych którzy oglądają nie obraz lecz parametry i głównie (jeśli nie wyłącznie) się nimi podniecają. Czerń i kontrast na krawędziowym NanoCell są w zupełności wystarczające aby rozkoszować się jakością obrazu. A jak kto lubi może z łatwością ustawić sobie w menu tak, że czerni będzie za dużo.

Fundamentalne jest pytanie czy relatywnie niewielka poprawa jakości obrazu w pewnych ściśle określonych sytuacjach które w codziennym oglądaniu występują (bardzo) rzadko jest warta dodatkowej kasy jaką trzeba na to wyłożyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.....jeszcze lepiej poczekać, coś dołożyć i wydać na byle jakie 8K.  ?

16 minut temu, Bobcat napisał:

jak kto lubi może z łatwością ustawić sobie w menu tak, że czerni będzie za dużo.

:))))

Najlepiej wyłączyć telewizor.....zdecydowanie najwięcej czerni uzyskasz, niż przez manipulację tymi "poprawiaczami".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

Ta.....jeszcze lepiej poczekać, coś dołożyć i wydać na byle jakie 8K.  ?

:))))

Najlepiej wyłączyć telewizor.....zdecydowanie najwięcej czerni uzyskasz, niż przez manipulację tymi "poprawiaczami".

Jak w każdej sprawie najlepszy jest zdrowy rozsądek i tzw. złoty środek. A nie odbijanie się od ściany do ściany które propagujesz. 

Ponadto ponawiam propozycję: załatw sobie możliwość pobawienia się dłużej danym modelem telewizora. Poustawiaj taki parametr, inny, jeszcze inny - co tylko będziesz chciał. A potem napisz swoje uwagi, spostrzeżenia i refleksje. Z zainteresowaniem przeczytam. Może się zgodzę, może nie. Ale będzie podstawa do rozmowy. Te Twoje wieczne akademickie dywagacje i rozumkowanie na podstawie teorii której się nałykałeś niczym indyk klusek stają się równie śmieszne co nudne. Niczego nie widziałeś, żadnego modelu telewizora nie miałeś okazji bliżej i dokładniej poznać - ale na każdy temat masz ogromnie dużo do powiedzenia. I na dodatek autorytatywnym tonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat podkręć ostrość w tym 8K co kupisz za małe pieniądze, mówię ci - będzie odlot.....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

Bobcat podkręć ostrość w tym 8K co kupisz za małe pieniądze, mówię ci - będzie odlot.....  :))

Nie rozmawiajmy o czymś co być może zdarzy się w bliżej niezdefiniowanej przyszłości. Proponuję o tym co jest tu i teraz. Na podstawie własnych doświadczeń. A w tym obszarze wymiękasz i padasz jak pies Pluto na cztery łapy bo nic nie widziałeś, niczego nie oglądałeś, z niczym nie zapoznałeś się bliżej i dokładniej. I jedyne co masz do zaoferowania to teoretyzowanie i powielanie tego co się naczytałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcania ostrości odlatujesz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Maju napisał:

Bez podkręcania ostrości odlatujesz....

Masz coś konkretnego do powiedzenia ad meritum? Przeczytam z uwagą. Tego rodzaju wtręty sobie daruj. 

Godzinę temu, Maju napisał:

Bobcat podkręć ostrość w tym 8K co kupisz za małe pieniądze, mówię ci - będzie odlot.....  :))

 

Godzinę temu, Maju napisał:

Bez podkręcania ostrości odlatujesz....

W końcu aby odlecieć mam podkręcić ostrość czy nie? Bo już się gubię. Jedno przeczy drugiemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszcz (błąd zamierzony) logiki nie załapał.....skoro tak mocno udajesz, że nie masz poczucia humoru, to wróćmy do meritum.

16 godzin temu, Bobcat napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

Bobcat podkręć ostrość w tym 8K co kupisz za małe pieniądze, mówię ci - będzie odlot.....  :))

Nie rozmawiajmy o czymś co być może zdarzy się w bliżej niezdefiniowanej przyszłości. Proponuję o tym co jest tu i teraz. Na podstawie własnych doświadczeń. A w tym obszarze wymiękasz....

Co sugerujesz, znowu wracasz do tego że nie widziałem 8K? 
A znalazłeś w końcu choć tą jedną osobę która by poparła tezę że 55" telewizor do oglądania z 3m 8K ma sens???


Poza tym ty małego 55" 8K za małe pieniądze też nie widziałeś!!! O jakich więc własnych doświadczeniach teraz piszesz??

