Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza


Pacifisto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

posiadam taki zestaw: wzmacniacz NAD 3020i, kolumny Audio Physic Sitara, CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) CDP500 , odtwarzacz ONKYO NS-6170.  Chciałbym zmienić wzmacniacz na coś lepszego w cenie ok 4000zł. Jak najbardziej może być sprzęt używany. Zastanawiam się nad Heglem H80 i Roksanem K3. Warto zapłacić więcej za Roksana? Może coś innego co dobrze zagra w powyższym zestawie.

Słucham głównie cięższego rocka i muzyki akustycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pacifisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pacifisto napisał:

Zastanawiam się nad Heglem H80 i Roksanem K3

Jeśli już wpadły Ci w oko te 2, to ja bym brał Roksana......gra bardziej soczystymi barwami. Hegel Cię zamorduje basem, no chyba, że lubisz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś jakiej muzyki słuchasz, ale nie sprecyzowałeś czego wymagasz od nowego wzmacniacza. Hegel H80 to zupełnie inne granie jak Roksan K3. W tym budżecie możesz sobie pozwolić na H100, co jest zdecydowanie lepszym wyborem przy tych kolumnach. Wiem, bo mam Sitary w wersji 25 oraz Hegla H100. Heglowi H100 bliżej do K3, ale to nadal inna szkoła brzmienia. Dużo by pisać, najlepiej posłuchać ?

15 minut temu, SynSama napisał:

Hegel Cię zamorduje basem, no chyba, że lubisz....

A co oznacza to zdanie proszę kolegi? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Czlowiek97 napisał:

A co oznacza to zdanie proszę kolegi?

A dokładnie to, co napisałem :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, SynSama said:

Jeśli już wpadły Ci w oko te 2, to ja bym brał Roksana......gra bardziej soczystymi barwami. Hegel Cię zamorduje basem, no chyba, że lubisz....

Zgadzam sie w 100%. Z tym ze K3 tez troche czasami z tym basem przesadza, ale za to barwa, nasycenie i to cale ciepelko jakie potrafi z niego poplynac pozwala o tym zapomniec. Do jazzu, bluesa czy lekkiego rocka fantastyczny wzmacniacz, na temat ciezszej muzyki sie nie wypowiem bo nie slucham. Ma ten wzmacniacz jednak tez swoje wady z ktorymi jedni moga zyc a inni nie. Ja nie moglem i dlatego zmienilem na       a-s1100, ale gra u mnie dopiero drugi dzien wiec nie bede polecal, bo sam jeszcze sobie zdania na jej temat nie wyrobilem. Mozesz rowniez posluchac Rega Elex-r, tez bardzo fajnie brzmiacy wzmacniacz aczkolwiek jezeli lubisz czasem przylozyc, to moze zabraknac mocy. Wady podobne jak w K3, dlatego tez go pogonilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wady wyłapujesz w ROKSANie?!?

Pochwal się jak gra AS-1100 i z jakimi kolumnami...... please! ? Jaka różnica między nią, a K3?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z używek, to spróbuj Electrocompanieta ECI3. Moim zdaniem uspokoi i zrównoważy Sitarę. Jeżeli dla odmiany z nowych, to również coś opanowanego. Postawiłbym na Nada C368. Dwie szkoły, ale do sprawdzenia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o K3 to nie mam nic do jego brzmienia, no moze poza lekko zapiaszczona gora ale reszta jest moim zdaniem na odpowiednim poziomie biorac pod uwage jego cene. Bardziej chodzi mi o jego wykonanie. Dziwne jest dla mnie to ze galka glosnosci sprawia wrazenie jakby miala za chwile odpasc, glosnosc nie startuje rowno w lewym i prawym kanale co utrudnia troche ciche sluchanie, dziwny trzask z glosnikow podczas uruchamiania, wejscie sluchawkowe na malego jacka, fajny pilot ale co z tego jak czesto sie myli a na dodatek mozesz zmieniac zrodlo nawet wtedy kiedy wzmacniacz jest wylaczony, smieszne troche ale tak jest. Nie byly to problemy dotyczace tylko jednego egzemplarza bo moj pierwszy byl wymieniony na nowy jak przedstawilem te wszystkie problemy w sklepie i z drugim bylo to samo, no moze poza troche mniej ruszajacym sie pokretlem. 