A może chcesz dalej wmawiać jak niegdyś że 8K za małe pieniądze "z samego faktu że to 8K, będzie odlotowe"?
Wmawiaj to,  wmawiaj jak to nadużywanie regulacji ostrości nie degraduje obrazu, nudno się tu się zrobiło, będzie się przynajmniej z czego pośmiać.   :)

O tu i teraz 8K chcesz gadać, nie o jej przyszłości?
Tego też jeszcze nie zauważyłeś że na razie prawie nie ma o czym......   :))


Jeszcze jedno, dziwisz się że przyjąłem drwiący sposób narracji?
Jak ktoś podobnie jak ty pisze o regulacji ostrości i tak jak niżej.....

18 godzin temu, Bobcat napisał:

jak kto lubi może z łatwością ustawić sobie w menu tak, że czerni będzie za dużo.

.....trudno z takim "znawcą" poważnie rozmawiać o telewizorach.  ?
Napisz coś jeszcze o ulubionych ustawieniach, zrobisz z tego tematu niezły kabaret.....  :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Co sugerujesz, znowu wracasz do tego że nie widziałem 8K? 

Między innymi też, ale nie tylko. Sugeruję że na temat smaku placka ze śliwkami powinni wypowiadać się wyłącznie ci, którzy przynajmniej raz w życiu mieli okazję go spróbować. Sytuacja w której na ten temat najwięcej mówi ten który takiego placka w życiu w ustach nie miał, ale dużo na jego temat czytał w różnych książkach kucharskich jest (najdelikatniej mówiąc) przezabawna.

 

2 godziny temu, Maju napisał:

może chcesz dalej wmawiać jak niegdyś że 8K za małe pieniądze "z samego faktu że to 8K, będzie odlotowe"?

Kto widział 8K ten wie że sama ta rozdzielczość jest tak dużą wartością dodaną iż pojęcie "odlotowe" staje się uprawnione. Oczywiście obraz na 8K Full Wypas będzie jeszcze bardziej "odlotowy".

 

2 godziny temu, Maju napisał:

wmawiaj jak to nadużywanie regulacji ostrości nie degraduje obrazu

 

2 godziny temu, Maju napisał:

Napisz coś jeszcze o ulubionych ustawieniach, zrobisz z tego tematu niezły kabaret....

Rozumując w taki sposób można by powiedzieć że im telewizor lepszy tym mniej powinien mieć regulacji dostępnych z poziomu użytkownika. Modele z najwyższej półki - żadnych poza siłą głosu. Wszystko inne schowane do menu serwisowego. 

A jest dokładnie odwrotnie. Są nie tylko podstawowe jak Podświetlenie, Jasność, Kontrast, Ostrość, Kolor ale całe multum innych: Odcień, Temperatura Barw,  Kontrast Dynamiczny, Kolor Dynamiczny, Preferowany Kolor, Gama Kolorów, Super Rozdzielczość, Gamma, Redukcja Szumów, Redukcja Szumów MPEG, Płynna Gradacja, Poziom Czerni, Prawdziwe Kino, Regulacja Jasności w Celu Ochrony Oczu, Lokalne Przyciemnianie LED, TruMotion.

W trybach eksperckich regulować można dodatkowo  Balans Bieli, oraz Nasycenie, Odcień i Oświetlenie każdego RGBYCM osobno (i może to być nawet regulacja 22-punktowa). 

Każda z wymienionych regulacji ma wiele ustawień, w niektórych jest to regulacja ciągła.

Po co to wszystko? Przecież Największy Na Świecie Autorytet (który niczego nie widział, ma zero wiedzy empirycznej, ale jest "cały mundry" (błąd w pisowni zamierzony) gdyż się na czytał teorii) powiedział że to wszystko niepotrzebne i jeśli ktoś z tego korzysta - automatycznie wyklucza się z rozmowy.

Tak więc jeśli mówimy coś o kabarecie w temacie - owszem, ale nie mnie to zawdzięczamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Co sugerujesz, znowu wracasz do tego że nie widziałem 8K? 

Między innymi też, ale nie tylko. Sugeruję że na temat smaku placka ze śliwkami powinni wypowiadać się wyłącznie ci, którzy przynajmniej raz w życiu mieli okazję go spróbować. Sytuacja w której na ten temat najwięcej mówi ten który takiego placka w życiu w ustach nie miał, ale dużo na jego temat czytał w różnych książkach kucharskich jest (najdelikatniej mówiąc) przezabawna.

 

Już zdegradowałeś 8K do placka ze śliwkami???  ?
Najczęściej pisałeś o nim jak o najbardziej wykwintnym torcie, a tu tylko placek?  :))))
Placek ze śliwkami znam, dobry, lubię,  ale zachwycać się specjalnie nie ma czym.

29 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

może chcesz dalej wmawiać jak niegdyś że 8K za małe pieniądze "z samego faktu że to 8K, będzie odlotowe"?

Kto widział 8K ten wie że sama ta rozdzielczość jest tak dużą wartością dodaną iż pojęcie "odlotowe" staje się uprawnione. Oczywiście obraz na 8K Full Wypas będzie jeszcze bardziej "odlotowy".

 

Mataczysz.....

Obecne 8K to nie tylko sama rozdzielczość.....widziałeś jakieś dopracowane prototypy i wypasione 8K..... takiego za małe pieniądze nie widziałeś a się na takie 55" napaliłeś myśląc że sama rozdzielczość ci nirwanę załatwi.
Tanie 4K jakie teraz można kupić ponad wszelka wątpliwość dowodzi że sama rozdzielczość na małym ekranie jest g...o warta.

29 minut temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Napisz coś jeszcze o ulubionych ustawieniach, zrobisz z tego tematu niezły kabaret....

Rozumując w taki sposób można by powiedzieć że im telewizor lepszy tym mniej powinien mieć regulacji dostępnych z poziomu użytkownika. Modele z najwyższej półki - żadnych poza siłą głosu. Wszystko inne schowane do menu serwisowego. 
 

 

29 minut temu, Bobcat napisał:

A jest dokładnie odwrotnie. Są nie tylko podstawowe jak Podświetlenie, Jasność, Kontrast, Ostrość, Kolor ale całe multum innych: Odcień, Temperatura Barw,  Kontrast Dynamiczny, Kolor Dynamiczny, Preferowany Kolor, Gama Kolorów, Super Rozdzielczość, Gamma, Redukcja Szumów, Redukcja Szumów MPEG, Płynna Gradacja, Poziom Czerni, Prawdziwe Kino, Regulacja Jasności w Celu Ochrony Oczu, Lokalne Przyciemnianie LED, TruMotion.
 

29 minut temu, Bobcat napisał:

W trybach eksperckich regulować można dodatkowo  Balans Bieli, oraz Nasycenie, Odcień i Oświetlenie każdego RGBYCM osobno (i może to być nawet regulacja 22-punktowa

 

 

Dawaj dalej Bobcat, wymieniaj, pisz co regulujesz.....zaczyna być wesoło.
Z wszystkiego tego korzystasz, wszystkim "kręcisz"?  I wszystko tak na oko....  ?

To ty jesteś naprawdę fachura.....obraz musi u ciebie być nie tylko "ostry" jak brzytwa, ale też z innych powodów "nieskazitelny".    :)))))

29 minut temu, Bobcat napisał:

Po co to wszystko? Przecież Największy Na Świecie Autorytet (który niczego nie widział, ma zero wiedzy empirycznej, ale jest "cały mundry" (błąd w pisowni zamierzony) gdyż się na czytał teorii) powiedział że to wszystko niepotrzebne i jeśli ktoś z tego korzysta - automatycznie wyklucza się z rozmowy.

Tak więc jeśli mówimy coś o kabarecie w temacie - owszem, ale nie mnie to zawdzięczamy.

Jasne, szkoda że ciebie tu u mnie nie ma byś mi wyregulował, ustawił tak jak powinno być w ustawianiach (u mnie zaawansowanych).....pal licho takiego "eksperta" od regulacji i kalibracji na oko to nawet do ustawień serwisowych bym dopuścił.   :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Maju napisał:

Dawaj dalej Bobcat, wymieniaj, pisz co regulujesz.....zaczyna być wesoło.
Z wszystkiego tego korzystasz, wszystkim "kręcisz"?  I wszystko tak na oko....  ?

To ty jesteś naprawdę fachura.....obraz musi u ciebie być nie tylko "ostry" jak brzytwa, ale też z innych powodów "nieskazitelny". 

Utwierdzasz mnie w przekonaniu że rozmowa z Tobą nie ma sensu.

Nie, ze wszystkich wymienionych regulacji nie korzystam. Większość postawiłem w ustawieniu fabrycznym, niektóre zmieniłem. Jaki jest obraz u mnie? Taki jaki się MNIE podoba. Telewizor jest dla mnie. Nie odwrotnie.

51 minut temu, Maju napisał:

szkoda że ciebie tu u mnie nie ma byś mi wyregulował, ustawił tak jak powinno być w ustawianiach (u mnie zaawansowanych)...

O tym co się Tobie podoba decydujesz i wiesz wyłącznie Ty sam. Ja tam nie jestem do niczego potrzebny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bobcat napisał:

Nie, ze wszystkich wymienionych regulacji nie korzystam

To się zawiodłem.....myślałem że masz jakiś patent na ustawienie balansu bieli, temperatury barw, gammy itp..
Myślałem że mnie czegoś (po tym jak pisałeś o regulacji ostrości) nauczysz.    ;(

34 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

szkoda że ciebie tu u mnie nie ma byś mi wyregulował, ustawił tak jak powinno być w ustawianiach (u mnie zaawansowanych)...