Wiem ze nie ma to wszystko wiekszego wplywu na jakosc brzmienia, ale jednak pozostaje pewien niesmak. 

Co do Yamahy to tak jak pisalem, mam ja dopiero drugi dzien. Zarwalem troche noc bo przywiozlem ja o 16 i zanim wypakowalem, podlaczylem troche minelo, pozniej pojechalem po jakies piwello i zaczalem sluchac gdzies o 19. Skonczylem o 3 rano i teraz siedze i nic nie robie w pracy, tak mi sie spac chce. 

Moge powiedziec ze nie zauwazylem wad ktore mial K3 i Elex-r, wykonanie naprawde na wysokim poziomie. Gdyby te trzy wzmacniacze staly obok siebie bez ceny, to nie powiedzialbym ze sa to wzmacniacze z tej samej polki cenowej. Wiem ze wyglad to kwestia wlasnych upodoban, ale jak sie patrzy na Yamahe to nie ma opcji zeby ktos nie powiedzial ze jakosc wykonania, rozmiary, waga i wyglad nie robia wrazenia. 

Ciezko mi natomiast powiedziec w tej chwili cos na temat brzmienia, bo raz ze wzmacniacz tyle co wyjety z pudla, ja troche zakrecilem sie tymi piwami co jak wiadomo tez ma wplyw no i nie wiem co napisac. Moge powiedziec ze nie zauwazylem czegos o czym pisali inni forumowicze, ze brzmienie jest mocno rozjasnione, chlodne, ze bas slaby, nic takiego narazie nie zauwazylem. Mam wrazenie ze gora pasma jest jakby duzo czystrza niz w K3, jest poprostu krystaliczna. Wczoraj posluchalem troche Diany, Nory byli tez Angus i Julia Stone, troche Cassandra pospiewala, takie tam spokojne klimaty i bylo calkiem przyjemnie. Jutro napewno spedze wiecej czasu z inna muza i bez alku to sie jakas opinia wyklaruje.

Jesli chodzi o kolumny to od jakiegos czasu slucham na MA Gold 200 ktore prawdopodobnie bede chcial niedlugo wymienic, ale nie dlatego ze sa zle czy cos, to bardzo fajne glosniki tylko ze ja lubie co jakis czas cos zmienic. Taki juz typ jestem. 

O tych kolumnach, zanim je kupilem tez sie naczytalem ze brakuje im dolu, ze strasznie gura sieja, ze srodek bez wyrazu i takie tam. Powiem tylko tyle, to wszystko co pisza w sieci to jest gowno prawda. Te kolumienki maja tak zajefajny basik i na dodatek tak rowny, bez zadnego podbicia w okolicach 80-100hz jak wiekszosc kolumn, dzieki temu duzo lepiej slychac ten duzo nizszy. Ja nie wiem co niektorzy ludzie maja za problem z tym basem, wszystkim teraz brakuje basu, wszyscy szukaja sprzetu z dobrym basem, ale chyba myla pojecie dobrego basu z glosym lomotem.

To wszystko co moge narazie napisac na temat nowego nabytku. Moze w niedziele skrobne cos jeszcze jak juz ja troche pomecze. Tymczasem jednak, zycze wszystkim wielkiego, saznistego, tlustego i gestego jak smola basu ktory bedzie zdmuchiwal skarpety z krzesel, zrywak kapcie i podwijal dywany.

 I tym o to mocnym tapnieciem pozdrawiam wszystkich audioholikow ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2019 o 13:01, Pacifisto napisał:

Warto zapłacić więcej za Roksana? Może coś innego co dobrze zagra w powyższym zestawie.

Ogólnie to polecam zakup Roksana! Świetny wzmacniacz, stereofonia w tym wzmacniaczu ma dużą przewagę nad resztą konkurencji. ?
Wzmacniacz ma "power" potrafi zagrać z mocą, dynamicznie, stawia czytelną scenę przed słuchaczem, posiada sporo powietrza między dźwiękami.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.