O tym co się Tobie podoba decydujesz i wiesz wyłącznie Ty

Sugerujesz że powinienem coś (wg. własnego widzi mi się) sobie w tych regulacjach zaawansowanych  poustawiać.  

Skoro dajesz takie rady masz w tym doświadczenie, musiałeś już tam u siebie palce zapchać......jest teraz odlot?   :))))
 

 

34 minuty temu, Bobcat napisał:

Telewizor jest dla mnie. Nie odwrotnie.

Jasne, i wszystkie regulacje, z tymi które powodują że obraz jest ostry jak brzytwa i że "czerni jest za dużo" włącznie.   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Maju napisał:

Jasne, i wszystkie regulacje, z tymi które powodują że obraz jest ostry jak brzytwa i że "czerni jest za dużo" włącznie. 

Obraz jest tak ostry jak trzeba. Również czerni jest tyle ile trzeba, nie za mało i nie za dużo. 

O tym że można ustawić obraz tak, że jest nadmierna ilość czerni pisałem wyłącznie w kontekście i w polemice tezy jakoby tejże czerni było za mało. A to jest nieprawda. W najmniejszym stopniu nie oznacza to że ja sobie ustawiłem jej nadmiar. Kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

A poza tym nie Ty będziesz decydował jak mam sobie ustawić poszczególne regulacje w telewizorze. Co mam dzisiaj zjeść na obiad również uzurpujesz sobie prawo decydowania? Masz jeszcze coś dla rozweselenia? Dawaj.

46 minut temu, Maju napisał:

.jest teraz odlot?

Dla mnie: tak. Dla Ciebie nie musi. Nic mi do tego jak Ty sobie ustawisz swój telewizor. I vice versa.

A tak na marginesie: po co (Twoim zdaniem) producent daje tak rozbudowane możliwości regulacji i ustawień? Sztuka dla sztuki???

A tu przyczynek do dyskusji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Jasne, i wszystkie regulacje, z tymi które powodują że obraz jest ostry jak brzytwa i że "czerni jest za dużo" włącznie. 

Obraz jest tak ostry jak trzeba. Również czerni jest tyle ile trzeba, nie za mało i nie za dużo. 

O tym że można ustawić obraz tak, że jest nadmierna ilość czerni pisałem wyłącznie w kontekście i w polemice tezy jakoby tejże czerni było za mało. A to jest nieprawda. W najmniejszym stopniu nie oznacza to że ja sobie ustawiłem jej nadmiar. Kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Jasne.....piszesz że można tak ustawić telewizor że "czerni jest aż za dużo" co "nie oznacza że jest jej nadmiar"......szczyty pokrętności i chachmęcenia.  ?

Godzinę temu, Bobcat napisał:

A poza tym nie Ty będziesz decydował jak mam sobie ustawić poszczególne regulacje w telewizorze. Co mam dzisiaj zjeść na obiad również uzurpujesz sobie prawo decydowania? Masz jeszcze coś dla rozweselenia? Dawaj.

To ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem.....mam gdzieś co i jak sobie ustawisz i co będziesz oglądał a łacha z głupiego ustawiania ostrości będę darł.....i co mi zrobisz.    :)))

Godzinę temu, Bobcat napisał:

tak na marginesie: po co (Twoim zdaniem) producent daje tak rozbudowane możliwości regulacji i ustawień? Sztuka dla sztuki???

Bobcat w telewizorach kineskopowych było niegdyś szereg różnych regulacji, niedostępnych dla tych którzy nie mieli pojęcia o tym jak z tego korzystać, niedostępne, bo za tylną pokrywą telewizora.
Też można było różne cuda z obrazem robić.....tyle tylko że powrotu do ustawień fabrycznych nie było.   :))
Próbowałem coś czasem ustawić w takich telewizorach na oko, na planszach testowych.....średnio to wychodziło.

Po wielu próbach potwierdziła się stara prawda, że na oko to sobie można, bo tak jak się u nas mówi "na oko to chłop w szpitalu umarł".  ?

Przestrzeni kolorów, balansu bieli dobrze na oko nie ustawisz.....jak to potrafisz zrobić bez stosownego sprzętu to naprawdę jesteś kozak.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

A tu przyczynek do dyskusji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co to oznacza jak nie to że nadawcy nie mają specjalnie ochoty w 4K iść a co dopiero 8K.....

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

.jest teraz odlot?

Dla mnie: tak. Dla Ciebie nie musi.

To ma oznaczać że regulowałeś też w trybach eksperckich? 
  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

To ma oznaczać że regulowałeś też w trybach eksperckich? 

Eksperckich nigdy nie ruszałem i nie mam zwyczaju ruszać. Podobnie jak całego szeregu innych. Jeśli coś ustawiam pod siebie to Standardowy (którego używam na codzień, praktycznie na zasadzie wyłączności) i Żywy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.